Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

9 PAŹDZIERNIKA

strona 5/5

17 października 2011, 09:45 / poniedziałek
@biało_zielony
Jakieś 20 lat temu też byłem zafascynowany JKM ale z wiekiem powoli przechodzi, ja nikomu niczego nie bronię i za nikogo nie decyduję, przykład z weterynarią jest akurat mocno nie trafiony mimo ze wielokrotnie przez JKM powielany - jak nie opłaca się leczyć zwierzaka to się go usypia - z ludźmi tak się nie da nie mówiąc że skomplikowane procedury medyczne są wielokrotnie wyższe niż w weterynarii i nawet jak zostanie Ci kasa z podatków w kieszeni to np na przeszczep serca może Ci nie wystarczyć. Ponadto są zwyrole którzy potrafią wyrzucić zwierzę jak im się znudzi - dziecka czy dziadka wyrzucić nie możesz (chociaż i tu się zdarzają takie przypadki). Zauważ że JKM cały czas powołuje się na USA - tyle tylko że z czasów powstawania tego państwa a realia przez ponad 200 lat jednak się zmieniły.

Czarny_68
Oczywiście że nie musisz popierać mody nadciągającej z zachodu - każdy ma swój rozum i chyba wie co dla niego jest dobre a co nie? Przecież nikt kto nie jest pedałem nie zostanie nim dlatego że pod domem przejdzie mu jakaś manifestacja.
17 października 2011, 18:42 / poniedziałek
@szaby - no i właśnie ja tylko tego chcę, abym w przypadku, gdy nie wykupie sobie prywatnie ubezpieczenia zdrowotnego (lub nie będę sam odkładał) to mi nie starczy na przeszczep serca! Jestem człowiekiem i sam chce decydować, czy ważniejszy będzie dla mnie przeszczep serca czy wydawanie moich pieniędzy na inne cele, sam sobie chcę wybrać czy się ubezpieczę zdrowotnie czy nie i chcę ponosić wszystkie tego konsekwencje to moje ciało i moja sprawa (choć jak np. bym wydawał kasę na budowę domu, to potem mogę sprzedać dom i iść na przeszczep)!! JKM wzoruje się na XIX wiecznych stanach, obecnie jest całkiem inaczej. No to dajmy ludziom póki co choćby możliwość dobrowolnej rezygnacji z płacenia składek i korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego np. na zasadzie, że od wieku 18 lat mogę przynieść jakieś zaświadczenie (napisane samemu lub notarialnie), że nie chcę korzystać z ubezpieczenia i płacić składek (bez możliwości powrotu), a potem zobaczmy ile ludzi tak zrobi. Podobnie z ubezpieczeniem emerytalnym proponuję zrobić! Ciekawe, jakie by były efekty tego typu zmian?
17 października 2011, 19:19 / poniedziałek
biało_zielony
Sorry może już zdziadziałem ale 18 letni człowiek wbrew pozorom nie jest jeszcze dorosły.
Ty chcesz tak naprawdę rewolucji w kraju gdzie nawet będąc naprawdę dorosłym nie możesz zdecydować czy chcesz wziąć kredyt we frankach, euro czy pln. Analityk będzie Ci usiłował wmówić Ci że Cię nie stać na płacenie raty 2500 zł po przeliczeniu z franków, a stać Cię na ratę 3500PLN, dodatkowo jeśli masz dziecko to przy obliczaniu twojej zdolności koszt utrzymania dziecka wynosi według banku 250 zł miesięcznie noż kurwa paranoja.
Fikcja rodzi fikcję i niestety ja osobiście uważam że muszą wymrzeć ze dwa pokolenia żeby tu było normalnie.
17 października 2011, 20:58 / poniedziałek
odnośnik

Wywiad z poslem od Palikota ze Szczecina. Hodowca norek. Mowi, ze nauczyl sie pewnych rzeczy i szybko sie uczy. Co moze bardziej nas zainteresowac twierdzi, ze: 'istosny jest krotki wlos i jasne futro'. Nieustajace pozdrowienia dla wyborcow Ruchu Podtarcia. Polska jest na dobrej drodze w waszych rekach
18 października 2011, 00:48 / wtorek
@rze - widzisz, ale jeśli to jest bank prywatny to ich sprawa jakie mają procedury itd. może sobie działać jak chce mi to jest całkowicie obojętne, jak mi się coś nie podoba to idę do innego - niech sobie swoje wyliczenia bank liczy jak mu się podoba. Jedyną istotną rzeczą jest, aby koszty usług tego banku nie rosły nadmiernie z powodu obowiązującego prawa i przepisów, które powinny być bardzo uproszczone i nie przeszkadzać w codziennym życiu... Mnie interesuje wpływ państwa na moje życie, który chciałbym ograniczyć, jeśli wiek 18lat jest zbyt małym to nie wiem niech w wieku 20-25 można było zrezygnować z ubezpieczenia zdrowotnego i emerytalnego... Kilkuset lat nasza ojczyzna nie wytrzyma, upadek jest bardzo blisko, socjalizm się rozwija, niebawem kasy fiskalne u księży może wprowadzą, dodadzą jeszcze masę innych bzdurnych przepisów i ograniczeń aż powoli system sam się załamie i upadnie... No nic, ja dalej liczę, że nastąpi zwrot w prawą stronę!
18 października 2011, 11:54 / wtorek
Banki są prywatne - tylko maja odgórny nakaz forowania kredytów złotówkowych, prawdziwa wolność i konkurencja to by była taka że jak chcesz kredyt hipoteczny pod zastaw mieszkania czy domu to dostarczasz kwit ze jesteś zdrowy psychicznie i wiesz że jak nie spłacisz kredytu to Ci zabiorą chatę i koniec. Ale u nas fikcja rodzi fikcję - co z tego ze masz robotę na etacie jak możesz ją z dnia na dzień stracić?
18 października 2011, 12:13 / wtorek
Panie Peak Nick, proszę nie wrzucać wszystkich dwudziestolatków do jednego wora ;) dzięki
23 października 2011, 17:55 / niedziela
autorytety nawiedzonych:)

