Gdańsk: niedziela, 20 września 2020
FORUM
Podstrony:


MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 11.11.11

strona 5/9

13 listopada 2011, 14:27 / niedziela
13 listopada 2011, 14:46 / niedziela
Osoba na zdjęciu z manify lewackiej i osoba, która uderzyła reportera to dwie różne osoby.
13 listopada 2011, 14:49 / niedziela
13 listopada 2011, 14:55 / niedziela
jesli ktoś nerwowy nie czytac.

Moi narodowi bohaterowie
Seweryn Blumsztajn
2009-11-12, ostatnia aktualizacja 2009-11-11 20:17

Grupka młodzieży ścigająca się z policją, żeby zablokować faszystowski pochód, to byli najważniejsi bohaterowie naszego narodowego święta

Listopadowe święto, celebra jak co roku: prezydent przemawia i składa wieńce, przebierańcy maszerują w różnych mundurach, biskupi odprawiają msze za ojczyznę.

Jest też nowa tradycja. Na ulicach Warszawy, po raz kolejny, odbywa się praktyczna dyskusja o kształcie polskiego patriotyzmu. Pod pomnik Romana Dmowskiego maszeruje ONR - młodzi ludzie bez żenady odwołujący się do tradycji polskiego faszyzmu. Przeciwko nim protestuje lewicowa młodzież, też przywołująca hasła z lat 30., ale zupełnie inne: "Faszyzm nie przejdzie" czy "No pasaran".

ONR poszedł w końcu wczoraj inną trasą niż zaplanowana. Antyfaszystów, z których część usiłowała zablokować wraży pochód, policja rozgoniła i spisała.

Patrzyłem na kilka dziewczynek (chłopaki uciekają, na końcu zawsze zostają dziewczyny) wtulonych w ogromny transparent "Faszyzm nie przejdzie", otoczonych przez rosłych policjantów. Zastanawiałem się, za co je skażą, za manifestowanie pod takim transparentem?

Grupka młodzieży ścigająca się z policją, żeby zablokować faszystowski pochód, to byli najważniejsi bohaterowie naszego narodowego święta. Wielu z nich uważa się za anarchistów i nie wierzy w jakiekolwiek państwo, wielu zrażonych nieustanną bogoojczyźnianą celebrą nie uważa się za patriotów. Chcą być obywatelami świata. To oni jednak uratowali polski honor w dniu narodowego święta. Jedyni, którzy odważyli się splunąć w najgorszą z polskich twarzy.

