Gdańsk: niedziela, 5 lipca 2020
FORUM
Podstrony:

Kto za Kafarskiego?

strona 2/15

20 września 2011, 21:03 / wtorek
Najnowszy wywiad z Tarasiewiczem:

odnośnik

Prawda jest taka, że budował ciekawy team w Śląsku, ale otrzymał lekcję pokory. Uczył się na stażach trenerskich, złapał na pewno dystans do swoich błędów. Teraz może być jego czas, po dołku tacy ludzie zazwyczaj wychodzą silniejsi; tak było z Probierzem po kiepskim epizodzie w Widzewie i męczarniach w Polonii Bytom.

Jeśli nie stać nas na zagraniczny zaciąg to bierzmy Tarasiewicza! Ma papiery żeby zabłysnąć w Lechii.
20 września 2011, 21:12 / wtorek
Victor Goncharenko
20 września 2011, 21:14 / wtorek
Taras albo Urban.
20 września 2011, 21:15 / wtorek
I tylko zdanie do Simka:
nie w tym rzecz, że Tarasiewicz ma przenosić schematy boiskowe jakie grał we Francji 15 lat temu. Rzecz w doświadczeniu jak funkcjonuje profesjonalny klub, jakie jest podejście i organizacja treningów. Jak dla mnie to bardzo duzo - inna kultura pracy o ktorej mowil np. Petrescu.
20 września 2011, 21:16 / wtorek
Urban aktualnie daje popis w Lubinie :))
20 września 2011, 21:18 / wtorek
Kafar juz nie panuje nad druzyna i stracil zupelnie autorytet, weszlo dobrze napisało, że III ligę z emerytami w skladzie ekstraklasa powinna ogrzc majac nawet 2 promile we krwi, wiec nie ma co dalej brnac w tym "układzie" i czas to zmienic, zatem
"(...) wcześniej Tarasiewicz wprowadził Śląsk z III ligi do ekstraklasy i w 2009 roku zdobył z wrocławskim zespołem Puchar Ekstraklasy.(...)" chyba wystarczy na zastapienie Kafara, chce grać ofensywnie, ma gotowych zawodnikow na 4-4-2 dostepny od zaraz, wiec brac go od jutra, bo jezeli uda sie ograc Podbeskidzie to agonia bedzie trwac dalej, a jezeli nie to tylko stracimy punkty i czas
20 września 2011, 21:18 / wtorek
jak juz sie bawimy Dariusz Wójtowicz/Jacek Grembocki wezma ich za mordy
20 września 2011, 21:19 / wtorek
Może Leo byśmy sciągnęli? Jest dyrektorem sportowym gdzieś na Węgrzech.

Marzy mi się ten Cate: odnośnik Asystent min w Chelsea i Barcelonie. W CV Ajax i Panatinajkos. I wolny jest obecnie. Tyle, że ostatnio pracował w Katarze, więc pewnie przyzwyczaił się do pieniążków.
20 września 2011, 21:20 / wtorek
I tu sie zgadzam: Janek Urban to bardzo łakomy kąsek: papiery jedne z lepszych jeśli chodzi o młode pokolenie trenerów, tylko niepokojący jest ten jego brak wyników. W każdym razie w Warszawie facet jest bardzo szanowany, doceniają jego pracę - warto byłoby spróbować.
20 września 2011, 21:20 / wtorek
moze sir Alex Fergusson? :D
20 września 2011, 21:27 / wtorek
Już nie będę spamował i ostatni na jakiś czas wpis w wątku (wstrząsnął mną dzisiejszy wynik w PP). Kafar ewidentnie się zgubił - z Koroną znowu była słaba gra (który to już mecz?) a dzisiaj... szkoda gadać...

