Gdańsk: piątek, 29 maja 2020
FORUM
Podstrony:

Lechia Kuchara - jak jest?

strona 2/4

30 listopada 2011, 23:14 / środa
Precz z Kucharem
1 grudnia 2011, 20:38 / czwartek
Holy fan, nie chce sie czepiac, ale lansowales jakoby wkrotce mialy wpadac newsy wstrzasajace i co? Cos wiesz, czy tylko sie wyglupiasz?

Ps. Kuchar tak zwawo zaprzecza rozmowom z JW, ze zaczynam mu wierzyc...
2 grudnia 2011, 23:22 / piątek
jest taka (jeśli idzie o aspekt sportowy) jak w dzisiejszym meczu z Groclinem,
obraz nędzy i rozpaczy

" . . . Chcemy stworzyć w Gdańsku wielki klub i mimo pewnych problemów cały czas do tego dążymy - mówi główny inwestor Lechii Andrzej Kuchar. . . "

kurwa inwestor,
brak mi słów by doś dosadnie oddać co myślę o ich niekompetencji " inwestora" i chłopców w krótkich spodenkach,

najwyraźniej widać że przejściowymi problemami Lechii są oni
2 grudnia 2011, 23:34 / piątek
Niestety Verde muszę się zgodzić: wygląda na to, że Kuchar ze świtą są przejściowymi problemami Lechii.
Miasto (czyli jak zawsze my) wybuliło kupę kasy na stadion a teraz chłopcy z klubu nie potrafią tym zarządzać ani dofinansować team tak, żeby dobre wyniki zapełniały trybuny i zapewniały dochód.
Żeby jednej loży nie sprzedać? Może lepiej 2 za 100 tys. niż 0 z nadzieją na 200 tys.? Skąd w ogóle ta wycena na poziomie Legii? Ani nie mamy takiego biznesu jak w Warszawie, ani póki co jakość widowiska nie uzasadnia takich wydatków. Lechia na dzisiaj na ekstraklasę ma tylko stadion i kibiców - biznes i wynik sportowy jest na poziomie radosnej twórczości z pierwszej ligi.
2 grudnia 2011, 23:41 / piątek
Mam wrażenie, że niektórzy nie wiedzą do końca, co się dzieje w klubie. Jak dotąd miasto nie wywiązało się z żadnych zobowiązań wobec Kuchara. Nie dostał pieniędzy, mimo iż rada miejska je przyznała. Miasto dla Lechii nie robi nic. I niech nikt nie mówi, że nam zbudowała stadion, bo bynajmniej nie zrobiła tego dla nas.

Wszystko, co się dzieje w Lechii, dzieje się za prywatne pieniądze Kuchara + kasa od sponsorów. Biznes się NIE SPINA. Dochody nie są w stanie wyrównać wydatków. I Kuchar ma tego dość. Bo gdyby miasto dołożyło tyle pieniędzy, na ile się umówili, to teraz sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej.
3 grudnia 2011, 00:08 / sobota
Ciekawy wątek z tym niewywiązywaniem się miasta ze swoich zobowiązań finansowych - jest tak faktycznie? Bo, że biznes się nie spina to mnie specjalnie nie dziwi i nie jest to wina miasta - jest dziura wynikająca ze zdecydowanie niższej frekwencji niż planowana (kłania się też pusty VIP). Brakuje też wyników sportwych i warto tu przypomnieć zanim zaczniemy płakać nad losem Kuchara, że żeby wyjąć trzeba włożyć. A jak się nie ma kasy na ekstraklasę to lepiej nie zawracać d**y ludziom i nie mydlić oczu planami bez pokrycia.

Ps. Miasto stadion wybudowało i jest to zajebisty magnes + szansa na duży dochód wynikający z pojemności. To jest fakt i nie ma co z tym dyskutować. Nie uznałbym nigdy, że obiekt za prawie 800 mln. PLN to mały wkład w Lechię.
3 grudnia 2011, 00:31 / sobota
Tak, tylko, że ten stadion nie jest nasz, a miasta. A my za jego użytkowanie płacimy.

