Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024

Lechia - marketing

strona 1/4

25 lutego 2012, 16:29 / sobota
Jak wiadomo powszechnie, coś takiego jak promocja naszego klubu umarła po pierwszym meczu na PGE a frekwencja na ostatnich meczach była porównywalna do Tragutta, spodziewam się, że będzię tylko gorzej, patrząc na obecny poziom piłkarski naszej drużyny, naprawdę ciężko to oglądać, nawet tym którzy są z Lechią od lat, nie mówiąc o nowych kibicach których ten stadion potrzebuje. Kilka tygodni temu dorwałem gdzieś na necie artykuł o tym ile stadion przynosi strat a jest to dość pokaźna liczba. Dlatego dziwi mnie coraz bardziej to jak bezczelnie zadufani w sobie są ludzie odpowiedzialni za marketing... kilka miesięcy temu zaproponowałem pewien rodzaj promocji naszego klubu opierający się na współpracy z firmą Lotos wymagający praktycznie nikłego wysiłku, treść maila zaprezentuję poniżej, wysyłałem go wielokrotnie do działu odpowiedzialnego za marketing oraz do zarządu klubu. Nie otrzymałem jakiejkolwiek odpowiedzi, nawet takiej żebym tym pomysłem się podtarł. Treść maila

-------------------------
Witam,
Jako wieloletni kibic Lechii Gdańsk, oraz klient stacji benzynowych Lotos, wpadłem na pomysł promocji naszego klubu jak i zacieśnienia współpracy z sponsorem - firmą lotos.
Mianowicie w tej sieci stacji benzynowych działa program lojalnościowy pod nazwą Lotos Navigator - za nabycie odpowiedniej ilości paliwa lub zakupy w sklepie, klient otrzymuje punkty nawigator które może wymieniać na nagrody.
Już za 2-3 tankowania do pełna można odebrać nagrody o wartości ok 20 zł, tu zrodził się mój pomysł, aby punkty te wymieniać na bilety meczowe naszego klubu. Forma realizacji nie odbiegałaby od wymogów Lechii - odbiór biletu w wysepce/kasach stadionu za okazaniem wydruku z jednorazowym kodem ze stacji.
Sam odbierałem już tam nagrody i sądzę, że dla firmy Lotos wprowadzenie takiego systemu nie wiązałoby się z jakimikolwiek utrudnieniami w jego wdrażaniu.Określenie odpowiedniej liczby tych punktów, i wybór trybuny na którą to bilety by przysługiwały (sugeruje miejsca na obrzeżach trybuny żółtej - 13,18,19,20, S,N,T) leżałoby w Państwa kompetencji. Biorąc pod uwagę to, iż wyniki sportowe są jakie są, frekwencja z meczu na mecz spada, a jest trochę krzesełek do zapełniania, pomysł ten mógłby poprawić promocję naszego klubu wśród osób nieuczęszczających lub bardzo rzadko przychodzących na mecze. Naliczyłem przeszło 21 stacji Lotosu w Gdańsku jak i przychylnych naszemu klubowi miejscowościach. Promocja ta byłaby korzystna dla obu stron - Lotosu, który zyskałby nową drogę promocji swoich paliw i produktów (np. pod hasłem "Lechia jeździ na naszych paliwach") oraz naszego klubu, który uzyskałby nowych sympatyków.
Tutaj zamieszam link programu nawigator odnośnik .

