Gdańsk: niedziela, 26 stycznia 2020
FORUM
Podstrony:

Plotka dnia czyli kolejny "farmazon?" o kupnie Lechii...

strona 16/42

20 kwietnia 2012, 20:35 / piątek
Panowie .Wyluzujmy. Niewierze w wersje, z zabawą z licencjami.Polonia , to mimo wszystko nie grocklin.Naprawdę wierzycie,że taki np pan Listkiewicz naprawdę pozwoli de facto zniszczyć swoją ukochaną polonie??? Polonia ma może mało kibiców ,ale są oni wpływową grupą w pewnych kręgach.
Dwa Dla nas to będzie pośmiewisko i katastrofa wizerunkowa. Naprawdę , będzie sie wam chciało udowadniać całej Polsce że nie jesteśmy koniem[polonia?]
Mało juz cierpimy ,za to że nam miasto wybudowało za darmo stadion????
A w tym wypadku będzie jeszcze gorzej.
Jedyna realna droga to utrzymanie w extraklasie
20 kwietnia 2012, 20:47 / piątek
No fakt a jest w Polsce klub co sobie wybudował stadion za własne finanse czy coś przeoczyłem ???
20 kwietnia 2012, 20:49 / piątek
Przestań wiesz dobrze o co chodzi.Polska zawiść jest straszna.
20 kwietnia 2012, 20:49 / piątek
Tylko Zagłebie za kase KGHMu ale to jest wyjątek
20 kwietnia 2012, 20:51 / piątek
hehe! najbardziej rozbawiła mnie wizja wycofania Polonii, którą spusci JW aby uchronic Lechię. Ciekawe czy bedzie to aktualne jak zdobedą miejsce premiowane gra w pucharach? :)
A co bedzie jak Lechia zajmie (TFU!) 16 miejsce ? JW juz wie ze ŁKS nie dostanie licencji?
Dajmy spokoj tym spekulacją/fantazją. Jesli dzis miałbym w cos uwierzyc to w to ze ktos od Kuchara rozpuszcza plotki o JW aby ewentualnie podbic cenę klubu lub zmobilizowac kogos w negocjacjach kupna Lechii. Widzą ze nie ma nic za darmo, kasa nie spada z nieba wiec próbują opchnać klub za dobrą cenę.
W JW w Lechii poki co nie wierzę i nawet nie wiem czy to naprawde skok do przodu.

TYLKO LECHIA!
20 kwietnia 2012, 20:52 / piątek
Lechia to Lechia. Niestety niezależnie od nas takie plotki generują dziennikarze, którzy za nic nie odpowiadają a plotki te przynoszą nam szkodę, gdyż cierpi nasz wizerunek. Czy JW wchodzi do Wisły, Legii czy Lecha ? NIe. A nam kurwa przyklejają etykietkę dziwki na sprzedaż, jakbyśmy tylko chcieli każdemu nadstawiać tyłka. Owszem cieszylibyśmy się, gdyby własciciel 51 % akcji pozbył sie ich wszystkich a przynajmniej połowy z nich, tak, aby nie miał za wiele do szaraogęsienia się. Dla nas lepszy jest wróbelek w postaci jakiegoś Drutexu niż kłopoty z ekscentrycznym i strasznie narwanym Wojciechowskim. Polonia i Wojciechowski mają ten sam problem co my: nie mają poważnego zarządu, który jest w stanie z sensem zorganizować pracę dla klubu. Lubańskiego też wypieprzyli po tygodniu - jakby nie dało sie wcześniej z nim dogadać, co mu wolno , a co nie, co ma robić i w jakim czasie. Facet jest poważny a Wojciechowski zrobił z niego menela, który unika pracy i chce brać szmal za free.
Pamiętajcie: KASA jest niezbędna do budowy Wilekiego Klubu ale kasa nie zbuduje go tylko kompetentni, oddani swej pracy ludzie !!!
20 kwietnia 2012, 23:06 / piątek
Jeśli JW szuka dobrego biznesu i potencjału na mistrza Polski i puchary to tylko u nas w Gdańsku ( nie mówię oczywiście o naszych wkładach).
Jeśli stworzy tu klub na podwalinach Lechii i nie będzie mowy o fuzjach i tego typu ściemach to na bank jest to po pierwsze dobry sposób na biznes, a po drugie na pełny stadion na mecze w pucharach :) Tylko trzeba trochę kasy wyłożyć... ale to jak w każdym biznesie ....
20 kwietnia 2012, 23:15 / piątek
JW zapowiedział ze z końcem sezonu wycofuje się definitywnie z Polonii Warszawa
odnośnik
20 kwietnia 2012, 23:50 / piątek
odnośnik
Józef Wojciechowski nie będzie dłużej finansował Polonii Warszawa. Prezez Czarnych Koszul o rezygnacji ze sponsorowania stołecznego klubu poinformował dziennikarzy po przegranym meczu z Ruchem Chorzów.

