Gdańsk: piątek, 20 września 2019
FORUM
Podstrony:

Patriotyzm dziś

strona 2/2

27 grudnia 2011, 20:30 / wtorek
odnośnik jeszcze jedno zdjęcie, z lotu ptaka
13 stycznia 2012, 15:10 / piątek
15 stycznia 2012, 21:58 / niedziela
20 stycznia 2012, 19:28 / piątek
Szanowni Państwo!
Jutro tj. 21 stycznia (sobota) o godzinie 13.00, w Gdańsku, na Długim Targu przy Fontannie Neptuna, odbędzie się pikieta solidarności z Narodem Węgierskim oraz polityką reprezentującego ten naród premiera Victora Orbana. Nie możemy być obojętni wobec prób likwidacji prawa narodów do samostanowienia, nie możemy akceptować sytuacji, w której wyzuci z przywiązania do własnych ojczyzn eurokraci będą narzucać innym narodom porządek sprzeczny z ich kulturą, tradycjami i religią. Żaden z europejskich premierów nie stanął tak zdecydowanie w obronie własnego narodu, żaden z europejskich premierów nie odważył się dotąd powiedzieć, że bez błogosławieństwa Bożego nie warto się zabierać do reform, żaden z europejskich premierów nie zdecydował się dotąd wypowiedzieć wojny międzynarodowej finansjerze. Victor Orban to człowiek odważny i prawy, ale nie zostawiajmy go samego, wobec potężnych wrogów. Tak jak niegdyś Węgry uniemożliwiły Hitlerowi uderzenie na Polskę od południa, tak my dzisiaj stańmy w obronie Węgier.
WEŹ FLAGĘ WĘGIER I PRZYJDŹ POD NEPTUNA
3 lutego 2012, 22:43 / piątek
Poniższy tekst, jeśli chodzi o Przyjaciół z Gdańska, dedykuję przede wszystkim Ks. Jarkowi, Milanowi, Lusiowi, Czarnemu, Krawcowi, Maćkowi z CHWM i Wojtusiowi – a ponadto wszystkim Lechistom o lwowskich korzeniach…

odnośnik

Pozdrawiam!

Pawełek
OLD FASHION MAN CLUB
Legia Warszawa
4 marca 2012, 16:58 / niedziela
odnośnik
Tadek Firma Solo- Rotmistrz Witold Pilecki
6 marca 2012, 21:48 / wtorek
2 kwietnia 2012, 14:24 / poniedziałek
W piątek 30.03 zmarła Barbara Szendzielarz córka legendarnego Mjr Zygmunta Szendzielarza ps Łupaszko.Dom Pomocy Społecznej Kombatant w którym mieszkała nie jest w stanie sfinansować pochówku w symbolicznje mogile swojego ojca na Cm.Powązkowskim (wojskowym) gdzie Śp.Barbara Szendzielarz chciała byc pochowana.

W ciągu kilku dni Fundacja Pamiętamy, która została już poinformowana o problemie i najprawdopodobniej podejmie się organizacji pogrzebu, powinna ogłosić dokładną datę pochówku.
3 kwietnia 2012, 21:49 / wtorek
Pochówkiem zajęło się biuro poselskie Małgorzaty Gosiewskiej z Warszawy.Informajca ze strony podziemiezbrojneblox

Szanowni Państwo,

Ponownie dziękując za zainteresowanie przesyłamy poniżej numer Konta na które można wpłacać dowolne kwoty na koszty związane z uroczystościami pogrzebowymi ŚP Barbary Szendzielarz.

Fundacja Nasza Solidarność
ul. Nowy Świat 42/4, 00-363 Warszawa
Nr konta: 41 1020 1156 0000 7002 0113 1465
Tytułem: Darowizna na pogrzeb B.Szendzielarz

Jednocześnie informujemy, że Fundacja po dokładnym rozliczeniu przedłoży do publicznej wiadomości sprawozdanie finansowe, a ewentualne środki które pozostaną zostaną przeznaczone na upamiętnianie Żołnierzy Wyklętych.

Szczegółowe informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych zostaną Państwu przekazane drogą mailową w możliwie najszybszym terminie.

Z wyrazami szcunku,
Małgorzata Gosiewska

Poseł na Sejm RP
Biuro Poselskie
ul. Żelazna 75 00-871 Warszawa
tel. 22 620 28 58
4 kwietnia 2012, 00:11 / środa
Właśnie miałem to wstawiać, dopiero co przeczytałem maila. Masz lepszy refleks ;)
5 kwietnia 2012, 11:19 / czwartek
Pogrzeb córki Majora odbędzie ok 13 ,14 kwietnia.Ktoś się może wybiera?
5 kwietnia 2012, 22:15 / czwartek
Ja mam troszkę inną informację. Uroczystości odbędą się 13 kwietnia, początek o godzinie 13 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, a o 15 pogrzeb na cmentarzu na Poązkach
18 maja 2012, 10:04 / piątek
najnowszy numer Opcji Na Prawo Nr 5/125, maj 2012 r. w całości poświęcony tematowi

odnośnik

odnośnik

odnośnik

odnośnik
28 maja 2012, 22:21 / poniedziałek
5 czerwca 2012, 08:13 / wtorek
Ciekawy pomysł:

odnośnik
16 lipca 2012, 16:03 / poniedziałek
16 lipca 2012, 17:50 / poniedziałek
PNKB - Żołnierzom Westerplatte
odnośnik