Czekam na odpowiedz w tej sprawie - chętnie pomogę sugerując drogę realizacji tego pomysłu.
Pozdrawiam
-------------------------------------------------
Pomysł można rozszerzyć o stworzenie mini wysepek (pudeł z gadżetami) Lechii na stacjach jak i na wiele innych różnych możliwości. Proszę o opinie na ten temat...
25 lutego 2012, 16:34 / sobota
o ile sie nie myle to taki pomysl juz byl ale kiedy lotos jeszcze nie byl naszym sponsorem a to ze Ci nie odpowiadaja to normalne. Nie jestes "przyjacielem" Lechii Gdańśk. Szkoda tylko ze pod kazdym oswiadczeniem jakis matol wstawia kwestie "zapraszamy wszystkich chetnych do wspolpracy" chyba ze maja na mysli wolontariat na rzecz klubu
25 lutego 2012, 16:36 / sobota
Chłopie obudź się, piszesz o rzeczach których nie ma "Marketing w Lechii". W naszym klubie takie coś nie funkcjonuje.
25 lutego 2012, 17:23 / sobota
Pomysł jak najbardziej trafiony. Spróbuj napisać do Lotos Paliwa, a dodatkowo do Grupy Lotos, może tam sa bardziej rozgarnięci.
25 lutego 2012, 18:13 / sobota
chłopie napisz do yeti. on ci prendzej odpowie niż marketing Lechii Gdańsk. z nierządem to samo.
25 lutego 2012, 18:39 / sobota
Co prawda na Lotos-ie nie tankuje ale pomysł wydaje się być dobry.
25 lutego 2012, 19:09 / sobota
marketing? jaki marketing:D

chociaż musze przyznać, że ciągle w radiu słychać reklamy karnetów, i widziałem w róznych dzielnicach plakaty, których wczesniej nie widziałem:]
25 lutego 2012, 19:09 / sobota
To mogłoby chwycić. Myślę jednak, że takie sprawy trzeba bezpośrednio kierować do osób odpowiedzialnych za te kwestie. Mogę podać namiary na osobę, fachowca w dziedzinie PR, którego firma doradza Lotosowi. Mój gg 1414834
25 lutego 2012, 19:36 / sobota
a właśnie, ostatnio przecież zapowiadali że oplakatują Gdańsk i będzie kilka bilbordów plus reklamy w tvp3 Gdańsk i radio Gdańsk, ktoś coś widział lub słyszał ? Czy to były kolejne kity wciskane nam ?
25 lutego 2012, 19:38 / sobota
Ja widziałem plakaty, żeby karnety kupować.
25 lutego 2012, 19:40 / sobota
A na jaki adres to wysyłałeś?
25 lutego 2012, 19:58 / sobota
Ja ostatnio w radio tez slyszalem "Pawel Janas i kapitan zespolu Lukasz Surma zapraszaja wszystkich kibicow by goracym dopingiem wspomogli w meczach Bialo Zielonych! Bilety, Karnety juz w sprzedaży! Oni juz wybrali ! Dolacz i ty!"
25 lutego 2012, 20:21 / sobota
Tak na pewno jak ktos zobaczy plakat to od razu poleci i kupi karnet.
Najlepsza reklama to dobra gra kopaczy a jaki jest koń to każdy widzi....macie ludzi za idiotow?Zeszło niecale 3 tysiace to i tak duzo jak na tę padlinę.Dzisiaj kupiłem choc jeszcze do wczoraj pyszczyłem ze nie będę sponsorował grubasów;-)
25 lutego 2012, 20:31 / sobota
To w Lechii jest marketing? To warto wiedzieć;D
Pomysł fajny z Lotosem..
Dziś słyszałem w Radiu Gdańsk reklamę zachęcającą aby zakupić karnet, bilet na mecz Lechii- ta reklama trochę zawiłą, ale grunt że jest. Co do plakatów to są, ale przeciętny Gdańszczanin który będzie chciał iść na mecz z tego plakatu nic nie wyciągnie.. Takie jest moje zdanie.
25 lutego 2012, 20:52 / sobota
pomysl spoko- na pewno prznajmniej do rozwazenia przez cywilizowanych marketingowcow. niestety w dziale marketingu Lechii, mimo tego ze zatrudnia 10 osób, brakuje profesjonalistów. jedyne co sa w stanie wymyslic to billboardy i wyspy. Na wyspach sprzedawane sa rozne durne gadzety ktore pewnie wszystkie razem przynosza miesiecznie dochod netto na poziomie dniowki Razacka.
stary szkoda czasu i dobrych checi na tych zadufanych w sobie amatorow. im robi to ze na pge arenie czuja sie jak u siebie "bo tak ladnie jest dzieki nam".
nie licz ze wielki moznowladca z marketingu odpowie śmieciowi- kibicowi, ktory jest tylko niepotrzebnym, narzekajacym kolem u wozu. wypierdolic wszystkich kibicow z pge i bedzie spokoj. oby pensja byla.
25 lutego 2012, 22:18 / sobota
Podszedłem do "propozycji" od dupy strony. I co wyszło? Ano - STRATY.
Straty finansowe dla LO z dnia meczu. Frekwencja może by lekko skoczyła, ale kibic "za free" Lechii nie interesuje.

