Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Kafar dzięki, ale... ODEJDŹ.

strona 18/24

3 października 2011, 12:40 / poniedziałek
Kurwa nie pojmuje logiki zarzadu.

Ja tu widze dwie opcje dzialania. Albo zwalniaja kafara teraz i maja przerwe na reprezentacje na znalezienie nastepcy, ewentualnie nastepca bedzie mial te przerwe na prowadzenie treningow i poznawanie druzyny. Albo daja jasny sygnal ze do konca rundy Kafar zostaje i potem go rozliczaja.

A teraz jak ma to wygladac? Bedzie czekanie na pierwsza porazke i zwolnienie trenera i szukanie kogos byle sie szybciej znalazl.

Moim zdaniem powinno sie dac ten czas do konca rundy. Na polmetku rozgrywek bedzie wiecej trenerow do wyboru nawet z lig ktore nie maja tak dlugiego okresu przerwy miedzy rundami. No i jezeli naprawde pilkarzyki graja na zwolnienie trenera to tez dostana sygnal ze przed koncem rundy nic im to nie da a premie uciekna.
3 października 2011, 12:48 / poniedziałek
...
Trener miał określić sam sobie ultimatum od kiedy jego drużyna będzie grała lepiej. Odpowiedź była szybka i brzmiała: od środy... Panie Prezesie. Od której środy? dopytywał Włodarz. Muszę już iść na trening - zmienił temat trener. Aha...odpowiedział Prezes, uścisnął dłoń trenera i ten opuścił gabinet...
3 października 2011, 12:49 / poniedziałek
A tak przewrotnie zapytam, gdyż sam tez jestem zwolennikiem zwolnienie Kafarskiego: co będzie jak przyjdzie nowy trener, nawet człowiek z nazwiskiem, z sukcesami i z pomysłem, za znacznie większy hajc niż Kafar i w meczach z Lubinem, Amica i Śląskiem zrobi zero punktów??? Co wtedy zrobić???
Wypier...ć w zimie 10 grajków i szukać nowych??? Zmieniać znowu trenera?? Zwolnić dyrekcję???
3 października 2011, 13:00 / poniedziałek
Zapytałeś i sam sobie odpowiedziałeś. Jak nowy trener będzie zbierał notoryczne baty , a mimo to bredził, że ma dobry skład -to z takim won natychmiast. Grajków to minimum 10-ciu należy wyjebać jak najszybciej. Zarząd ,jeżeli nie zacznie w końcu działać, zamiast markować działania ,także do wyjebania.
3 października 2011, 13:23 / poniedziałek
Dobra ale zakladajac ze kafarski dostanie znowu 2 tygodnie na przygotowanie zespolu bo powie ze na zaglebie druzyna nie bedzie taka chujowa... prezes to lyka... kafarski z zaglebiem wpierdol 3:0 i trenera wypierdalaja i wprowadzaja kogos na jego miejsce...

CZY TO MA SENS ? Jakie argumenty przemawiaja za kafarskim ze da rade zmienic w ciagu 2 tygodni gre tego zespolu, przeciez on teraz bardziej martwi sie o swoje dziecko i pewnie nawet podswiadomie woli o tym myslec niz o trenowaniu zespolu...

A tak wyjebac dzis kafara, dac trenera.. pytacie jakiego ? Przeciez zarzad jesli nie jest debilem to juz od minimum meczu z limanovia szuka nastepcy... bo jak nie szukal to wypierdolic od razu cala ta bande nieudacznikow

Nowy trener ma 2 tygodnie na poznanie zespolu i wieksze szanse sa na remis z zaglebiem niz na wpierdol 3:0 z kafarskim ktory nie gwarantuje niczego a tak mozemy liczyc na cud z nowym trenerem... bo z kafarskim juz nawet cudow niema.
3 października 2011, 13:41 / poniedziałek
odnośnik

