Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Traore - co dalej ?

strona 7/15

10 grudnia 2012, 22:12 / poniedziałek
Edwinsopot ma racje . Traore jest tak stary że Mieszka I do chrztu podawał :) .
10 grudnia 2012, 22:21 / poniedziałek
To by było , jakby Mieszko I ujrzał nad sobą Traore...
10 grudnia 2012, 23:26 / poniedziałek
RAZI ODLECIAŁ...
Nie porozumiała się z zarządem Lechii S.A. nasza "czarna perła". Wieczorem odleciał do Frankfurtu (via Bukina Fasso) wraz z rodziną i ...niepodpisanym kontraktem na grę w Gdańsku po 31 grudnia. Pozostaje nadzieja, że przyśle kontrakt podpisany faksem lub jeszcze przed 5 stycznia 2013 w Jego imieniu podpisze serbski menedżer. A więc święta pełne niepokoju i nadzieja, że "Roger" zasili nasze barwy uzupełniając zaledwie w części lukę po "Razim>

Mam nadzieje że to nie prawda.

zródło:Faceebook/Mariusz Popielarz.
10 grudnia 2012, 23:39 / poniedziałek
On już wcześniej pisał ze Razack poleciał do frankfurtu podpisać kontrakt więc mam dystans do jego newsow;))
11 grudnia 2012, 00:51 / wtorek
Traore leci do Frankfurtu, bo tam ma przesiadkę do murzynii, Czy to takie trudne do zrozumienia?
11 grudnia 2012, 02:12 / wtorek
"Wieczorem odleciał do Frankfurtu (via Bukina Fasso)"

Pisanie ze zrozumieniem wydaje się nawet ważniejsze od czytania ze zrozumieniem... ;-)

Poleciał. Temat można zamknąć. :D
11 grudnia 2012, 07:16 / wtorek
Ależ Razack wybrał okrężną drogę, że do Frankfurtu poleciał przez Burkina Faso. Toć w linii prostej nie miał by bliżej? :))
11 grudnia 2012, 07:34 / wtorek
Nie wiem czy do mnie te uwagi o czytaniu ze zrozumieniem ale mi akurat chodziło o to ze kilka tygodni temu ten koleś napisał na swoim profilu wielkie goodbye dla Razacka i kwoty jego kontraktu z frankfurtem który rzekomo poleciał wtedy podpisac;) a potem się okazało ze Razack był tego dnia na treningu...
11 grudnia 2012, 09:32 / wtorek
Czytanie ze zrozumieniem to do kolegi dziki_dingo zapewne, kliknijcie Mariuszowi Piekarskiemu "lajka" i tyle ;) Może ma "wtyczkę" na lotnisku? Chodziło też o to, że do 10 grudnia chciała Lechia mieć wyjaśniony temat on zostawił sobie jeszcze czas bo może ktoś w ostatniej chwili wyłoży miliony na jego kontrakt?
11 grudnia 2012, 12:11 / wtorek
odnośnik

może coś na rzeczy
11 grudnia 2012, 12:20 / wtorek
haha myslalem, ze juz nikt tego nie wrzuci po raz setny :), no nic , sluchajcie wszystko jedno, BOBO obiecal wiosna jest nasza z Traore czy bez :)
11 grudnia 2012, 12:43 / wtorek
I tego się trzymajmy.Póki co Mila jako potencjalny nasz zawodnik na 90min.
11 grudnia 2012, 12:55 / wtorek
Na 90minut tez jest wrzucone ze Traore odchodzi do Legii, co mozna uznac za bzdure.
11 grudnia 2012, 14:25 / wtorek
jak co pol roku jest tam wpisany kazdy, o ktorym wspomna media :) jak bedzie traore na czerwono to zaczne sie niepokoic
11 grudnia 2012, 15:56 / wtorek
W sprawie przyszłości Traore w Lechii głos zabrał Cygnus. Jego wpis wyczerpuje temat . Ja przyjmuje to na 90% pewności:
ART nie ma podpisanego kontraktu z innym klubem
Lechia prawdopodobnie nie dała żadnego granicznego terminu, . Ponieważ Abdou od piertwszego stycznia będzie wolnym zawodnikiem , można go będzie zatrudnić nawet w maju.
Moim zdaniem jednak trzeba planować przyszłość z założeniem, że zszedł ze stanu. jeśli będzie chciał ponownie sie u nas zatrudnić, to sprawa wróci do nowego punktu.
Nie trzeba sie unosić honorem i wypierdalać go ze względów pryncypialnych a siąść do negocjacji. No ale to tak na wszelki przypadek trzeba sobie taka opcję również zachować i rozważyć.
11 grudnia 2012, 20:27 / wtorek
Fragment artykułu z trojmiasto.pl
"Abdou Razack Traore w filmiku zaprezentowanym przez Canal Plus podczas rozmowy z kolegą z reprezentacji Burkina Faso, Perjucem Nakoulmą powiedział, że na 99 procent zostaje w Lechii. Jednak można to na razie traktować w kategoriach żartu wykonanego "pod kamerę", bo w gdańskim klubie oficjalna wersja jest inna. Najlepszy snajper Lechii poprosił o dwa tygodnie do namysłu. Gdańszczanie powinni zatem wiążącą odpowiedź uzyskać dopiero przed świętami."

