Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Spotkanie z zarządem, trenerem i kapitanem 02.09.2011 18:30!

strona 2/3

2 września 2011, 23:32 / piątek
darlog gdzie w Manchester jesteś ?? Jaka dzielnia ? Pozdro
2 września 2011, 23:36 / piątek
cheethamhill :) a co ? mieszkasz w poblizu ? no to brachu moze po browcu ktoregos dzionka ? :)
2 września 2011, 23:36 / piątek
25. system sprzedazy biletow siadal bo klima na stadionie nie dzialala lub straz pozarna w czasie inspekcji wylaczla zasilanie ;-) , ale jest szanasa na poprawią bo ten system nie zostal jeszcze odebrany
26. niedlugo moze rusza oplaty za parking przy stadionie, beda podobne jak na Ergo Arenie
2 września 2011, 23:44 / piątek
@ malcolm

pytanie retoryczne : To nie byly platne , troche dziwne powiem szczerze, to jesli powiedzmy bilet na MU kosztuje na podrzedny mecz Ł25 to parking w jakiejs odleglosci od stadionu to min Ł5, sa to powazne wplywy do kasy klubu.
mowie to dla tego ze jest to kolejna szansa podreperowania budzetu klubowego , no w sumie fakt tak naprawde to sa poczatki PGE Areny i wszystko po malu , krok po kroczku najpierw niech sie uporaja z tymi strazakami

pozdro z manchester
2 września 2011, 23:51 / piątek
Ja mieszkam na old trafford w zasadzie nie daleko Ciebie. A słyszałeś o LGFCE? mam tu jeszcze jednego kolesia który miszka w witenshaw, a pifko czemu nie :)
3 września 2011, 00:02 / sobota
darlog , chyba za dlugo juz siedzisz za granica i zapomniales jakie tu u nas sa realia ;-), u nas stadion mial byc oddany w styczniu (przelozone mecze z wielka trojka), pozniej w kwietniu, pozniej w czerwcu, teraz dalej trwaja prace wykonczeniowe :-)))) , KK nie zawsze dzialaja , to kto bedzie myslal o systemie parkingowym ;-) , jakby klub tylko trochę pomyslal to oglosilby, ze robi mega promocję dla kibicow Lechii i do konca wrzesnia parking jest darmowy, a ze mamy takie wladze jakie mamy to wiemy ze system parkingowy jest jeszcze nie gotowy wiec trzeba korzystac z okazji i parkowac za darmo :-))))

