Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

WĄTEK PATRIOTYCZNY.

strona 9/37

31 marca 2016, 21:03 / czwartek
@ False - no własnie o tym piszę, ze na pewno ruscy podczas walk nie zastanawiali sie , który budynek oszczedzić a który nie. Niszczyli i palili wszystko jak leci, nawet kiedy nie było potrzeby. Dlatego twierdzenie ze oszczedzili (podczas walk z niemcami) przyszłą siedzibę KW Pzpr uważam za bzdurę.

TYLKO LECHIA!
2 kwietnia 2016, 10:48 / sobota
Nasi bracia z Krakowa zagrają z Pogonią Lwów. Mecz odbędzie się na początku września we Lwowie - odnośnik

Wilno Lwów polskie znów!
9 kwietnia 2016, 01:00 / sobota
"twierdzenie ze oszczędzili (podczas walk z niemcami) przyszłą siedzibę KW Pzpr uważam za bzdurę."

Po pierwsze to nikt nie twierdzi, ze to były decyzje czasu walki, przecież napisałem, ze połowa zniszczeń to już po zdobyciu miasta. Bez czytania ze zrozumieniem cała dyskusja na nic…
Po drugie to teza o celowym zachowaniu budynku może nie być prawdziwa, ale na pewno nie jest bzdurą - o ile rozumiesz różnicę. Ta teza wpisuje się w logikę działań Sowietów, a w Gdańsku mieli ku temu zarówno sposobność jak i motywy. Dowodów na jej prawdziwość nie ma, ale tez nie widzę jakichkolwiek faktów mogących tej tezie zdecydowanie zaprzeczyć.
Umiesz te swoje "bzdura" i "na pewno" podeprzeć jakimkolwiek faktem?

Temat mnie zainteresował, znalazłem jeszcze kilka przykładów, co daje już pewną prawidłowość. Pisałem o Żaku (pierwsza siedziba PPR), o areszcie przy Kurkowej (absolutnie Sowietom niezbędnym). Dołożę budynek zajęty w 1945 przez nowe władze województwa. Być może zajęto na ten cel jeden z przypadkowo ocalałych budynków, ale okazał się na tyle odpowiedni, że wojewoda siedzi tam do dzisiaj, jak fartownie, że "przypadkowo" ocalał akurat budynek idealny na ten cel...
Co jeszcze bym chciał zachować gdybym był na miejscu Sowietów? Na pewno budynek policji, nie tylko by wykorzystać infrastrukturę, ale tez licząc na to, ze przejmę archiwa – rzecz bezcenna. Oczywiście interesowały by mnie też budynki dowództwa Wehrmachtu. Ale to ja.
Natomiast wg Ciebie cyt.: "na pewno ruscy podczas walk nie zastanawiali się, który budynek oszczędzić a który nie", a tymczasem oba te moim zdaniem kluczowe budynki jakoś wśród morza ruin również ocalały, co jest tym bardziej zdumiewającym przypadkiem, że budynek Wehrmachtu stal w zwartej zabudowie, obie sąsiednie kamienice, z którymi miał wspólne ściany zostały kompletnie zniszczone, a on pozostał nietknięty.
Zatem same przypadkowe ocalenia kluczowych dla czerwonego okupanta budynków czy jednak przemyślane działania? Nic mi nie wiadomo o żadnych dowodach, ale ja w takie przypadki nie wierzę. Jeśli Ty wierzysz to Twoja sprawa, ale pisząc "bzdura" wypadałoby to podeprzeć jakąś argumentacją opartą na faktach. Faktach, nie opiniach.
11 kwietnia 2016, 14:24 / poniedziałek
"Po 65 latach, wyklęty z nakazu sowieckich okupantów, zamordowany przez zdrajców narodu, major Zygmunt Szendzielarz “Łupaszka”, spocznie w poświęconej ziemi na wojskowym cmentarzu powązkowskim w Warszawie. Bohater niezłomny w walce z komunistycznym złem, broniący honoru i wolności Rzeczpospolitej zostanie odprowadzony na wieczny spoczynek - poinformowała na Facebooku Halina Morawska, siostrzenica mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki".

