Gdańsk: poniedziałek, 1 czerwca 2020
FORUM
Podstrony:


Ulatowski dzięki, ale... odejdź.

strona 3/5

22 listopada 2011, 00:13 / wtorek
Także dziś myślałem, że Ulat poniesie porażki lub jakiś remis uda mi się zrobić do końca roku i wróci Kafar. Pytanie czy w zarządzenie wówczas nie będzie zmian i Kuchar nie wywali np. Turnosia ?
22 listopada 2011, 12:03 / wtorek
czytam i nie wierzę... chcecie powrotu Kafara? Przepraszam, ale już zapomnieliście że Kafar ponosi odpowiedzialność za to gdzie teraz jesteśmy, za to dno które oglądamy, za brak zawodników na miarę ekstraklasy, za ich przygotowanie, za ich zarżnięcie, co sprawia że teraz nie tylko człapią po boisku, ale łapią kontuzje przy byle jakiej okazji na rozgrzewce. Kafarski chciał Poźniaka, Buchalika, Tadicia, Bensona i inne gwiazdy. Kafarski nie potrafił znaleźć przyczyny kolejnej słabszej wiosny. Kafarski twierdził że mamy zajebisty skład i nie potrzebne są wzmcnienia. Kafarski dobrał sobie mizernych współpracowników. Kafarski dwa razy nie wypełnił planu. Kafarski uparcie trzymał się stołka. Kafarski obwiniał za brak wyników dziennikarzy, kibiców. Skoro Kafarski pojechał na staż do Lenczyka to ewidentnie pokazał sam gdzie jest jego miejsce. Musi się jeszcze dużo uczyć i jeszcze raz uczyć, a posada drugiego trenera lub trenera zespołu spoza ekstraklasy to akurat dobre miejsce dla niego. Ulatowski nie jest cudotwórcą, może ciągnie się za nim kiepska opinia z czasów pracy w Craxie, ale zastał to co przekazał mu w spadku Kafar, czyli zespół całkowicie rozbity, z niewypałami typu Poźniak, Tadić czy Benson i przetrzebiony przez kolejne kontuzje. Kogo miał desygnować do gry na Legię? Czego oczekiwaliście cudu i 3 punktów? Gramy najgorszą piłką w lidze, a wypowiedzi Kafara o wspaniałej obronie, czystych kontach w meczach z takimi potęgami jak Bełchatów, czy Widzew okazały się po prostu kolejnym wytworem chorej wyobraźni. Jaka jest nasza obrona pokazał mecz z Legią, a wcześniej mieliśmy po prostu dużo szczęścia lub trafialiśmy na bardzo słabych przeciwników. Czy porażka 0-1 z Legią byłaby lepsza niż 0-3? Pewnie na forum nie byłoby aż takiego płaczu, ale może i lepiej że przegraliśmy tak wysoko, bo przynajmniej obraz nie jest zamazany. 0-3 to akurat nasz poziom w chwili obecnej.
22 listopada 2011, 13:01 / wtorek
Tomasz Kafarski obserwuje pracę Oresta Lenczyka w Śląsku Wrocław. Lenczyk przyjął Kafarskiego na prośbę Andrzeja Kuchara, właściciela Lechii Gdańsk.

Były szkoleniowiec Lechii Gdańsk Tomasz Kafarski pojawił się w Śląsku Wrocław. W poniedziałek uczestniczył w odprawie drużyny przed piątkowym szlagierem na Stadionie Miejskim z Wisłą Kraków. Obecność Kafarskiego na zajęciach piłkarzy Śląska brzmi sensacyjnie, ale łatwo da się wytłumaczyć – do klubu zaprosił go Orest Lenczyk.

Doświadczony opiekun lidera ekstraklasy zgodził się, by obecnie bezrobotny młody szkoleniowiec podpatrywał jego warsztat szkoleniowy. Kafarski, mimo że stracił posadę w Lechii, jest ulubieńcem właściciela gdańskiego klubu Andrzeja Kuchara, który z kolei od lat przyjaźni się z Lenczykiem. I to właśnie na prośbę Kuchara Kafarski dostał się na staż u trenera Śląska.

źr. przegląd sportowy.

Czyli jednak jest opcja powrotu Kafara po tej rundzie skoro sam Pan Kuchar go tam wysłał...
22 listopada 2011, 13:23 / wtorek
czyli Kafarski będzie dalej kopał dołki pod innymi (w tym przypadku pod Ulatowskim), tak jak robił to już wcześniej; BMW, bierny mierny ale wierny, a do tego tani jest idealnym trenerem dla Kuchara; smutne to że Kafarski będzie ściskał kciuki za każde niepowodzenie Lechii, upajając się każdym potknięciem; nie na darmo pojechał do W-wy na Legię, pojechał nadzorować i recenzować nowego trenera, smutne to i żenujące...
22 listopada 2011, 13:39 / wtorek
@Dali

To co napisałeś ma sens i obawiam się, że tak to wygląda i to tylko kwestia czasu jak Kafarski przyjdzie na ratunek Lechii...

