Gdańsk: wtorek, 31 marca 2020
FORUM
Podstrony:

9 PAŹDZIERNIKA

strona 4/5

13 października 2011, 13:42 / czwartek
@marcin_starówka
Trochę zagmatwany ten Twój wpis i nie do końca rozumiem która opcję popierasz, filmik dobry. Rząd u nas nie jest i pewnie długo nie będzie liberalny bo nasze społeczeństwo przywykło do socjalizmu o do tego że wszystko się należy.
13 października 2011, 14:00 / czwartek
@szaby
Ok to wyjaśnię za czym jestem;)
In vitro w Polsce dopiero w tedy gdy ostatnie dziecko opuści dom dziecka i przez parę lat nie otworzą/wznowią pracy bidule. Co do refundacji to jestem przeciwny-dla mnie to socjal..

Antykoncepcja nie refundacja tylko edukacja(głupio to będzie napisane) lepiej zapobiegać niż leczyć(tak medycznie to dziecko w łonie matki jest pasożytem ale to inna sprawa). Nie wiem Szaby w jakim wieku jesteś i czy w szkole miałeś "wychowanie do życia w rodzinie" ale na tych lekcjach zamiast gadać pierdołach. To powinni edukować, powinien np. z tych pieniędzy z refundacji być zatrudniony seksuolog w szkole i tłumaczyć uczniom już od gimnazjum czym grozi uprawianie sexu bez zabezpieczeń. I nawet rozdawać gumki;) uczniom aby gdy dojdzie do aktu płciowego nie było płaczu po paru miesiącach..
13 października 2011, 14:16 / czwartek
Obawiam się że domy dziecka nie znikną miedzy innymi dla tego że ludzie którzy nie powinni mieć dzieci maja ich za dużo.

Jestem w takim wieku że w ogólniaku załapałem się na PDŻ (przygotowanie do życia w rodzinie) ale nie pamiętam już w której to było klasie, oraz na religie w klasie III i IV. Tez oczywiście uważam że najważniejsza jest edukacja, niestety w naszym kraju pojecie odpowiedzialności jest obce w każdej dziedzinie. Obawiam się że Twoje pomysły w naszym katolickim kraju wywołałyby masowe protesty obrońców moralności, zycia i czego tam jeszcze.
13 października 2011, 15:14 / czwartek
@marcin_starowka i @szaby - zdań na temat tego co powinni uczyć a czego nie na jakimś wychowaniu do życia w rodzinie lub czy powinni rozdawać darmowe gumki czy nie będzie masa.... A jak przyjdzie jeden urzędnik to jedno zadecyduje a potem zmieni na co innego i tak całe życie, dla mnie to jest głupota, bo to rodzice powinni decydować, czego ich dziecko powinno się uczyć w szkole i jak je wychować... Niestety socjalizm jest systemem, który w bohaterski sposób pokonuje problemy nie znany w żadnym innym normalnym ustroju - a Wy jesteście takimi bohaterami, którzy mają własny pomysł i będą starali się wprowadzać go w życie, po Was przyjdzie kto inny i będzie wprowadzał coś innego i tak w kółko... Dla mnie to jest największą głupotą jaka może być, uzdrowienie tego jest proste, zostawiamy pieniądze rodzicom oni wybierają szkołę swoim dzieciom a rodzice jak chcą to nawet mogą kupić gumki dzieciom - proste i każdy zrobi jak uważa!!

@castorp i trampi - sam widziałem, że byli ludzie od palikota ze swoim stoiskiem pod stadionem, a kibice w szalikach, koszulkach itd. podpisywali listy poparcia więc się nie dziw, że taki duży wynik. Niedaleko było też stoisko socjalistów z pisu, gdzie podstawione "hostessy" w szalikach zbierały podpisy!

Muszę przyznać, że stajemy się BASTIONEM LEWICY!!