Uroczysty pogrzeb legendarnego dowódcy V Brygady Wileńskiej AK majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 11.00."
11 kwietnia 2016, 16:16 / poniedziałek
Pogrzeb o godzinie 14.30 a nie jak początkowo planowano o 11.00.
13 kwietnia 2016, 15:16 / środa
Zbliżają się konsultacje społeczne w sprawie dotyczącej Imigrantów:

odnośnik

cyt:
"Odbędą się także dwa duże spotkania z mieszkańcami Gdańska: jedno w ECS (prawdopodobnie 14 maja), drugie w CSW Łaźnia (4 czerwca). Tam też będzie można wyrazić swoje uwagi, wątpliwości, obawy i sugestie; bądź ewentualny sprzeciw. "

Żywię nadzieję, że w publiczności przeważy głos rozsądku ;)
13 kwietnia 2016, 15:59 / środa
Ten tłuścioch od Adamowicza to skrajny lewak, uczestniczy regularnie w ulicznych hucpach zorganizowanych przez homoseksualistów. Adamowicz widać dryfuje w stronę skrajnej lewicy. Mam nadzieję, że nikomu z gdańszczan nie wmówią tych kocopołów.
13 kwietnia 2016, 16:04 / środa
...otwartość na procesy migracyjne może przyczyniać się do koniunktury ekonomicznej, wzrostu konkurencyjności, rozwoju wiedzy i nowych kompetencji, wzmacniania demograficznego i rozszerzania kompetencji kulturowych...

lewacki bełkot,
prymus budyń jak jest tak zafascynowany wzbogacaniem kulturowym to niech zakwateruje ciapatych w swoich licznych mieszkaniach na swój koszt
13 kwietnia 2016, 18:24 / środa
wypierdalać kurwy do afryki
13 kwietnia 2016, 18:52 / środa
odnośnik

Panowie mam nadzieje, ze wybijemy budyniowi takie pomysly z glowy i nie dopuscimy do przyjmowania tu brudasów
13 kwietnia 2016, 18:56 / środa
@up:

właśnie chciałem to wkleić ... mam nadzieję, że to jakiś niesmaczny żarcik.
14 kwietnia 2016, 10:00 / czwartek
Ktoś leci do Warszawy na pogrzeb mjr. Łupaszki ?

Co do tych imigrantów to jakaś kurwa paranoja co te durnie z po próbują nam zafundować...Protesty już były i większość zdecydowanie jest przeciw ! Marnują pieniądze na organizowanie jakiegoś planu integracji...

Niech wypierdalają razem z brudasami !
14 kwietnia 2016, 10:12 / czwartek
"tłuścioch od Adamowicza" to lewak i konfident, jak to całe kod-owskie towarzystwo, bełkotał też coś o zakazie zgromadzeń antyimigranckich jak na "prawdziwego demokratę przystało".

Teraz kolejny popis:

Czy wielopoziomowe rondo zlokalizowane pomiędzy Stadionem Energa Gdańsk, a tunelem pod Martwą Wisłą, będzie nosiło imię zmarłego w 2013 r. Tadeusza Mazowieckiego? Z takim projektem uchwały zwrócił się w środę do rady miasta prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
14 kwietnia 2016, 10:26 / czwartek
Chyba zarabia sobie tłusta świnka na wpierdol od niezidentyfikowanych sprawców.... takie spostrzeżenia moje.
14 kwietnia 2016, 12:33 / czwartek
KKary, planuję być, nie wiem jeszcze czy dam radę, ale jeśli pytasz pod kątem transportu to nie pomogę.
Jeśli się wybierasz to upewnij się jeszcze co do godziny, bo na przykład Rzeczpospolita podaje inne godziny niż koledzy powyżej:
„Msza żałobna pod przewodnictwem Biskupa Polowego Józefa Guzdka rozpocznie się o godzinie 15 w kościele pw. Św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej 14. Około godziny 16 kondukt poprzedzi pododdział konny w barwach 4 Pułku Ułanów Zaniemeńskich, po czym nastąpi przemarsz uczestników na Cmentarz Wojskowy na Powązkach.”
odnośnik
4 maja 2016, 12:07 / środa
Przypominam:

odnośnik

Jutro o 12:30 czat z urzędnikami - trzeba im ten pomysł wybić z głowy.

