Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

1947, Krisblu, styropian, milosc, nienawisc, wojna

strona 1/8

27 grudnia 2010, 17:38 / poniedziałek
przeniescie do luznych gadek ale na razie niech skumaja, ze jest ich wlasny super watek gdzie moga sie ustawiac na walki, obrazac, klocic, godzic i kochac
27 grudnia 2010, 17:43 / poniedziałek
\o/
27 grudnia 2010, 18:04 / poniedziałek
Dobre, grucha804, dobre. Uśmiałem się dzięki Tobie wchodząc na tą stronę setnie. Z małą poprawką. Drobniutką. Wręcz nieistotną. "ustawiać na walki". Przecież adwersarz jak tylko pomyśli o małym co nieco, to natychmiast ma pełne gatki.

No i dziękuje Ci, ze nie wspomniałeś o zmianach tematów w poszczególnych wątkach, bo to znak rozpoznawczy dla kolegi Krisblu2. Zwłaszcza wówczas, gdy w dyskusji jest stawiany pod ścianą argumentów.
27 grudnia 2010, 18:13 / poniedziałek
nie wglebiam sie w szczegoly, staram sie pokazac ogolny wydzwiek. zbastujcie w innych tematach, tutaj jest naprawde fajne miejsce ;]
27 grudnia 2010, 18:16 / poniedziałek
1947: Argumenty :P Chyba masz na myśli te grube baby bo innych jakoś nigdzie nie widać :).
grucha: zepsułeś wątek transfery, nie wyświetla się
27 grudnia 2010, 18:22 / poniedziałek
wiem, napisalem o was i poszlo w pizdu :] dzialacie nawet zza grobu
27 grudnia 2010, 18:28 / poniedziałek
grucha!!!Oddawaj transfery!!!
27 grudnia 2010, 19:00 / poniedziałek
1947 - grucha804 - 200 :)

Miłej kłótni życzę.

TYLKO LECHIA!
27 grudnia 2010, 19:34 / poniedziałek
i to wszystko z miłości do LECHII! pojebanej i stanowczej kłótni wam życzę, żebyście tak napierdalali swoje swary aż do tytułu, może coś to dobrego przyniesie.Amen!
27 grudnia 2010, 22:27 / poniedziałek
ten wątek upadnie ;)
27 grudnia 2010, 22:29 / poniedziałek
upadł o 17.38:)
28 grudnia 2010, 02:58 / wtorek
Dzięki "zauważalności" problemu przez szersze grono osób być może pewien rozwadniacz tematów zostanie wywołany do tablicy. Na co czekam z niecierpliwością małego dziecka.

Jestem w humorystyczno - kabaretowym nastroju. K2 lubi sondaże. Mamy sobie dać po pysku, czy nie?

Ciekawe co zrobi, jak wyjdzie nie PO jego myśli.
28 grudnia 2010, 03:51 / wtorek
dac ale nie w watku transfery ;)
28 grudnia 2010, 09:05 / wtorek
W wątku transfery się nie da bo go grucha zepsuł :P
Ciekawe czy mojemu fanowi wróciła już rzeczywistość czy dalej schizuje ? :)
28 grudnia 2010, 10:19 / wtorek
Blu nie doceniasz się, masz więcej "fanów".
Spróbuj przemyśleć (dasz radę) coś takiego: NIE PISZ WIĘCEJ PO NECIE CZEGOŚ, CZEGO NIE BYŁBYŚ W STANIE POWIEDZIEĆ W TWARZ, a będzie lepiej. A, i dowiedz się lepiej, co oznaczają słowa faszyzm i nazizm naprawdę, czyli nie wg gw.