A hasło: LECHIA GDAŃSK POLSKI BASTION PRAWICY - po prostu jest nieaktualne!! Tylko, że większość ludzi i tak tego nie zrozumie i nawet nie wie co to znaczy prawica, ale czego tu się dziwić, skoro żyjemy w czasach dekadencji... Większość chce mieć socjalizm i lewicę u władzy to bardzo proszę - niech mają! Ciekawe, kiedy nastąpi upadek, mam nadzieję, że jak najszybciej bo nie chce mi się żyć w takich realiach ale większości to się podoba!
13 października 2011, 15:28 / czwartek
@bialo-zielony
Większość to chce mieć ciastko i zjeść ciastko z jednej strony krzyczeć precz z komuną a z drugiej mieć darmową edukację, służbę zdrowia czy ciepła posadę w nierentownym państwowym przedsiębiorstwie.
Fajnie by było decydować czego mają się uczyć twoje dzieci - tylko że żyjemy w społeczeństwie idiotów w którym pozostawienie wolnej woli rodzicom i kasy na dowolny cel edukacyjny skończyłoby się przepiciem tej kasy i "hodowlą" kolejnych coraz głupszych pokoleń.
Szczerze mówiąc to ja też nie wiem co to jest w Polsce prawica - przedstawiane jako prawicowe PiS tak naprawdę jest socjalistyczne (dla zmylenia przeciwnika solidarne), dumne jest z tego ze za ich rządów było dobrze jak za Gierka. Korwin być może ma wiele dobrych ale jednak nie realnych pomysłów.
13 października 2011, 16:11 / czwartek
@szaby - no widzisz, uważasz podobnie jak ja, że ideologia prawicowa została zatracona gdzieś... po drodze... A na co byś się zdecydował ostatecznie, bo ja bym wolał takiego Korwina, który by mógł pociągnąć państwo bardziej w prawą stronę a nie pogłębiać socjalizm, nawet w sytuacji gdyby nie wszystko co mówi byłby w stanie wprowadzić.... Piszesz mi tak, jakby w obecnym systemie edukacja dobrze funkcjonowała, sam musisz zobaczyć, że nawet teraz z patologicznej rodziny gdzie wszystko jest przepijane dzieci i tak albo są przepychane z klasy do klasy albo kończą edukację na gimnazjum, obecnie to nie działa - w prywatnym szkolnictwie gorzej z pewnością by nie było....
13 października 2011, 20:39 / czwartek
Ruch Palikota za 4 lata RP wygra wybory - o co zakład? PiS jest już politycznym trupem, a PO właśnie nic nie robi tylko sie błaźni. A błaźnic sie będzie więcej, bo to nie sztuka dla Palikota takiego jak Tusk w maliny wypuścić - jak obecnie z tym krzyżem.
. Nie pojmuję, czemu wy aż tak bardzo sie boicie tej rzeczywistej demokracji, jaką niesie ze sobą Ruch Palikota.
13 października 2011, 21:38 / czwartek
Nie pojmuję jak można nie odróżniać rzeczywistej degeneracji od demokracji, degeneratów od patriotów.
13 października 2011, 21:56 / czwartek
"Nie pojmuję, czemu wy aż tak bardzo się boicie tej rzeczywistej demokracji, jaką niesie ze sobą Ruch Palikota."

Nie jestem w stanie opisać swojej reakcji w momencie, gdy przeczytałem to zdanie. Nie wiele brakowało, a spadłbym ze śmiechu z krzesła. Muszę docenić Twoje poczucie humoru. Dlatego też nie zamierzam komentować tego w żaden merytoryczny sposób.

Tak, jak napisałem już wcześniej - żyjemy w kompletnej degeneracji intelektualnej i obyczajowej.
13 października 2011, 22:30 / czwartek
szaby pisze "Dopłaty do antykoncepcji - nie chodzi może o dokładanie do przyjemności a raczej o oszczędności na np pomocy społecznej dla debili którzy mnożą się jak króliki a potem oczekują pomocy od państwa "bo państwo ma pomagać rodzinie"."

*To też się mnóż jak królik, zniwelujesz różnice między mądrymi a debilami heh

szaby pisze
"In vitro - sprawa ideologiczna, bezpłodność jest uznana za chorobę bodajże cywilizacyjną przez WHO, nikt do tego nikogo nie zmusza - wierzysz w Boga i w to że zapłodniona komórka w probówce to żywy człowiek twoja sprawa - nie zdecydujesz się na in vitro, a jeżeli chcesz mieć dzieci i jedyną metodą jest in vitro to dlaczego tego zabraniać? Tylko nie mów że jest to niezgodne z prawem naturalnym, przeszczepy serca itp też raczej nie są."

*Co ma Wiara czy nie Wiara. Mamy XXI wiek, nauka już to zbadała, embriologia wiesz co to ? USG i inne sprawy a Ty prezentujesz jakieś zabobony lewackie. Na marginesie nie jest w Polsce zabronione in vitro.
Oglądałeś ten film Eugenika który Ci daliśmy ?

robson krótki filmik dla Ciebie ; ) odnośnik
13 października 2011, 22:33 / czwartek
Tak piszę , żebyście zrozumieli... Lechia to jedno... , a drugie to światopogląd kibica :) Musicie zrozumieć i przyjąć do wiadomości , że np. geje , palacze trawki , ludzie , którzy mają dosyć kościółka w polityce i inne mniejszości de fakto to większość społeczeństwa...
Feministki też z roku na rok mają coraz więcej akceptacji w polskim społeczeństwi...
13 października 2011, 22:41 / czwartek
a gdzie jest miejsce na przyzwoitosc?
13 października 2011, 22:54 / czwartek
For fuck's sake!

Co to za brednie?! Pedały i antyklerykaliści stanowią większość społeczeństwa? Boże, chroń Polskę przed takimi, jak Ty.

Idąc Twoim tokiem rozumowania, każda dewiacja, niezależnie, czy to homosie, socjaliści, feministki, etc. powinna znaleźć akceptację w społeczeństwie. Czyli w momencie, gdy pedał zażyczy sobie prawa do adopcji dzieci i małżeństwa - zgodnie z zasadą "tolerancji" powinniśmy zgodzić się na to, zgodnie z lewacką propagandą?