Mimo, że nie jestem zwolennikiem Ulatowskiego(jego decyzje z legia uważam za katastrofalne) jestem zdania, ze potrzebuję troche czasu i zdrowych piłkarzy żeby coś zrobić z tym zespołem. A jak sytuacja będzie wyglądać tak jak opisał to Dali to naprawdę Ulatowski będzie miał ciężki orzech do zgryzienia, pracować, ze świadomością, że właściciel wysyła byłego trenera do kontrolowania jego poczynań. Co świadczy o tym, że nie darzy go zaufaniem.

Jednym słowem: szopki ciąg dalszy.

Pozdrawiam
22 listopada 2011, 13:44 / wtorek
Jakie kopanie dołków? Przecież Kafar o Uli wypowiadał się pozytywnie.
22 listopada 2011, 13:51 / wtorek
wypowiadał się pozytwnie ha ha A co miał powiedzieć do prasy? ważne co mówi Kucharowi, oceniając występy przetrzebionej Lechii pod wodzą nowego trenera; ciekawe czy Cyrak szuka sobie pracy, czy też czeka na rozwój wypadków; może dostał info - będziesz współpracował z Ulatowskim, nie będzie dla Ciebie miejsca jak ja wróce...
22 listopada 2011, 13:57 / wtorek
coś dla zwolenników Kafarskiego i Szutowicza
odnośnik
22 listopada 2011, 14:00 / wtorek
Logiki w tym rozumowaniu niestety nie brakuje. Trudno było znalezc drugiego tak słabego jak Ulatowski, a teraz już każdy mniej rozgarnięty krzyczy Kafar wracaj, a to wszystko tak w ogóle to przez kibiców...Żenada
22 listopada 2011, 14:13 / wtorek
ponowne zatrudnienie Kafarskiego na wiosnę lub po sezonie było czystą kpiną z kibiców Lechii. Kafar nie miał i nie ma sobie nic do zarzucenia, a więc wróciłby tylko mocniejszy w swojej upartości. tylko ktoś nowy może pokazać, że potrzebny jest dyrektor sportowy, że trzeba zmienić sposób przygotowania zespołu, kadrę trenerską za to odpowiedzialną itp. Kafarski nie wyciągnął zadnych wniosków i nie wyciągnie dla dobra Lechii. Kafarskiego czas w Lechii minął. Ma teraz wolne, a więc nie się uczy i niech osiagnie coś z jakimś zespołem z niższej ligi, niech pokaże że coś potrafi, że ma jakiś pomysł, a nie że należy mu się posada po znajomości. Ulatowski prowadzi Lechię do końca roku i koniec. Trzymam kciuki za Lechię i za Niego, bo Lechia jest dla mnie najważniejsza! Co będzie w przerwie zimowej zobaczymy, ale potrzebne są gruntowne zmiany w kadrze i przygotowaniach. Nie można rozliczać trenera po jednym meczu, czy nawet po czterech. Trener musi przedstawić swoją koncepcję, wizję, przygotować zespół do rundy i dopiero można dokonać oceny. Ktoś powie, że może być za późno, ale kto jest za to winny? Było trzeba zmienić trenera już po ubiegłym sezonie lub najpóźniej na początku jesieni. Podjęto ryzyko trzymania Kafara, a więc to ktoś w Klubie za to odpowiada, ale nie napewno nowy trener.
22 listopada 2011, 14:24 / wtorek
Ja tam sądzę , że ambitny i utalentowany trener jakim jest Kafarski mógłby po latach wrócić na stanowisko 1. trenera Lechii. Nie jestem jego zwolennikiem ani z jego rodziny. Sądzę tylko, że to dobrze, że pozostanie człowiekiem Lechii. Leńczyka zatrudnić nie możemy, ale być może jego młodego ucznia. Zarzucanie mu spiskowania przeciwko Uli, czy działania na szkodę Lechii jest nadużyciem i nie ma poparcia w doniesieniach prasowych. Dlatego pytałem, skąd o tym wiadomo.
22 listopada 2011, 14:34 / wtorek
Nie sądze ,żeby Kafar kopał dołki, bo on sam to se może kopać ogródek co najwyżej. Bardziej zastanawia mnie dlaczego zamiast Ulatowskiego ktoś w ogóle bierze pod uwagę powrót Kafara. Sytuacja jest krytyczna, dla mnie godne są trzy opcje :Fornalik, Lenczyk, Probierz. Wiem, że trzeba by było za nich płacić i to grubo, ale jak byli do wyciągnięcia to zarząd wolał by w Lechii szalał Kafar to niech teraz becelują.
22 listopada 2011, 14:38 / wtorek
Dali napisał:
"czytam i nie wierzę... chcecie powrotu Kafara?"