Czterysiedem, masz u mnie (co najmniej) specjala w Maxie w czasie najbliższego wyjazdu, na który się udasz akurat do Maxa. W stosownym czasie zapytam, o kogo pytać.
28 grudnia 2010, 10:35 / wtorek
"A, i dowiedz się lepiej, co oznaczają słowa faszyzm i nazizm naprawdę, czyli nie wg gw."
takim samym gównem jak komunizm
28 grudnia 2010, 10:51 / wtorek
No toś się popisał encyklopedyczną wiedzą.
Mów do słupa ...
28 grudnia 2010, 11:22 / wtorek
Wiedza historyczna ta temat ilości ofiar nazizmu, faszyzmu i komunizmu jest wystarczająca by postawić te systemy na jednej półce.
28 grudnia 2010, 11:38 / wtorek
Podzielisz się źródłem owej "wiedzy historycznej", najlepiej zawierającej liczby bezwzględne. Chętnie się zapoznam, jakie to zło było dziełem Włochów, zło porównywalne z sowieckim.
28 grudnia 2010, 11:44 / wtorek
Ile jest ofiar faszyzmu ? :)
28 grudnia 2010, 11:46 / wtorek
Pizduś K2 jak zwykle, nie w temacie.
Zobacz jaki jest tytuł wątku.

Ja o tym, że chętnie pogadam w cztery, on o faszyzmie.
Ktoś w temacie o PO - o podatkach
on się czepia Poczty Polskiej
W temacie o Bolku jest odnośnik do wypowiedzi Korwina-Mikke o tym, że wiedział iz Bolek jest Bolkiem w chwili gdy JKM doprowadzał do uchwalenia ustawy lustracyjnej - on o publicyście.
Pizduś najpierw o rywalu w dyskusji "gamoń", a jak "gamoń' zaproponuje spotkanie w cztery oczy, to znów wykręty i udawanie, że to co zostało napisane jego nie dotyczy.

I jeszcze twierdzi, że robi za kibica. Tymczasem (dane sprzed kilku dni) w tematach stricte kibicowskich jego obecność niemal niezuważalna, w typowo sportowych - niewielka (transfery - 61 postów, głownie koncentrujące się wokół Murzynów i obcokrajowców oraz takie, które z tematem nie mają niemal nic wspólnego), tymczasem w wątku o PO - 201 wpisów.
28 grudnia 2010, 11:59 / wtorek
krzysgd: Abisynia, bałkany i mordy serbów no i przystapienie do wojny po wiadomej stronie. A tak się to skończyło odnośnik

1947: za mało się starasz, policz jeszcze ile przecinków nastawiałem w tematach kibicowskich, ile w meczowych a ile w oftopowych. czy tez zleć liczenie za rudą wodę na myszach :)
28 grudnia 2010, 12:31 / wtorek
Skończyło się tak, że Mussoliniego powiesili komuniści, podbijając liczbę ofiar do 100 milionów (!). Rozumiem, że jakby Włochy przystąpiły do wojny po stronie Stalina, tak jak USA, to wszystko byłoby OK?

Abisynia, mordy Serbów - Włochy były państwem ekspansywnym, tak jak USA obecnie, z tym, że działały na dużo mniejszą skalę i nie mają na swoim koncie tyle ofiar co demokratyczne Stany Zjednoczone (chyba, że zaraz udowodnisz, że USA jako państwo faszystowskie zabija obecnie w Iraku i Afganistanie).
W "kotle bałkańskim" do dzisiaj się zabijają bez działalności Mussoliniego.

Więc ponowie pytanie: ile jest ofiar faszyzmu? :)

ps. Alessandra Mussolini- wnuczka Benito Mussoliniego przez 12 lat zasiadała w sejmie włoskim, jedną kadencję w europarlamencie. odnośnik
28 grudnia 2010, 13:49 / wtorek
rzecz nie w sztukach, ilości ofiar, ale w . . . . rodowodzie idei, jej założeniach,
ps. dobry czerwony to martwy czerwony : )
28 grudnia 2010, 13:50 / wtorek
Tak jest, zapomniałem dodać o jaką przestrzeń w czasie chodzi. Na "transferach" pizduś aktywny jest od maja 2008 roku. Temat "Prawdziwa twarz PO" znajduje się na tym forum od pół roku.

