Gdańsk: sobota, 19 października 2019
FORUM
Podstrony:

PROTEST 30 CZERWCA W WARSZAWIE

strona 1/1

1

24 czerwca 2011, 11:05 / piątek
Mecz wyjazdowy? Zapomnij. PZPN i policja nie chcą fanów gości.

Reakcja fanów futbolu była natychmiastowa - na trybunach i ulicach zaczęły pojawiać flagi i transparenty z obraźliwym hasłami pod adresem Donalda Tuska (nawet za granicą!). Były protesty, bojkoty, kibice powstrzymywali się od dopingu na stadionach. Zamiast tego robili różnego rodzaju happeningi (m.in. pojawienie się Kononowicza na Legii).

Jako że "zakaz wyjazdowy" miał obowiązywać do końca minionego sezonu, wydawało się, że w nowych rozgrywkach wszystko wróci do normy. Jednak po spotkaniu przedstawicieli klubów ligi oraz Ekstraklasy S.A. z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Jerzym Millerem oraz ministrem sportu Adamem Gierszem dowiadujemy się, że wcale tak być nie musi!

W dniu 30 czerwca w Warszawie możemy pokazać swoje niezadowolenie z takich decyzji !!!

Na naszą, prośbę kibiców Lechii Gdańsk, NSZZ "Solidarność" udostępnia bezpłatny autokar do Warszawy i z powrotem. Również gwarantuje bezpłatny obiad w drodze powrotnej.

Planowany wyjazd ok. godz.05.00, powrót wieczorem tego samego dnia.

Do Warszawy obowiązuje zakaz spożywania alkoholu!!!

Zapisy na wyjazd ( tylko osoby pełnoletnie) zgłaszamy do wieloletniego kibica Lechii - Wnuczka.

tel. kont. 502 549 346
e-mail: zwnuk@o2.pl

W zgłoszeniu należy podać imię i tel. kontaktowy w celu przekazania informacji na temat wyjazdu.

W chwili obecnej pozostałe jeszcze kilkanaście miejsc wolnych !
26 czerwca 2011, 11:34 / niedziela
Jak mawiali,, Zolnierze Podziemia ,, Nie ma zwyciestwa bez walki. Mysle , ze w dobie przesladowan wszystkiego co normalne, warto pojechac do Warszawy i zaprotestowc przeciwko WSZECHOBECNEJ INWILIGACJI SPOLECZENSTWA.
15 kwietnia tego roku weszla ustawa o zakladaniu teczek dziecia w wieku przedszkolnym . Najwiecej podsluchow w Europie .Uderzenie w zintegrowne srodowiska kibicow ,ktore OSMIELILY sie powiedziec cos WSZECHWLDNYM .
Proba zamachu na internet (naszczescie nieudana) itp .

Mysle, ze jest wiele powodow wyjazdu do WA-wy . Ja osobiscie nie moge sie pogodzic ,iz to co widzialem i w czym wzrastlem za mlodu zbliza sie w zastraszajacym tempie . PRECZ Z KOMUNA !!!!!

Z POWROTEM POWSPOMINAMY SOBIE STARE DOBRE CZASY PRZY PIWKU !!!!
26 czerwca 2011, 12:24 / niedziela
Przemyśl jedzie wyjazd 4:00 do zobaczenia w Warszawie A MY SWOJE .............
27 czerwca 2011, 11:39 / poniedziałek
Nie do końca na temat, ale jednak... na temat:

odnośnik
27 czerwca 2011, 14:10 / poniedziałek
W takim razie wszyscy do Warszawy!

odnośnik
28 czerwca 2011, 12:26 / wtorek
Informacja dla zapisanych uczestników na wyjazd do Warszawy !
Wyjazd autokarem w czwartek 30 czerwca 2011r. o godz. 05.00.
Autokar nr 3.
Spotykamy się o godz. 04.45 przy sklepie sportowym"Maraton" ul. Rajska 14.
Jest jeszcze 5 wolnych miejsc.
Kontakt tel. 502 549 346 Wnuczek.
29 czerwca 2011, 17:15 / środa
środa, 29 czerwca 2011
Lechii marsz na Warszawę

Wiadomość, że w manifestacji „Solidarności”, która w czwartek przetoczy się przez Warszawę wezmą udział fani Lechii Gdańsk, z jednej strony mnie rozbawiła, z drugiej – zniesmaczyła (o akcji czytaj tu).

