Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Nowa Prawica czy UPR?

strona 3/6

25 sierpnia 2011, 14:22 / czwartek
@blitz
Spoko loko ;) tylko sobie troszkę dworuję z JKM. Niemniej jednak mam go za showmana, a nie konsekwentnego polityka.
A wolny rynek? Masz u Smitha.
W Polsce, przy blisko trzech setkach rodzajów działalności i zawodów obwarowanych koncesjami, licencjami i zezwoleniami, wykańczającym mikroprzedsiębiorców imporcie z Chin to Bóg jeden wie jak to wszystko działa i dobrze działa, mimo starań rządu.
25 sierpnia 2011, 15:00 / czwartek
OT -> będą łaskotać po kieszeniach:

Maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych wzrosną od 2012 r. o 4,2 proc. - przewiduje resort finansów. To skutek inflacji w pierwsze połowie 2011 r.

Zgodnie z ustawą o podatkach i opłatach lokalnych górne granice stawek kwotowych m.in. podatku od nieruchomości, od środków transportowych, czy opłat: np. uzdrowiskowej lub za psa, określa co roku minister finansów w obwieszczeniu.

Stawki te zmieniane są co roku w stopniu odpowiadającym wskaźnikowi inflacji za pierwsze półrocze roku poprzedzającego zmianę. Zgodnie z komunikatem Głównego Urzędu Statystycznego z 13 lipca 2011 r., w pierwszej połowie tego roku inflacja wyniosła 4,2 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu 2010 r. W związku z tym o taki sam wskaźnik wzrosną w 2012 r. maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych.

Zgodnie z projektem obwieszczenia Ministra Finansów górna granica rocznej stawki podatku od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wzrośnie z obecnych 80 gr za m. kw. do 84 gr, od pozostałych gruntów z 41 gr za m.kw. do 43 gr, a od budynków mieszkalnych z 67 gr za m.kw. do 70 gr. Maksymalna stawka podatku od budynków związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą zostanie podniesiona z 21,05 zł za m.kw. do 21,94 zł.

Wskutek inflacji wzrosną także maksymalne, roczne stawki podatku od środków transportowych. Na przykład stawka podatku od ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 tony do 5,5 tony będzie mogła wynieść 779,68 zł (zamiast 48,25 zł obecnie), a od ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 9 ton - 1560,84 zł (obecnie jest to 1497,92 zł).

Górna granica podatku od autobusów, które mają do 30 miejsc siedzących, wzrośnie z 1747,56 zł do 1820 zł, a od autobusów, które mają 30 miejsc lub więcej, wzrośnie z 2209,40 zł do 2302,20 zł.

odnośnik
25 sierpnia 2011, 19:46 / czwartek
Czasy się zmieniają i to na lepsze. Kilka lat temu taki temat na tym forum (i nie tylko na tym) byl nie do pomyslenia. Przed każdymi wyborami taczyła się ostra awantura Pis-Po, ktos tam czasami coś bąknął na temat UPR (od zawsze byłem Jej zwolennikiem:). Tymczasem......z niedowierzaniem i ogromna satysfakcją wczytuję się w temat. Z niedowierzaniem, bo widzę, że ludzie na prawdę wierzą w wolny rynek, minimalne podatki. Pewnie coniektórzy wysmieja mnie jak powiem (napiszę), że ten rozkwit idei wolnorynkowej to duża zasługa JKM.Właśnie dzięki temu, że jest taki kontrowersyjny. Panowie, przez wzgląd chociażby na Jego zasługi w krzewieniu idei wolnościowych nie wypada Mu wrzucać.

Zadałem wczesniej pytanie o co własniwie w UPR poszło.

Pinochet: "Co do podziału UPR i KNP to był sobie prezes, niejaki Witczak, i podczas wyborów przyznał sobie pensje za prowadzenie kampanii ( chyba co najmniej 20000zł ) o czym nikogo nie poinformował. I był wybór między tym cwaniakiem a JKM. Wybrali cwaniaka o JKM odszedł i założył nową partie, miał rację."

Jeśli jest jak napisał Pinochet (a to jedyna sensowna odpowiedz, reszta to mętne tłumaczenia) to JKM rzeczywiscie miał rację.
25 sierpnia 2011, 19:50 / czwartek
jeszcze jedno.
1. dziwnie się czyta jak ktos się podaje za znawcę tematu i nie zna śp. Stefana Kisielewskiego.

2. Na prawo od Kaczyńskiego jest też Ziemkiewicz. Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś był bardzo blisko JKM. Sądzę, z reszta, że dziś jest znacznie bliżej JKM niż Kaczyńskiego.
25 sierpnia 2011, 20:01 / czwartek
@zzz
"ten rozkwit idei wolnorynkowej to duża zasługa JKM.Właśnie dzięki temu, że jest taki kontrowersyjny"
jaki wolny rynek ja się pytam?
Ale mniejsza.
RAZ był onegdaj rzecznikiem UPR, ale mu przeszło.
25 sierpnia 2011, 20:13 / czwartek
Ziemkiewicz nie jest politykiem, a zapowiedział poparcie PiS-u.

Sądzę że "św" przed nazwiskiem chyba wyklucza pana SK z ubiegania się o mandat, jak również z popierania lub nie kogokolwiek.

