Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Śląsk Wrocław - Akcja Most Śląski

strona 1/1

20 sierpnia 2011, 13:51 / sobota
20 sierpnia 2011, 18:08 / sobota
a co mnie most...są wazniejsze sprawy...tuskoland i jego zagrania...kibice powinni sie jednoczyc niezaleznie od barw przeciwko tuskowi a nie nazwami sie zajmowac...dzis mostów jutro ulic itd
20 sierpnia 2011, 18:47 / sobota
Dla leniwych odnośnik

Ślązacy pomagali nam przy "krzesełkach" i PLG. Teraz nasza kolej.
20 sierpnia 2011, 19:23 / sobota
Stogi-LG, nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Chcesz walczyć z Donaldem, a jednocześnie jesteś kompletnym ignorantem w sprawach historii naszego kraju.

Śląsk, to historyczna nazwa regionu, którego stolicą od stuleci był i jest Wrocław. To komuna zrobiła sztuczny podział na Dolny i Górny Śląsk. Dziś nazwa "Śląsk" zdecydowanej większości społeczeństwa kojarzy się z kopalniami i hutami, czyli Katowicami, Bytomiami i innymi Zabrzami. To jawne wypaczenie historii. Czas wreszcie obalić ten mit i przywrócić Wrocławiowi należny mu splendor. Akcja wrocławian jak najbardziej godna poparcia.
20 sierpnia 2011, 19:35 / sobota
Dokładnie. Jedno nie wyklucza drugiego... :)
20 sierpnia 2011, 19:53 / sobota
kiko77-nie jestem ignorantem...jak sie my kibice skupimy na rzeczach ktore niewiele maja wspolnego z kibicowaniem to sie rozmydlimy...nie przecze ze slaskowi sie nie nalezy nalezne mu miejsce...ale na Boga to tylko most...a tuz za rogiem sa zalatwiane rzeczy gdzie po tym ty i ja i inni nie bedziemy zadowoleni...do euro 2012 tuskoland zrobi wszystko zeby sie uefa przypodobac i za pierdniecie mi zakaz stadionowy da....i tak przy okazji...vratislavia albo dolnoslaski....ja jestem za ta nazwa mostu
20 sierpnia 2011, 20:05 / sobota
kiko77-dodajac do twego toku myslenia...przywrocic wroclawowi stolice slaska,gniezno stolice polski lub krakow...a gdansk niech pozostanie pod strefa wplywow prus...to juz historia...juz tego nie zmienimy...tak bylo kiedys...a Gdansk tez byl kiedys niemieckim...o to nie powalczysz?...tylko Lechia...
20 sierpnia 2011, 20:08 / sobota
STOGI-LG jebią mnie twoje przemyślenia odnośnie słuszności tej inicjatywy ,nie obchodzi cie temat - nie głosuj ,nie udzielaj się itp.
Postami na forum nie zmienisz podejścia rządu do tematu kibicowania...
Trzeba działać ,a nie skomleć jak jest źle.

Wszyscy zainteresowani głosujemy na most Sląski ,tą nazwę popierają Kibice Sląska czyli również My.
20 sierpnia 2011, 20:20 / sobota
STOGI jeśli masz głosować na nazwy, które podałeś to lepiej se odpuść. Nie bądź dywersant. Różni ludzie mają różne priorytety. Wrocławianie walczą o swoją tożsamość. Dla nie których ta sprawa jest pewnie ważniejsza niż Twoja walka z Tuskiem. Nie mniej jednak jak napisał eljot, jedno nie wyklucza drugiego.
20 sierpnia 2011, 20:26 / sobota
to moze my walczmy o o wolne miasto gdansk...KLIMEK i KIKO...ja juz swoj glos oddalem i mam prawo miec inny...to juz jest skomlenie?placz?....tylko wybor moj...powinnismy jednak my kibice Lechii skupic sie na tym by przynajmniej napis byl na pge...tj ma Slask na nowym stadionie...wyluzujcie chlopaki
20 sierpnia 2011, 20:28 / sobota
Stogi wybacz ale Gdańsk tylko przez bardzo krótki czas w swojej ponad 1100 letniej historii był pod kontrolą Prus. Zarówno prus rozumianych jako plemiona pruskie, jak i Prus jako księstwo/królestwo Pruskie. Gdańsk był zawsze miastem polskim, z dwiema krótkimi przerwami 1308-1466 i 1772-1919.
20 sierpnia 2011, 20:36 / sobota
Gdybyś nie wiedział , to przypominam - WMG nadal istnieje, więc o nie walczyć nie trzeba.
Jego założyciel Liga Narodów, ani jej następczyni ONZ nie "rozwiązały" WMG.
20 sierpnia 2011, 20:36 / sobota
buziek-zgadzam sie...to tylko bylo ironicznie
20 sierpnia 2011, 20:49 / sobota
Kiko podział na Dolny i Górny Śląsk wymyślono za PRLu? Gdzie Ty się historii uczyłeś, bo ciekawe rzeczy opowiadasz?

