Gdańsk: sobota, 11 lipca 2020
FORUM
Podstrony:


Wojna domowa?

strona 3/6

11 stycznia 2012, 23:27 / środa
uwielbiam kurwa zjebów pismaków : "
Do tego gdański klub tonie w długach. Na ostatnim zebraniu zarządu okazało się, że ma zaległości na ponad 10 milionów złotych!"

co to jest zebranie zarządu ?
jakie 10 mln zaległości ?
tania sensacja kompletnego dyletanta, który w dupie był i gówno widział a Wy na lecicie na to jak muchy do miodu bo krytykuje zarząd . Przecież to ten kretyn co to pisał winien być zjebany za sianie fermentu . Panowie oddzielcie ziarno od plew proszę.
12 stycznia 2012, 00:05 / czwartek
"Panowie oddzielcie ziarno od plew proszę."

Proszę bardzo - info o wielomilionowych stratach wypłynęło z Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, a nie z zebrania zarządu.

Gdzie byłeś przez ostatni tydzień? "Odłaczono" Ciebie od informacji?
12 stycznia 2012, 08:53 / czwartek
@jarokol

Donek były ok, wprowadzi podatek na rzecz Lechii i jakoś wyjdziemy z tego dołka finansowego :)
12 stycznia 2012, 11:50 / czwartek
"kuchar - to prawdziwy hamulec zmian w Lechii, ten dziad ma ewidentnie interes w tej postępującej degrendoladzie klubu;"

Co do zasady zgoda - Andrzej Kuchar j. w puchar.
Nijak jednak nie da się obronić drugiej części zdania - jaki ma interes w upadku klubu, spadku wartości, kto wówczas miałby kupić, jeśli w ogóle ?
12 stycznia 2012, 12:52 / czwartek
A"60mln"k nie ma wyobraźni. Nie potrafi sobie wyobrazić, że Lechia spadnie do I ligi. Zainwestował (nie mylić z pożyczył) nie dużo i nie chce dać kasy, bo mu się stopa zwrotu pogorszy.
Wie też, że w ostateczności miasto będzie musiało odkupić od niego klub.
Więc ryzykuje.
My nie chcemy ryzykować, chcemy grać w T-ME
12 stycznia 2012, 12:53 / czwartek
widze, że łądnie ktos poszalał w paincie
odnośnik
12 stycznia 2012, 13:30 / czwartek
Po delikatnych poprawkach gramatycznych, stylistycznych, itp. wydać w formie wlepki/plakatu i porosklejać gdzie tylko się da.

Proszę podać nr konta do zrzutki na produkcję.
12 stycznia 2012, 13:43 / czwartek
Popieram i dokładam sie do zrzutki.
12 stycznia 2012, 13:52 / czwartek
Do samej tresci tez bym mial pare obiekcji np do tego ze nic nie mozna zarzucic Kafarskiemu..
12 stycznia 2012, 13:54 / czwartek
Bastion, już napisałem to w innym temacie. A. "60mln" K. może się po prostu opłacać tracić na Lechii, ma za sobą tabun ekonomistów i finansistów. Załóżmy że nie chce płacić podatków kosztem tego, że te same pieniądze będzie tracił na Lechii (dla niego jedna z wielu jego zabawek). Podchodzi to pod jawne skurwysyństwo ale co to dla niego klub z tradycją, kibicami. Powtórzę się, obym się mylił.
12 stycznia 2012, 14:35 / czwartek
Najprostszy przykład (dla niezorientowanych w "księgowości"):

Firma A pożycza Firmie B kaskę, powiedzmy 1230zł.
Firma B zleca usługę Firmie C (znajomemu właściciela Firmy A z jednoosobową działalnością gospodarczą) na kwotę 1000zł + 230zł VAT.
Firma C wykonuje usługę. Płaci 85zł podatku (8,5%). Płaci 230zł podatku VAT. Do kieszeni za usługę chowa powiedzmy 215zł. Resztę 700zł przekazuje (gotówka) właścicielowi Firmy A.
Właściciel Firmy A ma 700zł "czystej" gotówki w kieszeni.
Firma B wykazuje stratę w wysokości 1000zł.
Firma B ma nadal dług w Firmie A - 1230zł.