Dzis był kibic na wozku inwalidzkim, on to mial kabaret z biletami, ale cale szczescie ze "sluzby" ogarnely sytuacje na meczu i dodatkowo klub zobowiazal sie ze wyjasni zaistniale "nieporozumienia"
3 września 2011, 00:09 / sobota
podsumowując to obecna sytuacja przerasta możliwości organizacyjne klubu.
Panuje totalny chaos i brak profesjonalizmu. Inwestor ma wyjebane, czekamy może pech się skończy w maju jak wygaśnie kontrakt kafara.
3 września 2011, 00:28 / sobota
powoli konczac swoje "wywody", to WIEEEEEEEELKIE DZIEKI Lwom za organizację spotkania, dziękuję także przedstawicielom Lechii, Łukaszowi i spółek zależnych, że w tak licznym gronie stawili się na spotkanie, mimo że część odpowiedzi nie była "zadowalająca" to cale spotkanie nalezy chyba uznać za sukces obu stron i oby bylo ich wiecej to na pewno poprawi relacje klub - kibice , mi bardzo podobał się Turnoś, odniosłem wrażenie, że chłopina starał się, w miarę możliwości, odpowiadać na pytania szczerze.
Jedyne czego mi zabrakło to jakiegoś wstępu, Panowie weszli usiedli i czekali na pytania, a nastepnym razem moze udałoby się, coś takiego, że każdy z przedstawicieli Lechii wypowie jedno dwa zdania w swojej "dzialce" np niech pochwali sie osiagnieciami w ostatnich miesiacach, lub poczyta forum i odpowie na wstepie na najbardziej "nurtujace" pytania w swojej "działce". To pozwoli "rozluznic" atmosferę na wstępie i pokaże, że klubowi także zależy ....
3 września 2011, 00:29 / sobota
tak z hasła Wielka Lechia moich marzeń zostało to ostatnie słowo.
3 września 2011, 00:31 / sobota
wszyscy pierdolą to i wy pierdolicie a który w biznesie od razu dorobił się fortuny ? no który? piłka kopana to biznes od lat to nie strzał w dziesiątke to nie klozety z chin i elektronika z tajwanu do tego trzeba czasu! kilka lat temu ja bynajmniej marzyłem o ekstraklasie a tu widze co po niektórzy już chcą ligę miszczów .Nie mówie że wszystko jest ok ale k...a dajmy na luz,dajmy czasu inne możniejsze kluby walczą o to kilkanaście lat !!!! a tu k....a sami napaleńcy jak nie teraz to ja sie obraże !! a idzcie wy w ch.j popaprancy sami spróbujcie chociaż otworzyć budkę z hot-dogami powodzenia.
3 września 2011, 00:38 / sobota
Wielka Lechia Moich Marzeń to niestety na dzień dzisiejszy, przykro to stwierdzić, ale dla władz klubu to mało znaczący slogan, można ich tłumaczyć przejęciem stadionu i ogolnym burdelem jaki wokol tego panuje, oby tylko sie pozbierali razem z Kucharem i zaczeli działać w TYM kierunku, bo za dwa miesiace moze byc ponizej 10tys i nawet nie bedzie jak wrocic na T29 ....
3 września 2011, 00:44 / sobota
malkolm tak nie jest ! w twoich słowach czuje żałobe ,pytanie kto umarł? ja ? ty? nas tysiące? odpowiedz brzmi nie!!! my zawsze będziemy !!! a czy za rok? a ch.j wie może dwa ale w koncu będziemy wielcy czy to się komuś podoba czy nie ! zresztą już nimi jesteśmy pozdrawiam.
3 września 2011, 00:46 / sobota
bo Lechia to My czy to ku..a tak trudno zrozumieć ?
3 września 2011, 00:55 / sobota
to My jesteśmy wielcy ! Ja Ty On Oni czyli Ci co chcą i klub i jego rozwój który trwa nawet latami też jest jego częscią ja jestem cierpliwy a co poczekam,nie jesteśmy Barceloną ale ja wierzę że kiedyś też będziemy wielcy amen.
3 września 2011, 00:59 / sobota
małe sprostowanie My jesteśmy wielcy a będzie wielka Lechia naszych marzeń tylko czas panowie i panie czas.
3 września 2011, 01:44 / sobota
chyba za duzo już dzis wypilem i staje sie sentymentalny, ale siedzi mi we łbie Kafar po spotkaniu, on NAPRAWDĘ kocha Lechię i odniosłem wrazenie, że dla jej dobra spokojnie zrezygnowałby z posady KUR.A MAĆ i co dalej .....
3 września 2011, 02:43 / sobota
no własnie co dalej? i to jest kur.a pytanie ? na zdrówko malkolmie i na pohybel niedowiarkom bo wiara jest nasza nie zachwiana do zobaczenia i tak na zawsze na zawsze !!!!
3 września 2011, 09:41 / sobota
Jezeli mozna to prosze usunąc moj ostatni post, to "********* i co dalej ....." bedzie zle interpretowane, nie odnosilo sie do ewentualnego nastepcy Kafara, tylko bardziej do moich "wewnętrznych" oporow jakie moga sie pojawić przy checi zwolnienia go, w przypadku gdy w dalszym ciągu bedzie brakowało ostatniego podania :-)
3 września 2011, 09:47 / sobota
@ MateuszMLG
ooo to ekstra nie daleko jak co to 07826659436