:Jeśli jest jak napisał Pinochet (a to jedyna sensowna odpowiedz, reszta to mętne tłumaczenia) to JKM rzeczywiscie miał rację.:
JKM wyszedł po przegranych wyborach i wywaleniu jego kolegów z sądu koleżeńskiego. Taki był powód odejścia tego pana z UPR, nie umiał zaakceptować legalnie wybranych władz partii i zakulisowymi zagrywkami destabilizował UPR.

:Pewnie coniektórzy wysmieja mnie jak powiem (napiszę), że ten rozkwit idei wolnorynkowej to duża zasługa JKM.Właśnie dzięki temu, że jest taki kontrowersyjny:
Ładne to to, szkoda że jest zupełnie odwrotnie. Brak poparcia dla idei wolnorynkowej to zasługa tego pana. Naturalne poparcie dla liberalizmu w społeczeństwach wysokorozwiniętych to 10-15%, w Polsce wynosi 2-3. Tyle na temat tego pana.
25 sierpnia 2011, 20:15 / czwartek
"Miało być tak pięknie – start prawicy z jednej listy i wynik lepszy niż PSL, a może nawet SLD. Niestety pięknie nie będzie. Najbardziej zawinił tu Marek Jurek, który zamiast realnie zastanowić się nad wariantem wspólnego startu, rozbijał środowiska prawicowe, które najwyraźniej uznał za konkurencję (zebrał na listę swojej partii koliberałów, którzy nie lubią JKM, Ruch Przełomu Narodowego bez lidera tej partii, czyli Jerzego Roberta Nowaka, oraz PSL „Piast” – także bez szefa tego ugrupowania). Również dość niefrasobliwie zachowali się politycy PJN, którzy, jak Paweł Kowal, w zasadzie byli za, ale niestety zaistniały procedury i pojawiły się szczegóły, w których jak wiadomo tkwi diabeł – i w efekcie końcowym projekt się rozsypał."

"nformujemy, że wkrótce zostaną upublicznione okręgowe listy Nowej Prawicy. Już teraz możemy ogłosić, że znajdą się na nich członkowie sojuszniczych organizacyj.

M.in.:
– Wolni Przedsiębiorcy
– Zlikwiduj ZUS
– Wolne Konopie"

Voila!
25 sierpnia 2011, 21:42 / czwartek
kezlok80.....i po co ta agresja......życie samo napisało scenariusz
tylko NOWA PRAWICA bez socjalistów z kw prawica hehe
25 sierpnia 2011, 22:12 / czwartek
Z tym socjalistami to grubo przesadzasz. To JKM pucował się do Palikota parę tygodni temu z resztą.
Z pisaniem scenariuszy przez życie to poczekaj do poniedziałku.
25 sierpnia 2011, 22:19 / czwartek
Partie o których mowa maja poparcie w granicach błedu statystycznego.Jesli któras z nich ma wejsć do sejmu/senatu musi byc jedność,inaczej dostana po 1-2 % głosów i tyle w temacie.Środowisko kibiców powinno sie zgadac głosujemy na tego albo tego inaczej ten temat nie ma sensu
25 sierpnia 2011, 22:26 / czwartek
blitz, zdaje się że kezlok80 popiera tę opcję : ))
odnośnik

buziek
25 sierpnia 2011, 20:13 / czwartek
"JKM wyszedł po przegranych wyborach i wywaleniu jego kolegów z sądu koleżeńskiego. Taki był powód odejścia tego pana z UPR, nie umiał zaakceptować legalnie wybranych władz partii i zakulisowymi zagrywkami destabilizował UPR. "

Buziek, z kim przegrał ? Z panem Witczakiem który wypłacił sobie 5-cyfrową pensję nikogo o tym nie informując. Wybór takiego, ujmując to delikatnie, cwaniaka jest moralnie naganny i hańbiący a przeciez podobno to konserwatyści.

edwinsopot, a jak inaczej niz podczas debat się poznaje kandydatów i ich poglądy ? Z bilbordów ?
25 sierpnia 2011, 22:30 / czwartek
Pinochet ty tez popierasz tą opcje co kezlok skoro agitujesz za wiarą żydowskiego króla wiec nie wiem o co masz pretensje do kolegi skoro jestescie z jednej opcji
25 sierpnia 2011, 22:34 / czwartek
Oczywiście, że powinno, tylko wielu kibiców nigdy nie odda głosu na JKM (poczytaj np. co mówił o Powstaniu Warszawskim), z kolei nikt ze świata polityki nie chciał mieć z nim nic wspólnego, więc wciągnął część środowiska kibiców na swoje listy i do zbierania podpisów.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie czegoś swojego, tyle ,ża na to za pózno. Jest opcja ,że ktoś nie da rady z podpisami i wtedy sprawa jest jasna. Dlatego nie mam zamiaru nazywać JKM np. człowiekiem z "czerwoną przeszłoscią", bo mimo wszystko wolę zdecydowanie KNP niż Popisy czy inne sldpsl, a kolegę wyżej proszę by darował sobie określenia socjalisci i tym podobne.
JKM za wielę wypowiedzi mogę zgodnie z sumieniem nazwać kompletnym idiotą, co nie znaczy ,że tak myślę o którymkolwiek z Was. Odwrotnie jak napisał zzz budujący jest sam temat tej dyskusji.
25 sierpnia 2011, 22:36 / czwartek
@pinochet

