Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024

Plotka dnia czyli kolejny "farmazon?" o kupnie Lechii...

strona 35/42

26 stycznia 2014, 22:46 / niedziela
a przepraszam nie podałem, żeby nie było, że sam napisałem ;)
odnośnik
26 stycznia 2014, 22:55 / niedziela
w temacie tej transakcji trzeba mieć rękę na pulsie, ciągle nowe informacje i cisza potem... Oby ta się sprawdziła i sprawa była wreszcie wyjaśniona :)
26 stycznia 2014, 23:41 / niedziela
Najzabawniejsze jest to, że w końcu Lechia sprzedana (prawdopodobnie), a i tak dalej nie wiadomo komu.
26 stycznia 2014, 23:51 / niedziela
W ciągu trzech dni ma być już wszystko jasne.
27 stycznia 2014, 00:00 / poniedziałek
Chlopaczku, od trzech tygodni piszesz na każdym forum w Polsce to samo, tych Twoich trzech dni było już multum. Nic Ci to nie dało do myślenia?
27 stycznia 2014, 00:08 / poniedziałek
No to weszło jest rzeczywiście dobrze poinformowane :) Dobre info na koniec weekendu. Czekamy na oficjalne info i nowych zawodników. Oby zdążyli się zgrać.
27 stycznia 2014, 08:16 / poniedziałek
Jesli to prawda to dzis powinni zrobic jakąś konferencję, a samoloty do Turcji powinny zawierać nasze nowe wzmocnienia. A jesli dalej bedzie cisza to obstawiam, ze wszystko sie wyjasni w ciągu trzech...lat:p

TYLKO LECHIA!
27 stycznia 2014, 08:18 / poniedziałek
Dopoki nie bedzie info oficjalnego na lechia.pl nie ma sie co podniecac.
27 stycznia 2014, 08:38 / poniedziałek
Coś jednak jest na rzeczy i moim zdaniem raczej to jest prawda niż farmazon w tej chwili :)

Porozpisywaliśmy się w ostatnich kilkuset postach, teraz chyba po prostu trzeba poczekać na informację - kto kontroluje Lechię i wtedy komentować ewentualne skutki.
27 stycznia 2014, 08:55 / poniedziałek
trojmiasto.pl
odnośnik
27 stycznia 2014, 08:57 / poniedziałek
dzisiaj, ale dlaczego media milczą ?
27 stycznia 2014, 09:01 / poniedziałek
To już nie jest farmazon. Alleluja.
27 stycznia 2014, 09:09 / poniedziałek
- Niektóre osoby już wiedzą, w jakim charakterze pracować będą w nowej Lechii, ale nie mogą o tym mówić, gdyż wszystkie podpisane umowy mają klauzulę poufności. To samo dotyczy tego, kto dokładnie wchodzi do konsorcjum, które kupiło WCF. Myślę, że szczegóły transakcji zostaną ogłoszone we wtorek, najpóźniej w środę - mówi nam jedna z osób, która ma pracować w gdańskim klubie.

- Właściwie jestem zdziwiony, że jeszcze ich nie ma. Na zgrupowanie mieli przyjechać piłkarze Tereka Grozny, a w dalszej perspektywie miała byc możliwość sprawdzenia graczy Benfiki Lizbona. Jest też możliwość, aby Paweł Stolarki grał w Lechii od wiosny. Jednak krążąca kwota odstępnego - pół miliona złotych - jest przesadzona, gdyż przecież mówimy o 18-letnim zawodniku, a runda wiosenna trwa tylko 3 miesiące - dodaje nasz informator.

Niedobrze już się robi od tych plotek ploteczek..
Na chuj te tajemnice, jakieś ukrywanie się.
Skoro już NIBY są to niech się UJAWNIĄ.
27 stycznia 2014, 09:16 / poniedziałek
Ty ACAB jakiś małolat jesteś niecierpliwy. Masz tu dowcip:

Idzie stary byk po łące z młodym byczkiem. W pewnym momencie młody woła do starego na widok stadka jałówek:
- Chodź podbiegniemy szybciutko i przelecimy parę.
Na co stary:
- Po pierwsze nie podbiegniemy, tylko podejdziemy, po drugie nie szybciutko, tylko powoli, a po trzecie nie parę tylko wszystkie.

