Gdańsk: piątek, 21 lutego 2020
FORUM
Podstrony:

Niespełnione Rządu Obietnice - Temat Zastępczy KIBICE !!!

strona 23/39

20 czerwca 2011, 23:38 / poniedziałek
Wycięte z artykułu z angielskiej gazety Daily Star, która przestrzega Anglików przed wyjazdem na mecze Euro2012:

"Polacy to ludzie, którzy uważają, że zawsze mają rację. To jeszcze kac po systemie komunistycznym. Problemów jest więcej. Z ochroną i policją można się porozumieć tylko po polsku, a ci drudzy traktują kibiców jak hołotę i chuliganerię, której nie wolno popuścić ani na moment"

Rząd jak widać już sobie laurkę za granicą wystawił i sądzę, że spora w tym zasluga kibiców zza granicy, którzy co rusz okazują nam wsparcie na swoich stadionach.
21 czerwca 2011, 00:03 / wtorek
Tak samo pisano o nas w 73r i co sie stało wiadomo
21 czerwca 2011, 01:37 / wtorek
biało zielony

Piszesz dokładnie to samo, co ja. Tylko ja to robiłem... no powiedzmy, parę lat temu. Z jeszcze większa żarliwością to mówiłem. Z większym pałerem.
Minęło te... parę lat. I już tak nie mówię.
Poznałem ludzi.
Poznałem mechanizmy.
Poznałem strukturę władzy i sposoby podejmowania decyzji. Oraz motywy ich podejmowania.

I powiem Ci tak - choć w szczegółach Twojej wypowiedzi jest wiele racji, to... nie masz racji. Obojętnie jak nielogicznie to brzmi.
Jesteś rozumnym gościem, drążysz temat. Za jakiś czas to zrozumiesz. Sam, bez niczyjej pomocy. Jako i ja zrozumiałem. Jako zrozumiało to wielu.
Przyjdzie kiedyś ten moment i wówczas spojrzysz na takich, jak Ty obecnie z lekką nutką pobłażania, gdzieś wewnętrznie się uśmiechając do samego siebie. I z wewnętrzną złością, że nie jesteś w stanie wytłumaczyć innym, młodszym (najczęściej), kolejnym, że błądzą. Jako i Ty błądziłeś kiedyś.

Przyjdzie ten czas. przyjdzie na pewno. Może wówczas przypomnisz sobie ten wpis. I wtedy pomyślisz sobie o pewnym starym pryku, który Ci to wieszczył. Jako i ja wspominam swojego mentora, z którego kiedyś się śmiałem, głosząc swoje (Twoje) racje.
A teraz mi głupio, gdy o Nim myślę. A przeprosić za swoją niewiedzę się już nie da, bo Jego już wśród nas nie ma.
21 czerwca 2011, 08:50 / wtorek
zzz w tym cały ambaras, żeby sprzedać i mieć kontrolę jeśli już sprzedają, ale trzeba mieć siłę przebicia lub coś do zaoferowania w zamian, np. pomoc w załatwieniu jakiejś sprawy międzynarodowej (jeśli już p. Premier przywołałeś), ale do tego obecnie rządzący są za mali, gdyż cenią sobie inne walory władzy, które są popularne wśród populistów nierobów i partaczy mianowicie - święty spokój.
21 czerwca 2011, 08:53 / wtorek
1947
tylko zwierzęta nie maja wiary.. a jezeli sie poddales to nie pisz o tym bo to niczego nie wnosi , to forum ludzi ktorzy chcą i swa wiare w lepsze jutro komunikuja... tyle sie dzieje ze juz czas być szczerym.
poplacz do poduchy i daj ludziom sens swobody.
21 czerwca 2011, 10:07 / wtorek
dord, podałem przykład, że jednak można. A że obecnie nie u nas to inna bajka (czyt. ekipa rządząca). Takie niedoprecyzowanie:))
21 czerwca 2011, 11:10 / wtorek
carlito

Przykro mi, lecz kompletnie nie zajarzyłeś co zostało przeze mnie napisane.