Dali pokaż mi choć jeden wpis gdzie napisałem, że chce by kafarski wrócił. Czytaj prosze ze zrozumieniem, napisałem, że czuje, że wróci, a to jest zasadnicza różnica...
22 listopada 2011, 15:30 / wtorek
przecież ten ulatowski to jest jakiś żart z kibiców Lechii. odkąd go wywalili z craksy, to nikt go NIGDZIE nie chciał. Ani w ekstraklasie, ani w I lidze. Kto pamieta bilans ulatowskiego w craxie ? Przypomnę: 1 zwycięstwo 1 remis 10 porażek... Obawiam się, że ulatowski odczaruje Remis Arenę i będziemy mieli pierwszą porażkę... Może wtedy niektórzy zrozumieją, że nie Kafar był problemem...
22 listopada 2011, 15:40 / wtorek
A jedyne zwycięstwo - to była śledziowa podkładka
23 listopada 2011, 18:56 / środa
Jak to Kafar nie był problemem? A kto? My? Kafar ze swoim sztabem (zwłaszcza jegomość od przygotowania fizycznego) to jawna kpina. Kafarski prócz tego, że jako trener stracił kontakt z rzeczywistością to pogardzał nami zwłaszcza po derbach kiedy stał ze skarbonką w szmacianych barwach, odpowiedział dziennikarzowi: "Mam gdzieś takie poważanie (kibiców przyp.)". Takie sytuacje można mnożyć.
Kolejna sprawa - bycie dyrektorem sportowym w jego wykonaniu było gorsze od zajmującego w pewnym czasie ten angaż przez Radzia Michalskiego, a to już niemalże sztuka. Dawidowski, Sazankou, Benson, Tadić, wymiana Buzała-Poźniak, Deleu, Buval, lansowanie Pietrowskiego, pozbywanie się piłkarzy z charakterem np. Pęczak, Mati Bączek itd.
Najgorsze to jest to, że ten człowiek nie miał jaj, żeby walnąć się w klatę i stwierdzić "tak, dałem dupy." O, przepaszam! Po roku, albo półtorej przyznał, że jednak niepotrzebnie bawił się składem w 1/2 PP z Białorusią. Ostatnio też byliśmy świadkami kiedy zamiast posypać głowę popiołem to wysyła do rezerw Bogu ducha winnych Deleu (który jest śmiesznym piłkarzem) i Poźniaka (co gra kilka min w meczach). Przykładów jego zachowania nie sposób zliczyć dlatego wcześniej wspomniałem o jego oderwaniu od rzeczywistości. I całe szczęście, że taki ktoś nie siedzi już na naszej ławce. Ja tam dalej będe przy tym, żeby wrócił Darek Kubicki, ale prędzej to ja wygram w totka niż Darek wróci, a szkoda. Bardzo go sobie cenię. Prawdziwy kozak.
Nie chodzi też o to, że Ulatowski przyszedł do Kafar ma wrócić czy nie wrócić. Nie! Rzecz w tym, że niewiele osób chce Ulatowskiego bo to trener jest mierny, w najlepszym wypadku bezpłciowy. My chcemy trenera gdzie slogan "Wielka Lechia moich marzeń" będzie przynajmniej miał odrobinę nadziei na realizację.
Żeby nie było, Kafar nie jest sam bez winy. Kuchar też dokłada swoją cegiełkę ku temu syfowi co mamy. Tyle, że to biznesmen jest, do tego z Wrocławia to ktoś z Was myśli, że da on się pokroić za Lechię? A skąd. Będzie dobra oferta to sprzeda klub i tyle go zobaczymy.
W sumie nie wiem do kogo pisałem tego posta, ale chyba do paru osób po kolei;]
23 listopada 2011, 20:31 / środa
No niestety może być i tak, że już niedługo problemem tej drużyny nie jest ten czy tamten trener, ale przede wszystkim zarządzanie klubem.
Jak wytłumaczyć kilkutygodniowe dążenie prezesa zarządu do zwolnienia trenera Kafarskiego a gdy wreszcie udaje mu się tego dokonać to zatrudnia trenera.... Ulatowskiego. No przecież on sam sobie zaprzeczył.

Boję się, że gdy trzeba będzie podjąć inną trudną i nagłą decyzję to nie tylko nie będą potrafili jej podjąć szybko, ale i nie podejmą sensownej i trafnej...

