Gdańsk: sobota, 14 grudnia 2019
FORUM
Podstrony:

Plotka dnia czyli kolejny "farmazon?" o kupnie Lechii...

strona 30/42

8 stycznia 2014, 20:19 / środa
mam już dość tego pierdolonego starca
8 stycznia 2014, 22:51 / środa
ale którego? poza tym bolid i kiełbasa sa jeszcze w miarę młodzi.
9 stycznia 2014, 01:33 / czwartek
Może znalazło się kilku menadżerów mających trochę zbędnej gotówki, zainteresowanych wypromowaniem kilku (oby dobrych) piłkarzy. I stąd właśnie ten zakaz transferowy. Pytanie tylko kto to i jakie mają zamiary.
9 stycznia 2014, 07:47 / czwartek
z koszernej

Według informacji, które pojawiły się pod koniec grudnia, jednym z nowych właścicieli Lechii Gdańsk ma zostać niemiecki multimilioner Franz Josef Wernze. - To nieporozumienie. On tylko robi rozpoznanie terenu dla pewnego konsorcjum, ale sam nie będzie inwestował w Lechię - mówi były piłkarz reprezentacji Polski Tomasz Kłos, który zna Wernzego osobiście.
Dotychczasowy posiadacz większościowego pakietu akcji Lechii - Wrocławskie Centrum Finansowe (czyli de facto Andrzej Kuchar), decyzje o wyjściu z klubu podjął na początku grudnia. Nowym właścicielem miałoby zostać niemiecko-szwajcarsko-portugalskie konsorcjum firm ściśle powiązane z Wernze - niemieckim biznesmenem przez lata związanym z FC Koeln, szefem jednej z największych firm konsultingowych na świecie ETL Gruppe .

Przed laty zawodnikiem FC Koeln był Tomasz Kłos (w 2003 r.), jedna z niewielu osób w polskiej piłce, która Wernzego zna osobiście. Kiedy Trojmiasto.sport.pl zapytało Kłosa, co wejście Wernze do Lechii może oznaczać dla klubu z Gdańska, odpowiedź była zaskakująca:

- Doszło do sporego nieporozumienia. Pan Wernze na pewno nie będzie jednym z właścicieli Lechii - mówi nam Kłos. - Jego firma została po prostu poproszona przez pewne konsorcjum o tzw. rozpoznanie terenu. Wiem o tym, że jest on tylko i wyłącznie ciałem doradczym, nie ma mowy o tym, żeby stał się jednym z udziałowców gdańskiego klubu - podkreśla były reprezentant Polski.

Próbowaliśmy się w tej sprawie skontaktować z samym Wernze, ale na razie nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Światło na całą sprawę może jednak rzucać oświadczenie, jakie otrzymaliśmy od niemieckiego biznesmena ponad rok temu, kiedy po raz pierwszy pojawiły się spekulacje, że może on zostać właścicielem Lechii. Niemiec zaprzeczył wówczas jakoby chciał kupić klub.

- Moja wiedza odnośnie Lechii polega na tym, że grupa inwestorów bada wejście w klub z Gdańska, a grupa ETL działa przy tym jako ciało doradcze - oświadczył Wernze.

Rzecz jasna nie chciał również zdradzić, kim jest owa tajemnicza grupa inwestorów.
Według informacji trojmiasto.sport.pl wśród nowych udziałowców nie będzie również prezydenta Benfiki Lizbona Luisa Filipe Vieiry, o czym także się plotkuje.