Pinochet, co do filmu - krótko, rzeczowo i na temat. ;)
13 października 2011, 22:55 / czwartek
Przyzwoitość to rzecz subiektywna tak jak każdy człowiek subiektywnie ocenia rzeczywistość...peace...
13 października 2011, 23:17 / czwartek
Widac koles,ze mnie nie znasz i nie wiesz o tym,ze ja takich kitow nie lykam.
Zaczynasz filozofowac,a to juz mnie wkurwia.
Tacy ludzie jak ty,lubicie slowo demokracja interptowac-tylko we wlasciwy sposob dla swoich korzysci.
---pedaly moga sobie byc---ale bron Boze,zeby nie dymali mojego syna
---zwiazki homo---nigdy w zyciu,zeby moj syn zenil sie z Janem,a juz adoptowac dzieci,a najlepiej chlopczyka....
Sa pewne wartosci na tym swiecie,ktore pielegnujemy od tysiecy lat,a ty mi pierdolisz o anarchii,zamiast dyskutowac o demokracji.
13 października 2011, 23:28 / czwartek
Jest pewien plus tego całego zamieszania z palikotem i jego partią, a mianowicie wymusiło to do dyskusji na forum na temat wartości.
Czarny - a jakie to wartości pielęgnujemy aż od tysięcy lat ? i kto je pielęgnuje, pielęgnował ? pytam serio.
13 października 2011, 23:41 / czwartek
Pierwszy akapit Twojego wpisu,juz mi wystarczy.
14 października 2011, 00:25 / piątek
14 października 2011, 00:37 / piątek
Peak Nick - czytając Twoje wpisy w tym temacie jestem załamany.

"Lechia to jedno, światopogląd kibica to drugie" - zapewne nie będę odosobniony ale jak dla mnie jedno i drugie jest w ścisłej symbiozie. A tym bardziej jeśli mówimy o Lechii.

"Musicie zrozumieć i przyjąć do wiadomości , że np. geje , palacze trawki , ludzie , którzy mają dosyć kościółka w polityce i inne mniejszości de fakto to większość społeczeństwa..." - oczywista nie prawda ale nawet gdyby było tak jak mówisz to co z tego? To ma być argument na co ??

"Nie pojmuję, czemu wy aż tak bardzo sie boicie tej rzeczywistej demokracji, jaką niesie ze sobą Ruch Palikota" - tu już poległem. Mam nadzieję że daleko siedzisz ode mnie na stadionie, bo jeszcze ten wirus od Ciebie może się przenosić na innych a tego bym nie chciał.

"Przyzwoitość to rzecz subiektywna" - nie, przyzwoitość to przyzwoitość. Miejsca na subiektywność tu nie ma.

Tolerancja, subiektywność i inne pierdoły - Ty masz w ogóle jakieś poglądy? Czy dla Ciebie wszystko powinno być dozwolone, każdy wybryk natury tolerowany, a w razie czego można wszystko wybronić subiektywnością??
14 października 2011, 01:07 / piątek
to jest typowy zaszczepiony Heglem czerwony pajak dla ktorego wszystko jest relatywne...Palikot w miedzy czasie oskarzyl Kaczynskiego o wywolanie kolejnej awantury o krzyz (jakby poprzednia wywolal on a nie Bronek Ból Komorowski) a tą sam Palikot. Poza tym wyrazil pelne poparcie dla ruchu Autonomii Slaska, a w kolejce stoja nastepne tego typu organizacje. Rzeczywiscie to jest demokracja ktora nas zbawi. Ludzie ktorzy nie maja zadnych korzeni, ani ugruntowanych czy to przez wiedze czy przez wychwanie kregoslupowmoralnych i wiatopogladowych leca do Palikota jak muchy do gówna. Typowa przypadlosc postkolonialnych ludow i przerabialismy to juz nie raz.
14 października 2011, 01:07 / piątek
Poczytałem, co się w tym wątku pisze ostatnio. Ale mam bekę...

Tak, tak, Palikot wygra następne wybory....
Nawet debil nie lubi być debilem, a co dopiero "jajcarze", którzy teraz chodzą i nadają: "o kurwa, pedał i transior w sejmie".
Może to, że Ryś/Ania i Biedroń są posłami aż tak bardzo ich nie uwiera, ale to, że będą teraz nażerać się naszą kasą już zaczyna boleć.
No i zastanawiam się, jak żarcik wyborczy" jest obecnie odbierany w kryminałach a Polsce. Tam raczej transy i spedaleni uważani są coś gorszego od gada.
14 października 2011, 01:19 / piątek
Platforma wprowadzila 7 sportowcow do parlamentu. To pokazuje poziom demokracji. Blanik , Guzowska, Papke, Zielinski, Marczulajtis, Wardzala, Niemczyk, Kosecki. Swietnie. Elita. O kolejnym czarnoskorym nie wspomne. Ten sejm to juz kompletne posmiewisko.
14 października 2011, 01:40 / piątek
wprowadzila 8 zeby nie bylo, a moze wiecej ch ich tam wie.
14 października 2011, 07:24 / piątek
PiS Agenta Tomka, RPP całe stado dziwnych ludzi, niby wykształceni, ale koleś nie wiedział na przykład ilu posłów trzeba do odrzucenia veta prezydenta, albo ile podpisów trzeba zebrać pod projektem obywatelskim - wielkomiejska samoobrona po prostu (dał odpowiedzi 3/4 oraz 500 tys).
To pokazuje, że takie wybory nie mają sensu, bo ludzie głosują jak w tańcu z gwiazdami czy innym tego typu gównie.
Odnośnie Blanika - to jego jedynego bym się nie czepił, niegłupi facet.

