Gdańsk: czwartek, 21 listopada 2019
FORUM
Podstrony:

MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 11.11.2012 - WARSZAWA

strona 3/3

15 listopada 2012, 18:25 / czwartek
Moje trzy grosze:

PIS z tego co pamiętam obniżył składkę rentową co spowodowało, że wkrótce zaczęło brakować kasy na te renty więc PO je podniosło. Nie zmienia to faktu , że w obszarze ubezpieczeń społecznych jest nadal burdel a społeczeństwo się starzeje i coraz więcej kasy z podatków będzie pompowane tam. Poza tym Gilowska rządziła w trochę bardziej sprzyjającym otoczeniu gospodarczym (np. o kryzysie w Grecji nikt nie myślał tak jak o bańce na nieruchomościach w USA).

Co do marszu i pobitego Kondzia - syna redaktora Nowego Ekranu, który chwilę przed rzekomym pobiciem robił sobie z rodzicami fotkę na tle szpaleru białych kasków dumnie ubrany w czapkę Firmy JP (to taki smaczek, fotki już trudno znaleźć, filmik został rozmazany) . Kto kurwa inteligentny ubiera dziecko w taką czapkę - co prawda wątpię, że ktokolwiek w zamieszaniu bojowym zwróciłby na to uwagę ale świadczy to o nastawieniu rodziców. Czy ktoś z mających dzieci ubrałby je w szalik w barwach Lechii i poszedł na spacer skwerem Kościuszki w sobotni wieczór radośnie podśpiewując o Lechii?

No i wg mnie na drzewach zamiast liści (tam gdzie komuniści) mogliby wisieć rasiści i faszyści i niektórzy populiści. Zwolennikom dyktatury radzę wziąć koło i walnąć się w czoło tudzież analizę, ilu współczesnych dyktatorów dożyło spokojnej starości. Wiadomo, że w kraju demokratycznym są są obszary, gdzie na demokrację nie ma miejsca (np. wojsko no i trybuna zielona) ale to są wyjątki a nie zasada. Wielbicielom młodych chłopców z ONR ubranych w mundurki stylizowane na hitlerjugend mówię nie martwcie sie - to podobno da się leczyć. I dla jasności - nie twierdzę, że mają debilne poglądy (chociaż się z nimi nie zgadzam) ale używanie nazistowskiej stylizacji to kurwa chore przegięcie zwłaszcza w Polsce.
15 listopada 2012, 18:53 / czwartek
Tomasz LG

Nie wiem, dlaczego to jest do mnie skierowane. Ja nigdy nie powiedziałem, że jestem fanem policji. Bez jaj;]

Ten filmik pokazuje przede wszystkim bardzo słaby stopień wyszkolenia. Atak za odpalenie racy pokazuje, że policjanci mieli już nasrane w gaciach i się podpalili.

Co do tych fragmentów z prowokacją - nie dowodzą one jasno, że rzucający są policjantami, ale wcale bym się nie zdziwił. Polscy policjanci mają jeden podstawowy problem. Wydaje im się kurwa że są nie wiadomo kim. A to zwykłe mendy.
15 listopada 2012, 19:57 / czwartek
To typowe UB-eckie metody. Stosowane za komuny a po przywróceniu za rządów PO niezweryfikowanych do służby stosowane i obecnie. Oni chca mieć takich u siebie: im większa menda, czy im ktoś ma wiecej brudu za paznokciami, będzie lepszym narzędziem do takich posuniec. Ich to nie boli, ze obniżenie zaufania do policji obniza sprawnosć w eliminowaniu przestępczości, ograniczania patologii i wspierania uczciwych. Dla osiągnięcia swoich celów politycznych nie cofną się przed niczym.
Zapewne czytaliście o prowokowaniu wydarzeń w 1968 w Warszawie, 2 lata później na Wybrzeżu. Mi osobiście opowiadał działacz ZSP jak w odpowiedzi na wydarzenia marcowe agenci w celu wyłapania elementów niepewnych wpadali w tłum i zachęcali do udania sie pod komitet ( KW PZPR) . Zaraz przyjedzie samochód, wsiadamy i jedziemy . Owszem ludzie wsiadali, samochód odjeżdżał ale nie pod komitet a za miasto, gdzie dostali w pierdol a co niektórych zatrzymywano na dłużej.
15 listopada 2012, 20:49 / czwartek
dzisiaj o 22:30 na TVP INFO program J. Pospieszalskiego "BLIŻEJ"
na temat Marszu Niepodległości.
15 listopada 2012, 21:52 / czwartek
duch 91
13 listopada 2012,10:39 wtorek

Czarny 68
,,Ale kogo to obchodzi? Rzecz w tym,ze 11.11 to nie jest czas na protesty.Ten dzien powinien byc swietem wielkiej radosci.Bo gdyby nie 11.11 to dzis bys gadal pa ruski i byl zapewne zatwardzialym komunista,jako,ze czerwoni najsilniej indoktrynowali narodowcow.''
-------------------------------------------------- ----------------------------------------------
Jest rok 1983,wrzesien-zaczyna sie szkola.
Na 30-tu chlopa w klasie,tylko ja i M odmawiamy uczenia sie j.rosyjskiego.
-------------------------------------------------- ----------------------------------------------
Mial bys jaja,zeby tak postapic?!
hm,napisze bez ogrodek.
W pizdzie byles i chuj widziales!
Nie znasz mnie,a napierdalasz w klawiature,kim to ja bym nie byl.
Pamietaj jedno faceciku,ze kto sie kurwa urodzil,to bez wzgledu na zmiany systemow,kurwa zdechnie.
Mam te same poglady,co 20 lat temu i sie nie zmienie i koniec.
Na koniec taka malutka rada:nie filozofuj na forum na temat wiary,bo to prostactwem zajezdza.
16 listopada 2012, 09:13 / piątek
Tomas - program Pospieszlskiego i tak delikatny. Bardziej emocjonalne wystąpienie miał "dzień po" jako gość "O polityce przy kawie". No ale teraz występował jako gospodarz.