Wesołość moją sprawił fakt, że o możliwość uczestnictwa w wyjazdowych meczach swojego klubu chcą walczyć ci sami, którzy na początku XXI wieku wojowniczymi eskapadami na lokalne boiska trzeciej i czwartej ligi doprowadzali albo do walkowerów na korzyść Lechii, albo do przenoszenia zawodów do Gdańska. Przyczyna zawsze była jedna: rywal-gospodarz nie był w stanie zapewnić bezpieczeństwa na obiekcie, a policja w miasteczku…

Moje zniesmaczenie płynie już z dwóch powodów.

Po pierwsze: choćbyście, kibice Lechii, nie wiem jak solennie zapewniali, że nie interesuje Was polityka – właśnie daliście się w nią wciągnąć, a za chwile pozwolicie sobą manipulować. Celowo nie piszę – z którą partią akurat teraz się zjednoczyliście, a przeciw której wystąpicie, bo nie w tym rzecz. Gdyby zamieniły się miejscami – napisałbym dokładnie to samo.

Po drugie: protest – z Waszego punktu widzenia zapewne słuszny – może się bardzo łatwo obrócić przeciw Wam. Nie chciałbym być w Waszej wizerunkowej skórze, jeśli, jak to częste przy takich manifestacjach, zapłoną opony, polecą kamienie, w ruch pójdą pięści – a wszystko natychmiast w komplecie pokażą telewizyjne stacje. W jednej chwili już definitywnie przegracie wszystko, co – jak tylko Wam się wydaje – możecie niby wygrać.
09:52, jacek.sarzalo , »
29 czerwca 2011, 19:47 / środa
Ciekawa wypowiedź, jakbym czytał zwolennika 1 fana Lechii Gdańsk ( wiadomo o kogo chodzi ) tylko byłego fana. Wiele było prób zastraszenia itp. Czy takim osobom ktoś płaci za takie wypowiedzi, jestem ciekaw. Wiem, że wielu pewnych kolesi siedzi przed kompem i celowo pisze bzdury na polecenie pewnych ponurych indywiduów. Kolego kibice od lat są jednością i po co ich różnisz. daj spokój jeśli nie możesz wybrnąć z sideł w jakie wpadłeś napisz to może ktoś postara się ci pomóc. I proszę nie mieszaj ludziom w głowach jest to bardzo nie przyzwoite. taka decyzję podjęli kibice i trzeba to szanować a nie komplikować i prowokować a tym samym mieszać w umysłach.
29 czerwca 2011, 19:50 / środa
to chyba ten sam boczniak którego kiedyś ochrzczono zboczniakiem:))
29 czerwca 2011, 19:55 / środa
Do zobaczenia w Warszawie.
29 czerwca 2011, 20:07 / środa
POboczniak tu dał popis odnośnik
29 czerwca 2011, 20:12 / środa
:)) mimo starości pamieć mi dopisuje
29 czerwca 2011, 20:14 / środa
a mi juz sie nie chce....:-)
30 czerwca 2011, 10:08 / czwartek
marekgd100 dał linka. A przeczytałem sobie dyskusję. A tam taki oto kwiatek autorstwa Boczniaka, który obecnie namawia do nie wpierdalalnia się do polityki:

"Zapisywać się dalej do antysemickiej nazistowskiej narodowo giertchowo - rydzykowej organizacji. Nie wstyd Wam którzy nazywacie się kibicami Lechii gloryfikować najbardziej zbrodniczy reżim (obok stalinowskiego). Uważam że słusznie walczy - nawet na stadionie Lechii - jak wy to nazywacie "Wybiórcza" z antysemityzmem, rasizmem i nazizmem ( wszystkie te formy można spotkać w koncernie medialnym ojca R.) - który ma kilku zwolenników na tym forum - jednak sądzę że nie więcej jak 10 - ciu , 15 - tu ?
Czy to się komuś podoba czy nie, rasizm i antysemityzm na stadionach musi się skończyć. Na nowym stadionie już tego nie będzie - albo silny nowocześnie zarządzany klub i mecze na wysokim poziomie ( w Europie) albo kicha - Zimbabwe.
I zwróćcie uwagę - paradoksalnie wyklinana "Wybiórcza" nam sprzyja. Pokazuje czego nie powinno być na meczu. I na następnym już nie ma."