TYLKO LECHIA!
9 stycznia 2014, 12:11 / czwartek
Co za koszerny belkot, pisali dokladnie to samo rok temu, w kolko jakies bzdury pisza, zeby tylko pisac i siac ferment.
Poczekajmy do lutego i nie ma sie co spinac na kolejne niusy tego pokroju.
9 stycznia 2014, 12:18 / czwartek
Albo Cygnus wkleil stary tekst, albo gw zrobila kopiuj wklej sprzed roku :D slowo w slowo!
9 stycznia 2014, 12:24 / czwartek
kurwa totalny pierdolnik, kołomyja, Amatorstwo.!!!!!!!!
Nigdy nie myślałem ze to powiem.UCZCIE SIE KURWA OD WARSZAWY
JAK SIE KUPUJE KLUB!!!!!!!!!!
9 stycznia 2014, 12:35 / czwartek
No chyba Cie troche pojebalo chlopie
9 stycznia 2014, 13:12 / czwartek
Artykuł jest dzisiejszy, zresztą rok temu nie było mowy o prezydencie Benfiki, ale racja jest w tym ze dużo jest powtarzanych frazesów, jeszcze wiecej fantazji amatorów dziennikarstwa. Dzis Wojciechowski w wywiadzie dla DB mówi ze kogos tam zna, ale oczywiscie 0 konkretów.
Jesli to poważni ludzie to za tydzień góra dwa, powinni podejmować juz konkretne działania w klubie, bo inaczej przerwa w rozgrywkach bedzie zmarnowana, a marzenia o górnej czesci tabeli bedzie mozna odłożyc na przyszły rok i mysleć o utrzymaniu.

Dziwi minie ta tajemniczosc, na koncowym etapie transakcji, dalej żaden pismak nie sypnął nazwiskami, a jesli juz sypnał to zaraz jest sprostowanie ze to nie ten.
Najpierw niby kupują Lechię, potem WCF, najpierw jest Franz Josef, teraz ze tylko doradza, ostatnio był ten gogo z Benfiki, teraz piszą ze jednak nie on. Kurwa, jak długo potrwa ta ciuciubabka?

TYLKO LECHIA!
9 stycznia 2014, 13:19 / czwartek
Rzeczywiscie jet duzo szumu informacyjnego ale przedstawie swoj punkt widzenia ktory mysle ze jest prawidlowy gdyz sam biore udzial w przejeciach spolek i wiem jak takie procesy wygladaja. Firma Wernze wydaje sie byc doradca w zakresie przejecia. Przejmującym jest inny podmiot, ktorym nie wiemy kto jest. Mozemy tylko opierac sie na slowach Kuchara ze są to przedsiebiorcy z Portugalii. Przy transakacjach przejecia doradcy graja wazna role gdyz czesto na podstawie ich raportow podejmowane są decyzje o kupnie lub nie danej spółki.
Informacje nie są w pelni ujawniane gdyz list intencyjny nie jest w żaden sposob prawnie wiażacy dla obu stron i w kazdej chwili mozna od niego odstąpić.
Dopiero ostateczna umowa podpisana ujawni nabywcę WCF a tym samym Lechię.
9 stycznia 2014, 13:22 / czwartek
Cygnus chłopie.. GAZETA WYBORCZA !!!!
9 stycznia 2014, 13:24 / czwartek
A mnie zastanawia , dlaczego Gdańska wyborcza miesza, i kto z klubu wali im te kawałki?
9 stycznia 2014, 14:40 / czwartek
Slawomir.W
9 stycznia 2014, 16:00 / czwartek
Kiełbasa napisał „UCZCIE SIE KURWA OD WARSZAWY JAK SIE KUPUJE KLUB!!!!!!!!!!”

Czym się podniecać? Jak dla mnie to poznaliśmy dzisiaj nazwiska dwóch słupów, a z kim ITI rzeczywiście robi interes i jaki jest to interes to się być może dowiemy za kilka(naście) miesięcy.
9 stycznia 2014, 16:02 / czwartek
A propos Sławomira W.

Przenieśmy się jeszcze na lokalne boiska. Jaka przyszłość czeka Lechię po planowanej zmianie właściciela? Świetlana?
Nie przesadzałbym. W piłce nożnej bywa różnie. Jakby pieniądze o wszystkim decydowały, to Katar byłby mistrzem świata. Poprawa finansowa niczego nie gwarantuje. Jeśli jednak dojdzie do przejęcia Lechii przez nowego właściciela, to na pewno będzie dużo, dużo lepiej. Zostaną zainwestowane pieniądze, przyjdą zawodnicy, którzy podniosą poziom zespołu i Lechia będzie mogła grać o coś więcej, ale bez żadnych gwarancji, bo futbol ma swoje prawa.

Znasz przyszłych inwestorów gdańskiego klubu?
Jakiś kontakt mam z tymi ludźmi.