K O M P L E T N I E
21 czerwca 2011, 11:21 / wtorek
1947!
Ty sie tym nie przejmuj sa tacy, ktorzy to rozumieja i popieraja w 1947%.
Mi sie osobiscie TWE rozumowanie podoba i sie rowniez z tym zgadzam, ale trzeba miec te pare lat na karku, troche doswiadczenia zyciowego i co naj wazniejsze umiejetnego spojrzenia zarowno wstecz jak i do przodu z lekka nutka ironii!
Ja nie jestem zadnym don Kichotem i z wiatrakami nie mam zamiaru walczyc, ale umiec na to spojrzec i przekazac innym to co wartosciowe z tradycjami, dla mnie to jest BEZ CENNE!!!
Czego sie nauczyłem i co rozumiem dzisiaj:
POLITYCY TO KORWY I JA IM NIE WIERZE ANI TYCI, TYCI:-D))))
Zolw z LechiiStanu
21 czerwca 2011, 12:06 / wtorek
@1947

To idealnie miejsce i pora, abyś obszernie opisał i wyjaśnił, czemu zmieniłeś podejście, jak powinno być itd. może uda Ci się mnie i innych przekonać, bardzo ciekawi mnie co napiszesz (jeśli oczywiście będziesz chciał napisać), może zrozumiem i przyznam Ci rację a może jednak będę uważał, że to co piszesz jest złe...

Jednak pozstając przy moim zdaniu, chcę zauważyć, że jeśli pozostawimy coś w rękach państwowych to będzie to działało tak jak obecnie państwowe firmy działają, ponadto odejście od zasady, że wszystko co się da powinno być prywatne spowoduje, że stopniowo państwo będzie wkraczało w kolejne dziedziny i temu nie będzie końca (coś na zasadzie dać ludzią demokracje i tylko czekać aż głupia większość zbuduje socjalizm), końcowym wynikiem uważam, że będzie sytuacja podobna do dzisiejszej, gdy państwowe działa jak działa.... Pozatym chciałbym zauważyć, że łatwiej jest przekupić człowieka zarządzającego państwową telewizją lub państwowym zakładem niż właściciela owej telewizji lub zakładu (zaproponowanie jakiejś sumy właścicielowi firmy, żeby zrobił określoną rzecz jest niczym innym jak umową handlową), więc nawet zarządca wielkiej firmy państwowej może być "obcym agentem" i działać na jej szkodę natomiast prywatny właściciel dba o swoje pieniądze bardzo mocno. Przykład np. z rafinerią, ja uważam, że nie ma znaczenia czy paliwo produkuje jeden duży zakład czy tysiąc małych przedsiębiorców, gdyby nie tak restrykcyjne przepisy to rolnik na każdej wsi mógłby zasiać sobie rzepak i produkować biopaliwa, co więcej podejrzewam, że gdyby nie obecny ustrój to każdego roku powstawałoby kilka nowych małych rafinerii.... A jeśli mamy tkwić w obecnym systemie, gdzie każda nowa inicjatywa gospodarcza jest poważnie skrępowana przez państwo i wiadome jest, że obecne rafinerie będą naszymi jedynymi na długi czas ( bo państwo zrobi wszystko, aby inne nie powstały) to skutkiem tego pozostaje spieranie się, czy je prywatyzować czy nie...
22 czerwca 2011, 00:26 / środa
ŻółwLechiStanu:
Wiem. Sam mam dystans, i to duży. A ironii tyle we mnie, że wszyscy wokół wolą to nazywać szyderą. Z czym się w pełni zgadzam.
I z politykami - też masz rację. Też to wiem. Też z tego się śmieję, choć powinien być to śmiech przez łzy.

biało zielony:
To oczywiście szerszy temat. By napisać co spowodowało zmianę poglądów trzeba by najpierw samemu zastanowić się i znaleźć jakieś punkty graniczne, potem to opisać ubierając w słowa zrozumiałe dla kogoś, kto ma inny punkt widzenia, inne spojrzenie na świat.
Może dojrzeję, by tak właśnie zrobić. Ale na to potrzebowałbym trochę czasu, a tego od kilku dni chronicznie mi brakuje. A od wczoraj to mam istne urwanie głowy.
Na lecha.gda wchodzę szukając chwilki luzu.
22 czerwca 2011, 15:22 / środa
Zassane z Lechia.net :

" Spółka Ekstraklasa SA skonsultuje z klubami rekomendację MSWiA dotyczącą rezygnacji z udziału zorganizowanych grup kibiców drużyn przyjezdnych w rundzie jesiennej najbliższego sezonu czytamy w serwisie ekstraklasa.wp.pl. Po opiniach ze strony klubów zostanie podjęta decyzja.