Źródło: Gazeta Wyborcza

dla tych co nie wierzą że ktos może cos takiego napisać link odnośnik
13 listopada 2011, 15:07 / niedziela
niedobrze się robi normalnemu człowiekowi czytając tego tłustego pismaka blumsztajna..
zresztą ten lewak już w zeszłym roku wypisywał apele w tym wyborczym ścierwie wzywające do blokad i innych lewackich działań..
~~
główne media w tym kraju to nie obserwatorzy lecz uczestnicy sporu, którzy opowiadają się zdecydowanie po jednej lewej stronie;
nic dziwnego że czasami płoną z nadmiaru wiadomości~
~~~~
widać, że grubas dobrze przyswoił sobie nauki towarzysza stalina:
"Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej" 1943.

jeszcze komentarz Kukiza:
(...)
Polska może ponownie zniknąć z mapy świata, jeśli wykończy się ducha narodu. A duch narodu jest teraz wykańczany i kreowany na obciach. „GW” patriotyzm równa z faszyzmem. Jakikolwiek podkreślenie swojej odrębności nazywa ksenofobią. Chichotem historii jest, że Niemcy - wnuki tych, którzy zamordowali mi dziadka w Auschwitz - przyjeżdżają bronić Polaków przed faszystami w dzień wyzwolenia Polski. Gdzie ja żyje? Dlaczego Polska policja nie współpracowała z niemiecka, żeby nie wpuścić tu tych bandziorów? Pan Blumsztajn wiedział, że bandyckie hordy z Niemiec przyjadą bronić jego pupili a służby specjalne nie miały informacji na ten temat?

cały wywiad:
odnośnik
13 listopada 2011, 15:10 / niedziela
@Buziek

Dlaczego myślisz że to dwie różne osoby?
13 listopada 2011, 15:24 / niedziela
@buziek - może masz rację choć ja jednak widzę spore podobieństwo. Tym bardziej i białe kominiarki dostępne były w Warszawie... A jeśli to jednak ta sama osoba co była na manifestacji lewackiej i potem okładająca reportera to już wszystko jasne. Pewnie sami tego nie rozstrzygniemy.... Ciekawi mnie finał sprawy z milicjantem kopiącym po twarzy tamtego chłopaka, czy policjanci z jego otoczenia mogą dostać zarzuty i współudział za brak reakcji (sam bym się nie spodziewał ale tak powinno być). Oczywiście także zdawajcie sobie sprawę, że udało się niewiele takich sytuacji zarejestrować, cała masa milicyjnych prowokatorów i ich akcji nie została zarejestrowana.
13 listopada 2011, 15:44 / niedziela
Jak to wygląda w świetle historii świata i naszego kraju to już odpowiedzcie sobie sami : Z Niemiec przyjeżdżają niemieccy lewacy żeby blokować marsz niepodległości "faszystów" z Polski.
13 listopada 2011, 15:52 / niedziela
i te świnie wypuściły inne świnie do domu
odnośnik
13 listopada 2011, 16:17 / niedziela
Osoba która uderzyła reportera została rozpoznana. Nie ma mowy o prowokacji. Taką informację dostałem od mocno wiarygodnej osoby. I na tym wolałbym skończyć swój wywód.

Co do finału z naszymi dzielnymi stróżami prawa to pewnie będzie taki sam jak zawsze tj. osoba pobita albo nie uzyska nic, albo uzyska wyrok za napaść na oficera. Był tutaj na forum jeden pies może się wypowie za kolegę po fachu?
13 listopada 2011, 16:25 / niedziela
11.11 uczestniczymy na Paradzie Niepodległości w Gdańsku, po paradzie w drodze powrotnej wjeżdżamy do podkartuskich Kalisk by oddać hołd mieszkańcom powiatu kartuskiego, pomordowanym w czasie II wojny światowej, którzy przelali krew za wolność naszego kraju, zdjęcia niżej.
odnośnik
odnośnik ... 158jx.jpg/
odnośnik
odnośnik
odnośnik ... 162oz.jpg/
odnośnik
13 listopada 2011, 18:42 / niedziela
