Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

POWRÓCIŁ NAPIS STOCZNIA IM. LENINA. PIKIETA 17.05.12 g.19.

strona 1/4

15 maja 2012, 13:33 / wtorek
Sprawa jest prosta. Budyń sobie ubzdurał, że to ma upamiętniać historię i na naszej stoczni wrócił napis "im. LENINA". Wydaje mi się, że na to sobie pozwolić nie możemy. Jesteśmy bastionem prawicy i wielu z was na pewno nie raz dostało pałą od tych czerwonych kurew, więc zapraszam wszystkich w CZWARTEK 17. maja na godzinę 19 pod stocznię (II Brama). Będzie urządzona pikieta, na której wyrazimy swój sprzeciw na temat kolejnego czerwonego wymysłu.
15 maja 2012, 13:34 / wtorek
Filmik z awantury pod stocznią:
odnośnik

i zaproszenie :

W czwartek 17 maja, o godz. 19 pod II bramą Stoczni Gdańskiej, odbędzie się I -wszy Zakazany Konkurs Rzucania jajkiem w "Lenina". Zwycięzcy czyli sprawcy trzech najlepszych rzutów otrzymają nagrody - płyty Andrzeja Kołakowskiego. Nagrodę specjalną zapewne ufunduje sam prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz - tydzień aresztu "na Kurkowej" ( znowu zapełni się dawny pawilon żeński, bo pretendentów do zwycięstwa będzie bardzo wielu). Prosimy o przyjście z własnymi jajami, bo klub jajowy pod nazwą "Budyń Lenina" nie posiada budżetu. Mówię Lenin- myślę Adamowicz!

Anna i Andrzej Kołakowscy
15 maja 2012, 13:35 / wtorek
moze poczekac az Wajda skonczy zdjecia do filmu ?
15 maja 2012, 14:10 / wtorek
No kurwa masakra? Jak nie zdejmą tego gówna po nakręceniu zdjęć to nie chciałbym być w skórze Budynia...
15 maja 2012, 14:28 / wtorek
No przecież właśnie nie zdejmą, bo budyń chce aby młodzież mogła poczuć przeszłość
15 maja 2012, 14:29 / wtorek
Mam nadzieję, że stawimy się tam w dobrej liczbie i ktoś z Lechii wygra konkurs ogłoszony przez Andrzeja i Annę Kołakowskich.
15 maja 2012, 15:18 / wtorek
Pomysł Adamowicza oceniam Bardzo dobrze, ten napis przypomni każdemu to co tam sie wydarzyło, Trzeba rozumieć istote jego pomysłu, Crzanic Lenina ale napis powinien pozostac!!!
15 maja 2012, 15:26 / wtorek
Powrót tego napisu to hańba i chyba tylko skrajny ignorant może doszukiwać się w tym jakichkolwiek pozytywów. Lenin to komunistyczny zbrodniarz, który ma na rękach krew milionów ofiar, w tym szczególnie licznych Polaków.

Czy następnym pomysłem na edukację młodzieży i turystów będzie powrót do nazwy Adolf-Hitler-Strasse?

Ja będę w czwartek pod Stocznią.
15 maja 2012, 15:39 / wtorek
Boro cos tam ty k... kretynie!

'Okazało się jednak, że aranżacja filmowa historycznej bramy stoczniowej ma zostać na stałe. W miejscu świętym nie tylko dla Gdańszczan - w miejscu, gdzie w Grudniu '70 zginęli stoczniowcy, gdzie w latach 1978-1979 organizowano obchody upamiętniające grudniową masakrę, gdzie w sierpniu 1980 r. odprawiano msze św., ogłaszano pierwsze zwycięstwo nad bolszewizmem a później znów strajkowano, gdzie w samotności modlił się papież, znów nad wszystkim będzie górował Lenin.'