Ja już marzę o zajęciu spokojnego 11-12 miejsca w lidze, takiego, które da nam utrzymanie te 3 kolejki przed końcem
23 listopada 2011, 20:45 / środa
dokładnie; to nie jest zarząd; to jest nierząd...
a do tego inwestor widmo czyli kuchar...
23 listopada 2011, 20:55 / środa
@Olsen Święta racja

@Olo najgorsze jest to że gdy jak mówisz Lechia utrzyma(musi innej opcji niema) to grubasy nie zwolnią Ulatowskiego bo spełnił ich wymyślone cele czyli utrzymanie drużyny w E-klasie. A że mówili coś przed sezonem co innego czyli walka o miejsca 1-4 to będzie pamiętało iluś kibiców, którzy marzą o Wielkiej Lechii

Może ktoś ma nagrane jak Turnoś na prezentacji Lechii na statku "Lechia" mówił o "planie 3letnim".. O tym że trzeba się utrzymać w pierwszym sezonie, w drugim ugruntowanie swojej pozycji w lidze, a co miało być w trzecim sezonie to można się domyślić:)
I po tych trzech latach cały zarząd powinien podać się do dymisji bo teraz to już dupa zbita..Bo te chaotyczne zmiany pogrążają pare lat pracy klubu..
23 listopada 2011, 21:22 / środa
olo... marzenia mamy podobne...
23 listopada 2011, 22:14 / środa
marcin - Turnoś wtedy dobrze prawił.
O mały włos te założenia spełniłyby się. Niewykluczone, że nawiedzilibyśmy Bydgoszcz.
W międzyczasie sprzedano akcje Kucharowi i się rypło. Kuchar - za wcześnie na puchary (odpuszczenie PP z Jagą i ostatnich meczów w lidze).

Chodzą mi po głowie dwa scenariusze na najbliższy okres:
1. Kuchar zostaje, dalej wali w chuja - leci Turnoś. Trenerem Ulatowski lub powrót Kafara.
2. Kuchar sprzedaje akcje, Turnoś zostaje - budowa drużyny od nowa, może z paroma wychowankami w środkowo-dolnych rejonach tabeli. Trener ???, raczej nie Ulatowski.
23 listopada 2011, 22:50 / środa
Ulatowskiego zwolnic!!!!! to jest anemik posluchajcie jego wypowiedzi. on nie poderwie druzyny do walki!!!! zwolnic go!!!!
24 listopada 2011, 09:34 / czwartek
Marek opcja nr. 1 byłaby czystym samobójstwem dla finansów Kuchara. To, że on traktuje Lechię jak widzimy to nie oznacza, że jest idiotą. W przypadku kiedy Kafar miałby wrócić, na PGE chodziłoby mniej niż 10k osób + przyjezdni co oczywistym jest, że Kuchar musi do interesu dokładać. Nikt mi nie wmówi, że człowiek, który zajmuje się mnożeniem finansów, takiej sytuacji nie zauważy, a jak zauważy to się na nią godzi. Tylko niech nikt nie przywołuje teraz przykładu Wojciechowskiego, bo ten człowiek to wyjątek od jakiejkolwiek reguły.
Utrzymać myślę, że się utrzymamy, ale tylko dlatego, że są jeszcze bardziej beznadziejne kluby od nas. ŁKS może w ogóle się wycofać z ligi, pejsaci grają jak co roku, krety też dają dupska no i jest też nieobliczalny Bełchatów.
24 listopada 2011, 09:52 / czwartek
@DALI - 1000% poparcia
@Olsen - racja tylko dlaczego człowiek zajmujący się pomnażaniem pieniędzy nie zrobił absolutnie nic aby pomnożyć pieniądze Lechii poprzez zapełnienie stadionu? Od paru lat było wiadomo ze będziemy grali na nowym zajebistym stadionie i co? Ściągnął chociażby jedną gwiazdę? Nie - ale za to testowaliśmy Olisadebe - gdzie on kurwa teraz jest? przeprowadził jakąkolwiek akcję marketingowa żeby przyciągnąć nowych ludzi na stadion - nie za to zafundował burdel z kartami kibica. Pierdolił o długofalowym rozwoju którego apogeum miało być w 2013 r. i co chuj wielki za późno wyjabano Kafara i co teraz ma zrobić Ulatowski (którego zwolennikiem również nie jestem) - czy cele na 2013 są aktualne czy od nowa będzie budowana długofalowo Wielka Lechia i apogeum będzie w 2016, 2020 czy kurwa za 100lat. Jak ma się do tego gadka o budowie długofalowej z jednoczesnymi informacjami o chęci sprzedaży udziałów.
Kafar był jedynie wierzchołkiem góry lodowej teraz kolej na zarząd i właściciela - problem tylko w tym że na naszym rynku może brakować inwestora z odpowiednią kasą na coś więcej niż ligowego średniaka.
24 listopada 2011, 10:54 / czwartek
@szaby - Nie znam Kuchara osobiście, nie wiem na co liczył, że bez odpowiedniego przygotowania marketingowego zarobi na Lechii. Nie odpowiem Tobie na to pytanie bo nie mam zielonego pojęcia, a bronić go też nie mam zamiaru. Mam jedną opcję, którą po wielkich męczarniach w pocie czoła, sam wydedukowałem;]:
- wielkim bodźcem na zarobek na klubie przez zwłaszcza zapełnienie T29, a potem PGE było systematycznie rozwijanie się Lechii. Od dna do e-klasy szliśmy na pełnym entuzjaźmie, gdzie apogeum miało (wg. mnie) miejsce w II lidze (obecnej I) i dwóch pierwszych sezonach ekstraklasowych gdzie osiągaliśmy sukcesywnie co raz to lepsze wyniki. Co mam na myśli mówiąc "entuzjazm"? Otóż chodzi o wiarę nas wszystkich, że po latach posuchy Lechii nareszcie idziemy do przodu. Dodatkowo gdzieś podświadomie czekaliśmy na PGE licząc, że będziemy mieć wtedy naprawdę konkretny skład i konkretne wyniki, zwłaszcza po zapowiedziach Kuchara jakie to on sam ma plany względem klubu. I Faktycznie wszystko wyglądało jak mówił - ogólnie rzecz biorąc, Lechia zmierza ku lepszym czasom. Jednak od nie wiem kiedy, Kuchar myślał, że właśnie na tym entuzjaźmie nas wszystkich, wycisnął w miarę tanim kosztem, odpowiednią liczbę kibiców, którzy będą regularnie chodzić na stadion. W tym momencie się już albo przeliczył, albo zbagatelizował cały problem, a może go nawet nie dostrzegł. Mimo to jakby nie patrzeć, uważam, że pewna forma marketingu odpowiednio funkcjonowała i w miarę niewielkim kosztem.
Jest kilka rzeczy, które wymagają natychmiastowej naprawy - zatrudnienie trenera, a nie "trenera", dyrektora sportowego, kompetentnej i doświadczonej osoby ds. marketingu i wymiana sztabu szkoleniowego zwłaszcza Szutowicza. Oprócz tego autentycznie leczy mnie, zawiązywanie pseudowspółpracy z Łotyszami czy Słowakami bo co to ma w ogóle na celu? Na dobrą sprawę nikt tego nie wie.
Gdybym był dyrektorem sportowym w Lechii to byśmy nie zginęli;]Wiele też bym nie brał, a do tego napewno zostawałbym po godzinach i harował jak wół, żeby Lechia wyglądała całkiem inaczej jak teraz. Podejrzewam, że Kuchar jak i cała ekipa i tak stwierdzi jak u Edwina Kuffela, że: "niestety, ale z przyczyn formalnych uż. Olsen nie może być brany pod uwagę jako kandydat na nowego dyrektora sportowego w klubie".
24 listopada 2011, 11:52 / czwartek
Olsen - oczywiście nie wymagałem od Ciebie odpowiedzi na moje pytania bo na nie pewnie i Kuchar by nie odpowiedział - masz 100% racji w swoich przemyśleniach - w niższych ligach można było jechać na entuzjazmie ale nie w ekstraklasie, nie można liczyć na zapełnienie stadionu 44 tyś na zasadzie że na Traugutta chodziło 12 000 (tylko na derby) i jak każdy weźmie kumpla to będzie 24000 a jak dwóch to 36 itd.
Już na forum od jakiego czasu toczyły się dyskusje jak zapełnić stadion a Zarząd i Kuchar w tym czasie co robili?
Oczywiście nie mamy szans na właściciela z taka kasa jak Solorz, Cupiał czy Walter ale nie można ciągle jechać na dziadostwie - tani trener, darmowi kopacze itd
24 listopada 2011, 12:25 / czwartek
@Olsen

