Gdańsk: piątek, 10 lipca 2020
FORUM
Podstrony:

Ekstraklasa sezon 2011-2012

strona 5/34

8 lipca 2011, 12:54 / piątek
No to nawet jeśli pożyczył, to i tak ruszył sakiewką by wzmocnić drużynę, a Kuchar? Od czasu jak przejął klub pogłębia swoją bytnością wrażenie, że ma wyjebane...
8 lipca 2011, 13:12 / piątek
Bądźmy obiektywni - na początku też pożyczył Lechii - o ile się nie mylę na "bieżącą działalność".
Nie zmienia to faktu, że było to najprawdopodobniej jedyne "dofinansowanie" z jego strony. O innych nie słyszałem, a wcześniej czy później byłoby o nim "głośno".
Jest jak jest - żyjemy na bieżąco i nie widać "światełka w tunelu", zwłaszcza, że zwiększone wpływy z dnia meczu na BA nie są pewne.
8 lipca 2011, 13:58 / piątek
Lechia jest zadłużona u Kuchara. Co mnie akurat martwi. Jeśli Kuchar ma inwestować to niech podniesie kapitał spółki. Zadłużanie się nie jest drogą do czegokolwiek, wygodne dla własciciela, złe dla klubu. Przykład Legii i Wisły - z roku na rok coraz bardziej zadłużone, w Legii jest to już chyba trzykrotność wartości spółki, dramat, według kryteriów biznesowych Legia to bankrut.

Zresztą skoro już przy Legii - ITI planuje sprzedać cześć spółek: całą grupę TVN, Multikino, Onet. Nie wróżył bym w takim przypadku świetlanej przyszłości Legii. Nie wiem która ze spółek udzielała Legii pożyczek, ale nowy właściciel zażąda spłaty, chyba że kupi też Legię. Tylko kto by chciał teraz kupić Legię z 80 mln długu? Więc w pewnym momencie tow. Walter może uznać, że kasa jest nie do odzyskania i najlepiej zlikwidować ten biznes. To tak do przemyślenia dla tych, którzy są za zadłużaniem się klubu.

Fakt, że Kuchar jest mało aktywny. Ale dajcie już spokój z tym Solorzem - trudno mieć chyba bardziej wyjebane na klub niż on.
8 lipca 2011, 14:14 / piątek
Akurat Wisła to juz od Cupiała nie pożycza pieniędzy. Żyją tym co sprzedają i tak się to jakoś kręci. Opchną kogos za 2 czy 3 mln euro i maja na jakieś kontrakty i inne portrzeby. Cupiał inwestował w Wisłe tylko 10 lat a od dłuższego czasu systematycznie odzyskuje to co wyłozył.
8 lipca 2011, 14:15 / piątek
To i tak jest nic te 80 mln zł... Na zachodzie m.in. w lidze hiszpańskiej praktycznie wszystkie kluby Primera Division mają pobrane RZĄDOWE pożyczki dochodzące nawet do 250 mln euro... także co to jest te 80 mln zł jakie Legia jest winna ITI :) Zresztą obecnie podobną kwote jest Wisła winna Cupiałowi, gdyż Cupiał odzyskał sporą część władowanej w Wisłe kasy w poprzednim okienku transferowym sprzedając m.in Brożków i Pawełka do Turcji.
8 lipca 2011, 14:19 / piątek
Dokładnie Simek dlatego są wyprzedaże zawodników.
8 lipca 2011, 15:06 / piątek
TCZ1945 napisałeś: „Akurat Wisła to juz od Cupiała nie pożycza pieniędzy. (…) Cupiał inwestował w Wisłe tylko 10 lat a od dłuższego czasu systematycznie odzyskuje to co wyłożył”

Według ostatniego raportu E&Y na temat ekstraklasy: „Niestety, krakowski klub nadal powiększa wysokie ujemne kapitały własne, co wskazuje na pogłębianie strat”.