Tadek Firma - Żołnierze Wyklęci
odnośnik

Tadek Firma - Honor i Ojczyzna
odnośnik

Sprzymierzeni - Wielka Polsko
odnośnik
30 lipca 2012, 18:01 / poniedziałek
68 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Prezydent Miasta Gdańska, Okręg Pomorski Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych Województwa Pomorskiego
zapraszają na spotkanie u stóp pomnika Polskiego Państwa
Podziemnego [na Targu Rakowym w Gdańsku] dnia 1.08.2012 o godz. 16,45.

Punktualnie o godzinie 17,00 rozpocznie się uroczystość

odnośnik
30 lipca 2012, 21:57 / poniedziałek
Pielgrzymi szlak kibicowski

Po dziewięciu dniach spędzonych na pątniczym szlaku ponad tysiąc pielgrzymów wędrujących z Suwałk do Ostrej Bramy wkroczyło 24 lipca do Wilna. Ostatnie dni to przede wszystkim wzruszające spotkania z naszymi rodakami na Wileńszczyźnie. W Koniuchach w rejonie solecznickim pielgrzymi zorganizowali Apel Pamięci ku czci Polaków pomordowanych w tej wiosce w styczniu 1944 r. Pojawiły się na nim także race i kibicowskie sztandary z hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna” oraz okrzyki znane z patriotycznych manifestacji w Polsce – „Cześć i chwała bohaterom!”. Podczas pielgrzymki rozprowadzono także 100 szalików w barwach narodowych z napisem „Wilno – Lwów” i herbami tych kresowych miast, które przygotowali kibice Legii Warszawa. Ofiary z nich uzyskane w całości przeznaczone zostały na stypendia dla dwóch studentek z Solecznik i Nowej Wilejki. To skromny prezent dla naszej młodzieży, na który złożyli się pielgrzymi. W przedostatnim dniu na trasie odbył się także etap „kibicowski”, podczas którego fani różnych drużyn dzielili się świadectwem swojego zaangażowania na rzecz krzewienia idei patriotyzmu. Zakończył się gromkim odśpiewaniem przyśpiewki „Polska, Polska kibolska”. Wszyscy zostali także zaproszeni do stolicy na 1 sierpnia, gdzie kibice organizują niezależne obchody upamiętniające kolejna rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wkraczając do Ostrej Bramy pątnicy z grupy żółtej trzymali zaś transparent gdańskiej Lechii w barwach narodowych i wspomnianym powyżej hasłem, wyszywanym przez wieki na polskich sztandarach. Wnosili go solidarnie, pomimo tego, że pochodzili z różnych miast i niekoniecznie na co dzień kibicują tej właśnie drużynie. Ale „Lechia” to znaczy Polska, i w tym szczególnym dla wszystkich miejscu i momencie symbolizowała właśnie naszą ukochaną ojczyznę. Ponadto byli działacze Federacji Młodzieży Walczącej z Gdańska, Gdyni, Krakowa i Kielc wnieśli przed tron Matki Miłosierdzia historyczny transparent pamiętający czasy strajków z maja i sierpnia 1988 r. – „Maryja nadzieją Niepodległości. FMW reg. Pomorze Wschodnie”. Elementów patriotycznych oraz zaznaczających obecność na pielgrzymce kibiców na naszej trasie więc nie zabrakło.

odnośnik
31 lipca 2012, 11:38 / wtorek
Myślę ,że warto wspomóc , bo przecież nasze obecne władze wolą wspomagać " związki partnerskie " i inne pedalskie pomysły typu Grodzkie
odnośnik
23 sierpnia 2012, 22:36 / czwartek
odnośnik "Ja jedna zginę"
5 września 2012, 09:36 / środa
W dniach 13 – 15 września 2012 roku w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni odbędzie się IV festiwal filmów dokumentalnych „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”.

strona festiwalu: odnośnik
szczegółowy program: odnośnik
plakat festiwalu: odnośnik
5 września 2012, 10:29 / środa
Kolejne gratki dla naszych Ultrasów. odnośnik
1 listopada 2012, 23:23 / czwartek
20 listopada 2012, 16:03 / wtorek
1 grudnia 2012, 19:39 / sobota
Co sądzicie o tej wypowiedzi Meat Trade News Daily:

"Ci źli ludzie wymyślili getto, potem zaprowadzili cztery miliony Żydów do obozów śmierci. Boże wybacz im za to, za co ja nigdy im nie wybaczę. Ci dranie udając zaniepokojenie krwawym zabijaniem zwierząt biorą 11 miliardów Euro w każdym roku od Unii Europejskiej. Józef Stalin był jedynym człowiekiem, który wiedział, jak traktować Polaków."

odnośnik

PRECZ Z ANTYPOLSKĄ PROPAGANDĄ!!!
27 lipca 2013, 11:32 / sobota
01.08.2013

69 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Do wzięcia udziału w uroczystości zapraszają : Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Okręg Pomorski Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych Województwa Pomorskiego.