No w sumie mozna by Zielinskiego zapytac czy by nie chcial przejsc do Gdanska... teraz idealny moment... Wojciechowski go zeszmacil i jak sam poda sie do dymisji bo wchodzi mu na kompetencje to brac go przy zalozeniu ze kafarski precz X)
3 października 2011, 13:49 / poniedziałek
Nie obchodzi mnie co dziś powie Kafarski, bo jego słowa są dla mnie niewiele warte ,zwykłe bajdurzenie. Jak dziś nie przeczytam, że został zdymisjonawany, a tym samym idealny moment(przerwa na reprezentacje) nie został wykorzystany by nowy trener miał okazje poznać zespół...zarząd ma w moich oczach drugą żółtą kartkę i też bym ich wtedy starał się możliwie szybko pożegnać
3 października 2011, 13:56 / poniedziałek
Czuję ze szykuje sie cos dobrego ;) coraz glosniej o zwolnieniu treneiro, wiec jest ok. Trenera sie znajdzie, jesli zarzad bedzie otwarty, by wylozyc wieksze finanse, to bez problemu. Najpierw trzeba zainwestowac w cos, zeby z czasem byla czegos jakosc. No chyba, ze kasa jest kiszona w dupach zarzadu, to wtedy kafarski jeszcze troche popracuje. Ja bym wolal wylozyc grubsze pieniadze na nowego trenera i miec nowa jakosc, placic mu wiecej i miec wyniki, niz miec kafarskiego, dostawac WPIERDOL co mecz, albo remisowac z byle kim i spasc z ekstraklasy badz ewentualnie utrzymac sie. Kafar juz nic nie zrobi z tym zespolem, zadne 2 tyg przerwy nic nie da. IM SIE JUZ GRAC NIE CHCE pod jego wodza. Nie trzeba byc fachowcem od pilki noznej, by widziec, ze im sie odechcialo.
3 października 2011, 14:05 / poniedziałek
W zeszłym sezonie Skorża też był na wylocie z Legii, klub przetrzymał trudne chwile i dziś Legia gra satysfakcjonująco.
3 października 2011, 14:21 / poniedziałek
Trener to jedno.
Zawodnicy to drugie.
3 października 2011, 14:49 / poniedziałek
Jakby go mieli zwolnić, to już dawno byłaby informacja. Mourinho pewnie powie, że efekty będą już od meczu z Zagłębiem, a potem będzie tylko lepiej. Jeszcze z miesiąc pomęczymy się z Kafarem. (jakoś nie widzę dobrych wyników z Lubinem, Amica i Śląskiem).
3 października 2011, 14:53 / poniedziałek
olo - różnica miedzy nami a Legią polega na tym ze oni mieli pół rundy przestoju, a my mamy przestój przez cały rok 2011. To nie jest tak ze drużyna gra słabo w tej rundzie, słabo grała na wiosnę, ale wtedy było kilka jaskółek, poza tym walczyła.
Teraz nastąpił kompletny rozkład, nic nie funkcjonuje jak powinno i pomimo prób reanimacji nie widać oznak życia.

TYLKO LECHIA!
3 października 2011, 14:55 / poniedziałek
Z polskich trenerów widziałbym tylko Fornalika lub Ojrzyńskiego. Ewentualnie można zaryzykować i postawić na młodego Kaczmarka(jeszcze bardziej ewentualnie- starego). A zagranicznych w naszym zasięgu zbytnio nie znam, acz ciekawym rozwiązaniem mógłby być Viktor Gonczarenko - 34 lata, od 4 lat z sukcesami prowadzi BATE Borysów, a w czerwcu kończy mu się kontrakt.
3 października 2011, 14:56 / poniedziałek
a w Ruchu dalej swoje..
"Remigiusz Jezierski, były ligowiec, a dziś telewizyjny ekspert, podkreśla, że trener Waldemar Fornalik wyciska z drużyny maksimum. - Świetne przygotowanie kondycyjne, mądra i konsekwentnie realizowana taktyka to największe atuty tej drużyny - ocenia."

:(
3 października 2011, 15:00 / poniedziałek
ale jest też nadzieja;)

"Miłosz Stawecki, członek zarządu niebieskiej spółki, mówi, że jeżeli Ruch do tego czasu nie znajdzie sponsora, prawdopodobnie będzie musiał sprzedawać piłkarzy.

Na taką politykę na pewno nie zgodzi się trener Fornalik, który nie chce pracować w klubie, który jest "oknem wystawowym". Szkoleniowiec już latem zapowiedział działaczom, że jeżeli będą osłabiać zespół, stracą także trenera."
3 października 2011, 15:13 / poniedziałek
dreczyciel - niestety ale my nie mozemy czekac na to co stanie sie w Ruchu, a nie podejrzewam naszych działaczy aby byli wstanie wyciągnąć Fornalika z Ruchu w momencie kiedy jego zespół gra jak z nut.