Generalnie w pełni zgadzam się z Tobą. Masz pomysł jak rozruszać marketing, organizację czy cokolwiek usprawnić w klubie opisz to i upublicznij. Nie po to by dostać pracę, ale jak pomysł będzie wartościowy może w jakiejkolwiek części z niego skorzystają.
Wiesz co by się stało gdyby się okazało, że do pracy w klubie nie trzeba mieć Boskiego namaszczenia i że kibic może być lepszym dyrektorem niż Turnowiecki albo lepszym trenerem niż Kafarski czy Ulatowski... Prawdziwy dramat, już nikt nie mógłby latami siedzieć na dupie i nic nie robić albo psuć wszystkiego czego nie dotknie...Mało dla nich komfortowa sytuacja...
24 listopada 2011, 12:28 / czwartek
Wisła nie miała wiele pożytku z bufonowatego Holendra. poszli tam po rozum do głowy i zaczęli sondować byłego trenera Sevilli. To chyba był dobry krok. No ale były kłopoty, to zabrali sie za zmiękczanie Fornalika. Ruch póki co finansową potęgąnie jest i co Fornalik wylansuje, musi sprzedać. Tyo bez sensu, bo Fornaliktworzy druzynę, cvzyli to, co wpiłce nożnej jest NAJWAZNIEJSZE. Sprzedawanie jej poszczególnych ogniw nie daje żadnej gwarancji, ze wkomponują sie do nowego mechanizmu. Fornalik odsunął rozmowy do przerwy zimowej i co myslicie, że Lechia przejęła od zaprzyjaźnionej Wisły temat i kontakty ? NIE. Czytam, że Fornalik otrzymał propozycje od Legii i Śląska. Oni maja kłopoty, słabe miejsce w tabeli - a my solidnie trzymamy się ogona i nie potrzebujemy żadnego trenera, Zatrudniliśmy Uli'ego i pewnie osiągnie wielki sukces, więc w jakim celu kontraktowac trenera, który bez kasy nawet z g,,, potrafi wykleić drużyne piłkarską walcząca o puchary,. A co do "miłości" K do K - nie wróży to nam nic dobrego,bo Kafar moze wrócić do Lechii czy to w ... pfu, wyplułem przez lewe ramię, czy tez jak zostaniemy, bo inne drużyny okażą sie jeszcze słabsze.
24 listopada 2011, 13:05 / czwartek
@edwinsopot

