Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024

Lechia - Śląsk 20.10.2012r

strona 2/5

15 października 2012, 21:25 / poniedziałek
Wybaczcie, ze przywracam ten watek na boczne tory, ale tolerowac takich bzdur nie mozna...

Lille1 napisal:
"Główne Miasto zostało założone przez Krzyżaków jako konkurencyjne do Starego Miasta. "

Lille1, douczysz sie sam i przeprosisz za pisanie takich glupot czy mam Ci zrobic wyklad?

By nie bylo zupelnie nie na temat. Slask przyjedzie tu nie przegrac, co oznacza, ze lekko nie bedzie. Mysle, ze niektorzy zbyt te druzyne lekcewaza, mam nadzieje, ze pilkarze powazniej do tego podejda.
15 października 2012, 21:46 / poniedziałek
false - hehe, ale wyłapałes rodzynka!, koledze na pewno ;) chodziło o Młode Miasto i na pewno chciał wspomnieć ze gdanszczanie po wypedzeniu Krzyżaków, spalili MłodeMiasto , podobny los spotkał i krzyżacki zamek

Takze powróce do watku.
Wszyscy piszą jaki ten Śląsk jest słaby, no i własnie tutaj tkwi niebezpieczenstwo, jesli nastawią sie na grę z kontry moze byc nudno (walenie głową w mur przez naszych) i nerwowo (w momencie kontrataków). Poza tym dostrzegam jeszcze jedną prawidłowosc: ostatni mecz przed przerwą na reprę mamy zazwyczaj bardzo dobry, jednak po przerwie nie udaje sie wskoczyc na własciwe tory).
Typuje remis 1:1 pierwsi strzelą wrocławianie, wyrównamy po męczarniach.

TYLKO LECHIA!
15 października 2012, 21:57 / poniedziałek
Slask nie jest tak słaby jak sie moze wydawac. Ma w swoim skladzie zawodnikow bardzo solidnych jak na Polska Lige jak Mila czy Sobota. Oni potrafia robic roznice. Pytanie jak zagra nowy nabytek Lechii. Jesli jest lepszy niz Deleu i Janicki powinno byc dobrze. Jesli Brozek na lewej stronie nie zrobi jakiegos mega bledu spodziewam sie dobrego wyniku. Ostroznie typuje 1-1, choc chcialbym by bylo 2-1 dla Lechii.
16 października 2012, 00:51 / wtorek
Pytanie nie powinno brzmieć jak zagra nowy, tylko czy w ogóle zagra.. Janicki nie grał jakoś tragicznie.. u nas nie ma pewniaków.
16 października 2012, 08:33 / wtorek
Janicki to z calym szacunkiem dla niego ale tylko rezerwowy. Jest za mało zwrotny jak na bocznego obronce i przede wszystkim za wolny. Na stopera jeszcze ujdzie ale nie na bocznego obronce. Mysle ze nowy zagra bo naprawde nie mamy alternatywy na prawa obronce. Gorzej niz Deleu grac sie nie da.
16 października 2012, 11:43 / wtorek
Prośba do Kolegów tworzących wątki o nadchodzących meczach Lechii. W tytule piszcie godzinę meczu. Czasami piszecie i wtedy jest ok.
Lechia!
16 października 2012, 12:21 / wtorek
asas, Śląsk jest jeszcze słabszy niż nam się wszystkim wydaje. Posiadając 2 i pół piłkarza w składzie teoretycznie nie mają prawa zrobić krzywdy Lechii. Po drugie "Colombo" nie zagra ani w tym meczu, ani co bardzo prawdopodobne w całej rundzie jesiennej.

Na ten mecz trzeba wyjść na pewniaka, jednak z szacunkiem dla rywala. Niespodzianki w piłce się zdarzają. Tylko maksymalnym zaangażowaniem Lechia może wygrywać, nawet jak gra przeciwko takim "ogórkom" jak Śląsk.
16 października 2012, 12:23 / wtorek
Kaczmarek cały czas twierdzi, że docelowym miejscem Janickiego jest środek obrony.

