Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Nowy trener Lechii (propozycje, sugestie, komentarze)

strona 7/8

30 maja 2012, 15:29 / środa
Gmoch zostanie trenerem. Info pewne z pod budki z kebabem.
30 maja 2012, 15:44 / środa
hehe

mogę tylko powiedzieć, że był telefon z Wrocławskiego centrum finansowego
30 maja 2012, 15:50 / środa
Ale rozumiem,że dopiero po Euro?
Nie wyobrażam sobie analizy meczu bez pana Jacka.
30 maja 2012, 16:05 / środa
Kibice w całej Polsce czekają na analizy Gmocha oraz komentarz Pana Szpakowskiego. ;-)
30 maja 2012, 16:23 / środa
Panowie, powiem tak, Panathinaikos ma pierwszeństwo
30 maja 2012, 19:48 / środa
Jeżeli to prawda o tym, że prowadzone są rozmowy, czy choćby tylko rozważane są kandydatury tylu trenerów, to ja uznaję to za dobre zachowanie. Gorzej by było, gdyby brano pierwszego z brzegu wolnego trenera. Jak pisałem brakuje mi tu tylko Kaczmarka - w tych rozważaniach, bo czy to najlepszy byłby trener - to juz zupełnie inna sprawa. Jedynie Cygnus odniósł jego kandydaturę względem Ojrzynskiego.
Ponoć to forum kibiców Lechii a gdańszczanin, jej b.piłkarz, ojciec innego trenera Lechii, b. asystent trenera reprezentacji Polski jakby w ogóle nie istniał - nie tylko w świadomości Jego Wilekości Prezesa ale i tych forumowiczów. Nie widzę też wpisów:
Kaczmarek to ch... nie zna się na tej robocie albo Grembocki - za cienki , nie ma chyba jeszcze licencji na ekstraklasę. A tu tylko Borkowskim straszą :)
30 maja 2012, 20:59 / środa
Jacek Grembocki obecnie prowadził rocznik 2004 z Osowy!!!Słyszałem,że właśnie ma zakończyć trenowanie dzieci,gdyż lada moment otrzyma licencję...
30 maja 2012, 21:43 / środa
Taaaaa.
30 maja 2012, 21:51 / środa
Z trojki Moskal, Kubicki i Zielinski wylacznie i jedynie Zielinski.
30 maja 2012, 21:57 / środa
czyli dwa razy do tej samej wody nie wchodzi się. Masz rację, nie przypominam sobie replayów lepszych niż pierwsze wejście. Chociaż z Kubickim o tyle było inaczej, że stracił pracę po niesłusznym oskarżeniu o udział w procedrze korupcyjnym, czyli bez jego winy. Zarówno kibice jak i byc może on sam czują, że przerwano coś, co mogło wydać jeszcze lepsze owoce. Na powrót Urbana do Ległej patrzę też sceptycznie chociaż mniej mnie to jara.
31 maja 2012, 13:55 / czwartek
Od tych niepewnosci, iczekaniu na trnera ludzi eglupieja bo nie wiedza co myslec.Oby nie wyszlo jakies gowno, tylko trener zabral sie od razu do pracy i budowy dobrego i silnego zespolu.
31 maja 2012, 14:28 / czwartek
"Chociaż z Kubickim o tyle było inaczej, że stracił pracę po niesłusznym oskarżeniu o udział w procedrze korupcyjnym, czyli bez jego winy."

To ciekawe. Przypomnij jak to było wszytskim....
1 czerwca 2012, 11:54 / piątek
"Lechia chce wykupić Ojrzyńskiego z Korony"

Lechia jest bardzo zdeterminowana by zatrudnić szkoleniowca Korony Kielce - Leszka Ojrzyńskiego. Według "Super Expressu" działacze z Gdańska są skłonni wykupić trenera i oferują 200 tysięcy złotych.

Pod koniec maja z pracą w Gdańsku pożegnał się Paweł Janas. Były szkoleniowiec reprezentacji Polski utrzymał co prawda Lechię w T-ME, ale swoją dalszą współpracę z klubem uzależniał od dokonania transferów. Działacze "biało-zielonych" nie chcieli przeznaczać dużych pieniędzy na wzmocnienie drużyny, dlatego postanowili nie przedłużać wygasającego w czerwcu kontraktu "Janosika".

