Gdańsk: wtorek, 27 września 2022

Niespełnione Rządu Obietnice - Temat Zastępczy KIBICE !!!

strona 1/39

28 kwietnia 2011, 09:50 / czwartek
Szanowni Państwo,

Nieco ponad rok dzieli nas od rozpoczęcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO2012. Polska i Ukraina wkroczyły w ostatnią fazę przygotowań do tego wydarzenia. Na tym etapie większość strategicznych inwestycji powinna być już zakończona bądź w fazie końcowej realizacji. Niestety, okazuje się, że wydłuża się lista tych, które nie zostaną oddane do użytku przed EURO2012, bądź zostaną oddane w stanie prowizorycznym.
Jednakże od kilku tygodni media donoszą, że największym zagrożeniem imprezy są nie opóźnienia w budowie kluczowych dróg, modernizacji sieci kolejowej oraz lotnisk, a kibice. Takie informacje dziwią tym bardziej, że równocześnie media donoszą o rekordowej liczbie chętnych do nabycia biletów wstępu na mecze turniejowe.
Z ogromnym niepokojem Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców obserwuje działania, podjęte przez polityków oraz organy państwa, wymierzone przeciwko polskim kibicom. Pod pozorem walki z chuligaństwem i bandytyzmem próbuje się zniszczyć całe, niezależne i wolne, środowisko kibiców piłkarskich, zrzeszonych w stowarzyszeniach kibiców. Podejmowane są w tym celu wszelkie środki, w szczególności wywierana jest presja na właścicieli i działaczy klubowych, ale także, znana sprzed kilkudziesięciu lat, metoda dotkliwego karania za drobne uchybienia. Przede wszystkim stosowanie zakazu stadionowego za drobne wykroczenia- w szczególności za przeklinanie jest niewspółmierne do wagi naruszeń. Co więcej karani są wyłącznie kibice, podczas gdy trenerzy, zawodnicy i inni uczestnicy imprez sportowych, których niecenzuralne wyrażenia doskonale znają telewidzowie, nie ponoszą najmniejszych konsekwencji. Tego typu represje spotkały w ostatnich tygodniach kibiców z Wodzisławia Śląskiego i Kielc.
Podobnie nachodzenie członków grup stowarzyszeń, fan clubów oraz grup ultras przez policjantów w ich domach i miejscach pracy, jak również wypytywanie sąsiadów w ramach „wywiadów środowiskowych”, przypomina jako żywo działania służb minionej epoki. Od kilku tygodni kibice są kreowani na pierwszoplanowego wroga publicznego. Utrwalanie stereotypu „stadionowego bandyty” wspomagają akcje rodem z filmów sensacyjnych: zatrzymania przed i po meczu, zatrzymania w miejscu zamieszkania, rewizje mieszkań, długotrwale przesłuchania.
Objawem jawnej hipokryzji jest nakładanie mandatów za picie piwa przed lub po meczu w obliczu zmian przygotowywanych przez polityków, zmierzających do sprzedawania piwa podczas meczów EURO2012. Zmiany te są przygotowywane pod naciskiem sponsorów reprezentujących branżę piwowarską.
Politycy, ludzie mediów oraz osoby mieniące się autorytetami, od kilku tygodni szeroko dyskutują o problemie kibiców. Jednakże w takich dyskusjach brakuje przedstawicieli tych, którzy są przedmiotem debaty publicznej – kibiców. Dziwi nas to tym bardziej, że przedstawiciele OZSK wielokrotnie wcześniej byli zapraszani do rozmów z posłami – w trakcie prac nad nową ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, z ministrami – w ramach Rady ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych działającej przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, działaczami piłkarskimi – przedstawicielami PZPN i Ekstraklasa S.A. Również dziennikarze mają świadomość istnienia ogólnopolskiej organizacji zrzeszającej stowarzyszenia kibiców polskich klubów, organizacji będącej ewenementem na skalę europejską.
Stowarzyszenia reprezentowane przez OZSK próbowały zwrócić uwagę na sprawy związane z EURO2012 oraz powyższe problemy, w szczególności na kreowanie tematu zastępczego, jakim są „problemy z kibicami”, podczas dwóch ostatnich kolejek piłkarskich,, poprzez wywieszanie transparentów. Wywieszenie transparentu nie jest jeszcze wykroczeniem ani przestępstwem, nie można zatem było walczyć z kibicami metodami represji karnej. Zatem kluby zostały ukarane metodami represji dyscyplinarnej.
Zwracamy po raz kolejny uwagę na narastające, niewspółmierne do zagrożenia, represje. Wzywamy po raz kolejny do podjęcia rzeczowej dyskusji, opartej na argumentach, nie zaś na stereotypach i wywoływaniu poczucia zagrożenia.
Skoro bowiem na stadionach jest tak niebezpiecznie, a kibice są tak groźni, to dlaczego podmioty organizujące rozgrywki notują kolejne rekordy frekwencji na polskich stadionach? Skoro bowiem na stadionach jest tak niebezpiecznie, a kibice są tak groźni, to dlaczego Komenda Główna Policji w swym raporcie za 2010 r., opublikowanym w marcu 2011 r., wskazuje na znaczący spadek naruszeń przebiegu imprez sportowych oraz znaczący wzrost bezpieczeństwa tych imprez? Skoro bowiem na stadionach jest tak niebezpiecznie, a kibice są tak groźni, to dlaczego rokrocznie organizują kilkaset różnych akcji charytatywnych i społecznych?