- Wycofuję się w ogóle z piłki. Na zawsze - oznajmił Wojciechowski w obecności kilkudziesięciu przedstawicieli mediów. - Mówię to bez względu na to, jakie wyniki piłkarze osiągną w kolejnych meczach. Moje ideały zostały zszargane, zniszczone. W piłce więcej funkcjonował nie będę - zadeklarował właściciel klubu z Konwiktorskiej.
20 kwietnia 2012, 23:51 / piątek
Oficjalna strona Polonii na Facebooku podala ze Jozek wycofuje sie z pilki w ogole. Tak oglosil na briefingu dla mediów po meczu z Ruchem.
21 kwietnia 2012, 07:03 / sobota
Koniec dysko polo ? Czyli juz pewne utrzymanie mamy ;)!
21 kwietnia 2012, 07:03 / sobota
A tu z onetu. Troszkę wiecej

Wycofuję się z Polonii. Wycofuję się w ogóle z piłki. Bez względu na to jakie ci piłkarze osiągną wyniki w trzech ostatnich meczach. Moje ideały zostały zszargane, zniszczone. Ja w piłce funkcjonować nie będę - oświadczył Józef Wojciechowski po porażce Polonii z Ruchem 0:1. Winą za porażkę obarcza sędziego.

Po przegranych właściciel stołecznego klubu często zwalniał trenerów, zawieszał premie piłkarzom. Tym razem stwierdził coś innego.

- Piłkarze nie są winni. Jeżeli takie rzeczy nie zostaną uregulowane to pieniędzy z biznesu nie będzie. Dla czegoś takiego nie warto się angażować, skoro taki pan z gwizdkiem tworzy widowisko. Kiedyś postawiłem tak sprawę, że jak sędzia nieprzychylny miał poprowadzić nasz mecz we Wrocławiu to zapowiedziałem, że oddamy walkowera. Nie mieliśmy klarownej przewagi, ale ten człowiek zepsuł widowisko. Ja pieniędzy do piłki już wkładał nie będę - stwierdził właściciel Polonii.

Wojciechowski mimo wszystko dał do zrozumienia co myśli o kadrze szkoleniowej. Wygląda na to, że nawet gdyby został w klubie to dni Czesława Michniewicza byłyby policzone.

- Zapomnijmy o marzeniach o mistrzostwie, o czymkolwiek. Mamy kadrę trenerską jaką mamy. Można by tu sprowadzić najlepszych piłkarzy skądkolwiek, a oni i tak nie muszą grać. Kupowałem najlepszych, a oni nawet nie wchodzą do osiemnastki. Kupiłem najlepszego piłkarza ligi izraelskiej, kapitana zespołu. U nas jest tak trenowany, że nie mieści się do grupy 18 piłkarzy. Coś jest nie tak z tą polską piłką. Zaniedbania wynikają z wielu lat. Mam tego wszystkiego dosyć - podsumował Wojciechowski."

