Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024

1 MARCA DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH!

strona 1/2

26 lutego 2012, 12:55 / niedziela
Zapraszamy do uczczenia Dnia „Żołnierzy Wyklętych” 1.03.2012 r.

Jednym z wielu organizatorów jest Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk “Lwy Północy”

Uroczystości rozpoczną się o godz. 17.00

na Cmentarzu Garnizonowym (k.Bramy Oliwskiej) w Gdańsku

w planie m.in. Apel Poległych i złożenie kwiatów.

Ok. godz.17.45 w Marszu Pamięci przejdziemy do kościoła p.w. św. Brygidy.

O godz. 18.30 - Msza Święta w intencji „Żołnierzy Wyklętych” i Ojczyzny.

odnośnik

WIELKA POLSKA NA WIEKI !
27 lutego 2012, 09:44 / poniedziałek
Chcieli by Polska byla czysta jak lza...

Czesc i chwala bohaterom !!!
27 lutego 2012, 13:12 / poniedziałek
Ciekawa impreza w Mławie się zapowiada:

odnośnik
27 lutego 2012, 21:29 / poniedziałek
27 lutego 2012, 22:57 / poniedziałek
O gdańskich uroczystościach: odnośnik
27 lutego 2012, 23:14 / poniedziałek
Super sprawa. Bardzo dobra inicjatywa.
Jak przejeżdżałem przez Prabuty, przykuł moją uwagę graf dotyczący Żołnierzy Wyklętych.

Jak My nie będziemy pamiętać o bohaterach narodu Polskiego to zostanie to zatracone przy dzisiejszych mediach i całej kulturze masowej.
27 lutego 2012, 23:26 / poniedziałek
Graf z Prabut rzeczywiście przedni:

odnośnik
27 lutego 2012, 23:41 / poniedziałek
Dokładnie o ten mi chodziło ;)
28 lutego 2012, 00:29 / wtorek
Pytanie tylko skąd data 1953? Ani to data śmierci mjr. Łupaszki, ani data ostatecznego rozbicia 5 Wileńskiej Brygady AK(1952) ani data śmierci ostatniego partyzanta...
28 lutego 2012, 19:48 / wtorek
Mam nadziej, że zaprezentujemy się podobnie jak podczas obchodów Stanu Wojennego...oby...W obchodach patriotyczny powinniśmy w kraju przewodzić !!!
Na pohybel czerwonej hołocie.
28 lutego 2012, 23:06 / wtorek
Jeśli ktoś chce się dowiedzieć kim byli warto przeczytać odnośnik
29 lutego 2012, 10:47 / środa
Buziek, spytałeś: „Pytanie tylko skąd data 1953? Ani to data śmierci mjr. Łupaszki, ani data ostatecznego rozbicia 5 Wileńskiej Brygady AK(1952) ani data śmierci ostatniego partyzanta...”

Buziek, data 1953 jest jak najbardziej słuszna, chociaż oczywiście umowna. Używana jest przez większość historyków jako zakończenie antykomunistycznego zbrojnego powstania. Wtedy bowiem nastąpił faktyczny koniec zorganizowanej i czynnej antykomunistycznej partyzantki. Przestały działać ostatnie zbrojne oddziały (pod koniec 1952 oddział Kazimierza „Huzara” Kamieńskiego na Podlasiu, a ostatni był chyba oddział porucznika Wacława „Puszczyka” Grabowskiego rozbity w lipcu 1953 pod Mławą). Po 1953 roku ukrywały się już tylko pojedyncze osoby.
29 lutego 2012, 11:10 / środa
Dobry tekst znalazlem na salon 24
komentarz redakcyjny autorstwa S. Blumsztajna:

"Zawsze ci sami: "żałobnicy smoleńscy", skrajna nacjonalistyczna prawica (ONR, Młodzież Wszechpolska, NOP), kluby "Gazety Polskiej", patriotyczni kibole, nieodzowny profesor Jan Żaryn. I oczywiście działacze PiS. Konsekwentnie próbują zawłaszczyć wszystkie patriotyczne symbole i zbudować swoją, "prawdziwie polską", wersję najnowszej historii. W tej wersji bohaterami są tylko ci, którzy do komuny strzelali - reszta to zdrajcy."

Jak widać, Sewek bardzo tęskni do spokojnych lat 90. kiedy do oddawania hołdów Żołnierzom Wyklętym, nikt "normalny" się nie palił. Wszelkie próby tego rodzaju akcji były gaszone już w zarodku. Tymczasem dziś do "faszystów" wysławiających wrogów niegdyś odbudowującej się Polski, dołączyli inne oszołomskie grupy z kibolami, moherami i pisowcami na czele.

