Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Plotka dnia czyli kolejny "farmazon?" o kupnie Lechii...

strona 27/42

27 grudnia 2013, 10:44 / piątek
Rozmowa z Pawłem Żelemem, prezesem piłkarskiego Śląska Wrocław.
Czy Pana powrót do Wrocławia oznacza przyjście do Śląska Andrzeja Kuchara?
Nie łączyłbym tych dwóch zdarzeń ze sobą. Do Wrocławia chciałem wrócić głównie ze względów rodzinnych. Nosiłem się z tym zamiarem od wielu miesięcy. W międzyczasie pojawiły się zapytania od władz Wrocławia, czy byłbym zainteresowany powrotem do Śląska po 4,5 roku przerwy. Splot tych zdarzeń spowodował, że podjąłem decyzję o sporych zmianach w swoim życiu. Jakiś czas temu poinformowałem szefa rady nadzorczej Lechii Gdańsk Piotra Kuriatę (Żelem od stycznia był w zarządzie Lechii - przyp. JG), że mam plany powrotu na Dolny Śląsk.

Przyjął to ze zrozumieniem i przy tej okazji dziękuję, że nie robiono mi przeszkód ze zmianami. Natomiast to, czy w ogóle jest temat Andrzeja Kuchara w Śląsku - to pytanie do przedstawicieli właściciela klubu, czyli władz miasta i do pana prezydenta Rafała Dutkiewicza. Proszę pamiętać, że ewentualne zmiany w akcjonariacie spółki nie leżą w gestii zarządu. Nie jest jednak tajemnicą, że Wrocław chce zaprosić do wejścia w klub lokalny biznes, ale kto to będzie - to leży w gestii władz miasta. W każdym razie dla mnie powrót do Śląska Wrocław to bardzo duże wyzwanie i ogromna mobilizacja do wytężonej pracy. Tym bardziej w sytuacji, w jakiej obecnie jest spółka.
27 grudnia 2013, 13:20 / piątek
To jakiś absurd, że w ogóle jest tu rozmowa o zmianie nazwy, skutkach, korzyściach dla inwestora/właściciela/sponsora itp.
Moim zdaniem w ogóle nie ma takiej opcji, jeśli ktoś mysli, że przyjdzie i nazwie klub Sagres Gdańsk a następnie rozwinie piłkarski biznes to jest idiotą.
27 grudnia 2013, 19:04 / piątek
Wizja nowego właściciela rozrasta się
odnośnik
27 grudnia 2013, 22:37 / piątek
Ja pierdolę czy Wy umiecie czytać tekst pisany czy tylko tytuł jest ważny ? Wszyscy powołują się na info Radia Gdańsk więc faktycznie rozrasta się jak balon. Jeszcze onet o tym napisze i gówno wybiórcze i na bank będzie to pewne na 100 %. Ręce opadają normalnie ...
27 grudnia 2013, 23:20 / piątek
Uchooooooooooo
27 grudnia 2013, 23:28 / piątek
Lille nie załamuj mnie:) przytoczyłeś link do newsa wp, zgapionego z GW :D
28 grudnia 2013, 04:33 / sobota
Są dwie zasady; Nigdy nie wierz dziennikarzom. bez ą
i jest druga; czasami mozna im wierzyc a czasami......
Pytanie tylko który zurnalista pisze "pod" nas,a który nie.
Z tego też będą rozliczeni.
29 grudnia 2013, 01:59 / niedziela
Portugalski korespondent Gazety Wyborczej zdobył kolejne informacje dzięki którym możemy sprecyzować ostatnie doniesienia dotyczące firmy Central de Cervejas producenta piwa Sagres. Otóż informacja o ekspansji na rynek Europy centralnej i wschodniej okazała się przesadzona. Faktem jednak jest, że w okolicach miasta Elvas na zachodzie Portugalii grupa zagranicznych turystów podróżująca dwoma samochodami osobowymi marki Opel Astra oraz Renault Scienic z polskimi tablicami rejestracyjnymi wykupiła cały zapas piwa Sagres. Wydarzenie zostało skojarzone z piłką nożną, gdyż oba samochody posiadały emblematy jednego z polskich klubów piłkarskich, a ich pasażerowie śpiewali pieśni wychwalające ten klub oraz smak piwa Sagres. Jedna z pieśni brzmiała zupełnie tak, jakby Sagres był częścią nazwy klubu piłkarskiego.

