Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Maciek Turnowiecki rezygnuje!

strona 1/2

2 marca 2012, 12:18 / piątek
2 marca 2012, 12:19 / piątek
Ładnie dzień się zaczyna..
2 marca 2012, 12:22 / piątek
Czyli jakiś kolega Kuchara szukał pracy. :)
2 marca 2012, 12:25 / piątek
Jenek czekamy - twoja kolej !
2 marca 2012, 12:26 / piątek
Szczury uciekają z tonącego okrętu...
2 marca 2012, 12:31 / piątek
Dobra wiadomosc :) a tak na marginesie ponoc jego Kardiolog podsunoł mu ten pomysł z nadmiaru gotówki groziła mu smierc z otyłości
2 marca 2012, 12:35 / piątek
a myślicie, że po co do końca sezonu:)?
Kase pobierze, potem dzida jak najdalej - wtedy Jego miejsce zajmie ktoś, kogo obwołacie winnym upadku Lechii.

Chytry jest:)
2 marca 2012, 12:39 / piątek
JW przyjdzie, zobaczycie :)
2 marca 2012, 12:40 / piątek
Jakby to o Niego chodziło, to by Kuchar mu nie proponował miejsca w Radzie.
2 marca 2012, 12:59 / piątek
Akurat jego bym tak szybko nie oceniał, może to wyraz bezradnosci
2 marca 2012, 13:26 / piątek
daleko nie odejdzie...

''-Na razie nic mi nie wiadomo, aby ktoś jeszcze nosił się z zamiarem rezygnacji. Dzisiaj od większościowego akcjonariusza Andrzeja Kuchara otrzymałem propozycję wejścia do Rady Nadzorczej. Muszę się nad tą ofertą zastanowić - dodaje Turnowiecki. ''

odnośnik
2 marca 2012, 13:30 / piątek
A my swoje: jeszcze jeden!
2 marca 2012, 13:36 / piątek
A najlepiej dwóch. Jenek + Kuchar.
2 marca 2012, 13:44 / piątek
Ja tak jak Edwin wstrzymał bym się z tymi osądami,może chłop wyczuł,że z tymi ludźmi nie da się normalnie działać dla dobra Lechii i nie chce dłużej być obwiniany za nie swoje błędy.Ale to też tylko domysły.
2 marca 2012, 13:57 / piątek
Panowie, troche kurwa szacunku do człowieka. Może ostatnie miesiące nie są dla Lechii usłane różami, a wręcz przeciwnie, jednak nie zapominajmy o tym, że seryjne awanse szczebel po szczeblu do wymarzonej od lat ekstraklasy to w dużej mierze zasługa własnie tych działaczy, na których wszyscy wieszają teraz psy.

To co obecnie się dzieje z Lechią to raczej w głównej mierze zasługa udziałowca większościowego (Kuchara), pod którym Turnoś, Jenek i inni działacze są tylko jego pionkami. Taka prawda. I może własnie nie godząc się na taki układ Turnowiecki podał się do dymisji? Nie wiem.

Tak czy siak - trochę więcej obiektywizmu.
2 marca 2012, 14:00 / piątek
Jak ma jaja to kurwa powie co sie w klubie dzieje, jak nie powie to jest tak samo winien jak ten laps kucharzyna..
2 marca 2012, 14:09 / piątek
corney, i w zwiazku z tym kuchar składa swojemu "antagoniście" propozycję wstąpienia do rady nadzorczej? o naiwności!
2 marca 2012, 14:13 / piątek
Turnowiecki wiedział że i tak go odwołają po EURO więc wolał sam się podać do dymisji,będzie to ładniej wyglądało w jego CV,generalnie po EURO ma być duża rewolucja kadrowa. Mam nadzieje tylko że nie spuszczą Lechii do 1 ligi...
2 marca 2012, 15:00 / piątek
Turnoś może i spobie nieporadził ale ma bialo zielone serce. Wogóle jak wygląda procedura wyboru prezesa?Kuchar może swpoje człowieka na to miejsce wcisnąć?
2 marca 2012, 15:19 / piątek
wygląda to tak :