Sewek swój alarmistyczny, gorzki tekst kończy słowami:

"I zapalając świeczkę na grobie jakiejś stalinowskiej ofiary, będziemy się teraz zastanawiali, w czyim imieniu i komu to służy."
i CALY TEKST Święto Żołnierzy Wyklętych. Dylemat S. Blumsztajna.
odnośnik
,
29 lutego 2012, 21:01 / środa
Pierdolona kurwa zydowska!
1 marca 2012, 10:01 / czwartek
O czym ta LAJZA ma pisac ? Moze o tym , ze tatus przed wojna zostal skazany prawomocnym wyrokiem Sadu na kare wiezienia, za dazenia do oderwania od Polski Galicji i Wolynia ,albo o mamusi ktora pisala piosenki pochwalne na rzecz towarzysza STALINA !
Najlepiej upolitycznic to PIEKNE SWIETO i w znacznym stopniu po problemie .

ZOLNIERZE WYKLECI TO CZESC SPOLECZENSTWA KTORA SIE NIE ZGODZILA NA ZMIANE OKUPACJI , z hitlerowskiej na sowiecka , a co za tym idzie na GWALTY ,RABUNKI I MORDERSTWA !

CZESC I CHWALA BOHATEROM !!!
1 marca 2012, 13:17 / czwartek
Prezentacja pseudopiłkarzy lub możliwość upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych - wybór chyba jest prosty.
1 marca 2012, 19:28 / czwartek
Frekwencja na Marszu niezbyt liczna, ale Ci co mieli być to byli. Cześć i Chwała Bohaterom!
1 marca 2012, 19:36 / czwartek
Było godnie i tak jak być powinno więcej osób niż rok temu. Jest progres;) Gdyby nie prezentacja "zespołu" może by było więcej ludzi..
1 marca 2012, 20:11 / czwartek
pod wrażeniem jestem wypowiedzi przedstawiciela IPN ,który podkreślił jak wielki wkład mają kibice w propagowaniu prawdy w dzisiejszych czasach .

Coraz więcej nas jest na takich spotkaniach , widać że praca u podstaw przynosi efekty .
1 marca 2012, 20:29 / czwartek
Moim zdaniem na tym marszu powinni znalezc sie tez nasze "wklady",moze by zrozumieli jak wielka historie prezentuje nasza Lechia,i jak trzeba Nasz klub reprezentowac!
1 marca 2012, 20:46 / czwartek
Klub powinien sam wyjsc z inicjatywa, ze wczesniej zrobi prezentacje a po prezentacji wszyscy jada na obchody, ale czego ku... oczekiwac po nich?
1 marca 2012, 20:56 / czwartek
Mihal, klubowi korona by z głowy nie spadła jakby ta obsraną prezentację zrobili jutro!
1 marca 2012, 21:00 / czwartek
Korona by im nie spadła ale im zależało na tym , żeby prezentacja miała charakter sielanki i super show ,nie zależało im żeby przyszło dużo prawdziwych kibiców, którzy mogliby swoimi okrzykami w kierunku wkładów i trenera zburzyć ten jakże festynowy klimat
1 marca 2012, 21:15 / czwartek
Panowie nie ma sie co ludzic, jeszcze w 3 albo 4 lidze takie rzeczy bylyby mozliwe, ale teraz? Teraz to liczy sie pieniadz i tyle.
1 marca 2012, 21:22 / czwartek
Frekwencja nie była zła - na cmentarzu prawie 500 osób (z czego kibiców około 150-200), na pochodzie już sporo mniej. Kto był powinien być dumny z tego.
Żal ściska że władze miasta nawet najmarniejszego urzędnika (z rzeszy kilku tysięcy urzędasów) nie wysłały z wiązanką. Dla mnie to kompromitacja...

