Gdańsk: czwartek, 9 kwietnia 2020
FORUM
Podstrony:

Niespełnione Rządu Obietnice - Temat Zastępczy KIBICE !!!

strona 4/39

6 maja 2011, 16:28 / piątek
o proszę a teraz zaczyna straszyć. Zajmij się robotą a nie pierdoły wypisujesz i dalej prowokujesz. Dobrze wiem na co takich jak ty stać.
6 maja 2011, 16:29 / piątek
hejka Chris, nielimitowany czas pracy, taki przywilej zawodowy, coz zrobic, Wiec moze mnie oswiecisz gdzie tkwi problem skoro uwazasz ze nie mam racji.
6 maja 2011, 16:37 / piątek
Zawiniła jednostka, karze się wszystkich.Zdarzenie miało miejsce w Bydgoszczy. Zamyka sie stadiony w Poznaniu i Wa-wie. Jeśli dalej uważasz ,ze to co robi Tusk i jego ludzie jest ok. to nie mamy o czym rozmawiać.
p.s. jak już tu jesteś to nie strasz ludzi.Bo to ,że gdzieś tam pracujesz to na mnie wrażenia nie robi .
6 maja 2011, 16:37 / piątek
Panowie oswiadczam uroczyscie Wam ze mam tu prawo przebywac i wyrazac swoje opinie tak samo jak Wy co i tez bede czynic
6 maja 2011, 16:38 / piątek
na huj wy piszecie z jakimś pajacem

delmas na huj prowokujesz ludzi na tym forum, masz swoje zdanie ale i tak nigdy nie zrozumiesz nas
6 maja 2011, 16:43 / piątek
Jeszcze raz zapytam w oparciu o twoje stwierdzenie cytuję "po pierwsze akcja zamykania stadionow mozna powiedziec ze jest pewnego rodzaju odwetem i nic tu nie ma na rzeczy ich konstrukcja, jest to zmuszenie zarzadowk klubow do wspolpracy, w momencie kiedy policza straty finansowe zwiazane z zamknieciem," czy wypełniłeś swój obowiązek urzędnika państwowego i złożyłeś doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez wojewodów mazowieckiego i wielkopolskiego, a także o możliwości popełnienia przestępstwa przez komendantów wojewódzkich policji w Wielkopolsce i na Mazowszu? Jeśli nie wiedz że popełniasz przestępstwo z art. 231 KK.
6 maja 2011, 16:43 / piątek
Ale moze w koncu ktos z Was napisze mi o co Wam chodzi, bo jam mniemam oprocz mnie jeszcze paru ludzi w tym kraju nie kuma o co chodzi np. Tusk
6 maja 2011, 16:45 / piątek
Ciekawe dlaczego jak górnicy robią rozpierduchę w wawie to później im kopalni na tydzień nie zamykają.
6 maja 2011, 16:49 / piątek
delmas : odwet? w panstwie prawa nie ma takiego slowa, chociaz wiemy, ze ludzie z waszych fabryk tez czasem lubia sie w niego zabawic. co do porzadku, to jesli jest 1300 policjantow, a kilkaset osob popelnia przestepstwo zagrozone kara pozbawienia wolnosci do lat 3 to policja nie ma obowiazku interweniowac? zreszta organizator prosil o interwencje. nadal nie odpowiedziales mi na pytanie co nie gra w calym tym "zabezpieczaniu" skoro taka liczba policjantow nie moze sobie poradzic z wylapaniem przestepcow na zamknietym stadionie.
6 maja 2011, 16:54 / piątek
furrio a to juz jest inna sprawa uwazam ze przywodcy zwiazkowi powinni byc karani jako organizatorzy, tylko ze ja ciagle nie kumam o co Wam chodzi, chcecie miec prawo do rozroby, przeciez tego nikt Wam nie zagwaranuje i sie na to nie zgodzi
6 maja 2011, 16:58 / piątek
Ludzie z psem sie nie gada, psa sie wyprowadza na spacer
6 maja 2011, 16:59 / piątek
chodzi o to, ze zamkniecie stadionow w poznaniu i warszawie jest bezsensownym zagraniem pod publiczke, godzacym w tysiace kibicow i pokazuje, ze rzad nie ma zadnego pomyslu na to jak zapewnic bezpieczenstwo. pieniadze za to ida na to ogromne, prawa sa absurdalnie zaostrzane, konczy sie zas na gownianych akcjach
6 maja 2011, 17:00 / piątek
Jeszcze raz wzywam oficera CBŚ(zgodnie z twoim oświadczeniem) do odpowiedzi na pytanie "Czy wypełniłeś ustawowy obowiązek zawiadomienia prokuratury o popełnieniu przestępstwa?". Twoje oświadczenie że jest to odwet sugerują że w związku z pełnioną funkcją publiczną dotarłeś do materiałów pozwalających wyciągać takie wnioski(bowiem jeśli nie powinieneś być ścigany za zniesławienie). Tak więc czy wypełniłeś swoje obowiązki?
6 maja 2011, 17:02 / piątek
delmas
6 maja 2011, 14:53 / piątek

