Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Plotka dnia czyli kolejny "farmazon?" o kupnie Lechii...

strona 36/42

28 stycznia 2014, 11:12 / wtorek
też ten KRS na stronach MS sprawdzałem od niedzieli po przeczytaniu, że pierwsza kasa za akcje wpłynęła dwa tygodnie temu, ale też nie spodziewałbym się zmian wciągu najbliższych kilku dni.

Xionc, czemu sądzisz, że zmiany w KRS w samym sądzie mogą być dokonane wcześniej niż na stronach MS? MS chwali się, że druki z platformy www mają moc zrównaną z mocą dokumentów wydawanych przez Centralną Informację KRS, ktoś osobiście odwiedzając Sąd Rejonowy dla Wrocławia frabrycznej może dowiedzieć się czegoś więcej niż z Centralnej Informacji?
28 stycznia 2014, 11:22 / wtorek
Olo, nie wiedziałem o tej stronie :-) Poza tym teraz tam jest przerwa techniczna hehehe. Co do tego, gdzie jest wcześniej - to mam wrażenie, że jest centralna baza danych i jak w sądzie we Wrocku klepną, to w MS się pojawia od razu. Tylko pytanie, czy wyszukiwarka KRS na stronach oficjalnych korzysta z tej samej bazy czy z innej aktualizowanej np raz w tygodniu a nie online.

Amen
28 stycznia 2014, 11:49 / wtorek
OK:) moim zdaniem jak sąd rejestrowy coś zaktualizuje to tu powinno pojawiać się od razu odnośnik

Swoją drogą wiedzieliście, że jest spółka Lechia Gdańsk Management Sp. z o.o.?
28 stycznia 2014, 12:37 / wtorek
No, troche tych Lechii w Gdansku jest...

Klub Lekkoatletyczny "Lechia" Gdańsk

Rugby Club "Lechia" Gdańsk

Bałtycki Klub Sportowy "Lechia"

Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego Lechia Gdańsk

"Lechia Polonia Gdańsk" Sportowa Spółka Akcyjn

Klub Sportowy "Lechia"

Stowarzyszenie Klub Tenisowy "Nasza Lechia"

Lechia Gdańsk Spółka Akcyjna

"Lechia Gdańsk Management" Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością

"Akademia Piłkarska Lechia Gdańsk"

Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk - Pracowników Grupy Lotos "Frakcja Lechia"

Gdańskie Towarzystwo Tenisowe "Lechia" Gdańsk
28 stycznia 2014, 13:12 / wtorek
odnośnik

W pierwszej połowie lutego zostanie zwołana konferencja prasowa, na której nowy właściciel przedstawi plany dotyczące funkcjonowania Klubu.

Około 10 lutego odbędzie się posiedzenia Rady Nadzorczej Spółki, na którym zostanie powołany nowy członek zarządu. Dwóch dotychczasowych członków pozostanie na swoich stanowiskach.
28 stycznia 2014, 13:13 / wtorek
Oficjalnie:

odnośnik
28 stycznia 2014, 13:15 / wtorek
Dobrze wiedzieć, że wszystko się na pewno dokonało. Czyli teraz można się skupić na transferach, a na wszystkie szczegóły poczekamy jeszcze z 2 tygodnie.
28 stycznia 2014, 13:16 / wtorek
Przepraszam. Olo był szybszy.
28 stycznia 2014, 13:16 / wtorek
Co z tego, że oficjalnie jak nadal nie wiadomo kto i jak będzie tu dowodził :) Jakieś sensowne wytłumaczenie po co tyle czekają z prezentacją swoich planów odnośnie celów i funkcjonowania klubu w przyszłości?
28 stycznia 2014, 13:17 / wtorek
Czyli nie ma żadnej Portugalii. No to czekamy na konferencje a teraz niech działają z transferami.
28 stycznia 2014, 13:28 / wtorek
Wytłumaczenie jest proste dlaczego konferencja dopiero w połowie lutego. Opracowanie strategii operacyjnej wymaga czasu. Nie robi się takich rzeczy na łapu-capu jeśli wpompowało się w projekt kilka milionów EUR. Uważam że runda wiosenna będzie na dogranie, by się utrzymać lub wejść spokojnie do ósemki i nie robić nerwowych ruchów. Jeśli się uda coś uzyskać przez PP to będzie miło ale nie sądzę by ktoś zakładał że z tym składem coś możemy zdziałać w pucharach europejskich. Właściwe wzmocnienia składu pojawią się latem. Tak to widzę i myślę że tak będzie.
Mam nadzieję że nowy właściciel będzie prowadził racjonalną politykę w zakresie transferów by z Lechią być wysoko w lidze i zakwalifikować się do europejskich pucharów. Myślę że dobra gra drużyny wynagrodzi nowym właścicielom koszty które ponieśli i poniosą i będzie miała przełożenie finansowe w postaci pełnych trybun na PGE Arenie.
28 stycznia 2014, 13:35 / wtorek
to, że kupili to wiedzieliśmy już dawno, ale kto ? i dlaczego konferencja tak późno ? Przed zakupem wiedzieli jaką obiorą strategie prowadzenia klubu i co dalej.