W poniedziałek z inicjatywy ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera, odbyło się spotkanie z przedstawicielami spółki Ekstraklasa SA. Dotyczyło ono bezpieczeństwa podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy oraz każdych rozgrywek piłki nożnej z udziałem kibiców.

Minister zaznaczył, że podtrzymana będzie rekomendacja MSWiA dla klubów dotycząca rezygnacji z organizowania zbiorowych wyjazdów swoich kibiców na stadiony gospodarzy.

- Chcielibyśmy, aby państwo przedłużyli tę zasadę także na rozgrywki jesienne - powiedział minister Jerzy Miller zwracając się do przedstawicieli Ekstraklasy. Rezygnacja z organizacji wyjazdów na gościnne występy ma na celu omijanie niebezpieczeństw związanych z aktami wandalizmu kibiców.

- Jak najszybciej zwrócimy się z prośbą o opinie w tej sprawie do klubów, które przecież są akcjonariuszami naszej spółki. To one organizują spotkania piłkarskie oraz wyjazdy swoich kibiców. Dlatego chcemy poznać ich zdanie - powiedział rzecznik prasowy Ekstraklasy SA Adrian Skubis.

W maju zarząd PZPN zdecydował, że wszystkie mecze o mistrzostwo ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi do końca sezonu 2010/2011 odbędą się bez udziału zorganizowanych grup kibiców drużyn przyjezdnych. Był to efekt burd pseudokibiców podczas finału Pucharu Polski między Legią Warszawą a Lechem Poznań w Bydgoszczy "

Białoruś Panowie, Białoruś ....

AVE LECHIA !!!
22 czerwca 2011, 16:28 / środa
Trzeba wypracować definicję "niezorganizowanej grupy kibiców przyjezdnych" i po kłopocie :)

Może być "zorganizowani pojedynczo kibice przyjezdni"?
22 czerwca 2011, 20:10 / środa
Niewykluczone, że niemożliwe do wykonania ze względu na animozje, ale chyba nadszedł czas, aby OZSK pokazało jedność ekip w nim występujących.

PAKT O NIEAGRESJI

I jeździmy "niezorganizowani".
22 czerwca 2011, 20:52 / środa
22 czerwca 2011, 21:03 / środa
trafna uwaga MarkuM.
Czy istnieje w ogóle coś takiego jak definicja legalna/ustawowa grupy zorganizowanej lub niezorganizowanej???
Wiadomo, że jak MO będzie chciało to wymyślą nielegalne zgromadzenie, co miało np. miejsce w akcji widelec w Warszawie, ale w tym kierunku trzeba iść i próbować.
Jeżeli będzie zakaz wyjazdowy dla Wszystkich. Wiadomo, że wszędzie się nie wejdzie, ale kilka meczy w rundzie więcej można będzie w ten sposób obejrzeć.
22 czerwca 2011, 22:37 / środa
Coś w temacie zadanym przez kolegę MarekM:
odnośnik
23 czerwca 2011, 10:04 / czwartek
Dla Panów:

odnośnik
24 czerwca 2011, 09:36 / piątek
Lewy
dla nie lubiących klikać odnośnika;)

,,Dobrze, że "doping" był przynajmniej kulturalny, nie było ani jednego bluzgu. To rzeczywiście postęp. Trochę udało nam się wychować WIDOWNIĘ nawet tak niesforną - komentował Donald Tusk. - Ci którzy odczuli jakoś tak dotkliwie to, że wzięliśmy się za walkę z chuliganką od czasu mi dokuczają, więc znaleźli kolejny pomysł - dodaje premier.,,

i foto odnośnik
24 czerwca 2011, 20:48 / piątek
25 czerwca 2011, 08:22 / sobota
Mecz wyjazdowy? Zapomnij. PZPN i policja nie chcą fanów gości.

Reakcja fanów futbolu była natychmiastowa - na trybunach i ulicach zaczęły pojawiać flagi i transparenty z obraźliwym hasłami pod adresem Donalda Tuska (nawet za granicą!). Były protesty, bojkoty, kibice powstrzymywali się od dopingu na stadionach. Zamiast tego robili różnego rodzaju happeningi (m.in. pojawienie się Kononowicza na Legii).

