Gdańsk: czwartek, 22 sierpnia 2019
FORUM
Podstrony:

Magnowski musi odejść

strona 1/3

1 maja 2012, 00:07 / wtorek
Skoro cały komitet transferowy musi odejść to do kompletu brakuje Bogdana Magnowskiego. Oby jak najszybciej! NIE DZIĘKUJEMY!!!
1 maja 2012, 00:11 / wtorek
Zadnego bledu,tego sie nie da czytac !
1 maja 2012, 00:18 / wtorek
Nie znam sie na pilce
1 maja 2012, 00:48 / wtorek
Czarny - nie do końca, hehe. Nie postawił przecinka pomiędzy "odejść" a "to".
Tak jak i Ty, stanowczo wolałem "starego" domino33.

Co do meritum- niech zabierze ze sobą pryszczatego.
1 maja 2012, 08:17 / wtorek
Marku niestety, ale pryszczaty jest od dłuższego czasu jedyną kompetentną osoba w klubie i jedyną, któremu się chce.
1 maja 2012, 11:10 / wtorek
Tak, pryszczatemu się chce - robić kibicom pod górkę i podpierdalać
1 maja 2012, 11:43 / wtorek
Niestety Magnowski nigdzie nie odejdzie. To, że nie zna się na piłce, to w niczym nie przeszkadza żeby dalej pracował w Lechii. Został przywieziony i rekomendowany przez Kuchara. jest specjalistą od rynku kapitałowego ( a my mamy wejść na giełdę??) , zna się tych cwańcykach w ramach Kodeksu Spółek Handlowych i prawa gospodarczego, to będzie dalej pobierał kasę. Czy od Kuchara czy też nowego właściciela to sie okaże wkrótce.
1 maja 2012, 14:46 / wtorek
Panowie ,

W żadnym wypadku nie chcę wyjść na obrońce zarządu , ale z przykrością muszę stwierdzić że duża część kibiców piszących na tym forum w sprawie Pana Magnowskiego zwyczajnie nie ma pojęcia o czym pisze. Pan Magnowski z całą Pewnością nie musi się znać na piłce, w gruncie rzeczy może nawet nie wiedzieć na czym ta gra polega! Żeby wyjaśnić pozwolę sobie użyć przykładu fabryki produkcyjnej : Jest Prezes , Dyrektor Operacyjny, Dyrektor Produkcji i Dyrektor Handlowy. Z tego grona Prezes nie przeszkadza jeżeli wie, ale nie musi wiedzieć jak się robi to co wytwarzają Dyrektor operacyjny zupełnie nie musi ( choć jeżeli wie to nie boli) Dyrektor Produkcji musi a dyrektor Handlowy musi wiedzieć do czego to służy( jak to się robi ogólnikowo nie zaszkodzi )
W strukturze organizacyjnej Lechii SA Pan Magnowski jest odpowiednikiem Dyrektora operacyjnego i jego zadaniem jest dbanie o przepływy środków, kontakty z bankami , nadzór nad księgowością i finansami( z tąd jego udział w sławetnym komitecie jak mnie się zdaję)
Jeszcze raz powtórzę ja tego zarządu nie bronie , w moich oczach jest kompletnie skompromitowany, ale Panowie i Panie nie można na lewo i prawo klepać bzdur nie mając podstawowej wiedzy w danym temacie bo wszyscy wyglądamy nie poważnie......
1 maja 2012, 16:04 / wtorek
niema co wszystkich jebac chyba, glowni winowajcy tego gowna calego to Turnowiecki "nie jestem prezesem ale kasuje sianko", Hjenek "nie czuje sie zaproszony" oraz Kafarski "mam swoj kolorowy jarmark"

Kazdemu z nich braklo jaj by powiedziec dlugi czas jak jest, wazne ze ich pensja sie zgadzala.
1 maja 2012, 16:27 / wtorek
Moje aluzje z Magnowski w tle mają za zadanie uzmysłowić innym fakt ze nie ma u nas ludzi, którzy w sposób kompetetny pociągnęlaby klub pod wzgledem sportowym.
Oczywiscie ze Magnowski nie jest w klubie od transferów i selekcji zawodników i dlatego kuriozum całej sytuacji polega na tym ze z tzw komitetu transferowego pozostał tylko on i chyba jeszcze (ten silnie przestraszony na spotkaniu) Bartosiewicz, który posiada podobny poziom znajomosci rynku piłki noznej co Magnowski.