Podaj proszę źródło swoich informacji.
8 lipca 2011, 15:27 / piątek
Jak znajde wywiad z Cupiałem to go tu wrzuce. Na początku zapowiedział, że będzie wykładał pieniądze na Wisłe przez 10 lat później ma byc "samowystarczalna".
8 lipca 2011, 15:45 / piątek
TCZ1945 - ja czytałem wypowiedź gostka opowiadajacego coś o 60-70 milionowym budżecie Lechii.
Co z powyższych wypowiedzi medialnych wynika? Ano nic...
8 lipca 2011, 16:02 / piątek
Zmiany w regulaminie rozgrywek Ekstraklasy
odnośnik
8 lipca 2011, 16:04 / piątek
pamiętam, że wywiad był na oficjalnej Wisły przeprowadzany przez ówczesnego prezesa klubu. A to chyba bardziej wiarygodne żródło niż jakaś gazeta. Niestety w archiwum go nie mogę odnaleźć. MarekM o budżetach 60-70 milionowcyh to w naszej lidze głosił każdy inwestor który wchodził do jakiegoś klubu. Jak widac w niektorych jest to bardziej możliwe w innych mniej. Patrz sąsiadki które miały grac w LM :) albo Górnik który mial roznosic lige organizacyjnie i sportowo.
8 lipca 2011, 16:19 / piątek
Jeszcze apropo Wisły kadra na II runde:
Bramkarze: Milan Jovanić, Sergei Pareiko

Obrońcy: Gordan Bunoza, Łukasz Burliga, Osman Chavez, Kew Jaliens, Mateusz Kowalski, Michael Lamey, Dragan Paljić

Pomocnicy: Daniel Brud, Łukasz Garguła, Ivica Iliev, Tomas Jirsak, Andraż Kirm, Patryk Małecki, Maor Melikson, Gervasio Nunez, Radosław Sobolewski, Cezary Wilk

Napastnicy: David Biton, Rafał Boguski, Cwetan Genkow.
8 lipca 2011, 16:37 / piątek
Cała Polska kibolska śmieje się z baby jagi.

a co, poniektórzy twierdzą, uff ulga, jak dobrze, że Lechia zajęła 8. a nie 4 miejsce, bo byśmy trafil Irtysz!

nieogarniam
8 lipca 2011, 17:02 / piątek
TCZ1945, z jednej strony twierdzisz, że każdy inwestor gada bzdury wchodząc do klubu, ale mimo to wierzysz, że akurat Ciupiał wchodząc do Wisły bzdur nie gadał. I na podstawie tego co zadeklarował 13 lat temu twierdzisz, że czerpie on „od dłuższego czasu” zyski z Wisły.
Wbrew temu co napisała nie „jakaś gazeta” ale Ernst&Young w raporcie, nad którym można by podyskutować, ale którego nikt zasadniczo nie podważa.

Zupełnie nie wiem jak z tym dyskutować… Poddaje się.
8 lipca 2011, 17:11 / piątek
Ja napisałem gdzies ze gada bzdury? Nie, napisalem, że kazdy zapowiada niewiadomo co i niewiadomo jakie sukcesy zaczynając inwestowac w klub. Hmm niczego nie podważam napisałem tylko co wyczytałem w którymś z wywiadów co wcale nie jest takie niemożliwe. No ale jeżeli wmawiasz mi coś czego nie napisałem to rzeczywiście dyskusja nie ma sensu :-)
8 lipca 2011, 17:54 / piątek
false,da sie miec bardziej wyjebane na klub niz Solorz, przykladu daleko nie trzeba szukac:D zza sopotem jest taka brzydka dziura;)
8 lipca 2011, 17:58 / piątek
false weź pod uwage, że straty mogą być spowodowane:
1. Suche Stawy
2. Wypad z pucharów już na Karabachu
3. Powrót na niedokończony stadion, biura w kontenerach etc.
9 lipca 2011, 10:29 / sobota
no Nareszcie ! Będziemy mogli wyjeżdżać w gościnę :)

