Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

WĄTEK PATRIOTYCZNY.

strona 20/37

4 listopada 2018, 22:10 / niedziela
77Krakatau - już to ktoś wcześniej napisał: dopóki nie zmienią się sądy i gdański układ nie zostanie rozbity dopóty nie ma co kierować spraw przeciw Pawłowi. A.
Ponad 30 kont bankowych prezydenta miasta to wg ciebie normalność?
Składanie fałszywych zeznań majątkowych to normalność?
Niejasne ruchy finansowe wśród najbliższej rodziny to normalność?
Udziały bądź stołki w spółkach, z którymi miasto podpisało umowy na świadczenie usług to normalność?
Promowanie przekrętów swoją osobą to normalność?
Brak konkursu ofert przy niektórych inwestycjach na rzecz miasta i przyznanie ich firmom powiązanych z rodziną to normalność?
Przelewanie dużych kwot swoim podwładnym (tym samym, którzy później wpłacali pokaźne kwoty na kampanię Pawła A.) to normalność?
To tak na szybko, ale nie chce mi się dłużej pisać, bo wiem, że i tak groch o ścianę.

Edwinsopot - racja. Mam dziwne przeczucie, że on do końca tej kadencji nie dotrwa.
4 listopada 2018, 22:10 / niedziela
@rombis
1)daleko mi do Pisu , nawet mnie to uraza
2)dlaczego nie siedzi? Bo jest przyspawany do stołka i 90% prokuratury to jego kumple o czym dobrze wiesz . Czuje się bezkarny i ma racje bo jest. Dobra , wole się cieszyć Lechią niż martwić indolencją umysłową ...
4 listopada 2018, 22:18 / niedziela
Edwin, dobrze wiesz, że przy obecnej władzy, gdyby mieli cokolwiek na Pawła, to by siedział... a został znowu Prezydentem... czyli takie pierdolenie pisu po raz kolejny.

Ja też cieszę się wygraną Lechii i jestem za dobrze rozwijającym się Gdańskiem
4 listopada 2018, 22:21 / niedziela
TradycjaWiara sąd sądem ale przynajmniej ta cześć prokuratorów która w jakimś układzie nie jest umoczona mogła by te zrzuty postawić, dlaczego tego nie robią ? Boją się kogoś ? Przecież Ziobro jest szefem prokuratury
To co piszesz to całkiem poważne rzeczy a nie sądzę, że Pis ma ukłąd z Adamowiczem
4 listopada 2018, 22:41 / niedziela
Jest pozamiatane chwilowo z podkreśleniem chwilowo. Czy adamowicz jest głupi i wały które robił są podstawą by go zamknąć ? Nie . Czy etyczne jest takie postępowanie osoby sprawującej funkcje prezydenta miasta? Nie odpowiem , bo już nawet pisac się nie chce. Zamiast wyborów starcie popisu , żenada
5 listopada 2018, 06:14 / poniedziałek
Cóż za paradoks, Lechia wygrała - Gdańsk przegrał :(
5 listopada 2018, 06:36 / poniedziałek
Demokratyczne wybory,wygrał Adamowicz i przyjmuję do wiadomości.Wg mnie to obciach ale nigdy się nie emocjonuję takim negatywnym wynikiem,tak wybrali gdańszczanie,tak będzie i tyle.W życiu nie zagłosowałbym na Adamowicza ale liczy się suma głosów a wynik trzeba uszanować nawet gdyby wybrali samego Bolka.Z obrzydzeniem czy satysfakcją to nie ma znaczenia.Wybory są od wyborów ,zwycięzca znany jest i tylko kodziarze czy inne tego typy ubywatele się burzą i podważają wyniki wyborów.
Kapitał Kacpra może zaprocentować i tego Mu życzę.Czasami warto przegrać bitwę,czasami bitwy nie da się wygrać ale to nie koniec.
Co by się nie stało wszystko osładza mi wygrana w Poznaniu ,la la la :)
5 listopada 2018, 06:54 / poniedziałek
Takie to Rombis'owe myślenie - macie władzę, macie sądy.
Gdańsk przegrał i nie ma co rozprawiać.
O "synu ojca" nie będę rozprawiać, bo tu trzeba lać, a nie gadać.
Przypomnij sobie przyjemniaczku jak zaczynał Twój Pawełek i co nim gadali dzisiejsi jego niektorzy admiratorzy.
Ile miał lat jak zaczynał ?
Szkoda gadać.
Szkoda ale czekam na wiatr i wyrok na Pawła.
Będzie się działo.
5 listopada 2018, 09:22 / poniedziałek
Tragedia jest taka, że dalej rządzi układ w gdańsku, rodem z filmu: "Układ zamknięty"...Ja nie rozumiem jak dalej ludzie mogą wybierać takiego skurwysyna ?! Jedynym wytłumaczeniem dla mnie jest to, że wszyscy Ci, którzy go wybierają są tacy sami i popierają wszelkie inicjatywy, mające na celu własne korzyści i działanie na niekorzyść państwa. Niestety, ale ktoś kto mieni się Polakiem, nie będzie wybierał nikogo z PO-PISu z uwagi na politykę antypolską jaką przyjmują, bo rozdawnictwo, które teraz panuję, tylko przyczynia się do powolnego upadku tego kraju, jak przyjmowanie różnej maści syfu z innych krajów i stwarzanie im lepszych warunków do życia w Polsce, niż samym Polakom...