Nie mówię o debacie, JKM pucował się do Palikota o wspólny start, dopiero jak dostał zguche uderzył do kibiców
25 sierpnia 2011, 22:39 / czwartek
zzz, tutaj link do pierwszej części konwentu UPR, kiedy JKM odchodzi z partii odnośnik

holy fan, odpuść sobie przynajmniej w tym temacie. Od dawna nie było na tym forum kulturalnej dyskusji, a w tym wątku jakoś się dotychczas udaje, więc nie wywołuj kolejnej awantury.
25 sierpnia 2011, 22:41 / czwartek
Edwin a mozesz w skrocie napisac co Korwin mówił o powstaniu Warszawskim.W sensie popierał je czy potepiał bo nie kojarze jego zdania na ten temat
25 sierpnia 2011, 22:43 / czwartek
Holy fan właśnie ty występujesz wspólnie z tym plemieniem w koalicji przeciw KK.

edwinsopot nie wiem nic o wspólnym starcie, jakieś plotki. A że czasem gada głupoty to inna sprawa. O Powstaniu krytykował decyzję o wybuchu a nie bohaterstwo walczących, z których co 10 miał karabin.
25 sierpnia 2011, 22:44 / czwartek
skrytozerca nie mam na celu wywołania żadnej awantury tylko punktuje to jak mozna sie przywalać o pro izlraelskosc do kogos a wierzyć w zydowskiego króla ?
25 sierpnia 2011, 22:45 / czwartek
"Tu ciężko wymienic bo brak gotowych list wyborczych. Wymienię za to polityków kojarzonych z JKM, Stanisław Michalkiewicz, (śp Stefan Kisielewski), Stanioław Żółtek, Tomasz Sommer, Adam Wilomski, Krzysztof Rybiński, (Gienek Loska hehe)"
buziek- Z wyżej wymienionych znam jedynie Michałkiewicza i Rybińskiego,
====
odwracasz kota ogonem. Wyraźnie jest napisane, że nie chodzi o ludzi z list wyborczych a jedynie kojarzonych z JKM. SK nie wymieniłeś.
Co do RAZa wiem, ze jest publicysta, ale podciągnąłem go do tych "kojarzonych". Pisał latami do NCz. Z tego co wiem (przeczytalem kilka jego książek i na bierzaco felietony) nie lubi jak przyszywa się mu łatkę Pisowca.

"ten rozkwit idei wolnorynkowej to duża zasługa JKM.Właśnie dzięki temu, że jest taki kontrowersyjny"
jaki wolny rynek ja się pytam?
====
???
Przyznam piszę w pośpiechu (brak czasu). Wybacz, ale każdy mój znajomy na słowo "prawica" reaguje JKM. Gdyby nie edwinsopot nie wiedziałbym kto jest P. Jóźwiak. Wielu nawet nie wie o, ze JKM to już nie UPR:) Wskaż mi proszę tygodnik prawicowy (o ile istnieje) popularniejszy od NCz. JKM to tytuł blogera roku, masa filmików na YT promujących idee wolnościowe. Wielu osobom latami otwierał umysły. Dlatego z przyzwoitości nie powinno się Go oczerniać w tym wątku.

Piszecie coś o tym, że przegrał wybory, że usunęli kolesi z sadu koleżeńskiego itp. Dla mnie to zbyt mało konkretne. Zbyt wiele w życiu widziałem, słyszałem by wiedzieć, że prawda zależy od tego kto ją przedstawia.
25 sierpnia 2011, 22:53 / czwartek
@zzz- święta racja, zasług chłopowi nie brakuje, co nie zmienia faktu, że moim zdaniem nie jest to człowiek w oparciu o którego można by budować trwałą prawicową siłę. Z tym Palikotem to niestety, nie są pogłoski, mimo ,że do mediów, za obupólnym porozumieniem temat rozmów nie wyciekł.
25 sierpnia 2011, 23:07 / czwartek
Skrytorzerca, dzieki obejrzę, ale nie dziś (czas)

