Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

WĄTEK PATRIOTYCZNY.

strona 17/37

25 października 2018, 12:39 / czwartek
Carlito - jasne, najlepiej zapomnieć o tym co było -ch*j z przeszłością. "Polskie obozy" też ci pewnie nie przeszkadzają?
Grunt, żeby młodzi ambitni parli do przodu. Najlepiej jeszcze gdyby byli wykształceni i obyci z zachodnią cywilizacją, ale spokojnie - dzieci resortowych dzieci idealnie pasują do twojego punktu widzenia. Mają wykształcenie zdobyte na najlepszych uczelniach w kraju i zagranicą i pieniądze oczywiście.

Butthead - nie przeszkadza ci, że typ ma ok. 30 kont bankowych, kilkukrotnie skłamał w zeznaniach majątkowych, był twarzą wielkiego przekrętu syna rudego, zasiada w kilku radach/zarządach spółek świadczących usługi dla Gdańska czy to , że twierdzi, że jego rodzina jest bogata (np. dziadkowie robią przelewy wnukom po kilkadziesiąt tysia), bo dziadzio po wojnie przyjechał z walizką pieniędzy? No kurwa, trzeba być ślepym albo zwolennikiem czerwonych (bo nikt mi nie powie, że PO to nie spadkobiercy starego systemu) żeby bronić tego wuja.

Odechciewa się wchodzenia na forum od czasu, gdy ujawnili się sympatycy lewicy.
25 października 2018, 13:19 / czwartek
TradycjaWiara zgadzam się w 100%
Ktoś napisał skoro jest tyle zarzutów to czemu nie siedzi ? Już odpowiadam : dlatego że najpierw trzeba przeprowadzić reformę sądów ponieważ na dzień dzisiejszy osoba organizująca i sponsorująca imprezy dla Trybunału Konstytucyjnego ( za czasów komucha Rzeplińskiego)czy Lustitii , zapraszająca na wykłady sędziego Tuleyę i panią Gersdorf jest nie do ruszenia .Przykład Michalczewski który buja się na tej samej karuzeli co Deweloperowicz - 3 tyś grzywny za pobicie żony , posiadanie narkotyków ,znieważenie policjantów ,naruszenie nietykalności policjantów - każdy z nas dostałby za taką kumulację grubo.Reasumując Gdańskiem rządzi układ kolesi prawnicy , deweloperzy ,dealerzy samochodowi itd. i jeśli jest szansa to zmienić to trzeba probować i nie patrzeć czy Płażyński jest z Pisu , Korwina czy Kukiza ,czy sobie poradzi nie wiem ale ja dam mu szansę mimo że Pis to też nie moja bajka.
25 października 2018, 13:59 / czwartek
Jassne, co tam historia... patrzymy tylko do przodu. Wygląda na to że wszyscy z lewej strony tak kombinują. I dobrze. Po co uczyć się na błędach?!? Patrząc do przodu tylko, po prostu nie zauważają, że to gówno które widzą przed sobą, sami sobie w przeszłości narobili: cholera, nie powinno tego tu być! No, ale pytanie skąd ta kupa na drodze przed nami, jest przecież niewyjściowe. E tam, zesram się i ide dalej, do przodu! Ktoś inny wdepnie?? Chuj z tym, ja jestem już dalej! Ale za to jak innowacyjnie!

Może trochę uproszczone, ale jednak:
W 1795 straciliśmy niepodległość na 123 lata. No zabrali ją nam nasi sąsiedzi ze wschodu i zachodu, podobno... Ja wiem, że sami ją straciliśmy! Ci, którzy wtedy brali udział w sejmikach byli przekupywani, okłamywani i głosowali na takie wybory, które były korzystne nie dla Polski, a dla ich mocodawców. Obwiniać sąsiadów?? Oni przecież robili wszystko co trzeba, by stworzyć swoje państwa jak najpotęrzniejsze, a co nasi rodacy robili wtedy to za co im płacono. Teraz mamy sytuację podobną bardzo jak w końcówce wieku XVIII i jakieś patałachy mi mówią: patrzymy tylko do przodu, ale widząc jak oni głosują i słuchając co głoszą to patrzą sobie na czubki własnych butów najdalej, a to co jest przed nimi wolą nie zauważać. Stoimy na skraju wielotorowego przejazdu kolejowego, szlabany minęliśmy już w 2004 w maju. Jak zrobimy krok do przodu rozjadą nas. Czasem warto się obrócić by skontastować miejsce gdzie się znajdujemy. Jak nie będziemy mieli własnego pociągu, będziemy musieli jechać cudzym. A to kosztuje wiele. Wiele pokoleń oddało swoją najwyższą ofiarę byśmy my mogli sobie tutaj po polsku ględzić na forum.
Cześć i chwała bohaterom!
25 października 2018, 14:24 / czwartek
Czyżby kodziarsto się POjawiło na forum bationu prawicy i opowiada farmazony zasłyszane w TVN i przeczytane w GW?
25 października 2018, 14:44 / czwartek
Czwarte pokolenie UB i stalinowców nadal walczy z pokoleniem AK i "zaplutych karłów reakcji".Jest ich nadal wielu niestety.Tak sie kończą wszystkie "pokojowe rewolucje" bez rozliczeń.I sa na chwilę obecna nie do ruszenia.Ustalenia magdalenkowe obowiązjują w mysl zasady - wy nie ruszacie naszych a my waszych.Ktos słusznie zauwazył analogie do czasow saskich przedrozbiorowych.Wielu jurgieltnikow broniacych obcych i nteresów ale takze wielu tzw. pozytecznych idiotów.I ci drudzy sa znacznie gorsi...biedna nasza Najjasniejsza RP...
25 października 2018, 15:41 / czwartek
Powinna być pełna mobilizacja, bo jest szansa. Zwłaszcza wśród kibiców Lechii, ludzi patriotycznie nastawionych, świadomych, aktywnych. W drugiej turze trzeba iść i zagłosować na Kacpra. Ja tak zrobię. Wolę młodego człowieka, wykształconego, o szerokich horyzontach, czystych rękach, pełnego pomysłów i energii, gotowego do pracy. Nie ma co słuchać kodziarskich czy tefałenowskich bredni, że za nim stoi PiS czy Kaczor itp. Jeśli w Gdańsku ma być lepiej i uczciwej zwykłym mieszkańcom, a nie tylko deweloperom i ludziom z wiadomego układu, to nie ma innej opcji. Kacper pokazał Gdańszczanom, że można na niego liczyć, że potrafi działać w interesie normalnych ludzi (sprawa parkomatów w Brzeźnie, sprawa terenu po stadionie Gedanii). Jak chcemy, by pozostało bez zmian w naszym mieście lub by sprawy poszły w jeszcze gorszym kierunku, to nie głosujmy na Kacpra. Nie głosujcie na Kacperka, zostańcie w domu, jak chcecie, aby miasto nadal wszędzie stawiało parkomaty, by finansowało dalej ośrodek „adaptacyjny” dla nachodźców, popierało krzewienie tzw. tolerancji - akcje aktywistów tęczowych w szkołach, przedszkolach, patronowało ulicznym paradom tęczowego bezwstydu, by w mieście nadal istniała ulica ku czci stalinowców-Dąbrowszczaków (godniejsi są upamiętnienia zdaniem Budynia niż prezydent RP), by nadal powstawały w centrum miasta kolejne galerie handlowe, a kolejnym ulicom nadawano imiona Bolków, Mazowieckich, Bartoszewskich.
25 października 2018, 16:14 / czwartek
@castorp
Może zasłuże na laczka, ale co mi tam!
Mam szacunek do Lecha Kaczyńskiego, do celu politycznego w kierunku którego dążył i do tego co udało mu się w życiu osiągnąć od czasów solidarności. Ale przyznać mógłbyś, że przy zmianie nazw ulic nie trzeba wszędzie wpychać jego osoby właśnie. Mamy wielu bohaterów, którzy mogliby zostać odkurzeni przy tej okazji, a ciągłe Kaczyzowanie wszędzie jeszcze bardziej antagonizuje społeczność, która jest już chyba podzielona do granic możliwości. Podział sam w sobie nie jest zły, ale życzyłbym sobie by przy tym zachować szacunek do innych poglądów. Szacunek powtarzam, nie uległość! Kim byli dąbrowszczacy i w jaki sposób znaleźli się na płw. iberyjskim wiem doskonale, ale oni jednak tam ginęli za wolność hiszpanów. Więc, może niech tam ich imieniem nazywają ulice...