Polityk, polityka nie skażę, a jeśli już coś takiego się zdarzy to na zasadzie poświęcenia, aby właściwi "artyści zła" dalej działali i byli bezkarni...
5 listopada 2018, 10:07 / poniedziałek
@Kary
A zechciałbys wskazać na kogo warto zagłosować? Skoro odmawiasz bycia Polakiem mi wyborcy PiS-u to ok ale poproszę o argument,PiS postrzegam jako najbardziej propolską partię w układzie,który funkcjonuje.Mogę się mylić,czasami jak nie wiem co myśleć o danej sprawie czytam co mówiła pani śp Ania Walentynowicz,co mówią państwo Gwiazdowie czy Jan Olszewski bo do nich mam zaufanie i tymi wskazówkami się kieruję.Stąd głosowanie na PiS.
Jako nacjonalista może mógłbym głosować na kogoś innego ale nie lubię głosowania na plankton i patrzę realistycznie na świat.
To teraz poproszę Ciebie o wskazanie na kogo miałbym głosować abyś przywrócił mi tę dumę z bycia Polakiem.:)
5 listopada 2018, 20:43 / poniedziałek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
5 listopada 2018, 22:18 / poniedziałek
@miki
Po pierwsze nigdzie nie napisałem,że gardzę planktonem.Używając słowa plankton miałem na mysli oczywiście prawicowy plankton bo lewicowym wszystkim co można gardzę :)
Po drugie grzecznie a nawet bardzo grzecznie poprosiłem tylko o informację na kogo wg.przedmówcy warto głosować.Ot tak z ciekawości ,a nuż ma ciekawe przemyślenia.
Po trzecie nie irytuj się bo nie ma potrzeby,nie naskakuj bo nie jesteś w stanie mnie ani urazić ani obrazić.Za stary jestem,żeby chociaż ciut ciut się przejąć taką gadko-napinką w necie.
Po czwarte rozumiem Twój ból ,że ktoś nie chce głosować jak Ty byś sobie życzył,to naturalne acz infantylne ale to minie z wiekiem.
Po piąte chętnie przeczytam Twoje z pewnością interesujące opinie o ile potrafisz napisać spokojnie cokolwiek sensownego a może się nawet czegoś dowiem ciekawego,zachęcam,porozmawiajmy nie jak małpy skacząc na siebie a normalnie.
Po szóste-ja wyraźnie napisałem kogo,z jakiego powodu popieram i można mnie hejtować no ale byłoby chyba uczciwe jakbyś Ty ,który może wie więcej,mądrzej a może nawet najmądrzej się też określił bo tak to tylko czysty hejt,bez zdania,bez opinii,bez argumentu.
Mniej nerwów życzę :)
6 listopada 2018, 14:30 / wtorek
Przecież to nie było głosowanie PO - PiS, czyli głosowanie za partiami, głosowanie stricte polityczne, ale personalne i samorządowe, albo budyń albo Kacper. Poza tym, o ile w I turze można było głosować wg własnych upodobań na przykład na ładną i sympatyczną panią Dorotę Maksymowicz-Czapkowska, kandydatkę komitetu Narodowy Front Polski albo na Jacka Hołubowskiego, kandydata komitetu Gdańsk Tworzą Mieszkańcy, związanego z Kukiz'15 (głosowania na innych, czerwony plangton, sobie nie wyobrażam), to w drugiej turze wybór był tylko z 2 osób. Niegłosowanie w II turze w ogóle lub niegłosowanie na Kacpra w oczywisty sposób zwiększało szanse reelekcji budynia. Nawet jak ktoś nie był przekonany do Kacpra z powodu, że popierał go PiS, to głosowanie na niego było (jeśli ktoś nie uważa, że dobrem), to z pewnością co najmniej mniejszym złem. Stanie z boku i patrzenie jak wygrywa większe zło (dla własnego komfortu i z powodów takiego moralnego puryzmu) nie jest dla mnie ani moralne, ani rozsądne, ani do końca patriotyczne. Nie mając opcji wyboru dobra, nie powinno się stać biernie i przyzwalać, by większe zło bez przeszkód zwycieżyło mniejsze.
Swoja drogą, niestety, POwstaje z coraz mniejszą dozą niesmiałości, coś na kształt zalążka tęczowo-czerwonego sektora na Lechii, do którego (również niestety) akces - swoimi niektórymi wypowiedziami, ujawnianymi POglądami (moim zdaniem kompromitującymi w świetle wartości i poglądów podzielanych przez wiekszość i w świetle równiez historii i ideałow kibiców walczących z czerwonymi, które nadal zobowiązują) - zgłaszają niektórzy forumowicze. Rozumiem pluralizm i demokrację, ale bez przesady. Rozumiem różnorodność przekonań, sympatie od spektrum obejmujacego od ONR, poprzez RN, MWP, Korwina, Kukiz,15 a skończywszy na PiS, ale popieranie lewactwa jest arcyżenadą i miejsca mieć nie powinno. Można tylko mieć nadzieję, że to otumanienie (z mądrościa nie mające nic wspólnego, mimo że się im, tym otumanionym, to wmawia w TVN czy GW dla POlepszenia ich samopoczucia) przejdzie kiedyś, a nie będzie się rozprzestrzeniać jak choroba zakaźna i nie będzie kalać Bastionu Prawicy.
6 listopada 2018, 15:25 / wtorek
odnośnik