Edwin z tym palikotem to chyba jakiś żart.
25 sierpnia 2011, 23:13 / czwartek
Ponieważ pora spać. Powiem tak. To nie UPR ,wybrał mnie, tylko ja wybrałem ich. W dużej mierze dlatego, że nie ma wśród nich JKM(co śmieszniejsze sam o tym nie wiedziałem przez długi czas i myślę ,że nadal nie wie ponad połowa społeczenstwa). Nadal sądze, że wybór słuszny, mimo ,że słabych punktów nie brakuje. Bezstronny nie jestem, bo zgodziłem się na start (pod warunkiem ,że jako niezależny)...? Niby tak, tyle, że siana z tego tytułu i tak nie mam szans zobaczyć. Zaproponowali mi numer 2, więc nawet gdyby zdarzył się cud i KW Prawica miała powyżej tych 5% to i tak mi osobiście gówno to da(licząsię tylko 1-dki). Tym bardziej,że nawet nie mam zamiaru się do żadnej partii zapisywać. Uważam się za kibica ,nie polityka. Gdyby okazało się ,że KNP zebrało podpisy a KW nie ,oddaje głos Wam i mam nadzieję ,że w drugą stronę analogicznie. Na przyszłość uważam ,że powinniśmy ogarniać coś swojego!
25 sierpnia 2011, 23:16 / czwartek
@zzz- niech Ci, którzy znają Korwina zapytają go czy to żart...
25 sierpnia 2011, 23:56 / czwartek
@edwinsopot......czegoś tu nie rozumiem ...nie jestem politykiem ,ale kibicem... hehe
ale startuje z odłamu UPR z miejsca 2-go razem z socjalistami z KW Prawica....coraz lepiej......a jak się nie uda dalej jesteś tylko kibicem.... jaka asekuracja gratuluje....
normalnie jak za komuny jestem za ,ale właściwie to przeciw.....taaaaaa Bareja mógłby
napisać 2-część Rejsu......cdn.
26 sierpnia 2011, 00:04 / piątek
@blitz- daruj sobie, nie mam zamiaru w ten sposób z Tobą rozmawiać, jakaś opcja(polityczna) była mi potrzebna by móc pisać to co chce. Takie czasy ,że w innym wypadku miałbym już "podwójne dożywocie". Naprawdę słabe te Twoje argumenty, jak jesteś kibicem ,a nie politycznym agitatorem(aktywacja konta tydzień temu...) mogę z Tobą porozmawiać. W innym wypadku po prostu zamilknij
26 sierpnia 2011, 00:06 / piątek
Mówiąc porozmawiać mam na myśli przy okazji meczu , najlepiej wyjazdu
26 sierpnia 2011, 00:16 / piątek
@zzz to cofnij się w dyskusji jeszcze troszkę i przeczytaj moje pytanie. Dla ułatwienia przytoczę je dosłownie: "Czy jesteście w stanie wymienić choć JEDNEGO polityka który będzie startował z list JKM, a może jakiegoś znanego przedsiębiorce??"

Dalej prawicowy tygodnik popularniejszy od NC? Uważam Rze, a no tak to pewnie też socjaliści albo co najmniej lewica wierząca...

@Pinochet po to partia ma statut by mogła kontrolować poczynania legalnie wybranych władz, JKM chciał działać poza statutem a gdy mu odebrano taką możliwość zabrał zabawki i poszedł gdzie indziej.

@Blitz odłam UPR? Raczy pan żartować. Odłam UPR popiera inny komitet, ale po co mówić prawdę skoro jest niewygodna
26 sierpnia 2011, 02:35 / piątek
Bezstronny nie jestem, bo zgodziłem się na start (pod warunkiem ,że jako niezależny)...? Niby tak, tyle, że siana z tego tytułu i tak nie mam szans zobaczyć. Zaproponowali mi numer 2, więc nawet gdyby zdarzył się cud i KW Prawica miała powyżej tych 5% to i tak mi osobiście gówno to da(licząsię tylko 1-dki). @ewinsopot
.......spróbuj z po,pis,psl lub sld może z 1-ki wystartujesz i sianko wtedy będzie...oczywiście jako niezależny...
masz racje jestem agitatorem i agituje za WOLNĄ POLSKĄ I WOLNOŚCIĄ GOSPODARCZĄ
BÓG HONOR OJCZYZNA LECHIA GDAŃSK
to są moje wartości ,a nie sianko i miejsce na liście.....
DLA POLSKI NIE MA KOMPROMISÓW
Żadna Prawica nie pójdzie do wyborów w koalicji z socjalistami.....
martwisz się o mój nick ,że taki świeży .....niestety nie należę do szanownego grona onanistów internetowych,którzy muszą zaistnieć w każdym temacie.....
jeśli chodzi o moje wyjazdy to sobie radzę doskonale.....
@buzek masz pan racje ten UPR-kanapowcy to nie odłam (sorry przejęzyczenie),ale dla mnie odpad bo idą w koalicji z socjalistami.....
Panowie robicie tylko zamieszanie i tyle w temacie....sama koalicja UPR+KW PRAWICA się nawzajem wyklucza programowo.....zacznijcie działać konkretnie.....
a nie tylko wkoło swoje ...JKM to JKM tamto...
JKM powiedział prawdę o Powstaniu Warszawskim.... taki są fakty.byli agenci nkwd w KG AK radio moskwa agitowało do powstania....itd.Chodziło mu o dowództwo ,a nie o bohaterską postawę żołnierzy powstańców,ale najlepiej powiedzieć ....mówił żle o Powstanu Warszawskim.....
no a teraz szok ...będzie debata polityczna JKM -palikot, prawicowiec kontra lewak
to też nie halo? zastanówcie się o co Wam naprawdę chodzi?
26 sierpnia 2011, 05:24 / piątek
No popatrz i z tą wykluczającą się programowo Prawicą RP JKM chciał startować do Sejmu... Co pan na to panie Blitz? Czy też będziesz udowadniać że wtedy Prawica RP nie wykluczała się programowo, a zaczęła dopiero gdy JKM został kopnięty w dupę?
26 sierpnia 2011, 06:00 / piątek
I jeszcze dwie rzeczy o Powstaniu. Czy uważasz że mjr. Ogień i mjr. Łupaszka "w każdym normalnym kraju winni być postawieni przed sądem"? Druga rzecz jest taka:
"Trzeba było przeżyć 5 lat okupacji w Warszawie w cieniu Pawiaka, trzeba było słyszeć codziennie odgłosy salw, tak, że przestawało się je słyszeć, trzeba było asystować na rogu ulicy przy egzekucji dziesięciu, dwudziestu, pięćdziesięciu przyjaciół, braci lub nieznajomych z ustami zaklejonymi gipsem i oczami wyrażającymi rozpacz lub dumę. Trzeba było to wszystko przeżyć, aby zrozumieć, że Warszawa nie mogła się nie bić."
26 sierpnia 2011, 07:24 / piątek
@Pinochet - przegiąłęś :D
Ja mam tylko takie pytanie - skąd w korwinistach takie zawzięte przekonanie, że kto nie lubi ich guru ten jest lewicowcem?
I co powie JKM po - kolejny raz i to dzięki sobie - `nieudanych` wyborach? Będzie posiłkował się argumentem poczciwego masona J. Olszewskiego, że ordynacja nie jest taka jak sobie wymarzył?
Po tym, jak się zbratał z Palikmiotem
odnośnik
rzeknę: kuj z Churwinem!
26 sierpnia 2011, 10:15 / piątek
@blitz