Jak Lechia będzie dalej kroczyć w tym kierunku co obecnie, to nie ma bata. Spłodzę i opublikuje na łamach biało-zielonego serwisu jakąś odezwę/manifest czy zwał jak zwał do Kuchara i zarządu. Zwłaszcza do Kuchara.
Poczekam do przerwy zimowej.
24 listopada 2011, 13:16 / czwartek
@edwinsopot

To może ja podam moje pomysły na marketing choć nie jest "namaszczony":)
Podam je publicznie może ktoś z "Boskich nadludzi" ogląda forum Lechii..
Poza oczywistymi plakatami zapraszającymi na mecz, reklamą w radio i TV(nawet śledzie mają reklamę zapraszającą na mecze) na lokalnych pasmach np. przed panoramą Gdańską i po na tvp.gdańsk. I ta sama reklamówka zachęcająca przyjścia na mecz wyświetlana na tych wyświetlaczach na mieście np. ten na Krewetce..
Zachęcać nowych ludzi biletami za 5zł poza trybuną dopingową(wiadomo z jakich względów). Taki świeży kibic przyjdzie kupi szalik, może koszulkę a jak zimno no to giętką:)
Organizować konkursy w szkołach na temat Lechii i jej historii i dla zwycięzców bilety ze zniżką dla np. opiekuna..Jak w szkołach to i radiu(kiedyś niech ktoś mnie poprawi na 3 czy 2 lidze były takie konkursy..)
Lechia ma te punkty partnerskie to może to jakoś ogarnąć lepiej niż naklejka na drzwiach. Jakieś punkty lojalnościowe.
To może tyczyć się Lotosu ma on w swojej ofercie zbieranie pkt. to można dołączyć że za ileś pkt. bilet za 1zł..
Nawet głupie konkursy w przerwie meczu jak kiedyś strzelanie karniaków, czy pytania na temat wiedzy o Lechii..
Jest taka akcja rowerowe piątki i tam piłkarze Lechii brali w tym udział rozdając gadżety to np. co któreś paczce voucher na mecz..
Takie pomysł na szybko, których brakuje...

Co do Ulatowskiego ma moje zaufanie do meczu z Ruchem..
24 listopada 2011, 13:16 / czwartek
Chłopaki w realu działajcie, nie w necie. Powodzenia.
24 listopada 2011, 13:40 / czwartek
Gdyby jeszcze to działanie w realu było...realne
24 listopada 2011, 17:08 / czwartek
Edwin ogarnij sie a nie listy piszesz do wp na komende tez wysłales/?
24 listopada 2011, 18:47 / czwartek
Czy trenerem w meczu z Legia bylby Kafarski, Ulatowski czy nawet Mourinho to kwestią były tylko rozmiary porażki. Po meczu z Widzewem było oczywiste że zespół jest kompletnie bez formy i w meczu z będącą w bardzo dobrej formie Legią, jak również niestety w meczu z Ruchem nie ma wielkich szans. Troche Ulatowi współczuję bo dostał zespół w ogromnym dołku, przetrzebiony kontuzjami a wymagania są ogromne. Wątpie aby udało mu się wiele zrobić w pozostałych 3 meczach. 4 punkty to będzie dobry wynik a realistycznie to dopiero będzie go można oceniać po tym co zrobi zimą i jak przygotuje zespół.
24 listopada 2011, 18:52 / czwartek
realnie będzie można go ocenić po spadku z ligi.
24 listopada 2011, 19:03 / czwartek
@wtw