prowokatorów cd. odnośnik
13 listopada 2011, 20:20 / niedziela
11.11.2011 - Marsz Niepodległości cz. 3 (pały)
odnośnik
13 listopada 2011, 20:25 / niedziela
co za kurwy milicyjne
13 listopada 2011, 20:38 / niedziela
Konferencja prasowa: Prowokacja na Święto Niepodległości 1/2 (12.11.11)
odnośnik
13 listopada 2011, 20:46 / niedziela
13 listopada 2011, 20:58 / niedziela
ponoć z gdyni chłopak

odnośnik

Ponoć jutro Nowy Ekran ma rozpowszechnić cały materiał który posiada;)
13 listopada 2011, 21:42 / niedziela
Dzisiaj wszystko przebił Janusz od penisa:
"Staruch, szef kiboli, poręczony przez Kempę, (...) ten właśnie człowiek był jednym z liderów zamieszania po stronie Marszu Niepodległości"
13 listopada 2011, 21:50 / niedziela
Ciemny lud i tak to kupi, że był tam Staruch..
13 listopada 2011, 22:05 / niedziela
Normalnie się nie udzielam na forach kibicowskich, w tym ukochanej Lechii, ale jednak musiałem.

Prowokacji ze strony psów i nieprzychylnych sprawie narodowej mediów było bardzo dużo. Niech się już pedałki ze szklanego odbiornika czy gazetówki nie srają, że zniszczono pół miasta. Nie prawda. Trochę kostki poszło, dobra amunicja, a kilka zniszczonych radiowozów i samochodów zakłamanych stacji telewizyjnych to i tak umiarkowana odpowiedź jak na skalę prowokacji czy dezinformacji.

Jak już pisałem prowokacji było bardzo dużo, proszę jednak nie rozpowszechniać zdjęcia gościa w białej kominiarce co niby wcześniej był na lewicowej demonstracji. To zestawienie jest bardzo wątpliwe.

POLSKA KIBOLSKA
14 listopada 2011, 10:24 / poniedziałek
ILU Nas było:

odnośnik

:)
14 listopada 2011, 16:54 / poniedziałek
Zadajcie sobie pytanie, jak nisko upadamy, że na ulicach stolicy Polski, za posiadanie barw Polski można tak oberwać:
odnośnik

A tu ich sprzęt:
odnośnik

Za rok musi nas być jeszcze więcej, na przekór całej szerokiej lewicy coraz bardziej panujące nad naszym krajem!!

LECHIA GDAŃSK POLSKI BASTION PRAWICY!
14 listopada 2011, 19:26 / poniedziałek
To jest straszne, komuna gnębiła Polaków przez tyle lat, a teraz jakieś oszołomy chcą powrotu zomo.. odnośnik
Chyba ktoś tu się boi;)
14 listopada 2011, 19:39 / poniedziałek
odnośnik

dziwie się że nikt nie wrzucił jeszcze, fajna relacja z marszu oddająca choć trochę klimacik:)
15 listopada 2011, 09:15 / wtorek
@marcin_starowka - a to dziwne, bo po scenach jakie miały miejsce pod pomnikiem Dmowskiego zwykli ludzie, młodzi, starzy, kobiety, kombatanci, ojcowie rodzin zaczęli skandować: "Przecz z komuną!". Oraz panowała opinia, że zomo powróciło....
15 listopada 2011, 10:41 / wtorek
@bialo_zielony Domyślam o co Ci chodzi. zomo dalej jest tylko teraz nazywa się POlicja;) Mi chodzi o fakt, że część społeczeństwa wie o tym jak Ty, większość kibiców Lechii, Ja;) i stawia znak równości pomiędzy zomo a policją.. Tylko mnie dziwi głupota ludzi, którzy chcą powrotu tych struktur. Sytuacji jak w grudniu 70', kopalni Wujek i wielu wielu zdarzeń, które jak domyślam się bialo_zielony znasz z autopsji..
15 listopada 2011, 10:42 / wtorek
widziałem naziola odnośnik
15 listopada 2011, 10:48 / wtorek
Przepraszam że post pod postem ale znalazłem(może komuś znane forum milicyjne)
odnośnik
jest to temat o Marszu Niepodległości i wypowiadające się psy chcą/ chciał używać broni gładkolufowej w stosunku ludzi z Marszu. To chyba w 100% ukazuję, że jest to dalej zomo..