Amen
27 stycznia 2014, 09:19 / poniedziałek
No to się rodzina Kucharów obłowiła.... Właściciel - inwestor - pożyczkodawca.... jeśli to WCF miało zapewnić kasę, o którą zarząd Lechii ma wystąpić na drogę sądową (zalecenia z walnego) to nici z wyciągnięcia czegokolwiek od Kuchara, bo z WCF rodzina się wycofała, a nowi właściciele sami od siebie nic wyciągać nie będą.

aż jestem ciekawy z jakiego źródła pochodziły pieniądze, które WCF pożyczało Lechii.

I nie życzę Śląskowi, aby nasz były inwestor pożyczkodawca do niego trafił.
27 stycznia 2014, 09:31 / poniedziałek
xionc :>

co do Kuchara i Śląska - to już nierealne. Niedawno zostały większościowe akcje sprzedane trzem podmiotom - więc on by tam nie miał szans zarobku.
27 stycznia 2014, 11:20 / poniedziałek
Twitter:

S. Kaczorowski ‏@_kaczorowski 1 godz.
DB: Sarnowski przestanie być prezesem, powołany zostanie dyrektor sportowy. Zmiany personalne również w Akademii. #Lechia
27 stycznia 2014, 11:56 / poniedziałek
Do ostatecznego zawarcia transakcji doszło w weekend. Dopóki nie pojawi się oficjalny komunikat, na razie nie będzie informacji kto dokładnie przejął klub, gdyż wszyscy ludzie zaangażowani w projekt zostali objęci klauzulą poufności. Wiadomo tylko, że są to trzy zagraniczne podmioty.

- Trzeba jeszcze chwilę poczekać, ja w tej chwili mogę się wypowiadać tylko o stronie sportowej. Na pewno jeszcze podczas zgrupowania w Turcji pojawią się dwaj-trzej nowi zawodnicy, którzy wzmocnią zespół - mówi Piekarski w rozmowie z trojmiasto.sport.pl. Na razie wiadomo, że we wtorek do Turcji, gdzie przebywa na zgrupowaniu zespół Lechii, ma dotrzeć wypożyczony z Tereka Grozny Maciej Makuszewski.

Według Piekarskiego transakcja zakupu akcji Wrocławskiego Centrum Finansowego przez nowego właściciela nie była zagrożona, ale cała sprawa musiała trochę potrwać.

- Sam audyt to przecież ogromny materiał do sprawdzenia, tego wszystkiego nie da się załatwić w kilka dni - tłumaczy Piekarski.

gowno wyborcze
27 stycznia 2014, 16:58 / poniedziałek
Ja pierdziele.CZY tak ciężko jest zrobić jedną konferencje prasową!?!?!?!?!
Jesteście kurwa niepoważni!!!!!!!!!!
27 stycznia 2014, 17:53 / poniedziałek
Spokojnie, oni dzielą stanowiska. Podejrzewam że zmieni się struktura organizacyjna klubu. Dlatego też oficjalna milczy itp.
27 stycznia 2014, 18:59 / poniedziałek
Srałeś się kiełbasa od tygodni, że nie ma info, że wszystko do dupy, że nie tak.
Teraz już wszystko wiadomo, ciśnienie wszystkim zeszło, wątek już spadł z toplisty, a tobie konferencja jeszcze potrzebna na zawołanie:-)

Po huj ci puchary i medale jaki ty i tak na zawał pierdolniesz przed końcem sezonu chłopie :-)
27 stycznia 2014, 19:03 / poniedziałek
No baaa mój lekarz mówi to samo,....
27 stycznia 2014, 19:53 / poniedziałek
Teraz to już luz... Nie, żebym dażył DB jakąś tam wielką estymą (choć pamiętam jak z wypiekami na policzkach czytałem poniedziałkowe ostatnie strony), ale raczej drukują pewne informacje. Mam nadzieję, że jeszcze dzień, lub dwa i wątek transfery ruszy pełną parą!