A co Ty masz do wp? Oni jak na mierne polskie media są akurat w miarę obiektywni i dają prawo głosu każdemu kto ma coś sensownego do powiedzenia. Z tą komendą to chyba jakieś twoje osobiste praktyki, ale opowiadaj o nich gdzie indziej
24 listopada 2011, 20:55 / czwartek
Zastąpienie Kafara Ulatowskim to groteska. W rundzie jesiennej bilans bramkowy Lechii jest katastrofalny ale czy to wina Kafara? Założeń taktycznych i samej gry Lechii zwykle nie odzwierciedlał wynik ale skoro napastnicy często pudłowali w 100 % sytuacjach to czemu się dziwić. Do tego ten widoczny strach przed strzeleniem na bramkę. Może to presja Areny i im miękły nogi? Mam wrażenie, że jakby Kafar sprowadził Messiego rezultat byłby podobny (polskie realia). Uważam, że Kafar był najlepszym trenerem Biało-Zielonych w historii i to co klub osiągnął w ostatnich latach w tym awans do Ekstraligi bez układów to głównie jego zasługa. Generalnie z pęczka rzodkiewek w zeszłym sezonie stworzył bukiet kwiatów. Zamiast zmiany trenera chłopcy powinni dostać psychologa a najlepiej super nianię. Posiedzieli by na jeżyku i przestali by marudzić.
24 listopada 2011, 22:31 / czwartek
Raftepes, chyba ogladalem inne mecze. W stuprocentowych sytuacjach pudlowali glownie przeciwnicy Lechii (Buzala, Niedzielan, Rudnevs itd.) a my mielismy duzo czasu przy pilce ale praktycznie zero dogodnych sytuacji. Z 6 bramek tylko 2 zostaly strzelone po akcjach (Wisnia w Krakowie, Bensson z Craxa), co w samo w sobie jest niechybnym rekordem swiata. Ale czemu sie dziwic skoro sprowadzeni przez Kafara napastnicy sa wolni, bez woli walki i nie stanowia zadnego zagrozenia dla obroncow przeciwnika. Kafarski mial swoje zaslugi ale jego odejscie jest mocno spoznione i to spoznienie bedzie miec konsekwencje w postaci trudnej walki o utrzymanie w tym sezonie. Ulatowski z Legia przegral bo musial. Z Ruchem, Polonia i Jaga realistycznie daje mu 1-3 punkty, z 4 bede sie cieszyl.
24 listopada 2011, 23:01 / czwartek
Napisz do Naszego Dziennika wtw będzie zadowolony, to jedyna obiektywna prasa :-)
25 listopada 2011, 09:02 / piątek
Carpaccio - racja jakie my mamy 100% sytuacje skoro średnio mamy 1-2 strzały celne na bramkę, do naszych mega skutecznych napadziorów dorzuciłbym jeszcze pomocników nie potrafiących celnie dograć. Po meczu z Legią okazało się że z obrońcami wbrew temu co się mówiło o najlepszej obronie tez nie jest wesoło.

Dlatego jeśli Ulatowski ma zostać dłużej niż na 4 mecze to jedyne czego musimy od niego wymagać to transferów w przerwie zimowej i to takich które dadzą realne WZMOCNIENIE. Jeśli po rundzie jesiennej usłyszymy że skład jest dobry, wyrównany tylko trzeba popracować nad taktyka kondycja itp. to możemy założyć wyjazdowe czarne koszulki i czekać na spadek.
25 listopada 2011, 18:11 / piątek
Celnych strzałów może mało, ale skoro nawet z metra chłopaki potrafią walnąć Panu Bogu w okno nie napawa optymizmem. A strzały z dalszej odległości to totalna porażka, dzieciaki na podwórku kopią mocniej i celniej. W aktualnym sezonie Lechia gra bez pomysłu przed polem karnym przeciwnika. Może zostali rozgryzieni? Uważam, że dobrą drużynę tworzy się przez kilka sezonów. W zeszłym sezonie Lechia znalazła swój styl gry, jeszcze w listopadzie 2010 r. bardzo chwalony. Uważam, że Kafar jest 1000 razy lepszy od Ulatowskiego, który de facto nie wół, nie krowa - d... wołowa. Jeśli zmieniać to na lepsze, a wolnych dobrych trenerów brak!!! Z resztą patrząc na jakość gry w naszej lidze to ciężko jest nalać z pustego.
Pamiętacie jakie psy wieszano na Buzale? Facecie, który za mecze ze Śledziami powinien mieć postawiony pomnik. Łatwo oceniamy nie myśląc co zmiany przyniosą.
25 listopada 2011, 18:40 / piątek
o czym wy ludzie gadacie? Ulatowski zły? Osadzacie go po pracy w Cracovii? Sorry ale to zupelnie bez sensu. Kazdy klub jest inny i kazda sytuacja jest inna. Na razie z Ulatowskim Lechia rozegrala jeden mecz na Legii, gdzie obojetnie z jakim trenerem by grala to przy obecnej formie i tak byla skazana na porazke. Ulat ma 3 mecze do konca w tym roku, nie sadze by z tym skladem cos zdzialal. Lecz sądze ze Ulatowski ma znacznie lepsze kontakty w swiatku pilkarskim niz Kafarski, dlatego uwazam ze jest w stanie sciagnac dobrych zawodnikow do klubu. Oczywiscie pod warunkiem ze Kuchar jak najszybciej sprzeda swoje udzialy solidnemu inwestorowi,
25 listopada 2011, 19:08 / piątek
Czy ty raftepes uważasz, że wolny przez większą część sezonu polski Guardiolla był nie do wzięcia. Czy Fornalik, o którego starała się Wisła a po niej ( cytuję za źródłami)
Śląsk i Legia a zatem drużyny, które bynajmniej nie grają źle ale chcą jeszcze lepiej - bo tam w LM czy choćby LE jest Źródło Kasy, to zły trener o którego nie warto się bić ?