SKLG "Lwy Północy"
OZSK - Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców

odnośnik

odnośnik
28 kwietnia 2011, 10:49 / czwartek
Czas najwyższy idąc śladem bundes na taki protest!

odnośnik

Aejaejao!!!
28 kwietnia 2011, 17:34 / czwartek
oho.. dostaliśmy karę dwóch tysięcy za transparent na meczu z Legią:)) Ale oni są popierdoleni.

Już nie mogę się doczekać jak Gałek wyczytuje nazwisko Tuska na meczu z Wisłą.
28 kwietnia 2011, 17:38 / czwartek
2 tysie? Znowu nas wyróżnili, bo w poprzednich kolejkach za ten transparent było po tysiaku
28 kwietnia 2011, 17:39 / czwartek
Prawdopodobnie wyrwie się spontaniczne i "wyczerpujące", ale niezmiernie trafne... "Rudy Ch*":)
28 kwietnia 2011, 17:49 / czwartek
A nie, przepraszam, to jednak tysiąc:) Musiałem źle przeczytać.. nie zmienia to faktu, że karanie za tego typu transparenty to skurwysyństwo.
28 kwietnia 2011, 18:14 / czwartek
Ja gdzies wyczytalem ze dostalismy 3 tys. To by wychodzilo po 1tys. za trans. Ot maja najebane!!! Jebac lesne dziadki!!! Tego ludego polityka tez!!! :)
28 kwietnia 2011, 21:30 / czwartek
Mam nadzieje, że ta (udana) akcja to tylko poczatek czegoś konkretnego.
28 kwietnia 2011, 23:34 / czwartek
Komuna wraca wielkimi krokami... Widać jakimi zakładnikami środowiska michnikowszczyzny jest obecna władza.
29 kwietnia 2011, 10:12 / piątek
Przeciez to jest w celu rozbicia struktur kibicowskich ktorych sie jeszcze jedynie obawiaja, rozwalili stocznie, fabryki i inne wielkie zaklady, chca na stadionach piknikow wpieprzajacych popcorn i sluchajacego rozkazow z gory, przyjdz, zaplac kase kup pocorn i cole w promocje ogladnij meczyk i spadaj grzecznie do domu to jest ich wizja kibica. Przeciez teraz jest gorzej jak za komuny, dogadaly sie zydki z czerwonymi i jak sie ich krew nie przeleje to nam nie odpuszcza.
29 kwietnia 2011, 11:22 / piątek
; )
29 kwietnia 2011, 11:23 / piątek
Ich program jest taki, że za parę lat zamiast kibiców na stadionach siedzieć mają widzowie Tańca z gwiazdami i You Can Dance. Na komentatorów sportowych mają się wkrótce przekwalifikować Magdalena Środa i Michał Piróg. Hasłami przewodnimi i reklamowymi owej kampanii "cywilizowania obywatelskiego stadionów" będą "Stadiony dla lemingów!", "Piłka nożna dla lemingów, nie dla kiboli", "Popcorn w promocji dostarczy ci sportowych emocji", "Kupuj coca-cole padną ładne gole". A niepoprawne lemingii (czarne owce pośród nich też się pewnie zdarzą niestety) będą krzyczeć po błędzie arbitra "Sędzia kalosz", co urośnie do miana skandalu obyczajowego głosno komentowanego na nastepny dzień w wiadomej prasie i telewizji, z sypaniem gromów na głowy owych niepokornych czarnych owiec.
29 kwietnia 2011, 16:21 / piątek
Castrop

