Gdańsk: środa, 23 września 2020
FORUM
Podstrony:

WĄTEK PATRIOTYCZNY.

strona 25/26

14 kwietnia 2020, 23:19 / wtorek
Mało wiem. Wczoraj się okazało ,że z żyjących członków rodziny o Pileckim wiedziała tylko jego najstarsza córka. Ciocia mi opowiadała ,że po wojnie UB bardzo dawało się we znaki rodzinie i ze strony dziadka i ze strony babci.Wiem na pewno ,że był jedną z osób kierujących odbudową gdańskiej starówki. Po epidemii cioca ma mi udostępnić to co posiada, oraz jakieś nagranie (słabej jakości) gdzie dziadek wraz z kolegami którzy przeżyli opowiada o zow , Pileckim , okresie po wojnie. Odsłucham będę mądrzejszy. Nagranie ma ponad pół wieku i niestety jest słabej jakości, ale jest.
15 kwietnia 2020, 01:13 / środa
Kiedyś miałem wgląd w materiały tej organizacji. Niestety chyba poszły na makulaturę.
Pewne jest, że jakiś p. Kufel był czołowym jej działaczem. Nie pamiętam jednak czy w oddziale gdańskim czy opolskim. Postaram się czegoś więcej dowiedzieć. W internecie nie znalazłem niczego poza 15-nazwiskami,z których 4 znam.
18 kwietnia 2020, 18:51 / sobota
Jak się wam podobało głosowanie na temat roszczeń żydowskich w Sejmie? Ja jeszcze nie wstałem po tym antypolskim nokaucie ...
19 kwietnia 2020, 02:31 / niedziela
odnośnik

