Gdańsk: piątek, 29 maja 2020
FORUM
Podstrony:

SPOTKANIE LECHISTÓW 09-12-2011 GODZ.15.00

strona 1/1

1

4 grudnia 2011, 01:08 / niedziela
4 grudnia 2011, 01:17 / niedziela
SORRY PODAJĘ DZIAŁAJĄCY LINK
odnośnik
4 grudnia 2011, 01:35 / niedziela
Powtórzę to, co napisałem na luźnych gadkach. Szkoda, że to godzina 15:00. Większość ludzi wtedy pracuje...
4 grudnia 2011, 02:41 / niedziela
Godzina marna, ale w tym wypadku to bez znaczenia, sam mam tego dnia urodziny i także pracuję, jednak nie wyobrażam sobie by mnie zabrakło. Ktoś kiedyś mądrze powiedział;''są sprawy ważne i ważniejsze'!
5 grudnia 2011, 09:37 / poniedziałek
tia większosć ludzi wtedy pracuje, godzina marna,

czy rzeczywiście dla chcącego jest to niemożliwe ?

czterdzieliści lat temu czerwoni bandyci, wojsko i policja strzelali ostrą amuniacją do stoczniowców wysiadających z eskaemki i idących do pracy,
zabijając kilkanaście osób

do dzisiaj nikt za strzelanie do Polaków nie odpowiedział, pomimo dwudziestu lat niby "wolnej" Polski,

dzisiaj gdy trzeba pokazać jaki mamy do tego stosunek,
zaczyna sie kwękanie . . . . może bym i przyszedł ale . . . pracuję, sorki, jestem z Wami ale mnie nie będzie, godzina marna, załatwcie to za mnie

jeżeli macie do tego stosunek letni, nijaki, typu: nie obchodzi mnie to na tyle aby w ten dzień załatwić sobie wcześniejsze wyjście z pracy to . . . po prostu nie obnoście sie tu z tym,

to kwestia gradacji wartości, porządku widzenia świata, trzymania się pewnych stałych punktów odniesienia w swoim życiu, a nie marnej godziny

niewiele się pomylę, kwestia i ważność tej imprezy jest taka że: może nie wszyscy, ale większość tych co nie przyjdą w piątek na godzinę 15.00 z powodu pracy,
nie przyszliby na żadną inną godzinę tyle że znaleźli by inny powód do nic nie robienia
5 grudnia 2011, 09:59 / poniedziałek
Wczesniej było info że o 16 odnośnik ale rozumiem, że chyba nie dało się inaczej.
Aktualna godzina niestety uniemozliwia uczestnictwo wielu chetnym. Zobaczy się czy jednak da rade sie pojawić mimo wszystko
5 grudnia 2011, 18:51 / poniedziałek
Odświeżam...bo widzę, że strasznie mało tu wpisów co mam nadzieję nie będzie skutkowało niską frekwencją na tym ogromnie ważnym wydarzeniu...Ludzie zmobilizujcie się trochę w tym temacie, a nie nad wyraz mocno angażujecie się (żeby nie powiedzieć podniecacie się) w dyskusje na którą i tak nie mamy wpływu czyli "nowy inwestor" lub już totalny dramat tzn, "rozmowy" co o nas piszą na forum Groclinu...Ratunku!!! Przeanalizujcie raczej tu wpisy edwinsopot czy chociażby verde i nad tym się zastanówcie, dyskutujcie...