odnośnik
15 maja 2012, 16:07 / wtorek
pewnie i tak się skończy na tym że ktoś wezmie fleksa do ręki
15 maja 2012, 16:55 / wtorek
Ten kretyn co jakiś czas wyskakuje z debilnymi pomysłami. To on zaproponował jakis czas temu, żeby złodzieje tez grali na PGE Arenie. Symbole totalitarne są przecież zakazane a nazwisko czerwonego barbarzyńcy to sybol tego przestępczego ustroju. Moim zdaniem dymisja Adamowicza jest jedynym rozwiązaniem. Następnym pomysłem moze być zabranie orzełkowi korony, bo dzieciom trzeba przyponieć, że kiedyś mu ją bandyci już zabrali. Debil i tyle.
15 maja 2012, 17:30 / wtorek
Bordo to taki ciemny czerwony, nie? To by się zgadzało, bo każdy czerwony jest ciemny.

Adamowicza pojebało już zupełnie, zrobil sobie z tego miasta folwark, ale cóż ktoś go wybiera co każde kolejne wybory...
15 maja 2012, 17:33 / wtorek
Lechia to Duma ,Banda Anty komuna !
Wszyscy na pikietę !
15 maja 2012, 17:58 / wtorek
Adamowicz wyrażnie sie pogubił i dobrze by było jakby wycofał sie z tego sam, bo czuje ze inaczej bedzie cyrk POPISowy jak ostatnio wiele w naszym kraju.

TYLKO LECHIA!
15 maja 2012, 18:00 / wtorek
Glupi budyniu proponuje przywrócic jeszcze starą nazwe ulicy grunwaldzkiej.pieknie wygladały by te tabliczki odnośnik
15 maja 2012, 19:00 / wtorek
A Długą przyozdobić swastykami, tak żeby lekcja historii była :)
15 maja 2012, 21:29 / wtorek
Polecam: odnośnik
15 maja 2012, 22:04 / wtorek
Zamierzam wygrać ten konkurs rzucania jajkami.
15 maja 2012, 22:09 / wtorek
Jakim można być imbecylem żeby tutaj pisać-że nic się nie dzieje!Rodowici Gdańszczanie powinni wiedzieć,że zabijali naszych dziadków,ruchali Babcie i palili i okradali domy!Teraz ich przywódca jest jako symbol na słynnej bramie która jest symbolem upadku Komunizmu!!!Ten napis wisiał wtedy,tylko dlatego że była Komuna-a Teraz ona powróciła POpaprańcy!
15 maja 2012, 22:40 / wtorek
Nie! Hitlerstrasse nie przejdzie, Adamowicz nie lubuje się w tej epoce.

Żeby było do końca historycznie to ja proponowałbym zmienić Al. Zwycięstwa na Rokossowskiego, Podwale Przedmiejskie na Leningradzką, Legionów na przyjaciela Polaków - Dzierżyńskiego, a ulicę Hallera na ideologa naszych czasów Marksa. Oczywiście w mojej kochanej Oliwie także przydałyby się pewne zmiany i tak można by wrócić do ul. Armii Radzieckiej, a i żeby było multi-kulti w ramach przyjaźni internacjonalistycznej Jagielońską wiadomo na Lumumby!

Dla młodych to będzie wspaniała lekcja historii, jestem o tym przekonany!
15 maja 2012, 22:53 / wtorek
Można też na T29 powiesić jakąś tabliczkę upamiętniając jego pomysłodawce Alberta Fostera, a co jeszcze lepsza lekcja historii.
15 maja 2012, 22:55 / wtorek
15 maja 2012, 22:58 / wtorek
zmieńmy jeszcze ulicę Jagiellońską na Patrice Lumumby (czarny komuch), jak kiedyś było.....jaja normalnie z tym Leninem, nie do wiary
15 maja 2012, 23:06 / wtorek
Kurwa mac!. Ryczec sie chce jak to widze. Skurwialy budyn.