Informację o tym, że miasto daje dupy, mam od człowieka, który od lat jest chyba najważniejszym mecenasem sportu w Trójmieście. Przepraszam, ale nie mogę podać nazwiska, podobnie, jak nie mogę podać konkretów - tych po prostu nie znam.

Ja jestem zwykłą ksywką na tym forum, więc nie podziewam się, że nagle wszyscy mi uwierzą, ale jeśli macie wole, to po prostu zacznijmy to sprawdzać. Ktoś w biało-zielonym szaliku musi coś wiedzieć.

Dodam do tego jeszcze tylko jedną rzecz: Stoczniowiec praktycznie przestał istnieć. Trefl Gdańsk (siatkarze) ma ogromne problemy i jest groźba, że przeniesie się do Sopotu. Wybrzeżu od lat wiedzie się bardzo źle. Piłkarze i piłkarki ręczne? Koszykarki? Gdzie to wszystko jest? Co my właściwie mamy na wysokim poziomie, jeśli chodzi o sport?

Mam wrażenie, że powinniśmy poszukać winnych marnej kondycji Lechii nie tyle w zarządzie, co w układach biznesowych, pomiędzy Kucharem a miastem.

I sądzę, że to powinno stać się tematem kolejnego spotkania kibiców z Kucharem.
3 grudnia 2011, 10:17 / sobota
piszesz że to nie oni, że to miasto,

ja pytam: jak chłopcy w krótkich spodenkach mogą być traktowani jako poważny partner biznesowy ?
ani wizji, ani klasy, ani koneksji, ani skuteczności ani. . . . bez mała nic

to co było dobre na drugą i trzeią ligę ekstraklasy nie zawojuje,
zbyt mały rozmiar kapelusza
3 grudnia 2011, 10:21 / sobota
Adamowicz o ile pamiętam od początku nie był zadowlony z tego, ze Kuchar wchodzi do Lechii
3 grudnia 2011, 10:27 / sobota
Oho zaczyna się. "My nie winni " .Tylko "oni" winni.Znaczy ci cholerni pikniki , co nieprzychodza na stadion i nie płaca kasy do budżetu,władze miasta ,co nam kasy nie dają.Wszyscy winni .my grubasy tak dbamy o dobro naszej lechijki,.....
A jeszcze maj czelność nas oskarżać i krytykować,......[ironia mode on]
3 grudnia 2011, 10:42 / sobota
miasto im dystrybucję karnetów i biletów robiło przed sezonem na żenująym poziomie ?
doprowadziło że przez pół roku po otwarciu nowego stadionu nie odbyła się żadna impreza komeryjna ?
wiadomo
Lechia opertaor brzmi jak Kuchar inwestor,
miasto ingeruje w to jaki burdel jest wewnątrz klubu, jakie tam panują relacje, jak prowadzona jest polityka kadrowa

nie odmawiam tym ludziom dobrej woli, ale najwyraźniej to nie wystarcza by powstała tu Wielka Lechia,
a skoro nie to po co się wzajemnie męczyć ?
3 grudnia 2011, 10:46 / sobota
Verde ,ale jak miasto ma nas szanować, skoro Kuchar siedzi non stop we Wrocku,a pana prezesa nikt nie traktuje poważnie?
3 grudnia 2011, 10:54 / sobota
Niska frekwencja obciąża tylko i wyłącznie działaczy i Kuchara, i nie ma tu co dyskutować. Dali d*py na poziomie sportowym i organizacyjnym. Dla mnie brak sprzedanych miejsc biznesowych to skandal i kompletny imbecylizm. Jak się towar nie sprzedaje to się robi przeceny. I tak jak pisałem, jak się chce zarabiać to najpierw trzeba zainwestować, bo to co obserwujemy jest tylko opowiadaniem bajek i szukaniem oszczędności.

Czy mi się wydaje, czy Lechia w dalszym ciągu nie ma dyrektora sportowego? Jeśli nie ma, to kto ma przygotować transfery na zimę?