Nam potrzeba dyrektora sportowego i obrotnego prezesa, mających doswiadczenie i kontakty w polskim swiatku piłkarskim.
Niestety ja spodziewam sie dalszych prób Kuchara wprowadzania swoich "zaufanych harcerzy", którzy niewiele umieją ale chcą zaistniec i ich mąż opatrznosciowy daje im szanse, w zamian oni bedą wiernie słuzyć, do końca...........Lechii lub posiadania akcji przez Kuchara.
Obysmy sie utrzymali, bo wtedy jest szansa na zmiany na lepsze, co nieznaczy ze tak bedzie.

TYLKO LECHIA!
1 maja 2012, 16:40 / wtorek
a motyka od czego jest w klubie ?
1 maja 2012, 17:47 / wtorek
Jedno jest pewne. Muszą się w klubie ogarnąć, ponieważ już trzeba zaczynać omawiać transfery, a już nie ma kto tego robić.
1 maja 2012, 17:49 / wtorek
jak oni pewnie nie wiedza nawet czy Janas zostaje po sezonie... a transfery omawia sie z trenerem nie ? Albo liste mu sie podtyka pod nos i mowi akceptuj albo wyjazd.
1 maja 2012, 18:41 / wtorek
jeśli Janas dostanie przedłużenie kontraktu to dla mnie będzie to skandal
2 maja 2012, 21:52 / środa
Panowie ogarnijcie się! Magnowski to taki sam oszust jak jego pryncypał! Jak mówi dzień dobry to kłamie.
2 maja 2012, 23:27 / środa
Tak w ogóle, kim kurwa jest ten Magnowski? Co on wcześniej robił?
2 maja 2012, 23:39 / środa
Chodzil po ludziach i ,,DZIEN DOBRY'' mowil.
3 maja 2012, 00:25 / czwartek
Kto to jest? nie zna sie na piłce a nam kibicom mówi zawsze dzień dobry. człowiek który nie ma prawa byc Lechistą. popytaj tych co byli na spotkaniu z kibicami to dowiesz sie co to za pacjent jest. żal.pl
3 maja 2012, 00:47 / czwartek
Na spotkaniu z kibicami byłem ale na nim nie dowiedziałem zbytnio o jego karierze. Po prostu chciałbym wiedzieć skąd ten człowiek się wziął i dlaczego kuchar akurat wybrał jego ? Oprócz tego, że pewnie jak kuchar karze mu szczekać to on szczeka.
22 maja 2012, 12:00 / wtorek
dzisuaj wybiorom przesesa. wybiera go rada nadzorcza. ktos może napisac kto tam siedzi? jak wybiorom tego faceta co sie nie zna to trzeba rozliczyć tą radę.
22 maja 2012, 12:03 / wtorek
Kuchar:] = Magnowski.
22 maja 2012, 12:13 / wtorek
już znalzłem. odnośnik
co to zaludzie? zna ktoś ich? czarniecki to chyba przesem był ale pozostali to kto? akcjonariusze też czy jacyś podstawieni przez kuchara? bo jak tak to ten magnowski zostanie i będzie tragedia
22 maja 2012, 12:14 / wtorek
W radzie zasiada sześć osób. Ze strony Kuchara są to: Piotr Kuriata (przewodniczący), Robert Machała i Piotr Urbańczyk. Gdańską stronę w radzie nadzorczej reprezentują: Henryk Brodnicki (wiceprzewodniczący), Jarosław Czarniecki oraz Tomasz Słodkowski. Przewodniczącym rady jest jednak Kuriata, człowiek Kuchara, który w razie braku porozumienia będzie miał głos decydujący.