odnośnik

ładne zdjęcie umieścili
9 lipca 2011, 14:44 / sobota
Jagiellonia zwolniła Probierza, jego miejsce ma zająć Michniewicz.
9 lipca 2011, 17:28 / sobota
narazie to są tylko spekulacje
9 lipca 2011, 18:16 / sobota
No i fajnie, bo czeka nas kilka fajnych wyjazdów, Kielce, Lubin, Warszawa. Nie wiem co z Bielskiem, a byłoby miło tam pojechać.
13 lipca 2011, 13:34 / środa
Artykuł z czerwca 2009r:

"- Pracę oficjalnie zaczynamy od pierwszego i mamy przyspieszony program dostosowania wszystkiego do nowych zasad - kontynuuje. - Teraźniejszość jest ważna, ale liczy się przyszłość. Będziemy pracowali nad infrastrukturą i chcemy, żeby apogeum nastąpiło w sezonie 2012/13 z budżetem rzędu 60-70 mln zł.

- Oczywiście marzy mi się wielka Lechia. Aby taką się stała musimy postawić ją na trzech nogach finansowych: przychodach z dnia meczu, praw telewizyjnych i praw reklamowych. Idealny model to jeden do trzech - przedstawia swoją wizję nowy właściciel."

Żeby mieć 60mln budżetu w przyszłym sezonie, ten musi być decydującym. Wszystko na to wskazuje, że te 60mln z praw telewizyjnych, reklam i przychodów z dnia meczu to zwykłe mrzonki. Kuchar się ośmieszył, okłamał wszystkich. Działania klubu wykazują, że sukces sportowy ich nie interesuje, a tylko taki sukces może przynieść kilka do kilkunastu milionów złotych dodatkowego przychodu. Obecny sezon będzie kolejnym niewykorzystanym i nierozliczonym. Jak długo?
13 lipca 2011, 13:46 / środa
weź wyjdź już... i nie wracaj...
13 lipca 2011, 13:59 / środa
Artykuł rok 2010:

"To kiedy zbuduje pan tę wielką Lechię?

- To nie ja buduję, tylko zarząd, pracownicy klubu, sztab trenerski, a przede wszystkim zawodnicy. Nie zapominajmy też o istotnej roli kibiców, władz miejskich i samorządowych. Chcemy, by klub był mocny w sezonie 2013/14 lub 2014/15. Ale nie powiem, że będziemy wtedy mistrzem Polski, bo tylko szarlatan może tak powiedzieć.

W takim razie o co będzie walczyć Lechia?

- Jesteśmy w stanie stworzyć takie możliwości organizacyjne, które ułatwią drużynie grę o czołowe miejsca w Polsce. Ale czy to zafunkcjonuje? Amerykanie wyliczyli kiedyś, że dla wyniku sportowego w grach zespołowych istotnych jest ok. 1100 istotnych czynników. Najbardziej prozaiczny przykład: budują panowie zespół przez sześć lat, w końcu walczycie o mistrzostwo. Ale przed decydującym meczem gwiazda zespołu dowiaduje się, że żona zdradziła go z kolegą z drużyny. I nagle wszystko się sypie przez taką - jak na skalę wielkości projektu - pierdołę.

Ile wynosi obecny budżet Lechii?

- 19,5 mln zł.

To jak po 2012 r. chce pan dojść do 60-70 mln zł?