"... i w pelni sie zgadzam z kolega Grabba ze jakakolwiek dysputa z Wami mija sie z celem."

Prosze trzymaj sie tego co stwierdziles w pierwszym swoim zdaniu i juz sie zamknij kundlu pierdolony.
6 maja 2011, 17:16 / piątek
Witam !
Delmas ty jestes ten łysy chudziak co sprzedaje w monopolowym na Kartuskiej ??
6 maja 2011, 17:19 / piątek
skonczyl prace, w domu nie ma netu ;) na pytania tez slabo odpowiada. echh, gdzie sie podziali prawdziwi policjanci :D
6 maja 2011, 17:21 / piątek
Spory off top ale chwila rozluźnienia po najeździe umundurowanych prowokatorów się przyda odnośnik tylko nie jebnijcie ze śmiechu
6 maja 2011, 17:35 / piątek
@up ach ta potężna arka Tam są jakieś chlewiki?
A wracając do sprawy podobno stadiony Legii i Amici/Lecha będą zamknięte do końca sezonu... I jakiś "chory człowiek" powiedział że zamkniętych stadionów będzie więcej? Czyżby mecz z Wisłą był ostatnim meczem gdzie jesteśmy na trybunach a nie na górkach?
6 maja 2011, 17:38 / piątek
AMIKI do kurwy nedzy, a nie amici!

"Ale moze w koncu ktos z Was napisze mi o co Wam chodzi, bo jam mniemam oprocz mnie jeszcze paru ludzi w tym kraju nie kuma o co chodzi np. Tusk"

Nie, nikt nie ma zamiaru tego robic. Nikomu nie zalezy, zeby ci, ktorzy nie kumaja skumali. Albo to sie czuje albo nie, proste. W dupie mam kto tego nie rozumie.
W jednym masz racje- kopanie kamerzysty w dupe to faktycznie idiotyzm. A teraz idz i nie mac wiecej, zegnamy.
6 maja 2011, 17:42 / piątek
t-t a gdzie Twoje WYPIERDALAJ.
6 maja 2011, 18:07 / piątek
pewnie zapomnial:) w nastepnym poscie nadrobi z nawiazka :)
6 maja 2011, 19:00 / piątek
Ś.P. Ojciec zawsze powtarzał... "Kanar, kurwa i milicjant to nie zawód, to charakter".

Po kiego z kundlem dyskutujecie... niech se szczeka... jak się zmęczy, to się położy i będzie se jaja lizał, tyle...
6 maja 2011, 19:19 / piątek
Cała sprawa z zamknięciem stadionów jest absurdalna i nikt normalny tego kwestionować nie może. To co zrobił rząd z premierem na czele jest obrzydliwe. Boli to tym bardziej, że Tusk to też jest kibic (czy się komuś to podoba czy nie). I to w dodatku rozgarnięty. Mimo to z pełna premedytacją, dla sondażowych słupków i wątpliwego poklasku tych, którymi karmi się "złymi kibolami" skurwił się niemiłosiernie. Zrobił to nie z własnego przekonania tylko dla PR-u. Dla jebanej WŁADZY ! Zwyczajnie, tak po ludzku jest mi wstyd za takiego premiera. Lechiste, gdańszczanina, kaszubę...
6 maja 2011, 19:38 / piątek
czy tu wejdzie jeden na forum czy cała armia palantów z cbś co tylko z nazwy dają do zrozumienia ze coś robią i że coś mogą i poszpanują troszkę to nie zmieni tego, że niczego nie zmienią bo są za ciency w uszach a już na pewno na tym forum. i na meczach dalej będą wisiały flagi :