Czy grożenie koku kolwiek w Polsce, że się ich postrzeli pobije itp. jest chyba karane?
15 listopada 2011, 11:55 / wtorek
może położę głowę pod gilotynę ale kiedyś sam przeglądałem to forum chcąc wstąpić do policji. Po zaliczonych testach w SP Słupsk jednak się rozmyśliłem. Od tych na szkółce dowiedziałem się jakie patologiczne zachowania wykładowców tam panują oraz wiele innych rzeczy. Dzisiaj jestem zadowolony, że tak zrobiłem i nie muszę kolegi z klasy bądź ze studiów pałą lać.
ciekawy wpis z forum na którym baba dostałęm 3 dni temu:

Sierżant Milicji ma dużo racji. Niezbyt liczny oddział ZOMO byłby w stanie spałować Antifę, Marsz i jeszcze całą Prewencję. Nie chodzi jednak o to, co możliwe, a o to, co słuszne. A niech Was Pan Bóg broni przed dostaniem się w łapki funkcjonariusza Tarczy. Zresztą podejrzewam, że jakbyśmy się w 2-3 zebrali na tydzień wcześniej to tak byśmy zaplanowali akcje, że zadymiarze by dostali łomot, tj nawet by nie dostali łomotu bo by nie mieli okazji kwiknąć.
Po pierwsze bym pogadał z organizatorami Marszu na temat urządzania stref demarkacyjnych: szybkiego oddzielenia zadymiarzy od Marszu aby mogli zostać bez zbędnych formalności spałowani.
Wy z uporem godnym lepszej sprawy nie rozumiecie, że problem w tym, że lejecie jakiś leszczy po zaułkach a na pokazówce dla telewizji na placu Konstytucji szaleją gówniarze, z przyczyn oczywistych, których nie będę rozwijał.
Gości w kamizelkach trzeba wycofać z ich funkcji bezwzględnie.
3. Sierżant Milicji zapomina, że ZOMO również prowokowało zajścia, środki są znane i były stosowane również 11, czyli kordon blokuje przejścia, szczekaczka każe się rozejść, ludzie nie mają jak no to nie wykonują poleceń no to pałami. To często wychodzi jakoś tak samo, bo ten z tubą umie tylko się drzeć a kto inny ustawia kordony. Nie wiadomo po co. Należy wiec najpierw ustalić czy chodzi nam o pałowanie czy o zachowanie spokoju. Np. pięć tysięcy ludzi nie pójdzie se w sekundę, tym bardziej, jeśli są tam dziadki na wózkach inwalidzkich. Nie traciłbym sił na blokowanie Korwina: ktoś się odniósł do sensu blokowania Korwina i ludzi idących po mszy? Nikt. Wprost przeciwnie: ułatwił bym im dotarcie.
4. W demokratycznym państwie prawa ciężko znaleźć uzasadnienie dla niedopuszczania ludzi na demokratyczne, legalne zgromadzenia. A jak się nie ma argumentów to trzeba lać.
JA znam teorie o wyłapywaniu przed demonstracją prowodyrów i elementów. Sprowadza sie to jednak do wqurwiania ludzi którzy widzą jak Policja pałuje ludzi którzy nic nie zrobili (być może jeszcze) niezgodnego prawem. Jak się zastrasza, że spałujemy to sie nie można dziwić konfrontacji. Na mala skalę to widać przy tym gościu z flagą: jeden mu każe biec a drugi wali w ryj, bo ucieka. A taka maniera się bierze z nawyków z czasów kibolstwa: Policja nie radzi sobie organizacyjnie z zatrzymywaniem i ewakuowaniem zatrzymanych na 1 linii, a ponieważ nic specjalnego nie zrobili to w ryj i pała się należy za niewinność.

Tymi metodami to urządzicie jatki nawet na paradzie smoków w Krakowie w dzień dziecka. Najpierw w przedszkolaki gazem, a jak w 2 sekundy nie ewakuują się z Rynku to wjazd z pałami. Nie wiadomo co taki przedszkolak ma pod pieluchą
15 listopada 2011, 12:14 / wtorek
jeszcze jeden warty uwagi wpis z policyjnego forum:
Witam. Piszę niewiele na tym forum ale namiętnie je czytam. W tym dniu zabezpieczałem Plac na Rozdrożu jako załoga RD. Około godz. 13 przyjechał biały bus TVN- zatrzymał się obok mnie- dokładnie w tym miejscu w którym został że tak powiem spalony. Rozmawiałem z kierowcą tego busa- powiedziałem żeby poczekał na resztę ekipy max do 15.00 a jeżeli nie to dotąd aż my odjedziemy bo później naprawde będzie gorąco- nie posłuchał- efekt na załączonych filmach. Panowie, tak naprawdę dyskutujecie o dupie marynie- obok mnie przeszła grupa około 3 tyś osób- połowa w kominiarkach, wyszli na środek Al. Ujazdowskich- i co ja mały szary żuczek moge z tym zrobić? Kiedy ich zobaczyłem to powiedziałem do prawego- współczuje chłopakom z OPP. Chłopak o którym tak namietnie prowadzicie dyskusje- na pewno miał wiadomość po stacji kto gdzie i co zrobił, komu zrobił, wybaczcie, ale to jest adrenalina, chwila, sekunda na reakcje i żaden test psychologiczny tego nie pokaże. Ja ze swojej strony wcale mu się nie dziwię. I tyle. Pozdrawiam tych NAJ NAJ którym najprościej pisać z drugiego końca Polski.
P.S. Tak, macie racje, Policja nie jest w żadnym stopniu przygotowana na takie wydarzenia, gdyby ta chołota chciała to roznisłaby nas w pył. Pozdrawiam.
15 listopada 2011, 12:45 / wtorek
W ramach obchodów drugich urodzin KP od wtorku do soboty będzie można wziąć udział w debacie "Oburzeni, solidarni" (15.11, g. 18) z udziałem Seweryna Blumsztajna, Basila Kerskiego, Igora Stokfiszewskiego i Małgorzaty Tarasiewicz odnośnik

- Powiedziałabym nawet, że nasze działania zaszczepiły w Trójmieście potrzebę debaty, także poza Świetlicą - tłumaczy Maria Klaman, kierownik Świetlicy KP w Gdańsku (do niedawna była nim Katarzyna Fidos, która obecnie tworzy klub KP w Berlinie).

Oświadczenie kolorowych odnośnik

"Nie organizowaliśmy żadnych przedsięwzięć niezgodnych z prawem. Nie zapraszaliśmy żadnych bojówek. Ani z Polski, ani z zagranicy.

odnośnik W kawiarni Nowy Wspaniały Świat w Warszawie, gdzie mieści się siedziba "Krytyki Politycznej", w piątek policja znalazła m.in. pałki, kastety oraz gaz łzawiący - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji
15 listopada 2011, 13:55 / wtorek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
15 listopada 2011, 14:06 / wtorek
Jeszcze jeden twój prowokacyjny wpis leci ban.
15 listopada 2011, 14:08 / wtorek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
15 listopada 2011, 14:10 / wtorek
na głowę upadłeś ?
15 listopada 2011, 14:14 / wtorek
ban na lewactwo!
15 listopada 2011, 15:34 / wtorek
Lewacki (?) prowokator zatrzymany

odnośnik
15 listopada 2011, 18:31 / wtorek
"Świetny film NE o MN. Naprawdę warto obejrzeć. Dodatkowym plusem jest pełna sekwencja znanego już skopania uczestnika Marszu przez tajniaka." YT:

odnośnik

Link do ściągnięcia z opisu pod filmem (wielkość - 1,04 GB)

https://www.rapidshare.com/#!download|488l35|21422 40495|Widzialem_naziola.mp4|1113114|R~83B84448D487 17F005D079619B86CC38|0|0
15 listopada 2011, 19:02 / wtorek
Jak to jest, że typa, który uderzył w twarz reportera zatrzymali natomiast pies, który kopał bezbronnego człowieka okazał (pewnie za pośrednictwem kogoś) zwolnienie w pracy i czekają aż sam się zgłosi tudzież wyzdrowieje? Czemu nie wjechała mu brygada AT tak jak np. niektórym kibicom Legii po finałowym meczu PP i go nie zatrzymała?
15 listopada 2011, 19:16 / wtorek
