Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

WĄTEK PATRIOTYCZNY.

strona 19/37

2 listopada 2018, 02:34 / piątek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
2 listopada 2018, 03:34 / piątek
Gratuluję głębokich myśli .
"socjal jest wyznacznikiem upadku władzy " no no ,czyli władza doskonała to władza w kraju ,w którym nie ma żadnego socjalu co na tle choćby Europy wskazuje,że nie ma kraju w najmniejszym stopniu ocierającego się o ten ideał.A w którym kraju jest tak jak Ty sobie życzysz? Bez socjalu np. U Hutu ,Keczua czy Czukczów ?
Wg Vincynta "pinindzy nie było" co w praktyce oznaczało ,że nie było ale dla maluczkich bo wilki się pasły .
Nie napisałem ,że występuje wzrost demograficzny a jedynie postawiłem tezę,że
500+ ma ,miało za zadanie ułatwiać decyzję o potomstwie.Czy tak bedzie zobaczymy .Nawet jeżeli nie to cel uświęca środki bo likwidacja ubóstwa jest ewidentna.I o tym akurat dane mówią wyraźnie.
W kontekście "skąd się biorą" pieniądzę niestety masz rację.No ale jak nam Niemcy oddadzą co powinni to pospłacamy wszystko.Karmili Israel do bodaj 1978 roku ,pora ,żeby nam oddali .I wrócę do swojego argumentu ,że skoro za PO pinindzy nie było a PiS jednak skutecznie wyszarpał z luki VAT-owskiej to raczej dobrze ,że akurat spełnił swoją obietnicę wyborczą i dał 500+ co wkurza Ciebie i innych wielu bo wg Was lepiej było jak nie było .
Przyjdą Tuski,skończy się ganianie cwaniaków od szwindli i pinindzy faktycznie nie będzie na 500+. Wtedy nastanie Twoja lepsza władza o mniejszej skali upadku bo z minimalnym socjalem chociaż uj z tym,że dług galopował jak rumak Zorro bez tego pincet plusa.Co do długu to też warto zapamiętać na ile hrabia zadłużył nasz kraj .No nie osobiście ale był majstrem od finansów wszak.
2 listopada 2018, 10:34 / piątek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
2 listopada 2018, 17:51 / piątek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
2 listopada 2018, 17:57 / piątek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
2 listopada 2018, 21:38 / piątek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
2 listopada 2018, 21:44 / piątek
na FB jest nakładka na zdjecie profilowe "4 listopada głosuję na Kacper Płażyński". Warto ustawić i pokazać znajomym, że jest alternatywa dla Budynia.
2 listopada 2018, 23:59 / piątek
Szanse wydają się niestety nikłe, ale oby mieszkańcy Gdańska wykazali się intelektem i nie dali sobie płuc w twarz. Powodzenia Panie Kacprze
3 listopada 2018, 00:29 / sobota
Ufo, wydaje Ci się, że walczysz o dobrą sprawę ?
Twoje, być może szlachetne, wynikające z troski, wynurzenia są tylko pierdolami niewartymi dyskusji.
Pozostaję z szacunkiem.
3 listopada 2018, 01:27 / sobota
Jak się ma ze 13 lat i nie rozróżnia socjalizmu od komunizmu, to o czy my tu mówimy?

Już pisałem... na usłużnych szkoda strzępić języka/klawiatury. ;-)
3 listopada 2018, 06:49 / sobota
Ufo, weź zacznij jakimiś danymi sensownymi i argumentami popierac to co piszesz ... Jedno jest pewne - w 2015 roku elita ekonomistów z nowoczesnej i peło straszyła , że 500+ zrujnuje naszą gospodarkę, nic takiego nie ma miejsca. Teraz potrafią już straszyć tylko wyjściem z unii i zagładą demokracji - po prostu śmieszne.
3 listopada 2018, 09:43 / sobota
kosmito drogi proszę zacznij czytać ze zrozumieniem bo o ile kolega Krakatau pisze swoje opinie 9odmienne od moich ale ciekawe i to dla mnie jest dyskusja)Ty tworzysz jak to nazwał inny kolega"zwykłe pierdolenie" a ja jako uroczy człowiek nazwę bełkocikiem.
Zaden rząd nie ma "swoich"pieniędzy a nie rząd PiS-u nie ma swoich pieniędzy ,pieniądze budżetowe to składowa danin .
