Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

LECHIA - Groclin Warszawa, 20.08 g. 18:30

strona 1/4

12 sierpnia 2012, 17:39 / niedziela
Myślę, że spokojnie można założyć już temat o tym meczu.

Kilka słów wstępu.
My, po meczu pucharowym przystąpimy do tego pojedynku z mieszanymi uczuciami. Niby wygraliśmy, ale raz, że po dogrywce, a dwa, że styl chyba nie do końca był taki jakiego oczekujemy. Nie mniej jednak był to pierwszy mecz i póki co można wybaczyć ewentualne błędy - oczywiście jeśli nie powodują one utraty bramek.

Goście z kolei wygrali dziś w pucharze Polski z Miedzią w Legnicy 3:1. Bramki strzelali Paweł Wszołek (dwie) oraz Daniel Gołębiewski. Oglądałem ten mecz i powiem tak.. zagrali solidnie, ale na bardzo dużo pozwalał przeciwnik. Miedź zagrała tragicznie, do tego miała pecha. Jeśli sobie przypominam to była poprzeczka, jakieś nieporozumienia. Generalnie zwycięstwo jednak zasłużone, jednak strata bramki w końcówce, grając z przewagą jednego zawodnika musi dać do myślenia.

Tak więc postawiłbym znak równości między nami, a nimi jeśli chodzi o mecze pucharowe.

Kadra zespołu gości:
odnośnik

Na papierze jesteśmy lepsi. Trzeba to tylko, a może i aż przełożyć na boisko.
Dzisiaj zagrali w takim ustawieniu:

1. Dominik Budzyński - 26. Aleksandar Todorovski, 4. Marcin Baszczyński, 13. Adam Kokoszka, 3. Adam Pazio - 7. Paweł Wszołek (82, 16. Mateusz Michalski), 20. Tomasz Hołota, 28. Łukasz Piątek, 19. Daniel Gołębiewski, 22. Tomasz Brzyski (87, 23. Mateusz Gliński) - 10. Łukasz Teodorczyk (75, 8. Aviram Baruchyan).

Najlepsze wrażenie zrobili na mnie Wszołek i Łukasz Piątek. Trzeba na nich uważać.

Jeśli chodzi o nasz zespół. Nie zagra na pewno Małkowski i sami sobie odpowiedzcie czy jest to osłabienie czy nie.

Skład powinien być zbliżony do tego w PP.

Buchalik
Bąk - Madera - Bieniuk - Fortepian
Andreu - Surma
Traore - Nowak - Machaj
Rasiak

Tak więc wynik jest sprawą otwartą. Trzeba wyjść, walczyć i zwyciężyć!
Wszyscy na ZIELONĄ TRYBUNĘ!!
12 sierpnia 2012, 17:41 / niedziela
Oczywiście się pomyliłem:)

20.08.
12 sierpnia 2012, 18:14 / niedziela
3:1 dla nas.
Ciekawa jaka będzie frekwencja...
Biorąc pod uwagę przerwę między sezonami, dzień meczu, bo poniedziałek, obstawiam ok. 15-17 tys.
12 sierpnia 2012, 18:18 / niedziela
Kadrę mają... dziurawą. W dodatku, wiadomo jaki klimat panuje wokół tego tworu - to też może na nich wpłynąć.
Stawiam 2:0 dla nas i 20tys. na trybunach :). Bramki: Rasiak, Razack.
12 sierpnia 2012, 18:38 / niedziela
Wygrajmy to przynajmniej 1:0. Niestety rok temu na poczatku sezonu to Polonia nam popsula humory
12 sierpnia 2012, 19:22 / niedziela
1945__ ale Bieniuk w 1 kolejce pauzuje za czerwoną kartkę i nie może zagrać.
12 sierpnia 2012, 20:14 / niedziela
Nie chce być nie miły ,ale moim zdaniem Lechia przegra.
12 sierpnia 2012, 20:37 / niedziela
W takim razie wybaczcie pomyłkę, ale nie wiedziałem o tym. Na szczęście na środku obrony mamy sporo opcji.
12 sierpnia 2012, 22:09 / niedziela
Zmobilizujmy sie !

