Gdańsk: piątek, 6 grudnia 2019
FORUM
Podstrony:

Plotka dnia czyli kolejny "farmazon?" o kupnie Lechii...

strona 22/42

21 grudnia 2012, 11:27 / piątek
@ Domin - twój link odnosi sie do sytuacji szprzed 7 miesięcy, teraz być może jest coś na rzeczy i jest trzymane w wielkeij tajemnicy (bo niemieckie źródła ani słowem nie wspominają o Franzu w kontekście Lechii, nawet brukowce)
21 grudnia 2012, 13:51 / piątek
Magellan, BoiShock

Dlaczego nie walą inwestorzy? Ależ walą. Każdy klub z dużym stadionem ma właściciela milionera. Zauważcie, że tacy ludzie, jak Solorz, Walter, czy Kuchar pojawili się w piłce bardzo niedawno.

Problem nie jest w naszej piłce, ale w miałkości naszych inwestorów. Milionerów na dorobku. Po prostu w naszym kraju nie ma ludzi, którzy mieliby dużo kasy i faktycznie znali się na piłce. I faktycznie się piłką fascynowali.

Sądzę, że kwestią czasu jest pojawienie się w Polsce inwestorów zagranicznych, nie tylko w Lechii, ale i innych klubach. Gramy na PGE dopiero dwa sezony. To niedługo. Ale wcześniej nie było żadnych informacji o jakimkolwiek zainteresowaniu polskimi klubami przez zagranicznych milionerów. Teraz takie plotki pojawiają się co i rusz.

Powtarzam. To nie Lechia jest nieatrakcyjna. To Kuchar jest nieatrakcyjny. Kuchar i jemu podobni biznesmeni - amatorzy.
21 grudnia 2012, 13:54 / piątek
I jeszcze BioShock

Piszesz

" Przecież przy realiach polskich klubów te pieniądze nigdy mu się nie zwrócą."

I o to właśnie chodzi. Nowy inwestor to nowe realia. Te realia trzeba zmienić w pierwszej kolejności.
30 grudnia 2012, 20:11 / niedziela
Ciąg dalszy ...

Kim są tajemniczy inwestorzy, którzy chcą kupić Lechię Gdańsk?

Niemiecki milioner Josef Wernze powiedział nam, że to nie on chce kupić Lechię Gdańsk, ale: - Wejście w Lechię bada pewna grupa inwestorów, a moja firma ETL działa przy tym jako ciało doradcze.
Wernze to niemiecki milioner, którego firma ELT Gruppe ma ok. 650 biur w całej Europie i zatrudnia 6 tys. konsultantów. ETL to pod względem wielkości i przychodów piąta firma konsultingowa na świecie. Jest tuż za wielką czwórką, czyli KPMG, Deloitte, PricewaterhouseCoopers (PWC) oraz Ernst&Young. Osobiste aktywa Wernzego szacuje się nawet na 900 mln euro.
Jeszcze przed świętami w Gdańsku gruchnęła wiadomość, że Wernze jest coraz bardziej zainteresowany kupnem Lechii, bo marzy o stworzeniu wielkiego klubu, z którym mógłby się pokazać nawet w Lidze Mistrzów. Niemiec miał już nawet poddać Lechię głębokiej analizie rynkowej, sprawdzić ją pod kątem prawnym i finansowym.
Skontaktowaliśmy się z Wernzem, który zaprzecza, że to on chce kupić Lechię, ale tłumaczy: - Moja wiedza odnośnie do Lechii polega na tym, że grupa inwestorów bada wejście w klub z Gdańska, a grupa ETL jest przy tym jako ciało doradcze. Według mojej wiedzy w tym temacie nie zapadły jednak jeszcze żadne decyzje.