Można spodziewać się rewolucji w zarządzie, sztabie szkoleniowym i składzie drużyny?
Nerwowych ruchów nie będzie, bo to niczemu nie służy. Do zmian na pewno dojdzie. Nikt nie da władzy ludziom, których nie zna. Na ławce trenerskiej raczej nie będzie drastycznych zmian.

Od awansu Lechii do ekstraklasy nie widać postępu sportowego, a kibice są spragnieni sukcesów.
Nie było żadnego postępu. Były tylko okresy fajnej gry. Za trenera Tomasza Kafarskiego Lechia przez 2-3 miesiące grała najlepszą piłkę w Polsce, a za Michała Probierza początek ligi też był rewelacyjny. Ta zmiana właściciela sprawi, że będzie rozsądniejsza polityka transferowa. W Lechii ciągle są problemy z pieniędzmi, są długi. Andrzej Kuchar w Lechię nie inwestował i, moim zdaniem, w Gdańsku nie wypalił.

Jaką rolę będziesz pełnił w Lechii już po Kucharze?
Najbardziej odpowiadałaby mi 10 na koszulce i rola kapitana, ale rocznik już mi na to nie pozwala (śmiech). A tak na serio, to nie wiem, ale chętnie bym popracował dla Lechii.

Całość (de facto o "Lewym") odnośnik
9 stycznia 2014, 17:08 / czwartek
takie coś znalazłem na weszlo:

"Sporo zamieszania w polskiej piłce, nie tylko w Legii. Dzisiaj w trojmiejskiej "Gazecie Wyborczej" taki fragment:

Przed laty zawodnikiem FC Koeln był Tomasz Kłos (w 2003 r.), jedna z niewielu osób w polskiej piłce, która Wernzego zna osobiście. Kiedy Trojmiasto.sport.pl zapytało Kłosa, co wejście Wernze do Lechii może oznaczać dla klubu z Gdańska, odpowiedź była zaskakująca:

- Doszło do sporego nieporozumienia. Pan Wernze na pewno nie będzie jednym z właścicieli Lechii - mówi nam Kłos. - Jego firma została po prostu poproszona przez pewne konsorcjum o tzw. rozpoznanie terenu. Wiem o tym, że jest on tylko i wyłącznie ciałem doradczym, nie ma mowy o tym, żeby stał się jednym z udziałowców gdańskiego klubu - podkreśla były reprezentant Polski.

Cóż, to jest dopiero spore nieporozumienie. Wernze będzie jednym z właścicieli Lechii Gdańsk i będzie dysponował solidnym pakietem udziałów. Nie jest tylko ciałem doradczym."

Czyli wyborcza chyba sieje farmazony
9 stycznia 2014, 17:19 / czwartek
Przecież w tej gadzinówce to tylko wyniki totka są prawdziwe ... chyba ;)
10 stycznia 2014, 01:57 / piątek
Drogi Kielbaso wyborcza nic nie miesza i nikt nie daje im informacji.Po prostu jest zapotrzebowanie o ciaglym pisaniu o Lechii dlatego trojmiasto ,wyborcza przescigaja sie w artykulach mielac to samo.
10 stycznia 2014, 11:04 / piątek
Śląsk ma w Polsce bardzo dobrą renomę i zawsze walczy o najwyższe cele. Liczę, że stanę się jego częścią - mówi testowany we wrocławskim zespole Japończyk Minori Sato.

22-letni japoński pomocnik przebywa na kilkudniowych testach w Śląsku. Jeszcze w środę zawodnik trenował z Lechią, ale mimo pozytywnych opinii trenera Michała Probierza nie związał się z gdańszczanami. - To była dość dziwna sprawa, bowiem bardzo chciał mnie sztab szkoleniowy Lechii, ale w ostatnim czasie w tym klubie zachodzą pewne zmiany. Niebawem zmieni się właściciel i do tego czasu zarząd nie chce kontraktować żadnych nowych zawodników - tłumaczy Sato.

