Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Nowy trener Lechii (propozycje, sugestie, komentarze)

strona 2/8

14 grudnia 2011, 20:24 / środa
Bobo Kazmarek, wszystko w temacie.
14 grudnia 2011, 20:25 / środa
Zapewne przyjdzie najtanszy. Przydalby sie jakis zagraniczny tyran ktory trzyma wszystkich na smyczy i kopie po dupsku za lenistwo.
14 grudnia 2011, 20:38 / środa
Nowy trener bedzie na trzy mecze,zaczynamy dwoma wyjazdami Łks Cracovia pozniej u siebie Wisla wiadomo wszystko przegrywamy i wtedy to dopiero zacznie sie nerwowka....
14 grudnia 2011, 20:41 / środa
Piotr Nowak----ciekawa opcja.mlody a juz z sporymi sukcesami w USA. ale chyba nie dla Lechii . Urban--- lepiej nie,Szatalow -ciekawa opcja... Bobo Kaczmarek -nie. szanuje go ale on nie dla nas.tu potrzeba kogos konkretnego ...
14 grudnia 2011, 20:45 / środa
nie bedzie zadnego szatalowa, zadnego urbana ani zadnego maaskanta.
14 grudnia 2011, 20:48 / środa
Czemu sądzisz że łapownik Zieliński zostanie trenerem ?
14 grudnia 2011, 20:51 / środa
bo Józek tak chce...
14 grudnia 2011, 21:03 / środa
calcio co ty z tym jozkiem ? wiesz cos ? jak wiesz to mow a nie sie bawisz bo nie dlugo bedziesz mogl zaczynac zmieniac nick jak fuji83 :)
14 grudnia 2011, 21:06 / środa
Andrzej Kuchar - bo tanio
14 grudnia 2011, 21:24 / środa
naczelna zasada - nie wrzucajmy sobie. Powiem tylko tyle, nikt tu nie musi zmieniac nickow a Fuji'ego to jeszcze trzeba bedzie przeprosic. Tyle w temacie...
14 grudnia 2011, 21:28 / środa
no ale nikt tutaj nie wrzuca, tym bardziej ja jestem daleki od wyzywania w internecie, taka moja zasada. Staram sie tobie powiedziec zebys nie zaczynal mowic czegos jak nie chcesz dokonczyc bo tylko nie ktorym nerwy szarpiesz ;)
14 grudnia 2011, 21:38 / środa
calcio
Bym sobie życzył żeby to była prawda co pisał fuji83
14 grudnia 2011, 21:39 / środa
Co przeczytam jakis artykuł o zwolnieniu Ulata na różnych portalach to w komentarzach najczęsciej można wyczytać:

"Pierwsza decyzja JW"
"Nowym trenerem Zieliński"

Panowie poczekajmy do jakiegos komunikatu ze strony klubu (to se poczekamy), ale nic innego nam nie pozostało. Bo te "pewne info" z forum to można traktować z przymrużeniem oka.
14 grudnia 2011, 21:41 / środa
jedno nazwisko: Fornalik( ale watpie zeby udalo sie go "wyjac" z ruchu
14 grudnia 2011, 21:43 / środa
Lechista. Po co mam pisać skoro za chwile pojawia się teksty ze zmieniam nick itd. Chyba nie sadziliście że sprzedaż Lechii odbędzie się w trybie ekspresowym. Jednym błędem Fuji'ego jaki popełnił było napisanie tego info w trybie dokonanym, ale nie dziwie się mu bo dokładnie w tym samym dniu gdy to napisał miałem ochotę zrobić to samo, niemniej w nieco inny sposób. Wielu z Nas zależy na dobru Lechii, właściwie wszystkim, każdy z Nas czeka na lepsze czasy. Takowe nadejdą, już niedługo, a jak już będzie zaklepane i podpisane wszyscy się spotkamy i napier....y z tej okazji w T29 albo na torach :)
Cierpliwości...
14 grudnia 2011, 21:48 / środa
Na T29
14 grudnia 2011, 21:51 / środa
na barze ?:)
14 grudnia 2011, 21:54 / środa
Propozycja
W przyszłą sobotę spotykamy sie prze kasami na T29 o 19
14 grudnia 2011, 21:54 / środa
Niech wezmą Jurka Jastrzębowskiego :)
Macie tu chłopaki piłkę sobie pokopcie a ja idę sobie chlapnąć haha
14 grudnia 2011, 21:56 / środa
wiec moze poprostu przed swietami dowiemy sie,ze Lechia zostala sprzedana a JAcek Zielinski nowym trenerem;) ?