Po za tym potęŻnie oczywiście a nie potęRZnie jak napisałem wcześniej w poście..
25 października 2018, 17:21 / czwartek
misiu67, a co ma wspólnego jakiś Jaki że sobie chciał wziąć na wiceprezydenta bolszewika w Warszawie z Płażyńskim z Gdańska ? Równie dobrze można napisać że radny z Koziej Wólki się upił. Płażyński nie jest nawet w partii PiS ( chyba ze się mylę ), jest kandydatem , Jaki zresztą nie jest z PiSu tylko z partii Ziobry.
To wybory na prezydenta miasta i wasze argumenty przeciwpisowe krajowe nie maja znaczenia wielkiego. Pewnie że PiS to gówniana partia ale tu nie głosujesz na partie tylko na człowieka. Albo umoczony, zalewający szambem Gdańsk Adamowicz, albo młody Płażyński- wiek ma znaczenie, nie jest powiązany w układy okrągłostołowe. Sam nie głosowałem na Pis do sejmiku i na radnych ale na Płażyńskiego tak. Dla mnie wybór jest prosty i trzeba iść na 2 turę zagłosować na Płażyńskiego.

mrmac "Kim byli dąbrowszczacy i w jaki sposób znaleźli się na płw. iberyjskim wiem doskonale, ale oni jednak tam ginęli za wolność hiszpanów."

Wolność Hiszpanów hehe poczytaj choćby na wikipedii czym był czerwony terror w Hiszpanii odnośnik
25 października 2018, 17:34 / czwartek
Dobry przykład dla wszystkich POlszewików, KODomitów i innych nowoczesnych z kropą.
odnośnik
Wmawianie mojej skromnej osobie że jestem jakimś tam naziolem czy faszystą bo chodzę na mecze piłkarskie i mam poglądy prawicowe to czysta lewicowa demagogia. Oderwane od stołków i koryt pseudo elity przywiezione na ruskich czołgach w 45 starają się wszelkimi środkami czyli kłamstwem i szkalowaniem odwrócić bieg wydarzeń w Polsce. Ludzie po prostu wyczuli że ciepła woda w kranie i łaskawe spojrzenie Makreli z Berlina już im nie wystarczy i wybrali PiS bo mieli nadzieję na zmiany. Czy ta zmiana będzie ok czas pokaże. A pierdolenie niektórych tutaj na forum jaki to adamowicz cacy bo nikt nie pokazał dowodów na jego winy powoduje u mnie odruch wymiotny i obrzydzenie. Jakim to trzeba być hipokrytą lub debilem żeby z samych informacji na temat kont, mieszkań i kasy o dziadków nie wyczuć że coś tutaj śmierdzi. To jest pytanie.
Z Biało-Zielonym pozdrowieniem, do zobaczenia w sobotę.
25 października 2018, 18:35 / czwartek
Pinochet dzięki za wpis !
mrmac - zanim wypowiesz się na temat Hiszpanii i dąbrowszczaków zapoznaj się z literaturą dotyczącą wojny domowej .
Stalinowi los hiszpanów był obojętny ,zależało mu bardziej na wprowadzeniu komunizmu na płw.Iberyjskim .Los hiszpanów którzy po przegranej wojnie domowej schronili się w Zwiazku Sowieckim był tragiczny ( prostytucja , domy dziecka itp. )
Pozdrawiam
25 października 2018, 19:29 / czwartek
Podziękowania za kontrolną reprymendę. Już wracam z lewackej wycieczki ;)

W Hiszpanii sprawa była taka, że była tam wojna domowa i jednak rodacy (?) tam krew przelali. Wiem, że stona po której stali była czerwona, ale potem przyszła czarna i też wiele można jej zarzucić. Tak, wiem ich krew (dąbrowszczaków) warta była tyle co UBeków na suwalszczyźnie. No, może jednak ciut więcej - oni nie do swoich strzelali. Ot tyle w temacie, który nie jest moim konikiem.
25 października 2018, 19:47 / czwartek
PO/KO wolnosciowe i demokratyczne, Adamowicz wporzo gość i następna kadencja (czyt.: należy mu sie dola z inwestycji, bo Gdańsk się rozwija), droga do totalitaryzmu, komuniści z PIS, dąbrowszczacy walczacy o wolność Hiszpanów...
JEZUS MARIA !!!
Ludzie, czy wyście poupadali na głowy ?!
Lem zdecydowanie ma rację. Pełno idiotow kręci się w internecie.
25 października 2018, 20:29 / czwartek
@emeryt
"PO/KO wolnosciowe i demokratyczne (…) vs droga do totalitaryzmu, komuniści z PIS"

Proszę rozwiń, bo TVNem zalatuje...
25 października 2018, 21:05 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
25 października 2018, 21:08 / czwartek
@Raginis Przeczytaj jeszcze raz z zrozumieniem co napisał " emeryt" . Na spokojnie. Pls!

