Gdańsk: czwartek, 17 października 2019
FORUM
Podstrony:

16-12-2011 godz.17.00 MARSZ PAMIĘCI

strona 1/1

1

13 grudnia 2011, 17:19 / wtorek
odnośnik
Panowie pełna mobilizacja pokażmy tej czerwonej zarazie , że....

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy,
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy.

Lechisto musisz tam być!!!

BÓG HONOR OJCZYZNA
13 grudnia 2011, 21:51 / wtorek
Dzisiaj we Wrocławiu licznie kibice Śląska odnośnik
14 grudnia 2011, 12:45 / środa
W LATACH OSIEMDZIESIATYCH UCZESTNICZYLISMY KILKA RAZY W ROKU W PODOBNYCH MARSZACH I DEMONSTRACJACH . NIGDY NIE PRZYPUSZCZALEM , ZE ZACHOWANIE ELIT RZADZACYCH I SLUZB BEDZIE JAKZE PODOBNE DO TYCH Z PRZESZLOSCI . EWIDENTNYM TEGO PRZYKLADEM BYLO SKAZANIE POBITEGO PRZEZ miLICJANTA UCZESTNIKA MARSZU NIEPODLEGLOSCI . PRZYKLADY MOZNA MNOZYC ALE NIE O TO TU CHODZI . NAJWAZNIEJSZE BYSMY PAMIETALI , ZE NA ULICACH MIASTA ,,BRAT ZABIL BRATA ,,

PRZYJDZ I ZOBACZ JAK KIEDYS MLODZI LECHISCI WALCZYLI O WOLNOSC !!!
14 grudnia 2011, 21:31 / środa
Bardzo dobra manifestacja we Wrocławiu i Lublinie
odnośnik
odnośnik
Mam nadzieję, że i my staniemy na wysokości zadania i godną liczbą pojawimy się na uroczystości 16 Grudnia
BRACIA MOBILIZACJA ! ! !
15 grudnia 2011, 09:25 / czwartek
Wątek Lechii na marszu 13 grudnia we Wrocławiu:
odnośnik
Końcówka akapitu "Jesteśmy wszędzie".
15 grudnia 2011, 13:08 / czwartek
Geremek był "bohaterem" stanu wojennego...

odnośnik
15 grudnia 2011, 14:15 / czwartek
W programie Jana Pospieszalskiego znalazły się fragmenty szkalujące prof. Bronisława Geremka - uważa prezes TVP Juliusz Braun

Braun wyraził ubolewanie i przeprosił

odnośnik

Braun - przeproś za "kolorową niepodległą" i za relacje z Marszu Niepodległości!
15 grudnia 2011, 14:36 / czwartek
Zdjęcia z Wrocławia 13.12.2011 odnośnik
15 grudnia 2011, 17:23 / czwartek
Obchody 41. rocznicy Grudnia '70 odbędą się w piątek i sobotę w Gdańsku i Gdyni. Zaplanowano m.in. msze św. w intencji ofiar wydarzeń 1970 roku oraz złożenie kwiatów pod pomnikami upamiętniającymi masakrę robotników na Wybrzeżu.

W piątek przed południem, w kolejną rocznicę Grudnia '70, kwiaty przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku złoży delegacja pracowników Stoczni Gdańsk. O godz. 17 odprawiona zostanie msza św. w kościele św. Brygidy. Koncelebrować ją będzie metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

Po liturgii jego uczestnicy przejdą ulicami Gdańska na skwer, gdzie 17 grudnia 1981 r., podczas demonstracji po wprowadzeniu stanu wojennego, zginął od strzału w głowę Antoni Browarczyk. Miał 20 lat. Po złożeniu hołdu zmarłemu pochód przemaszeruje pod Pomnik Poległych Stoczniowców, gdzie złożone zostaną wieńce oraz odczytany będzie apel poległych.

Źródło: odnośnik
15 grudnia 2011, 19:50 / czwartek
MOBILIZACJA!!! Lechiści
podbijam temat

,,Spotkajmy się o godz. 17 na mszy w kościele św. Brygidy, a jeżeli z jakiegokolwiek powodu ktoś nie da rady, to obowiązkowo pod kościołem ok. godz. 17:45. Po mszy ruszy przemarsz ulicami Gdańska do miejsca śmierci Tolka Browarczyka (park naprzeciwko „Lotu” – okolice Targu Rakowego).,,

weźcie ze sobą dzieci, ta manifestacja będzie wspaniałą lekcją patriotyzmu i historii
15 grudnia 2011, 21:49 / czwartek
Podbijam.
15 grudnia 2011, 22:51 / czwartek
Ten wątek powinien być z "urzędu" cały czas u góry...Wiec jeszcze raz MOBILIZACJA ! ! !