Te Twoje wywody i ataki są tak bezsensowne, wręcz prymitywne, jakbyś nie potrafił czytać ze zrozumieniem. Przeczytaj wątek od początku może dotrze do Ciebie jakie bzdury wypisujesz, chociaż zaczynam wątpić
26 sierpnia 2011, 10:29 / piątek
do @buzek zanim coś napiszesz najpierw przeczytaj post na który odpowiadasz......
nie wybiórczo,ale w całości.....nie chwyciłeś przeczytaj jeszcze raz....
.....Ogień i Łupaszko (BOHATEROWIE NARODOWI) w powstaniu ......owszem ,ale anykomunistycznym.....
.....to co się działo w Warszawie działo się w wielu innych miastach Polski....
taki Pawiak to był w każdym mieście okupowanym przez niemcy....
to naprawdę żenujące jaki masz poziom wiedzy na temat historii naszego umęczonego
Narodu......mało tego jeszcze chwalisz się tym na forum.....ale pewnie przejdzie
bo większość nie zna prawdziwej historii Polski.....ale zawsze można powtarzać usłyszane slogany i powielać dalej........NO COMMENT
@kezlok80 odpowiedz na twój link znajdziesz w moim poście wyżej......jesteś taki przewidywalny.........żenada
No i wkoło swoje JKM to JKM tamto.......no dobra zdemaskowaliście tego gościa całkowicie......jestem pełen podziwu....
Może nadszedł czas abyście napisali coś o UPR+KW PRAWICA co chcą zwojować
i jaką świetlaną przyszłość widzą dla Polski ........
Jak nie mamy argumentów to oczerniamy drugą stronę....stara dobra bolszewicka szkoła.......
26 sierpnia 2011, 10:39 / piątek
Napiszę Ci co ja chce "zwojować" :

odnośnik
26 sierpnia 2011, 10:42 / piątek
PO w Gdańsku, polecam odnośnik
26 sierpnia 2011, 10:44 / piątek
@edwinsopot....akurat ty to chcesz miejsca na liście i sianka......
26 sierpnia 2011, 10:52 / piątek
Rozgryzłeś mnie geniuszu Blitz, widzę, że postrzegasz innych przez pryzmat siebie. Stąd słabo mi ta polityka pasuje i pseudodyskusje z takimi jak ty. Zobacz ile osób się tu wypowiada(rózne poglądy) i na jakim poziomie(tym różnią się kibice od ciebie),i przyszedł taki blitz...typowe polityczne pojebadło.Pieprzy byle pieprzyć.Czapka na oczy i jedziemy. Wracaj tam skąd się urwałeś.
26 sierpnia 2011, 11:58 / piątek
kezlok- "Ja mam tylko takie pytanie - skąd w korwinistach takie zawzięte przekonanie, że kto nie lubi ich guru ten jest lewicowcem?"
---

albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem albo specjalnie przeinaczasz. O pierwsze cie nie podejrzewam wiec jak cie odczytywac, odbierać. Widzę, że dyskusja zaczyna zbaczać z merytorycznych torów.

Zarzuty wobec Edwina tez nie sprzyjają rzeczowej dyskusji. Choć z pozostałymi poglądami Blitza się zgadzam.

Co do Powstania Warszawskiego mam podobne zdanie do JKM (podobne nie znaczy identyczne:)).
26 sierpnia 2011, 12:11 / piątek
I jeszcze jedno panno blitz. Wyraznie napisałem i uargumentowałęm, że popieram KW Prawica nie ze względu na korzyści materialne, a w samą politykę wlazłem by mieć możliwość nadal pisać prawdę o świecie kibicowskim i akcjach Donalda@milicji. Za chwilę czytam ,że zalezy mi na sianku i miejscu na liście.
Przedstaw się, podpisz nazwiskiem swoje debilne wypowiedzi. Chętnie dowiem się co za łajza tak manipuluje faktami,a robisz to w każdej wypowiedzi. Starczy na to odwagi...?
26 sierpnia 2011, 13:42 / piątek
Buziek, napisałeś:

„I jeszcze dwie rzeczy o Powstaniu. Czy uważasz że mjr. Ogień i mjr. Łupaszka "w każdym normalnym kraju winni być postawieni przed sądem"?”

Co mają Ogień i Łupaszka do Powstania???

Zresztą Ogień to dość kontrowersyjna postać, współpracował z Sowietami, w 1945 roku został szefem lokalnego UB odnośnik

„Postawieni przed sądem” nie oznacza „skazani”. W każdym NORMALNYM kraju sądy są do rozstrzygania kto winien kto nie winien. A zresztą popierać kogoś nie oznacza zgadzać się z nim we WSZYSTKICH kwestiach. Ty się we WSZYTKIM zgadzasz z szefami ugrupowania, które popierasz?