Znamienne, otóż okazuje się, że najwięcej "mądrych" inaczej jest w tych częściach Polski, które w większosci popierają lewaków występujacych pod sztandarami koalicji ubywatelskiej i "obrońców" konstytucji starego układu (z wyjątkiem zachodnio-pomorskiego). Szacun Polsko południowo-wschodnia.
6 listopada 2018, 16:06 / wtorek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
6 listopada 2018, 17:12 / wtorek
Nikt mnie nie oszuka i nie wciśnie kitu, ani swojej propagandy. Bastion prawicy, czy coś takiego nie istnieje, tak uważasz? Czyżby? Może wg ciebie nie istnieje. Nie uważam tak. Jeszcze istnieje, ale zgodnie z tym, co wcześniej nie pisałem, istnieje w coraz mniejszym stopniu, podupada. W jakim celu do swojego wywodu przywołałeś Bolka? A to że Bolek był noszony na rękach w tamtych czasach, nie dziwi, bo nikt, prawie nikt nie wiedział o jego kolaboracji, a nawet gdy ktoś już słyszał pogłoski na ten temat, nie dawał im wiary, traktował je jako pomówienia, perfidną próbę oczernienie i dyskredytacji w oczach ludzi przywódcy Solidarności przez SB. Natomiast dziwne i tragiczne zarazem jest to, iż w świetle publicznie ujawnionych i udokumentowanych twardych faktów i dowodów ten żałosny człowiek jest dziś stawiany na piedestał, że dla kogoś może jeszcze stanowić jakikolwiek autorytet, legendę. Nie musisz mnie edukować, doskonale wiem, jakie są książkowe kryteria podziału na lewicę i prawicę i jakie są różne teorie i poglądy na ten temat. I widzę też, jaki program, zwłaszcza gospodarczy i społeczny, realizuje PiS. Więc nie wmawiaj mi, że komuna przeżarła mi mózg. Szkoda mi czasu na takie wywody, pierdoły, co jest, a co nie jest prawicą, na wyjaśnianie, że niektórzy wysuwają dla takiego wyodrębnienia na pierwszy plan względy ekonomiczne (wolność gospodarczą, podatki, transfery społeczne dochodów), inni kładą nacisk na kryteria społeczne i obyczajowe, jeszcze inni uważają, że istotne są jedne i drugie. Potrafię myśleć głębiej i szerzej niż ty i niż ci się zdaje, a wiedzę, nie chwaląc się, mam bez porównania większą od ciebie, polityka się interesuję od dawien dawna. Socjalizm to dzisiaj nie tylko gospodarka sterowana z Brukseli, redystrybucja dochodów przez państwo, biurokracja, ucisk fiskalny, miliony emigrantów itd. Ale czy masz na to wpływ, w jakich czasach i w otoczeniu żyjesz? Iluzoryczny, minimalny, prawie żaden. Socjalizm dziś to coś o wiele gorszego, to koncesjonowanie poglądów politycznych, norm obyczajowych i etycznych, ograniczanie wolności myślenia za pomocą różnych narzędzi (prawnych, politycznych) i różnych mniej lub bardziej wyrafinowanych, utajnionych bądź jawnych zabiegów, wysiłków, nacisków. Oczywiście wszystko na modłę lewacką. Widzę ten postępujący proces i martwi mnie on, bo stopniowo dotyka pośrednio i bezpośrednio każdego z nas. Wg mnie, jeśli dobrze cię zrozumiałem, problem z takimi jak ty polega na tym, że nie chcą widzieć różnicy pomiędzy tymi, co ochoczo wpychają staruszki pod samochody na przejściu dla pieszych, a tymi, którzy z powodu np. braku empatii i kultury albo z powodu pośpiechu nie pomagają tym staruszkom przejść bezpiecznie przez przejście. Nie znam sympatii i poglądów (na gospodarkę, rolę państwa, obyczajowość) p. Kacpra, nie będę się wdawał w dywagacje, czy PiS jest prawicowy, lewicowy, centrowy, mieszany, czy po prostu bezideowy, a chodzi mu tylko o dostęp do władzy i pieniędzy publicznych. Jednakże co do kontrkandydata Kacpra chyba nikt racjonalnie myślący nie może mieć złudzeń. A Kacper… nie wciskałem go nikomu. Mam subiektywne odczucie, że dobrze patrzy temu człowiekowi z oczu. Pisałem o niekomfortowym, ale pragmatycznym wyborze mniejszego zła, przed którym czasem się staje i który w określonych okolicznościach, sytuacjach i uwarunkowaniach jest wyborem racjonalnym, motywowanym względami na przykład patriotycznymi. Pisałem, że wg mnie nie jest właściwe biernie przyglądanie się trumfowi zła, a właściwe jest takie działanie, które zmierza do ograniczania jego rozprzestrzeniania się (nawet jeśli się ponosi pewne tego koszty).
6 listopada 2018, 17:51 / wtorek
@miki
Z tezą,że "bastion prawicy " nie istnieje się zgadzam,ilość kodziarskiej aktywności na tym forum to ewidentnie potwierdza,może "bastion prawicy " jeszcze nie umarł ale z pewnością ledwie dyszy.
Przekłamujesz niestety fakty a to manipulacja.Na rękach nie noszono konfidenta SB a niemal Boga Wolności ,Bóg okazał się wcielonym diabłem ale w tym winy i wiedzy noszących nie było żadnej.
Czym jest prawica?????Proszę wyjaśnij bo czekam od ostatniego wpisu abyś zechciał się określić ale masz z tym problem .Paradygmat do wskazania ,tytulatura,nazewnictwo ,czysta dyskusja bez finału .Dla mnie wyznacznikiem są cele i wtedy bez znaczenia jak się to nazywa,zdefiniowane jest "dobro" i "zło"a nie właśnie stricte akademickie czy spłodzone w umysłach choćby korwinistów ramy tego nazwę to paradygmatu.To jak z konserwatyzmem Korwina,taki konserwatysta co pyka na boku panienkę młodszą od swoich dzieci ,zostawia żonę i głosi teorie konserwatyzmu.Kurna to mega obłuda a nie konserwatyzm :)
Gdzie Ty masz gospodarkę centralnie sterowaną ?Ona była do 89 roku owszem ale teraz każdy może założyć sobie firmę i tyle masz tego sterowania,chyba,że chodzi Ci o to,że kazda firma podlega przepisom,ustawom no owszem ale wolnej amerykanki nie da się nazwać gospodarką.
Ucisk fiskalny -no dla mnie nawet 1% to ucisk :) ale wskaż kraj z wg Ciebie dobrym systemem podatkowym??Estonia? Też można dyskutować.Nie PiS wymyślił podatki bo chyba tak sądzisz co?
Mamy miliony ekonomicznych migrantów,fakt,tak jak Polacy zarabiali i zarabiają euro i funty tak ukraincy zarabiają złotówki,dopóki pracują i na tym się skupiają to nie widze problemu ale wolałbym aby Polacy żyli w Polsce a Ukraińcy na Ukrainie.Jak to mawiał M.Ali "wróble latają z wróblami a szpaki ze szpakami".
Jaki masz pomysł na tę migrację? Wywieźć wagonami czy zmusić Polaków do powrotu ?Często nie chcą,zakorzenili ,do emerytury czekają,wygodnie Im,część wraca,część wyjeżdża ,duch czasów,przypominam też ,że to efekt sumaryczny lat komuny i wielu nierządów a nie PiS-u .
No a teraz spokojnie czekam aż mnie oświecisz czym ,kim jest prawica,na kogo warto głosować ,kto jest tym prawdziwym patriotą ,kto może siebie nazywać Polakiem i tym podobne .Z ciekawością sobie czekam aż kolega po szalu zejdzie z toru ataku i strzelania pseudo faktami na tor rozmowy .No chyba,że inaczej nie potrafisz ale myślę,że jak odstawisz emocje to potrafisz.Bardzo lubię idealistów,serio.Może się czegoś ciekawego dowiem .
6 listopada 2018, 20:21 / wtorek
cytat
"Socjalizm dziś to coś o wiele gorszego, to koncesjonowanie poglądów politycznych, norm obyczajowych i etycznych, ograniczanie wolności myślenia za pomocą różnych narzędzi (prawnych, politycznych) i różnych mniej lub bardziej wyrafinowanych, utajnionych bądź jawnych zabiegów, wysiłków, nacisków. Oczywiście wszystko na modłę lewacką. "
Dziękuję Kolego za takie mądre zdanie.Naprawdę ująłeś sedno.Chylę czoła.
7 listopada 2018, 11:05 / środa
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
7 listopada 2018, 12:37 / środa
"Czy kurwa o taką Polskę walczyliśmy?"
Ty akurat się nawalczyłeś, bohaterze. Co ci przeszkadza pomnik w Warszawie byłego prezydenta stolicy i byłego Prezydenta RP. Przynajmniej za czasów jego prezydentury nie musieliśmy wstydzić się za Polskę na arenie międzynarodowej i świecić oczami za jej prezydenta, jak to bywało wcześniej (najpierw analfabeta, a później ofiara grypy filipińska w Charkowie) czy później (przysypianie na oficjalnych uroczystościach, japońskie ekscesy czy dyktando w japońskiej ambasadzie).
Trzeba jeszcze wspomnieć zorganizowaną przez śp. Lecha wyprawę europejskich prezydentów do Tbilisi w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej, wyprawę, która ocaliła niepodległość Gruzji i która powstrzymała (na pewien czas) zapędy imperialne Putina.
A Marszałek taki kryształowy nie był (krew Polaków przelana w trakcie zamachu majowego, Bereza Kartuska, konwersja na kalwinizm w celu ponownego ożenku).
Pomnik się więc jak najbardziej należy, zwłaszcza że mocno wkur.. peostwo i kodziarzy. Już choćby z tego powodu warto go było wystawić.
7 listopada 2018, 13:04 / środa
@Krakatau