Poza tym, Janicki ma 20lat! A już rozegrał wiele spotkań w składzie, on się jeszcze przyda. Młody jest
17 października 2012, 21:27 / środa
Mecz zacznie się dwie i pół godziny wcześniej:
odnośnik
17 października 2012, 22:04 / środa
no tak f_p wyłapuje szczegóły w ujęciu historycznym a ja , jak Cygnus słusznie zauważył , wskazuję na aspekt terytorialny. Tereny wokół ulicy Długiej zurbanizowane zostały w XIV wieku, kościł pw NMP i oczywiście system murów wraz z fosam,i przedbramiem ulicy Długiej ( Wieża Więzienna i Katownia) stanowiły budowle wznoszone w tym okresie. Czy one też zostały zniszczone ? Nie. Zmieniono jednak faktycznie nazwę i tego się trzymajmy !
Co do meczu : przyznam, że trochę irracjonalnie ale liczę na to, że Mila nigdy nie strzelił nam bramki i że tak pozostanie. Jednak nawet gdyby miał kontynuować tę szczytną passę , to jest jeszcze w Śląsku kilku innych, którzy mogą zrobić nam be...
18 października 2012, 09:00 / czwartek
Lille2, daj już spokój, znów kompletne bzdury piszesz, chyba bez zrozumienia przeczytałeś to co napisał Cygnus x-1.

Młode Miasto (założone przez Krzyżaków) nie ma nic wspólnego z Głównym Miastem (zwanym niegdyś Nowym). To zupełnie inny teren. Długa i Długi Targ istniały o wiek wcześniej niż piszesz, zatem znacznie przed pojawieniem się tu Krzyżaków. Wymieniasz budynki? Wspomnij kościół św. Mikołaja z XII wieku!

I może przede wszystkim - przeczytaj o miejskiej lokacji Głównego Miasta na prawie lubeckim z połowy XIII wieku to może przestaniesz pieprzyć głupoty. Dokonana przez Krzyżaków zmiana prawa Głównego Miasta (lokacja na prawie chełmińskim) miała miejsce wiek później i to ona bez znajomości wcześniejszych faktów jest powodem pomyłek dotyczących rzekomego zakładania Głównego Miasta przez Krzyżaków. Ja rozumiem, że to może nie jest wiedza powszechna, ale po co się wymądrzać jak się nie zna tematu?

Dobrze, że liga wraca... Nie mogę się doczekać tego meczu.
18 października 2012, 18:09 / czwartek
Sędziować będzie najlepszy arbiter w kraju, Tomasz Musiał z Krakowa.
18 października 2012, 19:06 / czwartek
Pozytywna wiadomość :)
18 października 2012, 19:18 / czwartek
Lille - zapewne miałes szlachetne intencje, ale False prophet ma rację o Młody Miescie. Zamykamy temat.
W niedzielę mecz, w koncu, nie lubie tych przerw reprezentacyjnych.

TYLKO LECHIA!
19 października 2012, 14:28 / piątek
Tak przy Piątku ponarzekam trochę na ceny biletów.
Mnie co prawda problem nie dotyczy bo mam karnet, ale cena na prostej 45zł a w przypadku sektorów środkowych 55 zł to lekkie przegięcie. No tak teoretycznie mecz o "podwyższonej atrakcyjności" ale w ten sposób stadionu nie zapełnimy. I jak tu zachęcić inne osoby żeby przyszły na mecz.
Jeszcze jedno bywalcom zielonej radzę pospieszyć się z kupnem biletów. Jak widać dwa sektory już od tygodnia są z wiadomych powodów pełne i może być niespodzianka przy zakupie na ostatnią chwilę niedziele.
19 października 2012, 18:46 / piątek
Panowie i Panie ;) mam pytanko a mianowicie : Znajomy chciałby iść na mecz z tym że na PGE ARENIE bedzie pierwszy raz , wczesniej chodzil na Lechię na T29. Czy będzie mógł kupic bilet na dowód ? Z Góry dzieki za odpowiedz .

LG
19 października 2012, 18:53 / piątek
Tak.
19 października 2012, 18:59 / piątek
podziękował
19 października 2012, 19:01 / piątek
Trzczy

Zazwyczaj tak jest, ale zauważ, że ten akurat został założony przez naszych gości z Wrocławia. W pewnym momencie chciałem założyć nowy, ale odszukałem ten i go wyciągnąłem z drugiej strony na top, żeby nie dublować.

No i w tytule jest chyba błąd, bo o ile dobrze się orientuję, to mecz jest 21. a nie 20.
19 października 2012, 20:37 / piątek
Piłkarz Śląska Wrocław Sebastian Mila przed meczem w Gdańsku: Lechia to mój klub i chcę do niej wrócić

Niedzielne spotkanie Lechii Gdańsk ze Śląskiem Wrocław to okazja do powrotu do Gdańska byłego piłkarza Lechii Sebastiana Mili. Kapitan Śląska nie ukrywa, że do zespołu biało-zielonych chciałby wrócić na dłużej
- Zawsze o tym głośno mówiłem i nie ukrywam tego także przed niedzielnym meczem, że dla mnie przyjazd do Gdańska to jak powrót do domu. Trafiłem tu jako młody chłopak i tak naprawdę to w Gdańsku uczyłem się dorosłego życia i stawiałem pierwsze kroki w seniorskiej piłce. Dlatego zawsze będę miał szacunek do ludzi z tego miasta i do drużyny. Bez względu na wszystko, co by się działo, Lechia to jest mój klub, któremu będę wierny przez całe życie - mówi Mila w rozmowie z Trójmiasto.sport.pl.