Zwłaszcza stwierdzenie "Wybiórcza nam sprzyja" - pokazuje kto jest kim.

Tobie sprzyja, murzynolubny przyjacielu gejów.
30 czerwca 2011, 17:35 / czwartek
odnośnik Paweł Kukiz na koncercie
30 czerwca 2011, 17:39 / czwartek
30 czerwca 2011, 20:35 / czwartek
brawo chłpaki z Gdańska. Dzielnie stawiła się Legia. Był też (na moment) JKM

z Jego blogu: "Konferencję prasowa miałem w dziś w gmachu YMCA-i – i wychodząc trafiłem prosto na demonstrację „S”.

Zostałem zaszokowany życzliwym przyjęciem przez demonstrujących. Prawie każdy rzucał się ściskać rękę, zrobiono ze mną paręset fotek, uścisnąłem ponad tysiąc rak, ludzie zapewniali, że czytają moje artykuły i popierają. Twierdzili, że jestem jedynym politykiem, który nie bał się do nich wyjść (A dlaczego miałbym się bać? Czy ja ich okradam, czy nakładam na nich podatki??!?) Prosili, by „Tak trzymać!” A co najważniejsze kilka razy, zupełnie niezależnie, padały okrzyki: „Nareszcie doczekał się Pan, że będziemy na Pana głosować!”.

Co ciekawe: część sugerowała start w koalicji – i to raczej z PJN niż z PR!

Raz tylko padła sugestia: „W jakim języku się Pan modli?” - i raz, (a może dwa): „Dlaczego fotografujecie się z tym Korwinem – przecież to anty-związkowiec?” - co spotkało się z powszechnym wzruszeniem ramion. Jedna osoba pytała mnie, czy popieram „prawa związkowców” - ale kiedy odpowiedziałem: „Nie – ja popieram normalne prawo” - wcale nie robiła wrażenia rozczarowanej.

Tak, ze wrażenie odniosłem b. pozytywne. To prawda, ze ci ludzie przez 8 godzin dziennie są związkowcami – ale przez 16 godzin (oraz na urlopach, podczas weekendów, na chorobowym, na emeryturze i w latach szkolnych – związkowcami nie są. Są konsumentami. I, o dziwo, chyba tak się podczas tej demonstracji czuli.

Przy okazji dowiedziałem się, dlaczego domagają się podniesienia ustawowej płacy minimalnej; wcale nie dlatego, by najmniej zarabiający zarabiali więcej!!! Chodzi o to, że od wysokości płacy minimalnej uzależnionych jest szereg dodatków do płacy (np. za pracę nocną) również ludzi zarabiających całkiem.

I tu jest pies pogrzebany!!!

W tym celu trzeba więc zmienić te biurokratyczne ustawy – a nie podnosić płac-min!! Ale to jest, zdaje się, poza horyzontem związkowców.

A ich drugi postulat – obniżka akcyzy na benzynę – jest absolutnie słuszny,. "
1 lipca 2011, 00:22 / piątek
Elegancko! odnośnik
1 lipca 2011, 11:24 / piątek
Zaprotestować można również tak jak kibice Jagiellonii odnośnik
Uważam że taką formę protestu powinny przyjąć wszystkie kluby. Bo co z tego że nie będziemy dopingować? Kasa z karnetów i biletów wpływa wszyscy mają kasę i się cieszą.
I jak tak dalej pójdzie to sami się wpędzimy w popcorn itd.
1 lipca 2011, 13:25 / piątek
To już jest naprawdę radykalna forma protestu. Gdybyśmy przystąpili do protestu to pozbawilibyśmy klub z naprawdę dużych pieniędzy, które są im potrzebne na przykładowe transfery , opłaty kontraktów, opłaty za mieszkania, za wyjazdy itd. itp. Pomagamy swojemu ukochanemu klubowi właśnie przez to że kupujemy karnet i jesteśmy z nim na dobre i na złe. Ja nie zamierzam pozbawiać głównego przychodu klubu, bo wtedy możemy sobie grac z Niecieczą , Kolejarzem i innymi Turami Turek w innej lidze. Nie dzięki.