To jest naprawdę istotne pokażmy jedność; siłę, przekonania 09-12-2011 i 16-12-2011 !!!
5 grudnia 2011, 19:02 / poniedziałek
5 grudnia 2011, 19:08 / poniedziałek
lechia.net
(...)
Od kilku miesięcy NSZZ „Solidarność”, SFMW i kibice Lechii Gdańsk, zabiegali o zgodę władz miasta na położenie tablicy. Prace były daleko posunięte, niestety Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz nie wydał zgody na jej położenie. Elementem który wstrzymał prace, było stwierdzenie, że jest to pomnik a nie tablica. Innym elementem braku zgody był, cyt. „Komisja wyraziła negatywną opinię odnośnie umieszczenia na pomniku szalika Lechii obok symboli narodowych”, odpowiedź z dnia 15 listopada 2011 r. Z Targu Rakowego udamy się pod pomnik Poległych Stoczniowców, gdzie zostaną zakończone uroczystości.
~~~~
adamowicza chyba całkiem pogięło :/
"pogratulować" opinii~
BDTR
5 grudnia 2011, 19:24 / poniedziałek
@Klo
Może ta cisza na forum będzie oznaczała "Burzę ludzi" 9 i 16 grudnia..
Bardzo dobre było wystąpienie z przed paru dni Pana Wnuka i Siostry śp. Browarczyka.
Nie chcę z kibiców tą wypowiedzią obrazić ale odnosząc się do tego wpisu „Komisja wyraziła negatywną opinię odnośnie umieszczenia na pomniku szalika Lechii obok symboli narodowych” co by było gdyby zamiast szalika Lechii umieścić flagę homosi. Czy głupki z rady miasta i budyń by wyrazili negatywną opinie?

Tak z mojej strony to 9 i 16 grudnia obecność obowiązkowa?
Czy na meczu z Jagą też będą jakieś akcenty rocznicowe, tak jak na T29 wisiał tran bezkarne MOrdy..
7 grudnia 2011, 09:12 / środa
Godzina fatalna ale dzien niepowtarzalny.. Mozna bylo wyjsc z domu i poprostu sobie do niego niewr.....
A ta lajza BUDYN nawet nie raczy podjac tematu !

Mlodzieniec w bialo-zielonym szaliku odal zycie za PRAWDE ...

Z ZADNEJ STRONY MI PORA DNIA NIE ODPOWIADA ALE MUSZE TAM BYC !
7 grudnia 2011, 11:45 / środa
na trójmiasto.pl pojawił się artykuł : Zdjęcie pierwszej ofiary stanu wojennego na siedzibie Solidarności
odnośnik
Sądząc PO komentarzach 3/4 społeczeństwa to debile.
7 grudnia 2011, 13:13 / środa
Oto kilka cytatów. Poprostu brak słów. "Dziwne - upamiętniać śmierć nie znając okoliczności. (5)

A może ten 20latek rzucał brukiem w milicjanta, może został postrzelony w obronie koniecznej. Może to był zwykły kibol, który cieszył się z każdej zadymy.

Michał "

I jeszcze jeden. " poprawcie datę w tekscie! (1)

"został zastrzelony przez MO na Targu Rakowym 17 grudnia 1981 roku."

Raczej w 1971 roku to było.......

Gdynianka "
7 grudnia 2011, 13:25 / środa
Właśnie dlatego, że ludzie są mało świadomi (lub zwykłe oszołomy ) musimy być tam w dobrej liczbie...trzeba uświadamiać, pokazywać i walczyć o prawdę
Dzieje się w Polsce w tym temacie!
odnośnik
8 grudnia 2011, 19:25 / czwartek
8 grudnia 2011, 23:19 / czwartek
małe OT
Właśnie program Pospieszalskiego wyjebali z anteny:)
no kurwa pamiętam jak kiedyś Stoczniowca przestali nadawać i gęsto się tłumaczyli, ciekawe jak teraz będzie.
8 grudnia 2011, 23:30 / czwartek
klasycznie jak to TVP :/
Wildsteinowi przerwali w pół słowa , zapodali reklamy, a potem bez słowa wiadomości..
żenada
8 grudnia 2011, 23:53 / czwartek
Tomas 73
Niby tak ale najzabawniejsze, że później Tajner żebrał o abonament z hasłem : ZA MAŁYSZA BYŁ TEGO WART:)
Do zobaczenia jutro, ciekawe ile ludu sie zjawi.
9 grudnia 2011, 09:18 / piątek
nie oglądałem,
po Waszych wpisach zajrzałem tu i tam,

wygląda na to że mówiono o grudniowych rocznicach, podstawianych łżeautorytetach, ich zdradzie, w tym konkretnie Geremka i srodowiskach które tych zdrajców za autorytety przedstawiają, chórze wujów
w momencie gdy dyskusja zacęła nabierać rumieńców, nastąpiła interwencja dyżurnego,
cięcie w pół słowa reklamami a po reklamach . . . . inny program,
pięknie, kurwa pięknie

SZYFROGRAM AMBASADORA NRD W WARSZAWIE DO KIEROWNICTWA NRD Z 2 GRUDNIA 1981 ROKU

Tow. Ciosek, minister ds. współpracy ze związkami zawodowymi, oświadczył w rozmowie z 1 grudnia [1981 roku]:

„ Nie wierzyłem własnym uszom. Geremek oświadczył, że dalsza pokojowa koegzystencja pomiędzy "Solidarnością" w obecnej formie a socjalizmem realnym już niemożliwa. Konfrontacja siłowa nieuchronna. Wybory do rad narodowych muszą zostać przesunięte. Aparat "Solidarności" musi zostać zlikwidowany przez państwowe organy władzy. Po siłowej konfrontacji „Solidarność” mogłaby na nowo powstać, ale jako rzeczywisty związek zawodowy bez Matki Boskiej w klapie, bez programu gdańskiego, bez politycznego oblicza i bez ambicji sięgnięcia po władzę. Być może - kontynuował Geremek - tak umiarkowane siły jak Wałęsa mogłyby zostać zachowane. Po konfrontacji nowa władza państwowa mogłaby w innej sytuacji politycznej kontynuować pewne procesy demokratyzacyjne.”

odnośnik

odnośnik
9 grudnia 2011, 11:21 / piątek
Nie doszukiwał bym się sensacji w tym, że program przerwano.. bo dzieje się tak co tydzień.

Program ma trwać tylko 30minut i zawsze jest przerywany równo o 23.10. Szkoda, bo pół godziny na prawdziwą realną publicystykę na tydzień to zdecydowanie za mało.

Szkoda tylko, że jest nadawany późno, bo jak słucham tłumaczeń lewaków ( np wczorajszego, który w dokumentach o jawnej zdradzie Geremka nie widzi nic szokującego) to mnie nosi i nie mogę potem spokojnie zasnąć :)

Cześć bohaterom!
9 grudnia 2011, 11:49 / piątek
Baner ze zdjęciem zabitego przez Milicję Obywatelską Antoniego Browarczyka zawisł dziś na siedzibie Komisji Krajowej Solidarności w Gdańsku.

odnośnik
9 grudnia 2011, 12:06 / piątek
S-ka zdecydowała się na powieszenie go wczoraj z uwagi na prognozy pogody, które przewidywały porwiste wiatry i pojawiło się ryzyko, że dziś nie dałoby się go zawiesić.

Dziś o 15:00 tak czy siak "odsłonięcie", czyli oficjalne zdjęcie szarfy.
9 grudnia 2011, 21:05 / piątek
żadnych wpisów nie ma? co się dziwić patrząc na liczbę osób w dniu dzisiejszym.
9 grudnia 2011, 21:38 / piątek
Nie było chyba, aż takiej tragedii...szacunek dla tych co byli, ale żeby 16-tego było nas więcej trzeba mobilizacji we własnych kręgach choć w sumie jak ktoś tego nie czuje, nie rozumie to może i lepiej żeby nie przychodził - kto dziś miał świadomość tej uroczystości to był...
9 grudnia 2011, 22:23 / piątek
dla każdego kutasa który miał ciekawsze zajęcia
odnośnik
9 grudnia 2011, 22:40 / piątek
Nie wywierajcie presji, że to był obowiązek, bo to nie o to chodzi!Kto miał być ten był.
9 grudnia 2011, 22:48 / piątek
forza KM
Obowiązek jak najbardziej.
9 grudnia 2011, 22:53 / piątek
Był ten kto mógł i chciał być, po co bić pianę?
9 grudnia 2011, 23:03 / piątek
móc a chcieć to nie to samo. Ten kto mógł a nie zjawił się się niech spojrzy w lustro zadając sobie pytanie ,, Czy jestem z siebie dumny". Jak za 20 -30 lat to samo zrobi bez butelki w ręku to będzie człowiekiem.
10 grudnia 2011, 17:41 / sobota
PANOWIE BEZ SPINKI ,BYLO BARDZ DUZO MLODYCH LUDZI . MYSLE ,ZE JAK BY SPOTKANIE BYLO O GODZ 17 BYLO BY NAS DWA RAZY WIECEJ . MOIM ZNAJOMYM W WIEKSZOSCI NIESTETY NIE UDALO SIE ZWOLNIC Z PRACY , A NAPRAWDE SA TO LUDZIE KTORZY DO TEMATU PODCHODZA Z DUZYM SZACUNKIEM.

SLOWA ,KTORE POWIEDZIALA SIOSTRA zaMOrdowanego PORUSZYLY ...

BOG HONOR OJCZYZNA !!!
10 grudnia 2011, 20:20 / sobota
Mama "Tolka" z synem Grażyny Browarczyk-Matusiak-siostry Antoniego

odnośnik

Mama z siostrą "Tolka " Grażyną

odnośnik

Baner przed odsłonięciem

odnośnik

I po przecięciu wstęgi przez siostre Antoniego Browarczyka - Grażynę Browarczyk Matusiak

odnośnik
11 grudnia 2011, 22:21 / niedziela
Filmik z uroczystości:

odnośnik
12 grudnia 2011, 22:13 / poniedziałek
Nasza oprawa w krajowych mediach -
odnośnik
12 grudnia 2011, 22:58 / poniedziałek
Przypominam o spotkaniu na placu Solidarności, które odbędzie się za 30 minut. Kto może niech się ubiera i powoli wychodzi by oddać cześć ofiarom drugiego Grudnia. Dokładnie 30 lat temu rozpoczęły się pierwsze aresztowania opozycjonistów przez pucz generała Jaruzelskiego. Organizatorami są między innymi: Stowarzyszenie Godność, Zarząd Regionu Gd. NSZZ „S”, Stowarzyszenie „Solidarni z Kolebki”, Związek Stowarzyszeń Osób Represjonowanych
13 grudnia 2011, 15:13 / wtorek
Wszyscy na piątkowe uroczystości!!!

odnośnik
12 stycznia 2012, 02:24 / czwartek
Nieco spóźniony ale w końcu zmontowany materiał dla Telewizji Internetowej TV Malbork z uroczystości w XXX rocznicę Stanu Wojennego.

odnośnik

Zapraszam do oglądania

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011