Generalnie jednak słusznie zauważył któryś z przedmówców - z roku na rok jest nas coraz więcej i to bardzo cieszy. Cześć i chwała bohaterom!

ps. Podczas pochodu ze sklepu monopolowego naprzeciwko młyna wyskoczył jakiś długowłosy lewacki prowokator. Był to chyba właściciel sklepu... Odradzam tam zakupy...
1 marca 2012, 22:04 / czwartek
prezentując typowe dla tego środowiska konfidenctwo, rozmowa wychowawcza wskazana :)
1 marca 2012, 22:16 / czwartek
odnośnik zdjęcia z Wrocławia

Wrzucił ktoś gdzieś zdjęcia z Gdańska ?
1 marca 2012, 22:26 / czwartek
Fajne fotki z Wrocławia, można coś w tym stylu zrobić za rok u nas..
Widać, że obchody się rozkręcają bo Pani ze szczekaczką chciała iść chodnikiem a ktoś mądry sprowadził marsz na ulicę;)
Ten długowłosy to jak dziecko w podstawówce- "Proszę pani a kolega coś zrobił", reakcja tzw. "babć moherowych" bezcenna, najgłośniej krzyczały i miały pretensje do psów:)
1 marca 2012, 22:34 / czwartek
Foty będą na stronie Stowarzyszenia.
1 marca 2012, 22:35 / czwartek
W tym roku bylo nas kilka razy wiecej . To chyba najbardziej cieszy w tym pieknym dniu... Ci bohaterowie zasluzyli na duzy szacunek . Tak naprawde byli wzorem , inspiracja dla tych ,ktorzy w pozniejszych latch mowili wladzy ludowej NIE .

Mile bylo slyszec z ust TYCH ZOLNIERZY , ze sa gleboko wzruszeni nasza postawa .

Po drodze jak szlismy w marszu jakis pseudo - prowoktor dostal pare klapsow . Podobno glosno pytlal sie,gdzie mamy krzyz..
1 marca 2012, 22:41 / czwartek
Zajebista inicjatywa. Ten jebany blumsztajn ryja nie może cicho trzymać, żeby nie zaatakować wartości bliskich coś polskim patriotom.
2 marca 2012, 04:16 / piątek
2 marca 2012, 04:35 / piątek
TVP3 emituje w nocy prawdę o AK i NSZ-tach.
Może nie oglądałem w ciągu dnia, ale jakoś nie wierze ze puścili to wcześniej.
2 marca 2012, 04:47 / piątek
Jeśli mówisz o "Czy warto było tak żyć" S. Sojczyńskim ps. "Warszyc"(bo tylko to widzę w programie) i stworzonym przez niego Konspiracyjnym Wojskiem Polskim to już kiedyś TVP to emitowała. Jest również na YT dla nie-nocnych Marków odnośnik
2 marca 2012, 04:52 / piątek
Tak o tym mówie.
I tak samo o filmie "Historia Roja" który zrobiony juz dawno nie ma siły przebicia.
2 marca 2012, 07:44 / piątek
Chciałem iść za rok / jeszcze się nie oswoiłem z nowym świętem/ ale nie pójdę!
Jeżeli kaczor jest "żołnierzem wyklętym":
Zuzanna Kurtyka - żona zmarłego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem Janusza Kurtyki, szefa Instytutu Pamięci Narodowej - odczytała Apel Poległych; do listy żołnierzy podziemnych dodała prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
To ja dziękuję serdecznie.
2 marca 2012, 08:42 / piątek
lechuszka.......co?
h..uj ci w d..pe
teraz lepiej ?
2 marca 2012, 08:53 / piątek
Tak Lechuszka masz rację. Nie przychodź bo przecież jesteśmy bojówką pis-u i robimy co nam karzą. Byłeś tam zjebie czy wyczytałeś to w gównie wybiórczym ?
Kurwa że takie pokemony chodzą jeszcze po tym kraju i wypisują chuja warte bazgroły na forum Lechii. Wypierdalaj do KonDonka razem pobiegać w miesięcznicę oddania Bubla Narodowego ! Zawsze to jakiś sukces w potoku porażek.
2 marca 2012, 09:05 / piątek
GLG trochę opanuj swoje emocje,nie miejsce na takie słowa.Szczerze przyznam,że mnie też bardzo mocno się nie spodobało wymienienie w śród takich postaci Śp.Lecha Kaczyńskiego.Ja osobiście też nie brałem udziału w żadnych oficjalnych uroczystościach ze względu na pracę ale nie przeszkodziło mi to aby udać się miejsce pamięci i zapalić znicz.Wyraz twarzy ludzi to widzących uświadomił mnie jak nasze społeczeństwo jest ubogie w wiedzę na tematy historyczne że swojego regionu.
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!
2 marca 2012, 09:08 / piątek
Incognito, poczytaj inne wpisy pana R. -Lechuszki, to sam stwierdzisz że prognoza GLG jest uzasadniona. Nie wydaje mi się żeby miał ochotę uczestniczyć w święcie, raczej potraktował to jako kolejną okazję to swoich obraźliwych wynurzeń.
2 marca 2012, 10:46 / piątek
Tomaszu dobrze rozumiem nie poszedłeś bo Zuzanna Kurtyka gdzieś tam w Polsce do Żołnierzy Wyklętych dołączyła ś.p. L. Kaczyńskiego? Podasz mi wynik jutrzejszego meczu? Jak będzie się zgadzał to obiecuję ci odpalić połowę kasy od buka. Nie, nie, nie wróć ty chciałeś iśc za rok bo się jeszcze nie oswoiłeś... Może porozmawiaj z jakimś treserem który cie oćwiczy bacikiem byś się mógł oswoić? Trzeba mieć najebane by uhonorowanie bohaterów warunkować tym co ktoś gdzieś powiedział. O tekście Z. Kurtyki się nie wypowiadam bo to nie jest odpowiedni ku temu temat więc grzecznie proszę o ciach konwersacji z tym panem.
2 marca 2012, 10:58 / piątek
dajcie spokój z tą "prezentacją", pies im mordę lizał,
Lechia wczoraj była na cmentarzu garnizonowym,
co do ilosci ludzi na marszu . . . przynajmniej Ci z Naszych Żołnierzy który ja rozprowadzałem
to juz nie na ich zdrowie, nie na ich nogi takie przejście, trzeba ich było autami porozwozić pod sam dom, stąd dobre trochę i Ich i nas było mniej.
2 marca 2012, 11:07 / piątek
Za to, że wolnym chciałem być
ścigają mnie jak sfora psów
ci co na smyczy wolą żyć
i nie podniosą nigdy głów.
odnośnik
2 marca 2012, 11:21 / piątek
Trzeba przyznać, że we Wrocławiu to wyglądała naprawdę godnie...ale u nas wczoraj też nie było źle, a jestem pewny, że za rok będzie jeszcze lepiej; jak również na innych uroczystościach patriotycznych_ Świadomość w narodzie rośnie!!
A trzeba być mega debilem żeby nie uczestniczyć w obchodach bo ktoś tam wymienił nazwisko Lecha Kaczyńskiego...dno kompletne. Szczególnie, że z jego inicjatywy w ogóle obchodzimy ten dzień, bo jakoś "rudy" nie wpadł na to...
Na pohybel czerwonej hołocie!
2 marca 2012, 12:34 / piątek
Co do ,,RUDEGO ,, to polecam lekture Jozefa Borzyszkowskiego ,,Dzieje Brus i okolic ,, wydana w 1984r. Dal tam wyraz i stanowisko swoje w stosunku do ,,ZOLNIERZY WYKLETYCH ,, ...