Swoją drogą fajny materiał na dobrą powieść SF. Czegoś w rodzaju Huxle'owskiego "Nowego wspaniałego świata". Napisz taką antyutopię to może jeszcze może "Zajdla" dostaniesz;)
29 kwietnia 2011, 17:28 / piątek
Jak Tusk bedzie gościł na meczu Lechii to trzeba podarowac mu ta ksiażke o Gdańsku która kiedys napisał z adnotacja GDAŃSK PRZEPRASZA ZA TUSKA,może wtedy cos dotrze do tego poniemickiego łba hehe
29 kwietnia 2011, 17:30 / piątek
Polecam dwunasty numer tygodnika :
"Uważam Rze"
Ciekawy artykuł o kibicach
-> odnośnik
...a na deser felieton Łysiaka (ale to już poza tematem )
29 kwietnia 2011, 20:45 / piątek
Raczej załapię się na dodatkową porcję somy, bo Pan Nasz Ford ryżawy, w swojej wspaniałomyślności przywróci po wyborach do łask dopalaczarnie jako instrument krzewienia wolności jednostki i kontroli myśli, mającej na celu ochronę społeczeństwa obywatelskiego przed zgubnymi wpływami odmiennych poglądów, stojących w jaskrawej opozycji do jedynie słusznych.
4 maja 2011, 22:20 / środa
Obejrzałem przed momentem ten kmiot na TVP1...i nie mam słów po prostu. Jeżeli w tym kraju dziennikarze są tak pojebani, to nie ma się co dziwić, że i u władzy nie ma nikogo o zdrowych zmysłach. "Najlepszy" był ten z wybiórczej.
4 maja 2011, 22:31 / środa
A widziałeś jak koszerny się bał tego kolesia z Wiary Lecha?
Odrobinę starał się tonować nastroje Majdan, a tak to syf.
4 maja 2011, 22:43 / środa
dokladnie,to skandal ze nie mozna bezkarnie po meczu dac po pysku zawodnikowi swojej druzyny!!! skandal,ze po meczu nie mozna nie mozna zdemolowac stadionu!!! to skandal,ze na mecze wyjazdowe nie mozna jechac z maczetami i kijami bejsbolowymi!!!pilka nozna tylko dla Prawdziwych kibicow!!!!:)
4 maja 2011, 23:01 / środa
"pilka nozna tylko dla Prawdziwych kibicow!!!!:)"

W takim razie, 3x nie, odpadasz.
4 maja 2011, 23:03 / środa
Skonczyles wlasnie pogadanke z numerem 997 i powiedzieli ci, ze za duzo zgloszen masz i tym razem tez przyjada, ze taki podniecony jestes?
4 maja 2011, 23:06 / środa
Larsen:
nie czujesz, ze oni chca nas wrzucic do jednego wora, nas wszystkich, zmixowac i wybrac tych co pokorni i posluszni!!!
chca sie pozbyc im nie wygodnych, a potem to juz tylko popcorn, cola i bilecik z wyznaczonym miejscem na trybunie.. i absolutnie WARA MI ZMINIAC MIEJSCE BO PO LAPKACH!!!
no chyba, ze ty juz chodzisz z cola i z popcornem na Lechie...
4 maja 2011, 23:12 / środa
Tylko, ze protest uj strzelił a do niczego nie doszło. Albo PR albo demolka. Zresztą amica popisała się atakiem na plot. Prawie jak dyskopolo... Bezsens
4 maja 2011, 23:13 / środa
Żółw: ale ty nie jesteś w tym worze co w balaklawie lata po stadionie i rozpieprza kible?
4 maja 2011, 23:18 / środa
Ty*
4 maja 2011, 23:20 / środa
Ostro o sytuacji z Bydgoszczy.
odnośnik
Czy rzeczywiście jest możliwe, że tacy kibice jak teraz są znikną za 10 lat?
5 maja 2011, 10:31 / czwartek
wczorajszy program oceniam na mały plusik. Spodziewałem się ostrego jechania po kibicach. Tymczasem, naprawdę niezły, gość z WL zrobił z pismaka gw oszołoma:)) Przyjemnie było popatrzeć jak gościu (dziennikarzyna) się pogrąża.

Była też tonująca wypowiedz Majdana, trochę bardziej mógł zaakcentować fakt, że na stadionach jest o wiele bezpieczniej niż kiedyś. Mówił zbyt nerwowo i złota myśl gdzieś tam umknęła.