Wywiad z rzecznikiem ONR ; ) na gorąco po Marszu Niepodległości
odnośnik
"Polska kibolska, a nie Magierowska" dość ciekawy tekst Piotra Lisiewicza
odnośnik
a ten filmik był ? Milicja bije i napiera tarczami na emerytów i inwalidów
odnośnik
15 listopada 2011, 20:12 / wtorek
15 listopada 2011, 22:09 / wtorek
odnośnik
Część Ekipy Świetlicy Krytyki Politycznej Trójmiasto: Marcin Chałupka i Maria Klaman.
Popatrzcie na komentarze. dziwny naród z nas
15 listopada 2011, 22:15 / wtorek
15 listopada 2011, 22:48 / wtorek
zobaczcie zdjecie tego lewaka z jakiejs parady
odnośnik

co za parówa
15 listopada 2011, 23:11 / wtorek
ambrozy -->
Kto to jest? Wiem tyle że ma w profilu
Interesują mnie Mężczyźni i kobiety

Dzisiaj jadę sobie autem koło Lotu a tam jakiś cwaniak wpycha się uważając, że jego 3 minuty z życia są ważniejsze niż pozostałych kierowców a tam Skoda tvn-u sie wciska. Wyszedł koleś na światłach, zdzielił z liścia kierowce a 2 innych ludzi przybiegło mu z pomocą :)
15 listopada 2011, 23:15 / wtorek
Pojawiła się ciekawa inicjatywa, może warto wcielić w życie:

odnośnik
15 listopada 2011, 23:31 / wtorek
Jako, że nie było mnie niestety w Warszawie chętnie odpokutuje w grudniu.
Tylko kto może to zorganizować i jak można pomóc?
15 listopada 2011, 23:41 / wtorek
grudzień jest w końcowej fazie planowania więc czekajcie na informacje.
15 listopada 2011, 23:55 / wtorek
Obóz Narodowo-Radykalny, jako współorganizator Marszu Niepodległości 2011, będącego największą patriotyczną manifestacją po 1989, liczącą ok. 25 tys. uczestników, dziękuje wszystkim obecnym. Szczególne wyrazy uznania kierujemy w stronę kibiców, którzy tłumnie zjechali w ten dzień do Warszawy ze wszystkich części Polski. Oświadczamy, że winę za incydenty, które zaszły przed Marszem, w trakcie jego trwania, oraz po rozwiązaniu zgromadzenia ponoszą środowiska skrajnej lewicy, które od kilku miesięcy zabiegały o przyjazd niemieckich bojówek anarcho-komunistycznych celem atakowania uczestników Marszu Niepodległości, a co za tym idzie zakłócenia i uniemożliwienia godnego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Dziękujemy tym kibicom, którzy swoją obecnością uniemożliwili planowane przez lewackich bojówkarzy frontalne atakowanie maszerujących osób.
odnośnik
16 listopada 2011, 09:27 / środa
Pod auspicjami prezydenta i z jego udziałem z Placu Trzech Krzyży mógłby w przyszłym roku wyruszyć w kierunku Belwederu wspólny Marsz Niepodległości - powiedział we wtorek w TVN24 prof. Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Zdaniem Nałęcza, marsz powinien ruszyć z Placu Trzech Krzyży w kierunku Belwederu. "Najpierw - hołd Witosowi, pod pomnikiem na Placu Trzech Krzyży, potem po kilkuset metrach hołd Paderewskiemu, którego pomnik stoi w Parku Ujazdowskim, naprzeciw można oddać hołd żołnierzom niepodległości pod pobliskim pomnikiem Stefana Grota-Roweckiego, potem hołd dla tego, co Dmowski zrobił dla polskiej niepodległości pod jego pomnikiem na Placu na Rozdrożu, a na koniec - pomnik Piłsudskiego pod Belwederem. Można by się w ten sposób pokłonić większości ojców niepodległości" - mówił prof. Nałęcz.

"Prezydent pragnąłby, aby w takim marszu znalazło się miejsce dla całego spektrum postaw - od profesora Jana Żaryna po Sławomira Sierakowskiego" - zaznaczył Nałęcz.

odnośnik

[good riddance]
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.303