Proszę o jeden jedyny przykład tej Twojej "walki" ,może jesteś nieznanym lub mało znanym bohaterem walki z komuną i warto byłoby Cię jakoś upamiętnić/uhonorować.
Może nawet pomnikiem .Bohaterom,zasłużonym wielkim Polakom warto stawiać pomniki,może nie na potęgę ale do Twojego pomnika bym się dorzucił,czemu nie,poproszę o fakty jakieś.
ps.Domyślam się ,że wolałbyś pomnik Jaruzelskiego?????
7 listopada 2018, 14:18 / środa
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
7 listopada 2018, 14:47 / środa
No skoro masz dowody swoich czynów zasługujesz na szacunek,serio.A gdzie masz je słać i czy ja będę komisyjnie coś sprawdzał to oczywiście żart z Twojej strony,taka ironia poziomego lotu .
Niemniej skoro je masz ochotę okazać to proponuję spotkajmy się przed meczem z Cracovią,w jakimś miejscu przed stadionem,pokażesz bo przecież masz co pokazać chyba,że to fotki z google z tamtych czasów gdzie każdy może być każdym bo czas robi swoje.No takie fotki to ja też mam czy precyzyjniej -mogę meić w każdej sekundzie,mam nawet fotkę jak byłem Winetou ,no ale to na jakiejś imprze Bożo Narodzeniowej dla dzieci .
Myślę,że jest jakaś literatura historyczna gdzie Twoje nazwisko się przewija a zacnych badaczy tamtych czasów było trochę więc jestem pewny,że bohaterem jesteś bez dwóch zdań.Jeno o dowody bym prosił a nie ple ple ple.
7 listopada 2018, 15:05 / środa
Ty się nie ośmieszaj, czytaj ze zrozumieniem. Masz typowo kodziarską skłonność do odwracania kota ogonem i przeinaczania słów. Porównałem LK do innych prezydentów, a nie do marszałka. To ty w swoim wczesniejszym poście użyłes takiego porównania-zestawienia pomników tych 2 postaci, sugerując, że dla marszałka to dyshonor stać na pomniku obok LK.
7 listopada 2018, 15:09 / środa
* 1966 fotki są banalne , 3 zomowców pałuje leżącego, szerokością ulicy idzie pluton zomowców a za nimi suki i budy milicyjne, tłum ostrzeliwany z gazem z milicyjnych gazików ( tak wtedy nazywały się małe pojazdy MO z granatnikami ) trochę czołgów pod Stocznią, montaż pomnika 1970. Wałęsę przemawiającego na stoczniowej bramie w 80r też mam i wiele innych.
Fotki banalne bo podobnych jest cała masa ale oryginalne bo moje na kliszach :)
Winetou akurat nie mam...
W sierpniu 80 trochę jedzenia do Stoczni zaniosłem z pieniędzy zbieranych po rodzinie i sąsiadach. Ale przynajmniej kurwa potem za ponad rok tj w niedziele 13 grudnia 1981 nie spałem do południa... Nie byłem żadnym działaczem bo byłem za młody ale wiedziałem co to jest sitodruk i do czego służy i jak działa powielacz.
No to tyle, co mogłem to w tamtych czasach dałem od siebie.
Każdy ma na dzisiejsze i tamte czasy swoje spojrzenie i niech tak zostanie
7 listopada 2018, 15:12 / środa
ale nie mogę się powstrzymać ,żeby nie opisać udziału w Sekcji Zbrojnej Grożnej Nazwy Bić Palić i Wysadzać :):)
autentyk
Przy wprowadzeniu stanu wojennego miałem naście lat,dokładnie 15 czyli 8 klasa czy pierwsza średniej wtedy .
Miałem kolegę Lesia,Lesio to był zatwardziały antykomunista,miał 16 lat ,był w uj starszy i sypał Mu się wąs co czyniło z Niego poważnego faceta.
Lesio razu jednego zaproponował mi stworzenie Organizacji,tajnej oczywiście do napierdalania komuchów.No nieźle ,smiało Lesiu jedziemy .
Odbyliśmy 2,3 zebrania,kurna tajne co jasne bo przecież byliśmy wielkim zagrożeniem dla Jaruzelskiego.
Propozycje Lesia wyglądały mniej więcej tak:
-wysadzać pociągi
-podpalać
-rozbrajać
No ja miałem o wiele mniej ambitne pomysły,jakieś hasełka farbą malowane ale skąd farbę? Jakie ulotki ale nieprofesjonalnie jest ulotkować pismem ręcznym długopisem przez nielata bo każdy pozna ,że to dzieciak pisał.Na tym moje koncepcje się kończyły bo jak pamiętamy była godzina milicyjna i patrole na każdym winklu.
Ale Lesiu nie chciał takiej amatorki.
-wysadzać pociągi
-podpalać
-rozbrajać i strzelać
Jak widać się dosyć różniliśmy i cholera wie czy w końcu bym jakiej ulotki nie napisał a Lesiu nie wyjebał w kosmos jakiegoś pociągu chociaż nie miał nawet płaskiej dziesiątki nie mówiąc o kluczu do szyn.Ale zabili wtedy Karosa,tego milicjanta.w tramwaju ,niewiele starsi chłopacy faktycznie poszli po Lesiowemu i doszło do tragedii.To było chyba zaraz jakoś po wprowadzeniu stanu woj.
No i ze strachu nasza Organizacja o Grożnej Nazwie się naturalnie samorozwiązała bo Lesio się też akurat zakochał w jakiejś swojej Mary ,farby nie dało załatwić prócz jakiegoś nieschnącego nitro,klucza do torów to Lesio nie ma do dzisiaj jak sądzę i tyle było mojej walki .
Póżniej mieszkałem na Podwalu i tam było już żywiej bo i Brygida i berek z milicją i spierdalanie przed gazem na dach koło dworca tam gdzie dzisIaj jest KFC jak otoczyli koło zieleniaka związkowy budynek .No ale to wszystko jako szczyl gówno nie walka.O jakby Lesiu się nie zakochał to kurna chłopie,pociągi by fruwały,komisariaty płonęły a broni mielibyśmy tyle co Korea Płn. :) :) :)
7 listopada 2018, 15:17 / środa
HGW właśnie wydała zakaz na organizację Marszu Niepodległości.
Teraz tylko czekać, aż Budyń w ramach rekompensaty zorganizuje u nas marsz środowisk LGBQWRTYUIOPXYZ wraz z marszem poparcia dla imigrantów.