Druga sprawa. Wygrywa Budyń i co nas czeka ?
Na dzień dobry. Różowy dzień niepodległości czyli 11 Listopada jak by ktoś nie jarzył. Kolejne najazdy Czeczenów których zaprasza i utrzymuje na koszt miasta. A mógłby ich zaprosić na koszt własny bo ma tych mieszkań sam trochę. No i na koniec Marsz Równosci oraz po drodze marsz Szmat bo takie coś chyba też biega po ulicach Gdańska.
Dodać jeszcze trzeba pełna tolerancja , ekumenizm czytaj bieganie z jarmułka do synagogi i jest zajebiście ! Ale to jest Postępowy prezydent. Jest na salonach w Europie, zapraszany do Niemiec , Brukseli itd. O taki Budyń to jest Super. A nie ten z Ciemnogrodu ,zacofany,będacy z tego nie dobrego Pisu.
Niektórzy takie tu bzdury piszą ,że przez brak czasu nie nadążam żeby na odpisać.
Jebać PO i Ryżego .
25 października 2018, 21:21 / czwartek
@ cnb
Widzę że nowy zadaniowiec na froncie . Uwaga konto założone " Login: cnb
Aktywacja konta: 23 października 2018

Powiem krótko . Wypierdalaj manipulancie z porównaniem Gierka do obecnych czasów.
Twoja obrona obniżki esbekom i milicjantom na starcie ciebie dyskwalifikuje . pa. pajacu.
25 października 2018, 21:35 / czwartek
@chris
przeczytałem jeszcze raz, na spokojnie i stwierdzam, że nie umiem czytać ze zrozumieniem..
@ emeryt - nie musisz rozwijać
25 października 2018, 21:35 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
25 października 2018, 21:48 / czwartek
@cnb w ruskim konsulacie to może najwyżej ty się widujesz ale z portierem i na dzień dobry już mu salutujesz że zadanie wykonane.
Tak, wiem co robił Czempinski ale GROM do tego nie mieszaj. Gromek bo tak go zwą to jednak był po bardzo złej stronie mocy . Nie był głupi to wiedział ,że trzeba z amerykanami trzymać. pa.pajacu jeszcze raz i ostatni.
25 października 2018, 22:03 / czwartek
Mrmac, już chciałem zgłosić Twoją wypowiedź jakoby Dąbrowszczacy „ginęli za wolność Hiszpanów” do wątku z najbardziej humorystycznymi wypowiedziami w kategorii międzynarodowa polityka historyczna, bo dawno mnie tak nic nie rozśmieszyło tu na forum Lechii jak owo właśnie stwierdzenie, ale widzę zaś się zreflektował, ogarnął. Poza tym, widzę, że jest tu dużo lewackich wynalazków (dlaczego tolerowanych?), wytresowanych propagandą wyborczej i zmanipulowanych gównoprawdami podawanymi w tefałenie. Szkoda czasu na to, by z tymi osobnikami prowadzić szczegółową i merytoryczną polemikę. Przykładowo powyższe, to często serwowane w tzw. wolnych mediach i już doprawdy mocno wyświechtane, porównywanie PiSu do PZPR, a dzisiejszej Polski do PRL. Jest ono, to porównanie, jedną z bardziej popularnych i najczęściej powielanych bredni na użytek i zarazem ku uciesze i samosatysfakcji środowiska peowsko-kodziarskiego. Intelektualny majstersztyk wysmażony w laboratorium prawd objawionych na Czerskiej. Zwykle tego rodzaju mądrościom towarzyszy szpila wbita Kościołowi, księdzu czy biskupowi, chyba najczęściej Rydzykowi. Albo wywołanie do tablicy prokuratora Piotrowicza. Albo wspomnienie o Misiewiczu czy SKOKach. Ostatnio jakby mniej o brzozie i Smoleńsku. Całe to ich środowisko, przebrzydłe i wzbudzające odrazę uczciwych Polaków, składa się prawie z samych Misiewiczów, dorobkiewiczów, skorumpowanych złodziei, miałkich karierowiczów bez zahamowań i kręgosłupów moralnych, z mentalnością Kalego i poczuciem honoru a la Zdanowska, uczciwych i szlachetnych ja gościu z kitką lub ambergoldowiec, usiane jest starymi komuchami, ubekami, zomowcami, donosicielami, mazgułowcami i teużkami jak dobra kasza skwarkami. Jeden Piotrowaicz ma ich zdaniem równoważyć i przykrywać takich jak Bolek, Boni, Balcerwoicz, Niesioł, Mazguła... Jako przedstawiciel starszej generacji pamiętam lata 70te i podobne brednie serwowane przez komunistów i łykane przez niektórych jako prawdy objawione: o faszyście Piłsudskim, bandach akowskich i NSZtowskich współpracujących z Hitlerem, wyzwoleniu Polski przez sowietów, o bohaterskich Dąbrowszczakach itp.
25 października 2018, 22:12 / czwartek
CNBale, co tu robisz na forum Dumy Trójmiasta, wypie... do swojego ciotecznika kodziarsko-LGTBowskiego, zrobisz tam furorę swoimi przemyśleniami, tu POklasku ni głosów dla swojego kandydata nie pozyskasz.
25 października 2018, 22:35 / czwartek
cnb napisał: "...Teraz są kolorowe a w poziomie propagandy biją Urbana na łeb..."

Nie możesz pamiętać tamtych czasów, to niemożliwe, ponieważ żadna myśląca jednostka żyjąca w tamtym czasie nigdy nie napisałaby takich bzdur.
Tylko menda z SB-cką przeszłością może świadomie rzucać takie teksty, a mam nadzieję, że jesteś przyzwoitym facetem, chociaż z dziwnymi pogladami.
25 października 2018, 22:37 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
25 października 2018, 23:24 / czwartek
Castorp. "Jeden Piotrowaicz ma ich zdaniem równoważyć i przykrywać takich jak Bolek, Boni, Balcerwoicz, Niesioł, Mazguła..."