A rządzący i tak by mieli to w dupie. Uderzyto w ich kieszeń? nie.
1 lipca 2011, 13:31 / piątek
Zobacz, że jak kluby straca kase od kibiców to same zaczną sie buntowac przeciwko POpaprańcom. Niech zaczną szanowac kibiców i o nich walczyc, a nie płakać, że olani kibice zaczynają olewac tą paranoje. (to sie tyczy wszystkich klubów)
2 lipca 2011, 17:36 / sobota
Dokładnie o to mi chodzi. Jest to dobrze ujęte w liście kibiców Jagi. Piszą jasno że skoro klub jako udziałowiec Ekstraklasy nie wyraża sprzeciwu wobec zakazu wyjazdowego i nie walczy o swoich kibiców to znaczy że ich nie chce. Tak wynika z logiki. Trzeba jasno powiedzieć ze podczas całej tej nagonki kluby zareagowały tylko wtedy gdyż zamykano stadion bo uderzało ich to po kieszeni. Nie dało się zauważyć aby w innym przypadku poparli swoich kibiców i dali jakikolwiek znak rządzącym że zależy im na kibicach i że POparańcy się mylą co środowiska Kibicowskiego.
2 lipca 2011, 17:48 / sobota
"Widać, że Ekstraklasa SA też ma jakiś problem. Na razie z 16 klubów 12 wypowiedziało się za utrzymaniem zakazów. Widać, gdzie mają nas, kibiców, sternicy „naszych” klubów. 3/4 to huje zwykłe. Co czwarty widzi w kibicach przyjezdnych interes. Strzelamy, kto był przeciw decyzji: Amica i Legia. Bo 2 tysiące czy 1 400 sprzedanych dodatkowo biletów, to spory zastrzyk finansowy przy i tak rozbuchanych budżetach. Kto był 3. i 4. – zgadywać się nie chce."
Jest to fragment felietonu ze strony Śląska.
Uważam że ekstraklasa powinna podać do publicznej wiadomości kto jak głosował.
Było by jasne kto nie lubi swoich kibiców, kto liże dupę rudemu matołowi itd.
2 lipca 2011, 17:51 / sobota
to źle strzelasz.
przeciw była na pewno Lechia i Śląsk oraz chyba Widzew.
2 lipca 2011, 20:44 / sobota
NAtiLG
Ja nie zamierzam pozbawiać głównego przychodu klubu, bo wtedy możemy sobie grac z Niecieczą , Kolejarzem i innymi Turami Turek w innej lidze.