a tak na powaznie, to TYLKO Bogusław Kaczmarek, wyrobione nazwisko i NIEZBEDNE W TYM MOMENCIE doświadczenie.
14 grudnia 2011, 21:58 / środa
Paru fantastow bzdury wymysla a wy sie podniecacie.Temat nieaktualny natychmiast do wyjebania
14 grudnia 2011, 22:00 / środa
Mialem na mysli oczywiscie Wojciechowskiego w Lechii
14 grudnia 2011, 22:04 / środa
Obyś nie był zdziwiony ;)
14 grudnia 2011, 22:07 / środa
Ulatowski: Chciałem doświadczonych piłkarzy z charakterem. Działacze - nie

Przemysław Iwańczyk: Przykro panu, że tak szybko skończyła się przygoda w Lechii?

Rafał Ulatowski: Tak, bo przychodziłem nie na cztery mecze, a na dłużej. Decyzja działaczy to tyleż pokłosie słabych występów drużyny, co brak ich akceptacji dla mojej wizji zespołu na wiosnę, kiedy stoczymy walkę o utrzymanie.

Jaką miał pan wizję?

- Po tym, co zobaczyłem w tych czterech meczach, uznałem, że trzeba nam doświadczonych graczy z odpowiednim charakterem. Takich, którzy byliby liderami na boisku i w szatni. Tylko tacy, moim zdaniem, mogli dać nam wyznaczony cel. Mniejsza teraz o nazwiska, znali je tylko działacze i ja. Na tę koncepcję nie wyrazili jednak zgody.

A jaką koncepcję mieli działacze?

- Nie wiem, ich trzeba o to zapytać. Ale zaznaczam, że nie powiem o nich teraz złego słowa. Umawialiśmy się, że po czterech meczach zweryfikujemy nasze plany, nie było mowy o tym, że zdecydują one o mojej przyszłości.

Może chcą mieć zagranicznego trenera i drużynę, która pociągnie zespół do Europy. Ministerstwo skarbu, a właściwie wielki kibic Lechii premier Donald Tusk planuje ponoć przeniesienie pieniędzy PGE z GKS Bełchatów oraz siatkarskich Skry Bełchatów i Atomu Trefla Sopot właśnie do Lechii.

- Ja słyszałem o właścicielu Polonii Warszawa Józefie Wojciechowskim. O pieniądzach z PGE też, ale dopiero od 2014 r. Na razie koncern ten jest sponsorem stadionu, więc proszę pytać działaczy, jak jest naprawdę.

Spotkał się pan z presją związaną z oczekiwaniami sponsora lub obecnością premiera na stadionie?

- Zawsze jest presja, gdziekolwiek się pracuje. Tu chciałbym przy okazji powiedzieć dobre słowo o kibicach, bo choć w Gdańsku wygraliśmy jeden mecz, a przegraliśmy dwa, nie spotkałem się ani z epitetami, ani agresywnymi reakcjami. Miałem spokój, bo fani wiedzieli, że nowy trener mussi dostać czas.

Słyszę w pana głosie wielkie rozgoryczenie?

- Kocham to, co robię, w Gdańsku jak wszędzie dawałem z siebie wszystko, zawiązywała się współpraca między mną i piłkarzami, nawet jeśli mieli jeszcze w głowach mojego poprzednika, trenera Kafarskiego. Cóż, takie życie.