Kapitan wrocławian nie ukrywa, że w swojej karierze chciałby jeszcze zagrać w barwach Lechii.

- Powrót do Lechii to moje marzenie i mówię o tym otwarcie. Bo nie ukrywam, że chciałbym moją karierę skończyć, tak jak ją zacząłem. A zacząłem ją właśnie w gdańskim klubie. Gdyby to mi się to udało, to byłoby fantastycznie. Czas pokaże, jak będzie. Na pewno musi się złożyć na to wiele okoliczności, żeby to wypaliło - podkreśla Mila, zaznaczając, że póki co priorytet w rozmowach o nowym kontrakcie ma Śląsk. - To mój obecny pracodawca, a ja jestem osobą honorową i lojalną, dlatego klub z Wrocławia ma na razie pierwszeństwo w negocjacjach. Śląskowi oddaję szacunek za to, że spędziliśmy ze sobą już tyle czasu i nawzajem sobie pomagamy - wyjaśnia Mila.

Mecz Lechii i Śląska to spotkanie na szczycie ekstraklasy. Śląsk jest na czwartym miejscu w tabeli, Lechia na szóstym, a oba zespoły dzieli tylko jeden punkt.

- Obie drużyny w tym sezonie są wysoko, a mnie szczególnie cieszy, że po ubiegłym sezonie, kiedy Lechia broniła się przed spadkiem, w tym jest na dobrej pozycji. To potwierdza, że w tej drużynie drzemie potencjał. Cieszę się, że w Lechii jest teraz trener Bogusław Kaczmarek, którego znam i Krzysztof Brede, z którym miałem okazję razem grać na boisku. To pokazuje, że w Lechii jest miejsce dla ludzi związanych z tym klubem i przekłada się to na wynik. Ostatnie dwa mecze Lechia zagrała naprawdę super z Lechem Poznań i Jagiellonią Białystok, dlatego mam świadomość, że czeka nas trudne spotkanie - zaznacza lider drużyny z Wrocławia.

Według Mili to biało-zieloni są faworytem niedzielnego meczu. - Każdy kto obserwuje mecze Lechii wie, jakim zagrożeniem dla rywali jest Abdou Razack Traore. Więc nie powiem nic odkrywczego, jeśli stwierdzę, że musimy na niego zwrócić baczną uwagę. Na środku obrony są bardzo pewni Jarosław Bieniuk i Sebastian Madera, w pomocy grę organizuje Łukasz Surma, a w ataku jest groźny Piotr Wiśniewski. Widać, że trener Kaczmarek ma poukładany zespół, dlatego Lechia nie będzie dla nas łatwym rywalem. Zwłaszcza, że gra u siebie - przekonuje Mila.

Kapitan Śląska wierzy jednak, że wrocławianom uda się wrócić z Gdańska na tarczy. - O taktyce nie chcę mówić głośno, bo nie będę zdradzał naszych planów przed meczem - śmieje się Mila. Postaramy się na tyle zaskoczyć Lechię, żeby wywieźć z PGE Areny trzy punkty i nie ukrywam, że z takim nastawieniem jedziemy do Gdańska - kończy były piłkarz biało-zielonyc
19 października 2012, 23:06 / piątek
"Kapitan Śląska wierzy jednak, że wrocławianom uda się wrócić z Gdańska na tarczy."