"Po przyjęciu dymisji Turnowieckiego w Lechii trzeba będzie przeprowadzić zgromadzenie akcjonariuszy. Dotychczasowy prezes reprezentował bowiem akcjonariuszy mniejszościowych, którzy mają zagwarantowane jedno stanowisko w zarządzie. Jednak nie ma gwarancji, że nowy człowiek otrzyma fotel prezesa. O tym rozstrzyga Rada Nadzorcza. "
2 marca 2012, 15:25 / piątek
z jednej strony juz nie moglem patrzec na ten spasiony wor na miejscu na ktore nie ma kwalifikacji ale z drugiej teraz Kuchar ma mozliwosc wcisniecia na ta posadke swojego czlowieka. Nie wiadomo co gorsze...
2 marca 2012, 15:26 / piątek
Dręczyciel to tylko teoria niestety...
Smutny odnosząc się do swojego ostatniego wpisu odpowiedz dlaczego Darek Krawczyk otrzymał od Kuchara propozycję bycia jego "doradcą" oraz wejście do rady nadzorczej. dla przypomnienia Darek to największy oponent z akcjonariuszy serii A.
2 marca 2012, 15:45 / piątek
Zmiany w Lechii sa nieuniknione. I one nastapia, bo Lechia potrzebuje wlasciciela z prawdziwego zdarzenia ktory inwestuje w klub a nie chowa glowe w piasek.
5 marca gdanszczanin zostanie prezesem PGE. Jest to dobry znajomy Tuska. Wiele sie mowi ze PGE bedzie mialo jakis swoj udzial w Lechii. Nie wiem czy bedzie to sponsorowanie czy tez udzial w kapitale grupy kapitalowej Lechia SA.
Wydaje sie jednak ze konieczne do tego bedzie utrzymanie gdyz zaden sensowny partner nie bedzie inwestowal w klub nie grajacy w Ekstraklasie.
Udzial JW w Lechii uwazam za wymysl dziennikarzy.
2 marca 2012, 15:56 / piątek
Turnoś dzięki!
2 marca 2012, 16:00 / piątek
"budować, rozwijać i służyć" - podkreśla prezes Turnowiecki. "

Tia, jaaaaasne, marketingowy bełkot.

"Andrzej Kuchar, większościowy udziałowiec spółki piłkarskiej zaproponował ustępującemu szefowi biało-zielonych miejsce w Radzie Nadzorczej."

No to jakie niby out?
2 marca 2012, 16:26 / piątek
Jaka dzida :)

"Maciej Turnowiecki otrzymał od większościowego akcjonariusza Lechii Andrzeja Kuchara propozycję wejścia do rady nadzorczej spółki."
2 marca 2012, 16:31 / piątek
Romey a wiesz jakie wynagrodzenie otrzymują członkowie rady nadzorczej?
2 marca 2012, 16:33 / piątek
"a także Andrzejowi Kucharowi, że (swego czasu) wyciągnął pomocną rękę do Lechii"

ktoś wczesniej napisał o jego rzekomej bezradnosci, jeżeli jego zdanie brzmiało dokładnie tak jak te wyżej, to troche daje to do myślenia

powiewa zniechęceniem i amatorką która zmęczyła ( nie bronie go) Turnosia

tak na luzie
2 marca 2012, 16:40 / piątek
Ciężko wywnioskowac co oznacza ta rezygnacja?
Czy Turnos miał juz dosc firmowania własną twarzą tej parodii zarządzania klubem i stadionem?
Czy moze Kuchar dał mu do zrozumienia ze chce zrobic przeszeregowanie w zarządzie aby stworzyć iluzje ze cos sie robi a winni są rozliczani. Jednak w dobrym guscie bedzie jak sam ustapi niz miałby byc zwolniony przez cashless inwestora?
Czy moze co Kuchar chce opchnąć klub i robi miejsce dla ludzi nowego własciciela/współwłascicela?

Czas pokaże czy ta zmiana to droga ku lepszemu czy początek lawiny grzebiącej klub w .... eeee lepiej nie mysleć.