Minister w rządzie PiS Andrzej Kryże, który skazywał opozycjonistów za komuny którego ojciec skazał na śmierć Witolda Pileckiego

Mąż Szefowej TK Przyłebskiej, ambasador w Niemczech - TW Wolfgang

Karski, Jasiński, Czabański...

Wracając do Piotrowicza, to nasuwa się pytanie - Czy nie było nikogo lepszego na stanowisko przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka niż czerwony prokurator ? Naprawdę ?
25 października 2018, 23:44 / czwartek
Butthead, tych nazwisk można jeszcze kilka wymienić, ale to i tak są wyjątki, odosobnione przypadki. Jeśli ktoś się kiedyś nawet i zeszmacił, a teraz chce naprawić swoje stare grzeszki, zmazać plamę, winy odkupić, honor nazwisku przywrócić i dobrze Polsce przysłużyć się, to nie można go z góry skreślać i pluć na niego nieustannie, zwłaszcza jeśli teraz stanął po jasnej stronie mocy. A co do cymbała… Otóż, gościu, PiSowska hipokryzja oczywiście istnieje, ale w porównaniu do peowskiej jest jak morenowa górka w porównaniu do Himalajów. Większego niszczenia, szkodzenia, jarmarczenia i rozkradania Polski, jak przez te 8 lat rządów niemieckiego namiestnika, rudego gauleitera i jego pomagierów, to dawno w Polsce nie odnotowano. Większej POgardy i buty, poczucia bezkarności, oderwania od Polaków nikt w Polsce wcześniej nie zaprezentował. A i teraz mimo utraty władzy szkodnictwo z ich strony, niszczenie Polski nie ustaje, a wręcz się nasila i przybiera coraz podlejsze, bardziej nikczemne i bardziej wyrafinowane formy. W szczególność te ich zagraniczne zabiegi przypominają żywcem poczynania i politykę Targowicy, która to za granicą właśnie, w imperialnej Rosji upatrywała pomocy na obronę ustroju, zachowanie własnych przywilejów. Przywodzą też na myśl zdradę Radziejowskiego, infamisa, który namówił króla Szwecji do ataku na Polskę. A co do dzisiejszej imigracji, to ma się ta sprawa następująco. Azjaci przyjeżdżają do Polski, bo mają paszporty i wizy. Może i trzeba im ograniczyć możliwość wjazdu do Polski poprzez zaostrzenie polityki wizowej. Ale każdy, kto ma odrobinę wyobraźni i poczucie przyzwoitości, ujrzy różnicę. Nikt tych Azjatów siłą nie ściąga, nikt nie zmusza Polski szantażem do ich przyjmowania, nikt ich w Polsce nie chce osiedlać wbrew woli Polaków. Nie porównuj tego do sytuacji, w której Kopaczowa zgodziła się, tak na dzień dobry, przeflancować do Polski 6 tys. islamskich nachodźców, 30-letnie sieroty. A znając politykę uprawianą przez rudego i radka-zdradka, uprawianą na kolanach i ze zgiętym karkiem wobec brukselskiego lewactwa, nie skończyłoby się na 1 transzy, ale na kolejnych dostawach ubogacaczy kulturowych z obozów w Grecji, z Włoch czy Niemiec. A po dziesięciu latach ich rządów byłoby ich 10 razy więcej w ramach łączenia rodzin. A więc oprócz tych Azjatów, którzy przyjechali teraz (i przyjeżdżaliby bez względu na to, kto dziś rządzi), gdyby dalej rządziła i dzieliła Polaków POniemiecka zawierucha mielibyśmy w perspektywie kilkunastu lat dodatkowo (powtarzam, dodatkowo) setki tysięcy ciapaków i do tego przymus ich trzymania, a w razie ich samowolnego exodusu na Zachód przymus przyjmowania na powrót. Cymbale, kitu nie wciskaj, idź się brandzluj, by twój aszykowy kandydat nie przepadł, bo się urwie koryto staremu układowi. Dzięki sprzeciwowi PiS na politykę przymusowej relokacji, mamy szansę na Polskę etnicznie, rasowo i kulturowo homogeniczną. To jest wielki plus, wart obrony za wszelką cen, którego nie można sprzedać za żadne eurosrebrniki. Na zakończenie, ja nie jestem jakimś PiSowcem, ani ich adwokatem, ale jak czytam te kodziarskie kłamstwa i brednie, to odwracanie kota ogonem, to wciskanie tego gów… tu na forum bastionu prawicy, to krew się gotuje.
26 października 2018, 00:00 / piątek
"Butthead, tych nazwisk można jeszcze kilka wymienić, ale to i tak są wyjątki, odosobnione przypadki. Jeśli ktoś się kiedyś nawet i zeszmacił, a teraz chce naprawić swoje stare grzeszki, zmazać plamę, winy odkupić, honor nazwisku przywrócić i dobrze Polsce przysłużyć się, to nie można go z góry skreślać i pluć na niego nieustannie, zwłaszcza jeśli teraz stanął po jasnej stronie mocy"

"A na drzewach zamiast liści"
Jeśli chcą naprawiać swoje "grzeszki*" to niech naprawia jest ku temu masa okazji: działalność charytatywna, prowadzenie biznesu odpowiedzialnego społecznie, wolontariat itd. itp. wara takim ludziom od rządów w wolnej Polsce. Kurwą się stajesz kurwą zostajesz i tyle. Piszę to niezależnie od tego że w wyborach głosowałem na PiS

*grzeszki - kolaboracja z rządem okupacyjnym - ot taki tam grzeszek
26 października 2018, 01:16 / piątek
"Jeśli ktoś się kiedyś nawet i zeszmacił, a teraz chce naprawić swoje stare grzeszki, zmazać plamę, winy odkupić, honor nazwisku przywrócić i dobrze Polsce przysłużyć się, to nie można go z góry skreślać i pluć na niego nieustannie, zwłaszcza jeśli teraz stanął po jasnej stronie mocy. "
- to dotyczy oczywiście tylko pisowców. Jak Wałęsa raz podpisał, a później obalał komunizm to był zły.

"Podam przykład własnego zdania :
-nie chcę w Polsce imigrantow arabskich
-nie chce skorumpowanych sądów
-nie dla prezydenta kupującego mieszkania od deweloperów "w promocjach" i posiadającego kilkadziesiąt kont (po co niby?), a przyspawał się do stołka na dziesięciolecia co samo w sobie jest korupcjogenne
-nie dla propagowania homoseksualizmu.
-nie chce sieci ukladów i zależności , która w 3mieśćie bije rekordy
-chce nowych ludzi i transparentości w ich pracy"
- z grubsza się zgadzam, jednak pisanie tak o sądach to pisanie, że każdy ksiądz to pedofil.