"Stocznia Gdansk, Lechia Gdansk"
15 maja 2012, 23:36 / wtorek
Nie pozwolmy jeszcze wrocic z remontu Sołdkowi albo zmienmy jego nazwe na inna bo to tez historycznie nie poprawne.
15 maja 2012, 23:43 / wtorek
Skrajnie debilny pomysł, zaraz się z tego prezydent wycofa, co nie zmienia faktu, że samo zdarzenie już jest totalną kompromitacją. W lenina jajkami to za mało...raz sierpem raz młotem...
16 maja 2012, 10:05 / środa
Niech Adamowicz przywróci sobie jeszcze adres siedziby z Nowe Ogrody na ul. zdrajcy, zbrodniarza i alkoholika Świerczewskiego.

P.S.
Arkadiusz, szyld Rokossowskiego to raczej był na obecnej Rzeczypospolitej, nie na Zwycięstwa.
16 maja 2012, 10:59 / środa
Hallera na marksa

Cygnus x-1 napisał: " . . . Adamowicz wyrażnie sie pogubił i dobrze by było jakby wycofał sie z tego sam, bo czuje ze inaczej bedzie cyrk POPISowy jak ostatnio wiele w naszym kraju. . . "

właśnie o cyrk chodzi,
prowokacja, socjotechnika, sterowane przesilenie stosowane w Polsce cyklicznie od lat ?
czy tylko tresowanie na nowoczesnych europejczyków ( czyt IV rzeszy)

nie da się na logikę wytumaczyć administracyjnej decyzji władz stolicy zezwalającej na sabotowanie święta narodowego,

opowiadania przez parlamentarzystów z mównicy sejmowej o potrzebie wyrzeczenia sie polskości,

happenningowego wsadzania polskiej flagi w psie gówna na antenie TV,

deklarowania naszego interesu nardowego jako chęci poddania sie płynięciu głównym nurtem bez nawet próby zachowania własnej podmiotowości,

"reformy" emerytalnej nie liczącej sie z nikim i z niczym,

setek innych wpisujących się w schemat upokarzania narodu tubylczego lecąc Michalkiewiczem

jak jeśli nie prowokacją, dolewaniem oliwy do ognia można nazwać przywrócenie do przestrzeni publicznej pamięci o czerwonym zbrodniarzu, nic tylko czekać aż miejsce Trzech Krzyży zajmie gigantyczny monument okrągłego stołu

ot, dolewanie oliwy do ognia, prowokowanie, urabianie pod . . . . . to najciekawsze pod co ?
bo przecież nie ten łajza budyn za tym stoi

budyń jest za króciutki na takie pomysły, ale jesli je firmuje to i tak .... mu w serce,

przypominam bo to niedaleko stoi,
"kilka" lat temu budyń firmował inną decyzję, tą o wycofaniu melodii "Roty" Konopnickiej z południowego carillonu na ratuszu głównomiejskim,

widać na tych dwóch przykładach, carillionu i napisu nad bramą stoczni jak rozkładają się priorytety u tych którzy takie decyzje podejmują,
nie widać niestety intencji,
można tylko próbować odgadywać
próbując ułożyć układankę z całego mnóstwa innych elementów,

hehe, wiem, kazdemu po ułożeniu wyjdzie inny obrazek : )
16 maja 2012, 11:22 / środa
TW Bolek też dziś pokazał swoje prawdziwe oblicze u małpiszona Moniki Olejnik :

......Gdybym był na miejscu Tuska, dałbym polecenie: spałować, oddać za to. Władzę trzeba szanować, wybierać mądrze, brać udział w wyborach, organizować się. Ale potem: szacunek! Ktoś ich wybrał, to są przedstawiciele narodu, więc nie mogą pozwolić na opluwanie i bijatykę – tak b. prezydent Lech Wałęsa w programie "Gość Radia Zet" wypowiadał się o proteście związkowców "Solidarności" przed sejmem. Wałęsa apelował także do Tuska: Panie premierze, więcej zdecydowania. Dość takiej zabawy!
Dość słuchania ciebie TW Bolek ! Na pohybel czerwonym świniom i takim jak ty !
16 maja 2012, 11:33 / środa
jak bolek to u stokrotki,

co prawda jak powiedział ktoś mądrzejszy: kto słucha wałęsy sam sobie szkodzi,
ale . . . skoro go, ich TW jeszcze używają i skoro ona miała zaprosić jego by ten powiedział co mu tym razem rozpisali to . . . nie jest on, ten tekst, nie jest bardzo daleki od tego tematu, od przywrócenia imienia Lenina gdańskiej stoczni,
16 maja 2012, 22:49 / środa
Sugeruje komisyjnie przemiescic caly nowy dodatek w nazwie Stoczni do obozu w Sztutowie. Kurwa kompletna paranoja. Verde ma racje, zeby jutro nie skonczylo sie prowokacji i zeby nas nie wrzucili do gara ciemnogrodu....