Nie żałuje pan teraz wyprawy na Wybrzeże?

- Niczego nie żałuję, czasu nie cofnę. Poznałem nowych ludzi, piękne miejsce do gry, jakim jest PGE Arena. Nie miałem wyników i się żegnamy.

Pana kariera bardzo wyhamowała. Zanim został pan asystentem selekcjonera, jeszcze pracując w Zagłębiu Lubin i GKS Bełchatów, zdobył pan 108 punktów w 56 meczach. Ostatnio w Cracovii i teraz w Lechii - siedem punktów w 14 spotkaniach.

- Nie ma trenera, który by tylko wygrywał. Jose Mourinho przegrywał z Barceloną 0:5, a ostatnio 1:3. I ja na tym tle nie jestem wyjątkowy. Trzeba wyciągnąć wnioski i pracować dalej. Piłka to mój zawód, pasja, całe życie.

Nie ma pan obaw, że został przyklei się do pana etykietka trenera-pechowca?

- Nie mam czego się bać. Przecież nie będę siedział w domu. Mam teraz przez trzy lata lizać rany? Spodziewałem się, że popracuję w Gdańsku dłużej, po tym jak wprowadzę swój plan.

Byłby pan gotów wziąć jakiś zespół już od wiosny?

- Myślę, że za szybko na taką deklarację, zresztą nie tylko ode mnie to zależy. Na razie rozmawiamy chwilę po moim rozstaniu z Lechią. Przede mną święta, Nowy Rok.

Może telewizja?

- Tak. Liga angielska będzie w święta, zamierzam oglądać.

Może wróci pan do telewizji jako ekspert?

- Telewizja to nie mój zawód. Jestem trenerem. Ale bardzo dobrze wspominam czas pracy z dobrymi ludźmi w dobrym programie Canal+. I tylko dlatego się na to zdecydowałem.

z gw
14 grudnia 2011, 22:09 / środa
A ja to Panowie widze tak:

Przed swietami dowiadujemy sie o przyjsciu nowego inwestora, ktory chce cos osiagnac w pilce. Zatrudnia ciekawego trenera (moze byc nawet z zagranicy). Ten oto trener przed swietami dowiaduje sie ze musi wywalic 3/4 zespolu , sprawdza nasza mlodziez jeszcze w tym roku , jezeli nikt sie nie nadaje na eklase to trudno. Nowy Inwestor wypier*** czesc ludzi z zarzadu , ze sztabu szkoleniowego , wprowadza dyrektora sportowego. W styczniu 5 lub 6 transferow z prawdziwego zdazenia.W lutym mobilizacja na treningu a pod koniec tego sezonu spokojne utrzymanie.

Nie jestem czlowiekiem zawistnym ale mialbym lepsze swieta gdybym sie dowiedizal ze czesc ludzi z Lechii jest juz na bezrobociu.

PS:Tak wiem strasznym fantasta jestem
14 grudnia 2011, 22:13 / środa
Ciekawe jakie to rozbieżnosci w wizji odbudowy zespołu zadecydowały o rozstaniu z Ulatowskim? Moze to tylko medialna wymówka, bowiem Ulat w żaden sposob nie dał sobie szans na zostanie (brak wyników ani jakosci gry), a moze ich wizje różniły sie "o jedno 0 na końcu"?
Trzeba powiedzieć ze zarzad dobrze spisał sie w te 3 dni po sezonie, przygotowali sobie green field (bo domniemam ze wypierd.... reszte "sztabu szkoleniowego" to formalnosc). Jednak na tym koniec pochwał.
Teraz zobaczymy jakie są ich możliwosci (zamiary to pewnie maja i duże). Nazwisko nowego trenera powininno dać nam odpowiedż czy ruszą z grubej rury, czy znowu bedą kombinować jak koń pod górę.
Pojawiają sie już medialni kandydaci (Szatałow, Maaskant, Urban) i jakże upadło juz dziennikarstwo sportowe! Nawet sie nie wysilają na podrązenie tematu tylko podają nazwiska ostatnio zwolnionych trenerów.
Jakbym musiał z nich wybierać wybrałbym Szatałowa, jakos ma rękę do utrzymywania swoich zespołów, a o to bedziemy walczyc.
Oczywiscie dalej najchetniej widziałbym na ławce trenerskiej Fornalika (jakby jeszcze zabrałby z sobą Zienia...).
Pożyjemy zobaczymy...