TYLKO LECHIA!
21 kwietnia 2012, 08:03 / sobota
odnośnik

Na Polonii w dzień kwietniowy Józef Wojciechowski stanął przed dziennikarzami i oznajmił, że wycofuje się z piłki, Z tym wycofywaniem to śpiewka tak stara, że na kimkolwiek przestała robić wrażenie. Zresztą, czytamy, że JW zorganizował specjalny briefing, by poinformować o swojej decyzji. Hmm, widzieliśmy to z bliska. Briefing? Stanął, powiedział coś o arbitrze i o tym, że odchodzi z piłki, potem jeszcze ze trzy zdania i poszedł. Jakoś nie mieliśmy wrażenia, że na naszych oczach pisze się historia klubu. Raczej zdawało nam się, że ktoś spontanicznie gada do kamery to, co akurat przychodzi mu do głowy. Ale za godzinę przyjdzie co innego.

Wojciechowski przetestował metodę marchewki (cała została przez piłkarzy schrupana), teraz testuje metodę kija. A to zamrozi wypłaty, a to powie, że w ogóle kończy sponsorowanie drużyny. Na piłkarzach oczywiście nie robi to żadnego wrażenia, bo niby dlaczego miałoby robić? Oni i tak swoje wiedzą – wróci i zapłaci! A zresztą do tej pory zapłacił tyle, że kto by się przejmował krótkim poślizgiem?

Zresztą, to przecież nie w piłkarzach problem – to znaczy, nie w tym sensie, że im się jakoś bardzo nie chce. Przecież wiadomo, że im się chce, skoro renegocjowali kontrakty i spore sumy stracą, jeśli na koniec sezonu nie znajdą się w pierwszej dwójce (czyli w zasadzie już je stracili, a gra szła o ponad sto pięćdziesiąt tysięcy złotych na osobę). Oni po prostu są za słabi, co sygnalizowaliśmy już przed sezonem – gdy popieraliśmy Artura Sobiecha, niechcącego się zgodzić na uzależnienie 25 procent pensji od zajęcia pierwszego lub drugiego miejsca. Chłopak obserwował tę drużynę od środka i dobrze wiedział: nie ma bata, żeby zrobić mistrza. Piąte miejsce – jasne. Czwarte – w porywach. Ale wyżej? Rok temu Polonia była siódma, dwa lata temu trzynasta. Nie zauważyliśmy w składzie aż takiej rewolucji, by ten zespół miał w sposób nadzwyczajny wystrzelić.

JW straszy i straszy. Aż by chciało się powiedzieć: nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz. Chcesz mistrza to kup sobie piłkarzy, którzy mogą go zdobyć, bo ci których masz teraz – za wyjątkiem Baszczyńskiego – o skutecznej grze o najwyższą stawkę to niestety tylko czytali w gazetach. Nie jest to z naszej strony żadna złośliwość, tylko stwierdzenie oczywistych faktów. Wojciechowski w całym składzie ma raptem jednego zawodnika, który w karierze coś wygrał i zdaje mu się, że to jakiś dream-team i że pozostałych dziesięciu to nie ma półek uginających się od pucharów tylko przez przypadek.

O meczu dużo pisać nie będziemy, poza tym, że Ruch zrobił swoje, chociaż było to spotkanie, które równie dobrze mogłoby się skończyć wynikiem 1:0 dla Polonii albo 0:0 i nikt nie mógłby mieć specjalnych pretensji. Ot, kopanina, w której zadecydował jeden stały fragment gry.

Oczywiście, spotkanie raczej nie miało prawa się podobać, na szczęście odpowiednio dobraliśmy taktykę na piątkowy wieczór i zanim ruszyliśmy na Konwiktorską to jeszcze obejrzeliśmy spotkanie Cracovii z Widzewem. Kto widział, ten doceniłby nawet symulki Caniego i uznał, że to sztuka wyższa. Mianowicie Cracovia – Widzew bez dwóch zdań może kandydować do miana gówna sezonu, a każdy piłkarz, który wziął w tym widowisku udział powinien otrzymać zakaz stadionowy. Doszliśmy nawet do wniosku, że jedynym człowiekiem, który wiedział, po co biega po boisku był tajemniczy mężczyzna, który w pewnym momencie wkurzył się na tyle, że przeskoczył barierki i wtargnął na murawę.

