Gdańsk: środa, 8 kwietnia 2020
FORUM
Podstrony:

Śląsk - Lechia (19.03.2011, godz. 17:00)

strona 2/5

17 marca 2011, 17:42 / czwartek
Ekstraklasa. Plaga kontuzji w Śląsku

Dla piłkarzy Śląska Wrocław pojedynek z Lechią Gdańsk będzie okazją do podtrzymania znakomitej serii 11. spotkań bez porażki. Z powodu kontuzji w sobotnim meczu nie wystąpi jednak kilku podstawowych zawodników.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej trener Śląska Orest Lenczyk przyznał, że Lechia przyjeżdża do Wrocławia podbudowana ostatnimi sukcesami i "przyjdzie nam grać z drużyną, która w tych rozgrywkach nie zawodzi". - Wiele fragmentów wczorajszego meczu Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok (1:1 - przyp. PAP) potwierdziło, że potencjał umiejętności piłkarskich co najmniej pięciu zawodników gdańskiego klubu jest na takim poziomie, że wymagać będzie od naszych piłkarzy przypomnienia sobie, kiedy najlepiej grali w piłkę - mówił trener.

Lenczyk zaznaczył, że Lechia chce w tym sezonie "złapać dwie sroki za ogon". - Dla nich zdobycie PP jest w ciąż sprawą otwartą, a tabela układa się tak, że zajęcie miejsca dającego szanse gry w pucharach europejskich też jest możliwe. Jeżeli ktoś może im zaszkodzić, to właśnie Śląsk, ale musimy spełnić pewne warunki, które dotychczas dawały nam punkty - tłumaczył szkoleniowiec.

Największym problemem wrocławian jest plaga kontuzji. Z powodu urazów w sobotnim spotkaniu zabraknie najprawdopodobniej m.in. Krzysztofa Wołczka, Dariusza Sztylki, Amira Spahica i Remigiusza Jezierskiego. Lenczyk zaznaczył, że urazy, które dotknęły zawodników jego drużyny, wynikają nie z gry w piłkę nożną, ale z walki na boisku.

- Jeśli na murawie zaczyna się łączyć grę z walką, to piłkarze padają jak muchy. Oto dowód na to, że kiedyś gra była wolniejsza. Teraz przy każdym wejściu drżymy, żeby kontuzja nie spotkała naszego zawodnika. Tym bardziej, ze nie mamy drugiej jedenastki do zmiany - mówił szkoleniowiec.

Lenczyk podkreślił, że nie obawia się o postawę swoich podopiecznych, którzy na pewno będą walczyli o zwycięstwo. - Do samego meczu będę jednak podkreślał, żeby naszym zawodnikom nie przyszło do głowy, że są tak dobrzy, bo Legia nie dała im rady. Każdy mecz jest inny. Nie byłbym też takim optymistą stwierdzając, że Lechia po meczu w PP oraz długiej podróży, będzie zmęczona i nie ma tutaj szans - dodał.

Jeśli jednak Śląsk w sobotę wygra lub zremisuje, to dla wrocławian będzie to dwunasty z rzędu mecz w ekstraklasie bez porażki. Do pobicia klubowego rekordu brakuje jednak jeszcze kilku spotkań. Na początku lat 80. wrocławski zespół prowadzony przez Jana Calińskiego nie przegrał 17. spotkań w ekstraklasie z rzędu. Seria meczów bez porażki rozpoczęła się w marcu 1981 r. i trwała do czwartego spotkania w kolejnym sezonie, kiedy to Śląsk przegrał z ŁKS Łódź.

Spotkanie Śląska z Lechią rozpocznie się w sobotę o godz. 17.00, a przed meczem kibice będą mogli oddać krew w ramach kampanii "Twoja krew - Moje życie". Natomiast w przerwie spotkania wszyscy fani będą mieli szansę wygrać m.in. sześciodniową wycieczkę do Paryża.

z gw
17 marca 2011, 20:14 / czwartek
17 marca 2011, 20:42 / czwartek
"Traore i Bartoszek dostali 'po kieszeni' "
Ta kara finansowa od Lechii to mam nadzieję tylko na papierze. PZPN na szczęście nie zdecydował się pomóc Śląskowi. Zresztą nie tylko Śląskowi ;-)
17 marca 2011, 20:52 / czwartek
Dajcie spokój co to za kary są ;)
17 marca 2011, 21:37 / czwartek
Witam
Mam dwa wolne miejsca w aucie ,jeżeli ktoś chętny pisać na gg.8785081
Jeżeli ktos chętny na mecz reprezentacji w kownie to też 2 miejsca mam
Pzdr
18 marca 2011, 00:31 / piątek
ŚLĄSKU nie gniewaj NA nas się że MY wygramy wygramy a WY nie!!!Pozdrowienia dla chłopaków z KLODZKA.
18 marca 2011, 11:37 / piątek
18 marca 2011, 11:49 / piątek
dziwne ze Mila tak strasznie Lechie kocha a nigdy nie probowal wrocic przy jego prostopadlych pilkach Buval na pewno by ozyl
18 marca 2011, 11:55 / piątek
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk / sob 19.03.2011 godz. 17.00
sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