Maleńka, nie obrażaj kibiców innych klubów, bo wielu z nich, nawet koło tyłka nie stajesz.
3 lipca 2011, 01:56 / niedziela
NAtiLG -> Jak kochasz ten klub, to pojedziesz za nim nawet na mecz z Tęczą Siwiałka. Dla wielu ludzi z trybun kibicowanie klubowi piłkarskiemu to styl życia. I to Ci właśnie porywają całą resztę, którzy zajarani przychodzą na mecze i chwalą się wszem i wobec, gdzie byli i co robili. I to właśnie tym, którzy dla swojego fanatyzmu poświęcają wolny czas i jeżdżą za pilkarzami tysiące kilometrów rocznie sponsorując sami siebie, kluby próbują podciąć skrzydła. Pamiętaj o tym z łaski swojej i nie wypisuj tu nic o Turach, bo mam wrażenie, że nie wiesz, jak wygląda stadion w Turku, Łomży, czy Stalowej Woli...
3 lipca 2011, 10:56 / niedziela
ta Nati jest przeciez głupia jak ta sla.lansuje sie na forum i udaje kumata .
3 lipca 2011, 12:55 / niedziela
Wątek dotyczy warszawskiego protestu a zbacza w stronę Nati, kibiców i klubów z niższych lig :)
Skoro inne wpisy nie dotyczą tematu i mój nie będzie na główny temat ale wpisze się w wątek poboczny.
Nie widzę nic złego w podaniu w przykładzie drużyn które stoją w sportowej hierarchii niżej niż inny klub, w tym przypadku Lechia i jak widzę przykład Tura Turek.
Gdzie jest tu obraza? Jest sport gdzie ktoś wygrywa a ktoś przegrywa i jeśli rywalizacja jest wolna od oszustw to rywalizacja oddaje dobrze siłę sportową jak i organizacyjną. To nie wina klub X że ma mocniejszy skład, jest z większego ośrodka, więcej sponsorów, lepiej współpracuje z młodzieżą. Oczywiście trudno do klubu z Turka pretensje że jest z mniejszego ośrodka, tego nie powiedziałem :)
Ale idąc tym tokiem myślenia to porównanie się z lepszymi też może kogoś zrazić że się nie docenia swojej drużyny. Na przykład wpis "Chciałbym by Lechia grała jak Barcelona" może wywołać komentarze w stylu "spier... cwelu jak ci się Lechia nie podoba", "jedź sobie debilu na Camp Nou a od Lechii się odpier...., nie chcemy tu takich" itp.
Wszyscy tu piszący chcą by Lechia była silna, różnimy się po prostu co do sposobu ociągnięcia tej pozycji, oraz oceny aktualnej sytuacji Lechii. Jedni napiszą że jest źle drudzy ich od płaczków wyzwą, inni napiszą że jest dobrze to dostaną że chu.. wiedzą i nie widzą jak zarząd źle pracuje :)
3 lipca 2011, 15:58 / niedziela
WKSbialy
2 lipca 2011, 17:51 / sobota
to źle strzelasz.
przeciw była na pewno Lechia i Śląsk oraz chyba Widzew.

Jak widzę Kolega ze Śląska który pisał ten felieton nie wie jak głosowały władzę Jego Klubu a Ty wiesz.
4 lipca 2011, 13:46 / poniedziałek
ja tam jestem jak najbardziej ZA taką formą protestu jak Jaga...
odnośnik
4 lipca 2011, 14:24 / poniedziałek
Kluby jak zwykle podcinają gałąź na której siedzą... Szkoda tylko, że nasz zbudowany rękoma kibiców też się nań wypina. Myślę, że się na tym przejadą.
5 lipca 2011, 20:51 / wtorek
Niestety ale przedstawiciele Lechii głosowali za zakazem i to jest fakt (dzisiejsza prasa). Czas aby podjąć decyzję, może nie aż tak radykalną jak to zrobiła Jagiellonia. Puste trybuny myślę, że przyniosą efekt. Działacze są anty sportowo nastawieni do kibiców, liżą tyłki rządzącym. Powiedzmy wreszcie stop bezprawiu, stop systemowi białoruskiemu w Polsce.
5 lipca 2011, 20:58 / wtorek
Jaka prasa?
Wszystkie redakcje poszły za błędnym(zakłamanym)artykułem na weszło.com.
Ciekawe czy pseudo dziennikarzyny z tego portalu odpowiedzą na to odnośnik
6 lipca 2011, 00:26 / środa
a co miał ŁKS napisać ? "tak , weszło macie racje to my , sory już nie będziemy "?

wiadomo ,że nikt się nie przyzna
7 lipca 2011, 15:15 / czwartek
Czytam różne fora i w sumie nie wiem które kluby chcą mieć gości a które nie. Uważam, że kluby mające nowe stadiony nie robią problemu. Tym klubom na pewno zależy na frekwencji. Prasę mamy taką jaką mamy każdy pisze co chce i jak chce, ot publikatory. Najważniejsze, że kibice chcą wyjazdów i tego musimy się trzymać.
10 lipca 2011, 09:49 / niedziela
Dzień 30 czerwca w Warszawie i kibice protestujący z Solidarnością. Akcja przyniosła jakiś skutek.
odnośnik

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.040