Gdańsk: środa, 5 sierpnia 2020
FORUM
Podstrony:

Plotka dnia czyli kolejny "farmazon?" o kupnie Lechii...

strona 32/42

21 stycznia 2014, 16:41 / wtorek
Nowy inwestor jak na razie jest jak ag Sopot, niby ktoś coś słyszał nikt nie widział ;)
21 stycznia 2014, 16:49 / wtorek
Dla potencjalnego inwestora 4 mln ojro za klub z dużej aglomeracji ze pięknym funkcjonalnym stadionem w pakiecie, kibicami i możliwym dużym napływem nowych kibiców to nie jest duża kwota, ba dla kogoś z Niemiec, Szwajcarii, czy Portugali to są śmieszne pieniądze. Miasto takiej kasy w życiu nie da a Kuchar w życiu nic nie opuści.
21 stycznia 2014, 16:55 / wtorek
Dobra Pany... Rozumiem, ze podchodzicie/my do tej sprawy z dystansem ale jak by nie mial tutaj ktos przyjsc i cos zrobic to Piekarski by nie zapewnial w mediach ze powstanie tu dobra druzyna z ogarnietymi wlascicielami... jeszcze pare dni i bedzie wszystko jasne mniejmy nadzieje ;)
21 stycznia 2014, 16:57 / wtorek
Panowie spokojnie. Przypominam, że nikt nie kupuje Lechii tylko Wrocławskie Centrum Finansowe (tam odbył się pierwszy audyt, a potem dopiero w Lechii). Stąd w Gdańsku może nikt nic nie wiedzieć, kto stoi za transakcją, bowiem gdy do niej dojdzie to i tak właścicielem pakietu większościowego pozostanie spółka WCF, tylko, że pod innym zarządem. Poprostu jak Kuchar sprzeda tę spółkę to wtedy dopiero poznamy kto ją kupił i jednocześnie został właścicielem pakietu większościowego akcji Lechii. Także trochę cierpliwości...
21 stycznia 2014, 16:57 / wtorek
Pyrek - rozumiem ze to jednak tylko twoje przemyślenia. Jesli podważasz już doniesienia wszelkich "dobrze poinformowanych" to skąd ta wiara ze klub jest za 4 mln euro? Poza tym te magiczne 4 mln ojro to dług wobec WCF + cena akcji, a ty piszesz te 4 mln + dług. Badź konsekwenty w swojej negacji.
Poza tym miasto musiało zatrudnic kogos z kontrwywiadu skoro tak zmyliło wszystkich pismaków, no i na jakim etacie został zatrudniony Mario Piekario, który w mediach jest jedyną twarzą, która podobno widziała tajemniczego kupca WCFu.
Swoją drogą to ciekawy mamy temat na sezon ogórkowy....

TYLKO LECHIA!
21 stycznia 2014, 17:06 / wtorek
Przypominam, ze Radzio Michalski tez cos wie w tym temacie...
21 stycznia 2014, 17:09 / wtorek
Miasto Wrocław jakoś wykupiło Śląsk Wrocław z rąk innego pseudo-inwestora Solorza. Gdańsk co prawda takiej kasy nie ma, ale ma narzędzia i środki którymi może operować tj. działki, grunty itp. Miasto jest również właścicielem obu stadionów.
21 stycznia 2014, 17:17 / wtorek
Pyrek - nieporównuj Gdańska i Lechii do sytuacji na Dolnym Śląsku. To dwie jakże róźne sytuacje, no i nawet tam, Dutkiewicz nie zakładał burki, aby w ukryciu negocjować z Solorzem sprzedaż akcji.
Zresztą, obecnie nie jest tam za wesoło i nie co tam obecnie szukać wzorców.

TYLKO LECHIA!
21 stycznia 2014, 17:19 / wtorek
Za przeproszeniem, Twoje dywagacje sa z dupy.. na bank to nie miasto.
21 stycznia 2014, 18:21 / wtorek
A.C.A.B grasz teraz w WoT'a na Xboxie ? Bo wydawało mi się że cie widziałem.
21 stycznia 2014, 18:46 / wtorek
Nie ma co się spinać. Scenariusz z miastem jest równie prawdopodobny jak ten z tym konsorcjum portugalsko-szwajcarsko-niemieckim. W obu przypadkach jest wielka nie wiadoma. Żadnych konkretów.