A jak tam z Murzynami? Największe czystki etniczne to właśnie u nich. Polecam książkę Forsytha (tego od "Dnia szakala" i "Diabelskiej alternatywy"). Jego pierwsza publikacja, na wpół autobiograficzna, "Słowo białego człowieka". Fajnie się rezają. Nie biali, bynajmniej.
Oczywiście w Somalii panują tak "uwielbiane" przez pizdusia rządy. Muzułmanie rezają Murzynów, Murzyni palą islamistów, jest wesoło.
Od kiedy w RPA padł jakże faszystowski apartheid, natychmiast tam "zaczęło się" dziać.
Fantastycznie jest w Rodezji. Rasizm na wielką skalę. Białych się morduje za kolor skóry. O pardon, to niepoprawne politycznie stwierdzenie, tym bardziej, że Rodezji już nie ma, jest Zimbabwe i jest dobra zabawa w tym wesołym kraju.

Jak ktoś naprawdę chce się czegoś dowiedzieć o ustrojach totalitarnych i jak uratowały one świat przed zarazą, to polecam Węgry admirała Horthy'ego i Chile Pinocheta. Analiza tego się się zdarzyło i tego, co najprawdopodobniej by się stało, gdyby nie ci dwaj panowie. A potem proszę porównać wnioski i na ich podstawie się wypowiadać.

Hasło "Czerwoni Khmerzy" mam nadzieję, ze jest znane miłośnikowi ruchów antyfaszystowskich? Ostatnio fajny reportaż z Kambodży pokazywano w TVP. Podczas gdy Pol Pota ubito, jego najbliżsi współpracownicy zajmują istotne funkcje w nowej już Kampuczy.

Ale - wracając do tematu. Jakieś małe co nieco?

Głos na tak - na razie 100%
28 grudnia 2010, 13:54 / wtorek
super, czarni sie swietnie rezaja ;] lol, a biali ludzie? hitler, stalin, prezydenci usa? oni rozpalili ziemie wiec juz bez przesady... biali ludzie robili to najefektowniej
28 grudnia 2010, 14:16 / wtorek
prezydenci USA buehehe, zabawne,

1947 - ustroje totalitarne nie ratują świata przed zarazą ! ! !

stwarzają jedynie taką możliwość, to spora różnica,
dają taką szansę o ile dyktatorem jest . . . mąż stanu ? człowiek prawy ? ktoś taki jak np Pinochet który wziął sprawy w swoje ręce i pogonił czerwoną zarazę,

gorzej gdy dyktatorem jest jakiś zbrodniarz psychopata, ale i takiego łatwiej "naprawić" niż wymienić demosa

tymniemniej ustroje totalitarne są o tyle lepsze od demokracji iż ta takiej szansy nie daje nigdy, zawsze i wszędzie prowadzi do katastrofy,
28 grudnia 2010, 14:30 / wtorek
Co racja, to racja.

Podstawowa różnica między Stalinem a Hitlerem:
Hitler pozbywał się rywali. Kto popierał Hitlera, mógł spać spokojnie. Jedyny przypadek - Noc długich Noży i szefostwo SA, które chciało kontynuować rewolucje już po dojściu Hitlera do władzy.
Stalin rezał wszystkich jak popadło. im bardziej był "swój", tym bardziej go trzeba było załatwić.
Trocki, Zinowiew, Kamieniew, Bucharin, Kirow (polityka), Jagoda, Jeżow (NKWD), Tuchaczewski (armia, w której zrobił czystkę w 1933) własne narody (Ukraina zagłodzona w latach 1932-34, oblicza się, że zmarło z głodu od miliona do dwóch milionów Ukraińców) wysiedlenia (Tatarzy Krymscy).