Mierzymy w dublet w tym roku;)
27 stycznia 2014, 20:16 / poniedziałek
Powoli jedyna zagadka staje sie, kto desygnuje wyjsciowa jedenastke?
Skoro beda silne wpylywy kilku menago, najlepsza opcja bedzie ten slynny taxi driver.
27 stycznia 2014, 20:30 / poniedziałek
Probierz na pewno już dawno wie kto będzie z nim grał, bo to wszystko narazie zawodnicy Piekarskiego , który najprawdopodobniej obejmie stanowisko dyrektora sportowego.
Reszta wzmocnień również powinna być już dogadana , także na papierze Probierz ma co robić :) w Turcji.
27 stycznia 2014, 20:49 / poniedziałek
Pieniądze lubią ciszę. To stara prawda sprawdza się w przypadku Lechii. Jeżeli kogoś stać na wydatek 4-6 mln euro (w warunkach polskich) wydaje się być poważnym inwestorem. Taka kwota to w piłce europejskiej to drobne (vide kontrakt Lewandowskiego). Jednak u nas to jakbyśmy Pana Boga za nogi chwycili. Wiem wielu powie malkontent niezadowolony. Nieprawda, gorzej jak z Kucharem pewnie nie będzie. Gdańsk ma najładniejszy stadion w Polsce i jeden z najładniejszych stadionów w Europie. To chyba było decydujące przy zakupie Lechii. Przecież na takim stadionie na każdym meczu powinno być około 30 - 35 tys widzów. Dla takiej frekwencji trzeba stworzyć drużynę walcząca o czołową lokatę.Wystarczy popatrzeć na Warszawę i Poznań. Myślę, że od nowego sezonu Lechia będzie prezentować zupełnie inną jakość. Rezerwujcie miejsca na stadionie. Pozdrawiam wszystkich Biało Zielonych.
27 stycznia 2014, 20:57 / poniedziałek
Pilsner czyżbys sugerował, ze to menago beda ustalać wyjściowy skład?
Tez mam pewne obawy zwlaszcza po tych wypowiedziach Piekarskiego.Z drugiej strony oni zdaja sobie chyba sprawę gdzie przychodzą.Jak piłkarze z ich stajenek beda grali kichę to szybko zostana spacyfikowani.
27 stycznia 2014, 21:03 / poniedziałek
27 stycznia 2014, 21:18 / poniedziałek
Nie zapominajcie, ze w kwocie za Lechie jest zawarty dlug Lechii -i nie wiadomo jak po potraktuje nowy wlasciciel. Czy go oleje dla dobra klubu, czy odlozy w czasie - czy tez bedzie chcial odrazu go sciagnac. Ostatnia opcja dala by mu praktycznie polowe zwrotu kosztu za klub:) nigdy nic nie wiadomo, trzeba cierpliwie czekac na oficjalki.
27 stycznia 2014, 21:30 / poniedziałek
Boldi nowy właściciel kupił 57% akcji ,więc musiałby być idiotą by olać dług , który jest poniekąd jego w 57%.
Poza tym nikt nie wykładałby kasy wyższej niż zadłużenie gdyby jego celem było tylko ściągnięcie długu. Nie wierzę ,że piszę tak oczywiste rzeczy , ale mącisz takimi teoriami.
Druga rzecz to sam fakt ściągania do klubu zawodników jak Stolarski czy Makuszewski już jest świadectwem ,że plany są ambitne. Jest nowe rozdanie i warto do niego podejść z entuzjazmem , a malkontenctwo schować do kieszeni. Tym bardziej ,że gorzej niż za Kuchara nie będzie i przede wszystkim dlatego ,że sami do tej zmiany doprowadziliśmy.
27 stycznia 2014, 21:33 / poniedziałek
Boldi Boldi.. Kupili klub (57%) wydajac 4-6 milionow euro po to zeby od razu zarzadac splaty niecalych 3 mln euro?
Oczywiscie mogliby probowac zagrywki kucharki z ostatniego walnego czyli nowej emisji, ale jest to malo realne. Wg mnie dlug zostanie splacony z zyskow z przyszlych transferow, tzn czesc ktora bedzie zarobkiem Lechii bedzie szla na splate dlugu.
27 stycznia 2014, 21:46 / poniedziałek
Mogą tak samo sprobowac zlapanie tych akcji jak to robil Kuchar, bo i wtedy mogli by wiekszosc kasy za transfer sciagac dla siebie. No zobaczymy jak to bedzie.