Jeżeli coś nie tak, proszę o poprawienie.
12 stycznia 2012, 18:19 / czwartek
MarekM

Poprawka: Po napisaniu tekstu od nowa obrazek byłby ok;] Może warto coś takiego poskładać w Inesignie.
12 stycznia 2012, 18:57 / czwartek
W jaki sposób firma A wytłumaczy się z przychodu 700 zł?
12 stycznia 2012, 20:53 / czwartek
Jakiego przychodu?
"Właściciel Firmy A ma 700zł "czystej" gotówki w kieszeni." - z NACISKIEM na WŁAŚCICIEL, a nie na Firmę A. Teraz kumasz, bo prościej już nie potrafię.
12 stycznia 2012, 21:32 / czwartek
To ty chyba nie kumasz. Tu nie chodzi o 700 zł tylko o kilka baniek, a tak pieniędzy nie wyprowadzisz z firmy. Tak to możesz sobie robić u siebie, znaczy się nie możesz
bo to niezgodne z prawem.
12 stycznia 2012, 23:10 / czwartek
Widzę tylko, że jak pada hasło "taczka" to niektórym nickom zaczynają puszczać nerwy. Dam wam radę, skulcie ogonki póki czas, bo sprawiedliwość już nadchodzi. Lepiej zostańcie przy dobrej stronie mocy i nie próbujcie robić fermentu.
Kurwy z zarządu zostaną wypatroszone za jaja.
13 stycznia 2012, 01:02 / piątek
smutny proroku co jeszcze wiesz a nie powiesz? ...żenada
13 stycznia 2012, 08:46 / piątek
Wreście niech spadają wszyscy złodzieje i tyle!!
13 stycznia 2012, 09:05 / piątek
Właśnie w Radio Gdańsk była rozmowa z Olechnowiczem i wyraził bardzo mocne zaniepokojenie tym co dzieje się w klubie w ostatnim czasie. Na pytanie czy zrezygnują ze sponsorowania Lechii odpowiadał bardzo pokrętnie, mówiąc ze będą się przyglądać bacznie poczynaniom klubu. Na razie nie widzą progresu jeśli chodzi o zacięcie klubu w dążeniu do sukcesu.
Jeśli te łosie spierdolą jeszcze taką szansę na porządnego sponsora jakim jest Lotos to ich już nie można wywozić na taczkach tylko powiesić na latarniach przy stadionie ku przestrodze dla innych co może ich spotkać za rozpierdalanie dorobku klubu.
Panowie robi się naprawdę nieciekawie wokół Lechii. Skończył się czas na amatorkę !
13 stycznia 2012, 09:39 / piątek
nie pękaj - jak Lotos się wycofa to te parę baniek z kieszeni dosypie A"60mb"K.

dla niego te dodatkowe 5 baniek nie zrobi różnicy biorąc pod uwagę kwoty, które już wykłada na Lechię! lol
13 stycznia 2012, 17:42 / piątek
Himenes, tam u A 60mln K w biurze siedzą mądre głowy, które te pieniądze ładnie ubierają w prawo i starczy.
13 stycznia 2012, 18:22 / piątek
Juz niedłOugo dzieki naszym dzialaczom moze sie wycofac sponsor Lotos.Prezes Lotosu wypowiadal sie miedy innymi o sytuacji w Lechii,ze nie zadawalajace sa wyniki oraz niezbyt dobta atmosfera w zarzadzie.Dal Lechii żółta kartke i ma nadzieje,ze dzialacze sie obudza miedzy wierszami mozna było sie domyslic ,że miernoty nie będą wpomagać finansowo na takim poziomie jak teraz a jak odpukac bedzie 1liga to moga wogole nie dac kasy.Preczz takimi osobami z zarzadu które grzebia Nasza Lechię!!!!!!!
13 stycznia 2012, 18:24 / piątek
Sytuacja powoli staje sie taka ze bez rozlewu krwi, gilotyn czy szubienic na latarniach ciężko bedzie oczekiwać zmiany sytuacji.
Jenek z Turnosiem sprawiają wrażenie jakby utracili kontakt z rzeczywistoscią, o przydupasach Kuchara nie wspomne bo to tylko zwykłe pionki, poza tym ich fachowosc co do prowadzenia klubu jest wysoce watpliwa.
Kolejna transferowa farsa trwa w najlepsze, nie ukrywam ze w swej naiwnosci kibicowskiej uwierzyłem ze zapowiedzi po meczu z Jagą bedą początkiem nowej jakosci w zarządzaniu klubem. Niestety oszukali nas i serwują nam tani mielony ala Kafar, kręcą, łudzą, mamią tanimi tekstami a to skonczyc sie tylko może ostrą kolizją.
Bez zmiany własciciela klubu, nie spotka nas juz nic dobrego, w najlepszym wypadku ligowe średniactwo.