Nasz korespondent sprecyzował też informacje dotyczące banku UBS AG w kontekście tego przedsięwzięcia. Okazało się, że opisana grupa turystów przed zakupem całego zapasu piwa Sagres z przygranicznego Supermercado skorzystała z bankomatu, który należy właśnie do banku UBS AG. Polski przedstawiciel banku UBS AG Marcin Jarkiewicz zapytany o całą sprawę tym razem nie zasłaniał się tajemnicą korporacyjną i rozwiał wszelkie wątpliwości słowami - nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam.
29 grudnia 2013, 11:30 / niedziela
To chyba wpis z pudelka zaczerpnięty...
29 grudnia 2013, 12:23 / niedziela
Czechu czy Ty wiesz co to jest ironia? Kolega Zbieg po prostu zareagował tym tekstem na natłok tych wszystkich plotek i bzdur którymi jesteśmy atakowani od paru tygodni. Na razie to w temacie sprzedaży wiece radia Erewań niż faktów.
29 grudnia 2013, 12:35 / niedziela
dobra ironia nie jest zła, tej bym do tego grona nie zaliczał :D
30 grudnia 2013, 13:44 / poniedziałek
fakt
odnośnik
30 grudnia 2013, 13:47 / poniedziałek
Plotki ploteczki, będzie oficjalny news, będziemy się cieszyć.
30 grudnia 2013, 14:03 / poniedziałek
Jakie są wasze odczucia ? Ciężko mi o jakąkolwiek ocenę. Niby siana mają dużo, ale fakt, że ta grupa liczy 8 podmiotów przyprawia mnie o zmarszczkę frasunku na czole...
30 grudnia 2013, 14:04 / poniedziałek
Autor Kuba Staszkiewicz, więc chyba jest coś na rzeczy
30 grudnia 2013, 14:18 / poniedziałek
Mają zarabiać na Lechii nie zarobić. Jeśli tak będzie znaczy, że będą wygrywać, będą wygrywać to zapełnimy BA to rodzi kolejnych sponsorów i coraz lepszych grajków itd.

Na chwile obecną to marzenia poczekajmy do końca walnego powinno się coś wyjaśnić.
30 grudnia 2013, 14:27 / poniedziałek
Niech to się jak najszybciej zakończy, niech władują kasę w Lechię i ruszamy na zakupy na prawdę wartościowych zawodników. Potem walka o mistrza.. dobra, poczekajmy, nie pompujmy balona :-)
30 grudnia 2013, 14:29 / poniedziałek
Po Gdańsku jeżdżą stare niemieckie tramwaje, GPEC należy do niemców, na gdańskich kamienicach powracają niemieckie napisy, szefem ECS jest folksdojcz, który wyparł się polskiego obywatelstwa i jeszcze to! Nie wiem jak wam ale mi się to wcale nie podoba.
30 grudnia 2013, 14:43 / poniedziałek
to naprawdę straszne, że po ulicach jeżdżą stare niemieckie tramwaje które w momencie zakupu były w o wiele lepszym stanie technicznym niż stare Polskie tramwaje (które trafiały od nas bezpośrednio na złom). to co ma jeździć? (nowe tramwaje kolejny raz zakupywane są z Polski).
i straszne też, że ludzie odnawiają swoje budynki pamiętając o barwnej historii naszego pięknego miasta.
30 grudnia 2013, 14:47 / poniedziałek
Z powyższej wiadomości najbardziej zainteresowały mnie dwa słowa... Adam Mandziara. Czyżby nowa "szara eminencja" w Lechii?
30 grudnia 2013, 14:53 / poniedziałek
Ja już sie nie mogę doczekać kiedy jakiś portal napisze że Lechie kupuje jakieś konsorcjum z Seszeli albo koncern z Wysp Cooka .
30 grudnia 2013, 14:55 / poniedziałek
"Nowy właściciel za Lechię musi wyłożyć kwotę 16,5 mln zł, czyli ok. 4 mln euro. Na tę sumę składa się 5 mln zł za same akcje, a także ponad 11 mln zł jako spłata zadłużenia Lechii wobec WCF"

Jeśli to prawda, to by znaczyło, że wynik ważnego głosowania na dzisiejszym walnym jest zainteresowanym dobrze znany.
A WCF mogło chodzić o większą kasę za same akcje, bo skoro WCF dostaje swoje 11 mln zwrotu pożyczki w tej formie, a nie za akcje po podniesieniu kapitału to nabywca za te 16,5 mln zł dostanie 71,33% akcji a nie 95 %.
Być może gdyby było to 95% to WCF dostałoby więcej niż 5 mln zł za same akcje.
30 grudnia 2013, 15:04 / poniedziałek
"Nowy" właściciel może być użyty jako karta przetargowa w rozmowie z dużymi portfelami z cyklu - głosujcie za emisją a ja kuchar sprzedam udziały w try miga, zobaczcie tu jest kandydat.
Mam nadzieję, że nie dacie się na to nabrać i chociaż raz od początku spółki pokażcie, że macie jaja.
30 grudnia 2013, 15:05 / poniedziałek
MarekM

Dokładnie. To samo nazwisko wpadło mi w oczy. Ładnie kiedyś się z Wisłą zabawiał..
30 grudnia 2013, 15:35 / poniedziałek
A według mnie za bardzo się wszyscy najarali przedrukami z faktu na wszystkich serwisach. Już kiedyś były DOKŁADNIE takie same tytuły. Lechia będzie sprzedana bla bla bla bla...