@ Pinochet - jeszcze wrócę do tego internetu - to nie jest coś mega odległego, poczytaj o koncesji na częstotliwości 2,6GHz i firmie Aero2, cudów nie ma, ale w przyszłości na to pewno jest to do zrealizowania niezbyt dużym nakładem środków - jakby populistyczne to hasło się Wam nie wydawało.

Z tym Palikotem to jest tak, że jest to podły manipulator, taką ścieżkę kariery wybrał sobie po zrobieniu badań opinii społecznej i okazało się, że w polityce nie ma miejsca na partię między PiS a PO, ale jest miejsce po lewej stronie, więc zmienił poglądy :) Niestety, jest sprawny, ma innych sprawnych manipulatorów i jak prawica nie przedrze się ze swoim przekazem do milionów to jego zwycięstwo nie jest nierealne moim zdaniem, niestety, jest kilka lat trzeba myśleć co zrobić żeby do tego nie doszło.
14 października 2011, 08:59 / piątek
@ biało_zielony
Obawiam się że w Polsce dla przeciętnego Kowalskiego różnica między prawicą a lewicą odnosi się jedynie do stosunku do kościoła i spraw obyczajowych z gospodarką, podatkami nie ma to nic wspólnego. Jak sobie wyobrażasz prywatne szkoły i ich opłaty - rozumiem że należy obniżyć maksymalnie podatki i to co zostanie w kieszeni podatnika może on dowolnie przeznaczyć na naukę, zdrowie itp. Ja jestem za tyle tylko ze jak ktoś zarabia 1500- 2000zł to nie wiele da mu obniżenie podatków i dodatkowe 100 czy 200 zł może na edukację nie starczyć, nie mówiąc o tym że sytuacja bezrobotnych i pracujących na czarno nie specjalnie się zmieni. To samo jest ZUS czy OFE - gdybyś odkładał kasę w banku na koncie więcej byś zaoszczędził niż w na kontach emerytalnych ale pytanie jak byś zmusił ludzi żeby odkładali na emerytury i myśleli co będzie za 10, 20 czy 30 lat skoro tak naprawdę jakikolwiek rząd nie myśli w perspektywie dłuższej niż od wyborów do wyborów.

Czarny_68
Obawiam się że gdyby Twój syn okazał się być pedałem - czego Ci oczywiście nie życzę to raczej nie miałbyś wpływu na to z kim się dyma i z kim tworzy związek, tak jak nie masz wpływu jaka przyprowadzi pannę, albo córka jakiego chłopaka.

Do programowych krytyków Palikota - proponuje mniej oglądać TVN i mniej czytać wyborczą - słynna akcja z wibratorem dotyczyła przestępstw na komisariacie w Lublinie gdzie psiarnia gwałciła zatrzymywane panienki - po dwóch latach zostali skazani dzięki akcji Palikota. Występ ze świńskim ryjem dotyczył PZPN i wtedy padły słowa "jebać PZPN" oraz to że PZPN jest jak burdel w którym dziwki zarażają HIV
14 października 2011, 09:48 / piątek
piknik country napisał: " . . . Niestety, jest sprawny, ma innych sprawnych manipulatorów . . . . "

wybacz, zapał polemiczny, za to Ty chyba nie w pełnisprawny skoro nie dostrzegasz że to inni sprawni manipulatorzy mają jego a nie odwrotnie jak twierdzisz,

to nie jest wszystko jedno:
czy przez ostatnie kilka tygodni ten pajac dosłownie co kilka minut pojawiał sie we wszystkich programach telewizyjnych, radiowych będać w centrum zainteresowania wszelakiej maści lemingów bo

A/ był niezwykle sprawny i miał innych sprawnych manipulatorów,

B/ inni sprawni manipulatorzy uznali że mozna go użyć do swoich gierek (zresztą za jego zgodą i ochotą)

TO NIe JEST TO SAMO
kto tego nie dostrzega . . . sam sobie wystawia świadectwo

ps. taaaak agent tomek ma równe prawo udawać eksperta np w dziedzinie służb wewnętrznych tropiących naduzycia władzy, korupcjogenne relacje na styku polityka- gospodarka, posłanka sawicka - przetargi publiczne, samych procedur, mechanizmów działania takich służb,
co transseksualista być rzeczoznawcą w dziedzinie obcinania sobie fiuta,

bardzo przytomne porównanie, brawo, gratuluję trzeźwości spostrzeżenia
14 października 2011, 12:30 / piątek
piknik_country:
A ja proponuje, żebyś Ty poczytał na temat firm Emitel i Exatel i jak "nierząd" PO wyprzedaje zagranicznym "inwestorom" (przeważnie firmom-słupom z ukrytym ruskim kapitałem) polskie firmy o znaczeniu strategicznym.
14 października 2011, 12:45 / piątek
Stara szkoła : Ale Korwin-Mikke to samo chce zrobić,pisałem o tym juz wcześniej,że jakbyśmy dopuścili ich do władzy to liberałowie wyprzedaliby cały nasz majatek narodowy i wszystkie strategiczne sektory gospodarki prywatnym firmom a dla państwa zostawili by przysłowiową budke z piwem.Na początku lat 90 mieliśmy już próbke tego co potrafia liberałowie :