@ Malcolm

nie no faktycznie budowa i odbior stadionu idzie jak krew z nosa, ale pomysl na zafundowanie kibicom LG darmowego parkingu za darmo przez np 2 m-c genialny malcom :) niezly chwyt marketingowy :)

pozdro
3 września 2011, 09:53 / sobota
MateuszMLG -slyszalem ale ostatnio mi czasu brakuje ale musze sie zarejestrowac na facebook :) dopiero wtedy mozna sie zapicac - tak gdzies tam wyczytalem

acha i najwazniejsze dzieki Malcolm i wszystkim innym za relacje ze spotkania moze troche spokojniejsze sny bede mial :)

Pozdro
3 września 2011, 10:00 / sobota
A czy było coś o niemożności posiadania dwóch kart kibica różnych klubów?
3 września 2011, 11:12 / sobota
Mnie najbardziej jako informatyka rozjebała wczoraj odpowiedź odnośnie serwerów, braku klimy (zepsuta), serwerów w budkach kasowych (lol) i temperaturze 50 stopni.
Brak profesjonalizmu na całej linii. Nie tak się przygotowuje system do dużej dystrybucji.

Odnośnie palarni - na Ergo Arenie są palarnie, więc jakoś obeszli ustawę. A tu się zastanawiają jeszcze, co robić i straszą zakazami stadionowymi palaczów, porażka.
3 września 2011, 11:16 / sobota
Nie wiem, czy ktoś już pisał, chyba nie, będą pilnować, żeby na sektorze dopingowym na schodkach nikt nie stał, choć czasem będą przymykać oko.
3 września 2011, 12:04 / sobota
@Lewy91- kolega co wygarnał zarządowi Lechii skupił się głównie na obrażaniu i krytykowaniu zarządu- do tego był głupio mądry- kończąc te spotkanie bo musze iść na obiad-- idz chłopie. Mnie ciekawi jedno- tyle tu było przeciwników kafara- kolega @dali i inni i nikt mu w twarz nie powiedział co mu na sercu leży! nikt! sorry ale permamentni narzekacze- chyba ze są z UK tracą duzo- nikt! Kafar jest bucem- wypowiada sie jakby ktoś go atakował, mimo że tegonie robi- ludzie gadacie o tyh fajkach- przy bramkach stadionowych w przerwie paliło full ludzi- nikt ich nie wyganiał- na chuj palicie w kiblach- wylać sie nie idzie. zachwile zacznie tam być syf -gaszenie na klopach kipy ujebane ściany- dbajmy o ten stadion.

Tadić podobno przygotowany do gry- bardziej jak traore niz sazankow, benson jeszcze wystrzeli- kafar- "ma nieprzeciętne umiejetności"- ruszy marketing na wiekszą skalę- niestety tylko 22 tysie kart kibic- plusem jest to ze bedzie mozna jeszcze dłuzej warunkowo kupować pojedyncze bilety bez kart.

Jeden z kolegów urzył argumentu - w warszawie jest sprzedanych ponad 100 tys kart kibica- jako ze zarząd nie miał może zbytnio pomysłu i jaj na to odpowiedzieć to ja odpowiem- stadion Legii był oddany na czas- ludzie mogli przyjsc i w spokoju wybrać sobie miejsca, koniunkturę nakręcił mecz z arsenalem, takie mały szczegół w warszawie zyje 5 razy wiecej osób niz w gdańsku!!!!! 5!!! kumacie subtelną róznice? stadion Legii jest mniejszy, mnasz 2 razy wiekszy- kibic sobie pomysli- a i i tak gdzieś ten pojedynczy sobie kupię- dodatkowo klub zezwalajac na sprzedaz biletów bez kart kibica- odciaga konieczność zakupu- ale chyba w ten sposób stara sie pojsc nowym kibicom na rekę i przyciągnac ich na stadion nie? pozatym ok kochamy Lechie, ale Legia to firma- Liga mistrzów europejskie puchary, mistrz polski sprzed 5 lat cały czas walka o czołówkę - ich idole był Kazimierz Deyna, a naszym Puszkarz w drugiej lidze- ok równajmy do lepszych , ale zachowajmy doze rozsadku.