Według mnie na dzisiejszym walnym staną się dwie rzeczy.

1. Mniejszościowi zablokują akcję C i Kuchar nie przejmie większej władzy.
2. Akcjonariusze odrzucą wniosek o przymus zapłacenia przez Kuchara tej kasy ( ponad 3mln ) do klubu.

I tyle. Niczego więcej nie należy się spodziewać.
STATUS QUO zostanie dziś zachowany.
30 grudnia 2013, 15:36 / poniedziałek
Spójrzmy na sprawę szerzej...
Niemców stać na inwestycje długoterminowe. Inwestują - jak na ich możliwości - drobne 4 mln EUR. Co otrzymują w zamian?
Nie tylko drużynę ekstraklasową z dużego miasta, pięknym stadionem i kibicami.
Otrzymują Frankowskiego, Dawidowicza i - co najważniejsze - "Biało-Zieloną przyszłość z Lotosem" - setki potencjalnych piłkarzy za kilka/kilkanaście lat. Każdy transfer do Niemiec/Europy (nawet do niższych lig) to wymierne EUR dla klubu (właściciela) i mendżerów z nim współpracujących. Tak można zrobić biznes na polskiej kopanej... przy okazji podnosząc prestiż Lechii nie tylko w Polsce.
Fantazje?
30 grudnia 2013, 15:45 / poniedziałek
poza tym news podpisał Kuba, także coś w tym może być :)
30 grudnia 2013, 15:46 / poniedziałek
MarekM doskonale to wszystko tutaj przestawił. Krótko mówiąc "szersza perspektywa"
30 grudnia 2013, 16:26 / poniedziałek
Do tego, co napisałem MarekM dodam tylko, że obecnie na Lechii łatwo jest zrobić ogromną kasę. Polska liga jest słaba, więc Mistrzostwo Polski (a co za tym idzie pełne trybuny) można wywalczyć sprowadzając ze dwóch czy trzech zawodników, którzy są już za słabi na zachód a za dobrzy na emeryturę. Awans do LM, choć polskim drużynom nie udaje się od lat, również nie powinien stanowić większego problemu. BO - ostatecznie - polskie kluby z wielkimi tuzami bynajmniej nie odpadają. A prawda jest taka, że gdyby Lechia zdobyła mistrzostwo i weszła do LM, to zwróci się zarówno wydatek związany z wykupem akcji i spłatą długu, jak i wydatek na piłkarzy. W jeden sezon. A potem już z górki. Ja bym się wcale nie zdziwił, gdyby prawdą było, że o Lechię walczy kilka podmiotów. Najważniejsze, żeby Lechia zawsze była Lechią, Biel Bielą, Zieleń Zielenią, a Gdańsk Gdańskiem. A co do reszty - jeśli o mnie chodzi to byłbym szczęśliwy, gdyby Helmucik położył siano.
30 grudnia 2013, 16:35 / poniedziałek
wujek Franciszek Józef jakby co:
odnośnik
30 grudnia 2013, 18:01 / poniedziałek
Ponoć niemieckojęzyczny kapitał kupuje Lechię za 4 mln ojro
30 grudnia 2013, 18:07 / poniedziałek
Nareszcie coś drgnęło. Pozbyliśmy się Kuchara - Pinokia a przychodzi prawdziwy kapitał. W zapowiedziach ma być 3 mln euro na transfery, chyba jednak latem a to pozwala patrzeć z uśmiechem w przyszłość. Nic gorszego jak Kuchar Lechii się nie przytrafi. Wierzę w zmysł organizacyjny Niemców i to, że nie robią interesów niepewnych. Sami potrafią wykreować kluby, zawodników. Chyba dobrze się stało bo obok Legii będziemy dysponować prawdopodobnie największymi możliwościami transferowymi. Pewnie spokojni będziemy bardziej o los Dawidowicza, Frankowskiego, Mateusza i kilku jeszcze zasługujących na noszenie koszulki z proporcem Lechii graczy. Być może dożyję jeszcze chwili gdy krzyknę LECHIA mistrzem jest!!!!!!!
30 grudnia 2013, 18:23 / poniedziałek
Maciej - Ci niemcy juz pewni? skąd informacja o 3mln euro?
30 grudnia 2013, 18:34 / poniedziałek
Pierwsze plotki już się nie stały faktem. Przed Walnym do dymisji miał się podać Piotr Kuriata, a jego miejsce w Radzie Nadzorczej ma przejąć ktoś od Wernze, i prowadzić walne.
30 grudnia 2013, 18:47 / poniedziałek
Miał *
30 grudnia 2013, 18:53 / poniedziałek
ACAB - z powyższego wnioskuję, że przeczytałeś artykuł, a komentujesz jakby "słowo stało się ciałem". Chyba, że jesteś uczestnikiem Walnego i relacjonujesz nam wydarzenia na gorąco, hihi. Ogarnij się...