Ja pierdolę - jak ci ludzie muszą nienawidzić Polski...
7 listopada 2018, 15:32 / środa
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
7 listopada 2018, 15:37 / środa
bufetowa HGW jak widać po ostatnich wyborach poczuła się tak pewnie, że chce sprowokować zadymę 11.11, bo Marsz na pewno się odbędzie czy jako legalna manifestacja, czy jako spontaniczne zgromadzenie
7 listopada 2018, 16:36 / środa
@Krakatau
Oj chyba nie aż tak,moim celem nigdy nie jest ubliżanie czy atak ad personam,no nie da się czegoś czasami napisac tak czy inaczej bo to słowo pisane a nie rozmowa oko w oko ale staram się być grzeczny i miły bo to net i napinkami się brzydzę,jeżeli Cię uraziłem to przepraszam ale to nie mój cel powtarzam,wolę rozmowę opartą na argumentach i faktach ,do tego przyczyną jest moim zdaniem brak zdjęcia maski przez takich jak Ty ,ja określam się czytelnie i wprost i to identyfikuje,Ty czy kosmita piszecie tak,że skojarzenie z kodziarzami czy Jaruzelskim czy Tuskiem samo się nasuwa ale zechciej to rozważyć czy tak nie może to z mojej strony wyglądać.Nie mam nic przeciwko skrajnie różnym opiniom ,fajnie jak ktoś wie co pisze a nie pisze co wie.W mojej ocenie rozmawiam z Tobą w sposób kulturalny .No czasami mi się nie chce kulturalnie pisac o lewusach bo to zwykłe kurwy i szkoda życia na argumentowanie :)
Ale nikomu nie odmawiam prawa do jakichkolwiek poglądów,nawet lewackich .
Ty notabene nie masz poglądów,tzn pewnie masz ale o nich nie piszesz jakie są ,Twój pogląd to hasło " yebac i pluć na PiS"
Twoje poglądy szanuję chociaż ich nie znam ale one są gwarantowane i zabezpieczone 54 art konstytucji :) jak je poznam mogę z nimi polemizować.Z nimi,nie z osobą personalnie.
7 listopada 2018, 16:56 / środa
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
7 listopada 2018, 17:19 / środa
@Krakatau
:)
Uśmiałem się.Dokładnie potwierdziłeś moje słowa,pytany o poglądy odpowiadasz "PiS jest bebe",to poglądy niewidome,słabe,żadne.Uważam,że ciut na polityce,historii się znam,dużo czytam ,z analizą i syntezą u mnie wszystko ok,mogę rozmawiac o faktach chociaż nie z Faktu czy michnikowszczyzny co oczywiste.Wygłaszasz jakieś oskarżenie,jakąs tezę i jest problem bo ni w ząb nie znajduję ani faktu ani argumentu .Dlatego nie sądzę aby obraźliwe było nazwanie Cie kodziarzem.Nawiasem mówiąc ja jestem wielkim zwolennikiem kodziarzy,te Ich protesty poprawiały mi humor ale to śmierdzące lenie i zamiast protestować porządnie robią karykaturę protestu.O ja lubie kodziarzy,widok zmarzniętej lewackiej bandy był dla mnie wyjątkowo przyjemny .A już jak Kijowski wydymał towarzyszy to normalnie Mu kibicowałem.
7 listopada 2018, 18:04 / środa
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
7 listopada 2018, 18:47 / środa
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
7 listopada 2018, 18:54 / środa
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
7 listopada 2018, 18:54 / środa
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
7 listopada 2018, 19:11 / środa
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
7 listopada 2018, 19:32 / środa
Ufo - słaby i tragiczny to jest twój żywot. Założę się, że twoim ulubionym prezydentem był Jaruzelski ew. Kwaśniewski.
7 listopada 2018, 19:38 / środa
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
7 listopada 2018, 20:48 / środa
Jak ktoś jeszcze ma jakieś złudzenia, to teraz już nie powinien ich mieć, bo właśnie widać, po zagrywce hgw, że po = pis, bo o to właśnie chodziło, aby teraz pis przejął ten marsz, oni wszyscy grają do jednej bramki i kto jest trochę rozsądny to już dawno to sobie wszystko przeanalizował, ułożył....