Jako że "zakaz wyjazdowy" miał obowiązywać do końca minionego sezonu, wydawało się, że w nowych rozgrywkach wszystko wróci do normy. Jednak po spotkaniu przedstawicieli klubów ligi oraz Ekstraklasy S.A. z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Jerzym Millerem oraz ministrem sportu Adamem Gierszem dowiadujemy się, że wcale tak być nie musi!

W dniu 30 czerwca w Warszawie możemy pokazać swoje niezadowolenie z takich decyzji !!!

Na naszą, prośbę kibiców Lechii Gdańsk, NSZZ "Solidarność" udostępnia bezpłatny autokar do Warszawy i z powrotem. Również gwarantuje bezpłatny obiad w drodze powrotnej.

Planowany wyjazd ok. godz.05.00, powrót wieczorem tego samego dnia.

Do Warszawy obowiązuje zakaz spożywania alkoholu!!!

Zapisy na wyjazd ( tylko osoby pełnoletnie) zgłaszamy do wieloletniego kibica Lechii - Wnuczka.

tel. kont. 502 549 346
e-mail: zwnuk@o2.pl

W zgłoszeniu należy podać imię i tel. kontaktowy w celu przekazania informacji na temat wyjazdu.

W chwili obecnej pozostałe jeszcze kilkanaście miejsc wolnych !
25 czerwca 2011, 16:19 / sobota
walka z wiatrakami nie ma szans nic wywalczyc przez PiS i Kaczynskiego reszta ciemnogrodu glosuje na PO i zawsze tak bedzie
25 czerwca 2011, 21:14 / sobota
@PIOTR95
Jak prawicowa ekipa może jechać z "solidarnością" na manifestację? Jeśli możesz to mi wytłumacz....
26 czerwca 2011, 01:17 / niedziela
Biało Zielony - hehe, dobre !
26 czerwca 2011, 11:35 / niedziela
Prawicowa ekipa ? Kibice mają różne poglądy. Dziś jest atak na nas i powinniśmy dziękować tym którzy nas bronią i robią to bezinteresownie. Taka pomoc jest szczególnie wartościowa bo my wyrośliśmy na ruchu solidarnościowym. Dlatego powinniśmy szanować tych co nam pomagają. Wyjazd jest jak najbardziej słuszny i wskazany.
26 czerwca 2011, 12:09 / niedziela
Ok, masz rację możemy mieć inne poglądy polityczne, więc uważam inaczej niż Ty.

Poniżej wpis JKM z jego blogu, coś co starałem się wytłumaczyć na kilku wcześniejszych stronach:

Sukces dra Goebbelsa

Ten wychowanek OO Franciszkanów został socjalistą i zrobił karierę w świecie intelektualistów powiedzonkiem; „Kłamstwo sto razy powtórzone staje się prawdą”. Święte słowa – można powiedzieć.

Ciekaw jestem ile tysięcy – czy dziesiątków tysięcy – razy potomkowie dra Józefa Goebbelsa zdołali powtórzyć w telewizji, w radio i w prasie oczywiste kłamstwo, że „leczenie państwowe jest tańsze od prywatnego”. Kłamstwo jest, powtarzam, OCZYWISTE: tandem (lekarz + pielęgniarka) MUSI być tańszy od zespołu: (lekarz+pielęgniarka + minister zdrowia + Wydziały Zdrowia + NFZ...).

Jednak umiejętne ukrywanie wydatków na „służbę zdrowia” w podatkach (podczas gdy w klinice prywatnej trzeba wyjąc z portfela żywą gotówkę) plus ta bezczelna kłamliwa propaganda spowodowały, że 74% ludzi powyżej 65 roku życia wierzy, że państwowe leczenie jest tańsze!!!

A dowodem na to, że jest to efekt liczby powtórzeń jest to, że wśród 15-19 latków wierzy w ten nonsens tylko 36%...
26 czerwca 2011, 16:55 / niedziela
Piotr, a gdyby sld organizowało nam autokar do W-wy to też powinniśmy skorzystać w imię walki o swoje prawa??:)) Wiem, wiem przykład z sld nie adekwatny, ale chodzi o samą zasadę- prawicowiec i zwiazek zawodowy to dwie sprzeczności. Między innymi związki zawodowe współtworza ustruj, który zakazuje nam wyjazdów.