koszta oprawy dla Niego pokrywam , chyba że zbankrutuje
20 kwietnia 2020, 02:13 / poniedziałek
Czy to prawda ze Pis klepnal odszkodowania do zydkow. Gdzieś czytałem że duza izraelska gazeta już o tym pisała. 20 procent podobno. A w Polsce cicho. Jeśli to prawda trzeba to nagłośnić przed wyborami. Co o tym sądzicie.
21 kwietnia 2020, 23:23 / wtorek
27 kwietnia 2020, 14:56 / poniedziałek
Dzisiaj mija szósta rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Módlmy się za jego pośrednictwem i powtarzajmy sobie jego nauczanie.
15 maja 2020, 10:09 / piątek
Posągowa Małgorzata Kidawa B. zrezygnowała z kandydowania na prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Można by się cieszyć gdyby nie to, że zaraz w jej miejsce wstawią innego prawdziwka(Trzaskowski, Sikorski) lub złodziejuge Tuska...
15 maja 2020, 13:46 / piątek
Tusek na białym kuniu przyjedzie dopiero jak Duda nie będzie już mógł kandydować. Bo wsześniej wie, że nie ma najmniejszych szans.
15 maja 2020, 16:26 / piątek
Akurat Tusk by go zmiażdżył... Ale spokojnie teraz Trzaskowski czy Hołownia wystarczy na marionetkę... ;)
15 maja 2020, 17:01 / piątek
Tęczowy Trzaskowski nie ma szans.
15 maja 2020, 17:49 / piątek
@rombis przypominasz tym postem arkowcow po derbach , sobieraj to by ich zmiażdżył , nawet siemaszko by wystarczył a trytko to już w ogóle ich rozgromi, a potem znów w pizde i tak zawsze, do końca świata ...
15 maja 2020, 17:51 / piątek
Ps. I jeszcze te wymiany trenerów przed derbami ...nic to nie przypomina :D ?
15 maja 2020, 18:06 / piątek
buhaha, edwin, idealnie pasuje... i jeszcze dziś jak jechałem Grunwaldzką przejeżdżałem obok żółto-niebieskiego mechanika... ;)
15 maja 2020, 18:38 / piątek
Rombis,napiszę po męsku. Nie pierdol głupot.
Każdy przez Ciebie mymieniony śmieć, jest czyjąś marionetką.
Stary,a głupi,myślisz,że poprzednicy dudusia byli niezależni?
15 maja 2020, 19:05 / piątek
Czarny68, może i tak, ale nikt nie był tak oficjalnie prowadzony za uszy, bez krępacji, jak ten...
15 maja 2020, 20:15 / piątek
@Rombis z całym szacunkiem ale zastanów się co piszesz. Chociażby twój bohater Tusk już od lat 80 był prowadzony przez wywiad niemiecki. W latach 90 Niemcy przylatywali z reklamówkami wypchanymi kasą przeznaczoną na działalność Kongresu Liberalno Demokratycznego(jak nie wierzysz to popytaj starszych). A jak chodzi o prezydentów to np. Kwaśniewski chodził na pasku Rosji i Izraela w zależności gdzie były lepsze perspektywy jurgieltniczego zarobku. Tak wiem w TVN czy TVP o tym nie usłyszysz ;)
15 maja 2020, 20:34 / piątek
Na moje to się za bardzo napinasz, głupoty pierdolisz wręcz. Co Donald odjebal w 2012 roku wie , wielu z nas, sam miałem wjazd na chate , ale te swoje gówniane teorie zostaw dla siebie ,szkodzisz bo to bzdury
15 maja 2020, 20:43 / piątek
Trollu, nie wiem jak było z Tuskiem w latach 80tych ale wtedy to ksiądz Jankowski już od dawna wkładał fiuta w małe dzieci na plebanii. Jutro drugi odcinek filmu Sekielskich wielbicielu pedryli w sutannach. Polecam świętoszku-hipokryto. Dziękuję za uwagę.
15 maja 2020, 21:39 / piątek
Sekielski to faktycznie bardzo obiektywny dziennikarz i korzysta z ubeckich donosów...co do Jankowskiego to dużo na jego temat może powiedzieć redaktor Michnik, który wręcz mieszkał na plebani u Jankowskiego- to tak apropo mojej hipokryzji...
15 maja 2020, 23:24 / piątek
Trzaskowski jest samodzielny...wybitny polityk tak jak Kichawa...zresztą oni są wszyscy wybitni tylko Naród się na nich nie poznał. A niektórzy na forum tak już przesiąknęli michnikowszczyzną, ze pierdolą od rzeczy. Ale są samodzielni...
16 maja 2020, 07:15 / sobota
Mam gorącą prośbę do moderatora. Wątki dotyczące polityki i kościoła proszę przenieść do innego działu. Pozdrawiam.
16 maja 2020, 09:11 / sobota
xoce w tychże latach 80 regularnie z goścnności plebanii bez krępacji korzystało pewne trójmiejskie środowisko, których notabene rola na manifestacjach ograniczała się do biegania z czarną flagą, a potem jako pierwsi uciekali przed zomo, dziś jedne z najgłośniejszych antyklerykalnych.
16 maja 2020, 09:17 / sobota
Jacek następny ananas. Po czterech dniach od aktywacji konta on juz prosi o przeniesienie wątku bo to forum o piłce i tylko o piłce można tu rozmawiać. Jak byś był Lechistą z krwi i kości to wiedział byś kondonie że Ten Klub to nie tylko piłka ale lata tradycji walki z komuną i jej mutacjami. Tak ap ropo to chyba Boldi siedzi w jakiejś ciemnej zamaskowanej piwnicy i klonuje tych debili jak xoce czy jacuś.
16 maja 2020, 20:34 / sobota
A propos wpisu Rysia z klanu.
Rysio z klanu widział walkę z komuną w archiwalnych materiałach. Podejrzewam że nie wie jak było za komuny, jak trzeba było się kamuflować i inteligentnie atakować. Rzucanie kamieniami było rozrywką dla niektórych.
Ja chcę się identyfikować z klubem być z nim na dobre i na złe.
16 maja 2020, 21:17 / sobota
jacek.gd WYPIERDALAJ
17 maja 2020, 01:22 / niedziela
Jestem sceptyczny do jakichkolwiek teorii spiskowych, bo to z reguły matoły i "nadludzie", ale jak widzę wpis idioty o pedofili po chwili dyskusji o bieżącej sytuacji, to jednak coś jest na rzeczy :-)
Odruch debila został uruchomiony.
Nie dać się wciągnąć, rzecz podstawowa...
17 maja 2020, 12:06 / niedziela
Szanowny Panie Jacku zwany potocznie kondonem. Jak jest Pan chętny porozmawiać na temat archiwaliów z czasu stanu wojennego lub późniejszych to proszę kliknąć w mój nick a tam pojawią się moje dane logowania na forum i adres mailowy. Proszę napisać to umówimy prywatne spotkanie i przeprowadzimy dogłębną dyskusję. Jeżeli interesuję Pana formuła tego spotkanie to proponuje następujący tryb: "Ja Panu przypierdolę a następnie Pan pozbiera żeby i rozejdziemy się jak dżentelmeni do domów". Jeżeli jest Pan zainteresowany to czekam na odpowiedź.
Z uszanowaniem
Ryszard z klanu
19 maja 2020, 11:22 / wtorek
@Rombis - twierdzisz, że PAD jest prowadzony za uszy jak żaden jego poprzednik.
Sprawdź sobie ile razy vetował Bredzisław Komoruski.
Kwach, gdyby nie to, że przyszło mu być głową państwa za czasów większości w sejmie swoich oponentów (AWS Solidarność) przebiłby pewnie Bronka z WSI, no ale trzeba było blokować takie ustawy jak powstanie IPN...
Rozumiem, że od pamiętnych wydarzeń minęło 40 lat, ale to nie powód, by zapomnieć kto jakie ma korzenie.
19 maja 2020, 15:50 / wtorek
Tradycja i wiara lepiej nie wchodzić w ten ok rozumowania bo jeszcze wyjdzie jakie korzenie ma PAD i wtedy dopiero mogła by być lipa -:)
3 czerwca 2020, 12:32 / środa
odnośnik

