Gdańsk: wtorek, 21 listopada 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

Zakaz ,problemy - CHWDP

strona 3/6

4 lutego 2013, 18:40 / poniedziałek
@ret

warto też mieć potwierdzenie wysłania
4 lutego 2013, 18:48 / poniedziałek
z racji wykonywanego zawodu, radze wyslac z potwierdzeniem odbioru na kazdej poczcie dostaniecie takei zolte, jest to pozniej wasza podstawa wyslnia i dokument nadania listu i lepiej wyslac priorytetem, wlansie co do danych ososbowych to z tym bardzo slabo...nie powinni tak tego do kazdego wysylac.
4 lutego 2013, 23:25 / poniedziałek
cool

Odnośnie do ustawy to nie ma co gadać - kpk daje obowiązek do wskazywania w akcie oskarżenia takich danych. Jeśli jest 600 oskarżonych, to wszystkie dane wszystkim będą podane. Ewentualnie są jakieś możliwości odszkodowawcze dopiero po uniewinnieniu ale to też niełatwy temat.

Konsultowaliśmy to z prawnikiem - niestety takie są realia...
5 lutego 2013, 00:21 / wtorek
no niestety masz rację - zdążyłem się już dowiedzieć
Państwo prawa - nie ma co.
Panowie - sprawdzajcie skrzynki pocztowe, żeby nikt nie obudził się z ręką w nocniku !!
Klimek - mimo wszystko dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
5 lutego 2013, 01:38 / wtorek
heh a ja się dalej zastanawiam... nic z wioski nie dostałem ale.... w międzyczasie się przeprowadziłem, przemeldowałem i do tamtej skrzynki od roku nie zaglądam bo i zresztą jak? Jestem ciekaw czy mają problem z ustaleniem nowego adresu czy na stary wysyłają wszystko?
5 lutego 2013, 03:14 / wtorek
Wysyłają na adres jaki podałeś na psach... lub jeśli daleś dowód (ze starym adresem) a nie podales innego to na ten z dowodu....

Pytanie dot. tych skrzynek...chyba przychodzi wezwanie do odbioru listu poleconego na poczcie a nie przychodzi to zwykłym listem bez potwierdzenia odbioru (od jakieś daty musi "płynąć" czas na odwołanie)? W takim wypadku w/g mnie musi być potwierdzenie odbioru wyroku (wymagane). Pytam choć wydaje się to oczywiste ale w tym kraju już nic nie jest NORMALNE,prawo się tu stosuje w/g uznania władzy....
5 lutego 2013, 07:53 / wtorek
Icemar

Twoja sprawa jest bardzo prosta, a mianowicie:

art. 139 par. 1 kpk mówi: "Jeżeli strona (stroną w postępowaniu karnym jesteś Ty), nie podając nowego adresu, zmienia miejsce zamieszkania lub nie przebywa pod wskazanym przez siebie adresem, pismo wysłane pod tym adresem uważa się za doręczone".

Tyle w temacie.
5 lutego 2013, 11:43 / wtorek
Jeśli w momencie spisywania - zaznaczam spisywania podał dowód z aktualnym adresem, a w międzyczasie zmienił go meldując się pod nowym nie ma możliwości wysyłania jakiś pism w postępowaniu karnym na stary. PO to jest obowiązek meldunkowy i wyrabianie nowego dowodu. Przecież w czasie spisywania nie wiedział że będzie miał postępowanie karne, w ogłoszeniu też nie czytał.
Zresztą nie wszyscy jeszcze byli na przesłuchaniu więc przyjdzie pewnie kolej na wszystkich niestety.
5 lutego 2013, 11:56 / wtorek
No właśnie było tak jak LGPG. Mecz był w październiku lub Listopadzie 2011 z tego co pamiętam. Wtedy mieszkałem pod adresem Gdańsk ul. abc. Po meczeu jak wiadomy psiaki spisywały i kazały pokazywać dowód. Tak więc pokazałem dowód z adresem Gdańsk ul abc. w Grudniu odebrałem mieszkanie i jeszcze przed świętami przeprowadziłem się. Zaraz po świętach poszedłem do UM w celu przemeldowania się a co za tym idzie zmieniłem dowód oraz adres zamieszkania z ul. abc na ul xyz. Starą korespondencję odbierałem jeszcze przez 3 miesiące. Sprawa wyszła w czerwcu 2012 czyli pół roku po mojej przeprowadzce. skąd mam wiedzieć że jest prowadzona sprawa karna przeciw mnie? przecież spisanie nie jest jednoznaczne ze sprawą karną! Po tych 3 miesiącach nie wiem czy coś przyszło na stary adres. Na nowy nic nie dostałem, żadnego wezwania, żadnej informacji.
5 lutego 2013, 11:57 / wtorek
@szczeszciarz1972