W mediach pojawiało się wiele nazwisk trenerów, którzy mogliby zastąpić Janasa. Początkowo faworytem wydawał się były szkoleniowiec Polonii - Czesław Michniewicz. Jego kandydatura spotkała się jednak ze stanowczym sprzeciwem kibiców. Dlatego włodarze Lechii postanowili postawić na Leszka Ojrzyńskiego.

Prowadzona przez niego Korona Kielce osiągnęła w zakończonym właśnie sezonie nadspodziewanie dobry wynik (5.miejsce) i była o krok wywalczenia awansu do europejskich pucharów. Ojrzyński stworzył ze "złocisto-krwistych" świetnie przygotowaną kondycyjnie drużynę, która w każdym meczu walczyła o każdy centymetr boiska.

Pod wrażeniem wyników Ojrzyńskiego jest większościowy udziałowca Lechii Andrzej Kuchar, któremu bardzo zależy na sprowadzeniu tego szkoleniowca do Gdańska. Problemem jest jednak obowiązujący jeszcze przez rok kontrakt trenera z Koroną. "Biało-zieloni" proponują jednak "złocisto-krwistym" 200 tysięcy złotych za wykupienie jego umowy.

Ojrzyński nie chce na razie potwierdzić tych informacji i podkreśla, że skupia się na prowadzeniu Korony.

- To sprawa między działaczami. Ja się nie wtrącam. Jestem dumny, że pracuję w Koronie. Mam jeszcze przez rok ważny kontrakt, który chciałbym wypełnić - przekonuje cytowany przez "Super Express" szkoleniowiec kieleckiego zespołu.

źr. wp.pl
1 czerwca 2012, 11:57 / piątek
treneiro zostanie BOGDANKA ANTONINA MAGNOWSKA!!!

a na powqażnie. jak sie szybko magnowski i jego świat nie wezmom do roboty to 1 trening poprowadzi Surma.

magnowski do roboty
1 czerwca 2012, 12:51 / piątek
Przestańcie się w końcu ekscytować medialnymi doniesieniami o trenerach dla Lechii, czy też o transferach. W mediach były też wizje Kuchara o wielkiej Lechii... Czas zrozumieć, że z punktu widzenia Kuchara im gorzej będzie w Lechii tym lepiej dla niego, a więc trener o ile się pojawi (przed ligą pewnie będzie musiał, chyba że Borek poprowadzi) będzie najtańszy na rynku, tak samo jeżeli chodzi o zawodników - rozwiążą kontrakty z kim się da, uzupełnia kadrę juniorami i jakimś ewentualnie darmowym "szrotem" last minute. Ma być tanio! Kuchar dał jasny sygnał - nie wyłożę więcej pieniędzy na Lechię, oczkuję do 31 grudnia 2013 r. zwrotu 11,4 mln długu wraz z odsetkami (jak Lechia nie spłaci nie dostanie licencji), a wszystko pod przykrywką potrzeby oszczędności z uwagi na złą sytuację Lechii, za którą odpowiadają Sportfive, kibice nie przynoszący oczekiwanych dochodów itp. Prawda jest taka, że Kuchar nigdy nie myślał o wielkiej Lechii, chodziło aby tanim kosztem dostać się do Lechii, przejąc władzę, wyprowadzić kasę w postaci wynagrodzeń, faktur itp., wyprowadzić kasę z UEFA (to mu już się nie uda), a potem zażądać zwrotu długu i ogłosić, że czeka na kupca udziałów po absurdalnej cenie. Liczy, że środkowisko gdańskie chcąc uratować Lechię przed spadkiem, przed katastrofą wcześniej czy później wyłoży tyle kasy ile on chce. Jest to jawny szantaż. Im zła, patowa sytuacja w Lechii będzie trwała dłużej, im dłużej Lechii nie będzie szło w lidze i widmo spadku będzie realane, tym dla Kuchara większe szanse że ktoś wyłoży kasę w ciemno, aby uratować Lechię i stadion.
1 czerwca 2012, 14:07 / piątek
odnośnik