Ps. Zaczynam marzyć o wejściu do Lechii JW - facet nie udaje, że jest inwestorem tylko naprawdę próbuje coś zrobić i nie jest gołodupcem, który tylko płacze, że ekstraklasa jest taka droga.
3 grudnia 2011, 11:00 / sobota
Duch ja od początku tak myśle, ze ty dziecko Kuchara albo Turnowieckiego jesteś i jak masz pieprzyc głupoty to zamknij się. Przenies może swoje konfabulacje na swoją grę komputerowa czy co tam masz.
Miasto podało rękę Lechii i bylo z nia w najgorszym okresie kto tego nie widzi i nie docenia to glupek.
Teraz Lechia dostała od miasta i Gdanszczan i od losu najpiękniejsza infrastrukturę o jakiej mogła pomarzyć i stery w swoje ręce.
Co robią widać.
I jak tu ktoś ma pierdolic androny to niech pierdoli do rzeczy.
Kto krzyczał dajcie mi stadion zrobię wielka Lechie? Adamowicz?
3 grudnia 2011, 11:16 / sobota
? ? ? ? hihi, kiełbasa, własnie o tym pisałem
nie traktuje się poważnie ludzi którzy nie są równorzędnymi partnerami, a niestety wida sam tytuł prezesa nie wystarczy do ukrycia braków jeśli jest ich nazbyt wiele
i żadna w tym wina miasta że jest jak jest
3 grudnia 2011, 11:26 / sobota
nformację o sprzedaży udziałów przez obecnego inwestora podało Radio Gdańsk.
"Andrzej Kuchar nie "zamierza" , ale już sprzedał posiadany przez siebie większościowy pakiet akcji Lechia SSA" - poinformował Radio Gdańsk pragnący zachować anonimowość jeden z udziałowców należący do grupy tzw "strażników pieczęci"- kibiców biało-zielonych, którzy mieli prawo nabyć akcje w pierwszej emisji.

Informacja jest nieoficjalna. Na piątkowym meczu na PGE Arenie pomiędzy Lechią a Polonia W-wa nie było właściciela klubu ze stolicy - Józefa Wojciechowskiego, którego wymienia się jako potencjalnego nabywcę puli akcji dającej prawo decydowania o losach Lechii.
3 grudnia 2011, 11:53 / sobota
A teraz dopiszcie do tej zaskakującej informacji wczorajszą dziwną grę naszych wkładów i dziwne"bratanie" sie naszych kopaczy z kopaczami Groclinu ,włącznie z uśmiechami i całuskami,.,... Czyżby nasi kopacze wiedzieli więcej juz przed samym meczem?
3 grudnia 2011, 11:56 / sobota
Znaczy się coś jest na rzeczy, a co dokładnie pewnie niedługo sie dowiemy. Coś czuje, że ta plotka z Wojciechowskim stała się prawdą. Dobrze to czy źle pewnie przekonamy się w najbliższym czasie.

AVE LECHIA!
3 grudnia 2011, 11:58 / sobota
Faktycznie informacja jest na stronie Radia Gdańsk. Jeśli to się potwierdzi - wyjście Kuchara z klubu przyjmuje z ulgą. A jego zaprzeczanie, że nie zamierza sprzedawać swoich udziałów składane w ostatnich dniach, świadczyły by tylko o tym, że to kompletnie niewiarygodny facet.
3 grudnia 2011, 12:29 / sobota
Widać przerosło go bycie właścicielem klubu.

Mam nadzieję że to będzie najlepszy transfer ostatnich kilkunastu miesięcy w Lechii.
3 grudnia 2011, 12:43 / sobota
Lechia kucharki byla hujowa jednym slowem... jesli sie informacja potwierdzi ze kuchar spierdolil z Gdanska to huj mu w dupe na droge.

Over and out.
3 grudnia 2011, 12:43 / sobota
Jeśli to Prawda to Bogu niech bedą dzięki. Ale dla przecietnosci w Gdańsku mówię NIE!
3 grudnia 2011, 12:49 / sobota
JW to nei jest osoba, która zaspokoi sie przecietnościa.
Wiecie co by było, gdyby Lechia miała 3 miejsce w lidze i grała takie mecze jak wczoraj Polonia?
było by 30tys ludzi na każdym meczu