Napisałeś też: „Druga rzecz jest taka: "Trzeba było przeżyć 5 lat okupacji w Warszawie w cieniu Pawiaka (…)”

Czy wiesz, że to powiedział ktoś, kto przez 2 tygodnie września 1939 nie wziął udziału w walkach, a następnie do kraju – w „cień Pawiaka” - wrócił dopiero w 1943 r.? I jakoś się musi tłumaczyć, bo jest współodpowiedzialny za rzeź Warszawy.
Nikt normalny nie odbiera bohaterstwa Powstańcom, nikt nie kwestionuje ofiary mieszkańców Warszawy, nie robi tego też JKM. Ale czym innym jest ocena decyzji o jego wywołaniu.
To, że prości Powstańcy palili się do waliki z okupantem nie oznacza, że dowódcy mający o wiele szersze pojęcie sytuacji mieli prawo ich wysłać na śmierć.

Dając ten cytat wykazałeś, że nawet nie wiesz po co wybuchło Powstanie.
Wybuchło dlatego:
„W Warszawie mury będą się walić i krew poleje się strumieniami, aż opinia światowa wymusi na rządach trzech mocarstw zmianę decyzji z Teheranu”

W decyzję o wywołaniu Powstania wkalkulowana była porażka, im bardziej koszmarna porażka tym lepiej bo bardziej wstrząśnie światem, a o wstrząs a nie wygraną chodziło.

Szanse powodzenia jeden z dowódców oceniał następująco:
„Jak Rosjanie nie wejdą to nas Niemcy wyrżną”

A przygotowanie i taktyka była następująca:
„Broń Powstańcy muszą zdobyć na nieprzyjacielu, atakując niemieckie punkty oporu za pomocą siekier i kilofów”

Dowódcy Powstania wiedzieli, że prowadzą ludzi na rzeź, co więcej – właśnie o to im chodziło. Jeśli ktokolwiek liczył, że Sowieci wejdą to był debilem nie mającym pojęcia ani o polityce ani o sytuacji militarnej.

Wiem, że to nie wątek o Powstaniu, przepraszam za rozmywanie.

By trochę na temat:
Przeciwnicy JKM zamiast odnieść się do merytorycznych spraw związanych z gospodarką zawsze wyciągają wyrwane z kontekstu, oderwane od całej argumentacji teksty dotyczące spraw społecznych, rodziny, czasem historii. To mówi bardzo wiele o świadomości gospodarczej i wynikającym z tego poziomie dyskusji politycznej. A już durne teksty o brataniu się z Palikotem – od kiedy to debata z PRZECIWNIKIEM politycznym to bratanie się? Chyba już naprawdę brakuje argumentów...
26 sierpnia 2011, 14:57 / piątek
@ zzz - takie ogólne pytanie mi się wymknęło...
@ false prophet JKM z Palikotem paradował na jednym z Marszy Konopi...Jak to nazwać, jak nie braterką?
Co do PW `44 - do dziś nie ujawniono opinii publicznej - będących w posiadaniu polskich historyków - stenogramów rozmów oficerów KG AK z oficerami niemieckiego dowództwa Warszawy z lipca 1944 r.
26 sierpnia 2011, 15:08 / piątek
@edwinsopot..I jeszcze jedno panno blitz. Wyraznie napisałem i uargumentowałęm, że popieram KW Prawica nie ze względu na korzyści materialne, a w samą politykę wlazłem by mieć możliwość nadal pisać prawdę o świecie kibicowskim i akcjach Donalda@milicji. Za chwilę czytam ,że zalezy mi na sianku i miejscu na liście.
Przedstaw się, podpisz nazwiskiem swoje debilne wypowiedzi. Chętnie dowiem się co za łajza tak manipuluje faktami,a robisz to w każdej wypowiedzi. Starczy na to odwagi...?

hehe... co zaczełaś się marszczyć babo no to zapraszam na spotkanie dziś o g.18.00
na grób "Inki" znajdziesz blitza ....a dalej to już......sobie na pewno poradzimy....
zapraszam.... chętnie porozmawiam z tobą merytorycznie hehe
26 sierpnia 2011, 15:34 / piątek
cofnij się w dyskusji jeszcze troszkę i przeczytaj moje pytanie. Dla ułatwienia przytoczę je dosłownie: "Czy jesteście w stanie wymienić choć JEDNEGO polityka który będzie startował z list JKM, a może jakiegoś znanego przedsiębiorce??"

Dalej prawicowy tygodnik popularniejszy od NC? Uważam Rze, a no tak to pewnie też socjaliści albo co najmniej lewica wierząca...
-------------

Sledzę wątek od poczatku i nie musisz mi pytania przypomnać. Odniosłem sie do tego co z niego wynikło, o czym wspomniałem wyżej. Czyli nie kandydatach do list a ludziach kojarzonych z JKM.