Ku naszemu zdziwieniu, trener Cracovii Tomasz Kafarski oznajmił: - Zawodnicy opuszczali boisko bardzo zmęczeni, usłyszeli ode mnie słowa podziękowania. Zabrakło nam tylko gola.

Zabrakło wam tylko gola? To tak jakby powiedzieć, że brakuje wam tylko trzydziestu punktów do pozycji lidera. To tak jakby powiedzieć, że Tomaszowi Adamkowi zabrakło jednego ciosu, by wygrać z Kliczką. Zabrakło wam podstawowych umiejętności gry w piłkę, elementarnych.

Ale skoro trener podziękował piłkarzom to pewnie był zadowolony. Mamy nadzieję, że atmosfera ogólnego zadowolenia będzie towarzyszyła zawodnikom Cracovii także na boiskach pierwszej ligi.
21 kwietnia 2012, 09:24 / sobota
Kafarski w tobie nasza nadzieja miszczu trenerski
21 kwietnia 2012, 12:13 / sobota
Ja mu sie nie dziwie ze nie chce wykjadac kasy na takie badziewie jak Polska pilka .Przeciez tego bagna nie idzie ogladac.Tylko Lechia
21 kwietnia 2012, 12:46 / sobota
do wczoraj nie wierzyłem w przyjście Józka Wielkiego Wojciechowskiego teraz o Panie proszę z pokorą o przebaczenie

ps proszę zmienić tytuł wątku z rozważa na niebawem kupuje , Józek Wielki Wojciechowski był wczoraj widziany jak kupuje bilet na OLT Express do Gdańska. jutro 9:15 na lotnisku można zorganizować komitet powitalny ...
21 kwietnia 2012, 15:40 / sobota
Głupoty gadasz
21 kwietnia 2012, 15:46 / sobota
Raczej sądzę że nabija się z plotki dnia o której dyskusja toczy się już ponad pół roku...
24 kwietnia 2012, 14:36 / wtorek
Wojciechowski kolejny raz zdementował info o Lechii
odnośnik
24 kwietnia 2012, 14:43 / wtorek
To ja jeszcze raz sie spytam
KTO I PO CO ROZNOSI TE PLOTKI O wOJCIECHOWSKIM.
i TO W TAKI SPOSÓB ŻE UWIERZYŁA W NIE
Większość kibiców,expertów tv ????
Przeciesz te plotki ida z klubu, bo to widać PO CO ??!?!?!?!?!?!
24 kwietnia 2012, 14:51 / wtorek
kiełbasa, trzeba mieć na uwadze z kim się ma do czynienia - Wojciechowski wczoraj mógł się zastanawiać nad Lechią, dziś o siatkarzach Politechniki, a jutro na przykład nad ŁKSem.
Więc to, że dziś zaprzecza i dementuje nie musi oznaczać, że była to czysta plotka
24 kwietnia 2012, 15:08 / wtorek
Jakies zmiany w Lechii na pewno nastapia. Zobaczcie co sie dzieje obecnie. Zarzad jest w rozsypce, brak jakiejkolwiek informacji ze strony klubu na temat wynikow poprzedniego walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Jakies pogloski o odkupieniu akcji od mniejszosciowych akcjonariuszy przez Kuchara. Nic nie dzieje sie bez przyczyny. Zobaczcie ze od dluzszego juz czasu nie wypowiada sie nikt z wladz Lechii. Wypowiedzial sie Kuchar, ktory jak zwykle nic konkretnego nie powiedzial. To moze oznaczac tylko zmiany. Trudno wyrokowac jakie na dzien dzisiejszy ale zmiany na pewno beda.
24 kwietnia 2012, 15:12 / wtorek
Co oznacza wykupienie akcji mniejszościowych akcjonariuszy przez Kuchara? Chodzi o akcje strazników pieczęci (swoją drogą ta nazwa jest lekko niefortunna)?
24 kwietnia 2012, 15:27 / wtorek
Nie wiem jakich straznikow czy nie straznikow. Z punktu widzenia finansowego sa akcjonariusze wiekszosciowi i mniejszosciowi, a Kuchar posiada 51% akcji w Lechii SA. Gdy akcjonariusz wiekszosciowy wykupuje akcje od mniejszosciowych ma zawsze dwa cele: 1. Albo chce wzmocnic swoja pozycje w firmie lub 2. Sprzedac spolke. Innej drogi nie ma.
24 kwietnia 2012, 15:29 / wtorek
Przy czym taki Wojciechowski chciałby napewno mieć 100% akcji zeby nikt mu nie podskakiwał
24 kwietnia 2012, 15:52 / wtorek
Dokładnie, dlatego dopoki Kuchar nie odkupi wszystkich akcji nie ma mowy o żadnej sprzedazy dla Wojciechowskiego. co oznacza cisza w klubie i kurtuazyjne wystapienie Kuchara w tv i radio, ja tego nie wiem.
25 kwietnia 2012, 09:11 / środa
A tu inna opcja: Wojciechowski kupuje Wrocławskie Centrum Finansowe :). odnośnik
25 kwietnia 2012, 09:57 / środa
A tego chyba faktycznie nikt nie brał pod uwage.
25 kwietnia 2012, 10:05 / środa
Niema opcji, utrzymac sie i modlic o to ze kuchar wypierdoli na siatkowke a wojciechowski pojechał na wczasy nad morzem!
25 kwietnia 2012, 10:44 / środa
To brzmi juz bardziej realnie tym bardziej ze Wrocławskie Centrum Finansowe jest bliskie upadlosci gdyz ich sytuacja finansowa jest bardzo trudna.
25 kwietnia 2012, 12:01 / środa
Asas, możesz podać źródło tej informacji o sytuacji finansowej Wrocławskiego Centrum Finansowego?