A co do Ulatowskiego: wiadome, że jak zacznie coś montować przy drużynie ( a musiał ) to się to wszystko rozpadnie. Lechia trzymałą się długo piłki - niewiele z tego wynikało w ofensywie ale i przeciwnicy mieli jej mniej - stąd też mniej okazji do strzelenia gola. A nasza defensywa nie stanowiła jakieś powalającej formacji a sam Pawłowski miał sporo szczęścia i oby go mu teraz też ne zabrakło.
25 listopada 2011, 22:50 / piątek
Asas - dziękuję za ten wpis. Nic dodać nic ująć. To samo Lille, równie trafnie...

Durny jest ten temat. Po co w ogóle ktoś zakładał takie gówno jak to...

Mamy nowego trenera, w Warszawie był skazany na pożarcie. Z co mam do Niego pretensje to tylko to, że nie podszedł do Nas Kibiców się przywitać. Gdyby nie przypadkowa bramka w końcówce pierwszej połowy kto wie...

Oczywiście marudy napiszą, że Lechia zagrała brzydko, źle. Prawda. Ale z czym na Legie?? Z kim?? Z Bensonem?? Dawidowskim?? Nieprzydatnym Surmą?? To już Deleu i mówie to całkowicie poważnie wykazywał jakąś ochotę do gry. Dochodził do rywali. Ja go widze na prawej obronie, Ulat musi mu wytlumaczyc ze trzeba harować, podobnie jak reszcie.
Ktoś w jakims wątku napisał, potrzebny psycholog. Kurwa. Jestem do dyspozycji. Im trzeba ponaprawiać głowy, bo wiemy, pamiętamy że te chłopaki potrafią grać w piłkę nożną. Jakimikolwiek środkami trzeba zdobyć 9 punktów. Nie 7, nie 6, nie 5, nie 4, nie 3, nie 2, nie 1 i nie 0 a DZIEWIĘĆ PUNKTÓW. Wierze w cuda, wierze w LECHIE, wierze w ULATOWSKIEGO!!!!
Powodzenia ULA!!!
26 listopada 2011, 12:29 / sobota
dokładnie chłopaki grać potrafią nie raz nam pokazali wieże że w końcu się odblokują i pokażą nam że warto na nich stawiać w końcu muszą się odblokować i wierzmy że to będzie w najbliższym meczu z ruchem Lechio walcz! gryź trawę pokaż na co cię stać a my im pomóżmy kto inny tak potrafi jak nie my?!!! tylko zwycięstwo do zobaczenia na meczu !!!! BĘDZIE DOBRZE MUSI BYĆ TO TEN MECZ
26 listopada 2011, 12:47 / sobota
Dokładnie tak jest jak pisze calcio. Mam nadzieję, że podobny marazm jak na tym forum nie ma miejsca wśród zawodników. Bo z takim podejściem to można w ogóle nie wychodzić na boisko. Trzeba Ruch pokonać. Wystarczą 2 kontry i 1 rzut rożny i będzie 3:0 dla Lechii.
28 listopada 2011, 23:06 / poniedziałek
Styl słaby, wygrana przypadkowa, Ulatowski odejdz!!!! nie jestes na maire Lechi!!
28 listopada 2011, 23:23 / poniedziałek
Boordo wez sie zamknij w końcu. Ile jeszcze będziesz o tym pieprzył? Myślisz, że ktoś Twoje stękanie weźmie w ogóle pod uwagę? Co za ludzie...
29 listopada 2011, 17:15 / wtorek
Mam nadzieję że ktoś się opamięta i go wypier...li.
Nadzieja że przyjdzie JW i go wyśle tam gdzie jego miejsce.
2 mecze tragedia, kopanina jakich mało. Obejrzałem powtórkę i zza tv tego po prostu nie da się oglądać.
Ula won.
3 grudnia 2011, 10:56 / sobota
temu panu juz dziekuje.bez wzgledu na wynik meczu z jagiellonia trzeba sie z nim pozegnac.3 mecze:bramki 2-6 w tym samobojcza,trzy cudem zdobyte punkty.tragiczna gra,zero reakcji na wydarzenia na boisku.z tym panem latem przyszlego roku bedziemy sie szykowac do gry w pierwszej lidze.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.020