TYLKO LECHIA!
3 października 2011, 15:44 / poniedziałek
Wymiana trenera wymaga :
1.dobrej diagnozy
2. znalezienie na rynku bezrobotnego.

Cóż co do diagnozy; ja wiem tylko tyle, że Lechia gra piach i dostaje baty .
Sądzę, że piłkarze grają przeciw trenerowi. Dlaczego tak sądzę ? Po porażce z Limanovią. Nie chce mi się wierzyć, aby piłkarze zawodowi nie będący nawet w optymalnej formie, źle ustawieni przez trenera mogli sobie pozwolić na porażkę z pół-amatorami. Jeśli tak jest,to czy piłkarze robią to z zemsty, z chęci otrzymania nowego trenera, który otworzyłby im drogę do sukcesów i premii posezonowych , czy po prostu z głupiego oportunizmu ? TEgo własnie nie wiemy.
Na ogół diagnoza brzmi: trener nie umie nawiązać dobrego kontaktu z drużyna i umotywować jej do dobrej gry. Dlstego uznaje się, że układ się wyczerpał, bierze bezrobotnego, który przeżył to juz kilka razy i ...
no właśnie albo zatrybi jak w Śląsku, albo ta sama padaka jak w wielu innych klubach> Gwarancji nie ma żadnych !!! Musi powstać ta nic porozumienia. Bez pracy trenera nikt tego nie jest w stanie przewidzieć. Wiadomo tylko, że z Kafara już u nas nic nie będzie. W innym klubie może znowu odżyć i znowu osiągnie piękne wyniki. Tak może być. Wtedy strach przed jego nowym klubem, bi kafar jest wyjątkowo mściwy.
Konkludując:
1. Trzeba go zwolnić jak najszybciej. Im szybcie, tym lepiej .
2. Nowego trenera niestety zakontraktować jedynie do przerwy zimowej.
Wtedy albo przedłużyć umowę, jak będzie to dobrze wyglądało albo sięgnąć po wcześniej upatrzonego i dogadanego trenera - może z zagranicy.
3 października 2011, 18:36 / poniedziałek
W tej chwili powinni się odezwać do Darka K. i się z nim przeprosić... Dać mu kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia...
3 października 2011, 18:46 / poniedziałek
Kolejny poniedzialek i zero decyzji,czy ten CHUJ jest nie do ruszenia?
3 października 2011, 18:54 / poniedziałek
18:50 żadnego infa o zmianie trenera, kolejny dzień stracony :-(
3 października 2011, 19:15 / poniedziałek
żałosnego kabaretu ciąg dalszy
wybiórcza
Tomasz Kafarski raczej na pewno pozostanie na swoim stanowisku co najmniej do najbliższego spotkania ligowego - w Lubinie z Zagłębiem (16 października).
- W tej chwili wiemy tylko tyle, że jest źle, ale tak naprawdę nikt nie wie dlaczego. Można tylko spekulować - mówi Kuchar. - I to jest w tej chwili zadanie numer 1 dla trenera: zdiagnozować dlaczego drużyna tkwi w kryzysie. Czy jest źle ustawiona taktycznie, czy problem tkwi w przygotowaniu fizycznym, a może jeszcze w czymś innym. Dopiero jeśli uda się taką diagnozę postawić będzie można dyskutować o przyszłości trenera - podkreśla Kuchar.
Na początek trener Kafarski zarządził w poniedziałek serię badań wydolnościowych, które odpowiedzieć mają na pytanie czy jedną z przyczyn fatalnej gry piłkarzy Lechii w ostatnich meczach nie jest po prostu brak sił. Obraz sytuacji będzie jednak niepełny bo w badaniach nie wzięło udziału aż 8 podstawowych zawodników. Josip Tadić, Piotr Wiśniewski i Mateusz Machaj narzekają na drobne urazy, natomiast Ivans Lukjanovs, Levon Hajrapetjan, Abdou Razack Traore, Vytautas Andriuskevicius oraz Rafał Janicki wyjechali na zgrupowania reprezentacji narodowych.