TYLKO LECHIA!
14 stycznia 2012, 07:59 / sobota
Cyganus:
"Sytuacja powoli staje sie taka ze bez rozlewu krwi, gilotyn czy szubienic na latarniach ciężko bedzie oczekiwać zmiany sytuacji".

Nie przesadzaj!
14 stycznia 2012, 10:46 / sobota
Czym szybciej sie zorganizujemy tym lepiej dla Klubu. Chyba już wszyscy widza ze z Kucharem może być już tylkO gorzej.
14 stycznia 2012, 11:13 / sobota
Lotos chce, żeby reklamy oglądało 30 tys. a nie 7 podczas meczu. I nie ma się co dziwić. Tylko niech się zarząd wieźmie do roboty , a nie opierdala. Przecież te grubasy nic nie robią. Za ich pensje można by kupić paru grajków.
14 stycznia 2012, 11:24 / sobota
Ja perdole! Nie wiedzauem, rze mamy tyla kibucuff w oliffskiem ZOO!
Wexta sie skiciorujta, bo to FORUM kiedys bylo dla Ludzi, a teraz robi sie chlew...

To nie zmienia istoty problemu...

pozdro eljot
15 stycznia 2012, 13:32 / niedziela
odnośnik

jest okazja żeby się "zorganizować" ; )
15 stycznia 2012, 14:03 / niedziela
Dobry pomysł Jordan:)
16 stycznia 2012, 11:34 / poniedziałek
z dziennika bandyckiego

Kilka dni temu pisaliśmy o opiniach Dariusza Krawczyka, mniejszościowego akcjonariusza w Lechii SA i byłego doradcy Andrzeja Kuchara, na temat zarządzania Lechią. Dziś prezentujemy odpowiedź, jaką otrzymaliśmy z gdańskiego klubu.

"W odniesieniu do publikacji w ťDzienniku BałtyckimŤ z dnia 11 stycznia 2012 roku pt. ťKrawczyk: Zarząd Lechii Gdańsk stracił kontakt z rzeczywistościąŤ klub Lechia Gdańsk chciałby się odnieść do poruszonych w tym artykule kwestii i wypowiedzi pana Dariusza Krawczyka, jednego z mniejszościowych akcjonariuszy naszej spółki.

W latach 2009-10 był członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA, która sprawuje bezpośredni nadzór nad działaniami zarządu spółki.