czyli dalej nic nie wiemy
28 stycznia 2014, 13:42 / wtorek
Pewnie chcą wszystko ogarnąć do końca, porozdawać stanowiska itp.
Ciekawostka, że wykluczono oficjalnie "portugalski człon" w tym "stowarzyszeniu".
28 stycznia 2014, 13:48 / wtorek
Około 10 lutego odbędzie się posiedzenia Rady Nadzorczej Spółki, na którym zostanie powołany nowy członek zarządu. Dwóch dotychczasowych członków pozostanie na swoich stanowiskach.

Nie do końca rozumiem, Paweł Bartosiewicz jest z nadania kuchara to dlaczego ma zostać na swoim stanowisku?
28 stycznia 2014, 13:54 / wtorek
A mi się to zaczyna podobać.

Po pierwsze informacja przestaje być tajna i poufna z anonimowego źródła - jest konkret w postaci komunikatu zarządu. Dotąd niektóre media w ogóle o przejęciu Lechii nie informowały.

A po drugie, trzecie, czwarte i piąte:
- większość z tu obecnych potwierdza, że pieniądze lubią ciszę i to jest słuszna droga
- po co zwoływać teraz na hura konferencję i prawić farmazony, albo obiecywać gruszki na wierzbie skoro można się do niej lepiej przygotować i przedstawić KONKRETY. mam nadzieję, że tymi konrektami będą również jacyś piłkarze, którzy pojawią się w Lechii
- ujawnienie właściciela już teraz spowoduje masę spekulacji medialnych, dziennikarze nie dadzą nowym ludziom Lechii spokojnie pracować tylko będą cały czas zawarcać głowę. Więc po co ich ujawniać skoro na starcie jest sporo pracy (zmiany właścicielskie to zmiany organizacyjne i personalne)
- pozostawienie dwóch członków zarządu wskazuje, że zmiany przynajmniej na razie mają charakter ewolucyjny i gwarantuje jakąś ciągłość działania. Ponadto być może oceniono, że klub jako organizacja funkcjonuje prawidłowo (co potwierdzałyby pozytywne wyniki audytu i stabilna sytuacja finansowa). Po raz kolejny dobrze, że nowi właściciele nie wariują i nie idą na żywioł.

Rzeczywiście w komunikacie zarzadu Lechii nie ma mowy o portugalskiej części konsorcjum. A więc albo się ktoś wycofał, albo ten portugalski podmiot ma właściciela w Niemczech albo Szwajcarii więc nie został wymieniony. Pamiętajmy, że Piekarski zna portugalski, bo grał kilka lat w Brazylii i nawet ożenił się z miss a ktoś w ostatnich newsach pisał, że Piekarski reprezentuje portugalskiego inwestora. Coś więc jednak jest/było na rzeczy.