TYLKO LECHIA!
14 grudnia 2011, 22:20 / środa
Zapomnij o Zieniu
14 grudnia 2011, 22:20 / środa
Bobo z Grembockim. Tak bym chciał.
14 grudnia 2011, 22:28 / środa
Media podawaly ze Fornalik ma pojsc do Wisly takze mozemy zapomniec
14 grudnia 2011, 22:42 / środa
DARIUSZ KUBICKI !
14 grudnia 2011, 22:53 / środa
Kubicki Kubicki Kubicki co za glupotu niektorzy prawia przeciez za Kuby Lechia grala antyfutbol zreszta wystarczy spojrzec na jego dokonania po odejsciu z Lechii jedna wielka katastrofa chociaz fakt mial charyzme i u kopaczy mial respekt
15 grudnia 2011, 00:08 / czwartek
Maskant, Szatałow jak i Urban rozmawiali z Lechią do tego dochodzi jeszcze dwóch polskich trenerów o mniej znanych nazwiskach, ale z dużym doświadczeniem.

Czas pokaże kto zostanie treneiro
15 grudnia 2011, 00:14 / czwartek
hmm wedlug mnie niestety rowazane bede tylko dwie opcje urban, albo szatalow, z dwojga zlego wola szatalowa
15 grudnia 2011, 00:44 / czwartek
Ciekawe jakie zagraniczne opcje rozważają... znając zarząd to pewnie jakiegoś Litwina lub Łotysza, bo tani.
15 grudnia 2011, 00:54 / czwartek
Tylko Bobo , daleko nie ma ze Sztumu i przyciągnie wszystkich starych kibiców,
którzy chcą jego zobaczyć w akcji,
Historia naszego klubu.i naprawdę doświadczennie
15 grudnia 2011, 01:37 / czwartek
Nie tylko naszego... PP'79... wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać, hihi.

Sportowo - czyli dla punktów - Bobo byłby odpowiedni.
Kibicowsko stawiałbym na "jaskółkę".

Znając poczucie (czarnego) humoru Andrzeja "60 baniek budżetu" Kuchara na pewno wiosną będzie zabawnie (choć nie do śmiechu).
15 grudnia 2011, 02:00 / czwartek
Kto nie przyjdzie to po paru meczach będzie zły. Dlaczego? Materiał ludzki (piłkarze) w 70 może nawet 80 % są po tzw. szczycie formy. Z nich już żaden trener niczego więcej nie wyciśnie i nie osiągnie z tymi zawodnikami. Rok temu pisałem, że wielu z nich osiągnęło swoje apogeum i powinni odejść do klubów I i II ligowych.Lechii potrzebne są natychmiast wzmocnienia personalne i to nie takie typu Benson czy Tadić.Z obecnego składu pozostać mogliby..... no właśnie kto?Najpierw trzeba mieć piłkarzy a potem zastanawiać się kto ma być trenerem i jaki postawić cel przed drużyną. Jeśli ktoś myśli, że przyjdzie, Kubicki,Kaczmarek,Urban,Hajto czy ...Ferguson lub Guardiola i Lechia wygra 12 z 13 pozostałych meczów, to jest więcej jak optymistą. Bardziej interesowałoby mnie jacy piłkarze trafią w oknie transferowym a nie kto będzie trenerem. Z pustego i Salomon nie naleje. Żaden trener nie wyjdzie na boisko i nie będzie strzelał bramek, muszą to zrobić piłkarze... jacy piłkarze?
15 grudnia 2011, 02:20 / czwartek
Kubicki byłby ok, ale nie sądzę by ci, co go zwalniali, teraz by go zatrudnili. Tym bardziej, że nie poleciał on za wyniki sportowe, tylko jakieś dziwne sprawy związane z niepodpisaniem oświadczenia o korupcji.