I oby tak było.
3 grudnia 2011, 12:49 / sobota
Chyba sie dzisiaj najebie :D.
3 grudnia 2011, 12:57 / sobota
poczekajmy to informacja niepotwierdzone moglby ktos potwierdzic?
3 grudnia 2011, 13:02 / sobota
Może przypadek, ale zapowiedzi Holy Fan wyglądają w świetle tego newsa na coraz bardziej wiarygodne.
Kolego, jeśli coś wiesz to przemów, nie ma co robić tajemnicy jeśli już papiery podpisane.
3 grudnia 2011, 13:24 / sobota
Jezeli cokolwiek sie dzieje to chwile to potrwa, tych papierkow jest troche do podpisania JW musialby wyjsc z Groclinu sprzejac go np Amice, a ona podobno zrobi z tego Baltyk Gdynia, kiedys byly jeszcze plotki o Warcie Poznań
3 grudnia 2011, 13:26 / sobota
może poprostu opchnąć Polonie miastu
3 grudnia 2011, 13:30 / sobota
Miasto kocha ITI i Legie, chyba ze mowa o Grodzisku Wlkp ;-)
3 grudnia 2011, 13:31 / sobota
może i Grodzisk :), choć nie wiem czy kibice tamtejszej Dyskoboli nie będą protestować :)
3 grudnia 2011, 13:36 / sobota
no tak co poniektóre duchy już wskazują winnych niezrealizowanyh planów dziadka kuchara - to miasto Gdańsk!
ciekawe a kto jest głównym inwestorem Lechii?
Lechia gra na stadionie o jakim większość klubów może tylko pomarzyć. Przychody z takiego obiektu powinny z nawiązką pokrywać koszty.
łajzy kuchara spierdoliły w popisowy sposób przejście na nowy stadion, dział marketingu nadaje się do kabaretowej listy przebojów tudzież do wzorcowych przykładów sabotażu gospodarczego,
0 sprzedanych lóż vipowskich, 9tys. m2 powierzchni komercyjnej po której hula wiatr, frekwencja od 34 to 11 tys. regres naprawdę godny zaangażowaniu smętnego dziadka..
obraz jesieni 2011 to kompromitacja obecnego właściciela Lechii;
jeśli naprawdę sprzedał swoje udziały to jedna z lepszych wiadomości tego sezonu dla Lechii; z kucharem nie będzie Wielkiej Lechii - tylko przeciętność i oszczędność
~~~~
i do tego odpuszczony w bezszczelny sposób Puchar Polski 2010 (półfinały z Jagiellonią - granie na życzenie pana kuchara) :/
~
starczy~; kończ waść wstydu oszczędź~~
3 grudnia 2011, 14:09 / sobota
@Tomas_73

święte słowa. Niecierpliwie czekam na potwierdzenie tej jeszcze "plotki" i wtedy może pojawi się na nowo jakaś iskierka nadziei która u mnie zgasła po kompromitacji z groclinem. Zgasła ponieważ gramy piach, ludzie w zarządzie to kpina, właściciel to pomyłka.. więc na wszystkich polach brak perspektyw na lepsze jutro.
3 grudnia 2011, 14:16 / sobota
A to nie czasem lukaszek tralka gdy odchodzil do dyskopolo deklarowal ze ma nadzieje jeszcze kiedys wrocic do Gdanska gdy bedzie tu stadion i Lechia bedzie grala w europejskich pucharach ?

Sprowadzajac szrot z wawy niech Wojciechowski nie zapomni ze tralka tu miejsca niema. :)
3 grudnia 2011, 14:24 / sobota
kiełbasa -"A teraz dopiszcie do tej zaskakującej informacji wczorajszą dziwną grę naszych wkładów i dziwne"bratanie" sie naszych kopaczy z kopaczami Groclinu ,włącznie z uśmiechami i całuskami,.,... Czyżby nasi kopacze wiedzieli więcej juz przed samym meczem?"

Własnie to mi nie pasuje. Jesli klamka juz zapadła, to JW powinien wyraźnie dac do zrozumienia swoim grajkom, ze 3 pkt muszą być dla Lechii, bo po co staczać LG w dół skoro sie go już kupiło.
Mniejsza z tym.
Poczekajmy na potwierdzenie informacji, a kusic sie o prognozy na przyszłość, poza tym info jest o sprzedaży udziałów jednak nie podano komu.