No to Sato juz nam "wyciągneli".

z tego wywiadu jedyny plusik to to, ze Sato mówi wprost, że "niebawem zmieni się właściciel".
10 stycznia 2014, 11:15 / piątek
a to cos nowego
od kilku tyg jest mowa ze bedzie nowy wlasciciel
12 stycznia 2014, 11:32 / niedziela
A tymczasem...
"Były dyrektor Lechii Gdańsk Błażej Jenek został kierownikiem reprezentacji Polski U-19 i U-18 prowadzonej przez Rafała Janasa." (koszerna)

Czyli nie mamy co liczyc aby BJ zajal stanowisko kierownicze w nowych strukturach LG ;)
12 stycznia 2014, 19:58 / niedziela
12 stycznia 2014, 20:31 / niedziela
miejmy nadzieję że michalski faktycznie ma taką wiedzę

co by nie pisać 3 lata stracone
gdzie byśmy byli obecnie gdyby wtedy władni nie oddali Lechii za pół darmo cwaniackiemu pantoflarzowi?
12 stycznia 2014, 20:37 / niedziela
Pewnie byśmy walczyli o puchary.Ten niby biznesmen z koziej dupy trąba tylko zmarnował.Ciągle zza jego lata nie mogliśmy dobić do europejskich pucharów dobrze że już go nie ma.Z Michalskim sie całkowicie zgadzam Lechia naprawde może zyskać i pod tym względem jak on mówi możemy być najlepsi w lidze.Ale wiadomo nie wiemy jakie plany ma Wernze,Mandziara,Vieira narazie to trzeba pozyskać zawodników z wyższej półki.Probierz musi przygotować i powalczyć o ósemke no bo na europejskie puchary jak najbardziej mamy szanse w pucharze polski.
12 stycznia 2014, 22:50 / niedziela
Racje ma Michalski w jednym, ze Kucharowi zabrakło serca, bo tu trzeba uczucia zeby stworzyc Coś, nie dajac nic.
Trzeba tez jednak pamietac ze Michalski został odstawiony od Lechii po przyjsciu Kuchara i zapewne ma mu to za złe
A czy Lechia na tym skorzysta?....Mam nadzieje.

TYLKO LECHIA!
13 stycznia 2014, 00:00 / poniedziałek
Nagle Radziu dobry bo powiedział jedno zdanie.
Czyżby, ktoś o czymś zapomniał ??
odnośnik
13 stycznia 2014, 09:38 / poniedziałek
Trzech lub czterech zawodników wzmocnić ma jeszcze w styczniu Lechię Gdańsk, dowiedziało się Radio Gdańsk. Nasi dziennikarze dotarli do szczegółów przejęcia gdańskiego zespołu przez nowych właścicieli. Jedno ze stanowisk związanych z działalnością sportową klubu ma objąć Sławomir Wojciechowski.
Formalności związane z przejęciem spółki mają zakończyć się jeszcze w styczniu. Nowym właścicielem Wrocławskiego Centrum Finansowego, które kontroluje SA Lechia Gdańsk, będzie portugalsko – szwajcarska grupa kapitałowa, wspierana przez menedżera piłkarskiego Adama Mandziarę i niemieckiego biznesmena i doradcę finansowego Franza-Josefa Wernze. Wiadomo jednak, że ich zaangażowanie finansowe ma być niewielkie.

Informacjom tym nie zaprzeczył Radosław Michalski, szef pomorskiego PZPN. Michalski potwierdził w sobotnim programie Radia Gdańsk w rozmowie z Włodzimierzem Machnikowskim, że wzmocnienie trzema lub czterema zawodnikami możliwe jest już w styczniu.
Nowi zawodnicy w Lechii jeszcze w styczniu?

Według Michalskiego nowi właściciele Lechii to ludzie, którzy zajmują sią transferami piłkarzy i na tym zarabiają. Michalski potwierdził także, że jest umówiony na spotkanie z nowymi właścicielami Lechii.