Mieszkania Adamowicza mi się nie podobają, jednak dużo zrobił dla Gdańska.
Partia Płażyńskiego w białych rękawiczkach co pół roku potrafi zrobić zmiany w spółkach SP na stanowiskach Prezesa, rad nadzorczych itp. Dostają setki tysięcy odpraw i co?

Dodam jeszcze, że myślałem, że nigdy nie będę się bardziej cieszył niż z upadku SLD i Milera. Jednak okazało się, że jest ktoś bardziej czerwony od nich. Żadna partia nie jest tak skrajnie lewicowa, żaden rząd nie zmanipulował tak państwowej telewizji, oni nawet dbają o półki z gazetami na państwowych stacjach. Propaganda niczym KC PZPR. Teraz w partiach lewicowych są przeważnie młodzi dziwacy, próżno szukać takich piotrowiczów. Także aby te zdradzieckie rządy, które wspierają teraz Litwę i "propolski" rząd w budowaniu Via Carpatia upadły.
26 października 2018, 03:00 / piątek
Niektórych (na czele z tym z kosmosu) trzeba by najpierw zapytać czy urodzili się już debilami, czy po prostu tak mocno trenują?

Tyle, że zadaniowanych nie da się przekonać ("samowyjaśniająca" odpowiedź z ich określenia) ... a na usłużnych idiotów po prostu szkoda czasu.
26 października 2018, 09:15 / piątek
Odleciał gościu, w kosmos i uderzył głową w księżyc, dobrze że mu się niebo na głowę nie zawaliło. To głupota, otumanienie raczej nabyte, a nie wrodzone. Takich wytresowanych lemingów jest niestety mnóstwo, nieuodpornionych, urobionych, podatnych na lep lewackiej propagandy. Z takimi ludźmi potrzebna jest praca organiczna u podstaw, by ich uświadomić ,odratować, zawrócić na właściwą drogę. Łatwo się dać się złapać na lep podanej w atrakcyjnej formie propagandzie półprawd podlanych fałszem. Nie każdy jest odpowiednio oczytany, doświadczony i zdolny do samodzielnej krytycznej analizy rzeczywistości. Dla niektórych łatwiej i wygodniej jest dostawać gotowe recepty i objaśnienia. Szkoda go. Powtarza banały i kalki propagandowe zasłyszane w TVN: o obaleniu komunizmu przez Wałęsę, o propagandzie w TVP (sam pewnie nie ogląda, zdania sobie nie wyrobił, a tylko zasłyszał w Szkle kontaktowym, łyknął jak pelikan tefałonowskie mądrości i teraz powtarza bezkrytycznie jako prawdy obiektywne), o tym obsadzaniu spółek przez ludzi PiS (jakby poprzednio takiego procederu nie było, na skalę znacznie większą, na sposób bardziej bezczelny i bardziej pazerny). Wszystko to jednak razem przebija tą nieukojoną nostalgią za przefarbowaną PZPR i Milerem. Brakuje jeszcze wyrażenia tęsknoty za armią radziecką. Po prostu łza się w oku kręci, ściska coś w gardle. Tak, tak, ta propaganda w TVP jest i owszem (do tego dość siermiężna), ale jest niczym w porównaniu do propagandy w TVN i Polsat, przy czym 3 lata temu sytuacja była taka, że we wszystkich stacjach była serwowana jedna, ta sama, nachalna i perfidna propaganda chwaląca nieudolny, antypolski układ rządzący i plująca na opozycję, która wpływu na rządy nie miała, a którą obwiniano za wszystko zło, które się działo. Teraz jest przynajmniej wybór i każdy może słuchać i oglądać propagandy według własnych upodobań. Oby tacy ludzie, jak on, dzięki którym powrót tych zdradzieckich, antypolskich mord wydaje się całkiem możliwy, ogarnęli się w porę i przejrzeli na oczy. Co do Gdańska… każdy inny, nawet pochodzący z obozu z takim sentymentem wspomnianych przez niego komuchów, gdyby rządził miastem w tym długim okresie co budyń, zrobiłby tyle samo lub więcej, mając środki z UE. Żadnej łaski mieszkańcom budyń nie robił, biorąc kasę za pracę i wykonując swoje ustawowe obowiązki. I żadnych nadzwyczajnych fajerwerków inwestycyjnych, powalających na kolana wizją, takich które zapiszą się na trwale w historii, w panoramie miasta, za czasów budyniowych w Gdańsku nie było, nie ma i nie będzie. Brak dróg (szczególnie w południowych dzielnicach), mega korki, galerie handlowe i rządy deweloperów – tak to niestety wygląda. Pora w końcu wybrać człowieka uczciwego, bez skazy, z czystymi rękami, a nie kogoś POdwieszonego pod patogenny układ, realizującego jego interesy biznesowe i cele polityczne.
26 października 2018, 09:59 / piątek
„wara takim ludziom od rządów w wolnej Polsce”. Zgoda, tak powinny być, ale nie jest, nie będzie. Myślenie raczej życzeniowe i idealistyczne niż realistyczne i praktyczne. W 89r. powinno się ich usunąć bezwzględnie z życia publicznego, z wpływów na gospodarkę i politykę, pozbawić praw obywatelskich chociaż na 10 lat, prawa do zrzeszania się, czynnego i biernego prawa wyborczego (minimum począwszy od sekretarzy KW, a skończywszy na członkach rządów PRL, członkach KC, Biura Politycznego, sędziach i prokuratorach skazujących działaczy opozycyjnych). Ale tak się nie stało, bo mieliśmy grubą krechę. Dziś niektórzy, właściwie chyba wszyscy, ze wszystkich opcji, wykorzystują tych ludzi, bo bywają oni obiektywnie użyteczni jako ludzie często dobrze wykształceni, utalentowani, inteligentni, bystrzy. A o kur…ch twoja teoria nie przekonuje mnie do końca. Owszem zwykle jest z nimi, jak piszesz. Ale też bywa inaczej, że wskutek pewnych okoliczności życiowych podlegają rewolucyjnemu lub ewolucyjnemu odkurwieniu i POdekurwizacji zostają porządnickie, nawet święte (Maria Magdalena) albo i nawet mogą zostać zakonnicami. I takich przykładów można znaleźć niemało (i w literaturze jak np. Kmicic) i w naszej historii (np. Jan Sobieski, który nim wielkim królem został, pogromcą Turków, zbawcą chrześcijańskiej Europy, w młodości zeszmacił się, kiedy na początku potopu szwedzkiego wraz z wieloma innymi zdradził króla polskiego i poddał się pod Ujściem pod protekcję szwedzkiego Karola X Gustawa. Najgorsze są jednak te k.., które się skurwiły, zeszmaciły i nadal tkwią z tym skur.. , albo u których owo zeszmacanie się pogłębia, jest beznadziejnie trwałe i niewzruszalne.