Swoje wnioski szkoleniowiec Lechii ma przedstawić zarządowi w tym tygodniu, jeśli będą one konstruktywne poprowadzi on zespół w meczu z Zagłębiem. Choć mówi się, że gdyby nie osoba głównego inwestora Lechii, który wciąż pokłada w Kafarskim nadzieje na przyszłość, zespół już miałby nowego trenera.
- Trudno się odnieść do takich spekulacji - mówi Kuchar. - Wiadomo natomiast, że założyliśmy sobie budowę klubu według określonego modelu, w którym zespół będzie miał trenera na lata. Miał nim być Tomasz Kafarski i póki co cały czas jest. Jeśli myślimy długofalowo każdą ewentualną zmianę trenera trzeba bardzo dokładnie przemyśleć, żeby nie wpaść w błędne koło, tak jak ma to miejsce w większości klubów ekstraklasy - tłumaczy Kuchar, a na pytanie czy wciąż wierzy w Kafarskiego obrusza się: - Nie mieszajmy do tego wiary, bo to czy ja w niego wierzę nie ma najmniejszego znaczenia. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy Kafarski ma możliwości żeby wyciągnąć zespół z kryzysu i skierować go na właściwe tory. Myślę, że dowiemy się o tym już niedługo - dodaje główny inwestor Lechii.
~~~~
czyli następna wtopa w Lubinie ;.
kurwa co za matołki :/
generalnie ten sparing 08.10 można sobie odpuścić, zarząd ma kibiców za debili....
mimo że mam karnet nie wybieram się na ten żałosne kopanie pod przywództwem kafarskiego
3 października 2011, 19:22 / poniedziałek
To zajebiscie :):)
3 października 2011, 19:28 / poniedziałek
To skandal, ja już zdiagnozowałem problem Lechii... to Kuchar.
Diagnozowanie choroby przez chorych na tę chorobę lekarzy to się możne dobrze skończyć, ale tylko u Dr House'a.
3 października 2011, 19:30 / poniedziałek
Moze kuchar jest gejem ze tak lubi kafarskiego i niechce go zwolnic ??
3 października 2011, 19:33 / poniedziałek
diagnoza prosta jeden wielki kurwa mac chaos -----recepta zwolnienie kafara
3 października 2011, 19:50 / poniedziałek
Diagnoza jest prosta zapierdalamy do 1ligi.Kurwa oni teraz skumali ze trzeba zrobic badania wydolnosciowe amatorzy.
3 października 2011, 19:51 / poniedziałek
Widziałem dziś Kafarskiego wychodzącego ze stadionu, razem z Turnosiem. Bez słowa. Był tak wkurwiony, że gdyby spojrzenia mogły zabijać, to zamiast Gdańska mielibyśmy Pustynię Gdańską.
3 października 2011, 19:56 / poniedziałek
Panie Kuchar jak Kafarski ma mieć te same wyniki co Pan w koszykówce to mojej miłości nic dobrego nie wróżę.Ja już wiem skąd te zapowiedzi typu 1-8,1-6 a zachwilę 1-16 bo Pan o ważne cele nigdy nie grał!
3 października 2011, 20:19 / poniedziałek
Fragment powyższego wywiadu z Kucharem do którego chciałem sie odniesc:

" W tej chwili wiemy tylko tyle, że jest źle, ale tak naprawdę nikt nie wie dlaczego. Można tylko spekulować - mówi Kuchar. - I to jest w tej chwili zadanie numer 1 dla trenera: zdiagnozować dlaczego drużyna tkwi w kryzysie. Czy jest źle ustawiona taktycznie, czy problem tkwi w przygotowaniu fizycznym, a może jeszcze w czymś innym. Dopiero jeśli uda się taką diagnozę postawić będzie można dyskutować o przyszłości trenera - podkreśla Kuchar."

Otóż aby oszczedzić czas i pieniądze klubu zdiagnozuje to w tej chwili i zupełnie za darmo:
1. Tak, zespół został fatalnie przygotowany pod względem fizycznym i wydolnosciowym, jest mówiąc kolokwialnie zarżnięty. (plaga kontuzji i slamazarne tempo gry potwierdzają to bez wyjatku).
2. Tak, zespół jest źle przygotowywany taktycznie do poszczególnych spotkan, wyjatkiem jest mecz z Wisłą, ale tu pomogła truma krakowian pod odpadnieciu z LM.