Jedno jest pewne, od dłuższego czasu widac było ze Kucharowi zabrakło odwagi (czyt kasy na inwestycje w klub), aby pchnać Lechię na piedestał polskich klubów.
Byc moze wcale nie miał na to ochoty i czekał na przejscie klubu na PGE Arenę i liczenie ze zespoł tanim kosztem bedzie bił sie o puchary, a ludzie bedą walic na trybuny drzwiami i oknami. Okazuje sie ze nie ma cudów w tym biznesie.

TYLKO LECHIA!
3 grudnia 2011, 14:24 / sobota
Praktycznie jest to informacja potwierdzona, że Kuchar sprzedał swoje udziały, tylko że nie można potwierdzić kto je nabył.....
3 grudnia 2011, 14:29 / sobota
Zdzisław Kręcina :D wkońcu musi się czymś zająć po osdunięciu z pzpr :D hehe
3 grudnia 2011, 14:40 / sobota
przydałoby się spotkanie z zarządem w konferencyjnej
3 grudnia 2011, 14:43 / sobota
LGFT1973 kto to potwierdzil praktycznie ?>
3 grudnia 2011, 14:45 / sobota
Trochę przeginając, te "uściski i całuski" można również zinterpretować jako perfekcyjne wykonanie założeń przedmeczowych nakreślonych przez kopaczy obu drużyn.

Najważniejsze aby wątek "Lechia Kuchara" trafił do lamusa historii.
3 grudnia 2011, 14:54 / sobota
Jeden z pismaków, kolega dzwonił z tego co mówił to w poniedziałek będzie więcej informacji
3 grudnia 2011, 15:32 / sobota
ja juz rospoczynam 3/4
3 grudnia 2011, 15:39 / sobota
coś tu smierdzi i to bardzo..

Czyżby Lechia sprzedana, ale nie JW?
On ma polonie pod skrzydłami, wiec co, wycofa ją w połowie sezonu?

bo chyba nei myśli o żadnej fuzji !
niech rozwiąze wpizdu polonie i przychodzi z kopaczami, ale nie mysli o zadnej fuzji !
3 grudnia 2011, 15:46 / sobota
Wycofa swoich grajków i dyskopolo zostanie z juniorami..........kiedyś tak zrobił Romanowski
3 grudnia 2011, 15:49 / sobota
Gruby i hjenek już walą w pory, koniec chorych układzików :D
3 grudnia 2011, 15:59 / sobota
nie wiadomo czy udzialy kupil JW cos za cicho jest na ten temat moim zdaniem zadnej informacji oprocz tej w Radiu Gdansk
3 grudnia 2011, 16:00 / sobota
dręczyciel: Z tego co wiem to nie ma mowy o żadnej fuzji, bo na taką ewentualność musieliby się zgodzić WSZYSCY akcjonariusze, a ich trochę jest. Kuchar ma (miał?) tylko większościowy pakiet akcji, a nie ich całość.
3 grudnia 2011, 16:12 / sobota
Mam nadzieję ze Tym razem przyjdzie sponsor który nie będzie minimalistą.Pierdolnie piescią w stół i powie cel to mistrzostwo inne miejsca mnie nie interesują!Koniec z graniem o miejsca 5-8,6-1 itp.Wyjebać towarzystwo wzajemnej adoracji.A Kuchar to pierwszy z tonącego statku spierdala właściciel od siedmiu boleści
3 grudnia 2011, 17:18 / sobota
Smutny

Ty to jednak jesteś przygłup. Tak się zafikosowałeś w swojej nienawiści do Kuchara i Turnowieckiego, że kompletnie Ci się wyłączył system zarządzania faktami.

Nie masz bladego pojęcia, o czym mówisz. Nie masz bladego pojęcia o prowadzeniu biznesu. Tobie się zdaje, że Kuchar od tak, od siebie lekką ręką będzie wygładać dziesiątki milionów rocznie. Ty jesteś fantasta. Albo naiwniak. Ten klub dla każdego inwestora będzie przede wszystkim biznesem. Wbij to sobie do łba.

Miasto zbudowało PGE Arenę. I co z tego? Po pierwsze, nie za swoje pieniądze. Po drugie, bynajmniej nie dla Lechii, a dla siebie. Przecież my płacimy za użytkowanie tego obiektu. Prawie 170 tysięcy miesięcznie. A w dodatku musimy się dzielić przychodami z miastem. Jeśli przychód (nie zysk!!!) w dniu meczu wynosi (zawyżając) 500 tysięcy, to 25 tysięcy z tego oddajemy miastu. Bez względu na to, czy osiągamy w ogóle jakikolwiek zysk, czy nie.