Wielu z nas (stałych bywalców BA) tankuje paliwo, m.in. na Lotosie. Młodzież niekoniecznie, ale już ich rodzice, dziadkowie, wujkowie, cioteczki i reszta rodzinki zapewne tak. Część do dzisiaj wydających kasę na bilet przerzuciłaby się na tą formę wejścia na BA za free - zwłaszcza przy takiej padace serwowanej nam przez kopaczy.
Niewykluczone, że powstałby "czarny rynek" paragonów Lotosu.

Zyskałby Lotos, Lechia tylko straciła. Ale sama idea jest OK.
27 lutego 2012, 00:40 / poniedziałek
Dzięki za wszelkie wpisy, mam nadzieje, że ten pomysł nie zdechnie - odezwę się, cenne uwagi od MarkaM - prostuje, nic w Lotsie za darmo, każda głupi nagroda jest rozliczna, nikt nie sponsoruje tych nagród, one są wliczone w koszty paliwa i my płacimy za to, co lotos daje w punktach, także kwestia uzgodnienia ceny biletów miedzy Lechią a Lotosem nie leży już w naszej kompetencji - to już dola zarządu ile punktów za bilet...
4 kwietnia 2012, 15:43 / środa
odnośnik

No i pojedzie sobie na Ukraine Justynka lat 15
Słabe te hasła, jestem ciekaw kategorii wyboru najlepszych, żeby się czasem nie okazało że to nie dzieci rodziny zarządu albo sponsora.
4 kwietnia 2012, 18:25 / środa
Zacznijmy od tego, że Justyna lat 15 nie ułozyła takiego hasła tylko zrobili to za nią rodzice, a zresztą to konkurs w którym każdy miał szanse więc jeżeli uważasz, że słabe te hasła to nic nie stało na przeszkodzie żebyś ułożył lepsze ;)
4 kwietnia 2012, 20:32 / środa
„Moc Powerade, siła Lechisty, Świetny mecz? Oczywisty! Piłka nożna, to jest to, Lechia Gdańsk, kocham ją!”

Uważasz, że takiej prostej rymowanki nie jest w stanie wymyślić 15-latek? Nie wiem, szkołe dawno skończyłem, ale wtedy to w tym wieku pisaliśmy wiersze i eseje na j. polskim. A taką rymowankę to chyba 2-3 klasista dałby radę napisać. Bez przesady.
4 kwietnia 2012, 21:09 / środa
O to chodzi że ułożyłem, nie tylko jedno hasło i nie uważam żeby były gorsze a wręcz przeciwnie. Zdawałem sobie sprawę że konkurs może być ustawiony ale nie tak żeby na EURO pojechały dzieci/młodzież. Miałem nadzieję że jak nie za treść hasła to chociaż "jury" by miało na względzie kibiców kupujących karnety od czasów pamiętnych dziurkowanych karnetów.
4 kwietnia 2012, 23:06 / środa
"finalisci beda musieli pokonac slalom pilkarski i wykonac strzal na bramke w jak najkrotszym czasie"

gdyby ustawiali nie robili by takiej 2 tury konkursu, i nie marudz ale co jak co ja bede trzymal kciuki za 15 letnia Justyne
27 lutego 2015, 10:42 / piątek
Panowie, orientujecie się czy Lechia ma w swojej ofercie pocztowki z zawodnikami albo karty kolekcjonerskie typu Panini?
27 lutego 2015, 13:22 / piątek
Karty istnieją, bo były takie rozdawane i podpisywane na spotkaniach z zawodnikami, nie wiem niestety czy są już dostępne w normalnej dystrybucji.