3. Tak, problem tkwi jeszcze w czym innym, a mianowicie w złym doborze nowych zawodników. Nie podjęto próbypozyskania prawego obrońcy, wysoki napastnik trafił nam sie w ostatnim dniu okna transferowego po tym jak został odpalony ze swojego nowego klubu (po 2 miesiącach - to troche zastanawiające). Tak wiec przez nieudolnosc i brak kompetencji, a takze arogancję dyrektora sportowego nie pozyskano własciwych zawodników.
Jak sie wzmacniać pokazał nam Sląsk Wrocław.

Podsumowanie:
Wszystkie trzy punkty związane są z jedną osobą, która po okresie aroganckiego odrzucania uwag pod swoim adresem, przeszła teraz do pozy zacisnietych zębów i spuszczonych oczu, bo nie posiada za soba żadnych argumentów, oprócz przemożnej potrzeby posiadania stołka.

Wniosek: Wniosek nasuwa sie tylko jeden.
Oczywiscie należy też pamietać o powiedzeniu "Zamienił stryjek siekierkę na kijek"

TYLKO LECHIA!
3 października 2011, 20:24 / poniedziałek
Co do rozpietosci zakładanego celu miesza w lidze np 1-6, 1-8, czy 1-16 to podobnie mogę rozumieć ze tak samo ma się z budżetem miało być 60-80mln, wiec nie będzie ani tyle ani tyle, a może i wcale.
3 października 2011, 20:42 / poniedziałek
Cygnus , jestes w błędzie , wysokiego napastnika nie ma. Tadic ma 175 w kapeluszu i na obcasach
3 października 2011, 21:08 / poniedziałek
z 25-30 rzędu cięzko wyczuć ile ma wzrostu, bazowałem na danych ze strony oficjalnej :)

TYLKO LECHIA!
3 października 2011, 21:15 / poniedziałek
jest szansa ;-]
umowa z MKS Żiliną przewiduje:
- wymianę ekspertów, trenerów i zawodników (także zawodników grup młodzieżowych);

Chaos na export!
11 października 2011, 23:17 / wtorek
odnośnik

Czyż to przypadkiem nie powtórka z rozrywki? Tym bardziej jak widzę taki artykuł, gdzie ludzie z klubu nadal wierzą w Koalę, że odmieni grę klubu...

Jak widać nie tylko Kafar nie uczy się na własnych błędach....
12 października 2011, 21:21 / środa
podobno jak nas powiezie Zagłębie Kafar robi out,
podobno jak jednak wygramy - też jest na to szansa, choć dużo mniejsza (pewnie do następnego meczu),
i wreszcie podobno na jego miejsce ma przyjść jakiś Niemiec.
podobno z Bundesligi...
13 października 2011, 11:24 / czwartek
odnośnik <<<<<<< O_o oczom nie wierze, no kurwa krew mnie zaleje, moze Kafarski ćpa, że widzi zupelnie inna rzeczywistość niz chociażby pare tysięcy kibiców na meczu z WIlnem żęgnających Poźniaka gwizdami!!!
13 października 2011, 11:36 / czwartek
jedynie co może mieć wpływ na tych debili to kasa czyli mniejsza frekwencja a co za tym idzie drobne w kasie.
25 października 2011, 11:29 / wtorek
odnośnik
Czy on ma jeszcze świadomość w jakim klubie on pracuje ? To nie jest Kaszubia i tu nie ma miejsca na minimalizm !
.....Nie czytam prasy, opinię dotyczącą swojej pracy potrafię wykreować sam......
No pewnie i sam jesteś z siebie zadowolony ? Ja pierdole czy on ma jakiś honor by uderzyć się w pierś i przyznać do jakiegoś błędu ?
25 października 2011, 12:38 / wtorek
odnośnik

Można się zgadzać albo nie z transparentem ale uwierzyć w to że gwizdy były w obronie Kafara to już głupota :)

wyborcza i jej czytelnicy tradycyjnie sen na jawie :)
25 października 2011, 12:42 / wtorek
Tradycyjnie słyszą co chcą i trenerek też ma takie same omamy słuchowe. Miejże Kafarze honor!
25 października 2011, 13:06 / wtorek
mimo wszytsko trzeba stwierdzic, ze kafar ma juz swoja marke i prace w ekraklasie badz 1 lidze dostanie szybko