Zbliża się mecz , temat nasz proponuje podsumować wizją z netu.
odnośnik
16 listopada 2012, 10:16 / piątek
czarny68: Szykownie i elegancko się zaprezentowałeś. Jesteś moim bohaterem (z rosyjskiego: gierojem), prawie jak pobity Kondzio. Ja kolego w 1985 razem z P jako jedyni z 30 osobowej klasy odmówiliśmy wstąpienia do ZSMP i co z tego ? Języka ewentualnego okupanta trzeba się uczyć chociażby po to, żeby skuteczniej z nim walczyć. Coś Ci się wtedy pomyliło z germanizacją i rusyfikacją ale nikt Cię chyba nie zmuszał do modlitwy po rosyjsku albo niemiecku (jak dzieci we Wrześni pod zaborami) - czegoś takiego w PRL-u nie było. Angielskiego się też w tamtych czasach uczyłem - z BBC o 23.00. A tak na poważnie to jakiś spięty jesteś.
16 listopada 2012, 10:53 / piątek
Co do języków to masz sporo racji ale też mogło to być odbierane jako pewna forma uległości, przed którą człowiek wolny chce się bronić. Na Litwie Polacy starszej daty nie uczą się litewskiego. I ja ich rozumiem. Ja pozwolilem sobie w tamtych czasach jedynie na komentarz na lekcji rosyjskiego "typowy ruski dwcip" a nie miałem przychodzić do szkoły bez rodziców. Przestałem zatem chodzić. Chciałem sie przenieść do szkoły w Sopocie ale przy pomocy dyrektora tamtej szkoły sprawa po 3 tygodniach rozeszła się po kościach.
Rozumiem, że angielski w tamtych czasach mógł stanowić ułudę wolnego świata ale powiedz mi dowodem czego jest dzisiaj komponowanie a potem noszenie napisu na koszulce GOOD NIGHT LEFT SIDE ? Czy naszym młodszym kolegom potrzeba poczucia, że jak napiszą coś po angielsku, to staną się lepsi, wolniejsi czy że język angielski w Polsce jest już powszechniej rozumiany niż język polski i w związku z tym przesłanie będzie mogło trafić do większej licby osób? A sektorówki w tymże języku ? Ja tego nie rozumiem i to bynajmniej nie z tego powodu, abym nie znal na tyle angielskiego.
16 listopada 2012, 11:41 / piątek
Czarny 68

Nic nie zrozumiałeś z mojego wpisu. Więc prościej: gdyby nie 11.11 to nie miałbyś możliwości wyboru. Gdyby Polska nie odzyskała państwowości, Polacy podzieliliby się na zwolenników obalonego caratu i zwolenników obalających bolszewików. Przy czym, jako że nie było w owych czasach bardziej znienawidzonej przez nas osoby od cara, większość opowiedziałaby się po stronie komuny.

Tylko odzyskanie Polski dla siebie umożliwiło nam wytworzenie własnych ideałów.

Więc nie rozśmieszaj mnie ze swoim bohaterstwem, bo wszystko co masz, z wolnością wyboru włącznie, otrzymałeś od swojego kraju w wyniku spuścizny 11.11.1917
16 listopada 2012, 11:54 / piątek
Lile, chcesz czy nie od angielskiego nie uciekniesz. Transparenty po angielsku to symbol globalizacji :) a sam język jest powszechnie zrozumiały przez międzynarodówkę antykomunistyczną. W epoce transmisji niektórych pojedynków przez Eurosport i potencjalnych meczów Lechii w pucharach (oby) ma to jakiś sens. A co do rosyjskiego chwalenia się , że ktoś się go demonstracyjnie nie uczył to idąc tym tokiem myślenia ktoś taki winien w tamtych czasach odmówić nauki historii okresu po I wojnie światowej, bojkotować propedeutykę nauki o społeczeństwie i oczywiście spalić książeczkę wojskową jeszcze przy komisji najlepiej dla pożądanego efektu o nie uczestniczeniu w pochodach pierwszomajowych nie wspomnę.
19 listopada 2012, 18:10 / poniedziałek
JB jeśłi ktosd nie myje zębów, nie oznacza, że nie może myć nóg. Takie kroki pozwalają jednak chronić się przed kompletną uległością wobec , ogólnie rzecz biorąc, sile wyższej. Jak ważne jest nieuleganie indoktrynacji obcej własnemu systemu wartości widać i dzisiaj.
A co globalizacji : a jednak szersze przesłanie ? To może w jakimś stopniu tłumaczyć angielszczyznę - natomiast nasuwa mi się w tym miejscu powiedzenie (przypisywane Stalinowi) " nie ważne, kto jak głosuje. Wazne jest, kto liczy głosy". Inacvzej mówiąc: nie jest tak ważne, kto co napisze na sektorówkach czy bannerach a ważne jest, kto je pokazuje w środkach masowego przekazu. A w nich na propagowanie takich wartości trudno jest już liczyć.
Duchu - 1918
28 listopada 2012, 23:13 / środa
Jak się próbuje zwalczać patriotyzm w Bytowie

odnośnik
28 listopada 2012, 23:18 / środa
Brawo dla chłopaków z Bytowa. Szacun.
28 listopada 2012, 23:29 / środa
skontaktujcie się może w tej sprawie z Gazetą Polską. Moze są w stanie przydzielić Wam jakiegoś sensownego adwokata, bo Romka po jego wypowiedzi n/t MW chyba nie chcecie.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.231