Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024

MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 11.11.11

strona 7/9

19 listopada 2011, 07:57 / sobota
Chyba twój kolega po szalu... Mądrości lewaka z wybiórczej... Wszędzie "naziole". Dno...
19 listopada 2011, 09:43 / sobota
po chuj wwrzucać żadnej wartości bełkot niedojeba który śpiewa o jebaniu Orła Białego, i jebaniu Tupolewa
19 listopada 2011, 09:53 / sobota
Verde: a tak żeby pokazać różnorodność poglądów ;-) Co ciekawe kiedyś, kiedyś lubiłem Tymona i jego KURY...
19 listopada 2011, 12:24 / sobota
- Wydarzenia z 11 listopada nie pozostawiły wątpliwości, jakie wartości reprezentują ludzie, którzy kopia policjantów, atakują rodziny z dziećmi, podpalają wozy transmisyjne. Jeśli jest tak, że z tej strony sali będą padać słowa poparcia dla tej - jak to określił prezes PiS - "dorodnej młodzieży" - to słowa te powinny budzić grozę - mówił premier. Obecni na sali posłowie PiS zaczęli buczeć, a potem część z nich wyszła z sali obrad.

----

Co do Tymona pojawia się od czasu powrotu do Ekstraklasy na Lechii podobnie jak autor powyższej wypowiedzi, ale tak jak w jego przypadku nigdy nie byłeś, nie jesteś i nie będziesz Lechistą.
19 listopada 2011, 13:25 / sobota
Lis byla to szydera ale taka jest tez prawda ze siedzi wsrod nas i glosno mowi o tym ze kibicuje Lechii :/
19 listopada 2011, 13:37 / sobota
brawo, świetnie, oby tak dalej. Niech tusek dalej zawęża swój elektorat
19 listopada 2011, 18:03 / sobota
odnośnik Rafał Ziemkiewicz w programie Pospieszalskiego - od 8.20 minuty warto posłuchać
19 listopada 2011, 18:15 / sobota
Bastion: pozwól, że nie skomentuję Twojej wypowiedzi, jestem z Lechią znacznie dłużej niż myślisz, ale w dupie mam to co napisałeś... Czasami lepiej zamilczeć niż napisać głupotę...
19 listopada 2011, 18:53 / sobota
Matti, ale ja odniosłem sie do wypowiedzi premiera, nie do Twojej
19 listopada 2011, 18:55 / sobota
"pozwól, że nie skomentuję Twojej wypowiedzi"

"ale w dupie mam to co napisałeś"

...

"Czasami lepiej zamilczeć niż napisać głupotę"

DOKŁADNIE!
19 listopada 2011, 19:18 / sobota
Bastion: w takim razie przepraszam.
21 listopada 2011, 00:42 / poniedziałek
odnośnik skazani po 11.11.11 przed kamerą
21 listopada 2011, 01:56 / poniedziałek
Jak dla mnie to była mega prowokacja.POlicja+media które przekazywały relacje na zywo+władza która sie bardzo boi podobnych rozruchów,tusek sie boi patriotycznych wystapień narodu bo to uderza tez w niego i jego partie.Ciekawe jak będzie za rok......
21 listopada 2011, 02:15 / poniedziałek
Nie za rok, tylko za miesiąc. I to niecały. 13 grudnia - 30. rocznica wypowiedzenia Polakom wojny przez Sowietów udających Polaków.
21 listopada 2011, 07:17 / poniedziałek
Ogarniacie jakiś temat na 13.12? Jak coś to chętnie się podłączymy lub pomożemy w org.
gg 8018114
21 listopada 2011, 08:47 / poniedziałek
OFIAROM STANU WOJENNEGO ODDAJMY CZEŚĆ odnośnik
21 listopada 2011, 18:58 / poniedziałek
Wypowiedź poszkodowanych: odnośnik