WSZYSCY NA FORUM !
12 sierpnia 2012, 22:26 / niedziela
Może być ciężko ale te 2-1 Dwaj Panowie R po podaniach Rysia i Machaja.
13 sierpnia 2012, 09:53 / poniedziałek
A Lwy już rozliczyłeś?
13 sierpnia 2012, 12:07 / poniedziałek
Co cie Pikolak boli?
16 sierpnia 2012, 22:19 / czwartek
2:0 dla nas a czy Brożek zagra? BoBo dawaj szanse mlodym!!! (Pietrowski juz nie jest mlody)
16 sierpnia 2012, 22:24 / czwartek
- Mam w pamięci słowa nowej kadry szkoleniowej, że Lechia chce wrócić do tożsamości.

Przyjdę w poniedziałek na mecz zobaczyć jak ta tożsamość wygląda - mówi dla Dziennika Bałtyckiego były trener biało-zielonych Tomasz Kafarski.

Kafarski trenerem Lechii przestał być w listopadzie ubiegłego roku po ponad 30 miesiącach pracy. Potem była jeszcze nieudana przygoda z Cracovią, obecnie były szkoleniowiec biało-zielonych jest bezrobotny. Co sądzi o szansach Lechii w nadchodzącym sezonie zapytał go Dziennik Bałtycki.
- Jako kibic Lechii oczekuję zwycięstw i ładnej gry dla oka - mówi Kafarski. - A jak to będzie wyglądało to nie mam pojęcia. Mam w pamięci słowa nowej kadry szkoleniowej, że będzie powrót do tożsamości. Przyjdę w poniedziałek na mecz zobaczyć jak ta tożsamość wygląda. Odeszło 10 piłkarzy, w tym kilku, którzy mieli wpływ na to, że Lechia dawniej grała jak grała. Inni się nie sprawdzili. Przyszło pięciu doświadczonych. Mam nadzieję, że Lechia spełni oczekiwania i z przyjemnością będzie oglądało się jej mecze.
Nie wiem, na czym dziś ma polegać fenomen, żeby chodziło 30 tys. widzów, skoro w świetnym okresie na mecz Lechia - Lech przyszło ich tylko 6 tys. Czas pokaże czy jest popyt na futbol w Gdańsku - podsumował Kafarski.

;)
16 sierpnia 2012, 23:03 / czwartek
Nie wieże Kościerski Księciunio z płetwą z tyłu ma szczelność jeszcze wypowiadać się o naszym klubie i komentować zmiany .Pozbył się wszystkich charakternych zawodników i pracowników z drużyny,a stworzył nijaką zbieraninę księżniczek oraz dom rehabilitacyjny .

To między innymi przez ciebie bufonie mamy to co mamy i trzeba od podstaw wszystko tworzyć bo ktoś wpatrzony w ciebie jak w obrazek klepał cię po dupie.

Proponuje wysłać mu Sazankowa jako odprawę niech będzie u niego w cygańskim pałacu jako lokaj śmigał.Może weźmie jego połowę wynagrodzenia na plecy :P
17 sierpnia 2012, 00:03 / piątek
Polonia Warszawa to przestała istnieć w 2008 roku. Czyli w tym, w którym Lechia awansowała do I ligi.
Przyjrzyj się dokładnie tabeli kończącej ten sezon, a zwłaszcza jej ostatniemu odnośnikowi:
odnośnik
Warto spojrzeć również na ostatni odnośnik pod tabelą najwyższej klasy rozgrywkowej z tego samego sezonu.
odnośnik
Zatem nie zakłamujmy rzeczywistości, nie dajmy się zwieść. Ten klub z Polonią ma tyle wspólnego, że gra na obiektach, na których kiedyś grała Polonia. Ten klub to Dyskobolia czy też Groclin i tak to do bólu powinniśmy nazywać.
17 sierpnia 2012, 00:04 / piątek
skład - buchalik - deleu madera bąk brożek - surma andreu - traore nowak wiśnia - rasiak. 2:0 dla nas - rasiak i traore
17 sierpnia 2012, 08:49 / piątek
tak samo zrobił lubelski motór nie zakłamujmy rzeczywistości, nie dajmy się zwieść. Ten klub z moturem ma tyle wspólnego, że gra na obiektach, na których kiedyś grał Motur. Ten klub to Spartakus Szarowola i tak to do bólu powinniśmy nazywać.

odnośnik
17 sierpnia 2012, 08:49 / piątek
Brożek raczej nie zagra, chyba nie doszły jeszcze jego papiery z Turcji
17 sierpnia 2012, 09:00 / piątek
jaka Polonia Warszawa??? Proszę zmienić tytuł wątku na LECHIA - Groclin !!
17 sierpnia 2012, 09:36 / piątek
Po takich wypowiedziach Kafara tracę do niego resztki sympatii. Znowu buta w dodatku podszyta zwykła zawiścią. Wielki hrabia pojawi się na meczu Lechii i swym nieomylnym okiem będzie oceniał wszystkich. Człowiek, który nic w futbolu nie osiągnął niczym utytułowany fachowiec będzie oceniał trenera, piłkarzy i kibiców. Piłkarska wyrocznia, trenerski Bóg ...