Oby jak najszybciej sie ujawnili.
27 stycznia 2014, 21:58 / poniedziałek
Swoja droga ciekawe jaka bedzie reorganizacja.. juz slychac, ze Sarnowski nie bedzie prezesem. Prawdopodobnie powstanie po latach funkcja dyrektora sportowego..

Spodziewam sie tez, ze otworza caly stadion odrazu do sprzedawania biletow a nie tylko kiedy sie dolny zapelni. Cen biletow nie rusza juz teraz, tylko od nowego sezonu zapewne.

Ciekawe kto bedzie tym dyrektorem.. beret?
27 stycznia 2014, 22:02 / poniedziałek
Stan Valckx
a tak serio to pożyjemy zobaczymy kto za kogo itd.
27 stycznia 2014, 22:06 / poniedziałek
Zmiana właściciela WC, jeżeli nie pociągnie za sobą zmian w zarządzaniu i prowadzeniu spraw Klubu, jeżeli nie zaprowadzi większego profesjonalizmu gówno da.
Są to tacy sami gołodupcewy jak Kuchar i tak samo pazerni na kasę jak ów jegomość z Wrocławia. Pytanie tylko, czy lepiej znają się menagmencie, bo na piłce na pewno tak, bo siedzą w tym od lat. Czy nowi okażą się ludźmi z wyobraźnią i wyczuciem biznesowym, którego ewidentnie zabrakło poprzedniemu właścicielowi ? ChGW.
Cieszę się, że kucharz poszedł w pizdu ale czy piekarz czy inne mendziary będą lepiej gospodarzyć, czy wypichca lepszą strawę ? Pożyjemy, zobaczymy. Zobaczymy, czy jeśli stawiają na wybijających się młodych piłkarzy, to nie zapomną, że w drużynie grac może jednocześnie co najwyżej 11-tu piłkarzy i żeby ci młodzi mogli wejść w tryby drużyny , ktoś te grę musi z głową pociągnąć. Żeby przyszło na stadion 30 tysięcy ludzi,to Lechia nie może, choćby heroicznie, walczyć o miejsce w 8-ce a musi walczyć o podium a w swym składzie mieć reprezentantów kraju , w tym Polski i nie U19, 20 mam tu na myśli/.
No i ta nasza tożsamość. Interes opierdalania młodych i zarabiania na transferach stoi w KOLIZJI Z mistrzowskimi aspiracjami drużyny . Duża rotacja w składzie no i fakt, że najlepsze drużyny wymagają wybitnych, ponadprzeciętnych piłkarzy, którzy , gdy druzynie idzie źle są w stanie w pojedynkę wygrać mecz przeprowadzając nietuzinkową akcję, choćby w doliczonym czasie gry, którzy nie pękają . A tacy piłkarze kosztują.
27 stycznia 2014, 22:28 / poniedziałek
W zasadzie juz za kilka dni mozna tytuł tego wątku zamienic na "Czego oczekujemy od nowych tajemniczych włascicieli?"

Ja nie liczę na zawodników za bajońskie sumy, ale też chciałbym aby nowi władcy za pkt nr 1 mieli dobro klubu. Aby promowanie nowych graczy nie było ważniejsze od wyniku sportowego drużyny. Promowanie ma byc tylko efektem uboczym, aczkolwiek jak najbardziej pożądanym, bo tylko tak można działać długofalowo z pozytywnym efektem (czyli 1.walka o mistrzostwo, 2.pełne trybuny, 3.potencjalny zysk ze sprzedaży piłkarzy). Jesli ta kolejnosc bedzie zachwiana, nie widzę w dłuższym okresie czasu powodzenia tego projektu "Nowa LECHIA".