Trudno więc o gremium, w którym w większym stopniu można wpływać na rozwój klubu. W tym okresie brał udział w pięciu z sześciu posiedzeń rady. Z żalem stwierdzamy, że nie był skory do dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat rozwoju Lechii oficjalnie, na tym forum. Raz zabrał głos w sprawach dotyczących m.in. podsumowania sezonu, frekwencji na meczach I drużyny oraz wieloletniego planu szkolenia młodzieży. Częściej jednak poruszał kwestie zniżek na wejściówki dla akcjonariuszy mniejszościowych. Przypominamy o tym nie dlatego, że chcemy umniejszyć zasługi dla klubu pana Krawczyka. Doceniamy jego chwalebną troskę o mniejszościowych akcjonariuszy. Przypominamy, bo takie są fakty. Faktem jest również to, że gdy w wyniku decyzji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, głosami mniejszościowych akcjonariuszy, pan Dariusz Krawczyk nie został wybrany do Rady Nadzorczej spółki, zaproponowano mu w grudniu 2010 roku funkcję doradcy pana Andrzeja Kuchara do spraw rozwoju Lechii Gdańsk. Czy tak traktuje się osoby, do których nie ma się szacunku? Z funkcji zrezygnował sam. Jego sumieniu pozostawiamy rozstrzygnięcie, czy pełniąc ją, wykazał się satysfakcjonującą aktywnością na rzecz klubu.

Kiedy dziś myślimy o Lechii, nie można bowiem zapominać o 50 członkach biznes partner klubu, innych kilkunastu osobach z zarządu stowarzyszenia OSP Lechia, prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, Jarosławie Czarnieckim i Tomaszu Matulańcu - którzy z ramienia prezydenta Adamowicza tworzyli pierwszy zarząd klubu, Jacku Kurskim, prezesach miejskich spółek - Zbigniewie Maksymiuku, Jerzym Zgliczyńskim, Dariuszu Sylwestrzaku, Adamie Jaśkowskim, ambasadorze Lechii Janie Krzysztofie Bieleckim, prezesach Energi, Grupy Lotos i wielu innych osobach, często bezimiennych. Krótko mówiąc, o ludziach, którzy także położyli podwaliny pod sukcesy Lechii Gdańsk i sprawili, że klub w ostatnim dziesięcioleciu odbudował się. Przeszedł drogę od boisk A klasy, w miejscowościach, o których mało kto słyszał, do najwyższego szczebla rozgrywek piłkarskich w Polsce.

To też pokazuje, że Lechia to dobro wspólne całego Pomorza, a nie pojedynczych osób. Ta świadomość zawsze jest obecna w działaniach obecnego zarządu, czy się to komuś podoba, czy nie.

Niestety, w swojej krytyce pan Krawczyk dopuścił się też znacznego wypaczenia słów prezesa Macieja Turnowieckiego, przypisując mu stwierdzenie, że ťLechia to samograjŤ. Takie słowa nigdy nie padły. Jedyne stwierdzenie w tej materii dotyczyło tego, że wydawało się, iż po ubiegłym, obiecującym sezonie, sport w klubie stał się samograjem. A to znacząca różnica.

Na koniec wreszcie słowo o utracie kontaktu z rzeczywistością zarządu Lechii. Ze szczerym zdziwieniem przyjmujemy fakt, że pan Krawczyk tak chętnie sięga do tego typu argumentów. Może i efektownych, chętnie podchwytywanych przez media, ale niestety nieniosących ze sobą żadnej merytorycznej treści, a raczej ładunek emocjonalny, kojarzony z atmosferą korytarzy sejmowych. Czy do tego chcemy sprowadzić dyskusję o Lechii?