I coś od Lenczyka
odnośnik
18 marca 2011, 12:03 / piątek
Tak jak Zienczuk kocha Lechie. Chcial tutaj zakonczyc kariere itp a odszedl szybciej niz przyszedl. Oczywiscie nie watpie, ze sympatyzuje Lechii.

A u Mili widac, ze w jakims stopniu ''kocha'' Lechie po frotce Lechii ktora ma co mecz.
18 marca 2011, 20:05 / piątek
w Chorzowie sypie jak cholera co widac w tv, i opoznia sie mecz:/
oby przestalo jak najszybciej padac
18 marca 2011, 20:11 / piątek
powinni dostać karę finansową za zaśnieżone boisko
18 marca 2011, 20:11 / piątek
Masz, Boldi, racje. Z checia powlocze sie ze znajomymi po Wrocku w przyjazniejszej aurze niz sniezyca, choc z drugiej strony nie takie atrakcje sie juz przezylo. Mam nadzieje, ze jak rano pociag zatrzyma sie we Wrocku to przywita nas w miare ladna pogoda. Ale przy Braciach i ich goscinie pewnie warunki atmosferyczne wiekszosc bedzie miala gdzies.
18 marca 2011, 20:26 / piątek
We Wrocławiu też pada ktoś wie?.
18 marca 2011, 20:55 / piątek
Od rana we Wrocławiu pada deszcz ze sniegiem i wieje wiatr ale klimat jak zawsze niepowtarzalny i wszystko wynagradza:)!
18 marca 2011, 21:11 / piątek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
18 marca 2011, 21:19 / piątek
Jutro temperatura we Wroclawiu bedzie wynosila max. 8 i naszczescie bez zadnych opadow wiec nie powinno byc tak zle :)

zrodlo: internet ;p
18 marca 2011, 21:52 / piątek
odnośnik i znowu w temacie nasi spece z ekstraklasa.tv
19 marca 2011, 11:33 / sobota
bracia nie bracia jezeli mysla o podium musza wygrac
19 marca 2011, 11:53 / sobota
To dzis Panowie czeka nas bardzo trudny i tez wazny mecz. Trudny bo Slask w tej rundzie i w ogole za kadencji Lenczyka gra bardzo dobra pilke. Wazny bo jezeli bysmy wygrali to bysmy awansowali na 2 lub 3 miejsce. Jednak mysle, ze Slask jest jak najbardziej do ogrania. Nasi nabuzowani awansem napewno beda chcieli powalczyc i wywiezc 3 pkt ze stolicy Dolnego Slaska. Duzym zagrozeniem w Slasku jest napewno Przemyslaw Kazmierczak ktory ma niezle pierdolniecie i tez dobrze gra glowa. Mam nadzieje, ze dzis to Lechia zdobedzie 3pkt bo ten Slask musi kiedys przegrac (11 meczy bez porazki !) a wiadomo, zeby lepiej pkt zostaly w rodzinie niz np. w poznaniu.:)
19 marca 2011, 12:25 / sobota
A no i pewnie. Planem na tą i następną kolejkę musi być 6pkt i drużynę stać na to.
19 marca 2011, 15:55 / sobota
Wyjściowy skład Lechii na mecz ze Śląskiem Wrocław: Małkowski – Deleu, Bąk, Vućko, Airapetian – Traore, Surma, Nowak – Dawidowski, Buval, Lukjanovs.
19 marca 2011, 16:04 / sobota
Zobaczymy co Dawid pokaże. Może jakiś karny? :D
19 marca 2011, 16:06 / sobota
Wie ktoś gdzie jest jakiś pub z dostępem do transmisji meczu w Jastrzębiej Górze, Władysławowie albo okolicy?...