odnośnik
2 marca 2015, 15:54 / poniedziałek
Podobno w tym miesiacu maja być naklejki, które będą pasowały do Indeksów Lechisty. Więc może i karty będą.
10 marca 2015, 15:45 / wtorek
Może kogoś interesuje - dwie koszulki w zasadzie w cenie jednej:

odnośnik
16 lipca 2015, 20:37 / czwartek
odnośnik

Jakie sektorówki zakładowe czy zorganizowany doping? Kurwa pojebało tam kogoś w klubie.
Mam nadzieje, że ktoś szybko takiej grupie wybije pomysł(lub zęby) by bezcześcić nasz HERB na jakimś gównie. Widać napływ żydowskiego nasienia Michnika do klubu co za złotówki z biletów wszystko zrobi.

Kiedy spotkanie otwarte? Miało być przed rozpoczęciem sezonu...
16 lipca 2015, 21:55 / czwartek
Może jeszcze kurwa niech będzie pirotechnika pracownicza? i sektorówki jebać firmę a, tylko firma b? Chyba komuś się coś w dupie popierdoliło...
16 lipca 2015, 21:58 / czwartek
Wy koledzy odstawcie mocarza pls.
16 lipca 2015, 22:03 / czwartek
Nie wierze ...
Tekst o zabieraniu sektorówek zakładowych i prowadzenia zorganizowanego zakładowego dopingu zniknął ze strony Lechia.net jak i Lechia.pl... Kurwa normalnie jaja. Pewnie będzie że chochlik wdarł się w tekst .

myślałem że Lechia.net to strona prowadzona przez kibiców ?
16 lipca 2015, 22:07 / czwartek
Z filmiku odnośnie meczu Lechia Juventus (nie sparingu ;)) wynika że 5000 biletów było rozprowadzonych w "wolnej" sprzedaży (kto trochę łyknął komunizmu wie jak wy to wyglądało) reszta rozeszła się na zamówienie zakładów pracy.
Teraz Lechia chce zwiększyć frekwencję poprzez grupy z zakładów pracy, co w tym złego? Że kibiców będzie więcej?
16 lipca 2015, 22:11 / czwartek
No tak. Od dłuższego czasu obserwuję dział marketingu i widzę, że komuś nieźle pierdoli się damskiej głowie. Agnieszka czy jakoś tak, bo domniemuje, że to coś jest tam za to odpowiedzialne. Pierw dojebali ceny biletów i karnetów dla wiernych kibiców w górę, a teraz opierdalają bilety po 15 zł kolejny raz udawadniając,że najłatwiej i najlepiej dojebać tym co są od zawsze. Rozdajecie bilety kosztem najwierniejszych? Jaką mamy mieć motywację do kupna karnetów? Co mamy w zamian? Koszulkę za 129 zł, których było kilkanaście sztuk? Czy wy jesteście niepełnosprawni umysłowo????
Mam głęboką nadzieję, że odbędzie się tradycyjne spotkanie kibiców z przedstawicielami klubu i ta osoba, która wymyśla te popierdolone rzeczy będzie miała odwagę się przed nami tłumaczyć.
PS Do idioty i kretyna, który dał pomysł z flagami zakładowymi. Jak chcesz chuju jeden nosić flagi zakładowe to zapierdalaj na wiec 1 majowy. To jest Lechia i jak ci się nie podobają trybuny to po prostu WYPIERDALAJ.
16 lipca 2015, 22:14 / czwartek
Dżihad, szkoda, że zrobiłeś screena lub nie wkleiłeś tekstu jakie to durne pomysły mają ludzie w naszym klubie :(
16 lipca 2015, 22:21 / czwartek
Hehe prawda świeta prawda.Lepiej tego bym nie ujął:-) a swoja droga to kurwa czasy coraz bardziej pojebane, wynalazki na forum, na stadionie, w pracy kurwa wszedzie...no na szczęscie nie wszyscy:-)
pozdrawiam!
16 lipca 2015, 22:25 / czwartek
Prawda: 1945% poparcia. Wiernych kibiców Lechia ma w głębokim poważaniu.
16 lipca 2015, 23:31 / czwartek
Mam nadzieję, że na spotkaniu otwartym będzie kretyn/kretynka odpowiedzialny/a za te chore pomysły. Pierdolnij baranka w ścianę i się nie wpierdalaj więcej z chorymi pomysłami w naszą Lechię.