Prowokacja czy tylko zwykły debilizm ?
3 czerwca 2020, 16:05 / środa
Lewacka prowokacja...wszędzie zrobić syf,smród...
4 czerwca 2020, 14:58 / czwartek
Prezydent kibiców 🙂
odnośnik
4 czerwca 2020, 16:11 / czwartek
Bosak ok ale pozostali? Trzaskowski i Hołownia? Może kibice lgbt fanatycy kolarstwa bez siodełek...
11 czerwca 2020, 01:26 / czwartek
odnośnik (tylko 8,5 minuty... warto zobaczyć)

Bez echa, nie? Koronaświruś ważniejszy w mediach?

Poniżej lista, kto "klepnął" poprawkę umożliwiającą pracę w polskich służbach specjalnych obywatelom innych państw nie mających obywatelstwa polskiego, ani nie zamieszkujących terenu RP:

PIS: Antoni Maciarewicz, Joanna Lichocka, Michał Jach, Waldemar Andzel, Bartosz Kownacki, Katarzyna Wojtyszek, Stanisław Bukowiec, Arkadiusz Czartoryski, Radosław Fogiel, Kazimierz Gwiazdowski, Paweł Hreniak, Ewa Kozanecka, Anna Maria Siarkowska, Wojciech Kossakowski, Piotr Kaleta, Zbigniew Hoffman, Leszek Dobrzynski, Przemysław Czarnecki, Zbigniew Chmielowiec

PO: Czesław Mroczek, Adam Cyrański, Joanna Kluzik Rostkowska, Maciej Lasek, Paweł Poncyliusz, Tomasz Siemoniak, Cezary Tomczyk, Cezary Grabarczyk, Kazimierz Plocke, Bartłomiej Sienkiewicz, Andrzej Szewinski

Lewica: Andrzej Rozenek, Monika Pawłowska, Paweł Krutul,

Kukiz15: Paweł Szramka PSL: Paweł Bejda.

Piękna zgodność.