Pytam, bo ktoś już wcześniej podawał takie rewelacje, że spółka jest w likwidacji itd. po czym się okazało, że chodziło o spółkę o podobnej nazwie, Wrocławskie TOWARZYSTWO Finansowe.

Zatem, skąd ta informacja?
25 kwietnia 2012, 12:50 / środa
z serwisu Lexis Nexis. Dostep platny.
25 kwietnia 2012, 14:30 / środa
W porownaniu z rokiem 2009 spolka w 2010 poniosla strate 288 tys zl, zas sprzedaz spadla z 1841 tys zl do 13 tys zl. Czy sa to przejsciowe problemy, trudno powiedziec. Ale spadek przychodow mowi sam za siebie. Wlascicielem w 50% tej spolki jest Ewa Katarzyna Andreasik Kuchar oraz w 50% Dolnoslaskie Centrum Doradztwa Gospodarczego Sp. z o.o.
Wartosc udzialow w Lechii w cenie nabycia to 1 mln zl, zas wartosc udzielonych pozyczek dlugoterminowych to 9.8 mln zl.
Kapital wlasny jest ujemny -170 tys zl. Spolka w roku 2009 uzyskala swoje pierwsze przychody a w roku 2010 od razu zjazd do 13 tys zl.
Wyrazna równia pochyła.
25 kwietnia 2012, 15:44 / środa
25 kwietnia 2012, 15:53 / środa
Sezon ogórkowy ostatniego lata w mediach to temat Traore chce wypierdalać z Lechii. Na to lato chyba też już jest temat: JW
25 kwietnia 2012, 15:56 / środa
tyle, że 51% to dla Józefa za mało
25 kwietnia 2012, 16:03 / środa
Asas,

Strata 288 tys. zł to grosze, nawet przy kapitałach Kuchara, których wysokość nie powala na oba kolana to są śmieszne pieniądze.

Jeśli przychód w 2010 wyniósł zaledwie 13 tys. zł to znaczy po prostu, że ta spółka nie do generowania przychodu służy, bo kiepski kiosk ruchu pewnie ma tyle, ale w miesiąc.

To po prostu może być jedynie twór do finansowej obsługi pozostałych spółek.