Donald Tusk był jednym z założycieli Kongresu Liberalno-Demokratycznego, który w 1991 roku zdobywa 37 mandatów w Sejmie, a Donald Tusk zostaje jednym z posłów I kadencji. Jego kolega z Kongresu Jan Krzysztof Bielecki, który wsławił się między innymi powiedzeniem, że "pierwszy milion trzeba ukraść", zostaje premierem. Kierowana przez niego partia znalazła się w opozycji wobec rządu Jana Olszewskiego. Gdańscy liberałowie uruchamiają na szeroką skalę prywatyzację państwowego majątku, która w wielu przypadkach polegała na jego rozkradaniu przy udziale zagranicznych koncernów i spółek nomenklaturowych, często związanych z komunistycznymi służbami specjalnymi. Symbolem tych zmian był ówczesny minister przekształceń własnościowych Janusz Lewandowski. Jednocześnie rząd nie zwracał majątku dawnym właścicielom ograbionym przez komunistów. I dlatego rząd Bieleckiego i sam minister Lewandowski byli nazywani "największymi paserami", którzy handlowali zagrabionym mieniem. To właśnie ten rząd odpowiada za to, że Polacy znienawidzili prywatyzację. Mnogość afer gospodarczych, tolerowanych przez słaby rząd, spowodowała, że w odbiorze społecznym KLD stał się nie kongresem liberałów, ale "kongresem aferałów", był też nazywany "Klubem Liberałów Aferałów".
Za odnośnik
14 października 2011, 12:58 / piątek
@szaby - uważam podobnie, nawet większosc nie wie jak działa system podatkowy a na pytanie ile wynoszą podatki nie raz mi ludzie odpowiadają około 30%... Zobacz ile jest obecnie osób, co ze szkoły i tak nic nie wyniosą, a jakby zaczęły pracę w wieku 16-17 lat, szkoliły się w jakiś fachu (np. stolarza, kafelkarza itd.) to podejrzewam, że by im w życiu lepiej było niż obecnie po zakończeniu przymusowej edukacji w całkiem odmiennym kierunku niż zainteresowania, ponieważ w takiej szkole było tylko miejsce. O ludziach, którzy nie pomyślą na starość to masz rację, część by takich się znalazła, ale to są ludzie, robią coś a potem ponoszą tego konsekwencje, przecież wiele osób wie, czym grozi przekraczanie prędkości, część ma konsekwencje w postaci mandatu, część się rozbije, powrót do zasady: chcącemu nie dzieje się krzywda! Dlatego jesteśmy ludźmi, żeby za siebie odpowiadać, można na bieżąco inwestować w dzieci a potem poprosić o utrzymanie a wtedy rodzice będą wiedzieli, że ich dzieci muszą skończyć dobrą szkołę, musza być dobrze wychowane i mieć potem dobrą pracę! A jeśli ktoś nie chce odkładać kasy, to jest człowiekiem i musimy uszanować jego decyzję! Socjaliści uważają, że trzeba myśleć i robić wszystko za niego, a ja wręcz przeciwnie!
14 października 2011, 13:06 / piątek
@bialo_zielony
Idee są piękne ale nie ma szans na ich realizację - wyobraź sobie wygrywa JKM i wprowadza swój program - jestem pewien że zaoszczędzona kasę na obniżonych podatkach ludzie po prostu przejadają, po kilku latach ilość niezadowolonych z tego ze nie mają kasy na kontach, nie mają na szkołę dla dziecka (oczywiście konkurencja powinna wymusić niższe koszty), na leczenie, państwo im nie pomaga itp. Tacy ludzie nie będą mieli pretensji do samych siebie tylko do wszystkich dookoła. I w kolejnych wyborach wygrywa już nie lewica spod znaku SLD, Palikota czy PiS, a jakaś mega populistyczna komuna.
14 października 2011, 13:18 / piątek
holy fan:
Podaj mi jeden (tylko jeden) przykład gdzie ja w jakikolwiek sposób optowałem za JKM.
Z tego jegomościa ja się już wyleczyłem kilka ładnych lat temu.

Po drugie: odpowiedź w stylu "ale oni (on, ona, bez znaczenia) zrobiliby tak samo" jest dosyć typowa... nawet nie napiszę dla kogo. Co nie zmienia faktu, że PO-PSL wyprzedaje nas obcym służbom.
Fakt zarzucenia polskiego projektu kodowanych telefonów dla najwyższych osobistości w państwie - niesamowicie trudnych do złamania (celowo nie piszę niemożliwych, bo "impossible is nothing" jak wiadomo), oraz wybranie systemu Blackberry który złamać może byle lepszy specjalista tylko to potwierdza.
14 października 2011, 13:30 / piątek
stara_szkoła, nie jestem zbyt w temacie ale my chyba o samym możliwościach technicznych/kosztowych pisaliśmy a to za wielkiego związku z "wyprzedażą" nie ma, ale poczytam.
verde - wiadomo, że użyłem skrótu myślowego, nikt w dzisiejszych czasach powstający nagle nie działa sam (bez wsparcia mediów, czy kogoś kto mediami steruje). Punkt A i punkt B się nie wykluczają.
14 października 2011, 13:38 / piątek
Nie da się ukryć, że wyniki wyborów świadczą o ogromnym poronieniu mózgu masy Polaków. Nie mniej jednak, wysuwanie tak radykalnych, i w gruncie rzeczy mało mądrych wniosków, w postaci: "ludzie zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przejadają", jest nierozsądne.