Moim mzdaniem zarzad niepotrzebnie wrzuca kafara na tak wysokie wody- po co pompować balon europejskimi pucharami- niech robią swoje, bo w zeszłej rundzie ze stresu sie spierdzieli i wyladowali na 8smym miejscu. Turnoś w pewnym momencie powiedział że 2 mecze i by była europa ok - to samo moga powiedzieć w gorniku, lechu, dyskopolo, widzewie.

Widac ze zalezy im na dobrze klubu- co zreszta parę razy ujeli- po atakach że nic nie robia i on prowadziłby lepiej.

Surma tez powiedział że czasem druzyna nie czuje wsparcia- i zadał pytanie czy jej błędem jest to ze raz na kilka meczów zagrają fantastycznie - bo potem jak średnio to jest juz narzekanie- skwitował to że zależy im na podnoszeniu jkości cały czas i ich gło0wnym celem jest wygrywanie więc dalsza dyskusja nie ma sensu.

Wiecej takich spotkań, a nie będzie niedomówień! raz na kwartal wskazane!
3 września 2011, 14:38 / sobota
kolega "od obiadu" dobrze zaczął ale potem sie pogubił i zaczął byc zbyt cwaniakowaty, skoro Turnoś zasłaniał sie poufnością umowy ze sport5 (niestety ma taki obowiązek), powinien sobie dać spokój (i tak nie dostałby odpowiedzi) a nie twierdzić ze Turnoś nie wiem co podpisał, po pieciokrotnym powtarzaniu o poufności punktów umowy, gosc stwierdzi ze idzie na obiad, co było najlepszym rozwiązaniem.

Jesli chodzi o Kafara to można było wyczuć ze jednak trochę się przejmuje opiniami kibiców i chyba ma trochę żal ze głośno krytykujemy, a pochwały są juz tylko szeptem.
Z drugiej strony sam zasłużył sobie swoimi irytującymi mantrami typu brak ostatniego podania.
Więcej samokrytycyzmu trenerze a i odbiór u nas sie poprawi!

TYLKO LECHIA!
3 września 2011, 16:15 / sobota
@ Ursus Man Z uwagi na to ,iż do końca roku będzie można kupować zwykłe bilety, to problem innej KK nie ma znaczenia. Na oficjalnej stronie jest napisane ,że posiadanie KK innego klubu nie jest przeszkodą, ale jak życie pokazało na meczu z ŁKS, jest to dalej problem. Powiedzmy, że klub lub też zarząd rozwiąże ten problem. Zobaczymy na wiosnę.
@ Luki LG Pytasz się gdzie byli ci przeciwnicy Kafara i się nie odzywali ,jak było spotkanie. Widzisz ja tam nie mam do niego wielkich pretensji , poza 6 kwietnia. PP jak by co. Ale mając okazję zadaje naszemu trenerowi z 2 pytania.
1. dotyczyło dlaczego nie wygraliśmy z ŁKS , kiedy inni im pakowali po kilka bramek.
2. kiedy zacznie wpuszczać młodych zawodników np. Kacprzycki.
Odpowiedz mi czy te odpowiedzi Kafara , które udzielił, według Ciebie były zadawalające ?
Bo dla mnie nie. ale nie było co drążyć tematu jak tyle osób miało jakieś konkretne pytania.
p.s. bardzo mnie ucieszyła liczba osób jakie wyrobiły karty kibica z Rumi ,Redy i Wejherowa.Super Panie i Panowie.Są już na setki kibiców Lechii a będzie jeszcze nas więcej!!! Acha o Gdyni już nie wspominam , bo ta liczba jest bardzo pocieszająca. Oby tak dalej.!!!
3 września 2011, 20:45 / sobota
>>24. Powiedzieli że ze sprzedaży biletów na mecz z Craxą zarobili 600 tys. zł.