Źródło: Dziennik Bałtycki
22 maja 2012, 13:45 / wtorek
Po zrealizowaniu celu Janas poczuł się pewniej, teraz to on zaczął stawiać warunki Lechii. Zapowiedział m.in. że siądzie do rozmów z klubem na temat nowego kontraktu dopiero wtedy, jeżeli dostanie gwarancję, że w Gdańsku będą poważne transfery, który pozwolą wzmocnić zespół.
- Teraz jestem mądrzejszy niż zimą, bo poznałem ludzi i zespół. Wiem, na które pozycje trzeba dołożyć piłkarzy, aby była na nich większa konkurencja, co przełoży się na lepszą jakość gry drużyny - podkreśla Janas.
Problem w tym, że Janas domaga się zatrudnienia nowych piłkarzy, choć sam nie ma jeszcze umowy.
Trojmiasto.sport.pl ustaliło, że w klubie z Gdańska ścierają się dwie opcje - jest grupa ludzi, która chce przedłużyć umowę z Janasem, ale są też tacy, którzy domagają się zmiany trenera. Ta druga opcja podkreśla, że Janas nie jest gwarantem radykalnych zmian w zespole, a właściwie w sposobie gry Lechii, a takie z pewnością są potrzebne.

Dla przyszłości Janasa kluczowe może być wtorkowe posiedzenie rady nadzorczej klubu z Gdańska, na którym mają zostać wybrane nowe władze klubu. Po tym, jak z funkcji prezesa zrezygnował Maciej Turnowiecki, największe szanse na to stanowisko mają Bartosz Sarnowski i Bogdan Magnowski. Sarnowski od lat związany jest z Lechią, Magnowski jest człowiekiem właściciela klubu Andrzeja Kuchara. Ustaliliśmy, że jeżeli nowym prezesem zostanie Sarnowski, Janas ma duże szanse na to, by zostać w Lechii. Jeżeli do władzy dojdzie natomiast Magnowski, Lechia powinna się zacząć rozglądać za nowym szkoleniowcem, zresztą już teraz został uruchomiony plan B.
Gazeta Wyborcza

... czyli jeżeli prezesem zostanie Magnowski to rozpoczną się poszukiwania trenera taniego, który będzie potulny wobec zarządu i będzie akceptował piłkarzy jakich mu się podeśle. Idąc tym tokiem rozumowania wg Kuchara zapewne optymalnym rozwiązaniem byłby powrót trenera na lata Kafarskiego. Jak widać Kuchar będzie tylko przykręcał śrubę jeżeli chodzi o finanse, co źle wróży na przyszłość.
22 maja 2012, 15:07 / wtorek
JaNas nie widze optymistycznie w przyszłym sezonie :(
22 maja 2012, 20:46 / wtorek
czy już coś wiadomo?
22 maja 2012, 21:18 / wtorek
Mieli sie spotkac po południu. Wiec raczej juz po spotkaniu. Info pewnie bedzie jutro rano.
22 maja 2012, 21:45 / wtorek
Nie mam zielonego pojęcia skąd ta wiedza n/t Magnowski - Janas ? Może Janas nie podoba się Magnowskiemu albo po prostu trener wie, na co może liczyć, gdy prezesem zostanie Magnowski i po prostu będzie szkoda mu czasu na tę robotę.
Coraz bardziej zaczynam cenić Janasa jako człowieka. Źle to wygląda tak czy inaczej
ale dobrze, że sytuacja się wyjaśnia, bo nie sposób w takiej prowizorce znowu spędzić przerwę a transfery last minute to najpewniejsza gwarancja szybkiego transferu do I ligi.
22 maja 2012, 22:06 / wtorek
22 maja 2012, 22:09 / wtorek
o ja pierdole..

To ja już mam pomysł. Niech od nowego sezonu zagra w b klasie klub o nazwie ala "Lechia Fani", składająca się z kibiców - tak żeby za kilka lat nie startować od zera,tylko być już te 2 -3 ligi wyżej kiedy Kuchar i spółka już zabiją Lechię do końca.
22 maja 2012, 22:34 / wtorek
Szczerze mówiąc liczyłem na dużo lepsze informacje, miałem nadzieje na jakąś rewolucję, a tu jak zwykle (dupa)...
No nic , zobaczymy co z tego będzie.
22 maja 2012, 22:34 / wtorek
Bez paniki panowie. Jest nowy prezes . znany jako gość, co sie nie zna na piłce
ale nieznany jako prezes, więc czym tu zawczasu się martwić ?
Ogólnie panowie jest o tyle lepiej, że sytuacja jest wyjaśniona i zarząd bierze się do pracy lub przygotowuje chociaż do jej podjęcia.
Wracam jednak do tej zajawki, że jeśli prezesem zostanie BM, to Janas raczej nie zostanie trenerem Lechii na przyszły sezon.
Teraz ja was postraszę : prezes M , triumfalny powrót Kafara i ... derby. Uff przegrzały mi się styki - nie to tylko sen.
22 maja 2012, 23:24 / wtorek
Cytat z 20 marca z forum po spotkaniu z zarządem, sam też to słyszałem na żywo no i jest nagrane:
"Największym hitem jest chyba fakt, że chłop, który siedzi w komitecie transferowym, decyduje, kto przyjdzie do Lechii, stwierdza wprost, że nie zna się na sporcie!
"
Tak, to o nowym prezesie.
22 maja 2012, 23:25 / wtorek
Jak powidział nasz słynny skoczek narciarski Robert M. "dziękuję dobranoc", cashless investor i do tego cashless prezes......obym mylił się....
22 maja 2012, 23:32 / wtorek
Bójcie się chamy do pierwszej ligi spadamy :(