Bardzo ciekawa rozmowa: odnośnik
21 listopada 2011, 20:49 / poniedziałek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
21 listopada 2011, 20:51 / poniedziałek
Ocho, zapachniało tęczową tolerancją.
21 listopada 2011, 21:07 / poniedziałek
Boli prawda sowietów i folksdojczów boli : )
Sowieckie potomstwo dostaje spazmów że naród się budzi.
ten filmik dotyczący Marszu trzeba propagować. odnośnik
21 listopada 2011, 21:20 / poniedziałek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
21 listopada 2011, 21:46 / poniedziałek
Moon urzekła mnie twoja historia...
Bez kitu sukces wyborczy paligłupa dodał odwagi lewactwu i pedałom .
Nawet mają szczelność wypowiadać się na forum Lechii w tak zacnym temacie ...
21 listopada 2011, 21:46 / poniedziałek
21 listopada 2011, 22:20 / poniedziałek
Lewaccy bojownicy dostają grubą pengę z naszych podatków:

odnośnik
22 listopada 2011, 16:18 / wtorek
Heh na tym polega istota socjalizmu, że zabieramy w podatkach 70-80% aby potem wspierać "przychylne" władzy ośrodki, ludzi, instytucje, połowę zmarnować itd... Czas powoli wracać do normalności!

LECHIA GDAŃSK POLSKI BASTION PRAWICY!!
22 listopada 2011, 17:48 / wtorek
"Policjant, który kopał w twarz demonstranta 11 listopada został zawieszony w obowiązkach służbowych, przez przełożonych. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień.
Po wydarzeniach 11 listopada funkcjonariusz ten poszedł na zwolnienie lekarskie, a po powrocie do pracy został zawieszony w obowiązkach służbowych.

Dwa dni po zamieszkach, do jakich doszło na ulicach Warszawy podczas obchodów Święta Niepodległości, sąd skazał trzech mężczyzn na trzy miesiące więzienia za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Wśród skazanych był Daniel K., którego miał skopać policjant.

"W policji nie ma miejsca dla łamiących prawo"

Prokuratura wszczęła także śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza i spowodowania przez niego obrażeń ciała u demonstranta. Chodzi o sytuację zarejestrowaną na filmie, który trafił do internetu. Widać na nim, jak cywilny funkcjonariusz kilka razy kopie w głowę kulącego się demonstranta. Postępowanie w tej sprawie jeszcze się nie zakończyło.

Po ulicznych zamieszkach komendant główny policji gen. insp. Andrzej Matejuk zapowiedział, że dalsze konsekwencje wobec policjanta zostaną wyciągnięte po zakończeniu sprawy. Podkreślał, że w policji nie ma miejsca dla funkcjonariuszy łamiących prawo.

Na razie nie będzie publikacji zadymiarzy

Stołeczna policja, jak dotąd, nie zwróciła się do prokuratury o wydanie zgody na publikację zdjęć osób, które wzięły udział w zamieszkach. - Funkcjonariusze w dalszym ciągu analizują nagrania z monitoringu poszukując sprawców - powiedział rzecznik KSP, Maciej Karczyński.

Z okazji Święta Niepodległości w Warszawie odbył się m.in. wiec "Kolorowa Niepodległa", zorganizowany przez Porozumienie 11 listopada, a także "Marsz Niepodległości", zorganizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolską. W wyniku starć demonstrantów z policją zatrzymano 210 osób; 40 funkcjonariuszy zostało lekko rannych. Do szpitali przewieziono 30 osób, które odniosły obrażenia.

Osoby zatrzymane usłyszały łącznie 176 zarzutów - 111 dotyczyło wykroczenia polegającego na naruszeniu porządku publicznego, natomiast 65 osób jest podejrzanych o różne przestępstwa, z czego ponad połowa - o czynną napaść na funkcjonariusza.

12 śledztw

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście prowadzi łącznie 12 śledztw w sprawie zajść. Jedno z nich dotyczy zawieszonego policjanta. Kolejne obejmuje wydarzenia na pl. Konstytucji na początku Marszu Niepodległości. Pozostałe 10 prokuratorskich postępowań dotyczy pojedynczych wydarzeń w trakcie marszu.

Policja na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście Północ prowadzi postępowania ws. zdarzeń z 11 listopada na Nowym Świecie, gdzie doszło do pobicia czterech osób, zniszczenia policyjnego miotacza gazu pieprzowego oraz znieważenia policjanta. Tego dnia jeszcze przed rozpoczęciem Marszu Niepodległości, policja zatrzymała ponad 90 obcokrajowców, w tym grupę antyfaszystów z Niemiec."

(z gwna to i nie linkuję)
22 listopada 2011, 20:57 / wtorek
odnośnik Niemiec - Florian F. - złamał rękę na policyjnym kasku
23 listopada 2011, 00:33 / środa
bialo_zielony bardzo cenny link do wywiadu z profesorem KUL'u. Przy okazji znalazłem jeszcze jedną świetną wypowiedź odnośnik
23 listopada 2011, 16:32 / środa
KlimekLG
15 listopada 2011, 23:41 / wtorek
grudzień jest w końcowej fazie planowania więc czekajcie na informacje.