Wierzcie dalej, że "partie polityczne" w Polsce to tak naprawdę...
11 lipca 2020, 12:11 / sobota
Dzisiaj 11 lipca, więc 77 rocznica rzezi wołyńskiej. Ukraińscy mordercy przelali Polską krew, obecnie utrudniają upamiętnienie ofiar zakazując prac ekshumacyjnych i niszcząc krzyże i pomniki zacierają pamięć o ludobójstwie. Pamiętajmy o ofiarach, również o Ukraińcach pomordowanych za pomoc Polakom.
11 lipca 2020, 12:29 / sobota
Moja ś.p. Babcia mieszkała za młodu na południu Podlasia. Kilka lat temu zapytałem ją o czasy wojny i kto był gorszy (Niemce, czy sowieci) i opowiedziała mi po krótce taką historię: przed wojną rodzinę jej koleżanki, córki kolejarza przekwaterowano na Wołyń, służbowo. Spotkała ją zupełnym przypadkiem w latach '50 w Warszawie w sklepie. Poszły na kawę i rozmawiały o czasie tej rozłąki... Bestialstwo, nienawiść i zło jakie ukraińcy wyrządzili mieszkającym tam Polakom nie jest nawet bliskie temu co robili nam zarówno Rosjanie jak i Niemcy. Koleżanka przeżyła, gdyż uznano ją za zmarłą i nie dobito, niech się męczy... udało się jej jednak.

Palenie żywcem, nabijanie na pal, rozrywanie konno, odcinanie kończyn, pozostawianie niemowląt na śmierć głodową... Podobnoż najbardziej krwawym katami Powstańców Warszawy byli właśnie ukry i łotysze. Wiem, że doświadczyliśmy wiele krzywd i nikogo nie wybielam, ale po tym świadectwie mojej Babki, moje podejście do naszych sąsiadów ewoluowało. Nie sądzę, by przed śmiercią opowiadała mi dyrdymały...
15 lipca 2020, 23:59 / środa
mam pytanie do bardziej znających temat .... czy prawdą jest że
Komisja Europejska zgodziła się na fuzję PKN_ORLEN i GrupaLOTOS, ale pod warunkiem sprzedaży 30% akcji Lotosu i sprzedaży 80% ich stacji benzynowych.
Wszystko to w OBCE RĘCE.
Tak wygląda repolonizacja Polski wg pis????? ..nie mam pewności co do tej informacji wiec proszę o info bo robi się ciekawie..
16 lipca 2020, 00:52 / czwartek
PKN ORLEN, w przypadku połączenia z Grupą LOTOS, będzie operatorem wyodrębnionej w ramach JV rafinerii, co gwarantuje bezpieczeństwo paliwowe Polski. Od początku procesu, ze względu na skalę i skomplikowanie transakcji Komisja oczekiwała sprzedaży całej rafinerii. PKN ORLEN przez okres dwóch lat pracował nad wypracowaniem alternatywnego modelu, który z jednej strony przekona instytucję europejską, a z drugiej pozwoli na realizację strategicznych celów przez PKN ORLEN. Finalnie dla zewnętrznego partnera trafi 30 proc. udziałów i 389 stacji LOTOSU (80%). W tym przypadku PKN ORLEN i Grupa LOTOS nadal będą dysponowały największą siecią w Polsce i mogą wzmocnić pozycję na rynku europejskim. Nadrzędnym celem PKN ORLEN będzie znalezienie partnera do jak najbardziej atrakcyjnej wymiany aktywów polskich na podobne w innych częściach Europy.