No błagam, kto to pisał?
19 października 2012, 23:21 / piątek
Nie ważne co ma ktoś do powiedzenia, ważna jest pointa dziennikarzyny z gówna w.
U nich tak zawsze... "szło się przyzwyczaić"...
19 października 2012, 23:24 / piątek
Slask jutro o 14 30 bedzie trenowal w Kolbudach
20 października 2012, 10:11 / sobota
Pewnie Edwin to w wyborczej to opisze.
20 października 2012, 13:13 / sobota
Panowie, jutro wygrywamy ze Śląskiem, wchodzimy do czolowki, niedlugo Lechia mistrzem Polski, Champions League i wyjazdy za granice ;D będzie się działo haha!
20 października 2012, 13:30 / sobota
Jak to mawiał Jacek Zieliński, cel na najbliższe trzy spotkania to 9 (słownie dziewięć) punktów i walka o puchary!!
20 października 2012, 13:33 / sobota
Nie Frajerze (sam się tak nazwałeś) nie opiszę do wyborczej ani tego ani niczego innego, ale popatrzyć się przejdę :) W końcu pod domem mistrz Polski często się nie zjawia ,do tego Śląsk :)
20 października 2012, 19:47 / sobota
Mam pytane czy jutro jest gdzieś organizowana gościna dla przyjaciół z Wrocławia?
20 października 2012, 20:20 / sobota
Oczywiście, że jest. W tym samym miejscu co na poprzednim meczu.
20 października 2012, 20:37 / sobota
Jest gdzieś jakieś oficjalne info?
20 października 2012, 20:46 / sobota
A do czego Ci oficjalna informacja? Dostałeś odpowiedź, czego jeszcze chcesz?
20 października 2012, 20:49 / sobota
Np.
Czy z gościny mogą skorzystać kibice którzy kupili bilety za pomocą stowarzyszenia,w którym miejscu odbędzie się gościna,od której godziny itp?
20 października 2012, 21:42 / sobota
Powtarzam. W tym samym miejscu i na takich samych zasadach jak na ostatnim meczu.
20 października 2012, 21:58 / sobota
stawiam na skromne 1:0 dla nas
20 października 2012, 22:09 / sobota
ewentualnie jak będzie 2:0 to się nie obrażę ; )
20 października 2012, 22:11 / sobota
składzik proponuje taki sam jak ostatnio, ewentualnie Kacprzycki za Wiśnię
20 października 2012, 22:28 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
21 października 2012, 00:19 / niedziela
odnośnik

"Jesteśmy w stanie pobić każdego."

I o to chodzi! Z takim wystawieniem wyjść, zagrać swoje, strzelić więcej goli niż przeciwnik i cieszyć się z kolejnych punktów.

LECHIA!
21 października 2012, 00:31 / niedziela
Gdzie i w jaki sposób można uzyskać darmową wejściówkę dla dziecka do lat 6 ?
Mam karnet na Q
21 października 2012, 09:41 / niedziela
Odnośnie gościny, to wystarczy wejść na stronę Stowarzyszenia...

odnośnik
21 października 2012, 10:08 / niedziela
"ragazzo3", dla dzieci do lat 6 bilet kupuje się normalnie, jak wszystkie inne bilety, albowiem dziecko ma swoje krzesełko. Jedyna różnica jest taka, że za ten bilet płaci się 0 złotych.
21 października 2012, 12:41 / niedziela
Na trybunach przyjazn na boisku walka 1:0 dla Nas moze Rasialdo sie obudzi a moze nie niewazne oby jedna wiecej dla nas była.

Biało-Zielone pozdrowienia z Norwegii.
21 października 2012, 12:50 / niedziela
"ragazzo3" biletu dla dzieciaka nie można kupić przez internet bo system nie przewiduje zapłaty 0 zł. Trzeba to zrobić w jednym z punktów Lechii w galeriach lub w kasach stadionu. Najlepiej jest załatwić karnet na cały sezon i mieć problem z głowy.
Oczywiście taki bilet można "kupić" na każdy sektor.
21 października 2012, 13:26 / niedziela
jaki sklad?
21 października 2012, 15:02 / niedziela
Z Rysia to nic nie będzie chyba...
21 października 2012, 15:19 / niedziela
no i jest 1:0 dla nas i niech tak zostanie !
21 października 2012, 15:20 / niedziela
RAZACK !!!
Ale Surma tez ladnie przy*ebal ;)

Co za ciota to komentuje?Lechia mu sie nie podoba?Slask gra ladniej?Wolne zarty...
Jak ma nawijac glupoty niech sie wogole nie odzywa.
21 października 2012, 15:23 / niedziela
wkurza mnie tylko ten stronniczy komentator, ktory sie spuszcza nad Śląskiem ...
21 października 2012, 15:24 / niedziela
Wielkie brawa dla Ćwielonga za wypowiedź w przerwie!
21 października 2012, 15:25 / niedziela
Mecz wyrównany z małą przewagą Lechii. Nie podoba mi się ten komentarz Lechia miała parę ładnych akcji na początku to on zdecydowanie, że Sląsk dominuje. Informacja, że Lechia oddała więcej strzałów a on znów, że Sląsk lepszy. Lechia ma przewagę w piłce.. ten znów swoje. Strzeliliśmy gola a ten wiadomo... Ale mecz może się podobać obydwie drużyny pokazują dobrą piłkę.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.425