Niewykluczone, że nowi gracze pojawią się na kolejnym zgrupowaniu zespołu, które zacząć ma się 24 stycznia w Turcji. Wśród nich ma być jeden klasowy napastnik. Nieoficjalnie wiadomo, że transferowani zawodnicy mogą pochodzić z jednego z zespołów Benfiki Lizbona

odnosnik odnośnik
13 stycznia 2014, 10:14 / poniedziałek
niewielkie nakłądy finansowe, zawodnicy z Benfiki- i to której.. ;) ?4 ?
czar pryska już teraz powoli, chociaż to wciąż odgrzewanie kotletów.
13 stycznia 2014, 11:42 / poniedziałek
A.C.A.B
Beka to będzie ,jak te odpadki , wystarczą na tę naszą biedna ligę, i zaczniemy wygrywać , wtedy będzie cyrk
13 stycznia 2014, 12:35 / poniedziałek
kiełbasa
myślę, że inna opcja nawet nie wchodzi w rachubę.
Tylko ZWYCIĘSTWO
13 stycznia 2014, 12:51 / poniedziałek
Pożyjemy, zobaczymy już po pierwszych ruchach transferowych gdy w końcu przejdzie do "kupna" tego całego WCsyFu.
13 stycznia 2014, 20:10 / poniedziałek
a zatem filia tyle, że nie FC Koeln a Benfiki. Zero tożsamości. Zawodnicy wcześniej wypatrzeni, gotowi do zakontraktowania wzmacniają konkurencję, bo jest inna koncepcja, my czekamy na tych narzuconych nam przez nowych panów, którzy chcą, by portugalskie muzina czwartej kategorii ogrywały się w drużynie 4c nazywanej przez miejscowych - Lechia. Michalski nie mówi, że chodzi o dobro klubu, o budowę wielkiej Lechii, tylko, że ono może przy okazji być pochodną działań tych cwaniaczków hochsztaplerów, którzy nie sprowadzą tu żadnego zawodnika dobrego a takiego, na którym będą mogli zarabiać przy okazji dalszego transferowania. Gdyby przyjść chciał do nas Messi z kartą w kieszeni i pograć przez pół roku, nie dostałby angażu nawet jakby za miskę zupy chciał grać.
Ja pierdolę , chyba dołączę do entuzjastów A-klasy...
13 stycznia 2014, 20:18 / poniedziałek
Ma ktoś jeszcze jakies gotowe scenariusze dot. przyszłosci Lechii?

Jeszcze nie padła żadna nazwa, jedynie dwa niepewne nazwiska (co do roli), a tu niektórzy juz wszystko wiedzą.
Poczekajmy z tym płaczem i z tą grą w pucharach.

Ps. Wiem, wkurwia juz to czekanie...

TYLKO LECHIA!
13 stycznia 2014, 20:22 / poniedziałek
Panowie, ... Panie, na dzień dzisiejszy jeszcze nic nie wiadomo wiec wyluzjcie.
Przecież jasne jest, że ten kto bedzie chciał władować jaką kolwiek kasę będzie chciał na tym zarobić. I przestańcie się łudzić, że będzie inaczej.
Najważniejsze aby klub (czyt my kibice) miał swoja tożsamość a jak ktoś, kto wykłada na to wszystko kasę, zarobi to dobrze dla niego. My bedziemy mieli wtedy mocny zespół, sportowe sukcesy, dobre wyniki. Chyba wszystcy tego w efekcie końcowym oczekujemy.
13 stycznia 2014, 20:36 / poniedziałek
Nie rozumiem tylko czemu tak to długo trwa??????????
13 stycznia 2014, 20:51 / poniedziałek
odpuszczamy :) lepiej się dowiedzieć niż się dowiadywać bo przy okazji powstaje mnóstwo sprzecznych scenariuszy, CZEKAMY jeszcze kilka dni.
14 stycznia 2014, 00:09 / wtorek
Przeczytałem, że Furman poszedł do Francji za 2,7 mln euro, a Lechia podobno jest warta 4 mln euro - to uświadamia jak nasze oczekiwania kibicowskie nie miały przełożenia w rzeczywistosci i jak mało wartą spółką jesteśmy (oczywiście chodzi mi tylko o kwestie finansowe).

Smutne to, że przez te ostatnich kilka lat jako klub (w rozumieniu spółki, organizacji, korporacji) tak mało poszliśmy do przodu i w zasadzie te lata zostały w dużej mierze zmarnowane.