Pytanie:
Czy ten link odnośnik podany przez BastionPrawicy to właśnie ta końcowa faza - bo jeśli tak to trzeba chyba to zacząć mocno nagłaśniać.
23 listopada 2011, 21:01 / środa
Rozmowa z Anną Kołakowską najmłodszym więźniem stanu wojennego.
jak komuś się nie chce całości to końcówkę od 15 min włączcie sobie.
odnośnik
23 listopada 2011, 21:08 / środa
dajcie na tvn24
23 listopada 2011, 21:56 / środa
Chwała Orlętom Lwowskim!

odnośnik
24 listopada 2011, 00:21 / czwartek
@trzczy - ten link, który wrzuciłeś jest z oficjalnego oświadczenia wydanego chyba dzień po Marszu Niepodległości, ostro się wypowiadał o tvn itd. a co ciekawe relacja z tej wypowiedzi leciała równolegle na żywo na tvn24 i polsat news... Wyszło nieźle, że sam tvn24 na żywo transmitował człowieka, który potępiał ich stacje....
24 listopada 2011, 00:27 / czwartek
transmitował i tyle. Motłoch i tak już przekabacili. Bydło ma wszystko w dupie, wolą brać kredyty, siedzieć w KUBOTACH i podziwiać plazmę 50" bo sosiad ma 42"
24 listopada 2011, 01:03 / czwartek
@twuj stary - no i trafiamy do sedna sprawy bo owy motłoch w dniu wyborów idzie głosuje, rządzą nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat socjaliści a kraj upada coraz bardziej.... Czas lotu jest przyjemny, a bolesne będzie dopiero spotkanie z ziemią, które się zbliża...
24 listopada 2011, 01:38 / czwartek
Przy założeniu, że frekwencja i wyniki są autentyczne to :
- głosuje zaledwie połowa uprawnionych
- głosują ciągle na te same świnie(Urban nowy ryj wystawił)
Osobiście uważam, że tylu idiotów ile PO dostało głosów w tym kraju jednak nie ma. W przeciwnym razie obywatele ci są bezwartościowi, ogłupieni i nawet gdy zderzą się z rzeczywistością to i tak uważać będą, iż jest ok. Socjaliści???
Ja mieszkam na Stogach, idź pod biedronkę, stań pomiędzy wózkami a bankomatem i spytaj się co to jest socjalizm, lewica czy prawica. Oni nie wiedzą. Dymali ich przez tyle lat i przyzwyczaili się do tego. Cuda byly? Były. Zielona wyspa szczęscia, była? Była. Smoków ziejących ogniem brakuje. Grunt dla nich to wziąść płaski telewizor przed świętami na raty i wystarczy. Nawet podczas powstań niektórzy chodzili zadowoleni i nie kumali czaczy.
24 listopada 2011, 02:22 / czwartek
@twuj stary - a ponieważ głupich jest więcej niż mądrych, to właśnie Ci idioci de facto zarządzają państwem (poprzez wybranych pośredników), więc jak tu może być dobrze w tym kraju? Mam nadzieję, że normalność kiedyś wróci, bo system się po prostu załamie a najgorzej mam nadzieję, że wtedy będzie tym co dokonywali takich wyborów, podobno jak jest bardzo źle, to ludzie zaczynają myśleć rozsądnie!

LECHIA GDAŃSK POLSKI BASTION PRAWICY!
24 listopada 2011, 03:02 / czwartek
Do czego to doszło, że o 3:00 piszę posty na takie tematy. Biało zielony - ciesze sie, że rozsądnych ludzi jest przynajmniej dwóch. Nie ma co czekać i i liczyć na to, że komuś będzie jeszcze gorzej. Ich należy zostawić w spokoju i nie dyskutować z nimi. W tym czasie robić to co uważa się za stosowne biorąc na siebie pierwsze baty w nadziei, ze kiedys docenią aktywność innych.
24 listopada 2011, 19:32 / czwartek
odnośnik