Póki co panie Kafarski, to możesz pan Bobowi gwizdek nosić. Choćby Bobo przegrał 30 meczów w lidze to i tak byłby to "pikuś" przy twoim wyczynie. Przypominam, że to pan legitymizuje swoja osobą największą porażkę, największy wstyd w dziejach klubu. LIMANOVIA !!!

-----------------Buchalik------------------

Pietrowski----Bąk----Madera----Fortepian

-------------------Surma--------------------
----------Andreu---------Machaj--------------

---Wiśnia---------------------------Razack-----

-------------------Rasiak------------------------- -
17 sierpnia 2012, 10:01 / piątek
Panowie i Panie, szanowny moderatorze, nie prosiłem o zmianę nazwy wątku na nieprawidłową..
17 sierpnia 2012, 11:17 / piątek
tytuł wątku jest chyba poprawny
17 sierpnia 2012, 11:57 / piątek
Jest bo zmieniłem na prawidłową nazwę.
17 sierpnia 2012, 12:05 / piątek
Na prawej z braku laku jednak bym wybrał Deleu, nie będzie bał się agresywnie odebrać piłki, wsadzić nogę i może tym razem nikt go nie wkręci w ziemię. Tak czy inaczej zawalczy spróbuje, a Pietrowski nawet się nie zbliży będzie obserwował z bezpiecznej odległości i stał w polu karnym i patrzał na rozwój sytuacji. Nie potrzebujemy takich panienek, mimo, że to nasz grajek. Młody już nie jest ale ciągle wierzę, że gdyby poszedł gdzieś na wypożyczenie zagrał rundę w I lidze to wychodował by sobie jaja i mógłby być z niego jeszcze kiedyś pożytek.
17 sierpnia 2012, 12:12 / piątek
24 lata (a tyle ma Pietrowski) to w poważniej piłce wiek piłkarza kompletnego, ogranego na najwyższym poziomie. Młody zawodnik to ma lat 16,17,18,19.. przestańmy w końcu zakłamywać rzeczywistość. Jeśli ktoś przed dwudziestką jest beznadziejny to po tej granicy wieku lepszy już nie będzie.

Zawsze podobało mi się stwierdzenie "młody i perspektywiczny" Obecnie Marcinek nie spełnia żadnego z tych kryteriów:)
17 sierpnia 2012, 13:24 / piątek
Wie ktoś czy wg. Groclin planuje jakiś wyjazd na ten mecz ? :)
17 sierpnia 2012, 13:33 / piątek
Nie organizują nic, jedyna ich mobilizacja w tej rundzie to 31.08.2012 Wisła - Groclin

odnośnik
17 sierpnia 2012, 15:44 / piątek
Marcin stadion już zobaczyli to po co mają znowu się wybrać? :)
17 sierpnia 2012, 17:03 / piątek
Tak myślałem ale nie zaszkodzi zapytać. Moim zdaniem mecz bez gości to nie ten sam mecz kiedy goście są no ale to przecież K6 :)
17 sierpnia 2012, 18:39 / piątek
Odnosnie Kafara - otoż nastapiła zamiana miejsc, za czasów Kafara im gorzej Lechia grała tym więcej porad na łamach prasy udzielał Bobo, teraz pewnie bedzie odwrotnie. Dopóki Kafar nie znajdzie pracy gdzies na drugim koncu Polski bedziemy mogli czytać jego "przemyslenia" na łamach prasy, a że nigdy nie umiał powiedziec czegos ciekawego,....... lepiej jak Lechia bedzie grać koncertowo :)

Co do meczu to przewiduje podobny scenariusz jak z Łeczną, nie starcimy pierwsi bramki to wygramy, oni strzelą pierwsi bedzie remis (bo dogrywki nie bedzie).
Typ : 2:0 dla Lechii , gole Traore, Madera :)

1947 - napisałes o drużynie warszawskiej i nomenklaturze jaką nalezy stosować (wydaje sie słuszna), a jakie jest twoje stanowisko odnosnie Spartakusa i Motoru (co opisał Hektopascal) ?