Swoją drogą to jestem ciekaw, czy Turnoś najpierw zwalnia trenera , a potem szuka następcy, czy odwrotnie. Bo chyba warto by najpierw kogoś znaleźć, a potem zwalniać, bo jak pokazał przykład Ulata, to nie ma za bardzo w czym wybierać.
15 grudnia 2011, 02:33 / czwartek
Odkąd pamiętam, to, nie chcę mówić, że zawsze, ale w większości przypadków nowy trener potrafił osiągnąć tzw. efekt "nowej miotły".

Nosiciele przynajmniej zapierdalali.
A ty chłopaku osiągnąłeś to, że oglądaliśmy większy dramat niż ostatni rok Kafara.

To, że potrzebujemy typów z charakterem, mogłem sam powiedzieć nieco taniej.

Nie płacz, ucz się - może coś z tego będzie.
Ale na dzień dzisiejszy - pakuj się i do zajezdni.

Ja (My? - nie czuję się władny wypowiadać za ogół braci, ale klimat raczej w tę mańkę) daję Ci kopa w dupę i głaska w potylicę, życzę najlepszego, ale nie dziś, nie na tym Twym etapie.
Do Lechii trzeba dorosnąć.

A za te texty w wywiadzie, to możesz dostać przedłużenie ręki, nie kontraktu.

Nie płacz, bądź mężczyzną, wypierdalaj i na odchodne weź w ramach przeprosin Bensona.
Może chociaż gary potrafi zmywać, ew wannę cifem ogarnąć

ad rem...
Kuchar - wypierdalaj!
15 grudnia 2011, 09:07 / czwartek
fafankulo - za ten wpis masz u mnie browara :)
"..... Nie płacz, bądź mężczyzną, wypierdalaj i na odchodne weź w ramach przeprosin Bensona.
Może chociaż gary potrafi zmywać, ew wannę cifem ogarnąć... "
A od siebie dodam żeby jeszcze w pakiecie Deleu i sPóźniaka zabrał może wycierać te gary chociaż potrafią ;)
A swoją drogą tak wierzycie Ulatowi, a może on chciał swoich znajomków z charakterem i wiekowych grajków i na to nie było zgody zarządu ? Pismaki pierdolą farmazony bo nikt im prawdy nie powie a i będzie bronił swojej dupy biedny pseudo trener.
15 grudnia 2011, 09:16 / czwartek
Przecież Ulatowski powiedział - "doświadczonych graczy" CZYTAJ = ala Dawidowski.
15 grudnia 2011, 09:16 / czwartek
W przypadku Uli efekt miotły zdecydowanie nie zadziałał. Temat Szatałowa jest jakimś absurdem. Co Lechia ma osiągnąć z trenerami, którzy nie mają pojęcia o prowadzeniu dużego, medialnego - a taka ma być Lechia - klubu. w dodatku usrali się z tymi byłymi trenerami sracovi, która ciągle walczy o utrzymanie a jak spadnie to i taj jest. Jeśli to co powiedział Ula jest prawdą, że chciał ściągnąć paru gości z jajami a zarząd nie chciał to mamy odpowiedź. Doświadczeni, dobrzy zawodnicy z jajami kosztują a czterech zawodników kosztuje cztery razy dużo. Już widzę te nadchodzące wzmocnienia. Temat Piecha już ucichł bo pewnie cena padła adekwatna do jego formy czyli wysoka. Tu nikt z gówna bata nie ukręci.
15 grudnia 2011, 09:28 / czwartek
Kto obejmie Lechię? Wśród kandydatów jest Robert Maaskant

Siedemnaście meczów i dwóch trenerów. Tak na dzisiaj przedstawia się bilans Lechii Gdańsk, której aspiracje do wymiany szkoleniowców niektórym sugerują, że Józef Wojciechowski został nowym udziałowcem gdańskiego klubu. Czy tak w rzeczywistości było?