to już nawet nie jest śmieszne...
1 czerwca 2012, 14:13 / piątek
co ty jakies spekulacje, napisal ktos wyzej ze 3 trenerow zostalo zielionski kubicki i moskal, no i tego z korony jeszcze.Dzis sie wyjasni co i jak...
1 czerwca 2012, 14:16 / piątek
Oruniak dzisiaj raczej nie. Do dzisiaj prowadzą rozmowy z kandydatami, a w przyszłym tygodniu podadzą nazwisko nowego trenera.
1 czerwca 2012, 16:46 / piątek
DALI i nie dali ale dobrze prawisz. Wygląda na to, że gość wyruchał nas na okrągło.
Mnie on nigdy nie przekonał , że chce cos poważnego osiągnąć w piłce, chociaż, przyznaję się , miałem takie wahania. Że na zasadzie pewnej rywalizacji z Solorzem a to bym raczej podejrzewał za namową kolegi wszedł w ten business .
Póki co wygląda na to, że czeka nas trudny okres i jeżeli spełni się ten czarny scenariusz polecimy z hukiem wiekszym niz Cracovia. Pies go jebał a na przyszłość
trzeba nam przede wszystkim wejść na giełdę i zgodnie z jej regulaminem nie dopuśćić do przejęcia przez jednego udziałowca więcej niż 30 % akcji. Zarząd musi pilnować budżetu i grać za tyle, ile ma. Na tyle, na ile starczy. Wowczas będzie zdrowiej. Będziemy wpierdalać kiełbaski, pozwolimy na sprzedaż piwa - wzrośnie budżet klubu.
1 czerwca 2012, 17:54 / piątek
ja pierd....prowadza rozmwoy juz od jakiego czasu...i znow teraz czeka c az oglosza..z dnia na dzien coraz wiecej stresu bo jakis moga wynalazek zakontraktowac!wierze ze bedzie dobrze..podobno wiara czyni cuda;)
1 czerwca 2012, 18:30 / piątek
Myślę że kucharki chcą szybko sprzedać swoje akcje i dlatego temat trenera się przedłuża bo po co brać trenera jak za chwilę będzie nowy.Mam nadzieje że z jakimś inwestorem negocjują a ten postawił warunek że dopóki się nie dogadają kwestja trenera pozostanie w gestii nowego ew. właściciela.Oby
2 czerwca 2012, 11:23 / sobota
kolejność przypadkowa

Czesław Michniewicz, Dariusz Kubicki, Jacek Zieliński, Tadeusz Pawłowski, Ryszard Tarasiewicz, Kazimierz Moskal, Jurij Szatałow, Marcin Kaczmarek, Leszek Ojrzyński, Krzysztof Łętocha, Artur Skowronek, Adam Nawałka

tutaj link do licencji trenerskich odnośnik

do kogo jeszcze nie zadzwonili ??
2 czerwca 2012, 11:53 / sobota
np. do Skorży :)
2 czerwca 2012, 12:23 / sobota
nie stac;)
2 czerwca 2012, 22:47 / sobota
Do Guardioli w sumie też można zadzwonić, roboty tej zapewne nie weźmie , ale jaki efekt medialny.
3 czerwca 2012, 09:38 / niedziela
z Guardiola trzeba by rozmawiac po angielsku a to moze byc problem na polskich biznesmenow z Lechii:)
3 czerwca 2012, 11:50 / niedziela
Raczej po Hiszpańsku.. ;)
3 czerwca 2012, 13:26 / niedziela
badzmy realistami.hiszpanskiego to oni juz w ogole nie znaja. Przynajmniej angielski by znali,ale to nie tacy "polscy biznesmeni" a la Kuchar.
3 czerwca 2012, 18:34 / niedziela
no masakra ... odnośnik