Generalnie stosunek do inicjatywy mam pozytywny (sam nawet pomyślałem by jechać:)) głównie przez sentyment do "S", poza tym "Wnuczek" też nie jest mi (ze slyszenia) obcy.
Rozumiem równiez (racjonalne) dylematy kolegów powyżej.
26 czerwca 2011, 19:38 / niedziela
Lewica nie wchodzi w grę. Kibice Lechii maja korzenie prawicy i Solidarności. Zgadza się - 100 razy powtórzone kłamstwo staje się prawdą. Do kogo należą media ten mówi taką prawdę.
26 czerwca 2011, 19:41 / niedziela
PIOTR95 - ale Ty nie rozumiesz, że związki zawodowe są lewicową organizacją!!
26 czerwca 2011, 19:49 / niedziela
bialo zielony...
brawo!!!! mało ludzi to rozumie... a pasibrzuchy solidarnosciowi nicc nie robią a jeszcze mega ochronke mają, i kase wieksza...
tylko Lechia!!!!
26 czerwca 2011, 19:54 / niedziela
biało zielony,to było nie potrzebne.
Teraz jednym wpisem co niektórym zamąciłeś spokój sumienia i zrozumieli,że większość życia trwali w obłudzie
26 czerwca 2011, 21:49 / niedziela
KURW... PYTAM SIE GDZIE SA TE PRAWICOWE ORGANIZACJE GDY KRAJ JEST ROZPI... Z KAZDEJ STRONY . KTO TERAZ WSTAWIL SIE ZA NAMI ? ,KTO POMAGA ZINTEGROWAC SRODOWISKO ?,KTO UDOSTEPNIA POMIESZCZEN DO WSZELKIEGO RODZAJU SPOTKAN ORGANIZACYJNYCH ? KTO ZAPEWNIA OBSLUGE PRAWNA W RAZIE WSZELAKIEGO RODZAJU PROBLEMOW ? ITP.

TYLKO ONI , MIELI W TYM KRAJU SILE WYJSC I ZAPROTESTOWAC PRZECIWKO TEJ CALEJ OBLUDZIE , MOCNO PODKRESLAJAC PRZESLADOWANIA NA STADIONACH .

ZGADZAM SIE ,ZE NIE ZAWSZE MAJA RACJE ,ALE TO OSTATNI BASTION KTORY WALCZY Z PRZEBIERANCAMI .
26 czerwca 2011, 22:10 / niedziela
Wszystko sie zgadza, poza tym że znó związkowców nazywa sie grupą prawicowców!
Związki zawodowe z nazwy są ugrupowaniami dbającymi o SOCJAL !

Proste.
26 czerwca 2011, 22:16 / niedziela
No i chuj z tego, z kim oczyścisz Turowskich z Polski ?
Z Myszką Mikki ? : ))
a tu przykład prawidłowej działalności ZZ,
chociaż oczywiście prawdą jest że wiele zła poczyniły ZZ.

a tu na temat
odnośnik
26 czerwca 2011, 22:20 / niedziela
Ja tam słyszałem że z socjalistami się nie rozmawia i że robi się z nimi coś innego :)
26 czerwca 2011, 22:24 / niedziela
Z komunistami : ) po oczyszczeniu Polski z agentury odsunięcie socjalistów będzie jak małe piwo przed śniadaniem : )
a tu przykład bo nie dałem
odnośnik
26 czerwca 2011, 23:01 / niedziela
Z socjalizmów w praktyce sprawdził się tylko jeden. Ten narodowy.

Dobre, nieprawdaż?

Coś nam dyskusja strasznie zdryfowała z głównego tematu. Proponowałbym wrócić do niespełnionych rzadu obietnic.
27 czerwca 2011, 02:20 / poniedziałek
sop83 - gdzie są? wystarczy trochę poszukać:

odnośnik
odnośnik
odnośnik
odnośnik
odnośnik
odnośnik
odnośnik
27 czerwca 2011, 10:36 / poniedziałek
Chociaż jedną z obietnic spełnili. A raczej - mają spełnić. Szkoda, ze POwyborczą.
odnośnik
27 czerwca 2011, 15:16 / poniedziałek
Bialo zielony nie chodzilo mi o 300 osobowe pikiety ,bo takimi to MATOLEK sobie nawet glowy nie zaprzata. Wyslal ORMO i pozamiatane jak zreszta widac...
Mialem na mysli fale kilu tysiecznych MANIFESTACJI jakie sie w ostatnim czasie mialy miejsce w naszym kraju. Kulminacyjna NIECO wieksza bedzie w czwartek w Warszawie. Mysle ,ze wrescie to zmusi tego od TOLI by zszedl z boiska ...