TYLKO LECHIA!
27 stycznia 2014, 22:33 / poniedziałek
Okaleczacie moja samozwanacza inteligencje.Chcialbym tyle zdan napisac co Wy niewiele wiedzac,ale nie potrafie.
27 stycznia 2014, 22:39 / poniedziałek
@Lille

Projekt z juniorami to w realiach BA był czysty farmazon. Ogrywaniem małolatów ,którzy będą się pałętać w ogonie ligi z myślą by jak najszybciej pchnąć ich dalej- najpiekniejszego stadionu w Europie nie zapełnisz. Lechia jest skazana na sukces i tu trzeba myśleć jak zarabiać i zwiększać budżet , a nie na czym oszczędzać. Tylko gra o najwyższe ligowe cele ma w tym momencie sens. Proste. Malkontenctwo do kieszeni
27 stycznia 2014, 22:47 / poniedziałek
Pilsner - mam nadzieje ze nie trafiłem tym wpisem na Twoją listę forumowych defetystów :) (a moze jestem na niej od dawna).
Po prostu marzy mi się, aby właściciele kucharowych akcji stawiali na pierwszym miejscu dobro Lechii, nic więcej. Pewnie za rok bedziemy mądrzejsi, a moze szybciej.

TYLKO LECHIA!
27 stycznia 2014, 22:54 / poniedziałek
Mnie z listy defetystów przynajmniej chwilowo skreśl :). Dzieję się to co zawsze według mnie było najlepszym i jedynym racjonalnym rozwiązaniem. Jestem optymistą , ale rękę na pulsie warto trzymać...
27 stycznia 2014, 22:59 / poniedziałek
"Jestem optymistą , ale rękę na pulsie warto trzymać..."

I tego sie trzymajmy.

TYLKO LECHIA!
27 stycznia 2014, 23:03 / poniedziałek
Pilsner - "trening czyni Mistrza".

Wielu z forumowiczów po ukończeniu szkół nie ma wielu możliwości w wykazaniu się słowem pisanym, a tu jest świetne miejsce, żeby go doskonalić. Ba - powiem więcej - rozwijać swoją wyobraźnię i przelać ją "na papier". Ze szczątkowych informacji stworzyć eleboraty. Wielu użytkowników tego zacnego forum przebija większość pseudopismaków.

Jednym słowem - nasze forum - KSZTAŁCI.
28 stycznia 2014, 02:40 / wtorek
Pilsner - dobre :)

A co do Kuchara, to nic mu chyba tak dobrze i terminowo w Lechii nie wyszło jak odejście.
Nie wiem czy naprawdę wierzył, że można w 3 lata zbudować budżet na poziomie: 20 milionów od sponsorów (no tak, Sportfive się nie popisało), 20 milionów z biletów, koszulek i kiełbas w bułce (przychód z dnia meczowego) i 20 milionów z C+, ale albo był niepoprawnym optymistą, albo dobrze wiedział że to mrzonki i brnął w zaparte pokrętnie się tłumacząc a jednocześnie po cichu realizował jedyny cel jaki tu miał: trochę zarobić na tanio kupionych akcjach.
Kuchar był i pewnie potrzebny w 2009 r. (bo nie było nikogo lepszego), no i nie da się ukryć, że Lechia gra już swój drugi pod względem długości okres nieprzerwanej gry w ekstaklasie (mało kto to docenia, 5 lat, dłużej było tylko w latach 1955-61), a mimo to poczucie zaprzepaszczonego czasu i zmarnowanej szansy dominuje i dobrze, że Kuchara już nie ma.
28 stycznia 2014, 07:15 / wtorek
olo.gda miasto było lepsze, które chciało wejść ale gdy się dowiedziało na jakich pokręconych zasadach się to wszystko dzieje to odpuścili.
28 stycznia 2014, 08:26 / wtorek
MarekM - "Jednym słowem - nasze forum - KSZTAŁCI."

Niestety niektórych tylko jako kopistów, bez słowa od siebie: Ctrl+c Ctrl+v - czasem z podaniem źródła.
Czy to jakieś parcie ma zaistnienie w "mediach"? Bo chyba nie chodzi o jakiś ranking typu: mam najwięcej tekstu w postach.