NIESPEŁNIONE RZĄDU OBIETNICE - TEMAT ZASTĘPCZY KIBICE!

i już. i co? państwo Polskie jest przez to zagrożone? oczywiście że nie, zagrożone jest bo ma nieudolnego premiera, nieudolny rząd co włazi w dupe komu popadnie byle by procent poparcia nie malał, oszukuje ludzi ale to wszystko, po następnych wyborach skończy się świat obietnic i pustych reklam. wszystko.
6 maja 2011, 20:44 / piątek
6 maja 2011, 21:25 / piątek
wyprzedzając 1947 odnośnik
6 maja 2011, 22:06 / piątek
Sorry ZZZ pozwoliłem sobie wkleić ten artykół jest on bardzo ineresujący
O nagonce słów kilka
Opublikowany Maj 6, 2011 przez Guli ˇ Komentarzy 18 Ten tekst został dodany przez Pawła z Klubu Kibiców Niepełnosprawnych jako komentarz, ale w gronie redakcyjnym zdecydowaliśmy, że powinien być umieszczony jako osobny artykuł.

Publiczna dyskusja na temat zwalczania chuligaństwa na stadionach i absurdalne sposoby naprawy polskiej sceny kibicowskiej przez rząd skłoniły mnie do głębszej refleksji. Czuję się o tyle upoważniony do zabrania głosu, że na mecze piłkarskie uczęszczam regularnie od 1987 roku, a na pierwszy wyjazd pojechałem w 1993 roku. Obecnie prowadzę Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych, które poza aktywizacją osób z niepełnosprawnością ma na celu również promowanie pozytywnych wzorców kibicowania. Nie wiem, jak obraz tego, co się zdarzyło w Bydgoszczy odebrał przeciętny widz telewizyjny. Wiem natomiast, jakie były następstwa tych wydarzeń. I paradoksalnie – jeżeli zajścia z finału Pucharu Polski naprawdę wywołały narodowe poruszenie, to oznacza, że reformacja polskiej sceny kibicowskiej ma się bardzo dobrze. Że proces, który rozpoczął się parę lat temu, przyniósł wymierne efekty. Zapewne wielu ta teza zdziwi. Spróbuję więc ją udowodnić.
6 maja 2011, 22:08 / piątek
Ciąg dalszy

Gdy w 1993 roku pojechałem na mecz Polska-Anglia do Chorzowa, wydawało mi się, że ktoś mnie teleportował na front drugiej wojny światowej. Cały stadion się bił. Na trybunach niemal wyłącznie flagi klubowe. To było piekło. W ostatnich 10-ciu latach kilkanaście razy byłem na meczach naszej reprezentacji. Pełne trybuny, stadion wyłącznie w biało-czerwonych barwach, rozśpiewany i wesoły tłum. Jeżeli ktoś nie dostrzega zmian, to znaczy, że nie chce ich dostrzec. Bydgoszcz, kończy się mecz, murawę zalewają fani Legii Warszawa. Wiadomo już, że ligowy sezon warszawiakom nie wyszedł. Niespodziewanie pojawiła się szansa na europejskie puchary. Sam finał nie układa się, rywal prowadzi 1:0. Udaje się jednak doprowadzić do remisu. O wszystkim zdecydują rzuty karne. Dla kibiców piłkarskich to szczyt emocji. Karne wygrywa Legia i na murawę wbiega tłum rozentuzjazmowanych fanów. Jest to o tyle łatwe, że nie ma płotu i przede wszystkich ochrony zagradzającej drogę do płyty boiska. I tu przyznam się do słabości – sam bym zapewne pobiegł, gdyby to Śląsk wygrał finał. Czy jestem bandytą? I teraz małe porównanie. Na przełomie XX i XXI wieku, gdy koszykarski Śląsk seryjnie zdobywał mistrzostwo Polski (prezesem był Grzegorz Schetyna), za każdym razem trybuny przenosiły się na parkiet. Wtedy nazywało się to świętowaniem wspólnie z zawodnikami.