Błysnął też dziennikarz rzeczypospolitej atakując pzpn, również stwierdzeniem, że nie jest w tej Anglii tak różowo jak się nam to wpaja.

Repotraż również pozytywny w sensie ukazania zjawiska w całej europie. Można było wyciągnąć wniosek, iż zadymy to cecha tej dyscypliny a nie polskich kibiców (co się w mediach nieustannie podkresla).

Z drugiej strony stronniczy dziennikarze kasujący wszelkie konstruktywne, pozytywne wypowiedzi. Nakręceni na sensację. Poczatkowo nie chciałem ich w ogóle odlądać, zmieniłem zdanie widząc członka WL i nie zawiodłem się w sensie, że spodziewałem się czegoś gorszego.
5 maja 2011, 12:40 / czwartek
O jakim programie piszesz? I czy znajdziesz linka jak jest zeby zobaczyc?
5 maja 2011, 13:05 / czwartek
Wczoraj na TVP1 o 21:25 zdaje sie Sprawa dla reportera czy jakos tak mial byc reportarz o kibicach.

PS. Wiedzialem ze mialem cos wczoraj ogladac innego niz LM :)))))
5 maja 2011, 13:09 / czwartek
Czy kibole zniszczą nam Euro? nazwa tego programu...
Jak ktoś znajdzie to niech podeśle link.
5 maja 2011, 13:31 / czwartek
trzym odnośnik
5 maja 2011, 13:37 / czwartek
Dzięki wielkie!!!
5 maja 2011, 13:38 / czwartek
odnośnik Puchar w wielkim Europejskim Kraju :), a zabawa trwa, proponuje też wyszukać na youtube linków z zabawy.
5 maja 2011, 14:32 / czwartek
5 maja 2011, 14:35 / czwartek
w tym sejmie to naprawde idioci siedzą
5 maja 2011, 15:22 / czwartek
odnośnik

ŚMIECH NA SALI!!!
A to rudzielec jeden...
5 maja 2011, 15:27 / czwartek
chyba ich pojebało, ale było do przewidzenia
5 maja 2011, 15:33 / czwartek
wojewoda mazowiecki powiedział przed chwilą, że kibice LECHII wywołali buedy na stadionie w Wilnie
5 maja 2011, 15:35 / czwartek
myślisz, że się przejęzyczył? ;)
5 maja 2011, 15:35 / czwartek
typowa akcja odwetowa pod publiczkę, bo i stadion amiki też zamkniety
5 maja 2011, 15:36 / czwartek
Krisblu2 pewnie tak, ale powiedział wyraźnie Lechii
5 maja 2011, 15:41 / czwartek
obydwa zamkniete, co za zenada. widac stadion amici nie spelnia wymogow wiec gdzie Euro? tak samo nowy obiekt legii ;] 300 baniek psu w dupe wg wojewody. coz za piekna praca na polityczne zamowienie
5 maja 2011, 15:43 / czwartek
Stadion spełnia wymogi budowlane. Kibice wymogów nie spełniają - takie jest uzasadnienie.
5 maja 2011, 16:05 / czwartek
Pisałem już wcześniej, trzeba być popierdolonym, żeby robić trzodę po meczu w takim momencie. Wyłożyli się na tacy Tuskowi, który świetnie wyczuwa nastroje społeczeństwa - będzie teraz mógł się pokazać jako szeryf narodu, który zwalcza "kiboli", "bandytów", etc. Jeśli do tej pory przypadki zakazów za przekleństwa były ewenementem, to teraz zapewne się to zmieni, a stadiony będą za jakiś czas przypominały teatry. Najpierw wykreował sprawę dopalaczy, teraz podobnie będzie z kibicami - co jest Tuskowi bardzo na rękę, bo nie musi znów tłumaczyć się z prawdziwych problemów, z jakimi boryka się nasz kraj.
5 maja 2011, 16:05 / czwartek
hahah, a politycy spelniaja jakiekolwiek standardy? chyba w zlodziejskim fachu. odpowiedzialnosc zbiorowa w panstwie prawa, no no. zenadne rozwiazanie tak jak ostatnie lata ich rzadow.
5 maja 2011, 16:13 / czwartek
Tusk to świetnie wyczuwa nastroje panujące w redakcji GWna na Czerskiej, Szechter kazał zamknąć stadiony,bo nie zamierza nikogo przepraszać ani za ojca ani za brata...
5 maja 2011, 16:15 / czwartek
Konri, a ja sądzę że odbije mu się to czkawką. Taką solidną czkawką.
Pytanie podstawowe skoro stadiony w Warszawie i Poznaniu nie spełniają warunków bezpieczeństwa kto odpowie za ich budowy i dopuszczenie do używania, który z polityków odpowie za niegospodarność(łącznie wydano blisko 2 mld zł na te obiekty), kto z wąsów poleci za dopuszczenie do zorganizowania poprzednich meczów na tych obiektach?