25 października 2011, 13:12 / wtorek
Jako kierowca autokaru chyba.
25 października 2011, 13:14 / wtorek
:) niekoniecznie
25 października 2011, 13:18 / wtorek
Nie bede powtarzał jaką mam opinię na temat Kafara, ale uważam ze największą szkodę przynosi nie jako trener ale jako tzw "dyrektor sportowy". Teraz jest najlepszy czas na zatrudnienie odpowiedniego człowieka na to stanowisko.
Jesli ktos może miec jakies argumenty w obronie stołka trenerskiego (nie wiele) to w obronie jego, jako dyrektora sportowego nie ma ŻADNYCH argumentów (jesli ktos ma takowe niech napisze to na forum chętnie podyskutuje).

Sprawe posady trenerskiej mamy zamknietą do przerwy zimowej i nie ma sensu rozkręcac tematu, bo obojetnie jakie wyniki osiągnie drużyna do grudnia Kafar utrzyma stanowisko, chyba tu nikt nie ma złudzeń.
Natomiast stanowisko dyrektora sportowego jest jak najbardziej do dyskusji, bo NIC nie przemawia za dotychczasową formuła. Jedyny argument to skąpstwo klubu, które w konsekwencji może BARDZO DROGO kosztować.
Powinnismy jako kibice wyrażnie dac do zrozumienia zarządowi ze poczynania transferowe są KOMPROMITUJACE.
I na ten temat powienien byc nastepna sektorówka/trans.

TYLKO LECHIA!
25 października 2011, 13:25 / wtorek
Cygnus --> chciałem właśnie napisać podobnie. Również uważam, że największe pretensje można mieć do niego jako dyrektora sportowego chociaż jako trener uważam iż nie należy do wzorców.
25 października 2011, 13:34 / wtorek
Nowy dyrektor sportowy to dodatkowa kasa - a nasz zarząd nie lubi wydawać dodatkowej kasy to jedno a drugie skoro Kafar uważa ze wszystko jest ok, to zatrudnienie nowego dyrektora potraktuje jako zamach na jego niezależność i zajebiste kompetencje więc z nowego dyrektora też pożytek będzie żaden. potrzeba nowego trenera i nowego dyrektora.
25 października 2011, 13:43 / wtorek
a tu to sie zgodze z wami w 200%. to jest poroniony pomysl, ze on jest zarowno trenerem jak dyrektorem. bo bycie dyrektorem wymaga poswiecenia czasu. a kafar nie jest w stanie polaczyc tych funkcji. ja uwazam, ze zaden trener w polsce tego po jest w stanie ogarac i niech ktos nie przytacza mi przykladu fergusona :)

dyrektor musi byc z prawdziwego zdarzenia. nie zaden michalski, kafarski tylko ktos jak w wisle stan.
25 października 2011, 13:50 / wtorek
Jakiś pojeb wymyślił u nas wzorzec angielski i Kafar jest trenerem dyrektorem sportowym – tylko ze w Anglii grają prawdziwi piłkarze w każdej drużynie i taki Ferguson czy Wenger mogą obserwować różnych grajków w trakcie swoich meczów a kogo obserwuje Kafar????
25 października 2011, 13:51 / wtorek
W każdym razie,jak wywalą w końcu pięknego z ławki trenerskiej,to w Gdańsku będzie trzeba ten dzień ogłosić świętem wojewódzkim :)
Niedługo minie 8 miesięcy,jak ktoś się tam w zarządzie,opóźnia z tym zwolnieniem.

Co do szczegółów owego świętowania- dzień wolny od pracy,na PeGieEe piknik w obecności Wiślaków i WKSu,konkursy typu- "ustrzel kafara", ułóż rym do słowa kafarski,komunikacja w tym dniu gratis ,paliwko na Lotosie złotówkę taniej :)
25 października 2011, 13:53 / wtorek
przecież słychać pyry jak śpiewają słowiki po pyrlandzku jazda z k.. kolejorza jazda. i na to te gwizdy a on się jara... co za tuman
1 ..... 16 17 18 19 20 ..... 24
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.457