26 października 2018, 11:40 / piątek
Najlepsze, że te osoby które zarzucają komuś bycie zmanipulowanym lemingiem, zazwyczaj sami są niezbyt rozgarnięci i powtarzają zasłyszane frazesy. Do tego mają problem z czytaniem ze zrozumieniem.
"Wszystko to jednak razem przebija tą nieukojoną nostalgią za przefarbowaną PZPR i Milerem." vs "Dodam jeszcze, że myślałem, że nigdy nie będę się bardziej cieszył niż z upadku SLD i Milera. " - to już nie jest nawet śmieszne, to jest już przerabianie faktów niczym w programach u Jacka z Moreny.
Oczywiście jak ktoś nie trawi PiS to musi być zwolennikiem PO, oglądać fakty w TVN, a o manipulacji w TVPiS usłyszał - dobre.
Próbowałem oglądać TVP i TVN. TVN dałem radę oglądać przez 10 min, TVPiS wyłączyłem po 5 min, wychwalaniu rozlewającej się komuny nie ma końca.
Owszem wszyscy obsadzali wcześniej spółki SP, jednak ta władza miała być lepsza, a po drugie nikt nie robił karuzeli z odprawami, tak aby maksymalnie poszerzyć grono beneficjentów, ba, były nawet rodzynki gdzie udało się tego uniknąć jak Lotos.
Teraz ci farbowani patrioci od Płażyńskiego chcą zabrać Lotos z Gdańska, Via Carpatia kolejne działania antypolskie, które wzmocni port w Kłajpedzie i tamtejszy rząd i gospodarkę, jak Litwa traktuje Polaków nie muszę chyba mówić, więc robienie im dobrze kosztem naszych portów jest kompletnie niezrozumiałe.
Nie wiem jak trzeba mieć zakuty łeb aby bronić, jakieś partii. Ci ludzie są w jednej, jutro w drugiej, dla nich nie liczy się program, są na tyle wygadani, że obronią każdą tezę, będąc dzisiaj w PO, jutro w PiS czy odwrotnie, a przejścia są czymś powtarzającym się regularnie.
PiS różni się od PZPR jedynie w dacie pochodów, tamci wychodzili na ulicę 1 maja, a ci robią sztuczną narrację w inny dzień, sami sobie odpowiedzcie jaki....
26 października 2018, 12:37 / piątek
Ufo - za ostatnie zdanie należy ci się dożywotni ban.
Świadomie przyrównałeś patriotów, którzy z własnej nieprzymuszonej woli zjeżdżają się do stolicy by świętować niepodległość Ojczyzny do aparatczyków, sługusów Związku Radzieckiego i ludzi spędzanych z zakładów pracy, którzy nie chcieli nawet słyszeć o niepodległej Polsce, a wiwatowali na cześć władzy, która była na usługach Moskwy.
Ilu ludzi pomordowano, złamano psychicznie, zniszczono życie tylko dlatego, że sprzeciwiali się takiej władzy?
A teraz te zakłamane kur*y wychodzą sobie przy byle okazji na ulicę i robią z siebie męczenników. Ja bym te całe towarzystwo zamknął w wagony bydlęce i wywiózł jak najdalej (tak jak ich dziadkowie robili z Polakami) bez prawa powrotu.
Pierdoln*j ty się w łeb chłopie.
26 października 2018, 12:43 / piątek
Lubisz się ośmieszać, ok. Dalej sobie snuj te swoje lemingowskie banialuki. Czyli wg twojej miary TVN jest 100% bardziej wiarygodne i lepsze, bo wytrzymałeś 10 min, zamiast 5. I jeszcze przez te 5 minut umęczyło się biedactwo rozlewającą się komuną, której nie było końca, końca której nie było widać. 5 min na TVP byłeś torturowany i indoktrynowany komunizmem. Faktycznie, jesteś z innego wymiaru, nie z tej ziemi. I za platfusów nikt nie robił karuzeli z odprawami, tak aby maksymalnie poszerzyć grono beneficjentów? W jakiej ty rzeczywistości żyjesz, nie widziałeś, co się działo, jakie wałki były, nie na miliony, na miliardy. Lubisz wesołe miasteczka i ich atrakcje, to o karuzelach VATowskich sobie POczytaj. Jasne, rozumiem, w TVN ci o tym wcześniej nie mówili, to nie wiedziałeś. A Płażyński kandyduje jako on i nie słyszałem nic o tym, by chciał zabrać Lotos z Gdańska. Budyń jak wygra, to przywiąże na sznurku Lotos i nie pozwoli go zabrać wbrew decyzji rządu i władz spółek. Jak babcia, dziadek i wnuczek uczepili sie rzepy, tak on przytroczy się liną jak poprzednio do samolotu ambergoldziarza. Rejtan pomorski.
Powtarzasz jak mantrę takie same kłamstwa i brednie o Płazyńskim, jak twoi ulubieńcy, że Kaczyński chce polexit albo że PiS ławie konstytucję. Ani jacyś farbowani patrioci, którzy za nim stoją ani on sam pewnie słowem nie wspomnieli o Via Carpatia, bo co to ma wspólnego z prezydenturą w Gdańsku. Płażyńskie się nie nadaje, bo Litwa traktuje Polaków jak traktuje i wzmacnia port w Kłajpedzie. Płażyński nie będzie dobrym prezydentem, bo we Lwowie zakwitły w październiku różane klomby. A w Mołdawii latem obrodziły dynie, wielkie jak młyńskie koła. Jeżeli PiS różni się od PZPR jedynie w dacie pochodów (tęczowych jednak nie POchwala), to w takim razie PO to chyba prawie sami komuniści, związani z macierzystą partią w różnym czasie i okresach. Różnią się tym, że zmienili swoich mocodawców, z sowieckich czerwonych komunistów z Moskwy na brukselskich tęczowych eurokomunistów unijnych.
26 października 2018, 13:03 / piątek
Art. 183. Sąd Najwyższy

Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej na sześcioletnią kadencję spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego.