- Nasz biznesplan zakłada, że projekt "wielka Lechia" uda się tylko wtedy, kiedy będziemy mieli średnią frekwencję na poziomie 27,5 tys. widzów na meczu. Każdy kupi bilet średnio za 25 zł. Liczę, że zmieni się też średnia pobytu kibica na stadionie, która w Polsce wynosi ok. dwóch godzin, czyli sam mecz. Tymczasem średnia pobytu kibica na wielkich stadionach, a trochę tych odwiedziłem, to cztery godziny. Proszę zobaczyć, jaki jest tam przychód z każdego kibica. Nie tylko bilety, ale też pamiątki, kiełbasy, napoje, wizyta w muzeum. Weźmy przykład z góry - Manchester Utd ma średnią frekwencję 78 tys. widzów i dochód z meczu, oprócz biletów, na poziomie 1,5 czy 2 funtów od każdej osoby. To daje ok. 150 tys. funtów z meczu, z samych drobiazgów, a oni rozgrywają trzydzieści parę meczów u siebie. Tak jak u nas są teraz wycieczki do centrów handlowych, tak tam są na stadiony. Wierzę, że w Polsce też tak będzie. I tu pojawia się rzecz najważniejsza - stadiony muszą być dla rodzin. Muszę się czuć bezpiecznie, kiedy biorę dziecko na mecz.

U nas z dziećmi? Gdzie na stadionach rządzą kibole i chuligani? Może pan wie, jak ich przegonić?

- Liczę, że nowe stadiony zagwarantują nową kulturę dopingu, inne, lepsze zachowanie. Kiedy pod koniec lat 70. przyszedłem do Górnika Wałbrzych, to kazałem wyłożyć szatnie wykładziną dywanową. Przyszedł do mnie facet z kopalni, który miał to zrobić, trzy razy splunął na podłogę i mówi: "Trenerze, po ch... to w ogóle robić?". Odpowiedziałem mu: "Po to, żeby więcej pan tak nie napluł". Wracając do nowych stadionów - ciężko krzyknąć w teatrze "sędzia ch..." czy raczej "aktor ch...". Może się zdarzyć, ale nie jest to standard.

Wielkiego budżetu nie zbudują jednak tylko przychody z kibiców.

- Wierzę, że za trzy lata będziemy mieli takie narzędzia, że będziemy odganiać sponsorów. Wybierzemy grupę np. dziewięciu sponsorów, bo więcej się nam nie zmieści, a reszcie podziękujemy. I będzie tak! Firma Sportfive, z którą podpisaliśmy umowę, nie jest nam potrzebna do pieniędzy, choć nam je daje, ale do know-how, bo oni wiedzą, jak się buduje silny klub. My tego nie wiemy, a oni mają doświadczenia z Dortmundu, Berlina, Gelsenkirchen czy Turynu. Nasz budżet zbudują też pieniądze ze sprzedaży praw telewizyjnych. Już nie 7 mln za sezon, ale liczę, że w przyszłości będzie to znacznie więcej.

A pan sam ile już dał na Lechię?

- Od lipca 2009 r. - 6 mln zł. I będę dawał tyle, ile trzeba. Choć może niech panowie lepiej tego nie piszą, bo jak żona przeczyta, to będę miał kłopoty.
13 lipca 2011, 14:01 / środa
c.d.

Kiedy zaczniecie budować wielką Lechię?

- Już zaczęliśmy. Hubert Wołąkiewicz może być niedługo najlepszym środkowym obrońcą w lidze. Taki włoski typ - mały, sprytny, sprawny. Oprócz niego jest jeszcze czterech-sześciu zawodników, którzy dużo mogą dać drużynie. Liczę też na naszych Łotyszy - Kożansa, Laizansa czy Lukjanovsa. Nie wiem, czy oni się sprawdzą i zostaną z nami na lata, ale damy im szansę. A jak nie, to będziemy szukać dalej. Albo nasz rezerwowy bramkarz Małkowski - jest wyższy, a szybkością i sprawnością również nie ustępuje Kapsie. Przecież to "zwierz". I teraz pytanie: czy dać mu szansę, czy mamy kogoś szukać? Tylko ten Małkowski musi zrozumieć, że musi harować sześć godzin dziennie, a nie 45 minut i na kawkę. Młodzi piłkarze muszą się też mieć od kogo uczyć. Jeśli taki Pietrowski pogra przy Kucharze, to nic z niego nie będzie. Ale jak pogra dwa lata przy Surmie i Nowaku, to może kiedyś być niezłym graczem.