Ja tylko piszę,że skoro PiS przeznaczył 25 miliardów na 500+ rocznie a budżet ma się lepiej niż za PO,które nie przeznaczało na żadne 500+ a godziło się na złodziejstwo ,wypływ tych sum z budżetu to się cieszę,że te pieniądze miast do cwaniaków idą do polskich rodzin.
Oczywistym, jest stan niżu demograficznego i każde działanie zmniejszające ten stan jest dobre bo to jedyna forma równowagi .Inaczej będzie klops.
Co może powodować decyzję o posiadaniu potomstwa -brak pomocy ze strony państwa czy wyraźna pomoc???
Nawet jeżeli 500+ nie spowoduje wyżu a nie spowoduje to dało znaczną likwidację ubóstwa.
Policz 8 lat rządów PO i zero 500+ i coroczne 500+ PiS-u to każdy kalkulator pokazę Ci ,że to zwrot bezpośredni do budżetów wielu rodzin.
Pewnie,że lepsze byłyby niższe podatki,z tym nie polemizuję ale zdaje mi się,że w podnoszeniu podatków PO było liderem .
Tak oglądam Pis-OWSKIE MEDIA-bo są pro polskie,niech sieją propagandę jak to nazywają Lisie ryje ile wlezie bo to propaganda polska a nie niemiecka z Onetów czy innych niemieckich gadzin.
Jaką miałbym czytać prasę????Jakiej telewizji mam oglądać?
Jestem Polakiem czytam polskie media i im większy wkurw mają Niemcy i ich gadzinówki,komuchy ,uniozjeby tym ja mam lepszy humor a już widok ubeków marznących na mrozie był dla mnie słodyczą życia niemal :)
3 listopada 2018, 10:45 / sobota
POwtarza bezrefleksyjnie komunały żywcem zaczerpnięte z TVN i GW. Tylko Kacper.
3 listopada 2018, 11:17 / sobota
Powtórzę za kolegą wyżej - tylko Kacper.
3 listopada 2018, 11:44 / sobota
@Krakatau
O Ukraińcach odpiszę w innym terminie bo temat interesujący .
Kilka słow o demografii.
Jeżeli od powojnia następuje spadek liczby urodzeń (uogólniając trend)to wynika z tego,że kiedyś liczna rodzina to była np 8 osobowa a dzisiaj już 3 osobowa (dzieci).Wzrost świadomości seksualnej i warunki bytowe.Tu idę skrótami bez rozwijania licząc na Twoja logikę.
To zechciej zauważyć prostą matematykę.Jeżeli w np w 1958 było kobiet w wieku rozrodczym 1000 ( przykład X) ,po dwudziestu latach w związku ze spadkiem mamy 800,po kolejnych 20 latach mamy 600 ,przykladowy spadek procentowy to nijak nie stanie się,że po wprowadzeniu po kolejnych 20 latach w ciągu jednego roku świadczenia 500+ zdecyduje się na dziecko 1000 kobiet bo ---->tyle ich najzwyczajniej nie ma.
Porównanie roku 83 z rokiem 2018 jest absolutnie nieuzasadnione i matematycznie nierzetelne jeśli nie bierze się pod uwagę ilości kobiet w wieku rozrodczym.
Ludzie na dziecko decydują się kiedy mają zapewniony byt ,praca,pieniądze,spokój prawda?
No to teraz odpowiedz na pytanie czy szybciej zdecydują się na dziecko w sytuacji kiedy jest 500+,mieszkanie + itp programy wspierające czy kiedy jak u Donalda Kononowicza za PO,nie ma nic.
To czy 500+ przeniesie się na wyż demo tego nie da się określić w okresie roku,dwóch,trzech .
Ja obstawiam,że jakiś cel osiągnie ale najważniejsze,że osiągnęlo cel w walce z ubóstwem i to jest moja głowna teza.Temu żaden z Was ,których zadki bolą o 500+ nie jest w stanie zaprzeczyć.
Kuriozalne porównania w odniesieniu do stanu wojennego radzę pociągnąc dalej,głębiej do roku np 1954 i Wam wyjdzie,że im gorzej i bliżej wojny/powojnia tym więcej dzieci się rodziło.
pozdrawiam
Teraz idę zadbać o moje drzewka owocowe bo takie mam hobby i jak nie zrozumieliście tego powyżej to następnym razem wyłożę to na przykładzie dbania i nawożenia drzewek na wzrost owocowania :)
Trzymam kciuki za p.Płażyńskiego
3 listopada 2018, 11:48 / sobota
Trzeba dać odpór złodziejom i cwaniakom w naszym pięknym mieście, tak więc wybór jest oczywisty.