TYLKO LECHIA!
2 marca 2012, 16:50 / piątek
Cygnus możesz być bliżej niż Ci się wydaje:-)ja pofantazjuję i pójde jeszcze dalej-
Kuchar opyla udziałyJW,my gramy na licencji Discopolo a naszą przejmuje Bałtyk....
Ale to tylko moja teoria spiskowa;-)
2 marca 2012, 16:55 / piątek
d.g. - obys sie mylił, wolę oglądac Lechię w I czy II lidze niż "jezdzić" na licencji Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski.

TYLKO LECHIA!
2 marca 2012, 17:07 / piątek
Cygnus oczywiście my nigdy na takie gówno nie pójdziemy ale jestem pelen obaw niestety.Miejmy nadzieje ze wszystko bedzie dobrze jak pisał LP.
2 marca 2012, 17:21 / piątek
Niestety to co dzieje sie wokół Lechii nie nastraja mnie do pozytywnego myslenia, dlatego jednak myslę ze Turnoś miał po prostu dość. Czy przypadkowo złożył rezygnacje 2 dni po zamknieciu okna transferowego?, w którym zapowiadał zasilenie drużyny 4 zawodnikami przez duże Z. Oczywiscie na to potrzebne byłby dodatkowe fundusze, których Kuchar nie dał. Kupiono wiec takie tuzy jak Kaniecki, Tuszynski, Grzelczak + trzy wypożyczenia w tym dwa last minute. Turnos mimo ze wiele pomyj na niego wylano to jednak Lechista i nie chciał być grabarzem naszego klubu.

Ale to tylko moje przemyslenia.

Sytuacje klubu moze tylko zmienic cudowne utrzymanie i wejscie do klubu prawdziwego inwestora ze swoimi ludźmi od zarzadzania w pionie sportowym i marketingowym.