A ja dalej swoje. Jak tam Krisblu2 sparing?
na razie jego ulubione sondaże
100% na tak
0 % na nie.
28 grudnia 2010, 14:38 / wtorek
Zaraz ktoś będzie udowadniał że Hitler był dobry.
1947: chcesz się tłuc to jedź do Lubina, daleko w końcu nie masz. Pokrzycz sobie po osiedlach, może ktoś ci ulży i będzie się z tobą trzaskał.
28 grudnia 2010, 14:49 / wtorek
Jest taka książka "Dzieci Hitlera" bardzo ciekawa opisuje los dzieci w tamtych czasach i co wyrosło z tego pokolenia....
Kris niektóre działania Hitlera były dobre darmowe obozy dla dzieci nieważne czy bogate czy nie były. Miły szkolenia na łodziach, lotniach jazda na nartach itp. Było również szkolenie ideologiczne( to było złe chyba każdy z tym się zgodzi). Szkoły gdzie zbierał najszlachetniejszych aryjczyków nieważne czy wieśniak czy dziecko dygnitarza partyjnego uczenie za free plus obozy szkolenia paramilitarne i oczywiście szkolenie umysłowe.
Chęć dania ludziom samochodu ludu za mniej niż chyba 1000marek coś złego. Zlikwidował bezrobocie, chyba dobrze...
Tak patrząc na postać Hitlera i posumować go przez pryzmat pracy, szkolnictwa bez wojny i całej jej otoczki to chyba jako polityk prawdziwy mąż stanu...
28 grudnia 2010, 14:52 / wtorek
"Zaraz ktoś będzie udowadniał że Hitler był dobry." Normalnie prorok jestem.
28 grudnia 2010, 15:12 / wtorek
"Tak patrząc na postać Hitlera i posumować go przez pryzmat pracy, szkolnictwa bez wojny i całej jej otoczki to chyba jako polityk prawdziwy mąż stanu..."

bym uściślił- nie "bez wojny" a bez obozów
28 grudnia 2010, 15:35 / wtorek
Krisblu, z "konkretnych" odpowiedzi, jakich mi udzieliłeś wypływa jeden wniosek. Nie masz najmniejszego pojęcia, co to faszyzm. Cytujesz jedynie ogólniki wyczytane w gazecie.pl lub zasłyszane na marszach "antyfaszystowskich". Blumsztajn bis.

Nie ma więc sensu wchodzić z tobą w jakiekolwiek dyskusje, co polecam każdemu.

I pamiętaj, nie pisz więcej po necie czegoś, czego nie potrafisz powiedzieć w twarz.

1947, raczej nie licz na spotkanie z trzęsiportkiem. Będzie omijał baaardzo szerokim łukiem. :)
28 grudnia 2010, 15:45 / wtorek
Wystarczającej wiedzy dostarcza artykuł 13 Konstytucji RP.
28 grudnia 2010, 16:09 / wtorek
hitler wprowadzil tez fantastyczna sluzbe zdrowia ;]

haha, plusy nie moga przyslonic minusow... totalitaryzm = chujnia

zreszta ludzkosc = chujnia wiec nie ma co kombinowac, niewazne jaki ustroj, kierunek to przepasc ;) jednak wole nasz "demokracje" od hitlerowskiego stylu
28 grudnia 2010, 16:44 / wtorek
przejawiasz myślenie ogółu z ostatnich wyborów- byle jak, nawet żle byleby znane.
28 grudnia 2010, 16:58 / wtorek
grucha604: "ludzkość=chujnia".
Jak rozumiem, piszesz wyłącznie we własnym imieniu. Gratuluję.
Do twojej (i nie tylko) wiadomości faszyzm, to nie nazizm. A powtarzasz czerwone mantry zgodnie z teorią Josepha Goebbelsa.

Do fanów demokracji. Taki twór, gdzie można przegłosować, że czarne to białe i vice versa, to dopiero jest ... że się tak wyrażę... chujnia.
Choć wszystkofilom to przecież obojętne.
28 grudnia 2010, 17:12 / wtorek
jeśli komuś konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej dostarcza wiedzy na temat czym jest faszyzm, no to gratulacje.

K2 w swoim żywiole. Nie ważne, że nie na temat. Tu podać coś z internetu, tam coś z internetu, Artykuł, paragraf, komuś nimi pogrozić. PO jest wspaniałe, Murzyni są świetni, faszyzm jest be, Kaczyński był idiotą, więc wszystko co powiedziano o nim złego jest w porządku, kaszalot zwany pierwszą damą Komorowską jest piękny i nie wolno go obrażać. Rząd jest wspaniały bo podnosi podatki, choć miał je obniżać, Radio Maryja słuchają tylko niedouczeni, zatem sam go nie słucha, ale najlepiej wie co się tam mówi...
Gorzej gdy trzeba to skonfrontować z realnym życiem. w realu K2 słyszy rozmowę w tłumie, która odbywa się jakieś 10 metrów od niego. Normalnie nadczłowiek. superucho. A że inni nie wierzą... to już nie jego problem.
28 grudnia 2010, 18:00 / wtorek
krzysgd : co? ja myle faszyzm z nazizmem? gdzie ja cos pisalem o faszyzmie? ;] pomodl sie do duce o lepszy wzrok :) a co do ludzkosci to tak, nie za bardzo jest sie czym chwalic.