Cygnus x-1 / Sytuacja ze Śląskiem pokazuje, że nawet miasto jest w stanie odkupić klub i nie chodziło mi o to żeby jakiekolwiek wzorce stamtąd czerpać. Bo w przypadku gdyby miasto klub przejęło to nie ma co liczyć na porządne transfery i ewentualną rozrzutność. Zmieni się tylko właściciel.

Moim zdaniem jeśli już jest jakiś inwestor to pewnie jest nim miasto. W innym przypadku to po prostu plotka którą ktoś sztucznie podtrzymuje. W jakim to celu robi ? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć.
21 stycznia 2014, 19:19 / wtorek
Nie wydaje mi się ażeby Miasto było Inwestorem.
Po pierwsze wiele razy była deklaracja Miasta ze owszem ineresuje ich los Lechii jednak nie są zainteresowani ładowaniem pieniedzy w klub, w momencie kiedy są mozliwe inne rozwiązania (oferta od grupy gdańskich przedsiębiorców). Interwencję Miasta pojmuję raczej jako ostatnią deskę ratunku, uratowania klubu i próby znalezienie dla niego nowego inwestora. Nie sądze aby sytuacja klubu była aż tak dramatyczna.
Po drugie, miasto raczej ma teraz na głowie inne wydatki i tylko jakies nadzwyczajne zdarzenia mogłyby zmusic ich do wywalenia kasy, na dodatkowe rzeczy
Po trzecie, w Polsce owszem, miasta przejmują akcję swoich klubów, jednak w żadnym z nich nie mówi sie o tym ze Miasto jest Inwestorem, raczej jest to albo chwilowe (w celu znalezienia nowego własciciela), badz są tylko miejszosciowym akcjonariatem gwarantem stabilnosci.

No! ale wszystko jest możliwe...

TYLKO LECHIA!
21 stycznia 2014, 20:42 / wtorek
Wydaje mi sie, ze jezeli miasto by mialo wykupic jakies udzialy to nie trzymali by tego w takiej tajemnicy jak to jest teraz trzymane. Raczej wlasnie jacys inwestorzy sie tym nie chwala do czasu kiedy jest juz wszystko dopiete na ostatni guzik (patrz lesniodorski i ten drugi). Ale to tylko moje zdanie.

Trzeba czekac i tyle, nie ma sie co spinac.
21 stycznia 2014, 20:53 / wtorek
Oby w tym tygodniu sie już to wyjaśniło.Czas ucieka a już niedługo liga.
21 stycznia 2014, 23:26 / wtorek
Znowu będziemy wypatrywać kto wylądował w Porcie Lotniczym :D

... minęła wiosna, minęło lato a my będziemy na 59 stronie "Plotka dnia ..." dalej snuć mocarstwowe plany LOL
22 stycznia 2014, 10:52 / środa
A ponadto mnie też wydaje się mało prawdopodobne, aby miasto Gdańsk zlecało audyt firmom Jozefa Wernze jeśli wierzyć w to co pisali o Tomaszu Kłosie.