Dzięki Miki za wstawkę, bo chciałem to dać, nie poddawać się ! I idziemy 11.11 świętować !!
7 listopada 2018, 22:02 / środa
tak no też sobie obejrzałem filmik z J.Międlarem.Ideowiec,narwaniec,ostre teksty,wszystko wie.Lubię Go w jakiś sposób ale takim ludziom nie dałbym zarządzać nawet komórką z węglem.Bo świat nie jest zero-jedynkowy i nie da się stworzyć Polski Międlara,to zawsze będzie plankton acz plankton ideowy a nawet słusznie ideowy jeno nie dostrzegający realiów i nie realizujący idei mądrze.U J.Międlara jest dokładnie jak u mojego kolegi Lesia,z którym założyliśmy Organizację Bojową w stanie wojennym :).Jak ja proponowałem ulotki Lesio mówił,że ni uja wysadzamy pociągi ,jak mi po głowie chodziło malowanie haseł na murach Lesio chciał podpalac komisariaty i mordować . :)
Takim niestety oszołomskim stylem J.Międlar mało kogo zachęci do swoich idei .Owszem będzie miał grupkę fanów,przeważnie bardzo młodych .Styl oszołomski nie oznacza ,że nie ma wiele racji,otóż moim zdaniem ma ale brakuje realizmu.Tym młodym fanom marzy się pewnie jak to określił J Międlar walenie po pyskach i być może rewolucja na ulicach.
Pokażcie mi świetny i realny pomysł na funkcjonowanie państwa wg Międlara a się sam zapiszę do Jego zwolenników.Pokażcie mi projekty ustaw,konstytucji a przeczytam i jak to będzie sensowne i realne i nie zrobi z Polski kraju wykluczonych oszołomów to idę z Wami.Nikt niczego nie pokaże bo walnąć w pysk jest łatwo,szermować wyzwiskami jest łatwo ,głosić tezy jest łatwo ale nie można zapomnieć,że w tym kraju żyją i zwolennicy Po i PiS-u i kodziarze i katolicy i jehowi i wszelkiej innej różności przekonań ,zawodów czy innych różnic.
Z tego zupy smacznej Międlar nie ugotuje a jedynie wykipi z garnka i upierdoli kuchenkę.
Ale idei Im nie odmawiam , dzieli nas tylko ze 35 lat doświadczenia wieku dorosłego ,posiadanie rodziny,dzieci,wnuków.Jackowi łatwiej,wywali ze dwa pociągi ,wysmarka się,idzie dalej .
7 listopada 2018, 22:11 / środa
1966 I tu się zgodzę z Tobą, bo w żadnym wypadku to nie może być w taki sposób, że walka na ulicach, wykrwawianie się narodu, sztuka jest, aby to wszystko przejąć siłą umysłu. Po to mamy te głowy, aby nimi myśleć, a nie bezmyślnie się rzucać z szabelką na karabiny...Ja bardzo lubię słuchać Jacka, głosi prawdę bezapelacyjnie, ale smutne jest to, że przez to wielu ludzi...przyczepia się do jego emocji, a temat jest taki, że trudno się nim nie emocjonować, jednak w działaniach powinna być głowa chłodna. Sztuka to bezkrwawo, ale myślę, że nie zawsze tak się da...
7 listopada 2018, 22:18 / środa
"Nie chcemy uczestniczyć w imprezie, na której mogą znaleźć się również prowokatorzy, a organizatorzy Marszu Niepodległości nie są w stanie zapewnić spokojnego przebiegu manifestacji - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska" premier Mateusz Morawiecki."