Jak każdego roku rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego będzie celebrowana pierwszego sierpnia 2013 roku o godz. „W” w Gdańsku na Targu Drzewnym pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego.

program uroczystości w Gdańsku:
godz. 16,45
zbiórka pocztów sztandarowych oraz uczestników uroczystości przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego

godz. 17,00 GODZINA „W”
syreny, meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystości, ODEGRANIE HYMNU PAŃSTWOWEGO RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ przez orkiestrę Morskiego Oddziału straży granicznej,
wystąpienie Prezesa Okręgu Pomorskiego ŚZŻAK por. Jerzego Grzywacza, wystąpienie Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza,
modlitwa – ks. Prałat kmdr dr Marian Próchniak,
apel pamięci i salwa honorowa – Kompania Reprezentacyjna Marynarki Wojennej,
złożenie kwiatów pod Pomnikiem PPP,
odegranie pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego

godz. 17,45
złożenie kwiatów pod Pomnikiem Gdańskich Harcerzy

odnośnik
2 sierpnia 2013, 09:55 / piątek
Obwodnica Trójmiasta na wysokości Pruszcza:
odnośnik
3 sierpnia 2013, 00:42 / sobota
ŁKS Łódź - spotkanie z Powstańcem Warszawskim.

odnośnik
3 sierpnia 2013, 02:39 / sobota
a slyszeliscie,ze 11 listoada (???,why)zaczyna sie w Waszawie szczyt kilmatyczny?Zjedzie sie lewactwo z Europy I nie tylko,czy ryzy cos nie kombinuje?Dobrze,ze chociaz sa odwazni I daja po buzi Miecugowowi.A ten 11 to fajna zbieznosc dat.PO juz chyba rzeczywiscie boi sie ludzi.
3 sierpnia 2013, 12:13 / sobota
odnośnik

Według mnie tego dnia(11.11) w Marsz Niepodległości wymierzone mogą być prowokacje z obu stron,ze strony rudego jak i karła.Zarówno jedni jak i drudzy mają w tym interes.
23 sierpnia 2013, 15:25 / piątek
Może do tematu nic nie wniosę, ale filmik fajny.
odnośnik
13 września 2013, 22:01 / piątek
Tak sobie myślę,że chyba dobry moment aby przypomnieć historię Śląskiego Katynia.
odnośnik
Poniżej dla chętnych zapoznania się z historią tej zbrodni a nie mających czasu na czytanie wrzucam link do torrenta z audiobookiem " Operacja Lawina. Dzieje Przemilczanej Zbrodni UB."odnośnik
Rejestracja na stronie darmowa.
14 października 2013, 21:44 / poniedziałek
Brykam sobie tak po necie i czytam o wszystkim,co sie dzieje w WMG.
Wpadl mi w oko artykol o rzezbie przedstawiajacej kacapa gwalcacego ciezarna kobiete.
Mysle sobie :wiem,ze wszelkie komentarze pod artykolami,to o kant dupy obic,ale co mi tam-zerkne.
Krwa jego mac! Co tam sie dzieje,to klekajcie narody !
Skad te tuskoglowe lewaki sie biora?
Przypuszczam,ze sa w odpowiednim wieku,co do moich dzieci,a moje pokolenie raczej mialo uksztaltowane odpowiednio poglady.Wiec jak ich wychowano? Pedal jest cool? Transwestyta jest cool?Niedlugo pedofil i nekrofil bedzie cool?! Nie wiem,moze ja mam zjechany mozg,ale dlamnie to jest niepojete,dokad zmierza ten swiat.
15 listopada 2013, 01:18 / piątek
odnośnik

dobrze prawi
19 lipca 2015, 09:19 / niedziela
poznanska akcja srodowisk gw
odnośnik
23 lipca 2015, 03:54 / czwartek
Z całym szacunkiem, ale... to jest konfabulacja że cymes :))) z tą logiką, w takim razie "mein kampf" można uznać za efekt spisku środowisk drukarzy i introligatorów :)))

szalom
27 lipca 2015, 20:00 / poniedziałek
Wiesz o co chodzi ;)
Dobrze, ze te plakaty chłopaki poprawili.
20 września 2015, 13:47 / niedziela
Śmierć wrogom Ojczyny: https://www.youtube.com/watch?v=2Gae2W-JkKo
5 października 2015, 12:31 / poniedziałek
Funkcjonariusze gadzinówki już uruchomili spiralę wylewania pomyj na księdza Międlara, ale .. chyba sami muszą być zaskoczeni, bo specjalnie zostawili możliwość pisania komentarzy pod artykułem, sądząc że poleje się wiele jadu w stronę księdza, a tymczasem jest trochę inaczej :).

Dla gadzinówki wzorem wśród kapłanów jest Charamsa, ciekawe kiedy zaprosi go lis do swojego programu.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.226