Zastanawia mnie natomiast coś innego: Kuchar (lub żona) gdzieś tam pod koniec zeszłego roku zdecydował, że wychodzi z Lechii, sam szukał inwestora, czy to inwestor przyszedł pierwszy, jak sądzicie?
22 stycznia 2014, 10:57 / środa
Mi sie wydaje że ta grupa Wernzego ciągle obserwowała sytuacje Lechii.Po prostu czekali na ten moment kiedy Kuchar zamierza sie wycofać wtedy pewnie zwołali te konsorcjum i zaczeli negocjacje.Jest już środa a nadal nie ma o nowym inwestorze ani jednego newsa.
22 stycznia 2014, 11:08 / środa
Miasto na pewno nie negocjuje bo nie wstrzymywałoby transferów. Zresztą miasto nigdy nie będzie inwestorem w klub. Może być jedynie posiadaczem akcji a to trochę co innego. Po audycie negocjacje cenowe mogą trwać dalej oczywiście by obniżyć cenę.
22 stycznia 2014, 11:21 / środa
Według mnie sytuacja wygląda następująco:
Kuchar będąc właścicielem/udziałowcem Lechii ma problem ze sprzedażą swoich udziałów, więc sprzedaje to "firmie" żony, dzięki czemu uzyskuje żywą gotówkę, a dla WCF'u to tylko jedne z kosztów prowadzenia działalności. W tym momencie cena sprzedaży udziałów Lechii wraz z WCF'em jest sprawą drugorzędną i ewentualną wisienką na torcie przy negocjacjach z potencjalnym inwestorem. W kieszeni pozostaje ex-właścicielowi i "zbawcy" gdańskiego futbolu spora suma pieniędzy "nieznacznie" przewyższająca wkład własny plus dodatkowo ewentualne profity ze sprzedaży klubu wraz z WCF'em.
Innymi słowy - chcę sprzedać samochód za 100.000,-PLN ale nie mam kupca, więc sprzedaję go firmie żony za 100.000,-PLN, a żona sprzedaje auto razem z firmą za cenę firmy + cenę auta. W ogólnym rozrachunku w rodzinie zostaje 2 x 100.000,-PLN... Prawda, że proste ;)
22 stycznia 2014, 11:23 / środa
A mi się wydaje, że jedyne przejęcie ma miejsce na tym forum.

Ale że kurwa wam się jeszcze chce, to tego nie mogę pojąć.
Ale co mam powiedzieć? Nie przejmujcie się? ;-)
22 stycznia 2014, 11:54 / środa
Ja myślę, że przejęcie jako takie było planowane, co najwyżej może się ktoś rozmyślić, np. po audycie, albo z jakichkolwiek innych przyczyn. I stąd też ta anonimowość: bo decyzja wcale nie była podjęta.
trochę szkoda, że nie ma żadnej wypowiedzi Piekarskiego od kliku dni, trójmiejscy dziennikarze mogliby go podpytać "co słychać?" :)
22 stycznia 2014, 12:38 / środa
A co jeśli stało by się tak że np. Kuchar wyda oświadczenie w którym ogłosi - rozmowy z potencjalnym nabywcą zostały chwilowo zaprzestane z powodu bla bla bla bla. Temat przejęcia Lechii wróci po sezonie, teraz skupimy się na walce o pierwszą ósemkę :)
Na ten moment Klub nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek transfery lecz wierzymy w to że ta kadra która mamy jest w stanie walczyć o najwyższe cele w naszej lidze.
Śmierdzi to wszystko bardzo jakoś...
22 stycznia 2014, 12:46 / środa
Gdyby to miała być jakaś ściema to raczej Piekarski nie "wepchnął by" do Lechii Stolarskiego (tak wiem, nie ma oficjalnego inf. ale raczej chłopak dla beki sobie nie napisał, że podpisał kontrakt) tylko poszedł by do jego ukochanej Legii. Nic tylko czekać trzeba...
22 stycznia 2014, 12:48 / środa
Ta cisza jest straszna i dziwna, ale z drugiej strony , gdyby nie było kasy , to nie byłoby zawodników Piekarskiego.
22 stycznia 2014, 13:06 / środa
Chcialbym zauważyć że Stolarski podpisał kontrakt ważny od nowego sezonu a więc wtedy sprawy właścicielskie mogą być już uregulowane, dlatego nowy właściciel nie sprzeciwiał się na ten transfer. A na oficjalnej nie ma o tym informacji bo do tego czasu może być już inny Zarząd w Lechii więc obecny się nie wychyla z informacją o transferach.
22 stycznia 2014, 13:10 / środa
A oficjalna w ogóle działa?
22 stycznia 2014, 13:12 / środa
A inni piszą że rozmowy niby zakończyły sie fiaskiem.Ja oczywiście w to nie wierze ale nie wiem czemu kibice piszą takie pierdoły?.
22 stycznia 2014, 13:14 / środa
Hejterzy z szparki mogą pisać wszystko , z nienawiści i z zaplucia zazdrości
22 stycznia 2014, 13:14 / środa
A inni piszą że rozmowy niby zakończyły sie fiaskiem.Ja oczywiście w to nie wierze ale nie wiem czemu kibice piszą takie pierdoły?.
22 stycznia 2014, 13:33 / środa
Arti kurwa mać.. przestań się posiłkować KOMENTARZAMI pod artykułami.. Matko Boska co się kurwa z Wami dzieje..