Maciek, Duch - też chciałbym się kiedyś cieszyć z MP, ale wątpię, aby stało się to w najbliższym czasie. Nie liczyłbym na poważne wzmacnianie składu w celu zdobycia MP, ale inwestowanie w młodych-perspektywicznych z myślą o ich sprzedaży. Tak najprawdopodobniej funkcjonowałaby Lechia pod "niemieckimi" rządami. Jakiekolwiek sukcesy byłyby tylko "odpryskiem" przy okazji, czyli słabości polskich "potentatów" i/lub chęci pokazania się młodych potencjalnym kupcom.

Tak czy siak przyczyniłoby się to do rozwoju Lechii. Wolę przyjąć do wiadomości taki scenariusz niż obiecanki A"60mb"K, które od początku traktowałem jako grubymi nićmi szyte.
30 grudnia 2013, 19:03 / poniedziałek
lechia.net z FB

Pilne: inwestor z Niemiec do końca stycznia? obecinie LG ma okolo 13,4 mln dlugu wobec
30 grudnia 2013, 19:05 / poniedziałek
jest info live

odnośnik
30 grudnia 2013, 19:06 / poniedziałek
No to jak nie wierzysz, to juz masz potwierdzenie od Lechia.Net. dzis zadnego inwestora.. do konca stycznia :D kolejne klamstwa
30 grudnia 2013, 19:09 / poniedziałek
czyli sezon ogórkowy w pełni :) następna część w wakacje
30 grudnia 2013, 19:10 / poniedziałek
No to jak nie wierzysz, to juz masz potwierdzenie od Lechia.Net. dzis zadnego inwestora.. do konca stycznia :D kolejne klamstwa
30 grudnia 2013, 19:16 / poniedziałek
Kuchar podobno rozrywająć koszulę na piersi łamiącym głosem zawołał:'nie pozwolę,nie godzę sie na tą przemoc i nie sprzedam akcji!"doszlo do rekoczynów...
Wiecej pod linkiem Mendy....
30 grudnia 2013, 20:11 / poniedziałek
Cierpliwosci panowie, nie ma co wierzyć w prasowe pierdolenie.
Nikt nie rozlicza dzisiejszych "dziennikarzy" za to co piszą, ważna jest ilosc odwiedzin.... Można pisać wszystko co chcą przeczytać inni, nie ważne czy cos jest prawdą czy nie, to dzis nie jest ważne. Takie podłe czasy, ze prawda tonie w morzu głupot.

DarioB - dzieki za relacje na FB.

TYLKO LECHIA!
30 grudnia 2013, 20:24 / poniedziałek
długo to jeszcze potrwa ? są jakieś infa z walnego ?
30 grudnia 2013, 20:29 / poniedziałek
bez zmian w zarzadzie
30 grudnia 2013, 20:44 / poniedziałek
No i nie ma emisji akcji serii C

TYLKO LECHIA!
30 grudnia 2013, 20:49 / poniedziałek
Czyli co? Cieszymy sie? ;)
30 grudnia 2013, 20:54 / poniedziałek
na moje , znaczy to ze kucharka została odstrzelona, i juz nic nie znaczy,....
30 grudnia 2013, 20:57 / poniedziałek
walne zobowizalo zarzad do wyegzekwowania 3,5 mln od wcf

Ciekawe czy skutecznie?

TYLKO LECHIA!
30 grudnia 2013, 21:19 / poniedziałek
Póki co newsy niezłe pod warunkiem, że ktoś naprawdę będzie chciał pakiet większościowy Lechii kupić.

W innym przypadku 11 czy 13 mln długu może Lechię położyć.
1 ..... 25 26 27 28 29 ..... 42
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.446