odnośnik
16 grudnia 2011, 09:04 / piątek
odnośnik

W piątek przed południem, w kolejną rocznicę Grudnia '70, kwiaty przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku złoży delegacja pracowników Stoczni Gdańsk. O godz. 17.00 odprawiona zostanie msza św. w kościele św. Brygidy. Koncelebrować ją będzie metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

Po liturgii jego uczestnicy przejdą ulicami Gdańska na skwer, gdzie 17 grudnia 1981 r., podczas demonstracji po wprowadzeniu stanu wojennego, zginął od strzału w głowę Antoni Browarczyk. Miał 20 lat. Po złożeniu hołdu zmarłemu pochód przemaszeruje pod Pomnik Poległych Stoczniowców, gdzie złożone zostaną wieńce oraz odczytany będzie apel poległych.

W sobotę odbędą się główne uroczystości rocznicowe w Gdyni. Tradycyjnie o godz. 6 rano pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970, nieopodal stacji SKM Gdynia-Stocznia, gdzie padły pierwsze strzały, odbędzie się apel poległych i zostaną złożone wieńców i wiązanki kwiatów.

Wśród uczestników tej uroczystości ma być marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Jak powiedział przewodniczący międzyzakładowej komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" Stoczni Gdynia, Dariusz Adamski, niewykluczone, że w porannych uroczystościach weźmie też udział prezydent Bronisław Komorowski.

odnośnik
16 grudnia 2011, 10:33 / piątek
16 grudnia 2011, 13:55 / piątek
3 godziny do Marszu - w górę

odnośnik
odnośnik
odnośnik

12. grudnia 2011 o godzinie 23:30 spotkali się przedstawiciele "Godności", "Lechii", Klubu "Gazety Polskiej" i Inni Patrioci, aby upamiętnić 30. rocznicę wojny Polsko - jaruzelskiej
16 grudnia 2011, 14:56 / piątek
„co w Tczewie kurwa kościoła nie ma”
odnośnik

BARWY w górę!
wychodzimy z internetu i ,,Spotkajmy się o godz. 17 na mszy w kościele św. Brygidy, a jeżeli z jakiegokolwiek powodu ktoś nie da rady, to obowiązkowo pod kościołem ok. godz. 17:45. odnośnik
16 grudnia 2011, 21:03 / piątek
Było naprawdę godnie...
16 grudnia 2011, 22:45 / piątek
krótki film odnośnik
16 grudnia 2011, 23:31 / piątek
Minęły 2 godziny po postawieniu tablicy z Tolkiem i ktoś ją potraktował z buta. Nie będę pisał co się z nią stało bo szkoda słów. W sumie jedyne co się ciśnie na usta to głęboka pogarda dla osoby, która to zrobiła. Twór propagandy polityczno-medialnej, który pewnie nie może żyć bez facebooka i innych tworów. Szkoda, że nie żyłeś w tych ciemnych czasach bydlaku
17 grudnia 2011, 07:17 / sobota
Uszkodzono tablicę? To skurwysyństwo, rano jechałem tamtędy do pracy i wydawało mi się, że krzyż stoi...
17 grudnia 2011, 08:29 / sobota
Niech takiego śmiecia zeżre sumienie.Jak można być taką kurwą.Oby sie to więcej nie powtórzyło.Szła napewno jaka s najebana kanalia i chciała sie wyżyć.
17 grudnia 2011, 08:52 / sobota
Na tym polega cały "bajer", że oni nas mogli mordować, więzić, prześladować, a nasz bohater skoków przez płot walczył pokojowo.
A ja jestem zdania, że gdyby czerwoną hołotę się rozpierdalało, to dziś żadna czerwona kurwa nie ważyła się tknąć takiej tablicy!!!

16.12.81 byłem w miejscu (okolicy), gdzie poległ Tolek i dobrze pamietam jak leciały odłamki elewacji po strzałach z karabinów. Wówczas z tymi kurwami była wojna i tyle. Niestety to oni mieli czołgi i broń, bo inaczej by się to dla nich skończyło.

Jebać komune!
17 grudnia 2011, 12:53 / sobota
Po prostu brak słów- co trzeba mieć w głowie, jaką trzeba być kurwą ???
Ale to tylko powinno nas zjednoczyć do dalszego działania...