Pójdę o krok dalej – otóż w niemieckiej Bundeslidze piłki ręcznej tradycją jest, iż po meczu publiczność wbiega na parkiet. Wróćmy jednak do Bydgoszczy. Co zrobili kibice Legii po tym, jak wbiegli na murawę? Otóż nic nie zrobili! A co mogli? Pobiec kilka metrów dalej, do kibiców za którymi nie przepadają. Okazja do konfrontacji wymarzona. Brak płotów, brak ochrony, pokaźna grupa – normalnie jakby ktoś to ustawił. Tymczasem do niczego nie doszło. Fani Legii wrócili na swoje miejsca. Dwa dni później premier podziękował im za ich wstrzemięźliwość zamknięciem stadionu. Stadionu, na którym mimo braku ogrodzeń nikt po murawie nie biega, który jest bardzo bezpieczny, i na którym panuje wyjątkowa atmosfera. Niemal zupełnie zniknęły bluzgi a ich wodzirej niedawno dostał zakaz wstępu za incydent (pobił piłkarza). No właśnie, został ukarany, zgodnie z obowiązującym prawem. Czego zatem jeszcze oczekujemy? Żeby na stadionie było cicho? Bo bezpieczniej na Łazienkowskiej już nie będzie.

W Bydgoszczy nie było oczywiście tak całkiem miło i przyjemnie. Paru gości w niebieskich bluzach pobiegało sobie za nieliczną ochroną. Kompletny bezsens. Jeszcze paru innych sfrustrowanych typów wyrywało jakieś kable i krzesełka. Potępiam stanowczo. Tylko uwaga, to potępia 90 procent kibiców. Przykładem niech będą kibice Śląska, którzy tego typu patologiczne zachowania (niszczenie infrastruktury stadionowej i miejskiej) piętnują. Pół roku temu Stowarzyszenie Wielki Śląsk pokryło koszty naprawy uszkodzonego tramwaju. Kibice sami zaczynają pilnować porządku. To źle? Co się jeszcze zmieniło? Na te „niebezpieczne” stadiony masowo uczęszczają osoby niepełnosprawne, które nawet jeżdżą na wyjazdy. We Wrocławiu (i nie tylko) panuje trend, że ubliżanie przeciwnikowi jest oznaką słabości. I te bluzgi pojawiają się coraz bardziej sporadycznie. Jeśli wciąż ktoś nie dostrzega zmian w funkcjonowaniu sceny kibicowskiej…
6 maja 2011, 22:10 / piątek
Ostatnia część
Wiele Stowarzyszeń, różne organizacje promujące pozytywne wzorce kibicowania, zmiana warty wśród kibiców – coraz więcej osób wykształconych i aktywnych zawodowo. Ci, którzy siedzą w temacie dostrzegają poprawę. Przykład Wrocławia i stadionu bezpiecznego, gdzie na każdy mecz przychodzą dzieci, kobiety i mnóstwo osób niepełnosprawnych. Poza tym zielone i rozśpiewane trybuny. Jak to porównać do obrazu tego stadionu kilka lat wstecz? Nie twierdzę, że proces przemian polskich kibiców się zakończył. Powiem więcej, według wielu socjologów on się nigdy nie skończy. Podobnie jak w idealizowanej Anglii, w której wciąż raz na jakiś czas ktoś dostaje w głowę, czy we Włoszech, Francji, że o Bałkanach nie wspomnę. Niech nikt się nie łudzi, że z futbolowych stadionów świata zupełnie zniknie agresja. Futbol to religia, a ta wywołuje konflikty. Wielu tego faktu nie zrozumie, ale też nie każdy obywatel musi być religijny. Agresję trzeba zwalczać, ale też trzeba mieć świadomość, że sport to emocje, a dla niektórych całe życie. Dlatego śmieszą mnie wypowiedzi tych, którzy dziś w mediach wymądrzają się w temacie walki ze stadionowym chuligaństwem. Szanowni nieświadomi, czasy chuliganki się już skończyły. Teraz zdarzają się incydenty, które – niestety, będą się zdarzać również w przyszłości.

Premier chciał zabłysnąć. Tylko źle zaczął. Marny pokaz siły lub niewiedza. Nie wiadomo, co gorsze. Dziś na scenie kibicowskiej jest naprawdę coraz mniej do poprawiania. Są kary, zakazy, wyposażona w odpowiednie narzędzia policja. Ale przede wszystkim są sami kibice, którzy swoich konfliktów nie rozstrzygają na stadionach i którzy patrząc na frekwencję, zaczynają przyciągać kolejnych nowych fanów. Może premier po prostu chciałby te zasługi przypisać swojemu rządowi. Łapcie winnych, od nas się odczepcie. Stadion zamknęliście dla mnie, moich 70 koleżanek i kolegów z Klubu Kibiców Niepełnosprawnych oraz kilkunastu tysięcy prawdziwych fanów piłki. Nie zapomnimy tego podczas wyborów…