Kto za "deweloperem", ten za Arką :-)
3 listopada 2018, 12:07 / sobota
Utrzymanie ilosci urodzen to juz jest sukces 500+,a jest minimalny wzrost.
3 listopada 2018, 12:29 / sobota
Całym sercem jestem za tym żeby Kacper odprawił tęczowego budynia ale będzie to cholernie trudne.Po wielu rozmowach że znajomymi a nawet z rodziną widać że otumanieni propagandą są tacy którzy zagłosowaliby nawet na Trynkiewicza byle tylko nie wygrał PiS.Na pytanie co wam ten PiS zrobił złego konkretnie słyszę no jak to ten Kaczor ten Macierewicz chcą wyjść z unii , chcą wojny z ruskimi i tym podobne bzdury. A co dla mnie najbardziej przerażające to zauważyłem że im bardziej wykształceni tym większe zjeby polityczne.
3 listopada 2018, 12:55 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
3 listopada 2018, 12:56 / sobota
Wg tych kosmitów Kacper się nie nadaje, bo prof. Pawłowicz zjadła sałatkę na sali plenarnej Sejmu. Taka umysłowość.
3 listopada 2018, 13:52 / sobota
reasumując @Krakatau ,Ciebie 500+ boli jak kajak w dupie ,kolegę @ufo to jak cała wypożyczalnia kajaków w zadku a mnie cieszy i to w sytuacji kiedy nie mam żadnych wpływów z żadnych zasiłków bo mam dzieci dawno dorosłe i na swoim.
Po ludzku jest mi smutno,że tak Was to boli ,nie rozumiem tego ale przyjmuję do wiadomości .Tłumaczę sobie to tym,że zaślepieni w nienawiści do PiS krytykowalibyście wszystko dla zasady co wypełnia termin tzw "pożytecznego idioty ".Tu dygresja -nie ad personam proszę to odebrac.
Szermujesz w kółko demografią mimo,że ja wyrażnie kilka razy wskazałem faktyczny zbawienny i sprawdzalny wpływ 500+ na inną płaszczyznę walki z ubóstwem ale jak widzę nawet to nie chce Ci przejść przez klawiaturę.
To jak z tą przywołaną sałatką profesor Pawłowicz,Ona zjadła i kuźwa larum,wpierdalała Lubnauerka i ta druga co sprawia wrażenie zdrowo rąbnietej i niemieckie media milczą.Brak mi w tym wszystkim tzw "podzielności racji" to cecha gdzie nawet u wroga znajdę pozytyw bo chcę być uczciwy w ocenach .
Ja np znajduję w rządach PO jeden mega pozytyw.Dobiegły końca.
3 listopada 2018, 21:09 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
3 listopada 2018, 21:36 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
3 listopada 2018, 21:57 / sobota
Jak TVP tu kurwizja, to czym jest TVN? Obiektywnym nadawcą, zatrudniającym profesjonalnych, bezstronnych, uczciwych dziennikarzy?
3 listopada 2018, 22:21 / sobota
kurwa castrop ..ty jesteś logiczny gość..czy ja coś pisałem o tfłnie???? to w tej naszej umęczonej ojczyźnie non stop ma być a u was biją murzynów??? huj mnie obchodzi tfłn bo nie oglądam za to kurwizje parę razy oglądałem i jest kurwa niestrawna..a komuna to powinna się od nich uczyć...
3 listopada 2018, 22:22 / sobota
Nareszcie widac kto jest kto.Po wyborach znikną zadaniowcy i pojawią sie znowu pod nowymi nickami gdy trabka oficerow prowadzacych zagra do boju.Sporo kodziarstwa i milosnikow zydowskiej gazety dla Polakow oraz jedynej obiektywnej tvn.Smutne ale prawdziwe...
ps.Ciekawe czy nicki maja przydzielane operacyjnie czy wymyslaja sami?
3 listopada 2018, 22:41 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
3 listopada 2018, 22:47 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
3 listopada 2018, 23:04 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
3 listopada 2018, 23:35 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
4 listopada 2018, 01:08 / niedziela
a propos działań Kacpra dla Gdańszczan. Sprawa wydzierżawienia terenów pod parkingi, parkingów miejskich prywatnej spółce należącej do cwaniaczka - afera z parkomatami w Brzeźnie. Kolejna sprawa - sprzedaży terenów po byłym boisku Gedanii na ul. Kościuszki, który chciano opędzlować deweloperowi.