Premier Rzeczypospolitej mówi, że nie pójdzie w marszu bo się boi, że będzie zadyma. To jakieś żarty są. Przecież to jemu podległe służby mają zapewnić porządek. Stulecie niepodległości RP. Jaka żenada...
7 listopada 2018, 22:27 / środa
Panowie ktoś z Was rusza do Warszawy 11.11 ?
7 listopada 2018, 22:36 / środa
@ Kary
Emocje rzucają się w oczy ,po jednym zdaniu ktoś powie wariat a mało kto wsłucha się w treść i to jest potężny błąd wizerunkowy ,socjologiczny.
pewnie,że ma wiele racji,nie jestem naiwny,żeby nie dopuszczać myśli,że jesteśmy robieni w wała i przez gronkowca i przez Dudę ale ...najbliżej mi do opinii Ufo" ,że w ten dzień,w taką rocznicę powinien organizować marsz urząd prezydenta.To najzwyczajniej sensowne.No ale to trzeba było ustalić w zeszłym roku.
U narodowców od marszu nie kumam po kiego wuja im np te flagi z tekstami Polska dla białych ,sami się wystawiają na strzały,po co ??????Nawet jedna to o 100% za dużo ,takiego powinna ochrona zawczasu wyciągac z marszu i kopa w zadek .
Czy ja nie chcę Polski dla Polaków?? A dla kogo mam chcieć??Pewnie ,że chcę ale nie latam z tym ,chłodna głowa co sam zauważyłeś jest potrzebna,rząd dusz,praca u podstaw ,jakieś organizacje strzeleckie ,maksimum patriotycznej nauki,zmiany w szkolnictwie bo niedługo nauczą,że normalne jest jak pan z panem a rodzina nienormalna a historii najnowszej uczą chyba tylko korespondencyjnie w kursach z allegro .Generalnie-mało wariactwa,dużo pracy z młodzieżą i mądre głosy a nie piana na gębie.Pięknie rozwijają sie grupy rekonstrukcyjne,ZHR,Piłsudczycy ale to za mało,za mało bo obok masz choćby Jurków Owsiaków ,którzy już pilnują jak zdobyć młode głowy i to są świetni fachowcy ,wybitni.Ja też mam prostą receptę,wypierdolić całą niemiecką prasę i zagraniczne telewizje,przecież tak jest w wielu krajach .No ale to jak wszy łonowe na jajach bezrękiego .Jak to usunąć?
7 listopada 2018, 22:42 / środa
Odnośnie tych flag, które zostały uchwycone na marszu, to była to celowa prowokacja, jakaś grupka odłączyła się od marszu, powyciągali te transparenty i ktoś zrobił fotki, a potem poszło to w świat, że tak wygląda początek marszu, ideologia neonazistowska dorobiona, prosta sprawa...Niestety problem jest taki, ze wróg jest strasznie zorganizowany, ma potężne finanse, ogromną wiedzę, a My się dzielimy, zwykle na pierdołach, bo powinniśmy się skupić na tym, co Nas łączy, a nie dzieli, a wartości na pewno mamy podobne, bo piszemy o rodzinie, Polsce, historii - za wszelką cenę dążyć do jedności we wspólnych sprawach, bo gdy się dzielimy to później takie kurwy sobie dzielą i rządzą...Jak historia pokazała, to MY= Polacy, łączymy się, gdy już jest...za późno.
7 listopada 2018, 22:55 / środa
Ej to porównywanie PO do PiS'u to jawna prowokacja.