Niestety człowiek Kuchara do tego nie znający się na piłce oznacza że niestety wkraczamy w erę spadku.

LECHIA TO MY!!!
22 maja 2012, 23:41 / wtorek
narazie jest przerwa w ty juz wiesz ze spadniemy zobaczymy co tam wymysla
22 maja 2012, 23:42 / wtorek
Może z drugiej strony jest to uczciwe podejście z Jego strony, nie będzie się wpierdalał Janasowi(trenerowi) w paradę w przeciwieństwie do Jenka, bo jak sam przyznał się na tym nie zna. Na moje prezes ma się znać na zarządzaniu, a nie na piłce i tyle, On nie ma się zastanawiać czy grajek x, czy y to trafny wybór, tylko jak sprowadzić takiego gościa do nas po tym jak trener sobie go zażyczy i tyle.

pozdrawiam
22 maja 2012, 23:53 / wtorek
najgorszy kandydat został prezesem , tragedia tragedia tragedia i farsa z nas kibicow ! Jezeli Janas odejdzie to oznacza jedno , zaciskanie pasa juz sie zaczeło !!
23 maja 2012, 00:22 / środa
nihil novi :(~
lepsze jutro było wczoraj..

~~
Boże Chroń Lechię!
23 maja 2012, 00:45 / środa
Od dzisiaj transfery do Lechii nie będą zależeć od umiejętności (bo prezes na piłce się nie zna) ale od ilości zer jakie trzeba będzie przelać na konto piłkarza.
23 maja 2012, 06:53 / środa
@hime
to akurat nie jest nowa sytuacja.
23 maja 2012, 08:27 / środa
Mam wrażenie ze juz niedługo bedzie to bardzo rozwiniety watek.
Według mnie wybór Magnowskiego oznacza okres hibernacji klubu, czyli mizerii sportowej, braku nakładów na rozwój klubu, zycie z pieniedzy od C+ i nielicznych sponsorów. Transferowanie piłkarzy którzy bedą przede wszystkim tani, a potem bedzie brana pod uwagę jego wartosc sportowa (nie ma co sie dziwic wszak prezes jest finansista i na piłce sie nie zna).
Podejrzewam ze Janas zalazł za skóre Magnowskiemu mówiąc to co mysli (np na spotkaniu o transferze Grzelczaka), im nie potrzebny taki trener z wymaganiami.
Niedługo pewnie usłyszymy o młodym perspektywicznym trenerze z lig niższych, który wygrał kiedys trzy mecze z rzędu, przeciwnicy Janasa na chwile wpadną w ekstazę.
Kuchar nie ma zamiaru inwestowac w klub i bedzie utrzymywał go "w jako takim stanie" (czyt na poziomie extraklasy) aby móc szukać klienta na 51% swoich akcji.
Według mnie po wycofaniu sie S5 i innych zagranicznych kooperantów z finansowania za Kuchara projektu "Lechia na PGE Arena" do zera osłabła jego chęć posiadania akcji klubu, jednak teraz nie moze znalezć klienta aby wyjsc na swoje, wiec czeka na lepszą okazje. Jednak to czekanie nie moze byc kosztowne, wiec nie spodziewam sie niczego dobrego.
Taki jest mój odbiór obecnej sytuacji, bardzo chciałby sie mylic, a kolejne dni pokażą jakie są prawidziwe cele Kuchara i jego świty.

TYLKO LECHIA!
23 maja 2012, 08:40 / środa
Wcześniej czy później odbiję im się czkawką takie oszczędzanie (jeśli oczywiście takie będzie).