TYLKO LECHIA!
2 marca 2012, 18:58 / piątek
LP - daj Boże, żeby ruchy wokół spółki nie były pozorowane przez Kuchara. W co oczywiście nie wierzę. Pan Krawczyk zasługuje na największy szacunek.
2 marca 2012, 19:03 / piątek
I jeszcze jedno. A uważasz, że Turnowiecki zrobił po złości Kucharowi ściągając kogokolwiek nowego do klubu albo nie wtrącał sie Jenkowi w robotę? Raczej po myśli.
2 marca 2012, 20:02 / piątek
Jeśli miejsce Turnowieckiego zajmie człowiek ze wskazania Kuchara to szybko za nim wszyscy zatęsknią... Nie żal mi go, firmował kawał czasu swoim nazwiskiem rozbiórkę klubu, obawiam się tylko kto znajdzie się na jego miejscu
2 marca 2012, 20:11 / piątek
Edwin ale doskonale wiesz z autopsji ile mógł i co mógł. Naprawdę zrobił w pojedynkę tyle ile mógł. Ja akurat osobiście o Maćku mam dobre zdanie.
2 marca 2012, 20:14 / piątek
Ja też, dlatego rozumiem jego decyzję
2 marca 2012, 22:21 / piątek
Dobrze ktos mowi - Turnos pasuje na rzecz Wojciechowskiego.
2 marca 2012, 23:28 / piątek
No to jednego spasnietego obludnika mniej. Czas na cashlessa.
3 marca 2012, 04:37 / sobota
Ja mam wrażenie, że Maciej Turnowiecki został prezesem Lechii tylko ze względu na „karierę” rzecznika prasowego Prezydenta Miasta. Kiedy Lechia zaczynała od zera, pan Maciej będąc rzecznikiem Prezydenta Gdańska nawet nie wiedział w której lidze gra Lechia. Zainteresowanie klubem w od początku miało charakter interesu. Rozbrat z Adamowiczem po powierzeniu mu stanowiska prezesa Lechii tylko potwierdził osobisty interes pana Macieja w zajęciu się nową dla niego działalnością. Brak kompetencji i doświadczenia menadżerskiego szybko spowodowały odejście od wartości obiecanych kibicom. Zapewnienia wydawania nie więcej niż Lechia ma nie miały pokrycia w rzeczywistości. Jednym z największych grzechów pana Macieja było wpędzenie Lechii w milionowe długi. Konsekwencją tych długów było ratowanie Lechii sprzedaniem Jej za 1 000 000 (milion złotych) oraz za pokrycie długów poprzez pożyczki, przypadkowemu biznesmenowi z Wrocławia. Transakcja ta wiązała się z oszukaniem kibiców będących jego rzeczywistymi mentorami i założeniem spółki bez udziału Miasta, na co wielu kibiców liczyło. Powstał komercyjny twór w posiadaniu pana Andrzeja Kuchara niby zabezpieczony przez tzw. strażników pieczęci, którzy nie mieli żadnego wpływu na działalność spółki i bez najmniejszego udziału Miasta. Głównym celem tego tworu było wejście na GPW i zarobienie kilkudziesięciu milionów złotych prawdopodobnie z odpowiednia działką dla tych, którzy pomogli zrealizować przedsięwzięcie. Bazą interesu miał być sukces związany z wejściem na nowy piękny stadion i pozytywny szum medialny sztucznie nakręcany wokół Lechii. Niestety sprawa się rypła. Okazało się, że kibice chcą dobrej gry Lechii, czego w tej całej układance zabrakło. Strażnicy pieczęci na znak niezadowolenia z poczynań władz klubu postanowili usunąć pana Turnowieckiego ze stanowiska, co miało nastąpić na najbliższym Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu akcjonariuszy 12 kwietnia br. Pan Maciej dowiadując się o tym był na tyle sprytny, że uprzedził ten ruch. Zapowiedział rezygnację z funkcji prezesa 30 kwietnia. Oczywiście nie jest to koniec działalności tego Pana w Lechii, wszak istnieje niepisane porozumienie z właścicielem. Jak nie prezes, to członek Rady Nadzorczej. Na tym stanowisku strażnicy pieczęci mogą co najwyżej pogrozić palcami, a główny deal dopiero przed nami. Pod względem biznesowym, lepiej wchodzić na giełdę po awansie z I ligi niż po kolejnym nędznym sezonie w Ekstraklasie. Tak więc chłopaki, teraz pora na spadek. Trzeba się tylko dobrze okopać i czekać do przyszłej wiosny. A my swoje...
3 marca 2012, 08:15 / sobota
@Zbieg, mylisz się, miałem okazje studiować na Politologi w okresie kiedy studiował tam Maciek Turnowiecki i mimo że znaliśmy się tylko z widzenia to i tak wszyscy wiedzieli że ma Lechię w sercu, zawsze był kibicem Lechii
3 marca 2012, 08:41 / sobota
Trochę szacunku dla Turnowieckiego, był i będzie kibicem Lechii. Był z nami długo z nim były awanse. Jak się podbijało do niego z tematami zawsze starał się pomagać. Jeżeli ktoś szkodził i opierdalał się to Jenek.

Jestem trochę zaskoczony jego rezygnacją. Być może wynika to trochę z jego irytacji i bezradności wobec "hegemonii" i postawy Kuchara i nie chce w tym dłużej uczestniczyć.

Nie wiem skąd bierze się u niektórych jakiś hurraoptymizm Możemy dostać na nowy sezon znacznie gorszego prezesa, przydupasa Kuchara bez swojego zdania kompletnie nie związanego z Gdańskiem i Lechią. Oby tak nie było.

Turnoś dzięki.
3 marca 2012, 09:16 / sobota
Ci którzy się cieszą z takiego obrotu spraw powinni się w łeb jebnąć najlepiej odrazu ze dwa razy, może choć trochę zmądrzeją...
3 marca 2012, 10:14 / sobota
Poznalem Macka na trybunach na poczatku 90-tych i od tamtego czasu zniknelo z Lechijki wiele znanych mi twarzy, ale Maciek przy Lechii byl zawsze. Spotykalem go dosc czesto na miescie w czasie jego studiow o ktorych ktos wspomnial, przed nimi i po nich i zawsze tematem numer jeden byla Lechia wiec teorie Zbiega raczej o kant dupy mozna rozbic. Przyznam szczerze, ze sam ostatnimi czasy nie raz sie wkurwialem i troszke "chuji" mu poslalem, ale kto kto ma Lechie w sercu ostatnio zachowal spokoj?