odnośnik
Pochodzenie pani sztuki juz w tych czasach mnie nie dziwi;)
Oni lubią nas katoli obrażać to im płacimy z naszych podatków ;(
odnośnik
9 listopada 2011, 23:22 / środa
Platforma Obywatelska chce uchodzić za partię ludzi światłych i otwartych. Niestety, tak nie jest.

Dowodem na to jest wczorajsza reakcja jej posłów, na wystąpienie posła Biedronia. Na jego słowa, że argumenty przeciwników kandydatury poseł Nowickiej na wicemarszałka Sejmu są: "poniżej pasa", większość parlamentarzystów - w tym i tych z Platformy - zareagowała śmiechem. Okazało, że im się wszystko kojarzy z....

Biedroń się nie ośmieszył, to inni parlamentarzyści, którzy nie potrafili zapanować nad swymi robaczywymi myślami, kiedy z mównicy sejmowej przemawiał poseł zdeklarowany gej, nie zachowali klasy i szacunku dla izby, w której dostąpili zaszczytu obradowania.

Dziś inna platformerska "gwiazda" - Julia Pitera - dała wyraz swej dezaprobacie, w związku z wypowiedzią posła Biedronia. Stwierdziła, że nie chce słuchać takich słów w Sejmie.

Nie wiem, czy ją "pogięło"? Przecież, to jest przyjęta odzywka, może i trywialna, ale daleko jej do przekroczenia granicy dobrego smaku. A wcześniej w Parlamencie często ta granica była przekraczana i pani poseł, tak gwałtownie nie reagowała.

I poseł Niesiołowski... ale tu, to już nawet nie warto gadać.

Parlament ma stanowić prawo, z którego mają korzystać wszyscy obywatele.

W Parlamencie powinno się dbać o równe i godne traktowanie każdego czlowieka. Jest to miejsce, w którym powinno się zachować przyzwoitość i pewną - kulturalną - powściągliwość. Niestety i posłom Platformy nie zawsze się to udaje.

Normalnie: wstyd i niesmak.
10 listopada 2011, 00:19 / czwartek
to rzeczywiście straszne szczególnie,że tego palikota stworzył i wylansował tusk.Zgaduje że 11 listopada pomaszerujesz u boku biedronia i palikota z tęczowa flagą rozbijać nasze świeto.
Skandalem jest raczej to że nowowybrana vice-marszałek sejmu została wybrana niejaka W.Nowicka której syn nazywa Polaków zabitych w Katyniu DARMOZJADAMI a ona sama od tego sie nie odcina.Sama Nowicka twierdzi,że każdy porządny człowiek był za młodu komunistą.Co za syf wszedł w tej kadencji do sejmu to sie w głowie nie mieści
10 listopada 2011, 02:01 / czwartek
Ta Pani byla lub jest sponsorowana przez proaborcyjne koncerny a ty bedziesz mi sie tu wyplakiwal jak to wiecznie pokrzywdzony naczelny dupodaj zostal wysmiany? Jakos nie wspomniales gdy wybuczano Tomasza Kaczmarka podczas slubowania, to jest ok wrazliwcze? Zdarzylo sie Kotlinskiem z Faktow i Mitow napisac pare niewygodnych zdarzen z zycia Olejnikowej to juz tego samego dnia z kwiatami u niej byl jeden z klubu podtarcia co by sie nie obrazila i zbyt krytyczna sie nie stala. Bo czego jak czego prawdziwa cnota - (czyli cala ta zbieranina od posla ze swinskim ryjem) - krytyki sie nie boi.
10 listopada 2011, 09:52 / czwartek
Stanisław Michalkiewicz - "Zastępczy proletariat lewicy"
Tyle na ten temat..
odnośnik
odnośnik
1 2 3 4 5
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.024