Dla mnie kontrkandydat nr 1 to Tarasiewicz (ambicje, autorytet, otwarta głowa i ciekawe doświadczenie) a dalej Urban (jeśli go zwolnią z Zagłębia).
20 września 2011, 21:28 / wtorek
@arcbuz, z argumentacją o organizacji klubu też się nie zgodzę i ponownie uczepie się tych 15 lat. My potrzebujemy kogoś kto wie jak klub powinien funkcjonować poprawnie tu i teraz, a nie 15 lat temu. 15 lat to zarówno szmat czasu piłkarsko, jak i organizacyjnie. Poza tym jak widać na załączonym obrazku, trener nie może być jednocześnie dyrektorem sportowym, bo nie daje rady łączyć jednej funkcji z drugą. Po 2 komitet transferowy to pomyłka. Powinno być tak, że trener już po zimowym okienku zaczyna się rozglądać za wzmocnieniami na poszczególne pozycje na kolejny sezon i za jego wytycznymi scouci wyruszają na obserwacje piłkarzy na wskazane przez niego pozycje, a nie tak jak teraz, że zaczyna się okienko, a my dopiero zaczynamy się rozglądać podczas, gdy inne kluby już zgarniają co lepsze kąski. Trenerka jedno, organizacja drugie. Wisła zrobiła parę fajnych transferów m.in. Melikson, Biton, Iliev i mimo, że obecnie drużyna gra jak gra, to organizacyjnie opierałbym się jednak na nich, bo jest to obecnie chyba najlepiej zarządzany klub w Polsce.
20 września 2011, 21:37 / wtorek
Trener Arsenalu będzie wolny,tak za 15lat,może On by podpisał taką przedwczesną umowę,śmiać mi się chce z Was małolaty
20 września 2011, 21:39 / wtorek
z calym szacunkiem ale mysle ze powinni zatrudnic dobrego dyr sportowego ,moim zdaniem idealny jest Mielcarski a on znajdzie dobrego trenera ,to on znalazl dla Wisly Petrescu jak sie nie myle poza tym pouklada szkolenie mlodziezy itp,bo tak jak Kafarski uczyl sie bycia tr pierwszoligowej Lechi tak szef akademi pilkarskiej Lechi Bochenski i Kordynator do spraw mlodziezy Borkowski ucza sie na swoich bledach i tylko Lechia na tym cierpi bo oni swoich bledow nie widza .mysle ze potrzebny jest ktos kto ma pomysl na klub jako calosc ,a nie pomysl na to jak przy Lechi sie ustawic finansowo i nie tylko
20 września 2011, 21:41 / wtorek
Jerzy Kruszczyński, tylko nie wiem czy ma papiery na trenerkę. Lechia jego klubem i "gryzł" by trawę:), zawsze jakaś opcja
20 września 2011, 21:42 / wtorek
lg3 mozesz w sobote spokojnie przywitać swojego idola , zbierz tlumek wielbicieli i pokrzyczcie sobie tak jak na pozegnaniu T29 Tooooomasz Kafarski oraz nic sie nie stało , chłopaki nic sie nie stalo .... a moze jeszcze dzie-ku-je-my
20 września 2011, 21:44 / wtorek
Jasne, że trzeba trzymać rękę na pulsie i Tarasiewicz, jak sam mówi, w ostatnim czasie szkolił się na zagranicznych stażach (można to sprawdzić) a zdarzało się mu to i wcześniej:
odnośnik

Szanuję Twoją argumentację dotyczącą 15 lat, ale my ciągle się chyba nie rozumiemy: tu przecież chodzi o to z czym zaczynasz pracę trenera - Twoją bazę i również o to, jakie masz nawyki zawodnicze, które przenosisz później do swojej pracy trenerskiej. Upieram się: Tarasiewicz wie, że można piłkę traktować profesjonalnie i widział to na własne oczy i przerabiał na własnej skórze. Ludzie wychowani piłkarsko tylko Polsce widzieli natomiast jak rozwija się kram Fryzjera i spółki - to kiepskie doświadczenie a naszych trenerów nikt nie chce już zatrudniać poza PL.
20 września 2011, 21:45 / wtorek
Ktokolwiek, kurwa ktokolwiek!!!
Broniłem tego durnia wiele raz, także na forum i dziś za to swoich adwersarzy serdecznie przepraszam!!! Wierzyłem, że może potrzeba mu czasu, że piłkarze zaskoczą itd. Człowiek głupi jednak jest! Dziś przyłączam się do wszystkich tych, którzy krytykują go (krytykują a nie jebią od najgorszych) i żądają jego dymisji!
Panie Kafarski, miej pan honor, godność i kończ waść, wstydu nam wszystkim już oszczędź!!!
20 września 2011, 21:50 / wtorek
Tylko Tarasiewicz !
20 września 2011, 21:55 / wtorek
Tak na marginesie:
odnośnik

i juz spadam:-)
20 września 2011, 21:58 / wtorek
@arcbuz, Kafarski był na stażach w Feyenordzie i Bayernie...efekty? Jak widać...Staże to jedno, a wnioski z nich wyciągnięte to drugie. Kafar jak widać na te staże pojechał się opierdalać. Ogólnie to przyznanie Kafarowi licencji UEFA PRO w oparciu o napisaną przez niego prace na temat mikrocyklu treningowego w rundzie wiosennej na bazie Lechii to jest jawna kpina... Od czasu jak Kafar jest w pierwszym trenerem w Lechii to nasza gra na wiosnę jest bardzo słaba. Lechia nie zagrała żadnego całego meczu na jednym równym poziomie. Jedynie co było to tylko momenty, a przecież na samych dobrych 5 minutach z 90 możliwych przeważnie meczu wygrać się nie da...