Nie wierzę też, że - cytując: "większa część społeczeństwa" - zmarnowała by ogromne możliwości, jakie niesie ze sobą liberalizm. Ogromny zastrzyk gotówki oraz boom na rynku budowlanym, ubezpieczeniowym, oświaty, służby zdrowia, transportu, etc. przyniesie ze sobą również zmiany w obyczajowości i kulturze.

Poza tym nie rozumiem takiej argumentacji. Volenti non fit iniuria, tj. "Chcącemu nie dzieje się krzywda, proste. Człowiek w ten sposób nauczy się odpowiedzialności za samego siebie, a teraz państwo obarcza odpowiedzialnością każdego za całe społeczeństwo, co powoduje, że teraz musisz z własnej kieszeni wykładać za alkoholików, narkomanów, gwałcicieli i morderców. Co więcej, istnieje też coś takiego, jak zwyczajna dobroć ludzka, jestem pewien, że część, nie wiem jak wielka, ale na pewno część społeczeństwa pomagałby sobie nawzajem - rodzina, przyjaciele, znajomi.

To socjalizm jest największą dewiacją, chorobą, którą trzeba zlikwidować. Powoduje, że człowiek staje się leniwy, prosty, wierzy w każdą głupotę wyborczą. Tacy ludzie nie rozumieją, że państwo niczego im nie daje, ponieważ najpierw musi zabrać, a oczywiste jest, że zabiera więcej, aniżeli "daje".
14 października 2011, 14:04 / piątek
Robson_pl
Podziwiam Twoją wiarę w nasze społeczeństwo jednak zauważ że skoro średnia płaca wynosi 3000zł i 75% ludzi tego nie zarabia to skąd ten gigantyczny zastrzyk kasy ma nastąpić?
Jeśli obniżymy podatki i wpłaty na ZUS i OFE to ci co zarabiają 3000 zł będą zarabiać 5000zł - czyli mniej więcej równowartość 1m2 mieszkania w Gdańsku w średnio atrakcyjnej dzielnicy. Ci co mają w tej chwili więcej kasy zyskają więcej a i tak pewnie w większości przypadków posyłają dzieci do prywatnych szkół i leczą się prywatnie. Ci co mają mniej np 1500 zł - 2000zł zyskają niewiele i raczej przeznaczą to na utrzymanie a nie na rozwój budownictwa.
Zauważ że ile u nas kupisz np paliwa za 3000 zł a ile Niemiec kupi za 3000 euro?
14 października 2011, 14:21 / piątek
Pozwól, że pozwolę posłużyć się źródłem: odnośnik

Myślę, że to wystarczy za wyjaśnienie. ;) Zwróć uwagę na to, że w chwili obecnej oddajesz w podatkach ok. 52% swoich dochodów. Zmniejszając to do kwoty podanej w raporcie, zaokrąglijmy to do 4500 zł (obecnie 23800 zł). Oblicz zysk, dodaj spadek cen, który idzie w parze wraz z tak gwałtowną obniżką podatków + pozostałe reformy, oraz wzrost gospodarczy, co w gospodarce wolnorynkowej oraz przy Twoim hipotetycznym potencjale, wysiłku, etc. owocuje wzrostem Twojej pensji.
14 października 2011, 14:40 / piątek
Ok ja to rozumiem tylko to wszystko nie jest takie proste jak w wyliczeniach - ja akurat jestem w takiej sytuacji że płacę podatki a i tak nie korzystam z państwowego przedszkola i szkoły ani z państwowej służby zdrowia (poza okresowymi badaniami w pracy)
Zauważ że obniżenie podatków a co za tym idzie likwidacja wielu dziedzin w które ingeruje państwo spowoduje zmniejszenie zatrudnienia w strefie budżetowej - i tu już masz potężną armię urzędniczą która się na to nie zgodzi to raz a dwa politycy którzy obsadzają te stanowiska stracą zajebistą kartę przetargową.
Kolejna sprawa nasze społeczeństwo wierzysz że jeśli powiedzmy każdy miałby więcej kasy w kieszeni a jednocześnie sam decydował o tym na co ma wydać inwestowałby w edukację, zdrowie, fundusze inwestycyjne? W tej chwili kobiety mają darmową mammografię a niewiele z nich z tego korzysta więc co dopiero będzie jak trzeba będzie zapłacić.
Ile było krzyku przy likwidacji nie rentownych stoczni, ile jest wrzasku jak chcą linie kolejowe likwidować na których jeździ dwie osoby na krzyż. A Ty chcesz likwidować "darmową" edukację, służbę zdrowia itp
14 października 2011, 15:19 / piątek
Co do Mikke
Z Mikkim nic się nie osiągnie
to beztroski szaleniec a bardzo możliwe że to po prostu agent.
14 października 2011, 16:13 / piątek
Porownywac Agenta Tomka do Guzowskiej jest chyba nie fair. Ten pan odnosil sukcesy w sluzbie panstwowej, zna mechanizmy dzialania panstwa i nikt nie moze mu zarzucic braku inteligencji, czy nieznajomosci tematu. Zobacz sobie z nim jeden wywiad i porownaj ze sportowcami...Roznica conajmniej klasy
14 października 2011, 16:43 / piątek
Wywiaz z Ziemkiewiczem na Frondzie: odnośnik