Niektórym się zdaje, że nowy stadion to takie wspaniałe błogosławieństwo. Tylko nikt nie bierze pod uwagę, że obsługa tego giganta kosztuje nasz nieporównywalnie więcej, niż obsługa T29. 850 tysięcy miesięcznie. Czyli mecze na PGE Arenie nie pokrywają nawet kosztów użytkowania stadionu (wliczając kwotę za korzystanie z obiektu). A budżet transferowy? A wynagrodzenia? A koszta transportu?

Wam się naprawdę wydaje, że przyjdzie do klubu ktoś, kto lekką ręką będzie dokładać do klubu grube miliony i nic z tego nie będzie miał?

I teraz podsumowanie. Kuchar wszedł do klubu po uzgodnieniu biznesplanu z miastem. Zauważcie, że miasto Gdańsk jest jednym z głównych sponsorów klubu. Tylko, że - no właśnie - miasto nie daje umówionej kasy. Rada miejska ją przyznała, ale Adamowicz najzwyczajniej w świecie nie zapłacił. I wszystko się pierdoli, bo to jest właśnie kasa, której brakuje, żeby zapiąć budżet. Dlatego nie ma siana na transfery. Bo Kuchar płaci za to, za co płacić musi. Wynagrodzenia i koszta sportowo-biznesowe. A taki smutny pierdoli jeszcze farmazony, że miasto jest takie cudowne, a Kuchar taki zły.

No to kurwa powiedz mi smutny: gdzie jest Stoczniowiec? Powiem Ci: zlikwidowany w 2011 roku. Gdzie jest sekcja koszykarska GKS? Zlikwidowana w 2009 roku. Sekcja piłki ręcznej GKS? Zlikwidowana w 2003, reaktywowana w 2010, pałęta się w drugiej lidze. Gdzie żużel? Ostatnie 10 lat to bezustanne awanse i zaraz spadki z Ekstraligi. Piłkarska Polonia? 4 liga. Spójnia Gdańsk? Rozwiązana w latach 90, a druzyna kobiet przeniesiona do Gdyni, Gdzie stała się jedną z najlepszych drużyn w historii kraju.

Trefl Gdansk też lada moment przeniesie się do Sopotu, bo Karnowski daje Wierzbickiemu wszystko, czego ten sobie zażyczy. A Adamowicz nic.

A Lechia? Gdzie przez ostatnie 10lecie była Lechia? Jak to możliwe, że w takim mieście, jak Gdańsk, pozwolono najważniejszemu klubowi, wizytówce miasta, upaść tak nisko? A potem nie zrobić nic, by sytuację ratować? Przecież to kibice ratowali Lechię.

Smutny, skończ juz napierdalać swoje smuty. Nie poruszaj tematów, w których się nie orientujesz. Bo jawisz mi się przez to nie tylko jako smutny, ale i żałosny.
3 grudnia 2011, 17:27 / sobota
Bronisz każdej szui ( od szuja ) broniłeś Tuska, bandytów faszystowskokomunistycznych blokujących Marsz Niepodległości, milicjanta który przejechał kibica w Zielonej Górze, 13 grudnia pewnie Jaruzelskiego będziesz bronił.
3 grudnia 2011, 17:32 / sobota
Drogi chłopcze wiedzący jak się robi interesy. Wyjaśnij mi czy lepszym interesem dla właściciela jest zablokowanie inwestycji i narażanie projektu na upadek(co dzieje się na naszych oczach vide frekwencja/loże/trybuna VIP) czy też odpowiednie doinwestowanie i określenie progów cenowych na poziomie odpowiadającym konsumentom?

Już abstrahuję od tego że klub można(zatrudniając kompetentnych ludzi i kontrolując ich pracę) prowadzić bez strat finansowych, no ale kółko różańcowe umożliwiło przejęcie klubu poniżej wartości księgowej, jakoś trzeba im za to odpłacić.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.409