Ciśnienie na sukces pierze mózgi?
22 stycznia 2014, 13:35 / środa
Inni czyli kto?

Ochloncie troche.
22 stycznia 2014, 13:35 / środa
A.C.A.B ma racje .Tylko spokój!!!!!!!!
Na trójmiasto.pl piszą rożni ludzie rożne bzdety
22 stycznia 2014, 13:45 / środa
Potwierdzenie, że jest/był audyt
zawarcie umowy ze Stolarskim
Zawieszenie transferów

Te czynniki zdają się świadczyć za tym, że ktoś jednak przejęcie planuje. Może to kwestia ceny (skąd w ogóle info o 4 mln EUR? Bo chyba nie od powściągliwego Kuchara?), może jakieś wątpliwości po wnioskach z audytu, może inne problemy. Z jednej strony potencjalny inwestor mógł zażądać wstrzymania transferów do czasu zakończenia negocjacji, z drugiej podpisujemy umowę z młodym ze stajni Piekarskiego
22 stycznia 2014, 13:46 / środa
z ciekawości poczytałem sobie te bzdury, i .. nie wiedziałem, że są tu aż tak niepoważni ludzie :D ehh, żeby aż tak ?!
22 stycznia 2014, 13:53 / środa
Taak wierzcie w te bzdury co wypisują śmierdziele w komentarzach na trójmiasto a będziecie zimą w sandałach zapierdzielać :)
22 stycznia 2014, 13:58 / środa
Nie pamiętacie już wypowiedzi naszego prezesa pomorskiego związku piłki nożnej? On chyba nie bazował na plotach? Wiec ogarnąć się i czekać a będzie wam dane :))
22 stycznia 2014, 13:59 / środa
Jak ja czasami tęsknię za Usenetem i czasami sprzed Neostrady...
22 stycznia 2014, 14:04 / środa
Przedłużająca sie cisza w temacie moze oznaczać, ze Kucharka próbuje swojej ulubionej zagrywki, czyli w ostatniej chwili podnosi cenę, bo moze jeszcze wyciągnie trochę srebrników, albo audyt w WCFie wykazał ze zostawiono tam kilka min dla nowych włascicieli. Zresztą w sumie ciężko powiedzieć czy coś sie przedłuża, bo czas na finalizacje transakcji mają do 31 stycznia.

TYLKO LECHIA!
22 stycznia 2014, 14:19 / środa
A co z ta przedwstepna uwowa co zostala podpisana? Czy w razie zmiany decyzji ktorejs ze stron nie placi sie czasem jakiejs kary? Jesli tak to kucharowi zmiana decyzji nie jest na reke.
22 stycznia 2014, 14:32 / środa
Ciężko powiedziec co ta umowa przedwstępna zawierała, mogło to byc luźne zobowiażanie do negocjacji, bez żadnych kar itp.
Całe zło tej sytuacji wynika z czasu w jakim to sie odbywa. Jak widać zespól nie jest wzmacniany, transfery zawieszone, zespół nie wie na czym stoi, w zasadzie nic nie wiadomo, to niedobrze wpływa na budowę formy zespołu, a sezon zbliża sie wielkimi krokami. W zasadzie ten tydzień to ostatni dzwonek na wzmocnienie zespołu przed meczem z Pogonią. Przespanie początku wiosny, bedzie skutkować tym ze jedynym celem zostanie utrzymanie sie w lidze. Także szkoda ze Kucharka nie obraziła sie na nas z 2 miesiace szybciej lub później.