Pinochet tez slyszalem juz wiele takich glosow...Jaka prawda nie wiem

felek z interii
odnośnik
14 października 2011, 20:20 / piątek
szaby,jasne,ze dzieci nie upilnujesz,ale wiedza,ze roznej masci dewiacji nie popieram.
Staram sie dzieci wychowywac tak,jak ja bylem wychowywany-no,moze troche mniej rygorystycznie,ale wiedza gdzie jest granica.
Powiedz mi.Czy akurat teraz,jak jest glosniej o pedalstwie i innych zwyrodnieniach w europie (moda?)czy ja mam sie dostosowywac do do tego wszystkiego?
Wielu ludzi udaje bycie tolerancyjnym,ale tylko wtedy,kiedy ich to nie dotyczy-tylko o to mi chodzilo.
14 października 2011, 21:59 / piątek
@szaby - jakby wygrał JKM to po pierwsze zmiana programu i wyjście z obecnego bałaganu trwała by bardzo długo, z dani na dzień nic by się nie zrobiło. Każdy zwrot w prawą stronę stopniowo dałby nam coraz większe korzyści! Ludzie powoli by się przyzwyczajali, Ty za wszelką cenę chciałbyś decydować za innych a ja chciałbym móc tylko decydować o sobie i swoich dzieciach, Ty mi chcesz tego zabronić a mi jest obojętne co Ty robisz... Na tym polega subtelna różnica... Swoje pieniądze każdy może inwestować w swój sposób, widzisz nie ma w Polsce przymusu leczenia zwierząt a jednak masa ludzi chodzi do weterynarza jak coś jest choćby z psem nie tak, podobnie byłoby z ludźmi. Ja po prostu nie wierzę w socjalizm obecnie panujący jak widzę każdego dnia jak to wygląda, uważam, że każdy zwrot w prawą stronę przyniósłby wiele korzyści, a jak najwięcej z tego programu trzeba zrealizować. Coś na zasadzie, jak wyliczasz granicę funkcji matematycznej, wychodzi Ci, że granica zmierza do 0 i nigdy tego nie osiągnie, tak samo z tym programem nawet jeśli nigdy dokładne założenia nie zostaną osiągnięte, to trzeba do nich dążyć! Dochodząc do sedna sprawy to możesz albo w wyborach wybrać jakąś lewicę typu po,pis,psl,sld,rp albo wybrać przedstawicieli prawicy, zależy czy wolisz żeby jeden z wektorów (wybrana partia) ciągnął jeszcze bardziej w lewą stronę czy jednak próbował zmienić zwrot wypadkowego wektora i pociągnąć cały układ w prawą stronę. Co wybierasz?

@Pinochet - proszę bardzo, masz UPR bez JKM, a wszyscy jego zwolennicy poszli za nim - jednocześnie opuszczając UPR, zobacz co oni osiągnęli i na jakiej są drodze, zobacz co zrobią bez JKM i wyciągnij wniosek czy prawica ma szansę coś osiągnąć bez człowieka, który jest jedną wielką walką o wolność. Uważam, że nie masz racji!

Warlubie, wynik 10,89% dla Nowej Prawicy, teraz czas na całą Polskę!
odnośnik
15 października 2011, 00:47 / sobota
kochane moje matołki, każdy ma w dupie czy wygra prawica badź lewica - z prostej przyczyny, oni kurwa nie wiedzą co to jest? faszyzm to niemcy i J-23, komunizm to kolejki gdzie każdy pracował a za zarobione pieniądze można było coś po znajomości dostać np taka szynkę konserwową w puszcze i jeszcze załatwić sąsiadowi który robił bimber piętro niżej. Każdy wiedział pracując w stoczni, że Wałesa to konfident i skurwysyn a synalek napierdalał bączki najebany maluchem na pasie startowym.
Chyba nikt mi nie powie, że od roku 1985 do połowy lat 90-tych była jakaś bieda?
Jeśli tak to jestem dzieckiem cudu. Napierdalałem w pampersy równo, smoczka miałem takiego gdzie połowa sunących dupą po piaskownicy mogła mi tylko zazdrościć.
Największym sukcesem tego pierdolonego rządu jest to, że większość kumatych ludzi wypierdoliła stad. Zarabiają po 8000 9000 tysiecy w takiej nudnej Norwegi, gdzie wylewają betonowe kręgi, zbierają psie kupy na trawnikach i polują na ryby za których nie ma żadnych opłat. Na dodatek taki zakłamany premier wypowieziawszy by swoje słowa jakoby wszyscy już wrócili dostał by w mordę od pierwszego obywatela.
15 października 2011, 01:12 / sobota
sorry, że post pod postem ale od paru dni jestem wqurwiony tym zakłamaniem medialnym i durnotą społeczeństwa.
28 sierpnia, debata pomiędzy dwoma partiami mogącymi zdobyć znaczną pozycję na wiejskiej/
Wyobrazacie sobie aby np. a takiej brudnej ciapatej Angli opozycyjny gabinet cieni rozmawiał na jakimś ringu przy niedziałających mikrofonach i osmarkanych stolikach?
15 października 2011, 02:45 / sobota
piknik_country
Nie ma związku? A co mi po technologicznie zaawansowanym systemie i niepłatnym dostępie do szybkiego internetu, skoro cały szkielet systemu i wszystkie firmy go tworzące beda w obcych rękach... do tego nieprzypadkowych?
Tepsa... sprzedana wpizdu... Polkomtel... to samo (zanim mi ktos z Solorzem wyjedzie polecam pogrzebać dokładniej by sie dowiedzieć kto zacz). W kolejce zapewne Lotos... a to tylko wierzchołek góry lodowej.
A nad tym wszystkim jeszcze cudowny kaganiec w postaci możliwości wprowadzenia stanu wyjątkowego w obliczu "zagrożenia bezpieczeństwa państwa poprzez internet"... a przecież właśnie do tego PO z prezy-kurwa-dencikiem dążą... władza absolutna.