"Popularny Taraś, były reprezentant Polski, szkoleniowcem portowej drużyny został w kwietniu i awansował z nią do ekstraklasy. Po ostatnim wygranym meczu z Arką Gdynia, trener otrzymał propozycję od Lechii Gdańsk i Cracovii Kraków."
3 czerwca 2012, 19:33 / niedziela
3 czerwca 2012, 19:44 / niedziela
No tak: rozwiąże się umowy z piłkarzami, zaproponuje gre młodym i niekoniecznie obiecującym a młody trener dostanie szkołe życia o przeżycie . Biedak z deszczu pod rynnę ale swoje przysłowiowe pięć minut ( może pół sezonu ) dostanie.
3 czerwca 2012, 20:18 / niedziela
całe szczęscie, że Tarasiewicz odpadł
3 czerwca 2012, 20:44 / niedziela
Szkoda że "Taraś" odpadł. Charyzmatyczny trener mający posłuch wśród zawodników i dobra rękę do transferów. Warto przypomnieć, że większość najbardziej znaczących zawodników obecnego Mistrza Polski to ręka "Tarasia".
3 czerwca 2012, 21:28 / niedziela
Może i jego reka ale na boisku ich nie umial ustawic.
4 czerwca 2012, 11:41 / poniedziałek
Bogusław Kaczmarek to kolejna mocna kandydatura do pracy w Lechii. Szkoleniowiec, którego gwiazda znajduje się w alei zasłużonych dla gdańskiego klubu, na stadionie przy ul. Traugutta, może zostać tak trenerem biało-zielonych jak i objąć posadę dyrektora sportowego bądź doradcy zarządu ds. sportowych. W tym drugim przypadku opiekę nad drużyną biało-zielonych przejąłby trener na dorobku. Na przykład Krzysztof Łętocha, który sam o sobie mówi, że jest "na liście kandydatów na przejęcie sterów w Lechii po Pawle Janasie"
.
4 czerwca 2012, 12:21 / poniedziałek
Całość
odnośnik
4 czerwca 2012, 13:12 / poniedziałek
Bobo, no i bardzo dobrze.
4 czerwca 2012, 13:53 / poniedziałek
Pewnie wygra osoba powiązana z Lechią aby udobruchać wkurwionych fanów... Kubicki lub Kaczmarek... może obaj ?
4 czerwca 2012, 14:16 / poniedziałek
Ja proponuje Kubicki na trenera, Bobo na dyrektora sportowego. Ma gosc kontakty i znajomosci w swiatku pilkarskim wiec swietnie by sie nadal. Ale dla Kuchara to moga byc za duze koszty by zatrudnic ich dwoch.
4 czerwca 2012, 14:34 / poniedziałek
Michniewicz widziany na Długiej przed paroma chwilami.
4 czerwca 2012, 15:04 / poniedziałek
po parowy przyjechal pewnie
4 czerwca 2012, 17:23 / poniedziałek
Bobo to dobra opcja, także jako dyrektor sportowy. Ma facet talent do wyciągania talentów z małych klubików. U nas pościągał a potem wytrenował jedną z lepszych ekip (większość bujała się później w ekstraklasie), a dla Stomilu wynalazł np. Czereszewskiego i Sokołowskiego.
4 czerwca 2012, 20:08 / poniedziałek
Bogusław Kaczmarek: Wcześniej czy później będę pracował w Lechii.

Bogusław "Bobo" Kaczmarek jest teraz podobno głównym kandydatem zarządu Lechii Gdańsk na nowego trenera biało-zielonym. Drużynę może poprowadzić też Dariusz Kubicki i wydaje się, że nominację otrzyma któryś z tych dwóch szkoleniowców.

Jest też wariant, że gdańskich piłkarzy trenować będzie mniej doświadczony szkoleniowiec, jak Krzysztof Łętocha czy Artur Skowronek, a Kaczmarkowi zostałaby powierzona rola dyrektora sportowego.

62-letni Kaczmarek był już w przeszłości związany z Lechią. Zresztą cały czas, w miarę możliwości, przychodzi na mecze biało-zielonych. W latach siedemdziesiątych grał w barwach Lechii. Swoją pracę trenerską rozpoczął także w gdańskim klubie, w którym pracował w latach 1984-1992. Początkowo był szkoleniowcem juniorów, ale już w latach 1989-1992 jako pierwszy trener prowadził zespół seniorów biało-zielonych. Z zespołem Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski sięgnął po wicemistrzostwo Polski. W latach 2006-2008 pracował z reprezentacją Polski jako asystent selekcjonera, Leo Beenhakkera.

Czy Kaczmarek faktycznie jest blisko pracy w Lechii. Sam zainteresowany nie chce tego potwierdzić. - Słyszałem, że jestem kandydatem. Byłem już nim w Śląsku Wrocław, Zagłębiu Lubin czy GKS Bełchatów. Dopóki jestem jako kandydat, to nie ma tematu - mówił nam wczoraj trener Kaczmarek. - Jeśli jednak dostanę propozycję, to na pewno ją mocno rozważę. Lechia jest klubem, w którym spędziłem dziesięć lat. Wcześniej czy później będę pracował w tym klubie. Zresztą po to przez ostatnie trzy lata nie przyjmowałem żadnych propozycji, z wyjątkiem tej od Józefa Wojciechowskiego, żeby żywota trenerskiego, oby jak najdłuższego, dokończyć właśnie w Trójmieście.