czerwone mantry... o co ci w ogole chodzi? :D
28 grudnia 2010, 19:14 / wtorek
Skoro Krisblu stawia na równi nazizm komunizm i faszyzm no to w sondzie jestem na tak. Moze jako demokrata zrozumie ten zbrodniczy system na swojej osobie, jak to jest jak "lud" decyduje o innych : )
Hitler był socjalistą, ćwierćżydem i potomkiem murzynów oraz wrogiem Słowian,
mimo to Korwin jednak miał rację, za Hilera podatki były niższe
odnośnik
28 grudnia 2010, 20:05 / wtorek
Małe mordobicie
tak - nie: 2-0.
Sondaż 100 na tak
Miłośnik wszelkiego rodzaju sond zaczyna mieć problem.

No i, niestety, grucha604 ma rację, jeśli na cywilizację spojrzeć globalnie, to nie trzeba być zbyt uważnym obserwatorem, by dojść do wniosku iż ludzkość zmierza ku samozagładzie. Poprawność polityczna jedynie przyśpiesza cały ten proces.
Pytanie: co jest na końcu tej drogi, Matrix czy Mad Max?
28 grudnia 2010, 20:12 / wtorek
licze na Mad Matrixa polaczonego z Misiem ;)
28 grudnia 2010, 20:24 / wtorek
To możesz mieć po 5 / 10 /15 (w zależności od głowy) piwie. Potem jednak przychodzi problem przy utrzymaniu odpowiedniego stanu przez dłuższy czas.
Wyłapuje Twój nihilizm, ale już taki jestem, że naprawiam wokół siebie co mogę. Choć im dalej w las, tym coraz bardziej zawęża mi się pole na którym chce mi się cokolwiek robić.
28 grudnia 2010, 22:24 / wtorek
faszyzm? może ten chorwacki co mordował Serbów? A może ten a la pinochet? Czym on się rożni od jaruzela? Tak samo walczył z własnym narodem. A może jak Franco ponad 100 tyś ofiar?
Faszyzm = nazizm = komunizm = totalitaryzm.
28 grudnia 2010, 22:55 / wtorek
"...chorwacki co mordował Serbów"... "Tak samo walczył z własnym narodem"
Schizofrenia w jednej, bardzo krótkiej wypowiedzi?

Pewnemu pizdusiowi tak się zgotował łeb, że dla niego Serb i Chorwat to jeden naród. Inne wyznanie, nawet pismo inne, a dla pizdusia - jeden naród. Tysiące różnic, dwie rzeczy wspólne: to że są Słowianami i to że po I wojnie światowej do niemal końca wieku mieli jedno państwo. No, może jak pogrzebać, to coś tam jeszcze wspólnego by się znalazło.

Co do stosunków chorwacko - serbskich polecam książkę "Zdradzeni" Nicholasa Benthella. No ale skąd pizduś może wiedzieć o takich numerach, jakie Brytyjczycy wywinęli Chorwatom. Ani o tym, że Serbowie Tity za przyzwoleniem Anglosasów ich później wymordowali. Na internecie tego nie ma.

A jak pizduś nie widzi różnic w ustrojach totalitarnych, to niech pizduś się dowie ile było ludzi na pogrzebie Pinocheta. I skonfrontuje datę pogrzebu z nagonką GW. Dziwnym trafem po pogrzebie nagonka się skończyła. Żydki się zorientowały, że ludzie w Chile jednak Pinocheta popierali.
Kiedy się podobne pierdoły wypowiada, to warto byłoby najpierw coś na temat rządów Allende nieco poczytać.

Jak się coś pisze, to dobrze jest to podeprzeć wiedzą. A nie szybkim googlowankiem.