Mamy świadomość tego, jak wiele pracy przed nami, jak i tego, że przydarzają się nam błędy. Ale nie popełnia ich tylko ten, kto nic nie robi. Dlatego zarząd klubu pragnie zapewnić o gotowości do rozmów i współpracy z każdą osobą czy firmą, której na sercu leży dobro Lechii, rozwój spółki i piłki w naszym mieście. Nawet jeśli dziś nasze stanowiska w tej kwestii są odmienne".
16 stycznia 2012, 11:38 / poniedziałek
O kurwa, zarząd otworzył mi oczy. Klub sie rozwija, budżet coraz większy, dług... jaki kurwa dług ? Istna roztropność ! DZIĘKUJĘ ZARZĄDZIE ZA WSZYSTKO !
16 stycznia 2012, 11:47 / poniedziałek
Mowa wiatr Turnowiecki! Przypomina głośne szczekanie zza płota. Fakty są takie, że tylko gadacie, a wizerunek klubu upadł pod waszymi rządami, mało tego upadły finanse, Lechia popadła w karczemne długi i za długi została sprzedana. Miotacie się i to jedyne na co was stać. Wiem teraz czemu ludzie, piłkarze z tego klubu chcą odejść i odchodzą, jeśli polemika z wami przypomina tą wyżej.
Z wami trzeba już nie słowem ale młotem rozmawiać.
16 stycznia 2012, 11:49 / poniedziałek
Fajny jest ten akapit z Energa. Fakt faktem ze pomogla ale szkoda ze nie napisali ile hajsu im jeszcze wisza
16 stycznia 2012, 13:15 / poniedziałek
To nie tylko szczekanie, ale gryzienie ręki która go karmiła. Takie psy umieszcza się w schronisku albo usypia.
16 stycznia 2012, 14:47 / poniedziałek
Najlepsze bedzie jak nasz kochany zarzad wyznaczy spotkanie z nami kibicami i pochwali sie swoimi osiągnieciami. Bardzo chetnie zadam kilka pytań. Jak pamietam LWY miały organizowac takie spotkania.
17 stycznia 2012, 14:42 / wtorek
Ja zupelnie nie wiem o co chodzi z tym Kucharem. Kazdy kto prowadzi nawet malutki biznes wie ze by zaczac trzeba miec kapital by zainwestowac. Kuchar kupil udzialy i....skonczyly sie inwestycje. Przeciez majac jakikolwiek biznes trzeba go ulepszac, dazyc do tego by osiagal jak najlepsze wyniki. To naturalne dazenie inwestorow na wolnym rynku. Kuchar jakby przeczy tej zasadzie i sytuacja finansowe go widac malo interesuje. Zreszta jego spolki tez robia bokami. Taki z niego inwestor jak z koziej dupy trąba. Niech lepiej sprzeda te udzialy do Drutexu. Tam przynajmniej wiedza na czym polega biznes i inwestowanie.
18 stycznia 2012, 16:21 / środa
nareszcie jakaś reakcja na kompromitacje zarządu i kuchara
inna sprawa co z tego wyjdzie :/
z pierwszej strony lechia.gda.pl
odnośnik
"Prezydent Adamowicz zlecił kontrolę w Lechii"
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz na swoim blogu wyraził zaniepokojenie sytuacją w Lechii Gdańsk. W swoim wpisie ujawnia m.in., że zlecił miejskim finansitom sprawdzenie dostępnych dokumentów Lechii S.A i Lechii Operator, by sprawdzić faktyczny stan obu spółek.
18 stycznia 2012, 16:50 / środa
Coraz ciekawiej się robi. A w klubie Wszyscy zadowoleni z siebie chyba nie widzą żadnego problemu.
Przy okazji Petar Pavlović nie podołał testom w Lechii.
18 stycznia 2012, 17:20 / środa
Jeszcze sie musza Lwy wypowiedziec na temat tego dramatu.
18 stycznia 2012, 17:53 / środa
Może przeczytali powyżej zamieszczone posty nt. kreatywnej księgowości w kontekście LG
18 stycznia 2012, 18:24 / środa
no proszę prezydent się zainteresował... musiał coś zrobić, bo jak by to padło, to by dostał rykoszetem. no ale dobrze się stało.
18 stycznia 2012, 18:39 / środa
Pilka nozna to najczesciej dzialalnosc deficytowa. Praktycznie nie ma na swiecie klubu ktory przynosi zyski finansowe. Powodem sa glownie wyngrodzenia pilkarzy. Jeżeli mówi sie o dochodach klubow, o ich wartosci to na mysli ma sie przychody a nie zyski rozumiane jako przychody minus koszty.