Nie będzie transferów to i będzie coraz mniej ludzi na stadionie jeszcze mniej niż w tym sezonie, bo ludzie kupowali karnety cało sezonowe i już byli skazani na tą padaczkę.

W tej przerwie zapewne będzie jakiś sparing w Gdańsku, na którym zapewne pojawi się Kuchar jak co roku, więc będzie okazja w razie braku transferów wyrazić swoje niezadowolenie.
23 maja 2012, 08:42 / środa
Panowie po co łapiecie ciśnienie po nic nieznaczącym wyborze.
To jak by rozmyślać czy gówno na patyku lepsze od gówna w pojemniku.
Kuchar musi odejść ,wtedy jest szansa na normalność
23 maja 2012, 09:02 / środa
Dokladnie, tym bardziej ze wybor musial byc taki. Przeciez to oczywiste ze klubem musi zarządzać osoba z nadania właściciela. Po co jakis super postepowy prezes znajacy sie na pilce gdyby mial byc ciagle skonfliktowany z właścicielem i bez kasy od niego. To z wlascicielem jest problem a nie z Zarzadem. Ten, jaki jest taki jest, ale dobrze ze w koncu jest bo to bezkrolewie bardzo zle wplywalo na pozycje klubu
23 maja 2012, 09:07 / środa
Nic dodac nic ująć do tego co napisali dwaj poprzednicy - mysleliscie ze kogo wybiorą? Wszystko jest kwestią nastawienia - nie oczekujcie za wiele, a sie nie zawiedziecie. Jak ktos uwierzyl w bajki Kuchara o Wielkiej Lechii to ja nie mam wiecej pytan...
23 maja 2012, 10:41 / środa
Panowie trochę to trąci hipokryzja. A panowie Turnowiecki i Jenek nie byli chłopcami Kuchara?
Może to jest zdrowszy układ? .Wreszcie jeden człowiek odpowiedzialny za klub.To on teraz będzie sie tłumaczył nam kibicom,a nie "anonimowy układ panów T/J"
Poza tym ,mi sie wydaje ,że bardziej znaczące sa pozostałe rozdziały odpowiedzialności wiceprezesów.
I na miłość boska DYREKTOR SPORTOWY!!!!!!!!!!
Bez niego pan Magnowski se nie poradzi .
23 maja 2012, 11:49 / środa
P. Prezesie Magnowski.Wypadało by chyba coś powiedzieć do głównych sponsorów (czyli kibiców).
Jakie plany (tylko konkretnie a nie farmazony będziemy budować Wielką Lechię).
Wielka Lechia jak na razie to była za Kafara 1- 2-lata temu.
23 maja 2012, 12:02 / środa
Teraz nie ma sensu organizować spotkania z zarzadem, bo komu zadamy pytanie w sprawie transferów? Magnowski powiedział ze sie na tym nie zna. W zarządzie nie ma osoby odpowiedzialnej za strone sportową, a znając skłonnosc Kuchara do wydawania pieniedzy nie sadze ze zatrudnią dyrektora sportowego, chyba ze jakiegos wolontariusza, albo stażyste po licencjacie skierowanego z urzędu pracy.

TYLKO LECHIA!
23 maja 2012, 14:13 / środa
W obecnym układzie nie ma najmniejszego znaczenia kto został prezesem. Cel jest jasny, zredukować koszty na maksa i zwracać pożyczki Kucharowi.
Jedyną szansą na zmiany jest sprzedaż Klubu przez Wrocław, inaczej czeka nas sezon jak w poprzednim ŁKSu. Oczywiście nowy właściciel, kto by nim nie był, to też niewiadoma, ale lepsza jakakolwiek szansa niż wegetacja.
Dyrektor sportowy się nie pojawi, bo przeszkodą jest niestety fakt, że mógłby chcieć jakieś wynagrodzenie. Do tego po co taki ktoś, skoro tylko obcinamy koszty i żadnej ofensywy transferowej (mimo masowych odejść) nie będzie. Na dodatek jeszcze wzorem Janasa zaczął by się w końcu czegoś domagać, gadać coś do prasy, a komu to potrzebne.
Sam Janas pewnie już się pakuje, przyjdzie jakiś leszcz, który z pocałowaniem w rękę weźmie co dają i będzie siedział cicho.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.202