Jest pan gotowy płacić za transfery czy będzie pan szukał piłkarzy, których można wziąć za darmo?

- Nie ma u nas ograniczeń, jeśli będą potrzeby, ale szaleństwa też nie będzie.

Mówi pan o cierpliwej i konsekwentnej budowie zespołu, ale co będzie, jeśli Lechia zdobędzie w tym sezonie Puchar Polski (jest już w półfinale) i dostanie się do europejskich pucharów?

- To będzie pewien problem, bo nie wyobrażam sobie, abyśmy mieli grać europejskie puchary przed wybudowaniem nowego stadionu w Gdańsku. No bo gdzie? Na obecnym stadionie przy ul. Traugutta? A co będzie, jeśli w Lidze Europejskiej trafimy np. na Juventus? I gdzie go podejmiemy? Ale jak już będziemy mieli ten "problem" na głowie, to zarząd na pewno go rozwiąże.

Jest pan zadowolony z obecnej gry i pozycji Lechii w tabeli?

- Celem zespołu jest zajęcie minimum ósmego miejsca i na razie jest on realizowany. Latem chcemy wzmocnić zespół dwoma lub trzema piłkarzami i w przyszłym sezonie powalczyć już o miejsca 4-6. A potem krok po kroku iść do przodu."

"Jeśli miałem 10 klientów a odeszło dwóch znaczy, że źle pracujesz" - niech sobie zarząd wbije to do główki, bo z powodu tego, że frekwencja od 2 lat leci na łeb to tylko i wyłącznie jego wina.
jak mówi szef, to sprawa zarządu i marketingu co zrobią, żeby zachęcić ludzi. każdy widzi, że nie dość że drużyny nie budują to jeszcze gówno robią. pytam się, kto i kiedy ich z tego rozliczy? czy Lechia to kolejna spółeczka pana Kuchara, którą odsprzeda (czytaj 51%akcji) jak się znudzi.
chyba ten dureń nie myśli, że nic nie wkładając w interes (od inwestora i zarządu wymaga się więcej) odsprzeda Lechie w przyszłości z zyskiem bądź w ogóle odsprzeda.

Teraz z utęsknieniem czekam na to co powie w 2011r. znowu przesunie termin 60mnl budżetu, wypieprzy zarząd i marketing, zacznie budować od nowa, czy może powie nie udało mi się bo kibice nawalili, Lechia nie ma kibiców?
13 lipca 2011, 14:06 / środa
butthead było by ci i innym na rękę nie słyszeć co jest grane, ale niedoczekanie wasze. to dopiero początek. nie godzę się patrzeć jak rujnują ten klub, a tacy jak ty razem z nimi.
13 lipca 2011, 15:11 / środa
To dopiero początek? Jesteś w stanie pisac jeszcze więcej mądrych rzeczy? Kiedy na to czas znajdujesz?
13 lipca 2011, 16:22 / środa
Jak dla mnie kandydat do tekstu roku:

„butthead było by ci i innym na rękę nie słyszeć co jest grane, ale niedoczekanie wasze. to dopiero początek. nie godzę się patrzeć jak rujnują ten klub, a tacy jak ty razem z nimi.”