Wyroki przyszły poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru.
5 lutego 2013, 12:11 / wtorek
Po to jest centralny system ewidencji PESEL ( Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności ). Mają do niego dostęp i tam najpierw sprawdzają dane.
5 lutego 2013, 12:14 / wtorek
Jeżeli ktoś będzie chciał pojechać do Gdyni osobiście złożyć odwołanie to niech zrobi dodatkowo ksero, aby miał jakieś potwierdzenie.
5 lutego 2013, 12:28 / wtorek
Jestem po rozmowie z prawnikiem - odwołanie wystarczy wysłać listem poleconym i zachować "potwierdzenie nadania", choć ja osobiście wysyłam ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru.
5 lutego 2013, 14:35 / wtorek
We wzorze sprzeciwu jedno z ostatnich zdań brzmi
"W postępowaniu przygotowawczym nie zostały przedstawione mi ani filmy, ani fotografie wskazujące na moją osobę jako tą, która „wtargała” na teren obiektu (z uwagi na fakt mojej niewinności żadnych takich zdjęć ani nagrań z pewnością nie ma)."
Polonistą nie jestem ale wydaje mi się, że wtargać to można "coś" na dany teren. Jeśli już to "wtargnęła" a najlepiej to wpisać "wdarła się", ponieważ tak jest w akcie oskarżenia. Pewnie mało znaczące ale lepiej napisać poprawnie ;)
5 lutego 2013, 14:58 / wtorek
Można też tak :
odnośnik
5 lutego 2013, 15:19 / wtorek
Widzę, że dużo osób ma kare ograniczenia wolności. Czemu ja nie mam? :(
5 lutego 2013, 16:41 / wtorek
Może dlatego, że masz dochód i masz z czego zapłacić grzywnę? Ograniczenie wolności (prace społeczne w tym przypadku) dostali Ci, którzy nie mają dochodu (bezrobotni, uczniowie itp.)
5 lutego 2013, 17:03 / wtorek
To Twój domysł czy uzasadnienie sądu?
Pierwszy raz spotykam się z taką interpretacją.
5 lutego 2013, 18:30 / wtorek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
5 lutego 2013, 21:16 / wtorek
5 lutego 2013, 22:28 / wtorek
Panowie domysły z jakiego powodu ,komu co i z jakiego klucza zostało obdarowane zostawmy do rozmów w naszym gronie prywatnym ;)
Na pewno zorganizujemy spotkanie dla zainteresowanych i będzie okazja porozmawiać .

Na razie niech każdy pisze odwołanie o treści ze strony LP lub odnośnik
6 lutego 2013, 11:48 / środa
Incognito, ani domysły, ani uzasadnienie sądu. Wczytaj się w to co dostałeś (no chyba, że nie dostałeś), porównaj, wyciągnij wnioski. Nie oceniam słuszności takiego postępowania, po prostu zauważam pewną regułę.
7 lutego 2013, 14:43 / czwartek
zostalem takze szczesliwym posiadaczem ,listu poleconego z wioski za Sopotem;)
7 lutego 2013, 16:11 / czwartek
jak wysyłacie odwołania to w dwóch kopiach
7 lutego 2013, 16:30 / czwartek
wyslijcie w dwoch , bo kolega stawial sie osobiscie i trzeba w dwoch.
7 lutego 2013, 16:32 / czwartek
Osobiście zawsze trzeba w dwóch - żeby mieć potwierdzenie co złożył
7 lutego 2013, 21:04 / czwartek
Panowie nie róbcie zamętu !! Niby po co mam wysyłać 2 kopie ?? Myślicie, że ktoś Wam jedną odeśle ? Wolne żarty. Wysyłasz odwołanie listem poleconym i zachowujesz potwierdzenie nadania, dodatkowo można wysłać za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Jeżeli składasz osobiście to lepiej mieć kopię, bo na niej w kancelarii przybiją Ci pieczątkę, która jest potwierdzeniem odbioru dokumentu.
Choć wcale nie jestem pewny czy i to jest konieczne - kiedyś jak składało się osobiście PIT w skarbówce to też przybijali potwierdzenie na kopii - od dwóch lat nawet tego nie chce im się robić.
8 lutego 2013, 12:26 / piątek
Podsumowując - listem poleconym wystarczy wysłać jeden egzemplarz odwołania i zachować potwierdzenie nadania. Składając osobiście w biurze podawczym trzeba mieć dwa egzemplarze (jeden zostaje u nich, a na drugim przybili mi pieczątkę z potwierdzeniem odbioru).
17 lutego 2013, 16:31 / niedziela
W tygodniu niestety byłem na Portowej , gdzie szybko i sprawnie zostałem przesłuchany. Strata czasu. Moja i ich. Kiedy jest planowane spotkanie przez LP w przedmiotowej sprawie. ?
7 marca 2013, 15:30 / czwartek
odnośnik

Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy" zaprasza wszystkich kibiców Lechii na kolejny dyżur porad prawnych, który odbędzie się w najbliższy wtorek (12.03.) w godzinach 18:00-19:00 w lokalu "Kibice Razem" przy ulicy Fiszera 10 w Gdańsku Wrzeszczu.

Wtorkowe spotkanie będzie kontynuacją cyklu spotkań przeznaczonych dla kibiców Lechii Gdańsk. Podczas wtorkowego dyżuru każdy będzie mógł bezpłatnie skorzystać z porady prawnej. W świetle ostatnich wydarzeń, jakie dotykają środowisko kibicowskie Lechii, wtorkowe spotkanie będzie doskonałą okazją do konsultacji z doświadczonym adwokatem.
Porady mogą oczywiście dotyczyć innych spraw, nie tylko związanych z życiem kibicowskim.

Prosimy również o przychodzenie na porady z dokumentami oraz pismami, które dotyczyć będą problemowej sprawy, o którą chcemy zapytać prawnika.
18 marca 2013, 17:30 / poniedziałek
Gówno prawda już ogłasza że ukarano kibiców :) ciekawe czemu dopiero teraz o tym piszą ? czyżby nie poszło wszystko po ich myśli ?

"354 kibiców gości usłyszało zarzuty w związku z incydentem na meczu w Gdyni z 14 marca 2012 roku
Sprawa dotyczy kibiców Śląska Wrocław, którzy 14 marca 2012 roku wybrali się do Gdyni na mecz Pucharu Polski z Arką. Fani drużyny przyjezdnej wtargnęli na stadion przez wyłamaną bramę. Pseudokibice, którzy już usłyszeli zarzuty, zostali ukarani karą grzywny i ograniczenia wolności.
4 marca 2012 roku Arka rozgrywała ze Śląskiem ćwierćfinałowy mecz w ramach Pucharu Polski. Sympatycy żółto-niebieskich podczas tego meczu bojkotowali działania klubowych działaczy. Doping prowadzili spod stadionu. Na spotkaniu pojawiła się kilkusetosobowa grupa sympatyzująca z drużyną z Wrocławia, która na stadion wtargnęła poprzez wyłamaną bramkę ogrodzeniową. Po zakończonym meczu policjanci wylegitymowali wszystkich kibiców znajdujących się w sektorze, na który część osób dostała się w sposób nieuprawniony.
Policjanci z Gdyni wspólnie z funkcjonariuszami z komend w Gdańsku i na Śląsku, w oparciu o posiadany zapis monitoringu oraz informacje uzyskane w trakcie legitymowania, rozpoczęli weryfikację osób, które na obiekt dostały się nielegalnie przez wyłamaną bramę. Dotychczas śledczy przedstawili zarzuty z Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych 354 pseudokibicom. Do Sądu Rejonowego w Gdyni wpłynęło 201 aktów oskarżenia. Pseudokibice, którzy już usłyszeli wyroki, zostali ukarani karą grzywny i ograniczenia wolności. W każdym wypadku sąd zastosował 2-letni zakaz wstępu na imprezy masowe. Sprawa jest rozwojowa, policjanci pracujący nad tą sprawą nadal ustalają kolejne osoby biorące udział w zeszłorocznym zdarzeniu."

Jak zwykle gówno prawdę napisali ale co tam ciemny lud kupi sukces ;)
6 kwietnia 2013, 13:58 / sobota
Nie milkną echa pamiętnego meczu naszej sąsiadki zza Sopotu ze Śląskiem Wrocław. Jak wcześniej informowaliśmy ponad 100 osób otrzymało z sądu wyroki nakazowe. Jak się okazało wszystkie utraciły moc.