Z drugiej strony jako Gdańsk razem z kasą z państwa potrafiliśmy wybudować stadion za ok 193 mln euro, co nabywca Lechii dostaje niejako w pakiecie. Również ta kwota uświadamia jak tania jest obecnie Lechia. Zestawienie tych liczb pokazuje, że jako klub (znowu w rozumieniu organizacyjnym) nie pasowaliśmy do tego stadionu.

Podsumowując, oby w końcu doszło do sprzedaży komuś, kto będzie miał kasę, pomysł i UMIEJĘTNOŚĆI na rozwój klubu na wszystkich płaszczyznach w profesjonalny i umiejetny sposób odpowiadajacy naszym ambicjom.

Naszą rola jako kibiców będzie, w co nie wątpię że nastąpi, aby stare wartości i nasza tożsamość zostały zachowane w nowej rzeczywistości, która mam nadzieję niedługo u nas zagości.

A generalnie to sorry, za nic nie wnoszący do tematu wpis:)
14 stycznia 2014, 06:37 / wtorek
Znaczy się jedna Lechia=niecałe dwa Furmany. A nawet półtora Furmana.

Amen
14 stycznia 2014, 07:24 / wtorek
Lechia to kibice, klub może sobie być warty złotówkę bo to My tu jesteśmy największą wartością.
14 stycznia 2014, 13:11 / wtorek
Co to za porównanie ceny zawodnika i ceny zespołu?
Ile jest warta Legia jak ma 250 mln złotych długu wobec ITI?
Słaby biznes, to jak dostać po kimś spadek z długami.
14 stycznia 2014, 13:47 / wtorek
takie porównania nie mają sensu

po pierwsze: wg jednej z kalkulacji z tych 4 mln EUR, 75 proc. stanowi dług, których Lechia ma wobec wcf, więc same akcje miały być warte tylko 1 mln EUR.

po drugie: to nie są wszystkie akcje, bo WCF nie posiada 100 proc. Więc czy 1 mln, czy 4 mln, jest to cena za 71% akcji (jeśli się mylę co do % to niech mnie ktoś poprawi)

po trzecie: rozumiem, że taką cenę chce ugrać Kuchar. Może próbował wcześniej sprzedać drożej i nie wychodziło, tyle jest warty jego pakiet ile ktoś chce za niego zapłacić. Ale on teraz chce też sprzedać wręcz szybko, to może trochę cenę zaniżać. Gdyby Wojciechowski sprzedał Polonię za 1 zł to znaczy, że Polonia była warta 1 zł? Niby tak, ale nie do końca.
14 stycznia 2014, 20:30 / wtorek
Jak juz sobie tak liczycie,to i ja sobie pozwolilem na roznego rodzaju obrachunki i wyszlo mi,ze na jednego Lechiste przypada czterech gamoni.Jeszcze nie jest tak zle.
14 stycznia 2014, 21:05 / wtorek
Myślę, ze wyliczenia Czarnego są najbardziej realne (z tych wszystkich powyżej).

TYLKO LECHIA!
15 stycznia 2014, 12:56 / środa
Jaki tu spokój :) Czyżby cisza przed burzą? :D
15 stycznia 2014, 14:23 / środa
Bo wszyscy stoją pod Hanzą i śpiewają chóralne pieśni na cześć nowych piłkarzy. :)
15 stycznia 2014, 15:15 / środa
Lepiej kazdu szuka ta zlotowe co wozil tych niby pilkarzy :)
info pewne :)
15 stycznia 2014, 15:15 / środa
I z nowym inwestorem przyjdzie nowy trener Czesław Michniewicz + Piekarski i Michalski Radosław.....to bedzie katastrofa...... :( zasłyszane w wawie
15 stycznia 2014, 15:27 / środa
A czy to info jest potwierdzone przez "Henia złotówkę" w komentarzach na trojmiasto.pl ? Jeśli nie to skąd to info ?
15 stycznia 2014, 15:35 / środa
Info telefoniczne.
15 stycznia 2014, 15:50 / środa
Prosto z ambasady szwajcarskiej i dodatkowo michniewicz ma dostac obywatelstwo szwajcarskie o ktore sie stara od paru lat lecz bezskutecznie.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.021