Niemiec nie chce zdradzić, kim jest tajemnicza grupa inwestorów, wody w usta nabrała też Lechia, ale coraz bardziej prawdopodobne jest, że jeszcze w tym sezonie może dojść do sprzedaży klubu.
O tym, że właściciel Lechii Andrzej Kuchar chce sprzedać Lechię, mówi się zresztą od kilku miesięcy. W gronie potencjalnych nabywców wymieniało się już m.in. Rosjanina Antona Zingarewicza (ostatecznie zainwestował w angielski Reading), miasto Gdańsk, ale najczęściej właśnie Wernzego.

gw
30 grudnia 2012, 21:51 / niedziela
Ostatnie pierdolenie gazety wyborczej w tym roku :)
30 grudnia 2012, 21:53 / niedziela
jeśli NRD chce kupić niech kupuje bez obwijania w bawełne i powie to wprost bo robi się fakt.pl .
30 grudnia 2012, 22:26 / niedziela
NRD?
30 grudnia 2012, 22:28 / niedziela
aaa :D Ja się zawinełem, że w tych skrótach tych firm jest jakieś NRD ;p

ahh ten alkohol
30 grudnia 2012, 22:52 / niedziela
he he he he he he Kuchar ole
3 stycznia 2013, 17:52 / czwartek
Magnowski rezyguje. Czy to kolejny duży krok ku sprzedaży klubu?
Jeśli nie, to prezesem zostanie Sarnowski, a do zarządu wejdzie.. ŻELEM..

Druga opcja chyba nie trzeba mówić, co oznacza.
7 stycznia 2013, 17:23 / poniedziałek
To ja dorzucę porcję niepełnych informacji, niedomówień i nierozwiniętych zapewnień, których autorem jest Krzysztof Stanowski. W rozmowie z użytkownikami serwisu Wykop.pl ( odnośnik ) przewinęło się kilka pytań o tego całego nowego inwestora. Cytaty poniżej.

- Mógłbyś przybliżyć trochę kwestię tego Niemca i Lechii? Z tego co zauważyłem raczej nie piszesz takiego czegoś póki nie masz pewności tak samo jest w tym przypadku?
- Tak, mam pewność, że rozmowy się toczą i są zaawansowane.

- Czy wierzysz że w Polskie kluby mogą w najbliższej dekadzie zainwestować zagraniczni (wielcy) inwestorzy? (Bo ja w Polskich już nie wierzę)
- Myślę, że może się to zdarzyć w Lechii bardzo wkrótce.

- Którego z inwestorów w polskiej piłce cenisz najwyżej, a którego najmniej?
- Najmniej cenię Cacka. Z inwestorów niepoważnych najbardziej poważni są jednak ci z Legii, chociaż sporo może się wydarzyć w Gdańsku.

No i tyle. Poważni inwestorzy, rozmowy są zaawansowane, w najbliższym czasie coś się może wydarzyć. To wszystko od Stanowskiego, który nie ma w zwyczaju podawać informacji, których nie jest na 100% pewien.

Na razie nie ma się co podniecać, bo już kilka razy Lechia była sprzedana, ale najwyraźniej faktycznie coś się święci.
7 stycznia 2013, 17:36 / poniedziałek
Zapewne zauważyliście , że w tym reżimie jeśli się nie likwiduje to się sprzedaje .
W naszym przypadku cykl od Aklasy do Extraklasy trwa ok 10 lat czyli małe pokolenie .
Najważniejsze , że do wiosny niedaleko .
pozdro
7 stycznia 2013, 17:47 / poniedziałek
Najważniejsze jest dobro Lechii. Analizując dotychczasowe wybryki możnych, którzy zajęli się piłką w naszym kraju, nie widać perspektyw. Inwestor zagraniczny może coś zmienić, ale nie musi biorąc pod uwagę przepisy, ustawy i prawo u nas obowiązujące. Należy jednak mieć nadzieję, że ktoś z głową przejmie Lechię, zanim obecny zniszczy ją poprzez lichwę jaką na naszą jedyną nakłada.

