Gdańsk: niedziela, 5 lipca 2020
FORUM
Podstrony:

Zbiórka książek i pomocy dydaktycznych dla Wileńszczyzny

strona 1/1

1

8 września 2011, 21:00 / czwartek
Przez cały wrzesień i październik Stowarzyszenie „Lwy Północy” prowadzić będzie zbiórkę książek i pomocy dydaktycznych dla Polaków na Litwie. Zbiórka dotyczy pozycji o tematyce historycznej, literatury pięknej, encyklopedii, lektur szkolnych oraz podręczników z zakresu metodologii dla nauczycieli. Zachęcamy kibiców do odstąpienia materiałów z własnych zasobów lub zakup potrzebnych książek. W tym zakresie nawiązany został również kontakt z kilkoma wydawnictwami, które zadeklarowały wspomóc tą inicjatywę.
Na Litwę do polskich szkół i ośrodków kultury ofiarować można również sprzęt komputerowy i również w tym zakresie liczymy na pomoc kibiców Lechii. Pod koniec października wszystkie zebrane dary zostaną przygotowane do transportu i na początku listopada przewiezione na Wileńszczyznę do kilku polskich ośrodków.

Pierwsza zbiórka odbędzie się przed meczem z Górnikiem w poniedziałek 12 września. Na około 2 godziny przed meczem przy stoiskach z pamiątkami Stowarzyszenia, członkowie Lwów Północy posiadający specjalne identyfikatory z hologramem będą prowadzić zbiórkę.

Jednocześnie informujemy, że dary dla Wileńszczyzny przynieść można również do sklepu Lwów Północy w CH „Wielki Młyn” ul. Wielkie Młyny 16 od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00 oraz soboty w godzinach 10:00 – 14:00.

Liczymy na wsparcie kibiców Lechii, w tej jakże ważnej dla naszych rodaków sprawie, jaką jest utrzymanie polskiej edukacji, historii i tradycji.
10 września 2011, 02:28 / sobota
Mam dwa kompy,stare ale może sie przydadzą.

Celeron procek 1,7,512 ram,grafika jakis ge-force stary,dysk 10 gb,klawiatura,mysz.Monitora brak.

Celeron procek 2,4,512 ram,grafika zintegrowana,dysk 40 gb,klawiatura,mysz,monitor kineskopowy 15 cali.

Mam jeszcze laptopa,w sumie chodzi ale jakos slabo.Jak ktos potrafi doprowadzic go do w miare normalnego stanu to rowniez moge oddac.
Nie pamietam dokladnie parametrow, ale chyba celeron 1,7 z gównianym ramem i 40 gb dyskiem.

Przyda sie?
10 września 2011, 02:54 / sobota
Poszperałem trochę i moge też dać sporo tzw. "ściąg",czyli streszczeń lektur i różnorakich ich opisów,ale chyba nie tędy droga...Trochę podręczników z lat 90-tych, w których nie ma że Miller wprowadził Polskę do UE 9choć to prawda historyczna)...
10 września 2011, 10:52 / sobota
Wiele osób ma niepotrzebne książki (byle w dobrym stanie - rodacy nie potrzebują naszych śmieci). Na pewno sporo osób ma też książki dla dzieci, z których czytania dzieci już po prostu wyrosły. To wszystko warto przynieść już w poniedziałek. Ja już wyselekcjonowałem kilka pozycji, które chcę odstąpić w tym zacnym celu i które posłużą teraz rodakom z Wileńszczyzny.
11 września 2011, 21:51 / niedziela
12 września 2011, 11:08 / poniedziałek
Każdy w domu ma na pewno jakieś nie potrzebne już lektury szkolne itd, dziś jest okazja żeby oddać je w dobre ręce i mam nadzieję, że mało będzie osób z rozumowaniem - "ja mam wyjebane na bank ktoś inny przyniesie".

To samo zbiórka podpisów, można podejść i poświęcić te 30 sekund, chyba to nie dużo.
12 września 2011, 15:38 / poniedziałek
Podbijam. Warto wychodząc z domu zabrać kilka niepotrzebnych książek i przekazać na szczytny cel. Może komuś się spodobają.
29 września 2011, 15:31 / czwartek
29 września 2011, 22:13 / czwartek
Podbijam, bo warto wesprzeć obie akcje!
30 września 2011, 16:03 / piątek
Nie zapominajcie o Polakach na Wileńszczyznie.

TYLKO LECHIA!
14 listopada 2011, 20:26 / poniedziałek
Relacja z pobytu w Wilnie.

odnośnik
15 listopada 2011, 23:42 / wtorek
Tu także krótkie sprawozdanie
odnośnik
16 listopada 2011, 22:44 / środa
Świetna akcja. Mega plus!
Dzis slyszałem nawet info w radiu (RM) o akcji Lechii i Lecha w Wilnie podczas Święta Niepodległości.
18 listopada 2011, 08:54 / piątek
BOG, HONOR, OJCZYZNA !!!

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.285