Ładnie się popierdoliło. Ceny biletów w górę, karnety w górę, a zniżeczki dla zakładów pracy...
16 lipca 2015, 23:35 / czwartek
Dzięki Bogu ktoś to jeszcze poza mną widział, bo te zakładowe sektorówki to taka abstrakcja, aż sam uwierzyłem że to wymysł mojej wyobraźni :)
W klubie mają chyba nowego dopalacza bo ten co to wymyślił to ma tak przeczesany łeb, że tylko lewatywa mózgu go uratuje.

Wyraźnie widać że wirus JUDE ZEITUNG zaszczepiony w klubie zbiera plony.
19 lipca 2015, 17:53 / niedziela
"własny zakładowy doping" i "zakładowe sektórówki"
1 maja? buhaha
odnośnik
19 lipca 2015, 18:16 / niedziela
ja bym dorzucił kilka transparentów, w stylu:
"uśmiech naszego dziecka, premią za trud wychowawczy" czy
"wróg cię kusi coca-colą"
i to byłaby powtórka...wcale nie z rozrywki
19 lipca 2015, 21:47 / niedziela
Proponuję by na naszej zakładowej sektorówce były wizerunki przewodników pracy z naszego zakładu!

Patronem akcji będzie Dariusz bokser i jego koledzy, co chcą adoptować wspólnie kilkoro dzieci.
19 lipca 2015, 21:54 / niedziela
Niech pomysłodawca/pomysłodawczyni idzie z nimi.....najlepiej w chuj albo w pizdu.
19 lipca 2015, 23:02 / niedziela
Dżihad

Lechia.net to portal kibicowski. I jutro ukaże się w nim tekst, który rozwieje Twoje wątpliwości.
20 lipca 2015, 03:30 / poniedziałek
Już widzę minę Ryszarda S. zacierającego dziarsko ręce w oczekiwaniu na wydawanie zakazów zakładowych!
20 lipca 2015, 19:59 / poniedziałek
nie ma to jak płatna prezentacja drużyny ;/
20 lipca 2015, 20:02 / poniedziałek
Do tego prezentacja 5dni po meczu ligowym rozegranym...w Gdańsku. To jest normalne :D ?
21 lipca 2015, 16:05 / wtorek
Lisie z Lisewa - dalej sobie piknikuj - do swojego projektu dodaj jeszcze buźkę Iwony Guzowskiej do kompletu z rękawicami bokserskimi.
21 lipca 2015, 21:27 / wtorek
Sarkazm: piękna sprawa... niestety nie wszyscy chwytają.
21 lipca 2015, 21:53 / wtorek
Pyrek: czytanie miedzy wierszami oraz inne parafrazy są ważne w życiu codziennym ,ale Ty wyjątkowo nie załapałeś Pana Lisa z Lisewa!!!
W ogóle nic nie załapałeś...
PS. a skrtytożerczym parówkożercom MÓWIMY STANOWCZE NIE i od NASZEJ LECHII TEŻ ODPIERDOLCIE SIĘ!!!
Klasa robotnicza, klasa polityczna, klasa czerwona, klasa upadła...
a gdzie nasza LECHIA, gdzie NASZ HONOR?!
22 lipca 2015, 13:00 / środa
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
22 lipca 2015, 13:09 / środa
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
 
1 2 3 4
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.029