Stało się tak w związku z wniesieniem sprzeciwu przez Prokuratura, Prokuratury Rejonowej w Gdyni wobec wszystkich osób wymienionych we wspomnianym wyroku nakazowym. Tym samym jest on nieprawomocny i nie podlega wykonaniu. Sąd Rejonowy w Gdyni wycofuje obecnie je z Wydziałów Wykonawczych.
6 kwietnia 2013, 14:03 / sobota
Czyli co umorzyli sprawę ?
6 kwietnia 2013, 15:11 / sobota
to "gówno prawda" pewnie umieści sprostowanie w gazecie do art. ... :)
6 kwietnia 2013, 15:29 / sobota
Niczego nie umorzyli. Prokuratura odwołuje się od wyroków.
9 kwietnia 2013, 07:50 / wtorek
Odwołuje bo za małe wyroki czy za wysokie? czyli teraz sprawa w trybie normalnym?
18 kwietnia 2013, 12:35 / czwartek
Watek znow zaczyna byc wazny, gtym razem zapraszja ajuz na rozprawy ktore trzeba sie stawic ososboscie... lacznie 14 rozpraw z tego co wiem juz do kilku ososb doszlo dzis (jak i do mnie) do reszty przyjdzie pewnei lada dzien. Przewidywane jest moze jakies psotkanie z prawnikiem???
18 kwietnia 2013, 13:30 / czwartek
Będzie - poinformujemy w tym temacie o terminie.
18 kwietnia 2013, 21:26 / czwartek
Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy" zaprasza wszystkich kibiców Lechii na kolejny dyżur porad prawnych, który odbędzie się w najbliższy wtorek (23.04.) w godzinach 18:00-19:00 w lokalu "Kibice Razem" przy ulicy Fiszera 10 w Gdańsku Wrzeszczu.

Wtorkowe spotkanie będzie kontynuacją cyklu spotkań przeznaczonych dla kibiców Lechii Gdańsk. Podczas wtorkowego dyżuru każdy będzie mógł bezpłatnie skorzystać z porady prawnej. W świetle ostatnich wydarzeń, jakie dotykają środowisko kibicowskie Lechii, wtorkowe spotkanie będzie doskonałą okazją do konsultacji z doświadczonym adwokatem.
Porady mogą oczywiście dotyczyć innych spraw, nie tylko związanych z życiem kibicowskim.

Prosimy również o przychodzenie na porady z dokumentami oraz pismami, które dotyczyć będą problemowej sprawy, o którą chcemy zapytać prawnika.
21 kwietnia 2013, 16:01 / niedziela
Wiadomo jak to bedzie wygladalo z tymi rozprawami? Gdzie beda prowadzone, w Gdansku/Gdyni czy w miejscu zamieszkania. Inna sprawa, kazdy kto sie odwolal, dostanie na nie 'zaproszenie' ?
22 kwietnia 2013, 14:13 / poniedziałek
Czy 7 maja (zgodnie z formuła spotkan co dwa tygodnie) rowniez bedzie mozliwosc skorzystania z porad prawnych? Pytam, gdyz nie kazdy pochodzi z Trojmiasta. Pzdr.
22 kwietnia 2013, 21:28 / poniedziałek
22 kwietnia 2013, 21:30 / poniedziałek
Sorry dopisek mój - termin spotkania z adwokatem - ale warto się jutro pojawić na poradach
22 kwietnia 2013, 21:52 / poniedziałek
Te Wezwanie co skanował kolega powyżej, wygląda jak chujowy żart. Nie jest napisane że jest obowiązkowe , ale to sprawia wrażenie że trzeba być jak na dozorze.
Tak co przynajmniej przez 6 m-cy . Hm ,hm dziwna sprawa kibice Lechii z 3-miasta , może i mogli by być co 2 tygod. w Gdyni ale ci kibice z Wrocka i okolic ,to już nie możliwe do wykonania.
22 kwietnia 2013, 21:59 / poniedziałek
edyta. nie zaważyłem wpisu ,że jest obowiązkowe. :( moja wina
ale tak czy inaczej dziwna rzecz.
22 kwietnia 2013, 22:07 / poniedziałek
No niestety to nie żart.
A swoją drogą - Gdynia już dawno tylu Naszych nie widziała od dawna- i to w centrum z regularnością mniej więcej co dwa tygodnie :)
24 kwietnia 2013, 12:50 / środa
Cool fajnie że podałeś dziewczyną z śledziowa terminy rozpraw !!!.

Dziś zaczeły przychodzić wyroki nakazowe dla drugiej 100.

Dla przypomnienia link do pisemka z odwołaniem od wyroku.
odnośnik
24 kwietnia 2013, 13:06 / środa
W tej turze zakaz już nie jest tylko na śledzi, kolega w pakiecie dostał też na mecze Śląska i reprezentacji.
25 kwietnia 2013, 07:32 / czwartek
25 kwietnia 2013, 10:29 / czwartek
Jesli ktoś chce złożyć odwołanie od wyroku bezpośrednio w sądzie. To biuro podawcze mieści się w pokoju 41. Godziny otwarcia:
Poniedziałek 8-18
Wtorek-Piątek 8-15
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.018