PawełP
7 maja 2011, 00:01 / sobota
Wszystko zaczął Czarnecki na swoim blogu. Potem podchwyciła to Lechia.net odnośnik a już wszystkie wypowiedzi na temat Tuska-kibola podejrzewam, że pod wpływem w.w. publikacji zamieszczono tu:
odnośnik
Kurwa i ten facet wypowiada wojnę...
7 maja 2011, 00:38 / sobota
odnośnik
ma baba jaja
szacun
7 maja 2011, 01:56 / sobota
Niedlugo nie bedzie mozna krzyczec "sedzia kalosz" bo sie okaze, ze to uderza w godnosc sedziego... A moze wystarczy jak na biletach bedzie np ostrzezenie "parental advisory" i juz! Idiotow, ktorzy chca sie bic na meczach nienawidze - niech ida do dyskoteki - ale futbol ma takie emocje, ktorych nie mozna katalizowac. Chodze na mecze i slyszac np "Fiesta(...) Americana.... Arka to k... w d... j..." sam sie zastanawiam, jak to moim dzieciom wyjasnic. Ale na milosc boska - nie wolno zakazywac tego spiewac na meczach pilkarskich. Zreszta na filmach czy w teatrze nie takie rzeczy mozna uslyszec. Wg mnie - nie mam oczywiscie zadnych argumentow - to co bylo w Bydgoszczy, to zwykla prowokacja po to by dowalic tym ktorzy pisza: "Niespelnione rzadu obietnice..." I teraz tylko czekaja na to, by na Lechii bylo cos podobnego. Opluwany przez was dalmas ( dobrze pisze?) tez mial wiele racji. Czy jest z cbs czy nie - to jego sprawa, ale nie moze byc tak by przez jakichs tam glupkow przerywano mecze albo zakazywano nam je ogladac. Z bialo-zielonym pozdrowieniem!
7 maja 2011, 03:52 / sobota
profil psychologiczny niepsa:

Wiek ok 30-40, niespełniony i nie doceniony zawodowo, niski rangą służbowo i w psiej hierarchii.
Posiada silne pragnienie akceptacji społecznej, co więcej bycia kimś wyjątkowym i zasłużenia się oraz rozgłosu. Łatwo podlega wpływowi środowiska w którym przebywa. Uważa się za człowieka renesansu, lecz jego wiedza jest płytka i powierzchowna- dużo gada, mało robi. Wyznaje zasadę- ,cel uświęca środki,, jest skłonny do naginania prawa i wykorzystywania władzy do osiągania korzyści .Czyta gazetę wyborczą i zalicza się do elektoratu Platformy Obywatelskiej. Chętnie wziąłby udział w programie ,,spotters,, odnośnik