P.S. Kuchar won!!!
4 czerwca 2013, 18:08 / wtorek
nie mogłem znaleść tematu o Wojciechowskim kupującym Lechie więc pisze tutaj. kuchar sprzedaje Lechie- miasto 70%, Wojciechowski 30%, trenerem probierz.
4 czerwca 2013, 18:13 / wtorek
betonwrz - jakieś potwierdzenie masz na to czy tylko zaczynasz rozkręcać temat swoimi domysłami?? :]
4 czerwca 2013, 18:14 / wtorek
co do probierza to tak na 90%. reszta na 100%.
4 czerwca 2013, 18:17 / wtorek
Co to Probierza to zgadłeś:p
odnośnik

ciekawe co z tą drugą opcją... Swoją drogą to gdzieś ostatnio czytałem wywiad z Wojciechowskim i coś wspomniał, że zastanawia się nad powrotem:)
4 czerwca 2013, 18:28 / wtorek
Jak się bawimy w podniecanie (znowu) to w jednym z wywiadow Wojciechowski powiedział to:
-
Najbardziej żałuję, że nigdy nie zatrudniłem Probierza. Uważam go za zdolnego trenera. Raz była szansa, ale spóźniłem się jeden dzień z telefonem. Był już dogadany z Wisłą - dodał były właściciel Polonii.
4 czerwca 2013, 18:32 / wtorek
Chyba faktycznie jest coś na rzeczy...
4 czerwca 2013, 18:34 / wtorek
Potwierdzam , Wojciechowski prowadzi rozmowy z Lechią.
Nie kręce beki
4 czerwca 2013, 18:34 / wtorek
Do tego trzeba dodać, że Bobo już u Wojciechowskiego pracował i współpraca się nie układała?

hmm...
4 czerwca 2013, 18:35 / wtorek
Za czasów ich współpracy wszyscy Wojciechowskiego ruchali na kasę. Też by mi się Kaczmarek źle kojarzył :)
4 czerwca 2013, 18:41 / wtorek
Już tyle razy się wszyscy podniecalismy wizją worka z pięniędzmi w Lechii ze mi juz teraz nie staje... Czekam na oficjalne info
4 czerwca 2013, 18:42 / wtorek
Kurwa i znowu ciśnienie się zaczyna:D teraz dzień w dzień przed kompem czekając na info o zmianie właściciela:p
4 czerwca 2013, 18:45 / wtorek
Pozyjemy zobaczymy, jeśli to prawda (przy proporcjach podanych wyżej 70% miasto, 30% Józek) to może bez "szaleństw" zbudował by drużyne walczącą o pudło. Będzie info to będzie o czym rozmawiać :)
4 czerwca 2013, 18:54 / wtorek
Wyluzujcie , gosciu co zaczął ma niezłą polewke teraz z was przed kompem . Nikt nie sprzedaje i nie sprzeda Lechii . Pozdro
4 czerwca 2013, 19:08 / wtorek
Jutro ma być konferencja apropos meczu z Barceloną. Zobaczymy, czy pojawi się logo JWC.
4 czerwca 2013, 19:15 / wtorek
Betonwrz nie wiem czy sobie jaja robisz czy też nie ale Twój wpis wywołał już falę komentarzy na innych portalach futbolowych.
Czekać tylko aż pismaki z GóWna zaczną pisać,że z wiarygodnego źródła mają info o przejęciu Lechii przez JWC i miasto Gdańsk.
Tak się rodzi plotka.
Brawo!
4 czerwca 2013, 19:16 / wtorek
z Twitetra:

Tomasz Zieliński ‏@TomekZiel 19 s.

NIEOFICJALNIE: Kaczmarek zwolniony, ponieważ Kuchar sprzedaje udziały w klubie. 30% - miasto. 70% - JÓZEF WOJCIECHOWSKI. Dlatego Probierz.
4 czerwca 2013, 19:21 / wtorek
A kim jest ten Zieliński?
4 czerwca 2013, 19:23 / wtorek
Pewnie użytkownikiem naszego forum.
4 czerwca 2013, 19:24 / wtorek
https://twitter.com/TomekZiel
Józek dementuje ;)
4 czerwca 2013, 19:25 / wtorek
Dziennikarz Gazety Polskiej.

napisał również to:

Tomasz Zieliński ‏@TomekZiel 6 min

Wojciechowski dementuje.
4 czerwca 2013, 19:25 / wtorek
Dziennikarz z "Gazeta Polska Codziennie". Już napisał, że Wojciechowski dementuje. Nie ma czym się jarać. Jeżeli dojdzie w Lechii do zmiany właściciela, to na pewno nie będzie to JW.
4 czerwca 2013, 19:40 / wtorek
ludzie ogarnijcie się post z "proroctwem" 18:08 info o Probierzu na stronie Lechia.pl 17:58

bo tak na serio to nie Józef kupuje tylko szejkowie z Dubajubimbaju ;)
4 czerwca 2013, 19:46 / wtorek
jak w starych kawałach Polak, Rusek i Niemiec chcą kupić Lechię ....
4 czerwca 2013, 19:52 / wtorek
dzwinym trafem telefony od wczoraj że Probierz przychodzi oraz 70% miasto i 30 % JW. .
4 czerwca 2013, 20:03 / wtorek
tak Barcelona, nowy trener, spotkanie Lechia, Lotos, miasto, pewne jest że mamy nowego właściciela

jak coś się wydarzy na mur beton o tym w inecie przeczytamy :D
4 czerwca 2013, 20:32 / wtorek
pasi007
To jest właśnie znane wszędzie "info telefoniczne" ;)
4 czerwca 2013, 20:33 / wtorek
W umowie z Wojciechowskim mogliby dopisać zakaz stadionowy dla jego kolegi, Józefa O., pseudonim operacyjny Olin.
4 czerwca 2013, 20:43 / wtorek
Wojciechowski przemówił :
Wojciechowski: Michał Probierz to bardzo dobry wybór
- Tego ruchu można było się spodziewać, w końcu z gry zespołu byli mocno niezadowoleni chociażby kibice - mówi Wojciechowski. - Trenerowi Kaczmarkowi trzeba podziękować za pracę wykonaną przez ten rok, przede wszystkim za wyłowienie kilku młodych zawodników i pokazanie ich nowemu szkoleniowcowi. Wszyscy wiemy, w jak trudnych warunkach pracował trener Kaczmarek - bez środków na transfery i przy coraz mocniej ogarniającym klub marazmie. W tej chwili, niestety, nikt w Polsce nie patrzy na Lechię jak na poważnego gracza ekstraklasy. Aby w końcu zespół zrobił kilka kroków do przodu, w klubie musi się zmienić dużo więcej niż tylko trener. Lechia potrzebuje dwóch-trzech spektakularnych transferów, żeby zasiać w zespole pozytywny ferment i dać mu pozytywny impuls - podkreśla były piłkarz Lechii i Bayernu Monachium Sławomir Wojciechowski
4 czerwca 2013, 20:46 / wtorek
Wojciechowski nigdy nie mówił prawdy. Najpierw miał się wycofać z Groclinu, potem się z tego wycofywał, potem się wycofywał, ale dementował.

W każdym razie, jeśli będzie miał tylko 30% to nie będzie mógł wpadać do szatni i się wymądrzać.
4 czerwca 2013, 20:54 / wtorek
A może właśnie chce zmienić swoj sposób na udzial w klubie, może chce być bardziej z boku, a kase dawać jaka mu się podoba...

Jutro może coś będzie wiadomo na konferencji, zobaczymy...
4 czerwca 2013, 20:59 / wtorek
Duch, ale wyżej jest wypowiedź Sławka Wojciechowskiego.