Twitter: #wszystkiestronymiasta
6 maja 2016, 13:17 / piątek
no niestety wygląda na to, że budyń zamierza tam tu ściągnąć ciapatych. 14 maja w ecs odbędzie się debata na ten temat, powinniśmy się tam pojawić jak największą grupą i nie pozwolić na to, bo jak nie my to kto
7 maja 2016, 09:23 / sobota
Jak czas pozwoli to na pewno będę na spotkaniu i każdy komu nie jest obojętny Gdańsk powinien przyjść. Paranoja jest, że nad tym pracuję jak dobrze pamiętam 150 osób ?!

Kasa z ue i nawet nad największym kretynizmem durnie będą "pracować"...

Trzeba skończyć z tymi przekupnymi szumowinami na stanowiskach !!
8 maja 2016, 21:49 / niedziela
Oprawa legionistów z dzisiejszego meczu z Piastem.
odnośnik
Komentarz Żelaznej Logiki, tekst skopiowany...

1) Tomasz Lis kilka dni temu na twitterze obwieszczał na podstawie gwizdów z sektorów zajmowanych przez tzw pikników, że Andrzej Duda zjednoczył kibiców Legii i Lecha.
2) Panie Tomaszu. W Pana przypadku to fałszywa skromność - każdy nawet średnio ogarnięty kibic wie, że jedynie dzięki wielkiemu "wsparciu i uwadze", którymi środowisko kibicowskie w Polsce obdarzył nieoceniony dla jego integracji Donald Tusk, oraz Pan i Panu podobni, to wspomniane środowisko kibicowskie dokonało przyśpieszonej przemiany, podczas której skonsolidowało się i wielokrotnie unaoczniało porozumienie występujące ponad wieloletnimi podziałami klubowymi.
To Pan i Pana środowisko uświadomiło nam kibicom, że posiadamy wspólnego wroga i że łączy nas ta Polska, którą wy zwalczacie.
Kilka lat temu nie pomyślałbym, że mogę wrzucić i wyróżnić coś zrobionego przez Legię, a dziś bez wstydu to wrzucam. Dlatego raz jeszcze ponawiam prośbę aby nie przypisywał Pan swojej zasługi Andrzejowi Dudzie. W aspekcie łączenia kibiców Duda do pięt Panu nie dorasta.
PS, przesyłam pozdrowienia od kibiców Legii. Chyba Pan je przegapił bo nie widzę ich na Pana Twitterze.
Miłego dnia
11 maja 2016, 11:04 / środa
Żeby wziąć "legalnie" udział w tzw. dyskusji trzeba się zarejestrować.
odnośnik
12 maja 2016, 20:09 / czwartek
odnośnik

Nie wiem czy to nie jest przypadkiem jakieś "propagandowe" działanie, aby zachęcać do przyjmowania tego ścierwa tutaj :)
12 maja 2016, 22:26 / czwartek
odnośnik wczorajszy audyt. Wiecie może o jaki klub się rozchodzi? 6:55 się zaczyna.
12 maja 2016, 22:30 / czwartek
pewnie o Lubin
14 maja 2016, 09:08 / sobota
za tydzień w Gdańsku odbędzie się chyba zabawa w podchody -)
warto się pobawić w berka

odnośnik
14 maja 2016, 11:37 / sobota
Może czegoś nie wiem albo być może nie doczytałem ale co u nas robi Motor ????? ,, ...Tysiąc kibiców Motoru Lublin "Motorowcy" chce urządzić z kolei pikietę w obronie rodziny na skwerze pomiędzy ul. Stolarską a Mniszki... " .
14 maja 2016, 12:46 / sobota
Jakbyś zerknął na prawy górny róg grafiki, to pewnie jeszcze większy szok Cię dosięgnie ;)

A jeśli dodać, że o 14:30 My, Lechia, zbieramy się na benefis Boba, to chyba strach wychodzić z domu he he

#pdk
14 maja 2016, 13:18 / sobota
A tam zaraz strach... ;-) zdumiał mnie tylko ten Motor w Gdańsku .To tak jakby Lechia zgłosiła (Bez większego powodu)demonstrację powiedzmy... a chociażby w Lublinie .Chyba ze logike Motoru (w Gdańsku) rozumie ten kto ma rozumieć ;-) ,no i wtedy ok.
14 maja 2016, 13:24 / sobota
to zapytam jeszcze raz: Lech Poznań Cię nie dziwi?