the best of niepies:
,,Szukam tu plaszczyzny do rozmowy ,,
,,I tak na marginesie chodze na Lechie od 20 lat i tez krzycze razem ze wszystkimi Arka G k...... s,,
,,krew mnie zalewa i zapewniam ze gdybym bylkw tym tlumie to pierwszy bym go podpierdolił,,
,,Ale na szczescie Donek sie juz za Was zabrał i za czas niedlugi zostaniecie najzwyklej w swiecie wywaleni ze stadionow na zbity pysk,,
7 maja 2011, 09:47 / sobota
Nie wiem, czy ktoś tego nie wrzucił wcześniej, ale ciekawy program Orane Sport. Dotyczy oczywiście kibiców.
odnośnik
7 maja 2011, 10:37 / sobota
7 maja 2011, 10:45 / sobota
taka akcja powinna się obyć w każdym dużym mieście
7 maja 2011, 11:18 / sobota
odnośnik
Ja bym optował za jednym miastem, np. Wa-wa, określony dzień. Najlepiej po zakończeniu ligi. Początek czerwca, sobota, wszyscy kibice, kibole idą wspólnie przeciwko polityce dyskryminacji naszego środowiska.
Coś takiego jak zrobili Niemcy na jesieni zeszłego roku.
7 maja 2011, 11:41 / sobota
Filmik z linka który wkleił Dzihad :
odnośnik
Według pismaków i innych jebanych mediów było tylko tysiąc protestujących więc oceńcie sami kto kłamie w żywe oczy !
DONEK MATOLE twój RZAD OBALĄ KIBOLE !!!
7 maja 2011, 11:43 / sobota
Od kilku lat wszystkim znajomym powtarzam, ze POlska zamienia sie w panstwo policyjne. Zeby bylo jasne - nie mam nic przeciwko policji, takowa powinna istniec, ale dajac im taka wladze nad obywatelami sami z siebie robimy baranow, ktorzy nie wiedza co maja robic. Oni maja martwic sie o to by nam nie dziala sie krzywda a nie wytyczac nam co wolno a co nie. Jak sobie pozwolimy na za duzo to niedlugo policjant czy polityk bedzie decydowac o tym co robie w swoim domu, na swoim podworku czy na swoim stadionie. DOSC TEGO! Jestem wolnym czlowiekiem i mam prawo mowic co chce i spiewac co chce! Policja ma bronic tego bym mial wolnosc a nie mi ja ograniczac...
7 maja 2011, 11:59 / sobota
państwo policyjne i terror zaczął robić Ziobro kolejni politycy bardzo chętnie i gorliwiej swoje niepowodzenia wyładowują na kibicach
7 maja 2011, 12:10 / sobota
Skoro stadiony w Poznaniu i Warszawie są miejskie, to miasto powinno zadbać aby były bezpieczne i umożliwiały organizację imprez sportowych z kibicami, skoro wynajęło klubom buble nie spełniające wymogów to powinno teraz zapłacić odszkodowanie - niestety w ostatecznym rozrachunku zapłacą za to wszyscy a nie idiota winny zamknięciu stadionów.
7 maja 2011, 12:12 / sobota
Rettever, za bardzo przesiąknąłeś propagandą platfusią. Obudź się, jak nie chcesz zostać śniętym lemingiem. Akurat Ziobro to się zabrał z skorumpowanych "nietykalnych", którzy przez 20 lat bezkarnie kręcili lewe interesy na majątku państwowym, nadepnął na odcisk wpływowym złodziejom. Nareszcie ktoś zaczął stosować równie kryteria wobec przestępców, stosować prawo. To nie żadne państwo policyjne, ale egzekwowanie prawa.
7 maja 2011, 13:26 / sobota
Panowie. Każdy ma prawo do opinii, takiej, czy siakiej. Ale jak czytam niektóre bzdury, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Kolega <b>Furrio100</b> powtarza popularną ostatnio, a nie wiem, przez jakiego idiotę wymyśloną bzdurę. Porownuje mianowicie zajścia pod KGHM do zajść w Bydgoszczy. Kolega powinien skorzystać z własnego mózgu, ale wiadomo - łatwiej kserować po kimś. Więc ja - dla odmiany - przedstawię koledze 10 różnic pomiędzy górnikami a kibicami, które determinują fakt, że kopalnia nie została zamknięta. Heh.

1. Kopalnia to miejsce pracy górników - stadion, jedynie miejsce zabawy kibiców
2. Kopalnia sluzy calej gospodarce - stadion - garstce (niech bedzie, ze stu tysiacom) kibiców.
3. W przypadku protestu gorników, toczył sie on PRZECIW kopalni. Wiec zamknięcie kopali byłoby ukaraniem poszkodowanego. Tak trudno to zajarzyć?
4. Gornicy nie demolowali kopalni z nazwa kopalni na ustach. Kibice demolowowali stadion w Bydgoszczy ubrani klubowe koszulki i skandując nazwy swoich klubów.
5. Gornicy protestowali przeciwko systemowi wynagrodzenia. Walczyli o pieniądze i komfort życia. Kibole demolowli dla zabawy, bez żadnego celu.
6. Szkody w Bydgoszczy to 40 tysięcy złotych. Szkody pod KGHM to wyłamane drzwi. Informacje o puszkach lecących w stronę budynku zostały dementowane. Pewnie jedna, czy druga poleciała, ale raczej nie czyniąc szkody.
7. Żeby przeciwdziałać bandytom w Bydgoszczy, potrzeby był batalion policji, strzały hukowe i regularna bitwa. Kosztowało to milion złotych. W przypadku KGHM - niepotwierdzona, ale nawet jeśli to chwilowa szarpanina z ochroną.
8. Pod KGHM nikomu nic się nie stało. I nie było zagrożenia. W Bydgoszczy są ranni i było o włos od dużo poważniejszych konsekwencji. Tylko krytykowana przez wszystkich Policja zapobiegła spotkaniu kiboli Legii i Lecha.
9. KGHM to spółka skarbu państwa. A to oznacza, że skarb państwa jest jedynie jej WSPÓŁWŁAŚCICIELEM - bez pakietu kontrolnego. Rząd nie może jej zamknąć. Stadiony w Poznaniu i Warszawie należą do miasta. I można je zamknąć w dowolnej chwili.
10. Awantura górników to precedens - jak na tę chwilę. Awantury w przypadku kiboli Legii - norma.