Kaczmarek byłby idealnym trenerem dla zarządu Lechii. To szkoleniowiec, który nie wymaga wielkich transferów, a zawodników, których ma w klubie, potrafi zbudować solidny zespół. Taka nominacja, to byłby również powód do zadowolenia dla wychowanków gdańskiego klubu. Kaczmarek nie raz mówił, że w takim klubie jak Lechia nie powinno brakować zdolnych zawodników, którzy potrafią grać w piłkę. Ten szkoleniowiec nigdy nie bał się odważnie stawiać na zdolnych młodych piłkarzy. Tak było właśnie w Lechii, kiedy za jego czasów Marcin Kaczmarek i Sławomir Wojciechowski debiutowali w pierwszej drużynie biało-zielonych w wieku 16 lat. Teraz kolejni wychowankowie mogliby zaistnieć w zespole Lechii. Taka strategia także odpowiada zarządowi gdańskiego klubu, bowiem w kasie nie ma pieniędzy na transfery, a więcej szans mają dostawać właśnie wychowankowie.
Ekstraklasa.net
4 czerwca 2012, 21:31 / poniedziałek
Na GW czy tam na jakims 2x45.com Michniewicz mowi, ze nie bedzie trenowal Lechii. Tematu nie ma. Szczesliwie.
4 czerwca 2012, 21:54 / poniedziałek
W obecnej sytuacji kadrowej i finansowej każdy trener stoi na straconej pozycji. Kuchar co oczywiste nie da już ani złotówki a gdy tylko pojawi się jakakolwiek propozycja zakupu któregoś z obecnych zawodników to nie będzie można jej odrzucić. Ciarki mnie przechodzą, gdy pomyślę że z przeciętnie grającej na wiosnę drużyny ubędą wszyscy ponadprzeciętni zawodnicy oraz dobry, uznany trener. Zatrudnienie Boba lub Kuby to będzie oznaka megadesperacji i gwóżdż do trumny.
4 czerwca 2012, 22:14 / poniedziałek
na to wygląda, że nowy trener będzie miał piłkarzy do dyspozycji, z których trudno będzie sklecić drużynę na miarę ekstraklasy. Jeżeli stare repy zostaną w drużynie, to na pewno łatwiej im poddać się dyscyplinie doświadczonego trenera - gospodarza w tym domu niż 28 letniego przyjezdnego z całym szacunkiem dla Skowronka, który wydaje sie być interesującą osobą w tej branży.
A co do Kubickiego: o ile pamietam oskarżenie dotyczyły afery z przekrętami w COS i ... pomylono go z inna osoba o tym samym nazwisku. Sprostujcie, o ile sie mylę.
5 czerwca 2012, 14:58 / wtorek
Zarząd Ruchu Radzionków rozwiązał za porozumieniem stron umowę z dotychczasowym trenerem Arturem Skowronkiem.

Skowronek szkoleniowcem pierwszoligowca był od 5 stycznia 2011 roku. Wówczas podpisał półtoraroczny kontrakt.

Ruch sezon 2011/12 zakończył na dziewiątym miejscu w I lidze.
5 czerwca 2012, 17:04 / wtorek
Sprawa z Michniewiczem i jego tłumaczenie ze nie kibicuje jest poprostu żebraniem o prace za wszelka cenę... Sam słyszałem jak mówił kiedyś , ze jak słyszy hymn Arki to ma dreszcze na plecach.. Jest kibicem Arki i niech się przyzna a nie sciemnia , ze trener może wszędzie .. No ale Sledz to Sledz , jaki kręgosłup takie gadanie . Tylko Lechia!!!
5 czerwca 2012, 17:56 / wtorek
"W innym miejscu wyśmiewamy dość żałosne wypowiedzi Bogusława Kaczmarka o tym, jak to przez trzy lata odrzucał wszystkie oferty (za wyjątkiem tej z Polonii, ale dlaczego za wyjątkiem - tego nie dodał), byle tylko pracować w Lechii Gdańsk.

Musimy jednak dodać, że on faktycznie w tej Lechii będzie pracował. Jutro zostanie oficjalnie ogłoszony szkoleniowcem gdańskiego klubu."

odnośnik weszlo.com
4 czerwca 2013, 18:04 / wtorek
Myślę, że wątek można spokojnie odświeżyć..
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.023