BANDYCI I ZBRODNIARZE - to chyba dzisiaj niezbyt trafne okreslenie tych jakze zasluzonych Polskich patriotow ..
2 marca 2012, 13:33 / piątek
"Jesteśmy krytycznie nastawieni do 1 marca jako państwowego święta "żołnierzy wyklętych" - powiedział Tadeusz Iwiński z SLD. "

nihil novi, aczkolwiek trzeba to zawsze i wszędzie nagłaśniać - raz sierpem raz młotem ...
2 marca 2012, 15:36 / piątek
palikociarnia i sld ostentacyjnie opuściły salę sejmową, gdy sejm miał uczcić Żołnierzy Wyklętych... Dobry komentarz odnośnik
2 marca 2012, 16:40 / piątek
Wielki szacunek dla Lwów za współorganizację tych obchodów.

Fantastyczna inicjatywa, nie miałem ani przez chwilę wątpliwości gdzie powinienem się pojawić tego dnia. Nie było może takich tłumów jakie pewnie każdy z nas chciałby tam widzieć, ale też żadne media o tym nie wspominały - zresztą chyba żadne to zaskoczenie...

Też bardzo in plus odebrałem wystąpienie człowieka z IPN-u. Całe szczęście że nie wszystko się tam pozmieniało po śmierci prof. Kurtyki.

Nie widziałem za bardzo o co chodziło z długowłosym kolesiem przy sklepie (byłem na początku pochodu), ale wracając widziałem go za ladą tegoż sklepu.

@sop83 - możesz jakoś udostępnić fragment (skan czy cokolwiek) tego fragmentu? Bo w sieci nie mogę tego odnaleźć

@Lechuszka - nie kompromituj się i ciesz się że nie musisz przechodzić tego, co Zuzanna Kurtyka.
2 marca 2012, 21:18 / piątek
2 marca 2012, 21:24 / piątek
Relacja z wczorajszych uroczystości w Gdańsku: odnośnik
 
1 2
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.438