TYLKO LECHIA!
17 sierpnia 2012, 19:20 / piątek
Nie żebym się wpierdalał i robił za adwokata, ale co ciebie pewnie zdziwi ta uszczypliwość nietrafiona. Roman jak wielokrotnie to opisał na łamach fana ma do tego stosunek negatywny, mimo że chodzi o zgodę.
Bądź co bądź zdrowe podejście traktujące równą miarą kluby. Bo w innym wypadku byłaby to hipokryzja i sam naraził się na śmiech.
Zresztą sam zainteresowany może sam się wypowiedzieć, ale wątpię że to zrobi bo po co odpowiadać na zaczepki.

Z pozdrowieniami dla wrocławskich braci, który mają zgody jakie mają...

A ty Cygnus x-1 zajmij się tematami piłkarskimi, a nie kibicowskimi.
17 sierpnia 2012, 20:14 / piątek
Sam za małolata śmigałem na mecze Olimpii Poznań w koszulce "To my Lechia!". Dziś bym jak pewnie większość nigdy na to nie poszedł. To, że kibice Polonii kibicują Groclinowi, a Motoru - Spartacusowi to ich sprawa i ich problem. My czy Śląsk takich problemów nie mamy.Z resztą nowożytne odrodzenie Lechii od zera to coś pięknego, ćoś co w pewnym sensie kreuję obecną tożsamość Lechii i za co osobom, które to wtedy ruszyły od zera...wiadomo
17 sierpnia 2012, 22:36 / piątek
Do 1945:
"24 lata (a tyle ma Pietrowski) to w poważniej piłce wiek piłkarza kompletnego..."
Patrzac na weekendowe wojaże Marcina po kanajpach, jego pstawe na boisku i poza nim śmiem twierdzić, że jest on piłkarzem kompletnym - IDIOTĄ !!!
18 sierpnia 2012, 08:14 / sobota
Duce - a jednak robiłes za adwokata, mnie interesowała opinia pana Romana, zapomniałem dopisać ze nie jest podyktowana jakąś złośliwoscią (niestety nie kazdy podchodzi do tego merytorycznie, a widzi wszedzie złośliwosci).
Bede zajmował sie tym czym chce i nikt nie bedzie o tym decydował. Jednego mozesz byc pewien, nie bede wypowiadał opinii na tematy o których nie mam pojęcia, a pytać wolno kazdemu, kazań jednak nie oczekuję.

pozdro

TYLKO LECHIA!
18 sierpnia 2012, 20:25 / sobota
18 sierpnia 2012, 21:05 / sobota
1945 straszysz, czy pocieszasz :), jak wkłady nie będą chciały się zemścić za sromotną porażkę w poprzednim sezonie, i nie wpierdolą dyskoboli z 5 do jaja znaczy kiepski sezon będzie (no dobra 3 do jaja)
18 sierpnia 2012, 22:33 / sobota
a mnie ucieszy jakiekolwiek zwycięstwo. nie ważne ile. byleby tylko dobrze wejść w sezon bo to jest naprawdę ważne
19 sierpnia 2012, 00:22 / niedziela
KlimekLG- dzięki za poprawienie tytułu. Na pohybel poprawności politycznej.

Hektopaskal, Cyngus 1-x - nie mam kłopotów z odróżnianiem klubów. Spartakus Lublin - to jest dla mnie jasne jak słonce. Motor to już historia.
Natomiast u kolegi Hektopaskala wyczuwam jakiś nerwowy tik. Pisać nazwy klubów, nawet nielubianych, z małej litery robiąc jakieś nieskoordynowane błędy ortograficzne - to raczej nie świadczy o sile wypowiadającego się w ten sposób, a o jakiejś magicznej sile tych, którzy są w ten sposób nazywani.