Na marginesie sam jestem pracodawca i zdaje sobie doskonle sprawe z niektorych absurdow ZZ ale uwazam ,ze sa nieliczna instytucja w polsce ktora moze walczyc z tym BOLSZEWIZMEM .
Na temat Aktora PIKIETY nie bede sie nawet wypowiadal ..
27 czerwca 2011, 15:40 / poniedziałek
Solidarnosc kiedys a dzis to dwie rozne bajki...nie mozna ich mylic! Teraz Solidarnosc jest na wynajem, kto da wiecej z tymi bedziemy. Wystarczy zadzwonic. Autokar, grupa protestujacych na wynajem za kase...nie wazne sa idealy, nie wazny jest cel, wazne jest ile wpadnie w kieszen! Rzygam obecna Solidarnoscia, to powino zostac zdelegalizowane jako szkodnik narodowy, zeby mlodym nie macic w glowie!
27 czerwca 2011, 17:36 / poniedziałek
a propaganda trwa w najlepsze....

odnośnik

TYLKO LECHIA !!!!
27 czerwca 2011, 17:58 / poniedziałek
Nie wiem jak wy ale ja mam DOŚĆ. To co się dzieje to jest jebana masakra. Jesień bez kibiców gości? To już jest kurestwo. OZSK się opierdala, co to był za "protest" pod koniec wiosny? Brak dopingu? ojeju ale to straszne pomyślał Donald T. Trzeba było ostrzej zareagować wtedy by Matołki wiedziały że z nami się nie zaczyna.
Tak jak już ktoś powiedział. Wszyscy kibice powinni protestować i pokazać swą jedność. Jak by to nie pomogło to trzeba by było uderzyć w kluby czyli nie przychodzić na mecze, wtedy byłby nacisk na PZPN od środka. A w ostateczności można zrobic jak w pewnym kawale.
"Zmarł ateista. Poszedł do piekła, więc szatan go oprowadza po wszystkich pokojach, komnatach itd.. itd..
wchodzą do pierwszego pomieszczenia, szatan mówi:
- Lubisz czytać?
Na co ateista mówi
- no jasne, że tak!
szatan:
- w takim razie masz tutaj wszystkie księgi jakie tylko sobie wymarzysz, nawet te tajne z biblioteki watykańskiej
Przechodzą do drugiego pomieszczenia, szatan się pyta ateisty:
- lubisz dziwki?
atesita odpowiada
- no jasne, że tak
szatan:
- w takim razie, będziesz mógł się z nimi zabawiać codziennie i kiedy tylko zechcesz
Ateista zadowolony, idzie dalej z szatanem zwiedzać piekło
Wchodzą do trzeciego pomieszczenia, ateista patrzy... a tam prawdziwy horror.
Ludzie gotują się w smole, bez nóg i rąk, ukrzyżowani, w strasznych cierpieniach...
ateista przerażony pyta się diabła:
- Diable!? Co to jest!? Tutaj wszędzie tak super, istny raj... a tutaj takie okrucieństwa, ludzie się smażą, męczą...
Na co Diabeł:
- Nimi się nie przejmuj, to katolicy, jak sobie wymyślili tak mają. "
I odbiorą nam euro i będzie spokój.
Chciałbym coś jeszcze napisać ale mam nowe drzwi od mieszkania a ABW nie puka.
27 czerwca 2011, 20:44 / poniedziałek
sop83 - drugi link, zobacz ile było osób, najlepsza pod względem "jakościowym" manifestacja, kilka ekip piłkarskich także było, co za problem, aby w tym roku pojawiła się masa ekip piłkarskich i manifestacja byłaby naprawdę ogromna? Lepiej poczekać do 11 listopada, gdzie odbędzie się manifestacja zgodna z naszymi (przynajmniej moimi, bo na forum nie brakuje lewaków) poglądami politycznymi, oraz w duchu patriotyzmu a nie jechać przy najbliższej nadarzającej się okazji wpychając się "między wódkę a zakąskę"...
27 czerwca 2011, 21:21 / poniedziałek
Czytam a tu biało-zielony twierdzi, że związki zawodowe to bastion lewicy i kółko się zamyka. 100 razy powtórzone kłamstwo a już kolega zaczyna w to wierzyć. Dziś tylko Solidarność jest organizacją walczącą z kłamstwem. To jest ostatni bastion ale postawy patriotyzmu. Dziś tylko Solidarności można ufać. dlatego będę popierał wszystkie akcje wspólne z nimi.
27 czerwca 2011, 21:42 / poniedziałek
PIOTR95 - biało-zielony stwierdził niezaprzeczalny fakt, w odróżnieniu od Twoich bzdetów o walce z kłamstwem i ich patriotyźmie. To nie ta Solidarność...
27 czerwca 2011, 21:48 / poniedziałek
Solidarność jest ugrupowaniem prawicowym(jedynym w Polsce)popierającym w ostatnich wyborach socjal-lewicowego kandydata na prezydenta RP.
Chyba jeszcze Ice-ówka sieje we mnie spustoszenie bo nie bardzo łapie;
27 czerwca 2011, 22:07 / poniedziałek
Piotr, mam wiele sentymentu do Solidarność. Ale twierdzenie, że nie jest lewicą to takie gebelsowskie kłamstwo. Związek zawodowy z zasady nie może być prawiciwy!! Wyjdzmy w końcu z partyjnego kwadracika. Budujmy silne gospodarcze państwo. odnośnik
27 czerwca 2011, 23:47 / poniedziałek
Bardzo daleko dyskusja odbiegła od tematu. Ale dobra. I ja coś w tej kwestii mam do powiedzenia.