Na razie 2-0. Czyli w sondzie 100% za trzaskaniem pysków.
28 grudnia 2010, 23:03 / wtorek
"...chorwacki co mordował Serbów"... "Tak samo walczył z własnym narodem"
Schizofrenia w jednej, bardzo krótkiej wypowiedzi?
Przeczytaj raz potem jeszcze raz i jeszcze raz i może zrozumiesz sens wypowiedzi. Albo nie pij :).

A i jeszcze quiz.
Jaki mamy ustrój: demokrację
Kto rządzi w Polsce: Platforma Obywatelska
Jakie mam poparcie: największe
Kto wygra wybory w 2011 roku: Platforma Obywatelska
A kim są w Polsce faszyści: nikim
Dobranoc :D
28 grudnia 2010, 23:12 / wtorek
Krisblu
nazizm=komunizm=totalitaryzm
faszyzm nie był zbrodniczym ustrojem.
"Pomimo sojuszy z narodowo-socjalistycznymi Niemcami, Mussolini był przyjaźnie nastawiony do Polski. W 1940 roku osobiście interweniował u Hitlera, żądając (skutecznie) zwolnienia profesorów zatrzymanych w sonderaktion Krakau. Faszyzm włoski różnił się od nazizmu hitlerowskiego. Oficjalnie nie promował mordowania podbitych narodów czy specjalnego okrucieństwa samego w sobie. Popierał bezwzględne zabijanie przeciwników ustroju i skazywał za poglądy, nie zaś za pochodzenie czy narodowość. Nie pozwolił Nazistom na eksterminację Żydów włoskich." odnośnik
Nie wiem czy masz tak sprany mózg przez GW czy jesteś z Hasbary. Tak czy siak przydałby się lód na twoją głowę, może dobrze by ci to zrobiło.
Pinochet wyzwolił Chile od reżimu Allende a wytłukł tylko z 1500 terrorystów komunistycznych a co najważniejsze Chile stało się najbogatszym państwem w Ameryce Pd, dlatego lewacy go nienawidzą, bo mu się udało w przeciwieństwie do innych państw Am Pd. Franco też z czerwonymi komunistami dał radę : )

A i jeszcze quiz.
Jaki był ustrój: demokracja
Kto wygrał i rządził w Niemczech: Adolf Hitler
Jakie miał poparcie: największe
: )
28 grudnia 2010, 23:27 / wtorek
Douczanie pizdusia to zadanie niewykonalne. On tu funkcjonuje po to, by nas indoktrynować.
Idiota doszukuje się demokracji w obecnej Polsce, gdzie tak naprawdę mamy wręcz laboratoryjny przypadek mediokracji. Ale jako rzekłem, on tu nie jest od ukazywania prawd oczywistych, lecz indoktrynacji.

Świat kibicowski jest mu również obcy. Tak jak kibicowskie sposoby rozwiązywania konfliktów.
28 grudnia 2010, 23:35 / wtorek
"Mussolini był przyjaźnie nastawiony do Polski" :D

hahahaha, ja wszystko staram sie zrozumiec ale bez przesady ;] byl tez pewnie wielbicielem chopina i polskich niemych filmow ;) pierdolic duce, hitler i stalina, a co?! :)
28 grudnia 2010, 23:44 / wtorek
A potrafisz czytać ze zrozumieniem ? : )
"W 1940 roku osobiście interweniował u Hitlera, żądając (skutecznie) zwolnienia profesorów zatrzymanych w sonderaktion Krakau. "

Komuchy go rozstrzelały bo przed sądem by gówno zdziałali : )
Podoba mi się ten Duce coraz bardziej : )
"Socjaliści pytają nas o nasz program? Nasz program polega na zmiażdżeniu głów Socjalistom."
* Źródło: A History of Terrorism (2001), Walter Laqueur, s. 71
"Państwo dzisiaj jest tytoniarzem, listonoszem, kolejarzem, piekarzem, ubezpieczeniowcem, agrariuszem, kafejkarzem, cukiernikiem, torciarzem itd. itd. Każdy zarząd państwowy jest klęską ekonomiczną."
* Źródło: Z artykułu „Per essere liberi” umieszczonego 7 stycznia 1921 roku w „Il Popolo d'Italia”, w którym domagał się Mussolini większej swobody dla inicjatywy prywatnej.
odnośnik
 
1 2 3 4 5 6 7 8
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.021