Kiedyś po prostu by zrobiono lobotomię. Teraz najwyraźniej sadzają przed kompem i mówią „wyładuj się na jakimś forum internetowym”.
13 lipca 2011, 17:19 / środa
tak dord masz rację... w ciągu zaledwie 9 lat zrujnowali taki wspaniały klub

odnośnik
13 lipca 2011, 17:37 / środa
To wtedy byli już Kuchar, Turnoś i pryszczaty? Coś mnie ominęło?
Chyba muszę podpytać starszych...
13 lipca 2011, 17:52 / środa
Raport: Finansowa Ekstraklasa
Przychody polskich klubów wg Polskiej Ligi Finansowej:
1. Lech Poznań - 61 milionów złotych
2. Zagłębie Lubin - 32,2 miliona złotych
3. Legia Warszawa - 27,8 miliona złotych
4. Wisła Kraków - 27,2 miliona złotych
5. Śląsk Wrocław - 17,6 miliona złotych
6. Cracovia - 16,1 miliona złotych
7. Jagiellonia Białystok - 16 milionów złotych
8. GKS Bełchatów - 15,3 miliona złotych
9. Ruch Chorzów - 13,8 miliona złotych
10. Korona Kielce - 13,1 miliona złotych
10. Arka Gdynia - 13,1 miliona złotych
12. Polonia Warszawa - 12,1 miliona złotych
13. Polonia Bytom - 9,6 miliona złotych
14. Widzew Łódź - 9,2 miliona złotych
15. Podbeskidzie Bielsko-Biała - 6,4 miliona złotych
16. ŁKS Łódź - 3,6 miliona złotych
17. Sandecja Nowy Sącz - 1,2 miliona złotych
18. Warta Poznań - 0,7 miliona złotych

Pozyskiwanie danych
W tegorocznym zestawieniu sklasyfikowano głównie
kluby Ekstraklasy. Dane wykorzystane do stworzenia
rankingu pochodzą bezpośrednio od klubów piłkarskich
i nie były weryfikowane przez Deloitte. Poniżej
przedstawiamy kluby Ekstraklasy, które nie przekazały
swoich danych na potrzeby rankingu:
LECHIA GDAŃSK , Górnik Zabrze
Mając na uwadze przede wszystkim promowanie
transparentności w polskiej piłce nożnej, pozostaje mieć
nadzieję, że w przyszłym roku wszystkie kluby zechcą
przyłączyć się do tworzenia Piłkarskiej Ligi Finansowej
2011
raport ze strony deloitte:
odnośnik
13 lipca 2011, 18:01 / środa
A czemu nie przekazują danych do Deloitte ?
Kiedyś się tym chwalili odnośnik
13 lipca 2011, 18:14 / środa
Transparentność pełną gębą... żal.pl

Przy okazji:
"- Wysoki procent dochodów w dniu meczu pokazuje, jak dużo zawdzięczamy kibicom - mówi rzecznik prasowy Lechii Błażej Słowikowski. - Z drugiej strony obrazuje, że mamy tym kibicom co zaoferować."

Obecnie brzmiało by to tak:
- Zmniejszający się procent dochodów w dniu meczu pokazuje, jak dużo zawdzięczaliśmy w przeszłości kibicom - mówi rzecznik prasowy Lechii Błażej Słowikowski. - Z drugiej strony obrazuje, że nie mamy tym kibicom nic do zaoferowania.
13 lipca 2011, 18:32 / środa
i tak na marginesie. za wkład w zwycięstwo Lechii nad Huraganem Polaszki należy wyróżnić zarząd Lechii bezsprzecznie. za życie historią i wspomnieniami należy ich wypierdolić z hukiem.
brak pomysłu u zarządzających na zarządzanie klubem, makaron na uszy kibiców i mediów, żadnej jawności (chociażby to, co przytoczył kolega wcześniej, jeśli nie ma się czym chwalić to lepiej nie pisać w ogóle), bierne przyglądanie się poczynaniom trenera i drużyny seniorów i ośmieszenie się, zabierając piłkarzom premie jednocześnie ogłaszając zamknięty sezon jako sukces.
dodając do tego brak reakcji inwestora co do drugiego z kolei nie zrealizowanego celu i brak rozliczenia, wyraźnie wszystkie te osoby dyskwalifikuje.
co więcej, świadczy o tym, że utrzymanie drużyny w ekstraklasie jest jedynym obecnie celem działaczy, co w świetle ich wypowiedzi sprzed 2 lat i roku pozwala sądzić, że Lechia jest dla nich spółką-zabawką czasowym zatrudnieniem, narzędziem zysku, albo też produktem szykowanym do sprzedaży w niedalekiej przyszłości.
13 lipca 2011, 18:43 / środa
podaj namiar na tego dilera od ktorego masz towar. normalnie mocne musi byc,
13 lipca 2011, 22:42 / środa
Na Canal+ Sport mecz Lechia - Legia ;D
14 lipca 2011, 14:21 / czwartek
Mecz z Groclinem w Warszawie!
z Cracovią w piątek
odnośnik
14 lipca 2011, 15:26 / czwartek
Trochę chujnia, bo kasy na wyjazd nie będzie pod koniec miesiąca. (o ile wyjazdy będą)
14 lipca 2011, 15:45 / czwartek
Mógłby być pakiecik wyjazdowy coś ala Lubin i Chorzów :)
14 lipca 2011, 15:49 / czwartek
Warszawa i Białystok? :)