Lechia.net - będzie jeszcze dłuższa relacja filmowa?
17 grudnia 2011, 12:58 / sobota
Mała wrzutka o ostatnich dniach, na blogu także krótki artykuł o śp. Tolku. A tablicę postawimy nową, a jak trzeba będzie to wyłapiemy wszystkie kanalie

odnośnik
17 grudnia 2011, 13:28 / sobota
Klo - pogoda byłą fatalna. Tyle od nas. Ale kamer byłą masa liczę, że wkrótce inni się pochwalą swoim materiałem.
17 grudnia 2011, 17:31 / sobota
Tak z mojej strony było godnie!!! I tak jak powinno być szkoda, że padał deszcz a może to jakiś znak?

Przykre jest to, że ktoś uszkodził tablicę i ktoś "bawił" się szalikiem co wisiał na krzyżu a jak przechodziłem obok tak koło 16 to szalik był przewiązany na znaku...
17 grudnia 2011, 17:48 / sobota
Przepraszam za post pod postem. Co mi się przypomniało..
Czemu na ważnej uroczystości dla Gdańszczan i Lechistów nie było nikogo z klubu, jakieś delegacji(co roku na uroczystościach z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego pojawia się delegacja z klubowa Legii), która by złożyła symboliczny wieniec pod Trzema Krzyżami..
Czy to takie trudne?
W książce "Biało-Zielona "S" wypowiada się niejaki Jenek, który mówi że chodził na Lechię za małolata i pamięta co w tedy się działo na T29..
17 grudnia 2011, 18:25 / sobota
Marcin nie żartuj - przecież oni wigilie sobie o tej porze zrobili.
17 grudnia 2011, 18:27 / sobota
No tak faktycznie nawet fotki mają na głównej..To jest smutne..
18 grudnia 2011, 14:23 / niedziela
o kurwa, jestem pod wrażeniem

nie zebym się spodziewał jeszcze po nich czegokolwiek,
a jednak . . . nawet zaskoczyli,
pierwszorzędny termin obrali,

w sumie, są ludzie którzy kolejne rocznice mordu na jednych z nas, mieszkańcach Gdańska ( i nie tylko) przez obecnych "ludzi honoru" mają w dupie,

doprawdy, jestem pod wrażeniem
18 grudnia 2011, 14:46 / niedziela
Smutne jest to, że ktoś ukradł szalik Lechii z Krzyża..
18 grudnia 2011, 16:50 / niedziela
Cześć i Chwała Bohaterom!
Kto miał być ten był, ale to równiez lekcja historii. Na 1 przystanku dzisiaj widziałem wiele osób czytające tablice, stojące w zadumie przy Krzyżu...

Niestety tablica faktycznie ciut zdemolowana, ale na tyle ile sie dało wstalilismy ją spowrotem. Szalik niestety jakaś kurwa zwineła...
18 grudnia 2011, 18:38 / niedziela
Mysle , ze nie jednemu sie lezka zakrecila podczas mszy w Sw BRYGIDZIE . Pokolenie temu jako nastolatkowie ruszalismy manifestowac swoja pogarde dla TOTALITARNEGO SYSTEMU . Dla wielu konczylo sie to czesto niemal tragicznie ... Zawsze w niedalekiej odleglosci , zaczajona , zdemoralizowana z piana na ustach czekala ZOMO - za . Wybyczeni z nierobstwa mieli tylko jedno w ciasnych BANIACH - ZASZLACHTOWAC kazdego kogo napotkaja na swojej drodze.Nie patrzyli czy ten jest w wieku jego matki ,ojca ,dziatkow czy ma 14,15 lat . Siekali ta dluga gumowa pala na prawo i lewo . Gdy udalo im sie obalic ofiare w ruch szly ich ciezkie buciki.Dla urozmaicenia zabawy z goscia czynili sobie TRAMPOLINKE . Jesli sie jeszcze ruszal i nie bylo kaluzy krwi ,wlekli go do SUKI by w podziemiach UB - ckich APARTAMENTOW dokonczyc roboty ...
Dzisiaj jak widze te zmanipulowane dzieciaczki ktore przyszly bronic POLSKI przed faszyzmem to w pierwszej kolejnosci przypominaja mi sie te apartamenciki . Mysle , ze taki wekend integracyjny by im nieco otworzyl oczy na rzeczywistosc ..
1 grudnia 2012, 20:35 / sobota
Takie pytanie do osób zorientowanych w temacie: czy w tym roku będą organizowane jakieś uroczystości z oficjalnym udziałem kibiców...czasu coraz mniej???
2 grudnia 2012, 12:14 / niedziela
W najbliższych dniach powinien pojawić się jakiś wpis na stronie Lwów Północy . Poczekaj 3-4 dni

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.275