W sumie jak tak spojrzeć na Kubickiego, który wprowadził nas przecież do Ekstraklasy, a też grał za granicą - na wyspach - to jednak może i coś w tym jest. Jednak mimo to, nie jest to trener na dłuższą metę, a bardziej krótkoterminowe rozwiązanie. Może i by się z Lechią odbił, ale co dalej? Pytanie oparte jest na jego karierze trenerskiej w Śląsku. Start dobry, a potem z czasem równia pochyła, a chyba nie o takiego trenera na pół roku nam chodzi. Transferów też zajebistych tam za jego kadencji nie przeprowadzali i z przygotowaniem do sezonu jednak trochę słabo było.
20 września 2011, 23:21 / wtorek
Po disiejszym dniu to jest mi juz wszystko jedno - ktokolwiek ale potrzeba zmiany natychmiast !!!
21 września 2011, 00:01 / środa
Tylko Jurek Engel!!
21 września 2011, 02:52 / środa
Kazdy trener z Polski ( no,moze nie Probierz i Skorza ) nic wielkiego nie zmieni. Potrzeba trenera z zagranicy ktory wezmie ich za mordy. Ale wszyscy dobrze wiedza ze obecny zarzad nikogo takiego nie zatrudni. Zatrudni kolejnego kumpla do kółka wzajemnej adoracji - mój typ Tarasiewicz, ktory zostanie na kolejne 3 sezony, bez wynikow. Żenada
21 września 2011, 08:37 / środa
Był Probierz do wzięcia to się zastanawiali i zahłystywali zwycięstwem nad wymęczoną pucharami Wisłą. Po tej porażce dymisja natychmiastowa!!! Niezależnie czy następny mecz wygra, ale przewalił puchar już trzeci raz z rzędu i za to ma pozamiatane. Jeżeli kibice nie chcą takiego trenera a on nadal jest to mam pytanie do zarządu dla kogo wy gracie? Dla kibiców czy pieniędzy?
21 września 2011, 08:57 / środa
Kafara przesunac do tramkarzy starszych i nikogo nowego nie zatrudniac.

Grajmy bez trenera a osiagniemy te same (lub lepsze) wyniki.

Ewentualnie ja moge wchodzic przed kazdym meczem do szatni i mowic tym wyrobnikom jak maja grac.

,,Taka jest moja koncepcja,,.
21 września 2011, 09:00 / środa
Skorza niedlugo powinien byc wolny, a po Euro Smuda.
21 września 2011, 09:03 / środa
jak to kto tylko DAREK KUBICKI!!!! Oj poukładał by we łbach gwiazdkom. Już on miał posłuch w drużynie.
21 września 2011, 10:03 / środa
Probierz lub Tarasiewicz, ewentualnie Globisz
21 września 2011, 10:09 / środa
Dan Petrescu
21 września 2011, 10:15 / środa
czytam czytam, i nie wierze co widze.. same nazwiska nieudolnych trenerow, ktorych zwolnienie uratowalo przed spadkiem ich kluby. Tarasiewicz? bron boże przed takimi trenerami, Urbanow im sie chce, ktory wugrac nie moze meczu z naszpikowanym dobrymi zawodnikami zespolem.

jedyna rozsadna opcja jaka przeczytalem tutaj to Piotr Nowak.
21 września 2011, 10:22 / środa
Niestety na Dana Petrescu nas nie stać - chociaż może to i dobrze bo skoro przy Kafarze nie chce się naszym kopaczom trenować i dawać z siebie wszystko. To po pierwszym w ich życiu profesjonalnym treningu z Danem Petrescu do końca życia nie byli by sie w stanie ruszyć z zakwasami, obraziliby się na trenera, płakali by gdzie popadnie jak to ciężko - temat Petrescu był przerabiany w Wiśle gdzie ówcześni gwiazdorzy nie dawali rady, po czym w Rumuńskiej wiosce Petrescu zrobił mistrza i grał w LM. Poza wyjebaniem Kafara trzeba by wyjebać połowę zespołu, przecież Ci zawodnicy niczego w życiu nie wygrali więc skąd mają mieć mentalność zwycięzców skoro nie realizując dwa lata z rzędu postawionych celów nikomu krzywda się nie stała, a wręcz tłumaczono że wszystko idzie w dobrym kierunku.
21 września 2011, 10:28 / środa
Jak chcemy o coś więcej grać niż miejsca 8-10 musimy mieć trenera takiego jak Petrescu, a nie jakiegoś z koziej dupy.
21 września 2011, 10:30 / środa
Tarasiewicz? Hahahah jak by tak sie stalo to bym zaczal odliczac dni kiedy ktos by stworzyl watek ''Kafar wróć !! '' :)
21 września 2011, 10:34 / środa
Tylko pytanie komu poza kibicami zależy na graniu o coś więcej:
Zarząd - raczej nie bo trzeba by dać kasę na porządnego trenera i prawdziwych piłkarzy.
Trener - też nie bo mogłoby się okazać że jednak puchary to za wysokie progi a tak może jeszcze przedłużą umowę bo w końcu wszystko idzie w dobrym kierunku a w ogóle 10 lat temu byliśmy w A klasie
Piłkarze - też nie bo podobnie jak trener mogłoby się okazać że jednak puchary to za wysokie progi, i trzeba by szukać nowego klubu, nie mówiąc o krótszych wakacjach itp A tak pensja jest co miesiąc a bez premii też da się wyżyć.
21 września 2011, 10:40 / środa
szukiełowicz i jeszcze raz Romuald..