600 tys to bardzo mało jak na 34 k widzów. Nawet jak z 1-1.5 k miało karnet i do tej sumy nie są wliczani to wychodzi za bilet 18 zł. Mało. Nawet bardzo mało.
3 września 2011, 21:03 / sobota
a ktoś policzył ilu weszło za darmochę albo "zaproszenie" (zakłady pracy itp.)?
3 września 2011, 21:05 / sobota
600 tys. to chyba czysty dochód, przychód zapewne był większy ale koszty organizacji meczu na takim stadionie to są nie małe kwoty.;.
3 września 2011, 21:07 / sobota
znaczy czysty zysk?;)
3 września 2011, 21:11 / sobota
poniekąd ;-]
a jak jest naprawdę pewnie się nie dowiemy.;.
chyba że zagramy w LE, tam o kasie UEFA mówi oficjalnie..
3 września 2011, 21:27 / sobota
malcolm-malkontent:-)
3 września 2011, 21:28 / sobota
odnośnik

Jak ktoś ciekawy to przebrnie do końca, jako ciekawostka to że Lechia od trzech alt nie daje swoich danych. Niby nie ma obowiązku ani potrzeby, jak będzie wchodzić na giełdę to się przełamie, ale dziwne że inni dają a my top-secret :)
3 września 2011, 22:32 / sobota
35tys x srednio 30zl = okolo 1mln wiec niech mi nie bredza ze 600 tys
3 września 2011, 23:12 / sobota
Piszesz ok miliona zł z biletow tylko ciekawe jakie są koszty zorganizowania meczu na PGE.
Wydaje mi się,że nie małe.
3 września 2011, 23:32 / sobota
Przeciez to chyba logiczne ze poniesli koszty!!! Wiec te 600 tys realne
3 września 2011, 23:39 / sobota
Dochód z biletów jest dzielony, nie wszystko wpływa na konto Lechii. Na pewno część pieniędzy dostaje Urząd Miasta i chyba część idzie na spłatę kredytu jaki został zaciągnięty na budowę stadionu. Jest to jak najbardziej realna kwota, która zasiliła konto Lechii - Operator.
3 września 2011, 23:50 / sobota
Tak idzie część: dokładnie 5% od wpływów. Warunki umowy z miastem są znane bo był to przetarg publiczny.
3 września 2011, 23:52 / sobota
Lechia płaci rocznie 2 mln zł netto + 5% wszystkich przychodów;
koszty niemałe, dodatkowo utrzymanie obiektu (min. 10mln zł rocznie) a kasa za nazwę od PGE wpływa do inwestora - czyli miasta Gdańsk poprzez spółkę BIEG2012.;.
4 września 2011, 07:20 / niedziela
Lechia Operator płaci 2 mln + 5% przychodów, 10 mln za utrzymanie spada na wlasciciela czyli miasta, ale 7 mln dostają od PGE.

Co do kasy za bilety z pierwszego meczu to powiedzieli ze mieli przychód 600 tys, a nie czysty zysk. Jesli ktos juz przyjmuje średnią cene biletu to przyjąłbym ok 20 zl, a nie 30 zl. Popatrzcie ze dużo było dzieci (zniżka 50%), kobiet (20%), do tego karnety (takze niższa średnia cena biletu), 2 tys biletów wzięło miasto też nie wiadomo na jakich warunkach, a sektory za 100zl nie były specjalnie zapełnione.

TYLKO LECHIA!
4 września 2011, 08:02 / niedziela
Kamarades!
Nie jest może dobrze, ale musi przyjść konunktura! Niech wprowadzą browar na stadionie, a zacznie się. Patrząc na twarze zasiadające na Q i okolicach, serce rośnie.
4 września 2011, 09:57 / niedziela
koszty utrzymania obiektu ponosi Lechia... połowa budżetu klubu to stadion.;.
z oficjalnej
odnośnik
(...)
Przyszły dzierżawca będzie ponosił koszty utrzymanie obiektu, które szacuje się na około 10-12 milionów złotych rocznie, opłacał roczną dzierżawę w wysokości dwóch milionów złotych netto oraz przekazywał pięć procent z tytułu wszystkich wpływów.
--------------------
kasa od PGE ma iść na spłatę kredytu;
natomiast koszty modernizacji obiektu spadają na miasto.
4 września 2011, 10:18 / niedziela
przeciez jak podpisywali umowe z PGE to podali do mediów, że sa wielce w urzedzie zadowoleni bo ta umowa daje 80% kosztow utrzymania stadionów przez czas trwania umowy
wiec o co kaman?
4 września 2011, 10:30 / niedziela
no dobra niech bedzie 600tys mniejsza o to, ale to pokazuje ,ze aby nie doplacac do biznesu to my musimy grac o puchary europejskie i w nich grac a tu co sie wyprawia? sprowadza sie napastnika na 5 kolejke juz nie mowie o tym, ze na kazdej pozycji powinna byc konkurencja .ponadto nasz szanowny Pan inwestor obiecywal wylozenie kasy na transfery z tego co pamietam a na spotkaniu slysze ze nas nie stac na owe,Zdalem sobie sprawe ze na Wielka Lechie musimy jeszcze dlugo poczekac bo z takimi' inwestorami" to jej nie bedzie raczej.Trzeba sie uczyc od Cypryjczykow jak robic wyniki ale niestety Panowie tu potrzebna jest kasa.
4 września 2011, 11:36 / niedziela
odnośnik
odnośnik