Jak to będzie z tą wymianą to się okaże. Na pewno wymienią się numerami kont bankowych.
16 lipca 2020, 10:24 / czwartek
To tak naprawdę demontaż Grupy Lotos, sprzedaż 400 stacji to likwidacja wysoko dochodowej sprzedaży detalicznej firmy Lotos Paliwa, sprzedaż 9 składów paliw sprzedaż 2 zakładów produkujących bitum / likwidacja Lotos Asfalt/, sprzedaż Lotos Air BP, budowa terminala paliwowego dla konkurencji z zagranicy w Szczecinie, sprzedaż 30% udziałów w Lotosie, w dodatku niewiadomo komu, miała być fuzja, narodowy champion, wartość dodana a zapowiada się prywatyzacja połowy Lotosu i wpuszczenie konkurencji do Polski, z Lotosu zostanie wydmuszka w postaci zakładu produkcyjnego / jedna z najnowocześniejszych rafinerii w Europie/ i chyba o to chodzi Orlenowi, dla finansów Gdańska i Pomorza potężny cios, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek regionalnych prawdopodobnie odejdzie do lamusa, smutne
16 lipca 2020, 11:37 / czwartek
pretensje można mieć tylko do unii europejskiej! w ogóle jakim prawem oni decydują o zasadach fuzji polskich firm! to tak jakbym kupił mieszkanie i kazali by mi wynająć pokój bezdomnemu! To jedyne warunki na których się zgodzili na fuzję tak żeby gazprom i inne ścierwa do których platforma poleci z ofertą mogły się obłowić i trzymać Polskiego konkurenta w ryzach.
16 lipca 2020, 15:54 / czwartek
To moze prosciej taniej i bezbieczniej a już napewno dużo lepiej dla naszego regionu byłoby wstrzymanie ty fuzji wszystko by zostało w polskich rękach no i pełowcy sie nie nachapią..
16 lipca 2020, 16:13 / czwartek
Od 3 minuty ORKA heheheh

odnośnik
17 lipca 2020, 08:35 / piątek
@Misiu67: to przejęcie Lotosu to najbardziej debilna decyzja władz, wpisuje się w narrację: "narodowego koncernu, centralnego sterowania z Warszawy" to postawienie za wszelką cenę na swoim i śmieszna argumentacja, że takiego giganta nikt nie kupi z zagranicy - właśnie sami sprzedadzą część nie wiadomo komu. Ale jak może to być przemyślana decyzja, skoro na czele PKN stoi były burmistrz Pcimia?
17 lipca 2020, 08:37 / piątek
Korekta - były wójt...
17 lipca 2020, 08:50 / piątek
@ Waddle11
co do Lotos Asfalt to sprzedaż 2 zakładów niekoniecznie oznacza likwidację tej spóło. LA ma 3 zakłady produkcyjne, w Jaśle w Czechowicach Dziedzicach no i w Gdańsku. Gdański jest największy. Jeśli wymóg KE dotyczy zakładów południowych to spółka powinna mieć możliwość działania aczkolwiek znacząco zostanie osłabiona. zapewne wyjdzie z rynków krajów europejskich takich jak rumuński, gdzie swojego czasu miała sporą sprzedaż. Możliwości będą znacznie niższe. W Gdańsku nie produkuje się całego asortymentu ...
17 lipca 2020, 17:39 / piątek
A co złego w byciu 'byłym wójtem Pcimia'? Co to za argument?????
Prezydentem RP byli :
bandyta Jaruzelski
moczymorda bez wykształcenia aparatczyk komunistyczny Kwaśniewski
chłopina o intelekcie sznurowadła Bulu pełen
agent SB znany konfident Bolesław
a ostatnio miał zostać spec od gówna,właściwie nawet z gównem nie potrafił sobie poradzić
wójt Pcimia przy tym brzmi i dumnie i nobliwie jak jakiś Oksford albo inne Harwardy
17 lipca 2020, 18:40 / piątek
@1966 pięknie określiłeś tych panów :-)
17 lipca 2020, 22:30 / piątek
1966 nie rozumiem twoich nerwów ,,,,był wójtem Pcimia nic tego nie zmieni a nie absolwentem Oxfordu czy Harvardu...ale nie o tym dyskusja a o opłacalności pomysłu na fuzje ....
18 lipca 2020, 01:36 / sobota
Aaaaaaaa, rozumiem... Gdzie znajdę jakąś rzeczową ocenę opartą na projekcji finansowej ? :-)
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.013