A dlaczego nie jest skazany? Bo sądy są oczywiście niezawisłe i uczciwe, wydają sprawiedliwe wyroki i nie skazują niewinnych, POrządnych obywateli, a karzą tylko złoczyńców, czyli na przykład takich, co robią krecią robotę, co psują dobre interesy i dezorganizują sprawnie działające układy i kontakty polityczno-biznesowe pracujące dla dobra wspólnego. Obywateli szacowanych otaczamy parasolem ochronnym, tych gospodarnych, zaradnych, wykazujących odpowiednią inicjatywę i rozumiejących określone uwarunkowania, skąd wiatr wieje, i komu ma wiać w oczy. A szarańcza chciałaby, byśmy tych świetnych obywateli na pastwę im wydali, na żer rzucili tym wygłodniałym psom. Niedoczekanie, a przykładem tego, tej naszej niewzruszonej niezawisłości i sprawiedliwości jest np. uniewinnienie Sawickiej, uniewinnienie ubywateli blokujących legalną, zgłoszoną demonstrację, korzystających z konstytucyjnego prawa do zgromadzeń , uniewinnienie robiących zadymę na spotkaniu z panią Anders, skazanie w I instancji szkodnika Kamińskiego za działania polegające na tropieniu korupcji i naruszeniu interesów grupy trzymającej władzę, uniewinnienie żony tęczowego Jacka za wulgaryzm w miejscu publicznym wyrażone zasadnie, bo w pewnym kontekście społeczno-politycznym, salomonowe wyroki sądów okręgowych w trybie wyborczym tak przypadkowo wszystkie korzystne dla 1 strony, ale jakżeż słuszne i chwalebne. Łagodne, wręcz symboliczne wyroki dla celebrytów POpierających za jazdę pod wpływem i na haju, mimo recydywy, grzywienka za poświadczanie nieprawdy w dokumentacji bankowych przez wysokiego rangą urzędnika samorządowego, ej tam, ej tam, drobiażdżek, igraszka taka, każdemu może się zdarzyć, shit happens. Każdy się może POmylić w zeznaniach majątkowych, zapomnieć o posiadaniu majątku o wartości kilkuset tysięcy. Można mieć zaprzątnięta głowę nowymi geszeftami, więc o takich drobiazgach można faktycznie kompletnie zapomnieć. To oczywiste i trudno, by sprawiedliwy sąd nie stanął frontem PO stronie pomówionego przez policję czy prokuraturę ubywatela. Byłoby to niedorzeczne oczekiwanie. Krakowski skład jest wzorcem niedoścignionym. Sąd nasz, musi dać wiarę takim rozsądnym wytłumaczeniom pomawianych, prześladowanych obywateli, bo jakże inaczej, bo kto potem naszych sędziów weźmie w obronę, parasol roztoczy.
...odpowiadając na pytanie, jak i po co go teraz skazywać czy zamykać. Kto by miał go osądzić. Uczciwy sędzia zrobi z niego co Vizir z brudnymi rzeczami, pachnący świeżością, czysty jak łza wyjdzie i będzie się pysznił jak Bolek, że ma papierek-wyrok, potwierdzający, że cnotliwym i poczciwym był działaczem opozycji, niezłomnym i wiernym do końca, ....a że w szafie kiszczaka jakaś tam bibuła ej tam, ef tam, oryginalne fałszywki, to wina Kaczyńskiego
4 listopada 2018, 04:26 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
4 listopada 2018, 09:26 / niedziela
@ufo
Dla Ciebie mam tylko jeden komentarz.
' łatwiej jest ogłupiać ludzi niż przekonać,że zostali ogłupieni" Mark Twain .
Wybacz ale wolę rozmawiać z kimś cokolwiek samodzielnie myślącym ,Ty brzmisz jak Kasprzak z UBywateli czy inna Szojring .Twoje święte prawo tak paplać ,moje nie czytac tego i nie polemizować.Na tym biało-zielonym forum Twoja pisanina jest jak psia kupa na trawniku .Przepraszam ale to próg epistolarnego "bulu" dla mnie :):)

@Krakatau
Do biznesu idzie się dla pieniędzy,dla dużych pieniędzy idzie się do polityki. Grzegorz Schetyna ,chyba Twój faworyt .