PS. odnośnie aktualizacji KRSów - w KRS Lechii wciąż jako członek zarzadu figuruje Paweł Żelem, podczas gdy bodajże w listopadzie zrezygnował z tej funkcji.
28 stycznia 2014, 14:08 / wtorek
Nie opierajcie się na KRS-ach bo zmiany w KRS mogą trwać nawet do kilku tygodni tym bardziej żeby zarejestrować zmiany w KRS muszę być przedstawione odpowiednie uchwały podpisane przez wszystkich świętych a to trwa.
Sam z doświadczenia wiem że jak rejestrowaliśmy połączenie spółek to bez znajomości w rejestrze sądowym byśmy bujali się z tym kilka tygodni.
28 stycznia 2014, 14:19 / wtorek
Koncentrujemy sie na Lechii, a w rzeczywistości "ktoś" kupił WCF z jego inwentarzem (Lechia). Na początek tam muszą zrobić "porządek".

W kontekscie Lechii - ok. 10 lutego jest optymalną datą na zaprezentowanie się szerszemu ogółowi. Tuż przed ligą, z dogranymi transferami. Po kiego grzyba wychylać się teraz z przypuszczeniami odnośnie np. nowych transferów, skoro można przedstawić konkrety: zobaczcie... przybyliśmy, ściągnęliśmy, wzmocniliśmy, plany są takie a takie. Teraz Wy zapełnijcie stadion. Pomożecie?

Najważniejsze, że A"60mb"K już nie ma.
28 stycznia 2014, 14:26 / wtorek
dlaczego człowiek kuchara zostaje w zarządzie?????
28 stycznia 2014, 14:35 / wtorek
teski, sądzisz, że ktoś odpowie?
wystosuj zapytanie do rzecznika albo zapytaj na konferencji prasowej w 1 połowie lutego
28 stycznia 2014, 14:35 / wtorek
Bo to pracownik WCF-u pewnie.
Wcf nadal jest właścicielem większościowym Lechii i jego pracownicy pewnie -niektórzy tam zostaną.
Zmiana jaka się dokonała to zakup Wcf-u przez nowe podmioty które wprowadzą tam swoje osoby.
28 stycznia 2014, 16:22 / wtorek
a ja myśle że Klub kupił sam w to nie wierze ale chyba sie oswajam z tym że kupił Lechie kuchar. założył sobie 2 spólki za granicom i nadal ma nas w szachu. jakby to był ktoś nowy to by dał swoich ludzi do zarzondu. jusz mnie bierze wkurw na to wszystko
28 stycznia 2014, 16:25 / wtorek
Domino33 mam nadzieje ze te cyfry w twoim nicku to nie sa twoje lata
??
chyba czas do szkoly ale zainwestowac w slownik!
28 stycznia 2014, 16:49 / wtorek
domino33, błagam, jak chcesz pisać cokolwiek, to chociaż w internetowym słowniku sprawdź pisownię, tego się nie da czytać
28 stycznia 2014, 16:50 / wtorek
włącz sobie korektor pisowni to ci będzie podkreślało błędy
28 stycznia 2014, 16:53 / wtorek
Chciałem się tylko podzielić pewnym spostrzeżeniem. Mimo tego, że nasza cierpliwość jest ostatnio wystawiana na dużą próbę to uważam, że ,,nasi" nowi właściciele sposobem w jaki załatwiają temat przejęcia (klauzule poufności, twarde negocjacje z kucharką itd.) udawadniają, że podchodzą do wszystkiego bardzo profesjonalnie. Tak się załatwia przejęcia na świecie (m.in. z daleka od dziennikarzy). Podkreślam pisząc o nowych właścicielach że mam tu na myśli stronę biznesową a nie sportową (bo tej jeszcze nie znamy, ale wierzę że też się na tym znają). Mam nadzieje że w końcu będzie lepiej i nie będzie tej degrengolady serwowanej przez Pinokia. Najgorszy był (przynajmniej dla mnie) ten stan ducha jak wychodziliśmy z PGE Areny PO RAZ KLEJNY remisująć albo przegrywając mecz.
28 stycznia 2014, 16:59 / wtorek
3-0 dla Domino... nie wspominając o "fantazyjnym" motywie wpisu.
Nadal trzymasz fason.
28 stycznia 2014, 17:13 / wtorek
Domin - tam masz błond, powinno być "fszystko".

pozdrawiam
28 stycznia 2014, 17:21 / wtorek
myśle, ze ten wpis będzie mocnym kandytatem do wpisu 2014
28 stycznia 2014, 18:34 / wtorek
hója wiecie...