Piękne czasy się zbliżają !
24 listopada 2011, 19:51 / czwartek
Prowadzący program w TVP z tęczową flagą na lewackim marszu:

odnośnik
24 listopada 2011, 20:04 / czwartek
Okazuje się, że budyń z gdańskich podatków (70 tys. w tym roku) tez finansuje lewackich awanturników:

odnośnik
24 listopada 2011, 22:59 / czwartek
dziennikarz...Michał Olszański, mnie kojarzy się głównie z radiową Trójką (był swego czasu, o ile dobrze pamiętam, rzecznikiem prasowym repry);
szczerze przyznam, lubię go, zawsze sprawiał na mnie dobre wrażenie, ale chyba ktoś chłopu we łbie zakręcił...
25 listopada 2011, 00:04 / piątek
Też go lubiłem, bo znam go z Trójki już od kilkunastu lat, być może został zmanipulowany, a może świadomie popiera kolorową? to nie jest wykluczone niestety...
25 listopada 2011, 01:06 / piątek
i oto chodzi abyście ich lubili. Idźcie np. do przedstawicieli managementu poczty polskiej, pll lot czy nawet do prezesa lotniska w rebiechowie Pana Tomasza Kloskowskiego(którego osobiście znam i cenię). Po 10 minutach zostaną waszymi przyjaciółmi.
25 listopada 2011, 08:37 / piątek
demokracja ! ! ! !
tak w demokracji musi być ! !
nie ma autorytetu, racji, prawa, rządów,
jest nieustający konkurs popularności polegający na mizdrzeniu się do tłumu, niekompetentnego, nieodpowiedzialnego, nie umiejącego patrzeć dalekowzrocznie, ulegającego demagogom itepe itede,
miast działań słusznych i pożądanych, wręcz koniecznych lecz niepopularnych jest ich unikanie i żonglowanie trickami medialnymi mającymi zmanipulować, skierować myśli pospólstwa na podsuwane tematy zastępcze, byle utrzymać się na fali popularności, za wszelką cenę

wczoraj gdzieś wyczytałem, żeby rzadzić krajem wielkości Polski potrzebne są informacja, media i . . . . ca półtorej miliona ludzi myślących podobnie, (pisząc o rządzeniu nie mam tu na myśli podstawiańców typu, bolek, słońce peru czy gajowy)

twuj stary napisał: " . . . Przy założeniu, że frekwencja i wyniki są autentyczne to :
- głosuje zaledwie połowa uprawnionych . . . "

zaledwie ? ? ?
tiiia czyli ja wiem ? o jakieś 40 % za dużo ? ? ?
ile jest osób orientujących sie w skomplikowanej dość materii rządzenia państwem, mechanizmami finansowymi, systemem bankowym, emerytalnym, REALNYMI uwarunkwaniami geopolitycznymi, systemem prawnym, sądowniczym, podatkowym, bezpieczeństwie energatycznym kraju itepe itede

gdyby np wprowadzić minimalną opłatę, dajmy na to 30 zł jest szansa że menele spod budki z piwem o których piszesz nie głosowali by na transseskuslistę i pedała,
tylko kupili za to mózgotrzepa,

ja tam bym nie żałował że ZALEDWIE połowa głosuje
25 listopada 2011, 08:43 / piątek
MISIU OLSZANSKI NA PARADZIE SZUKAL Z PEWNOSCIA BIEDRONIA CHCIAL MU ZAPREZENTOWAC NOWO ZAKUPIONE KOLCZYKI KTORE SA TAK WIDOCZNE W TV ..
26 listopada 2011, 01:12 / sobota
100 procent poparcia Verde, ignoranci wybieraja ignorantow a to wsrod fanfar usluznych skundlonych mediow i pod dyktanfo sil z zagranicy tradycyjnie nam przychylnych
26 listopada 2011, 08:49 / sobota
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI - HISTORIA PRAWDZIWA ( Official video )

odnośnik
26 listopada 2011, 10:47 / sobota
Z GW Trójmiasto:

Organizacje katolickie przeciwko Krytyce Politycznej Maciej Sandecki 26.11.2011

Czternaście organizacji katolickich domaga się od prezydenta Gdańska, aby zamknął tutejszą świetlicę Krytyki Politycznej, bo angażowała się w blokadę marszu narodowców, który zdemolował stolicę Polski. Dlaczego autorzy listu ignorują oczywiste fakty? - pyta Maciej Sandecki, Gazeta Wyborcza