Zadamy podwojnych nazw ulic w Gdansku, sprzed 45 roku i chuj!

pozdrawiam z Gotenhafen

www.gotenhafen.pl
16 maja 2012, 23:39 / środa
17 maja 2012, 01:24 / czwartek
Pojedzmy z czerwona kurwa dzis o 19
17 maja 2012, 08:33 / czwartek
Podbijam temat do góry.

PRECZ Z LENINEM SKURWYSYNEM !
17 maja 2012, 09:11 / czwartek
To do zobaczenia pod Stocznią. Życzę celnych rzutów i niech wygra lepszy.
17 maja 2012, 15:07 / czwartek
Pod stocznią coraz więcej POlicji zbiera się już.

Precz z komuną.
17 maja 2012, 16:03 / czwartek
Jeszcze nie tak dawno sami stoczniowcy wzieliby palnik i nocą zdemontowali ten "zabytek".
17 maja 2012, 16:26 / czwartek
Dostałem przed chwilą telefon, że siedzi tam już masa POlicji w cywilu i robią foty każdemu kto podłazi.

Niech nikt nie przychodzi wcześniej ani niczym nie rzuca pojedyńczo, wszyscy naraz będą musieli napierdalać.
17 maja 2012, 16:45 / czwartek
odnośnik Nie, dla Iljicza i Adamowicza
17 maja 2012, 17:16 / czwartek
ja rano jebnąłem już pomidorem ku uciesze przechodniow,
17 maja 2012, 17:31 / czwartek
ten adamowicz to jednak jebniety jest.za dlugo rzadzi i mu palma odbija.czas zmiany warty nadchodzi.mial dobry okres na Lechii potem dał dupy i słusznie był jebany,ostatnio poprzez zmiany w LO znowu zapunktował by takim wyczynem z iliczem wszystko spierdolic...normalny łeb.
17 maja 2012, 18:43 / czwartek
Nawet to nasze wspaniałe forum jest inwigilowane, bo skąd niby psy miały by wiedzieć. Poza tym już chwilę po 15 już warowały czworonogi pod bramą i to w znacznych ilościach. Teraz tylko czekać na kolejny komentarz Bolka vel Walesa, że powinni tych złych awanturników pałować w obronie tow Ilicza.

Socjalistyczna UE buduje nieopodal swoje muzeum propagandy więc niech tam spierdalają z tym napisem.
17 maja 2012, 22:31 / czwartek
O dzisiejszych wydarzeniach:

odnośnik
odnośnik
odnośnik
17 maja 2012, 22:56 / czwartek
i na wp galeria

odnośnik
17 maja 2012, 23:18 / czwartek
fotka nr 2 z wp - mega
"bendem pałować"

:D
17 maja 2012, 23:57 / czwartek
18 maja 2012, 00:03 / piątek
adamowicz ty psie odnośnik
18 maja 2012, 00:10 / piątek
i z dzisiaj jeszcze odnośnik
18 maja 2012, 07:21 / piątek
Warto było się wczoraj pod Stocznią pojawić. Dostałem od pana Andrzeja Kołakowskiego płytę a na dodatek podpisał ją dla mojej mamy. Mam mega prezent na 26 maja. Precz z komuną!!!.
18 maja 2012, 10:15 / piątek
Symbole zakazane, miejsce publiczne (co prawda obok muzeum, ale publiczne)

Pewnie naiwnie, ale...czy nie można powiadomić prokuratury?
 
1 2 3 4
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.022