Zamiast jeździć na manifestacje do Warszawy, niech każdy robi manifestację u siebie. To moje i tylko moje zdanie. Tam, gdzie mam coś w tej materii do powiedzenia, tam się sprawdza.

Czy Solidarność jest lewicowa? oczywiście, że jest z założenia. Ale w naszym przypadku jest troszkę dziwacznych zależności.
Bo owe lewicowe związki zawodowe, choć bronią praw pracowniczych, to w kwestii ideologicznej, narodowościowej są po naszej stronie.
Przypomnijmy sobie, gdzie wisiały "Bezkarne MOrdy". We Wrocławiu w siedzibie Solidarności powstawało płótno na którym później zrobiono oprawę "Precz z komuną" z przekreślonym sierpem i młotem, a pod którą znalazł się napis "Lepiej być martwym niż czerwonym".
odnośnik

Solidarność nie wypina się na inicjatywy pielęgnujące patriotyzm i antykomunizm. I choćby te właśnie związki zawodowe kojarzyły się (jak wszystkie związki) nie najlepiej, to oni bronią ludzi przez szalberzami różnej maści. przed pracodawcami z Korei czy innych ścierwników (dowiedzcie się, jak tam są ludzie wykorzystywani).

Z lewakami mi nie jest po drodze nawet na jednym metrze drogi Z Solidarnością mogę maszerować daleko. Choć, to fakt, gdzieś nasze drogi się rozejdą.
28 czerwca 2011, 11:25 / wtorek
1947 - manifestacje u siebie też powinny być, masz rację, ale uważam, że raz na kilkanaście lat jedna ogromna "pokazówka" w stolicy by się przydała moim zdaniem. Według mnie właśnie 11 listopada jest najodpowiedniejszym terminem wraz z środowiskami prawicowo-patriotycznymi (choć kilka ekip piłkarskich ma lewicowe poglądy w naszym kraju). Co więcej już kilka ekip piłkarskich pojawiło się na tej manifestacji rok temu, ja bym proponował mega nagłośnienie i mobilizację a duże liczby spokojnie mogą zostać osiągnięte. Takie jest moje zdanie.

Ok solidarność pielęgnuje antykomunizm ale chce budować socjalizm...

Nie uważasz, że wspomniane wyżej przez Ciebie drogi już dawno się rozeszły? Moim zdaniem właśnie tak i nie ma już powrotu.

Jak w demokracji może być dobrze, skoro prawo głosu mają tacy jak: PIOTR95
28 czerwca 2011, 12:57 / wtorek
Informacja dla zapisanych uczestników na wyjazd do Warszawy !
Wyjazd autokarem w czwartek 30 czerwca 2011r. o godz. 05.00.
Autokar nr. 3
Spotykamy się o godz. 04.45 przy sklepie sportowym"Maraton" ul. Rajska 14.
Jest jeszcze 5 wolnych miejsc.
Kontakt tel. 502 549 346 Wnuczek.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011