Wracając do "farmazonu". Brak informacji kto kupił może też oznaczać, że tak naprawdę jeszcze nie jest znany ostateczny właściciel/inwestor. Transakcja została zawarta z pośrednikiem, który jeszcze się nie dogadał z ostatecznym kupcem. Tak jak w autohandlu...
Taka, tam teoria spiskowa ;-)
28 stycznia 2014, 09:13 / wtorek
W autohandlu to można sobie takie rzeczy robić, a nie w biznesie. Znasz kogoś kto by kupił coś za 6 baniek ojro, nie wiedząc co z tym dalej robić i niczego nie będąc pewnym?
28 stycznia 2014, 09:18 / wtorek
CzechuLG - można polemizować czy "miasto było lepsze", miasto to zawsze w takich sytuacjach powinna być ostateczność, wydawanie publicznych pieniędzy jest obwarowane restrykcyjnymi przepisami, mogłoby się szybko okazać, że nie był to dobry pomysł
28 stycznia 2014, 09:51 / wtorek
MarekM - "...Ba - powiem więcej - rozwijać swoją wyobraźnię i przelać ją "na papier". Ze szczątkowych informacji stworzyć eleboraty. Wielu użytkowników tego zacnego forum przebija większość pseudopismaków."

Nie wyobraźnia a pamięć i dzisiejsze realia.
Pamięć - jak to było kiedy przychodził nasz poprzedni "inwestor" tez panował ogólny entuzjazm i osłabiona czujność, jedynie coniektórzy byli rozczarowani ze nie wszedł do klubu....Solorz. Nauka jaka poszła z tego, była oczywista, trzeba patrzeć na ręce, nawet kiedy z ust płynie miód i mleko.
Realia - dzisiejszy pomysł na działanie topowych klubów jest jasny. Kupować tanio, pokazać na wystawie, sprzedać drogo. Era bogatych wujków topiących miliony juz minęła. Nastała era handlarzy niewolników tfu, piłkarzy i fajnie ze LECHIĄ zainteresowało sie jakieś konsorcjum, póki co twarzami tego są agenci piłkarscy. Ja nie mam złudzeń ze owi tajemniczy inwestorzy to bedą banknierzy ze Szwajcarii, portugalski własciciel połowy winnic w kraju i niemiecki koncern samochodowy.
Beda to ludzie nastawieni na zrobienie z klubu dobrego biznesu (i bardzo dobrze). Jednak obojętnie kim są, to zasady sie nie zmieniają: 2+2 = 4, a LECHIA jest najważniejsza.
Mozecie to wyśmiewać, mozecie nazwać defetyzmem, wybujałą wyobrażnią, ale obojętnie co usłyszymy za kilka lub kiladziesiąt godzin oficjalnej prezentacji tajemniczych włascicieli, to ja stosuje sie do zasady Edwina (powyżej).

TYLKO LECHIA!
28 stycznia 2014, 10:40 / wtorek
W kwestii formalnej:

1. Główny udziałowiec Lechii zostanie ten sam. Zmieni się właściciel tegoż. W związku z tym mówienie o zmianie właściciela Lechii jest nieprawidłowe. I z jakiej paki Lechia ma komentować oficjalnie zmiany u swojego właściciela. Jak już to WCF mógłby zwołać konferencję :).
2. Zmiany właścicielskie (i inne) powinny być zgłoszone do KRS w terminie 7 dni.
3. KRS jest jawny.
4. Mamy kolegów we Wrocławiu, więc jak komuś wybitnie zależy niech się do nich zwróci z prośbą o spacer do sądu i sprawdzenie KRS 0000262671 bo w necie jeszcze tych zmian nie widać a w sądzie może już są.

Amen
28 stycznia 2014, 10:56 / wtorek
W kwestii praktycznej:

1. 7 dni to jest na złożenie papierów przy czym de facto nie stosuje się kar za przekroczenie tego terminu...
2. Jak papiery trafią do sądu to muszą być jeszcze "przetworzone" przez sędziego lub referendarza i z reguły też parę ładnych tygodni trwa zanim wydane zostanie postanowienie o wpisie zmiany w KRS, dokumenty trafią do akt (gdzie ktoś na miejscu będzie mógł je zobaczyć), a zmiany uwidocznione w elektronicznym KRS.

więc bez sensu takie kombinacje bo na pewno wcześniej się wszystko wyjaśni niż będzie można to info wyjąć samemu z sądu.
1 ..... 33 34 35 36 37 ..... 42
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.629