Nie przesadzajmy. Czy w PiS są folksdojcze, czy są rude kurwy, co drą ryja przy grobie nieznanego żołnierza, czy wpierdalają orła z czekolady, czy pobłażają homopropagandzie, czy robią napady na redakcje i zabierają laptopy, czy napadają na adminów stron typu "antykomor", czy żartują sobie z ofiar katastrofy smoleńskiej, czy doprowadzają spółki skarbu państwa do upadku, czy są umoczeni w aferach jak amber gold, czy sprzedają tanio kamienice osobom umarłym, czy mówią, że polskość to nienormalność, czy organizują akcje "widelec" przeciwko kibicom, czy prezydent robi 6 błędów w 1 zdaniu, czy podpisują chore nieopłacalne kontrakty zagraniczne?

Wiem, że taki natłok infomacji traci na czytelności, ale jestem zażenowany tymi prowokacjami, że rzekomo po=pis.

Owszem są podobieństwa, np. podejście do podatków i aparatu urzędniczego, ale PiS swego podejścia nie ukrywa, a PO udaje partię liberalną. Niestety tylko obyczajowo, a nie rynkowo.

I druga sprawa. Jeśli wyborcy Adamowicza przekonają już wszystkich, że PO=PIS=Front Narodowy, to co? Zerowa frekwencja wyborcza, wszyscy obrażeni na polityków, wszyscy się odgryźli za nieudolność polityków... Wtedy z ratunkiem nadchodzi Merkel czy Putin? A może po połowie?
7 listopada 2018, 22:58 / środa
(Jeszcze tam by można dopisać strzelanie z gumowych kul do górników i kopanie w twarz uczestników Marszu.)
7 listopada 2018, 23:33 / środa
Oczywista prowokacja. Pis ma programowe minusy, ale jest nabzdyczony patriotycznie i temu hołduje, co oznacza niemożliwą woltę w stronę Lgbt itp. Natomiast Po to banda zdrajców, kłamców i oszustów. Dla czapki gruszek gotowi swoją matkę sprzedać. Tęczowi propagandyści próbują swoich sztuczek tutaj.
8 listopada 2018, 00:30 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
1 ..... 18 19 20 21 22 ..... 37
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.027