Ale kij tam... ważne, że za internet nie trzeba będzie tych kilku złociszy zapłacić... zawsze jedna gięta więcej na grilla nie?
15 października 2011, 21:45 / sobota
partia paligłupa = polityczny śmietnik

Roman Kotliński miał zostać pozyskany jako TW "Janusz" i podpisać zobowiązanie współpracy z SB. Nie przyznał się do tego w oświadczeniu lustracyjnym; ujawnia "Rzeczpospolita".
Roman Kotliński, lider listy Ruchu Palikota w Łodzi i wydawca antyklerykalnego czasopisma "Fakty i Mity", który zdobył właśnie mandat poselski, nie ujawnił w oświadczeniu lustracyjnym, że w 1989 r. podpisał zobowiązanie dla Służby Bezpieczeństwa. Z SB spotykał się jako młody kleryk Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.
W Instytucie Pamięci Narodowej zachowała się szczątkowa dokumentacja jego kontaktów z SB – tzw. teczka personalna. Mimo zniszczenia części dokumentów, można odtworzyć proces werbunkowy. Kotliński podpisał zobowiązanie dla SB o zachowaniu tajemnicy już na pierwszym tzw. rozpoznawczym spotkaniu, 29 marca 1989 roku. Do formalnego pozyskania doszło 27 kwietnia w Kłodawie.
Niespełna rok później, 2 marca 1990 roku, kiedy upadł komunizm i priorytety służb specjalnych się zmieniły, SB nadal nie chciała rezygnować ze współpracy z TW "Januszem". Planowano zmienić jedynie priorytety z inwigilacji Kościoła na osoby świeckie. Współpraca została zakończona wraz z rozwiązaniem SB dwa miesiące później.
~~~~~~
Ruch Palikota miał na swoich listach największą po SLD liczbę kandydatów na parlamentarzystów, którzy w oświadczeniach lustracyjnych przyznali się do związków z SB.
~~~~~~
Kotliński w swoim oświadczeniu twierdzi, że ze służbami nie współpracował. Pion lustracyjny IPN nie sprawdził jeszcze jego deklaracji. Gdyby sąd uznał Kotlińskiego za kłamcę lustracyjnego, grozi mu utrata mandatu poselskiego, biernego prawa wyborczego i zakaz pełnienia funkcji publicznych od trzech do dziesięciu lat.

smutne, że takie coś dostało 10% poparcia:
pedzie, kobieta z przeszłością mężczyzny, spoceni antykościelni,
i do tego sidelisko byłych sb-eckich szmat z poparciem urbana
:(
16 października 2011, 00:26 / niedziela
@Tomas 10% to na początek..:) będzie więcej... kogo teraz z młodych ludzi interesuje , że ktoś był TW czy nie..??? ludzie urodzeni w latach 90tych już głosują ...On mają w nosie , że ktoś coś podpisał 25 lat temu... świat się zmienia..:)
16 października 2011, 23:33 / niedziela
To nas czeka. Neo-bolszewia w akcji w Rzymie.
odnośnik

za jakis czas wrzuce co mieli do powiedzenia ludzie z Ruchu Podtarcia
16 października 2011, 23:50 / niedziela
Leszczynski i ruda k... goraco po wyborach
odnośnik
17 października 2011, 00:03 / poniedziałek
"Wszyscy ludzie Palikota" - próbka: "Wojciech Penkalski (Elbląg) (...) Ma 37 lat, z czego dwa lata i trzy miesiące spędził w więzieniu. Sąd skazał go za pobicie innego człowieka kijem bejsbolowym, grożenie bronią, wymuszanie. Kijem uderzał na oślep, po cały ciele. Następnie groził świadkowi, by ten zmienił swoje zeznania. Na wolność wyszedł w marcu 2003 roku. Siedziałby krócej, ale wcześnie pobił człowieka i groził mu bronią, by zdobyć 3 tys. zł. (...) Palikot broni go, mówiąc, że „w Polsce trudno być przyzwoitym człowiekiem i nie zaliczyć pudła!”.
17 października 2011, 00:08 / poniedziałek
To sa tacy ludzie,ktorzy wietrza swoje 5 minut w swym zjebanym zyciu.
Caly pic polega na tym,ze w Polakach nie ma konsekwencji.
Raz glosuja za Tyminskim,innym razem za Lepperem,a teraz za Palikotem.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.034