Przekonamy się z pewnością po nowym roku. Kto jednak jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia obejmie schedę po Rafale Ulatowskim?

Numerem jeden na liści działaczy gdańskiego klubu jest, jak się okazuje, Robert Maaskant. Widziany ponoć w Gdańsku, były szkoleniowiec Wisły Kraków, miał się już spotkać z działaczami Lechii i odbyć rozmowy na temat indywidualnego kontraktu oraz wizji budowy nowej, silnej Lechii. Czy grająca ostatnio bez stylu drużyna biało-zielonych zaczerpnie od holenderskiego szkoleniowca trochę zachodniego stylu gry? Przekonamy się przed 23 grudnia 2011 roku, bowiem to właśnie do tego dnia znany ma być nowy szkoleniowiec Lechii.

Oprócz Roberta Maaskanta wśród kandydatów na trenera Lechii Gdańsk wymienia się: Jana Urbana (ostatnio Zagłębie Lubin), Jurija Szatałowa (ostatnio Cracovia), Raimondasa Žutautasa (ostatnio reprezentacja Litwy) oraz Przemysława Cecherza (Kolejarz Stróże).

ktoś przybliży tego ostatniego gościa ze Stróż :) ?
15 grudnia 2011, 09:30 / czwartek
dodatkowo, już dzis z samego rana poleciał kolejny - tym razem Filip Surma poleciał.

czekamy na SZUTOWICZA
15 grudnia 2011, 09:30 / czwartek
Miałem koszmar, Kafar wrócił.
15 grudnia 2011, 09:43 / czwartek
Pan Kaczmarek z całym szacunkiem, ale on już miał w Lechii swoje 5 minut. Jan Urban tak ale nie w takiej podbramkowej sytuacji. Szatałow nie wiem, być może by wystarczył na środek tabeli, ale chyba za duże ryzyko... Tematu Fornalika czy Lenczyka nie podnoszę, bo wiadomo, że nie przyjdą, chociaż taka prawda, że ten drugi ma na koncie tylko jedno MP i owszem utrzymałby się z Lechią, ale bez wzmocnień nic by nie zrobił. Z drugiej strony, może to zabrzmi śmiesznie, ale ciągle uważam, że drużyna mogłaby wygrywać z każdym przy naprawdę drobnych korektach i że nie wykorzystała jeszcze całego potencjału, ale do tego potrzeba przede wszystkim ciężkiej pracy a nie "ciężkich Szutowiczowych" treningów.
Dobry nieskażony trener z zagranicy jak najbardziej ale moim zdaniem nie Maaskant. Skoro z 3 razy lepszą Wisłą nie potrafił za dużo zwojować, to co z Lechią? Nie wiem jak Petrescu, ale na pewno za drogi.
Nie podniecałbym się Probierzem, bo na dłuższą metę zbyt zadufany w sobie człowiek. Reasumując nie wiem kto:-)
15 grudnia 2011, 09:47 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
15 grudnia 2011, 10:07 / czwartek
Moim marzeniem bylby Dan Petrescu.... okaze sie jak zadecyduja wlodarze...

Tylko Lechia !
15 grudnia 2011, 10:12 / czwartek
Bobo, Baniak, Apostel, Broniszewski, Wojcik i ich kolega fryzjer jako dyr. sportowy i gramy w Champion League :)
Na kierwonika moze Krecine?
Ludzie obudzcie sie i dajcie spokoj ze skorumpowanym bydlem.
15 grudnia 2011, 10:24 / czwartek
Zaczynam sie obawiac, że Surma 2 był kozłem ofiarnym, żeby nie wywalać Szutowicza. Obym się mylił.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.613