;)
14 maja 2016, 13:45 / sobota
Dzięki za zwrócenie uwagi :-) . Zerknąłem na mapę szerzej i ,,Nie mam już żadnych pytań " ;-) .Pozdrawiam
18 maja 2016, 07:38 / środa
"Eskalacja nienawiści" odnośnik

Chamska tuba propagandowa, od pół roku portalem gdansk.pl zajmują się dziennikarze GW i oto efekty.
18 maja 2016, 09:54 / środa
I te gadki o tym, że oni przecież na nic nie mają pieniędzy i bezinteresownie tam sobie siedzą, pomagają...

Nie ma to jak we własnym kraju być uważanym za bydło...
19 maja 2016, 22:28 / czwartek
Mobilizacja!!!
odnośnik
21 maja 2016, 11:43 / sobota
podbijam,
mam nadzieję, że nikogo nie trzeba specjalnie zachęcać.

tęczowi zmienili godzinę wymarszu z 13 na 15 więc tym skuteczniej można wyrazić swój sprzeciw przeciw dewiantom seksualnym, którzy wychodzą ze swoimi wynaturzeniami na ulicę.

odnośnik
3 czerwca 2016, 17:42 / piątek
Symboliczna data 4 czerwca. Święto "patriotów", tekst na ten właśnie dzień: odnośnik
4 czerwca 2016, 10:47 / sobota
odnośnik
Polecam. Warto przeczytać, dobrze napisane ! A ze swej strony dodam, to komendanta garnizonu w Warszawie i Wrocławiu to powinno się wyjebać jak najszybciej. Niech poszlifują chodniki!
8 czerwca 2016, 22:44 / środa
Nie dość, że za nasze pieniądze wbija nas na minę, to jeszcze za to wyłapie tęczowe nagrody:
odnośnik
8 czerwca 2016, 22:49 / środa
Budyń już dawno stracił poczucie rzeczywistości, szykuje sobie widać cieplą posadkę w multikulturowej brukseli
9 czerwca 2016, 18:31 / czwartek
Kiedyś zdrajców i konfidentów rozliczało się w jedyny słuszny sposób, a teraz promocje, awanse, stołki...By żyło się lepiej...
27 czerwca 2016, 02:05 / poniedziałek
Kibice Polonii Przemyśl muszą pilnować ładu w swym mieście.
www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/bloka da-marszu-ukraincow-w-przemyslu-banderowskie-barwy -w-strzepach-foto
27 czerwca 2016, 08:45 / poniedziałek
Ukrów coraz więcej u nas....
27 czerwca 2016, 10:31 / poniedziałek
Przemyśl kontra banderowcy 26.06.2016
odnośnik
27 czerwca 2016, 12:10 / poniedziałek
Kolego KKary. Proponuję, żebyś się odczepił od ogółu Ukraińców bo jesteś podobny do tych angoli, którzy nagle nabrali od piątku odwagi i zaczęli obrażać Polaków na Wyspach. Chyba nie jesteś taki sam jak ci, co nazywają naszych rodaków w Anglii szkodnikami i złodziejami tudzież smarują farbą polski ośrodek kultury założony dziesiątki lat temu.

Banderowców proszę bardzo. Czołgaj sobie ich jak chcesz.
27 czerwca 2016, 12:46 / poniedziałek
KKary
27 czerwca 2016, 08:45 / poniedziałek
Ukrów coraz więcej u nas...