Oczywiscie nie znaczy to, ze z pilki nie mozna czerpac korzysci. Kwestie wizerunkowe i marketingowe sa trudne do wyceny ale moga byc niebagatelne. Inna sprawa to sama frajda posiadania klubu pilkarskiego, budowania i kibicowania. Szczerze nie wiem wjakim celu Kuchar kupil udzialy w Lechii.
18 stycznia 2012, 18:58 / środa
Mechanizm Kuchara jest znacznie prostszy niż wększości się wydaje. Opluwany przez wielu Budyń się prawdopodobnie połapał.
Wg mnie Wrocławskie Centrum Finansowe (czy jak tam sie zwie) jako udziałowiec Lechii POŻYCZA kasę Lechii (źródeł nie pamietam , było to w necie ). Jako instytucja finansowa prawdopodobnie ma do tego prawo. Tak powstaje zobowiązanie (dług) Lechi wobec Kuchara , a Lechia ma NIBY kasę na działalność. Kuchar nic nie straci , Lechia pożyczkę musi spłacić , nawet kosztem sprzedaży piłkarzy.
Jeśli komuś sie wydaje że cała kwota ze sprzedazy Traore pójdzie na wzocnienia to jest w błedzie , lwia część pojedzie do Wrocka jako spłata pożyczki.
Kuchar potrzebował tylko odpowiednich marionetek w zarządzie i kilku zagorzałych wodzirejów wśród kibiców aby medialnie skierować problemy w inną stronę, szkoda tylko że min. oberwał przy tym tak bardzo znienawidzony przez wielu Kafar .
Dzisiaj Lechia ma już długi 10-15 mln ( na poczet przyszłych zysków ) , Lechia Operator tylko 280tys do miasta , pytam się jak ? 8 meczów (nie pamietam dokładnie ) x 14 tys luda (średnio) x 17 zł (śr.bilet) wynosi blisko 2 mln PLN przychodu z biletów . Nikt mi nie powie , że nie mamy kasy na zapłatę do miasta za dzierżawę PGE Arena. Owszem koszty są , tylko czy zeżarły 1,7mln.
18 stycznia 2012, 19:18 / środa
Powyższy wpis jest uogolnieniem i przy okazji pokazuje schemat. Kuchar dla Lechii jest bankiem, pogotowiem kasowym na określona porę wtedy, kiedy akurat ma wolne środki to je daje. Na procent. A zarząd Lechie zadłuża.
I konkluzja jest taka. Co to kurwa ma za znaczenie, czy Lechia ma dług u Kuchara czy w banku czy w Enerdze czy w skarbówce czy u Zablockiego? Ma dług!
A to ze u Kuchara, dlatego wlasnie grubasy z zarządu są kryci! Bo biorą nie od podmiotu niezwiązanego ze spółka ale od głównego udziałowca. A od niego
Przecież można brać i brać i brać! Bez konsekwencji, przecież kasa jest.
Ktoś musi przerwać to błędne koło! Bo nie mam wątpliwości, ze dla Kuchara Lechia to lokata życia, byle by tylko........pożyczala.
18 stycznia 2012, 19:32 / środa
Chcialbym zobaczyc mine trurnowieckiego, hjenka no i oczywiscie kuchara ktorzy obrosli w piora i klada lache kibicow, kiedy Ci zaczeli by bojkotowac, blokowac glownych sponsorow. Na kolanach by blagali i w zebach by zawodnikow przynosili.
18 stycznia 2012, 20:02 / środa
"Fakty są takie, że rok rozliczeniowy Lechii S.A. (1.07.2010 – 30.06.2011) kończy się sporą stratą – ponad 10 milionów złotych."

Szczerze, myślałem, że dług urósł głównie w tej rundzie z braku wykupionych lóż. A to jednak już przed sezonem była mega lipa
18 stycznia 2012, 20:11 / środa
no i mamy odpowiedz odnośnik
18 stycznia 2012, 20:20 / środa
PS Co do tej Lechii Gdańsk, to żebyście się nie zdziwili... :)

ANDRZEJ IWAN

na weszlo.com
18 stycznia 2012, 20:24 / środa
To jest cyrk, tylko mało śmieszny...
18 stycznia 2012, 20:25 / środa
dokladnie:

PS Co do Wojciechowskiego i Lechii Gdańsk, to żebyście się nie zdziwili... :)

odnośnik
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.323