Wystarczy? Czy może za mało, by pojąć, że farmazony wypisujesz?
7 maja 2011, 14:52 / sobota
"8. Pod KGHM nikomu nic się nie stało. I nie było zagrożenia. W Bydgoszczy są ranni i było o włos od dużo poważniejszych konsekwencji. Tylko krytykowana przez wszystkich Policja zapobiegła spotkaniu kiboli Legii i Lecha."
Czemu kłamiesz?
Hospitalizowany nie był nikt(zgodnie z doniesieniami medialnymi), a policja nie zapobiegła żadnemu spotkaniu Legii i Lecha, gdyby kibice mieli ochotę się napierdalać to w chwili wejścia legionistów między nimi, a Lechem było 40 metrów pustej ziemi bez żadnego ochroniarza/policjanta odnośnik

10. Awantura górników to precedens - jak na tę chwilę. Awantury w przypadku kiboli Legii - norma.
Czemu znowu kłamiesz? odnośnik odnośnik
9. KGHM to spółka skarbu państwa. A to oznacza, że skarb państwa jest jedynie jej WSPÓŁWŁAŚCICIELEM - bez pakietu kontrolnego. Rząd nie może jej zamknąć. Stadiony w Poznaniu i Warszawie należą do miasta. I można je zamknąć w dowolnej chwili.
I znów mijasz się z prawdą, W KGHM rząd ma większościowy udział i może z nią zrobić co chce
2. Kopalnia sluzy calej gospodarce - stadion - garstce (niech bedzie, ze stu tysiacom) kibiców.
Kopalnia nie służy całej gospodarce, wyjdź proszę z komuny

odnośnik
7 maja 2011, 15:03 / sobota
ad.1 stadion to też miejsce pracy - piłkarzy, ochrony, osób związanych z klubem;
ad.2 stadion też służy gospodarce - przychody z meczu mogą sięgać nawet 4mln zł (np amica w LE), większość kopalni jest nierentowna ( nie dot. KGHM) i dla gospodarki stanowi jedynie balast;
ad.3 kogo ukarano poprzez zamknięcie stadionów bo na pewno nie tych którzy zawinili w Bydgoszczy;
ad.4 ciekawe, wystarczy się przyjrzeć niektórym transparentom - logo KGHM + nazwa związku zawodowego;
ad.5 aha, czyli jak uważam, że za mało zarabiam to mogę dymić ;-]
ad.6 ile osób było w Bydgoszczy, a ile pod KGHM? (proporcje ilości to conajmniej 10:1);
ad.7 bandyci w Bydgoszczy - bez komentarza;
ad.8. jakieś oficjalne dane o rannych a nie medialna piana? wiadomo o poturbowanym kamerzyście (pod KGHM złamano ochroniarzowi rękę) 1:1 ;-]
ad.9 KGHM to spółka skarbu państwa z kontolnym pakietem akcji;
ad.10 naprawdę precedens?, wystarczy spojrzeć w przeszłość - zadymy górników to chlebek powszedni; "kibole" - odpowiednie forum dla takiego słownictwa to forum gazetki michnika

czyli rozumiem, że gdy w przypadku gdy Nasi przesadzili na wyjeździe i poprzestawiali sektor gości to kara za to poprzez zamknięcie stadionu Lechii jest dla ciebie ok i dalej byś klaksał tuskowi? heh
ten rząd jest niedolny, nie potrafi egzekwować prawa,które sam stanowi;
a tusk dla każdego coś miłego w zależności od czasu i miejsca akcji:
-byłem kibicem z Młyna ver. nie chcę mieć nic wspólnego z bandytami z Lechii;
-paliłem marichuanę ver. jestem przeciwny narkotykom
itd itd.;
7 maja 2011, 15:08 / sobota
pardon SP wyzbył się 10% KGHM w zeszłym roku, obecnie nie ma pakietu większościowego, ale wciąż kontrolny
7 maja 2011, 15:11 / sobota
odnośnik