Sławek grał kiedyś w Lechii, może kojarzysz. to kto inny niż Józek, cinkciarz spod zieleniaka.
4 czerwca 2013, 21:03 / wtorek
No co Wy, już dawno jest wiadomo że będzie to wyglądało tak:
10% Żwirek i Muchomorek
10% Miś Kolargol
10% Papa Smerf
10% Pankracy
10% Bill Gates
10% Putin
10% Lotos
10% Miasto
10% Sołtys Lędowa
10% JW
4 czerwca 2013, 21:05 / wtorek
40% Zenek pod monopolowym
4 czerwca 2013, 21:21 / wtorek
Józef Wojciechowski ??? Mam mieszane odczucia. Na pewno sympatyk piłki nożnej, no i ma coś w sobie z pasjonata. Niestety jak każdy bardzo bogaty gość ma swoje humory i napady apodyktyzmu. On płaci, on ma prawo, to jego cyrk i jego małpy. W nieprzemyślany sposób sam zepsuł swój futbolowy biznes w Warszawie. Piłkarzom płacił ale nie dopilnował, aby odbywalo się to na rozumnych zasadach, których i on – właściciel – nie może zmieniać według swego humoru i zachcianek. Jak duże dziecko i to jedynak. Piłkarz nie może być ponizany – nawet wtedy, gdy wkurwi właściciela. Muszą być określone zasady w oparciu o nie klub musi funkcjonować.
Właściciel może powiedzieć trenerowi : X to fajny zawodnik, niech pan da troche więcej szans na grę, jeśli nadarzy się okazja ale nie powinien ustalać składu. A tak ponoć bywało u JW.
Nie wiem, na ile uczciwie postępuje Kuchar ale jego zasady do mnie przemawiają. U niego poważnym ograniczeniem w dynamicznym rozwoju jest brak kasy ale zasady odnośnie funkcjonowania klubu są zdrowe. Jest pewien budżet i trzeba się jego trzymać. Ograniczone płace i już. Owszem , nie sądzę, aby Wojciechowski dał odejść Traore i nie zatrudnił Mili, jeśli takie byłyby oczekiwania ze strony kibiców , samego zawodnika –nawet jeśliby nie do końca był przekonany, czy to byłoby optymalne rozwiązanie, ale ono niosłoby za sobą jakość i pełniejsze trybuny . To jego dziecko futbolowe mogłoby przynosić radość: nam kibicom i jemu – „ojcu” przedsięwzięcia. U nas Wojciechowski przeskoczyłby pewien duży etap – miałby miasto za udziałowca , miasto zainteresowane promocją poprzez klub z jakością i promocją stadionu, za który musi chcąc nie chcąc płacić. Miasto miałoby szanse wyjść na 0 , gdyby na mecze chodziło 20 tyś a na takie jak z Barcą –komplet. JW. Natomiast dla JW. Liczy się ten blichtr ale tez i sukces w Polsce i poza granicami, czyli MP. Z tym ja uważam , może być trudno, bo klub musi być budowany prze mądrych, doświadczonych i kompetentnych ludzi, którzy w wielkiej piłce umieją się poruszać. Na to trzeba dobrego materiału, selekcji i cierpliwości. I tych atrybutów może Wojciechowskiemu zabraknąć.
Jakie jest ryzyko ? 30% miasta daje mi trochę spokoju. Uważam bowiem, że Polonie zniszczył Wojciechowski i to nie tylko swoim głupim prowadzeniem klubu a z zemsty. „Sprzedal” temu gołodupcowi po to, aby Polonia poczuła, co mu zawdzięcza – niewdzięcznicy mieli zostać ukarani. Król to według mnie, podstawiony gołodupców, ltóry perfidnie doprowadził do upadku Polonii. Czy Jw. Się czegoś nauczył ? Pewnie tak ale charakteru człowieka się nie zmieni.
Cała sprawa wygląda ciekawie a marzenia o Wielkiej Lechii odżyją ale trzeba będzie zabezpieczyć się , na tyle, ile będzie to możliwe, przed takim lądowaniem, jakiego doświadczyły brudne koszule.
4 czerwca 2013, 21:33 / wtorek
Trzeba odróżniać sponsora i właściciela.
Ten co daje kasę to sponsor i chyba takiego frajera wszyscy oczekujemy.
A czas frajerów miłośników piłeczki się skończył.
4 czerwca 2013, 21:47 / wtorek
LGFT1973
To w Lędowie jest Sołtys biznesmen :) tylko jak on się wkręcił z Pankracym ?
4 czerwca 2013, 22:01 / wtorek
Ściema!
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.053