W ankiecie zagłosowalem, jak napisał Marek nalezy się odwdzięczyć za krzesełka i PLG, a poza tym ta nazwa i bez tego wydaje się najsensowniejsza z proponowanych.
20 sierpnia 2011, 21:26 / sobota
Ślask chce mostu Śląskiego i my mamy im w tym pomóc!!!, a nie dywagaować. Pomogli nam oni, pomożemy i my.
Co do tej polskosci Gdańsk, to jednak przy całym szacunku dla kolegów, to mijacie się z prawdą. Gdańska nie licząc okresu wczesnego średniowiecza, nigdy nie był czysto polski. Nawet jak był najważniejszym miastem Rzeczpospolitej (nie liczac stolicy), był bardzo autonomicznym, wielonarodościowym, ze wskazaniem na niemców (piszę to jako Polak - obiektywnie, i niestety). Cała sieczka historyczna pakowana nam do głow za komuny, nijak sie ma do rzeczywistej historii naszego wspaniałego miasta.
Ja jestem dumny i szcześliwy ze mam ten zaszczyt być mieszkańcem Gdanska, ale nie przesadzajmy z ta polskoscią Gdańska. Kiedyś poczucie narodowosci było zupełnie inne niż teraz, a ludzie czuli sie bardziej Danzigerami niz Polakami czy Niemcami.

Głosujmy na most Śląski!!!

TYLKO LECHIA!
20 sierpnia 2011, 21:28 / sobota
Tylko my nie rozmawialiśmy o zróżnicowaniu etnicznym Gdańska tylko o jego przynależności politycznej.
20 sierpnia 2011, 21:35 / sobota
jesli tak to OK, jednak trzeba pamietac ze GDANSK to wyjatkowe miasto, mimo motta Nec Temere Nec Timide, był zawsze autonomiczny, niepokorny jesli miał na tym stracic prestiż miasta. Powinnismy być dumni ze żyjemy w tym szczególnym miejscu.

TYLKO LECHIA!
20 sierpnia 2011, 21:37 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
20 sierpnia 2011, 21:46 / sobota
Stogi - pomóc braciom to zaszczyt, a o słuszność sprawy nie musimy sie martwić. Czy ktoś we Wrocławiu miał rozterki która nazwa ulicy bedzie lepiej pasowała Pokolenia Lechii Gdansk, czy Władców Północy.
A ta akcja nijak sie ma do problemu na linii kibice-rządzący i nie rozumiem twoich dylematów w tym temacie.

TYLKO LECHIA!
20 sierpnia 2011, 22:34 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
20 sierpnia 2011, 22:56 / sobota
Niby o moście a zeszło na politykę a i Donaldowi jak widzę się znów dostało.
Jeśli chodzi o Śląsk to podział na górny, dolny to podział nie jest za komuny a istniał co najmniej od rewolucji przemysłowej. Stolicą Górnego Śląska też bardziej jest Opole niż Katowice, te sztuczne przesunięcie stolicy to jak najbardziej dzieło komunistów. Ale cały Śląsk miał stolicę we Wrocławiu, z tym że o stolicy można mówić jako o centrum, gdzie są uniwersytety, dwór władcy, ograny władzy itp. A przez inne warunki gospodarcze Wrocław i Dolny Śląsk już dość dawno odjechał od Górnego Śląska.
21 sierpnia 2011, 15:50 / niedziela
Arkadiusz łapiesz mnie za słówka. Chodziło mi o marginalizację Wrocławia jako stolicy Śląska i tyle. A to właśnie uczyniła PRL.
21 sierpnia 2011, 16:06 / niedziela
zagłosowane ;)
21 sierpnia 2011, 18:49 / niedziela
kasowanie moich postów tylko dlatego ze mam inne zdanie...myslalem ze forum jest miejscem na demokracje,wolnosc słowa...bawmy sie dalej jak dzieci
21 sierpnia 2011, 19:25 / niedziela
Stogi LG - szanuje opinie innych, nawet jak sie z nimi nie zgadzam, ale według mnie, (jak to napisał ktoś powyzej) "pomieszałes dwa różne systemy walutowe". Stąd kasacje.

To że ludzie głodują w Somalii nie powoduje ze mam nie isc na plaże, nie napić sie piwa, bo są wazniejsze rzeczy...

TYLKO LECHIA!

Głosujmy na Most Śląski!
27 sierpnia 2011, 21:25 / sobota
Komunikat wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
(...)
Liczba potwierdzonych głosów w ankiecie po zakończeniu głosowania wyniosła 15.755. Największą liczbę głosów zdobyła nazwa MOST RĘDZIŃSKI, uzyskując 8725 głosów, co stanowi 55,38 proc. wszystkich oddanych głosów.

Druga w kolejności propozycja nazwy - Most Śląski, zdobyła 4203 głosy, co stanowi 26,68 proc. wszystkich oddanych głosów.
28 sierpnia 2011, 18:35 / niedziela
Czyli lipa:( Się palcem nie pokazuje i głos oddaje;)
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.022