Prawda jest taka że u nas bilety są tanie. Ja by oglądać Lechię w wawie płaciłem 70zł i 50 zł (na puchar taniej) a były to najtańsze normalne bilety bez zniżek. Widać więc że my na stadionie mimo że jest największy nie będziemy mieli takiego przychodu z meczy jak Legia. Nie mówiąc już o zysku. Jedynie na koncertach jesteśmy bezkonkurencyjni bo w wawie mają narodowy to Legia nie zarobi :)
Ale kto do Gdańska na koncert się wybierze jak pociąg jedzie siedem godzin?
4 września 2011, 13:37 / niedziela
Może się przyczepie ale w Warszawie zarobki delikatnie mówiąc są wyższe niż w Gdańsku :)
4 września 2011, 13:48 / niedziela
Nie sądze żeby była jakaś zauważalna różnica pomiedzy Gdańskiem i Warszawą jesli chodzi o zarobki.
4 września 2011, 14:23 / niedziela
jeśli masz na myśli prace w biedronce w gda czy wawie ... to masz rację
4 września 2011, 18:29 / niedziela
Tomas 73 - powiem szczerze ze nie wiem jak to jest do konca z tymi kosztami.
Ja znalazłem taki artykuł:
"Rozpoczął się przetarg na operatora PGE Arena Gdańsk. Minimalna wysokość oferty wynosi 2 miliony złotych netto. Konkurs wygra firma, która zadeklaruje najwyższą cenę rocznego czynszu. Umowa zostanie podpisana na 10 lat.
- Na zwycięzcy przetargu będzie spoczywał nie tylko obowiązek uiszczania rocznego czynszu, ale także ponoszenia kosztów utrzymania stadionu, które powinny wynosić około 10-12 milionów rocznie – powiedział rzecznik prasowy Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012, Michał Kruszyński.
- Dzierżawca będzie miał do dyspozycji kwotę 35 milionów, które PGE Polska Grupa Energetyczna SA przekaże w rocznych transzach do 31 maja 2014 za prawo do nazwy stadionu. Zgodnie z umową te pieniądze mają być przeznaczone na pokrycie kosztów utrzymania PGE Arena Gdańsk – dodał Kruszyński."

I pamietam ze tak miało być. Na Traugutta opłaty całoroczne wynosiły ok 2 mln, wiec byłby to wzrost o 500% i w zasadzie załamałoby to budżet klubu, nawet jakby co mecz przychodziłoby 30 tys ludzi to nie zarobiliby na 70% opłat za stadion.

TYLKO LECHIA!
4 września 2011, 21:14 / niedziela
Cygnus dobrze prawi - tak miało być.

Jeżeli nie zaszła jakaś zmiana to LO musi znaleźć rocznie 5 mln do zbilansowania kosztów (10 mln kosztów utrzymania + 2 mln miasto - 7 mln PGE). Przyjmując oczywiście, że owe 10 mln kosztów były wyliczone w miarę należycie, a nie wzięte z sufitu.

Ogrom pracy przed LO aby nie popaść w długi. Szybko trzeba szukać alternatywnych dochodów. Z meczów Lechii nie wyżyją.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.471