Okolice mordowni pod rurami, w maxie też codziennie siedzą.
odnośnik
27 czerwca 2016, 16:31 / poniedziałek
stieg Polakow na Kresach mordowali nie tylko banderowcy ale takze ten "ogół Ukraińców".Ci co byli przez lata sąsiadami w ciagu jednej nocy doznali przemiany.
Owszem nie wszyscy ale bardzo wielu.Bylem pare razy we Lwowie i tez widziałem napisy nawołujace żeby "riezać Lachiw".To taki sasiad na ktorego trzeba bardzo uważać i za bardzo sie nie spoufalać.Takie moje zdanie.
27 czerwca 2016, 16:55 / poniedziałek
d.g. apropos przemian w jedną noc to pełna zgoda. Potwierdzeniem z ostatnich dni jest na przykład sytuacja z Wisła. Ja nie będę ciężko pracującego człowieka obrażał tylko za to, że jest z Ukrainy bo sobie kraju nie wybierał. I nie jestem takim śmieciem jak niektórzy Anglicy odnośnik . Mam tam znajomych, chyba podobnie jak spora ilość ludzi na tym forum i nie za bardzo rozumiem, co złego zrobili w Anglii, że niektórzy od piątku traktują ich jak pasożytów i szumowiny (aczkolwiek tu mamy porozumienie, że takie przemiany w jedną noc się zdarzają). Tchórzliwe Angliki wolą się czepiać nas zamiast na przykład zająć się kwestią radykalnych islamistów u siebie bo wiedzą, że nikt z Polaków się nie wysadzi w autobusie albo będzie chciał im obcinać głowy w ramach rewanżu. A sportowo to na EURO Ukrainę mamy już z głowy a Anglikom życzę porażki z nóg Islandczyków.
27 czerwca 2016, 23:12 / poniedziałek
@stieg Mówisz - masz. Życzenia się spełniają. Brexit bis.
28 czerwca 2016, 01:20 / wtorek
Ogólnie coś jest nie halo z tym krajem. Miliony Polaków wyjeżdzają z Polski za chlebem, a na ich miejsce przyjeżdzają Ukraińcy. Szacuje się, że już teraz jest w Polsce około miliona Ukraińców. Ukranizacja nam nie grozi ale za jakiś czas oni się zaczną organizować( już zaczęli) to będziemy mieć w Polsce prawdziwą V kolumnę. Niepokojące jest,że samo państwo zachęca Polaków do wyjazdu a na ich miejsce zapraszają Ukraińców. To się dobrze nie skończy.
28 czerwca 2016, 11:39 / wtorek
@stieg Ale kto tu powiedział, że ja od razu latam z maczugą i biję każdego napotkanego Ukraińca ? Mówię tylko, że u nas robi się ich mnogo, a to powinno nasuwać odpowiednie wnioski. Ja po prostu im nie ufam, analizuję historię, czego życzę każdemu zwolennikowi przyjmowania wszystkich i wszędzie, a dużo niestety takich co to by pomagali każdemu bez względu na wszystko, a nie analizują, że ten któremu pomogłeś potem może okazać się Twoim wrogiem.

Co do tego, że Polacy wyjeżdżają, a w ich miejsce pojawia się inna ludność to też powinno co nie co dawać do myślenia kto jest u steru władz...I żeby nie było to nie obrażam tutaj nikogo, bo najgorsze co jest to się podzielić, trzeba się jednoczyć i organizować, a polak często polakowi wilkiem...(niestety)
29 czerwca 2016, 08:38 / środa
Od dłuższego czasu mieszkam w Krakowie, myślałem że może do Gdańska ich tyle nie najedzie, bo jednak daleko od granicy, ale z tego co piszecie, to chyba jednak się pomyliłem.

Moja dziewczyna mieszkała w akademiku w którym zdecydowanie najwięcej było ludzi z Ukrainy. Sam mieszkałem na miasteczku AGH, różne rzeczy się działy, ale takiego stężenia patologii jak w tym akademiku, gdzie dominują nasi sąsiedzi nigdy nie widziałem. Polscy studenci mogą pomarzyć o takich stypendiach jakie oni dostają, a przecież o Kartę Polaka tam nie jest jakoś trudno.

Zawsze mnie zastanawiało skąd ta niesamowita proukraińskość w PiS, po prostu chyba wynika to ze ślepej rusofobii.
29 czerwca 2016, 08:42 / środa
1 ..... 7 8 9 10 11 ..... 37
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.484