Czyli co ? Odwołanie Gersdorf nie łamie konstytucji ?
26 października 2018, 13:15 / piątek
My tu gadu gadu a ukraincy chcą usunąć lwy z cmentarza Orląt Lwowskich...kurwa tuż przed 100 leciem odzyskania niepodległości przez Polskę...jebnięci prowokatorzy
26 października 2018, 13:15 / piątek
@TradycjaWiara źle mnie zrozumiałeś, doprecyzuje. Nie chodzi mi o zwykłych obywateli, bo to cieszy. Chodzi o polityków którzy idą razem z nimi a później i tak robią swoje.
Swoją drogą każdego czerwonego również bym wprawił z biletem w jedną stronę.
26 października 2018, 13:18 / piątek
26 października 2018, 14:07 / piątek
Jasne, że nie łamie. Szkoda mi czasu, na szczegółową polemikę i wyjaśnienia w tej sprawie, bo temat jest obszerny i skomplikowany. Krótko tylko, poczytaj sobie o regułach kolizyjnych w prawie. Normy szczegółowe istotne dla tej materii, w tej konkretnej sprawie zawiera m.in. ustawa o SN i ustawa emerytalna oraz szereg innych aktów wykonawczych. Norma szczegółowa uchyla normę ogólną. W necie jest pełno interpretacji prawnych, a także bardziej przystępnych omówieni publicystycznych tych interpretacji, przychylających się poglądom prawnym reprezentowanym przez parlamentarną większość, prezydenta i część sędziów odnośnie legalności wysłania jej na emeryturę. Mnie one przekonały, co do ich słuszności. Krótko mówiąc, wg mnie da się legalność jej usunięcia uzasadnić na gruncie prawa. Oczywiście niektórzy mogą mieć inny pogląd. Bronienie Konstytucji Kwaśniewskiego, nawet gdyby była łamana, nie spotkało by się z mojej strony z dezaprobatą, więc tym bardziej szkoda czasu na polemikę. Ta konstytucja to akt założycieli POstokrągłostołewego państwa. Fakty są takie, ta mało sympatyczna Pani, sympatyzująca jawnie z opozycją i lekceważąca sobie prawo stanowione przez Sejm RP, została definitywnie pożegnana, więc auf wiederseheni krzyżyk na drogę. Poza tym, jeśli są jakieś wątpliwości co do zgodności z konstytucją wysłania jej na emeryturę, jedynym organem, który jest uprawiony do zbadania i stwierdzenia ewentualnej niezgodność zastosowanych przepisów z Konstytucją jest TK. Ani ona, ani inny organ nie wystąpił do TK o rozstrzygnięcie w tej sprawy. Odnośnie osób sprawujących w państwie najwyższe funkcje. W tym wypadku tylko Trybunał Stanu orzeka, czy Prezydent złamał Konstytucję np. mianując nowych sędziów do TK czy SN. Na razie nie ma wyroków ani TK ani TS. Są w przestrzenie publicznej publicystyczne opinie wyrażane przez część środowiska przychylnego MG, Rzeplińskiemu, różne takie tam Justcje, których opinie można traktować jak się komu rzewnie podoba. Ja traktuję z przymrużeniem oka jako opinie motywowane w dużym stopniu pobudkami i sympatiami politycznymi. Dla mnie postawa tych ludzi, publiczne wypowiedzi, świadczą, że choć zasłaniają się obroną Konstytucji nie są w stanie być tej sprawie wiarygodni i obiektywnymi, nie są niezależni, niezawiśli, ale powiązani z układem, broniąc swoich interesów i posad.
26 października 2018, 14:39 / piątek
Wczoraj był tu taki jeden co bronił pewnego generała . Kolejny mit upada. Przy okazji wyjaśnienie czemu tak długo działa wymiar sprawiedliwości.
Przepraszam za źródło do linku ale robię to celowo.
odnośnik
26 października 2018, 15:11 / piątek
Czyli podsumowując można ustawą zwykłą zmienić zapisy konstytucji dotyczące kadencyjności. Następny rząd uchwali ustawę, że wiek emerytalny dla sędziów SN
wynosi np. 55 lat i wymiecie powołanych przez Dudę sędziów. Oczywiście nie łamiąc konstytucji... Później pójdzie już z górki. Skoro można ustawą skrócić kadencje prezesa SN, to można też innych organów np. Prezydenta RP.
26 października 2018, 15:36 / piątek
Konstytucjonalistą nie jestem, ale taką to właśnie chujową ustawę zasadniczą nam kwachu 40% zaserwował. Dziurawa i nie przestrzegana przez WSZYSTKICH. No ale koszulke można na pomniku powiesić. I bronić jak jakby była przejrzystą i doskonałą. Bronią jej Ci, co sami ją łamali, gdy sprawowali władzę. Po za tym, dlaczego konstytucja ustalona przez sejm 93-97 (chyba najbardziej skurwiały), czyli PSL i SLD ma być wyznacznikiem moralności?!?
26 października 2018, 15:52 / piątek
Została przyjęta w referendum konstytucyjnym w roku 1997 stosunkiem głosów 53 do 47.
Swoją drogą Duda zaproponował referendum w sprawie zmiany konstytucji ale został przez PiS totalnie olany.
26 października 2018, 16:12 / piątek
Widocznie da się wszystko, wolna amerykanka np. można zawiesić przepisy ustawy, nawet jeśli polskie prawo w ogóle nie zna takiej instytucji, nie przewiduje i nie daje sędziom SN takiego instrumentu prawnego jak zawieszenie przepisów ustawy (taki odpowiednik liberum veto). Można niewycofać zapytania z TSUE mimo wycofania przez wnioskodawcę pierwotnego zapytania stanowiącego legalną podstawę do wystąpienia z wnioskiem do TSUE. Można też, jak się okazało, nadterminowo wybrać nowych sędziów do TK wchodząc w prerogatywy następnego Sejmu. Można orzekać o zgodności z konstytucją nowej obowiązującej ustawy o TK w oparciu o uchylone, stare przepisy ustawy o TK (czyli bez legalnej podstawy prawnej) oraz wprost na podstawie przepisów (a raczej ducha) Konstytucji, która przecież nie zawiera szczegółowych norm w tym zakresie i mimo domniemania, że nowa ustawa obowiązuje dopóki nie zostanie zakwestionowana przez wyrok TK.
Przepisy dotyczące wieku emerytalnego (65 dla mężczyzn, 60 lat dla kobiet) są powszechnie obowiązującym prawem i dotyczą wszystkich obywateli, w tym sędziów, do tej pory dla sędziów był ustanowiony wyjątek, lecz został zniesiony. Ustawodawca ma do tego prawo. Ale 1 sędzia unijny, bez zbadania merytorycznego sprawy, na polityczne zamówienie i/lub z powodu własnego widzimisię, ma prawo, jak się okazuje, zawiesić polskie przepisy, decydować o prerogatywach polskiego Sejmu, kompetencjach konstytucyjnych prezydenta RP w zakresie mianowania sędziów. I to mimo tego, iż zgodnie z traktatem ustrój organów wymiaru sprawiedliwości pozstaje w kompetencjach własnych państw członkowskich.
Jak następny rząd zmieni ustawę i zmniejszy wiek emerytalny do 55 lat, to wymiecie na emeryturę nie tylko sędziów powołanych przez Dudę, ale wszystkich sędziów ze wszystkich sądów w wieku pow. 55, plus pewnie z dodatkowy milion innych osób. Ustawa emerytalna zasadniczo nie reguluje kadencyjności Prezesa I Sędziego. Po prostu MG przeszła na emeryturę nie w następstwie skrócenia jej kadencji, ale na podstawie noweli powszechnie obowiązującego prawa (emerytalnego) i jako sędzia w stanie spoczynku nie może sprawować funkcji I Prezesa SN, bo ustawa o SN nie dopuszcza takiej możliwości. Tzn. I Prezesa SN musi być sędzią czynnym. Chociaż jest furtka, bo każdy sędzia SN pomimo przekroczenia progu wieku emerytalnego mial prawo zwrócic sie do prezydenta o zgode na dalsze orzekanie. MG nie skorzystała z tego prawa, a mogła przecież. Poza tym Konstytucji RP określa wyłącznie maksymalny okres trwania jej kadencji. I tak należy to rozumieć, ten przepis. Poza tym ustawa SN dopuszcza szeregi różnych okoliczności dopuszczających skrócenie kadencji I Prezesa SN, np. zmiana ustroju SN, do czego nie jest wymagana zmiana Konstytucji. Powołanie nowych Izb np. Dyscyplinarnej jest okolicznością jest de facto zmianą ustroju SN. A co może zrobić następny Sejm, SN, TK z kadencja Dudy. Pokazali, że mogą wszystko…
26 października 2018, 18:27 / piątek
Ale się katujecie Panowie.
Ważniejszy wątek czeka .Pierdoły na bok.
26 października 2018, 19:48 / piątek
Podsumowując i patrząc z nadzieją w przyszłość:
"Zawsze warto być człowiekiem choć tak łatwo zejść na psy".
26 października 2018, 20:02 / piątek
Polska w 2017 r. wydała 683 tys. pozwoleń na zamieszkanie osobom spoza UE.