Z białozielonym pozdrowieniem
19 marca 2011, 16:10 / sobota
skład silny obawiam się że za bardzo ofensywny. Bajić by się przydał na środek, zobaczymy co to będzie.
19 marca 2011, 16:42 / sobota
Adekwatne będzie powiedzenie Kazimierza Górskiego: "ten mecz możemy wygrać, przegrać albo zremisować."
Jak Lechia strzeli bramkę na 1:0 i rozpocznie wielką obronę Częstochowy, to się wkurwię. Właściwa postawa po strzeleniu bramki to taka, jak w meczu z Legią wygranym 3:0.
19 marca 2011, 16:53 / sobota
cieple kapcie, wygodny fotel, pizza i browar otwarty + jeszcze czteropak pod fotelem

zaczynamy

Małkowski – Deleu, Bąk, Vućko, Fortepian – Traore, Surma, Nowak – Dawidowski, Buval, Lukjanovs.

Heyyy Dawid karny lalalalala
19 marca 2011, 17:02 / sobota
Sklad dobry. Mam nadzieje, ze Deleu juz sie przebidzil i zacznie grac w pilke... nozna :) No to jedziemy!
19 marca 2011, 17:08 / sobota
Koledzy dajcie linka do działającej transmisji meczu, bo te linki z meczyków strasznie przycina!!!
19 marca 2011, 17:12 / sobota
ajajajajaj Dawid
19 marca 2011, 17:16 / sobota
oj Śląsk się tylko broni nie dobrze :)
19 marca 2011, 17:27 / sobota
raczej my
19 marca 2011, 17:28 / sobota
Coraz lepsza gra Śląska:( Lechia jak dla mnie się zbytnio cofnęła, ale może tylko mi się wydaje:) Remis z braćmi z Wrocławia też nie będzie zły.
19 marca 2011, 17:32 / sobota
Ja nie wiem mecz wcześniej Poloni z Widzewem na necie płynnie jak nic,a teraz zacina że zaraz się w kur.ię.
19 marca 2011, 17:32 / sobota
wkurwia mnie Buval traci pilke i rece rozklada syndrom Buzaly chyba
19 marca 2011, 17:36 / sobota
odnośnik ktoś prosił
19 marca 2011, 17:37 / sobota
Dario spróbuj tego linka, na początku trochę mulił, ale teraz jest dobrze!! Co do meczu to Deleu do zmiany!!

odnośnik
19 marca 2011, 17:38 / sobota
Traore się strasznie popisuje. To chyba na pokaz, żeby go Wojciechowski zakupił.
19 marca 2011, 17:39 / sobota
Deleu gra piach kolejny raz z rzędu. Masa niecelnych piłek, straty i słaba gra w destrukcji.

My chcemy gola, Lechijko ...
19 marca 2011, 17:48 / sobota
Luki gra lepiej na prawym skrzydle
19 marca 2011, 17:49 / sobota
Dzięki Chojniczanka ,jest to jedyny link którego nie próbowałem.Jakość marna ale nie tnie.No uspokoiłem się trochę jeszcze brameczka i serce pożyje kilka dni dłużej hehe
19 marca 2011, 17:49 / sobota
nasi spia chyba
19 marca 2011, 17:51 / sobota
Na murawie nudy straszne...
Na trybunach dają chłopaki radę konkretnie :D

AEEEEAAAOOOO LECHIA GOOOOOL !!!
19 marca 2011, 17:51 / sobota
Dawidowski do zmiany ! Niech da juz tego Sazankoua on przynajmniej jest 2x szybszy. Dawid nie dosc, ze traci to jeszcze spowalnia nasza gre.
19 marca 2011, 17:53 / sobota
Rozumiem ze po podrozach i meczu pucharowym nasi sa zmeczeni ale chyba wymiana 3-4 celnych podan to nie jest jakies wygorowane żądanie? Dawno tak slabej gry nie widzialem, z przodu 2-3 kiwki Traore i poza tym kompletne zero, kazde podanie niecelne, same straty Buval, David i Luki. Z taka nasza gra skonczy sie 2-0 dla WKS.
19 marca 2011, 17:55 / sobota
Przy tej grze będzie ciężko choćby o punkt, ale w przypadku naszego remisu i porażki Legii w Bełchatowie ( co jest prawdopodobne przy ich grze ) wskakujemy na 3 miejsce :) .
odnośnik
tu jest jakosci transmisja jak na internet:]
Nowak w ogóle wyszedł z szatni?
19 marca 2011, 17:56 / sobota
proszę odnośnik
jakość jak u mnie super,tylko 4 min opóźnienia
19 marca 2011, 18:02 / sobota
Słaba gra z przodu wynika ze słabej póki co naszej formacji obronnej.Nie graliśmy jeszcze z nikim poważnym.Na szczęście przeciwnicy na to nie wpadli i tylko nasi zawodnicy i trener mają tą wiedzę.Miejmy nadzieję że z każdym meczem będzie to lepiej wyglądało.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.378