Wracając do tematu tego wątku - będą kibice gości na poniedziałkowym spektaklu? Prawdę powiedziawszy po ostatnich zamieszaniach jakie miały miejsce wokół ich klubu jestem cholernie ciekaw ich reakcji te wydarzenia. Na te przenosiny, które nie doszły do skutku, na chwiejność ich obecnego dobrodzieja - Króla i jakie owa chwiejność pociągnie za sobą konsekwencje ze strony kibiców?
Jestem zaintrygowany ichnim podejściem, reakcjami i jaki to wszystko będzie miało wpływ na frekwencje tak u siebie jak i wyjazdowe.
19 sierpnia 2012, 00:46 / niedziela
o co kużwa chodzi czy 1945 to 1947 ?
19 sierpnia 2012, 00:52 / niedziela
Co prawda po tym jak JW położyl lache na Groclin DiscoPolonie(prawie GKS)W-wa, sporo istotnych grajków im uciekło i klub sie troche rozsypal - ale na wynik taki jak: 8 albo 5 do jaja to raczej bym nie liczył.
Moim zdaniem Stokowiec poskładał z tego co zostało i kilku nowych grajków całkiem niezłą ekipe - nie lekceważyłbym DiscoPolo
19 sierpnia 2012, 01:19 / niedziela
Kończąc temat hybryd jak Groclin czy Spartacus to wydaję mi się ,że jest to jakiś wyznacznik siły kibiców danego klubu. Dla przykładu na ostatnie plotki ,że mamy grać na licencji Groclinu, reagowałem bez obawy ,tylko z uśmieszkiem co tego pajaca tu by czekało. Bez większego ryzyka mogę napisać ,że trzy mecze i trzy walkowery. Kogo by obchodził zakaz stadionowy na mecze Groclinu(mówię też o sobie) :) ? .Teraz dały radę Katowice, wcześniej właśnie WKS. Polonia czy Motor to chyba jednak inna półka...(i piszę to bez złośliwości)
19 sierpnia 2012, 08:45 / niedziela
WKS osiągnął porozumienie "zgadzamy się na fuzję/przenosiny ale nie gramy w pucharach, które wywalczył Groclin"
19 sierpnia 2012, 11:09 / niedziela
jarokol, uprzejmie informuję, że nie:) Ja to ja i tyle.

Co do Ciebie, 1947. Powiem tak, temat był przeze mnie stworzony i nazwany właściwie, potem ktoś zmienił na Polonia Warszawa.
19 sierpnia 2012, 15:47 / niedziela
Zawodnicy, którzy wystąpili dziś w rezerwach. Więc raczej nie ma szans na jutrzejszy ich występ:
- Ricardinho
- Deleu
- Duda
- Bajić
- Górka
- Tuszyński (ale ten to chyba na stałe już)
Sobczak także rozegrał cały mecz, ale raczej pojawi się na ławce.
19 sierpnia 2012, 15:57 / niedziela
A ja nie rozumiem, dlaczego nazywamy tę drużynę Groclinem Warszawa. Jeśli już, to Groclin Grodzisk Wielkopolski grający w Warszawie. Natomiast na pewno nie Dyskobolia, bo Dyskobolia gra sobie dzisiaj bez spinki w poznańskiej A-Klasie.
19 sierpnia 2012, 20:16 / niedziela
A jakie to ma znaczenie ?
Amica też gra w niższej lidze. A mimo tego w Poznaniu gra Amica :)

Więc w Warszawie Groclin :D
19 sierpnia 2012, 21:39 / niedziela
1945 - rozumiem, nie wiedziałem. Zobaczyłem ten wątek gdy był nazwany niewłaściwie.

gedania - mylisz się. Z Drzymałą było dogadane w ten sposób, że nikt nie ma nic przeciwko Drzymale, jego pieniądzom, jego zawodnikom czy innym aktywom, lecz miał z tym całym swoim majdanem przyjść do Śląska. To znaczy: gra będzie się toczyć na papierach Śląska z wszelkimi tego konsekwencjami.
To znaczy:
1. jak złapią na kupowaniu w poprzednich latach meczów Śląska - będzie kara dla Śląska (a nie jak w Poznaniu, gdzie Lech kupował, ale "my jesteśmy Amica").
2. Śląsk jest beniaminkiem pierwszej ligi, więc otrzymuje profity jako beniaminek.
I to w zasadzie tyle. Bo reszta była tylko konsekwencją. Beniaminek I ligi nie może grać w pucharach, nie może zaczynać gry o Puchar Polski od 1/16. Nie może otrzymać od Canalu Plus pieniędzy za trzecie miejsce w lidze itd. itp.

Jeśli uważasz to za zgodę na fuzję, to nie jestem Ci w stanie wytłumaczyć, dlaczego to fuzją nie jest.
19 sierpnia 2012, 23:00 / niedziela
Dla przypomnienia władzom klubu, nasza ławka rezerwowych po tej samej stronie co w ostatnim meczu z Legią, tak samo jak na T29 ;-)
19 sierpnia 2012, 23:57 / niedziela
1947 - o takiej piramidalnej układance nie słyszałem, w szczegóły nie wnikałem zresztą napisałem "fuzja / przenosiny" i nie zmienia to tego co napisałem, oraz w szczególności sensu wypowiedzi.
 
1 2 3 4
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.494