Domino33 widac ciagle w formie :)

Tak trzymaj.
Pozdro
28 stycznia 2014, 18:38 / wtorek
Cygnus x-1
27 stycznia 2014, 22:47 / poniedziałek

Po prostu marzy mi się, aby właściciele kucharowych akcji stawiali na pierwszym miejscu dobro Lechii, nic więcej.
----------------------------------------

Tym wpisem zostales wpisany na liste......jak sam to zreszta ujales "marzycieli"

Edwin zostales skreslony z listy defetystow.......swoja droga to Ty skrobiesz na "weszlo"?
Napisz prawde ona Cie wyzwoli !!!

Kolejna sprawa .... skoro o mezu bylej wlasicielki WCF piiszemy w czasie przeszlym, to z perspektywy czasu osmielam sie twierdzic ze ten czlowiek jednak nie mial zlych zamiarow. Pzeroslo go...... i chyba tyle.
28 stycznia 2014, 18:56 / wtorek
Nooo musze dodac bo mnie zjecie, ze w pewnym momencie chcial odzyskac ile sie da alebowiemnie nie przewidzial interesu deficytowego.
Pocieszajce jest to, ze w spadku po sobie pozostawil opinie jednego z solidniejszych klubow w terminowym wyplacaniu wynagrodzen....wiadomo jakim kosztem ale jednak w obecnej sytuacji latwiej pozyskiwac zawodnikow.
Oby kolejna ekipa utrzymala ten trend.
28 stycznia 2014, 19:12 / wtorek
Pilsner, moim zdaniem od początku jego zamiarem było przeczekać kilka lat jak najmniejszym kosztem, aż pojawi się ktoś, komu uda się sprzedać Klub z zyskiem. Przecież wbrew temu co mówił to wielokrotnie różnym podmiotom proponował kupno Lechii, oczywiście zawsze po cenie kilkukrotnie wyższej niż jego nakłady. Gdyby jeszcze mając na uwadze własny interes konsekwentnie krok po kroku budował siłę Lechii, inwestował by zarobić, ale nie, zamiast tego było unikanie spełnienia zobowiązań, łatanie budżetu pożyczkami, w efekcie przez kilka lat sportowo dreptaliśmy w miejscu. Czy można taki plan określić jako „brak złych zamiarów”? Z punktu widzenia biznesu pewnie tak, minimalizacja nakładów i ryzyk, a zysk i tak z czasem musiał przyjść. Ale z punktu widzenia kibica zamiar był maksymalnie chujowy, sportowa wegetacja bez szans na poprawę. Kuchar wielokrotnie kłamał, co chyba najlepiej mówi o jego intencjach.

Pytania są obecnie następujące - czy nowy właściciel będzie chciał podnieść kapitał spółki i jakie zaproponuje pod tym względem rozwiązania. Z jednej strony rozumiem, że właściciel wnoszący nowy kapitał może chcieć stosownie do nakładów zwiększyć swoje udziały w Lechii, co rodziło by jednak pewne zagrożenia. Nie mam wątpliwości, że nowi właściciele przychodzą tu z chęci zysku, ale mam nadzieję, że okażą się rozsądnymi ludźmi, którzy rozumieją, że na klubie piłkarskim nie można w długim okresie zarabiać bez inwestycji w rozwój klubu i bez współpracy z kibicami. W długim okresie czasu chęć zysku powinna oznaczać planowanie wzrostu wartości spółki, a nie jej dojenie.
28 stycznia 2014, 19:27 / wtorek
"Edwin zostales skreslony z listy defetystow.......swoja droga to Ty skrobiesz na "weszlo"?
Napisz prawde ona Cie wyzwoli !!!"

Dzięki za wykreślenie :).Zawsze piszę prawdę. To nie ja pisze dla weszlo
29 stycznia 2014, 19:46 / środa
Nie, żebym chciał siać ferment albo coś, albo żebym miał jakieś informacje na temat tajemniczych właścicieli, ale co jeśli ten inwestor (myślę tu o szwajcarskiej części głównie, bo tam wielu rejestruje swoje spółki, żeby nie zdradzać się ze swoją tożsamością) nie jest po naszej myśli i dlatego się tak długo nie ujawnia..? Jakiś czerwony rusek, albo jeszcze gorzej..? Pieniądz nie śmierdzi, ale...
29 stycznia 2014, 20:13 / środa
no, a jak to będzie rudy murzyn syjonista i pedał do tego. Trzeba uważać...
29 stycznia 2014, 20:16 / środa
no no, albo jakieś inne wnuki tego dziadka z Wermahtu?