:)

przypomina mi to sytuacje z PP z jeziorakiem .. pamietacie?

mialy byc sukcesy .. a co dostalismy.. ?:)
21 września 2011, 10:44 / środa
z polskich trenerów tylko Fornalik
21 września 2011, 10:58 / środa
za Tarasiewiczem jestem
21 września 2011, 11:18 / środa
Michał Nadolski
21 września 2011, 11:30 / środa
Pamietajcie, że zmiana trenera to nie wszstko. Trzeba też, a może przedewszystkim zatrudnic dyrektora sportowego- profesjonaliste!
21 września 2011, 11:39 / środa
Jacek Manuszewski
21 września 2011, 11:42 / środa
Ta.. Maciek Kalkowski.
21 września 2011, 11:46 / środa
Maciej Kozak a co jak może Taraś to dlaczego Kozak albo Maniek
21 września 2011, 11:47 / środa
21 września 2011, 11:50 / środa
Marcin Tyszka i Dawid Woliński jako 2 trener 100% info telefoniczne
21 września 2011, 11:52 / środa
Bym zapomniał i Michał Piróg - odnowa biologiczna
21 września 2011, 11:55 / środa
Z polskich trenerów nikogo odpowiedniego nie widzę.
Jak dla mnie jedynym ciekawym mógłby być Victor Goncharenko,tylko ciekawe czy On by chciał prowadzić polski klub,no i jeszcze czy BATE by go oddalo i jak już za ile.
Za takiego trenera mogli by oddać całą kase przygotowywaną na przyszłe transfery,nie płakał bym wcale.
21 września 2011, 13:03 / środa
Przez takich ludzi ktorzy mowia ze nie jest zle, ze to nie trenera wina,wlasnie nic sie nie zmiena na Lechii i dalej zostaje jak jest.
Musimy jakos powiedziec tym wlodarzom ze nie chcemy Kafar i chcemy nowa Lechie.
21 września 2011, 13:48 / środa
Marian Tajduś! (trener Limanovii ;P) A tak na poważnie, to póki co zostawiłbym Kafarskiego co najmniej do przerwy zimowej. Po pierwsze nie jest złym trenerem, dopiero się uczy, a za wczorajszą porażkę winiłbym bardziej piłkarzy, po drugie lepiej, aby nowy trener przepracował z drużyną okres przygotowawczy, a po trzecie chciałbym zobaczyć jak będzie radziła sobie Olimpia Grudziądz do tego czasu- może powrót małego Bobo nie byłby złym pomysłem?
21 września 2011, 13:54 / środa
Rozlatuje sie Lechia i coś trzeba robić. W tej chwili toczymy wyrównane boje u siebie z ligowymi słabiakami a nie tak miało być. To już nie jest fala krytyki po wpadce: Lechia straciła styl i nie rokuje na poprawę, stagnacja trwa zbyt długo.
Trzeba działać, ale trener nie powinien być z łapanki. Wierzę, że Tarasiewicz mógłby w Gdańsku zabłysnąć, ale się nie upieram, jeśli będzie ktoś sensowny z za granicy tym lepiej.
Wydaje mi się, że Kuchar wie co robi i nie szaleje ze zmianami szkoleniowców, bo faktycznie na wyniki trzeba poczekać realnie parę miesięcy. Też coś mi podpowiada, że skoro wie co robi to chyba widzi, że obecny skład szkoleniowy trochę wystrzelał się z pomysłów. Zaleta jest taka, że do Gdańska za odpowiednią kasę przyjdzie wielu - tu się nie traci pracy po tygodniu na stanowisku i jest czas na wprowadzanie zmian.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.030