Gdańsk: piątek, 12 sierpnia 2022

Moja „11” dziesięciolecia

strona 1/1

Właśnie mija 10 lat od chwili, gdy piłkarze najpopularniejszej drużyny Gdańska zaczęli sposobić się do przygotowań do sezonu 2001/02. W tym okresie barwy Biało – Zielonych reprezentowało blisko 200 zawodników. Spośród nich wybrałem „Jedenastkę Dziesięciolecia”, kierując się własnym, subiektywnym, co podkreślam, osądem…

17 czerwca 2011, 09:06 / piątek
Z wszystkim mozna sie zgodzic poza tym ze w śród piłkarzy zasługujących na na umieszczenie w jedenastce 10-cio lecia nie moze byc Wołakiewicza pomimo zasług na koniec zachował sie jak szmata i to Go dyskfalifikuje
17 czerwca 2011, 17:58 / piątek
Mi brakuje Przemka Urbańskiego..
17 czerwca 2011, 23:03 / piątek
Bardzo mi miło w tak dużym stopniu się z panem zgadzać, panie Marcinie.
odnośnik
18 czerwca 2011, 12:41 / sobota
dla mnie trenerem dziesięciolecia jest jednak darek kubicki. Zawsze żałowałem, że nie dano mu dłużej popracować z Lechią, zwłaszcza że zmienił go Koala, co się porównać z niczym nie da.
Czemu Kubicki?
On był pierwszym trenerem, jedną z pierwszych osób spoza naszego podwórka. Myślę, że pokazał wszystkim trochę "angielskiego profesjonalizmu" i dużej pewności siebie. On próbował młodych chłopaków w drużynie,a reszcie zaszczepić tą swoją pewność. Wykreował lub jak kto woli wzmocnił Trałkę, Huberta, Wiśnie i Buziego. Potrafił zmotywować nie tylko drużynę, ale też trybuny - robił atmosferę.
No i najważniejszy argument awansował do ekstraklasy.
Niestety Kafar przegrał dwa razy wiosnę, nie potrafi w tym decydującym momencie rundy przemówić do drużyny, raz ok. uczył się, ale w tym roku nie udało mu się wyciągnać wniosków. Nie udało mu się też wykreować żadnych wychowanków i filarów z młodych, a kilku chłopaków zgubił i grają w niższych ligach, a wg. mnie byliby ciągle potrzebni jako zmiennicy.
No i do tego brak umiejętności pracy z ludźmi mającymi swoje zdanie, czyli Pęczakiem i Bąkiem mogą mu przeszkodzić w dalszym rozwoju.
Co mi się podoba to styl, który narzucił i ostrożność w transferach.
18 czerwca 2011, 14:02 / sobota
Ja też ułożyłem swoją "11" 10-lecia.

Choć Lechia od paru lat, kiedy trenerem jest Kafarski, gra systemem 1-4-3-3, co stało się w pewnym sensie znakiem firmowym tej drużyny, to jednak ja, chcąc umieścić wszystkich tych zawodników, którzy w najbardziej pozytywny sposób zapadli mi w pamięć, ustawiłem ją w dość rzadko spotykanym systemie 1-3-5-2.

Postawiłem też na duet trenerski. A co tam, historia polskiej piłki zna takie przypadki. W ŁKS-ie kilkakrotnie taki duet stanowili Ryszard Polak i Marek Dziuba. Lechię/Polonię prowadzili też parokrotnie Stanisław Stachura i Witold Kulik. To czemu drużyny 10-lecnia też nie miałby poprowadzić duet?

Oto moja biało-zielona ekipa 10-lecia:

Mateusz Bąk - Paweł Pęczak, Jacek Manuszewski, Krzysztof Brede - Przemysław Urbański, Andrzej Rybski, Łukasz Surma, Maciej Kalkowski, Abdou Razack Traore - Paweł Buzała, Bartłomiej Stolc.

Rezerwowi: Paweł Kapsa - Paweł Żuk, Krzysztof Bąk, Sławomir Wojciechowski, Piotr Wiśniewski, Piotr Cetnarowicz, Marek Szutowicz.

Trenerzy: Tomasz Kafarski, Dariusz Kubicki.
21 czerwca 2011, 13:25 / wtorek
Generalnie zgadzam się z wyborem jedenastki dziesięciolecia. Jednak trenerem dziesięciolecia według mnie jest Kubicki. Stworzył drużynę, która potrafiła w ostatnich sekundach przeważyć szale zwycięstwa na swoją korzyść. Kafarskiemu to też się parę razy udało, jednak w decydujących momentach przegrywał (dwie ostatnie kolejki). Za Kubickim przemawia także to że przejął zespół po fatalnym początku i potrafił wygrywać z marszu, natomiast po przejęciu ekipy Kafarski, mimo że znał drużynę po wieloletnim asystowaniu, miał ogrom szczęścia, że w ostatniej kolejce Piast oddał mecz bez walki (nie podejrzewam ich oczywiście o korupcję, po prostu był koniec sezonu i o nic już nie walczyli) . Pomijam już fakt że miał niewspółmiernie lepszy kontakt z kibicami niż aktualny trener. Gdyby został na stanowisku po awansie do ekstraklasy uważam, że Lechia nie walczyłaby o utrzymanie do ostatniej kolejki.
22 czerwca 2011, 14:24 / środa
M.Bak
P.Peczak
J.Manuszewski
H.Wolakiewicz
P.Zuk
L.Surma
M.Kalkowski
P.Wisniewski
Traore
P.Buzala
P.Cetnarowicz
Trener-D.Kubicki
P.S.Pozdrawiam Marcin
14 lipca 2011, 08:54 / czwartek
Przemek Urbański fajnie zapierdzielał!
31 lipca 2011, 21:53 / niedziela
brakuje moim zdaniem Borka w zestawieniu. Bezprzecznie spory wkład w 2 awanse.
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.024