Ochłońcie :)
29 stycznia 2014, 20:46 / środa
gorzej nie będzie-już nie będzie nas męczył kuchar i Andrea Sik
30 stycznia 2014, 09:23 / czwartek
No chyba że Ryszard K. chciałby mieć korty z widownią na 40 tys.
30 stycznia 2014, 10:08 / czwartek
Niech sobie zrobi trawiaste korty na Namiot Arena skoro się tak chwalą najlepszą murawą w Polsce i zorganizuje Śledziowo Open.
30 stycznia 2014, 10:17 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
30 stycznia 2014, 14:04 / czwartek
Dziwna jest ta cisza ze strony nowych wlascicieli WCF. Jedyne co wiemy to fakt o zebraniu Rady Nadzorczej 10 lutego. Tylko ze bedzie to spotkanie obecnych czlonkow rady, nie bedziecie zadnego nowego czlonka rady z ramienia nowych wlascicieli pakietu wiekszosciowego. Aby nastapily jakies zmiany w skladzie Rady Nadzorczej potrzebne jest wczesniejsze zwolanie Walnego Zgromadzenia, na ktorym zostana przedstawiene nowe osoby do Rady. Z moich informacji wynika, ze walne nie odbedzie sie przed 10 lutego.
Czyli wszystko po staremu.
Jedyne informacje o sprzedazy WCF mamy z klubu i kuchara, czyli tego samego zrodla.
A jak to jest z kucharem najlepiej podsumowal jeden z mniejszosciowych akcjonariuszy: "jak on mowi dzien dobry to juz klamie".
30 stycznia 2014, 20:41 / czwartek
Chciałbym się dowiedzieć co dalej z zadłużeniem klubu? Czy nowi włściciele go zredukują cz też będą kontynuowali dotychc?asowy model finansowania z udziałem zewnętrznego podmiotu przejmującego wszystkie albo większość wpływów środków finansowych.
30 stycznia 2014, 21:46 / czwartek
KTO jest naszym właścicielem!?!?!? ?
Według Hyde parku orange mamy mieć budżet na wysokości 120 milionów zł polskich rocznie ,Kto to jest!?!?!?!?!
30 stycznia 2014, 21:49 / czwartek
Gruby jak zwykle pierdzieli trzy po trzy, nie ma sie co denerwowac :)
30 stycznia 2014, 22:00 / czwartek
Szczerze? Nie wiem jak mam się do tego odnieść co Zarzeczny gadał na Orange Sport. Nie wiem ile w tym prawdy o tych 30 mln EURO budzetu, ale ten news mnie po prostu zabił. Chciałbym, żeby to była prawda, ale życie na podstawie "złotej" ery Kuchara nauczyło już, że w hurraoptymiźmie trzeba zachować mega umiar. Szok.
30 stycznia 2014, 22:01 / czwartek
Info oficjalne od Zenka kupił nas Kim Dzong Un, jesteśmy najbogatszym klubem na świecie
30 stycznia 2014, 22:06 / czwartek
On powiedzial cos o 30mln euro? To ja chyba bylem akurat dalej od tv..
szkoda, ze tego nie slyszalem - sam bym zadzwonil i go wysmial :)
30 stycznia 2014, 22:10 / czwartek
A.C.A.B więcej
On przeliczył to na nasze, wyszło mu 130 baniek i ze zdziwieniem stwierdził ze to więcej niz dotychczasowy lider Legia i to aż o 20 baniek, i był bardzo pewny swego.
30 stycznia 2014, 22:11 / czwartek
Taak nie wiedzą kto jest właścicielem ale wiedzą, że budżet będzie na poziomie 30 mln euro :)
30 stycznia 2014, 22:16 / czwartek
prawdopodobnie Mateusz Borek ma zostać dyrektorem sportowym
1 ..... 34 35 36 37 38 ..... 42
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.465