W liście, który wpłynął do prezydenta Gdańska, czytamy: "Samorząd Gdańska od pewnego czasu przyznaje granty Stowarzyszeniu im. S. Brzozowskiego finansującemu świetlicę Krytyki Politycznej w Gdańsku, w roku bieżącym kwotą 70 000 zł. W ostatnim czasie okazało się, że organizacja ta angażuje się w działania antydemokratyczne i działa przeciwko konstytucyjnie gwarantowanym swobodom do manifestowania swoich poglądów. Krytyka Polityczna uczestnicząc w Koalicji 11 Listopada przez wiele tygodni przygotowywała się, aby zablokować legalny Marsz Niepodległości w Warszawie. Spotkania na ten temat miały miejsce także w lokalu Krytyki Politycznej przy Nowych Ogrodach w Gdańsku.

Rozważenia wymaga, czy Krytyka Polityczna jest organizacją uprawnioną do otrzymywania pieniędzy na swoją działalność za pośrednictwem Stowarzyszenia im. Brzozowskiego. Wyjaśnienia wymagają także publicznie formułowane pod adresem Koalicji 11 Listopada zarzuty, dotyczące zaproszenia do Polski bojówkarzy z Niemiec, którzy w nasze Święto Niepodległości bili w Warszawie bezbronnych ludzi, sami będąc wyposażeni w pałki i kastety. Z powyższych powodów wnosimy o wstrzymanie przekazywania funduszy na działania tej organizacji z budżetu miasta Gdańska oraz o spowodowanie dokładnej kontroli, na co zostały zużyte przekazane wcześniej dofinansowania". Pod listem podpisało się 16 osób, w tym kilku działaczy PiS, reprezentujących 14 organizacji katolickich.

Cieszę się, że autorzy tego listu zwrócili uwagę na to, co działo się w Warszawie 11 listopada, ale martwię się, że wydarzenia te oglądali tylko jednym okiem, wielu faktów nie widząc. Piszą, że Krytyka Polityczna "angażuje się w działania antydemokratyczne", takie jak blokowanie legalnego Marszu Niepodległości. Mamy tu jakieś kompletne odwrócenie pojęć. Organizatorem Marszu Niepodległości, i to od wielu lat, był i jest Obóz Narodowo-Radykalny, organizacja, która w swojej deklaracji ideowej postuluje "odrzucenie demokracji, jako reżimu wrogiego Cywilizacji Europejskiej". Tak więc to ta organizacja angażuje się w działania antydemokratyczne i gdyby, nie daj Boże, ONR doszedł kiedyś do władzy, można by zapomnieć o jakiejkolwiek swobodzie do manifestowania swoich poglądów. Autorzy listu piszą też, i brzmi to jak zarzut, że KP angażowała się w blokadę marszu tak skrajnie niedemokratycznej organizacji, a spotkania na ten temat odbywały się też w jej gdańskiej świetlicy. Czyżby autorzy listu nie wiedzieli, że blokada marszu, Kolorowa Niepodległa, też była manifestacją legalną, na dodatek zgłoszoną do urzędu wcześniej niż Marsz Niepodległości?

Kuriozalnie brzmi również zdanie o bezbronnych ludziach bitych przez bojówkarzy z Niemiec. Szukałem w internecie filmów pokazujących, jak Niemcy biją bezbronnych Polaków 11 listopada w Warszawie, ale nic takiego nie znalazłem. Natrafiłem za to na dziesiątki, może setki filmów pokazujących, jak to uczestnicy Marszu Niepodległości biją polskich policjantów, fotoreporterów, dziennikarzy. Filmów, na których widać, jak demolują plac Konstytucji, obrzucają petardami Pałac Prezydencki, ambasadę Rosji. Filmów pokazujących, jak niszczą i podpalają samochody polskich stacji telewizyjnych. Filmów, na których słychać, jak wznoszą nienawistne, rasistowskie hasła.

Mogę zrozumieć, że autorzy tego listu nie mają dostępu do internetu, nie oglądają telewizji, nie czytają gazet i nie widzieli, jak uczestnicy Marszu Niepodległości zdemolowali stolicę Polski. Nie chce mi się jednak wierzyć, że tak żarliwi katolicy nie znają również biblijnych słów Jezusa: "Czemu to widzisz drzazgę w oku brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" oraz "Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni, i nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni, odpuszczajcie, a dostąpicie odpuszczenia".
26 listopada 2011, 11:03 / sobota
Lokalne blkumsztajny bronią swoich.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.503