A teraz nie wierząc,że piszesz serio mała logiczna opowiastka.Załóżmy ,że wszystko dzieje się w państwie XYZ.Tam są więzienia a jakże ,w których siedzą złodzieje.Ale nie tacy zwykli a prymitywne typy co biorą gazrurkę i yebią przechodnia w łeb.
Próżno tam szukać złodziei ,którzy ukradli miliardy,Ci są mądrzy wiedzą jak kraść.
Idą do polityki ,piszą odpowiednie ustawy pod konkretne biznesy ,przejmują władzę w miastach ,otoczeni swoimi ziomkami biznesmenami deweloperami czy jakimiś tam od innych kopalń złota i kopią to złoto i dolary w oparciu o władzę bo władza to możliwość wydawania decyzji a demokratyczny a jakże wybór dał im prawo do zarządzania.
No nie tylko kradną,staruszkom zorganizują występ lokalnej Rodowicz na tamtamach ,matkom z dziećmi postawią plac zabaw a pijakom odmalują wytrzeźwiałkę.Mają do dyspozycji tabun prawników,który da im kazdą opinię prawną jakiej potrzebują,że ich działanie jest mega cacy .A potem piją,palą cygara i rechotają .A wszystko to w białych rękawiczkach,świetnie skrojonych garniturach i oparach najlepszych perfum.Czasami jakiś wyląduje w więźniu ale to tylko dlatego,że okazał się jednak głupi,zbyt afiszował się czymś tam albo panowie się pokłócą ale to rzadko bywa.Panowie mają prawo po swojej stronie ,prawo napisane przez ziomków a ta starsza pani Uczciwość obrywa od nich po mordzie również w świetle prawa.Bo sami je napisali,sami go pilnują i strasznie bronią sądów aby nic się nie zmieniło.
To było o państwie XYZ .
4 listopada 2018, 12:06 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
4 listopada 2018, 13:04 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
4 listopada 2018, 14:10 / niedziela
Nie w tym rzecz, że są przekupni. Pewnie i tacy są, ale to margines. Rzecz w tym, że w większości mają liberalno - lewacki światopogląd, liberalno-lewackie sympatie polityczne (podobnie jak większość elektoratu wielkomiejskiego) i to nie pozostaje bez wpływu na ich orzekania jak pokazują ostatnie zdarzenia Nie są oni, a powinni być, w miarę apolityczni. Fotografowanie się w koszulkach, w których paraduje kodziarstwo, opozycja, jest skandalem. Żadna zmiana przepisów niczego nie zmieni, nie uzdrowi sądownictwa. Konieczna jest gruntowna wymiana kadr. Nie wierzę, że można znaleźć samych neutralnych sędziów, ale przynajmniej powinna być równowaga, pluralizm, a nie taki przechył. Mam zaufanie większe do sędziów, którzy są powoływani po myśli Kaczyńskiego niż tych o rodowodzie PRLowskim, III RP, czy nowych z chowu Szechtyny, Nowackiej czy Czarzastego.
4 listopada 2018, 16:49 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
4 listopada 2018, 20:14 / niedziela
i już pierwsze z moich przewidywań się spełniło... Lechia wygrała... teraz czekamy tylko jeszcze na pozytywne wyniki głosowania w Gdańsku... Gdańsk... jest najlepszy ;)
4 listopada 2018, 21:20 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
4 listopada 2018, 21:26 / niedziela
Lechia wygrała po 52 latach to może i tumany wywalą budania po 52 latach. Tak , tumany lub złodzieje opcji c brak. Dożyliśmy jednego to i dożyjemy drugiego :)
4 listopada 2018, 21:31 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
4 listopada 2018, 21:36 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
4 listopada 2018, 21:40 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
4 listopada 2018, 21:43 / niedziela
Rombis - nie wstyd ci, tak po ludzku? Oddałeś głos na lewą nogę, która umoczona jest w różne niejasne sprawy. Nie wstyd ci?
4 listopada 2018, 21:48 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
4 listopada 2018, 21:50 / niedziela
@tradycja . Olej . Raz sierpem raz młotem ...
4 listopada 2018, 21:50 / niedziela
Tak 70 tysięcy glosow na prawie półmilionowe miasto to naprawdę miazga.W dodatku wspolnie z mlodym Bolkiem...
4 listopada 2018, 21:53 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
4 listopada 2018, 21:55 / niedziela
@rombis. Lepszy złodziej niż syn ojce ? O kurwa. Serio ?
4 listopada 2018, 22:01 / niedziela
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
1 ..... 17 18 19 20 21 ..... 37
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.752