TYLKO LECHIA!
22 stycznia 2014, 15:36 / środa
może było, ale wcześniej ta informacja mi umknęła:
14 stycznia Kuba Staszkiewicz napisał w PS, że "Od poniedziałku kancelaria prawna Macieja Bałazińskiego z Krakowa, obsługująca wspomniane konsorcjum, przeprowadza w Lechii bardzo dokładny audyt. Wszelkie ruchy transferowe wstrzymano, by nie narazić się na powstanie nowych zobowiązań". Czyli audyt od 13 stycznia. odnośnik

Łatwo sprawdzić, że ta kancelaria z Krakowa jest w Grupie ETL, stąd było powiązanie z Josefem Wernze odnośnik
22 stycznia 2014, 15:40 / środa
DB:
"- Audyt w klubie już się skończył. O żadnych decyzjach nic mi nie wiadomo - mówi nam Michał Lewandowski, rzecznik Lechii. "
odnośnik

Audyt w Klubie skończył się już prawie tydzień temu, a w temacie nadal cisza. Zaczyna to być już nie tylko irytujące, ale i coraz bardziej niepokojące.
22 stycznia 2014, 15:41 / środa
Tylko zę jedziemy na zgrupowanie jutro, a kadra na to zgrupowanie to sa jakieś jaja!!!!!!!!!
A zegar do startu ligi tyka
22 stycznia 2014, 15:46 / środa
Jedna uwaga - otóż rzecznikowi nigdy nic nie wiadomo, ewentualnie nie chce/nie może komentować ;)
22 stycznia 2014, 15:49 / środa
Chcieliście zmian inwestora to macie....na obóz jadą dzieci i.....spadniemy z ligi
22 stycznia 2014, 15:50 / środa
Tak sobie posnuję domysły: skoro to kancelaria prawna to zapewne chodziło głównie o audyt zawartych umów, przegląd sporów itp. Jeśli zaczął się 13-ego a 17-ego już jest napisane że po audycie to raczej sądzę, że w pierwszych dniach wyciągnięto z klubu w wersji elektronicznej wszystkie dokumenty ale ich analiza nie mogła trwać 2-3 dni, to trochę za mało. Ponadto zapewne podzlecono komuś audyt finansowy. Dziś jest 22-gi, mineło raptem kilka dni, to nie jest dużo zważywszy że wyniki audytu trzeba zawrzeć w fomie pisemnej a jeszcze nowy właściciel musi mieć czas na podjęcie decyzji.

tak więc irytujące to jest dla nas, ale wbrew pozorom wcale ta cisza nie trwa długo. Jeśli rzeczywiście są piłkarze, który przyjdą zaraz po przejęciu klubu to nowym właścicielom może być wszystko jedno czy dołączą 24-ego stycznia czy np. tydzień później.
22 stycznia 2014, 15:50 / środa
Z tym, że cytując jego wypowiedź bardziej skupiam się na słowach "audyt w Klubie już się zakończył", niż na tym, że rzecznik rzekomo nic nie wie na temat jakichkolwiek decyzji, co też uważam, że jest nieprawdą.
22 stycznia 2014, 15:52 / środa
Płącz płacz płaaaaaczzzz.
22 stycznia 2014, 15:55 / środa
Przyjdą zawodnicy nie przygotowani.....i kogo bedzie wina trenera i sztabu...k... spadniemy z ligi....
22 stycznia 2014, 16:04 / środa
nie sądzę, aby byli to piłkarze, którzy przedłużyli sobie o miesiąc wakacje zimowe oczekując w kapciach przed telewiozorem na decyzję tajemniczego konsorcjum :)
i nie muszą to być konkretni piłkarze, ich lista może powstać dopiero w momencie gdy będzie decyzja i będzie wiadomo kto z tych piłkarzy jest jeszcze do wzięcia. Np. tacy, którzy mają kluby, ale nie mają w nich miejsca w składzie więc w każdej chwili będą mogli się spakować i przyjechac na wypożyczenie
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.261