W każdym razie ciekawe dane. Jeszcze ciekawsze było by zobaczyć dane aktualne, rok 2011 już zamknięty. Ale i tak dzięki.
25 kwietnia 2012, 20:30 / środa
Akurat w tej spolce kapitaly sa przejedzone. Ta spoleczka jest bardzo malutka wiec strata dla tej spolki jest dosc znaczna. Dane za 2011 jeszcze nie sa opublikowane.
26 kwietnia 2012, 09:24 / czwartek
Tym razem z Onetu:

odnośnik
26 kwietnia 2012, 09:34 / czwartek
Ile jeszcze razy wkleicie przedruki z fuktu ? Wszędzie to samo tylko inny portal, a źródło jedno.
26 kwietnia 2012, 09:36 / czwartek
Mam wobec tego pytanie. Pamiętam, że był kiedyś taki zapis, że właściciel nie może mieć 2 i więcej klubów grających w ekstraklasie. Czy jest na tyle precyzyjny, aby wykluczyć taką ewentualność?
26 kwietnia 2012, 09:43 / czwartek
Nie tylko w ekstraklasie, ale w jednej klasie rozgrywkowej.
26 kwietnia 2012, 10:04 / czwartek
Ale on by nie mial klubu tylko spolke Kuchara a to zupelnie inna sprawa. Zapis mowi o wlasnosci bezposredniej a nie o udziale posrednim poprzez udzialy w innej spolce.
26 kwietnia 2012, 10:56 / czwartek
Ot taki drobny mały wybieg prawny.Kuchar-nie sprzeda akcji Lechii a Wojciechowski ich nie kupi bo kupi całą wtf i w ten sposób zostanie właścicielem jego akcji-nie większościowym.Przeniesie 7-8 najlepszych grajków discopolo plus 4-5
Lechii(Traore,Machaj,Janicki,Madera,Duda + wykupić Kose) wzmocnić 4-5 nowymi i można myśleć o najwyższych celach.Tylko trzeba jeszcze zdobyć 3-pkty do końca ligi.Nie wiem czy Jwc to najlepszy pomysł (kasa to nie wszystko) pobawi się pobawi i wyrzuci.
26 kwietnia 2012, 11:19 / czwartek
"Jak podaje "Fakt" strony podobno ustaliły już tzw. warunki brzegowe, a cena waha się między 12 a 15 milionów złotych. Człowiekiem Wojciechowskiego w Lechii miał by być Jerzy Klockowski, który w latach 80-tych był dyrektorem gdańskiego klubu."

Taki mały fragment, który zamieściło gw a inne portale nie.
26 kwietnia 2012, 11:48 / czwartek
Asas, napisałeś:
"Ale on by nie mial klubu tylko spolke Kuchara a to zupelnie inna sprawa. Zapis mowi o wlasnosci bezposredniej a nie o udziale posrednim poprzez udzialy w innej spolce."

To nie jest prawda. Przepisy UEFA są tu bardzo restrykcyjne i mówią o kontroli nad klubem, jako osoba fizyczna lub za pośrednictwem spółek - nie ma znaczenia.

Oczywiście znane są przypadki obchodzenia tej reguły, jeśli chodzi o takie mafie jak UEFA czy PZPN to wszystko zależy od układów i kasy. Ale formalnie - nie możesz mieć kontroli nad dwoma lub więcej klubami zgłoszonymi do tych samych rozgrywek.
26 kwietnia 2012, 11:49 / czwartek
wystarczy, że "właścicielem" formalnie będzie jakiś figurant np. laska Józka
26 kwietnia 2012, 12:40 / czwartek
mi osobiście pasuje ktoś z takim charakterem i ambicjami jak Wojciechowski.
Martwi natomiast ewentualny koszerny zaciąg i SLD na trybunach
26 kwietnia 2012, 12:48 / czwartek
odnośnik

o chuj tu chodzi to ja nie wiem.
26 kwietnia 2012, 12:51 / czwartek
Dokladnie, transakcje zakupu spolki od Kuchara nie musi wcale podpisywać sam Wojciechowski, wystarczy ze zrobi to ktos z jego otoczenia i w ten sposob przepisy UEFA mozna obejsc. Inna sprawa czy udzial Wojciechowskiego w Gdansku to dobry pomysl. Ale to juz temat na inna dyskusję.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.035