Uważam Rza dobra pozycja, czesto czytam ale......no właśnie sam sobie odpowiedziałeś. Wolnego rynku tam bardzo mało
26 sierpnia 2011, 17:01 / piątek
@blitz

Niestety dziś na 18.00 to trochę ,za pózno mówisz. Bardzo chętnie merytorycznie porozmawiam. W Gdańsku jestem od niedzieli po południu. Przedstaw się na maila, skoro nie chcesz tu i coś ustalimy.
26 sierpnia 2011, 17:29 / piątek
Heh kulturalny wątek z ustawką zamiast zaśmiecania forum :)
I oto chyba chodzi.

Odnośnie do JKM i jego spotkania z Palikotem:
odnośnik

Ideowa debata która da medialny rozdźwięk obu partiom i tyle. Oby młodzierz która nie zna sie na polityce, nie chce głosować na POPIS, i lubi "medialne" akcje Palikota to ogladały/widziały. Jest to szansa na przekonanie tych młodych wyborców że socjalizm jest drogą do nikąd.

Odnośnie do PW: to nie temat na okres wyborów, chwała bohaterom, tym którzy walczyli i historyczny sąd dla tych którzy decydowali o walce.

Odnośnie do UPR: Bardzo dobry, wcześniej wklejany link do filmików z Konwentu UPR. Polecam obejrzeć całość (13 odcinków w sumie) Pięknie widać dlaczego doszło do rozłamu, dlaczego JKM opuścił swoja partię, a Michalkiewicz dodatkowo odrzucił propozycje przyjęcia tytułu honorowego członka UPR.
(W skrócie prezes Witczak wypłacił sobie pensję z partyjnej kasy nie informując o tym nikogo. Zaś w UPR zawsze mówiono że nikt nie będzie pobierał kasy za politykowanie. Nie stać Cię - nie udzielaj sie. W czasie konwentu prezes Witczak raczył przeprosić członków za to że wyplacił sobie pensje z konta partii. W głosowaniu partia udzieliła mu absolutorium, ośmieszając tym samym siebie za popieranie niehonorowego zachowania.)
26 sierpnia 2011, 17:50 / piątek
Cytaty z blitza

1)@edwinsopot....akurat ty to chcesz miejsca na liście i sianka......- na wpis że mam w to wyjebane, a szanse zerowe
2)"hehe... co zaczełaś się marszczyć babo "- to jeszcze rozumiem, przykozaczyłeś,że możesz mi zajebać, nie twierdze,że nie
3).......spróbuj z po,pis,psl lub sld może z 1-ki wystartujesz i sianko wtedy będzie...oczywiście jako niezależny...- tu nawet cięzko o komentarz...,jasno mówie ,że już wolę KNP (o ile podasz nazwisko by wiedzieć kogo unikać na liscie)
4)Panowie robicie tylko zamieszanie i tyle w temacie....sama koalicja UPR+KW PRAWICA się nawzajem wyklucza programowo.....zacznijcie działać konkretnie.....,socjalisci z PR -ha,ha JKM najbarzdiej dążył do koalicji właśnie z PR jako partią podobną programowo
5)UPR to odłam UPR- za chwilę się okazało ,że jednak się przejęzyczyłeś

Przeczytałem sobie raz jeszcze cały wątek i stwierdzam, że blitz i merytoryczna rozmowa...szkoda czasu. Robisz może i coś w co wierzysz, ale może warto przeczytać czasem co się napisze. Widać myślisz,że obrażanie innych i wypisywanie na potęge głupot to skuteczna kampania.Nie odpisuj nawet. Czas pokaże...
26 sierpnia 2011, 18:05 / piątek
Rzeczywiście, dyskusja trzyma poziom, 3 strona i nikt nikogo nie pozdrowił staropolskim `spier.....` :) Szermierka argumentami, no, no.
Ale do rzeczy.
UPRani UPRanymi, każdy ma swojej obsesje, ja jestem betonem PiSiorskim i nie odżegnywam się.
Że JKM podaje łapę Palikmiotowi...dla mnie żenada i zdrada ideałów, ale fani Korwina pamiętają, jak publikował w szmatławcu `Nie` i jak Urban na zlotach partyjnych jakieś wyróżnienia z korwinich rak przyjmował.
Mniejsza.
Objaśniono mnie, że w NCzasie! opublikowano głosy wspierające inicjatywę separatystów z RAŚ. Panowie, do cholery!
Kto takie zamierzenia popiera jest odstępcą i działa na szkodę RP (bez względu na numer).I jak tu nie szaleć?;<
26 sierpnia 2011, 19:04 / piątek
@FP lubię Ciebie, bo da się porozmawiać jak z człowiekiem, a ostatnimi czasy w internecie to rzadkość, odpowiem Ci ale pozwolisz że troszkę od końca.
JKM jest zwalczany nie dla tego że głosi złe idee z punktu widzenia liberalizmu, tylko dlatego że raz na jakiś czas wypali z tekstem który idee liberalizmu, słusznie czy nie powiązaną z jego osobą, dewaluuje. Czy to powie "dzieci niepełnosprawne zarażają zdrowe" czy powie dziewczynce niepełnosprawnej w oczy "Ja swojego dziecka do klasy z tobą nie puszczę, bo się zarazi". Ten pan jest szkodnikiem i im szybciej to zrozumiecie tym szybciej podatki i ograniczenia gospodarcze spadną. odnośnik

Już odpowiadam na Twoje pytanie "Co mają Ogień i Łupaszka do Powstania???"
Do PW nie mają nic, ale jeśli dobrze zrozumiałem to chcesz sądzić przywódców Powstania za podjęcie walki w obliczu nieuniknionej klęski(o tym dalej) i skazanie na pacyfikację ludności cywilnej. Dwaj majorowie wymienieni przeze mnie chcąc nie chcąc doprowadzili do tego samego tylko na mniejszą skalę. Skoro więc oceniamy postawy gdy dowódca stara się przełamać fatalizm sytuacji i podejmuje skazaną na klęskę walkę jako powód do odebrania mu czci to bądźmy konsekwentni.