No i mały zbieg okoliczności dziś rząd opublikował założenia do przyszłorocznego budżetu... odnośnik

"W 2012 r. na poziom dochodów budżetowych wpływ będą miały między innymi skutki zmian systemowych wprowadzonych w 2011 r. Do zwiększenia dochodów budżetowych przyczynią się przede wszystkim: podwyżka stawek VAT, ograniczenie prawa do odliczeń VAT od samochodów osobowych z homologacją ciężarową (tzw. auta z kratką) oraz paliw używanych do ich napędu, likwidacja ulg w podatku akcyzowym z tytułu dodawanych biokomponentów do paliw silnikowych.
Na 2012 r. planowane są również dodatkowe zmiany w systemie podatkowym. Zaliczyć do nich należy między innymi podwyżkę stawki na papierosy oraz zmianę ordynacji podatkowej, która ma ograniczyć możliwości unikania podatku od zysków kapitałowych uzyskiwanych z lokat bankowych."
5 maja 2011, 16:20 / czwartek
nie no, tylko miliardzik wydali, spokojnie ;)
5 maja 2011, 16:22 / czwartek
Przed chwila wylapalem w necie na blogu Europosla Czarneckiego z PIS-u:

Ryszard Czarnecki dziwi się na swoim blogu w Onet.pl dlaczego Donald Tusk nienawidzi kibiców piłkarskich. - Przecież jest jednym z nich. Był szefem szalikowców Lechii Gdańsk, brał udział w zadymach po meczach wyjazdowych tego klubu w Bydgoszczy i Olsztynie - pisze europoseł PiS komentując w ten sposób stanowcze wystąpienia premiera w sprawie zamieszek na stadionie w Bydgoszczy po finale Pucharu Polski między Legią Warszawa a Lechem Poznań.

Czarnecki przypomina kibicowską przeszłość powołując się na doniesienia mediów sprzed paru lat. - Jesienią 2007 roku była o tym mowa najpierw w audycji radia TOK FM, a następnie w programie "Teraz my" Sekielskiego i Morozowskiego w TVN 24. W TOK FM niezastąpiony Tomasz Wołek wychwalał odwagę kibola-Tuska za to, że dzielnie poczynał sobie w starciu z kibicami Zawiszy Bydgoszcz używając w tym celu… jakiegoś węża ogrodowego! W audycji tej skomentował to prof. Wiesław Władyka, mówiąc o Tusku "żulja" (miało być śmiesznie) zaś Jacek Żakowski, jak zwykle bardzo dowcipnie, krzyczał wtedy "Donald, bierz bejsbola i do roboty!" - przytacza Czarnecki.

W związku z tym europoseł dziwi się, że dzisiaj premier pała niechęcią do kibiców. Choć właściwie nie dziwi się, bo jego ostre stanowisko wynika z czegoś innego. - Tusk nienawidzi tak naprawdę kibiców za transparenty, które wywieszają na meczach piłkarskich Ekstraklasy i I ligi już od kilku tygodni. Oto treść niektórych z nich:
1. "Projekt Euro 2012: stadiony - przepłacone, autostrady - nie będzie, dworce - przypudrowane, lotniska - prowincjonalne, zawodnicy - słabi, temat zastępczy - kibice".
2. "Donald - premier »Wybiórczej«, czy obywateli?"
3. "Społeczeństwu oczy mydlicie - wszystkiemu winni kibice" - wylicza część transparentów Czarnecki.

w/g mnie odbiega od prawdy w pierwszej czesci wpisu i miesza fakty, a do tego jak POLITYCY wchodza w nasze "bagienko" z butami to juz nie jest ok!!!
I to nie wazne jakiej opcji. Zaczynaja nami manipulowac, nie dobrze, oj nie dobrze...
Zolw
5 maja 2011, 16:26 / czwartek
ąri czarnecki to jeden z najlepszych dupolizow na polskiej scenie "politycznej", wpierdoli sie tam, gdzie poczuje $$$
 
1 2 3 ..... 39
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.770