12,16 mln ton zagranicznego węgla przyjechało do Polski od stycznia do końca sierpnia. Niemal trzy czwarte przywozu przypada na Rosję.

Łączny dług Polski to 326 procent PKB

Dołóżmy tęczowe piątki w szkołach, socjalizm i mamy obraz prawicy, wzrost gospodarczy wg PiS
Ale bezmuzgie lemingi nie myślą tylko lajkują.
26 października 2018, 20:56 / piątek
Zapożyczone!

1) Afera taśmowa
2) Afera hazardowa
3) Afera wyciągowa
4) Afera stadionowa
5) Afera autostradowa
6) Afera stoczniowa
7) Afera AmberGold
8) Afera Elewarru
9) Afera z informatyzacją MSW
10) Afera z budową gazo portu w Świnoujściu/dostawami gazu z Kataru
11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" lokalizacji, a zarząd specjalnych spółek bierze kasę)
12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
17) Podniesienie VAT-u na wszystko
18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
20) Podniesienie akcyzy na paliwo
21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
40) Ograniczenie potencjału militarnego
41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla kolesi z Platformy "Obywatelskiej" i PSL
26 października 2018, 21:01 / piątek
kurwa jak Boga kocham możecie się tu nawet pozabijać to nie zmieni faktu ze na 30 000 000 milionów rodaków uprawnionych do głosowania ok. 6,500 000 poparło pis + kukiza ok. 7 500 000 poparło peło + psl + sld i ok. 2 000 000 całą resztę ... a ok. 14 000 000 CZYLI WIĘKSZOŚĆ ma to wszystko w DUPIE .... i ważne i niebezpieczne dla naszej ojczyzny rzeczy dzieją się i na świecie i w Polsce a to o czym Wy tu dyskutujecie to ach szkoda gadać... i tak i tak będziecie obok siebie mieszkać chodzić na mecze pic wódkę bawić się na imprezach a połowa narodu jak już wyżej napisałem ma w dupie które plemię popieracie..jutro ważny mecz wrócicie do tematu po 4, 11...albo wcześniej ale może jak już ktoś napisał lepiej założyć nowy watek bo ten jak faktycznie ktoś przyznał nazywa sie PATRIOTYCZNY a wasza dyskusja ma kontekst czysto POLITYCZNY...pozdrawiam no i odnośnik
26 października 2018, 21:23 / piątek
misiu67 - patriotyczny czyli jaki??? Skoro polityka decyduje, w którą stronę zmierzają losy naszej Ojczyzny to jak nie poruszać tego tematu? Nie wkurwia cię, że niemal połowa społeczeństwa jest zainfekowana chorobą, która zwie się antypolskość, a którą to roznoszą zagraniczne media i sprzedajni celebryci (Janda, Gajos etc etc.), którzy to wypłynęli za czasów komuny bądź ich powierników?
Na derbach świat się nie kończy - powiem więcej: są rzeczy ważne i ważniejsze, a losy kraju są ponad wszystko. Zobacz ilu Polaków przelało krew byśmy teraz żyli w wolnej Polsce i jeśli dzisiaj to olejemy to jutro nasze dzieci obudzą się w okupowanej Polsce.
"Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie".
A ta niemal połowa narodu, która ma gdzieś politykę i nie chce wpływać na losy Najjaśniejszej to dla mnie padlina.
Pozdrawiam.

A jutro jak zawsze!
26 października 2018, 21:35 / piątek
TradycjaWiara może lepiej z tą "padlina" rozmawiać i przekonywać do swoich racji niż obrzucać inwektywami...tak się wyborów nie wygrywa i nie poszerza się swojego elektoratu.....
1 ..... 15 16 17 18 19 ..... 37
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.542