Panowie, nie gadajcie z POdstawiańcem. Najważniejsze, że My wiemy swoje. Co więcej, przeglądam rożne fora i ku memu zdziwieniu okazuje się, że zajścia po meczu w Bydgoszczy przysłużyły się kibicom. Cały niezależny internet, opozycja krzyczą o tym, że to była prowokacja. Śmiem twierdzić, że żadne oflagowania, opuszczanie trybun nie nagłośniłoby tak tematu jak bydgoskie wydarzenia.
7 maja 2011, 15:14 / sobota
Lemingi zawsze potrafią znaleźć wytłumaczenie, nawet dla największego absurdu. Nie stać ich nigdy na zdrowy rozsądek i obiektywizm.
1) Demolowano stadion w Bydgoszczy, a zamknięto najnowocześniejsze stadiony w Polsce (w Warszawie i Poznaniu). To tak jakby grupa podchmielonych wyrostków zdemolowała półki sklepowe w Biedronce w Bydgoszczy, a z tego powodu ktoś podjąłby decyzję o zamknięciu sklepów Reala w Katowicach i Tesco w Gdańsku.
2) W zajściach w Bydgoszczy uczestniczyło kilkaset osób, a uniemożliwia się zobaczenie meczów na żywo kilkunastu tysiącom postronnych osób, które miały wykupione karnety i bilety. Straciły też na tym finansowo kluby. Proszę bardzo, niech zidentyfikują, złapią, postawią przed sądami, udowodnią winę tym konkretnym sprawcom przestępstw, tym którzy łamali prawo na stadionie w Bydgoszczy. Na tym polega rola państwa i jego instytucji. Ale z jakiej racji pozbawia się normalnych obywateli możliwości oglądania spotkań piłkarskich.
3) Stadiony w Poznaniu i w Warszawie są najnowocześniejszymi dotąd oddanymi stadionami w Polsce, przygotowanymi pod kątem bezpieczeństwa na EURO. Przed ich oddaniem były sprawdzane przez różnorakie komisje, nadzory i Policję między innymi pod kątem bezpieczeństwa i uzyskały odpowiednie certyfikaty i pozwolenia. A więc do ich zamknięcia nie ma żadnych podstaw prawnych.
Wystarczy? Czy może za mało, by pojąć, że farmazony wypisujesz?
7 maja 2011, 15:31 / sobota
@Buziek, Tomas73

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Ja się odnoszę jedynie do porównywania zamknięcia stadionu, do zamknięcia kopalni. A to jest idiotyzm, z tego względu głownie, który ująłem w punkcie trzecim. Kopalnia była stroną poszkodowaną, więc jej zamkniecie w celu ukarania winnych jest idiotyzmem. Jest jakiś błąd w moim rozumowaniu?

Poza tym mówię o konkretnych górnikach i konkretnych kibicach. A Tomas wkleja mi jakieś linki do różnych zajść górniczych. Gdyby tak powklejać linki z wszystkich zajść kibicowskich, to by się serwer zawiesił.

Panowie, trochę obiektywizmu.

Wiele punktów wymienionych przez Was uważam za niecelne, ale nie ma sensu o tym dyskutować. Po prostu trzymajmy umiar. Można się przyjebać do stosowania odpowiedzialności grupowej. Ale tylko tego. Bo to jest jedyne, co determinuje problem. Być może można to rozwiązać inaczej. Ale sami wiecie na pewno, że ta sytuacja nie jest prosta dla nikogo. Rząd jest nieudolny, jak każdy od 89. Fajnie by było, gdyby coś z tym w końcu zrobiono. Ale inna sprawa, że od czegos trzeba zacząć.
7 maja 2011, 15:35 / sobota
Do konkretnych? "10. Awantura górników to precedens - jak na tę chwilę. Awantury w przypadku kiboli Legii - norma."

Chłopie Ty sam nie wiesz co piszesz. Po za tym:
"Kopalnia była stroną poszkodowaną, więc jej zamkniecie w celu ukarania winnych jest idiotyzmem."
Klub był szkodą poszkodowaną(straty wizerunkowe etc.), resztę sam dopowiedz
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.466