W sumie jakby nie patrzeć jedne z bliższych wyjazdów. Na oba zapewne po 300 biletów, początek sezonu, ciśnienie też pewnie duże. Czas przyoszczędzić parę groszy.
14 lipca 2011, 19:25 / czwartek
Pytanie do LP czybedzie organizownay wyjazd moze do dyskopolo? Czy dalej jest zawieszenie pracy LP?
14 lipca 2011, 22:08 / czwartek
1945__, pytam bez ironii- otworzyli w Bialymstoku sektor gosci? Mam nadzieje, ze wyjazdy organizowane przez LP beda.
14 lipca 2011, 22:14 / czwartek
Jeżeli na 100 % odwieszą zakaz wyjazdowy to ja osobiście nie widzę powodu by zawieszenie działalności stadionowej było kontynuowane. Podkreślam "osobiście". Za wcześnie mówić cokolwiek o cenach, pakietach itp. nie wiedząc czy Jagiellonia nas wpuści.
14 lipca 2011, 22:23 / czwartek
Nie jestem do końca pewny, ale wydaje mi się, że czytałem jakiegoś "newsa", że mają mieć sektor gości od tego sezonu w Białymstoku. Wieki nas tam nie było.
15 lipca 2011, 08:41 / piątek
może ktoś wkleić jaka była średnia wieku w klubach w zeszłym sezonie? z góry dziękuje
15 lipca 2011, 15:48 / piątek
Ale średnia wieku kogo? Zarządu, szkoleniowców, młodzieży rocznika 2002?

Jeśli chodziło Ci o pierwszy skład to na tej odnośnik stronie masz każdy zespół z osobna.
15 lipca 2011, 16:45 / piątek
o to mi chodziło. myślalem ze średnia wieku będzie niższa. ale nie jest tak zle. dzieko. pozdro
16 lipca 2011, 01:08 / sobota
mam w dupie przygotowanie, transfery, Lechia ma grać, wygrywać, piąć się do góry w ekstraklasie, LE, LM i tyle na ten temat ktoś bierze dużą kasę by spełnić takie cel, przestańcie płakać co by było gdy by było, zobaczymy za dwa trzy tygodnie, czy goście odpowiedzialni za swoją pracę nie dali ciała, za mało danych na dzień dzisiejszy by ich oceniać piłka jest jedna a bramki są dwie, pozdro
16 lipca 2011, 08:44 / sobota
tak naprawde po kilku meczach ligowych bedzie mozna stwierdzic o co Lechia gra. na razie Zarzad nie okreslil celu o jaki gra druzyna.
18 lipca 2011, 15:33 / poniedziałek
Łukasz Trałka został nowym kapitanem Polonii Warszawa.
wp.pl

To jego spełnienie marzeń i ambicji haha :)
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.282