"Dając ten cytat wykazałeś, że nawet nie wiesz po co wybuchło Powstanie."
Oj panie kolego chyba się zagalopowałeś. Dając ten cytat wskazałem dlaczego ktoś taki jak JKM nie ma prawa oceniać Powstania. Nic więcej, nie żył tam, nie było go, nie czuł powolnie umierającego narodu, nie dzierżył w ręku odpowiedzialności: nie ma prawa do mówienia kto jest, a kto nie jest zdrajcą. Obrażając po drodze bohaterów z Powstania Styczniowego i Listopadowego.

Jest to dyskusja jak o postawie pana Wielowiejskiego, dla jednych bohater dla innych kolaborant.

"„Postawieni przed sądem” nie oznacza „skazani”. W każdym NORMALNYM kraju sądy są do rozstrzygania kto winien kto nie winien."
W każdym normalnym kraju osobom oskarżonym daje się prawo do obrony, JKM w 4 min wypowiedzi wygłosił oskarżenie, wydał wyrok i wykonał karę.

I abstrahując już od sensu tej wypowiedzi(z którą się nie zgadzam) to nie jest w wypadku tego pana ważne co dokładnie powiedział, ważne jest jak to zostało odebrane. Zostało odebrane tak że prawica narodowa(tak wiem to też socjaliści) już na niego nie zagłosuje.

@Blizt w ostatnim skierowanym do ciebie poście w tej dyskusji, bo niestety dyskutować nie umiesz, napiszę ci kilka słów i by nie było posłużę się cytatami z ciebie samego:

"to naprawdę żenujące jaki masz poziom wiedzy na temat historii naszego umęczonego
Narodu..."
"akurat ty to chcesz miejsca na liście i sianka......"
"hehe... co zaczełaś się marszczyć babo "

Ładnie nam się przedstawiłeś "Jak nie mamy argumentów to oczerniamy drugą stronę....stara dobra bolszewicka szkoła..."
26 sierpnia 2011, 19:11 / piątek
Cholera i zapomniałbym o samych szansach Powstania, w lipcu 44 była realna szansa że Sowieci wezmą Warszawę z marszu. Jeśliby sowieci nie zatrzymali ofensywy to powstanie byłoby zwycięskie, a w Warszawie zainstalowałaby się polska administracja.

W obliczu takiej sytuacji na froncie pozostawanie biernymi postawiłoby Armię Krajową i Rząd w Londynie na pozycji nie podmiotu, a przedmiotu polityki w Polsce. PKWN głosiłby że tylko on walczył za Polskę, w czasie gdy AK leżała po rowach z karabinem na plecach.
26 sierpnia 2011, 19:58 / piątek
Panowie trochę obektywizmu. Najpierw było:
-------
edwinsopot
26 sierpnia 2011, 12:11 / piątek
I jeszcze jedno panno blitz (..........) Przedstaw się, podpisz nazwiskiem swoje debilne wypowiedzi. Chętnie dowiem się co za łajza tak manipuluje faktami,a robisz to w każdej wypowiedzi. Starczy na to odwagi...?
-------
potem
------
blitz
26 sierpnia 2011, 15:08 / piątek
hehe... co zaczełaś się marszczyć babo
---------
źle się czuję w roli arbitra ale pierwszy od panienek zaczął Edwin. Fakt, Blitz niepotrzebnie wyjechał z mamoną ale negatywne zestawianie w jednym szeregu kilku jego cytatów a Edwina rzadnego to jawna manipulacja. Trzymajmy przynajmniej w tym watku fason bo powoli widzę, ze zniżamy/cie sie do poziomu peło. (Widac rzeczywistosć telewizyjna nie pozostaje bez wpływu i na to forum:))

Natepnie:
------
edwinsopot
26 sierpnia 2011, 17:01 / piątek
@blitz Niestety dziś na 18.00 to trochę ,za pózno mówisz. Bardzo chętnie merytorycznie porozmawiam.Przedstaw się na maila, skoro nie chcesz tu i coś ustalimy.
-----
potem wpis z cytatami blitza
-------
edwinsopot
26 sierpnia 2011, 17:50 / piątek
------
to w końcu chcesz się z nim dogadywać na privie czy dalej ciągnąć na forum:))????

Poza tym są jeszcze nasze sprawy kibicowskie. Jak wcześniej w innym watku wspomniał Edwin P. Jóźwiak pozytywnie spojrzał na kibiców pod wpływem kontaktu z Edwinem (nie chce mi się szukać sam zainteresowany z pewnoscią wie gdzie to jest).
Stawia to prezesa UPR w śmiesznej sytuacji.
Raz- koniunkturalnie wykorzystuje kibiców.
Dwa- nie orientuje się tak na prawdę w sprawach społecznych.

Co innego JKM. Pozytywne artykuły, wypowidzi na nasz (kibiców) temat słyszałem/czytałem już w latach 90-tych. Facet zna klimaty społeczne od podszewki.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.023