Rowniez uwazam, ze rezygnacja ta jest swego rodzaju wetem dla wlasciciela. Dla mnie to wyglada tak, jakby Maciek byl oszukiwany przez z dupy wysranego inwestora Suchara, na podstawie jego obietnic (pienidze na tranfery sie znajda itp) obiecywal nam, a jak wychodzilo kazdy widzi. W koncu miarka sie przebrala. Tak to sobie tlumacze i bardzo sie zawiode jezeli kiedys sie okaze, ze bylo inaczej.
3 marca 2012, 11:02 / sobota
Zbieg twoja historia nijak ma się do rzeczywistości. Maciek jest i był biało zielony zanim zaczął pracę w mieście. A to że budyń zainteresował się Lechią to m in. jego zasługa.
Co do Błażeja to tak dla przypomnienia. Pamiętacie kto założył stronę Lechia.gda.pl?
3 marca 2012, 11:13 / sobota
I właśnie o to chodzi! Szczytem ich możliwości jest budowa strony internetowej a nie drużyny na miarę infrastruktury, kibiców, miasta i oczekiwań.
Próba zrobienia powyższego skończyła sie wpuszczeniem do Lechii konia trojanskiego jakim jest Kuchar i jego zamiary!
Dlatego właśnie pała z zarządzania na całej linii i koniec ich roboty w tym klubie.
W kolejce powinien sie ustawić jeszcze jeden abdykant co zarządza stadionem jak bankrut swoim kontem. Skończyły sie czasy fuszerki, niech ci panowie skończą poważne uniwersytety zanim zaczną sterować taka góra aktywów, bo z zamiłowania to można prowadzić Limanovie.
3 marca 2012, 13:11 / sobota
Przykro jest czytac jak ludzie na tym forum pluja na ludzi, którzy przez ostatnie lata postawili Klub na nogi. zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Jestem pewien ze wielu z dzisiejszych oponentów którzy od dłuższego czasu również za pośrednictwem tego forum podkrecaja kibiców przeciwko władzom klubu, nie raz i nie dwa poklepywalo MAćka i Błażeja po plecach deklarując dozgonną przyjaźń.
Ja w przeciwieństwie do większości z was wiem kto za tym stoi, wiem kto wydał wojne Błażejowi i Mackowi i wiem co soba reprezentuje. PIszecie tu o uniwersytetach... no to wiedzcie ze ci co za tym stoją nie skończyli żadnego. Chyba że istniał jakiś dla cinkciarzy i stręczycieli to wtedy tak.

Łaska kibica na pstrym koniu jezdzi i to wiadomo nie od dzis - wczoraj sie bylo frendem dzis sie jest chujem. takie zycie. Ale najgorsze jest to ze pewne rzeczy nakrecane sa z premedytacja w imie osobistych animozji małhych ludzi, którzy przedkladaja swoje widzimisie nad dobro tego klubu.

Szkoda ze tak malo kolegów Błażeja i Maćka, którzy wiedzieli jak do nich trafić kiedy byli w potrzebie, dzis wypina sie na nich dupą i rzuca w nich "kamieniami".

Szkoda ze nie odzywają się ci którzy pozostali - czy to przez starch czy przez lenistwo? nie wiem.. w kazdym razie proponuije niektórym kolegom którzy wyżej wyzywają Maćka czy Błażeja - zorientujcie sie najpierw w sytuacji dobrze. Bo wiedza z gazet i forum to żadna wiedza.
3 marca 2012, 13:39 / sobota
Mam to w dupie czy ten obludny spaslak byl Lechista czy nie. Byl(jest) chujowym czlowiekiem na swoim stanowisku i za to bede go oceniac. Niech wypierdala.
3 marca 2012, 17:41 / sobota
a ty jesteś chujowym forumowiczem. wypierdalaj.
 
1 2
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.411