Mozna więc zamknac dyskusje na dwa tygodnie. Oby faktycznie sprawa wyjasniła sie do świąt.

TYLKO LECHIA!
11 grudnia 2012, 21:55 / wtorek
W niedzielę był Razak w sklepie w, którym pracuję i prosił o kopie faktury do TV i karton więc na 100% odchodzi z klubu :-(
11 grudnia 2012, 22:04 / wtorek
a moze otwiera kino samochodowe w Burkinafaso????

Za dwa tygodnie wszytko powino byc wszystko jasne. Moim zdaniem po tym czasie zarzad powinien postawic sprawe jasno, albo podpisujesz albo bon voyage. Gwiazda gwiazda ale trzeba sie szanowac.
11 grudnia 2012, 22:06 / wtorek
No i co że kopie faktury chciał i karton.Zabrał do Burkina Faso do domu dla braci lub sióstr lub Mamy.Teraz se nowy kupi.
11 grudnia 2012, 22:25 / wtorek
Wielu się zdziwi i wielu się nie zgodzi. Jestem za tym by spadał. To może i najlepszy piłkarz całej tej ligi, tyle że traktuje Lechię jak koło ratunkowe. Coś na zasadzie :jak nie wyjdzie gdzie indziej to najwyżej zostanę. Będziemy mieli wtedy takiego rozgoryczonego murzynka ,który będzie zbijał bąki i wydoi klub do cna. Nie chcę tu grać to wypad, krótka piłka. Za tą kasę można śćiągnąć trzech dobrych zawodników ,którym się chcieć będzie i nie będą robić łaski.

ps.Naprawdę uwarzałem ,że należy zrobić wszystko by go zatrzymać , zostało to zrobione , jemu mało , więc wypad
11 grudnia 2012, 22:33 / wtorek
Edwin zaraz odezwą się chętni do opierdolenia kukurydzy byle tylko został.
11 grudnia 2012, 22:37 / wtorek
Ich sprawa, ja go tu już nie chce
11 grudnia 2012, 22:44 / wtorek
Ja bym wolał, żeby został. Za 30 tys. Euro nie znajdziemy takiego zawodnika. Oczywiście nic za wszelką cenę, Lechia poradzi sobie bez niego.
11 grudnia 2012, 23:11 / wtorek
Mądre słowa Edwin. W sumie jak zawsze z twojej strony. Nawet jak zostanie to mu się już nie będzie chciało. Znów sobie przypomni jak się w piłkę gra jak mu się kontrakt będzie kończył...
11 grudnia 2012, 23:40 / wtorek
najlepsza opcja to zatrzymac go dokonca sezonu a potem sprzedac np za 2/3 mln euro . wczesniej juz o tym pisalem ale chyba u nas tak nikt nie mysli
12 grudnia 2012, 00:54 / środa
Co ja czytam - zmiana opcji ???
Jak ładnych kilka dni temu pisałem, żeby spadał to byłem jak łysy na metalmanii.
A najlepsze są "doniesienia" co klub zrobił a czego nie zrobił a co mógł zrobić i co cały Gdańsk i cały świat ma dla niego zrobić żeby został.
Ludzie szanujmy się !!!
Jak klub przypierniczy ceny biletów żeby kapryska utrzymać to zaraz będą jęki i milion wpisów jakie to niesprawiedliwe. Ludzie ogarnijcie się, bo czasem jedyne co pozostaje to żal
12 grudnia 2012, 01:28 / środa
żałuj więc
12 grudnia 2012, 05:08 / środa
yyy a Mila nie traktuje Lechii jako koło zapasowe?
12 grudnia 2012, 08:37 / środa
Tusio jeśli myślisz,że za 30.000€(120.000PLN)miesięcznie nie znajdziemy podobnej klasy zawodnika to jesteś w błędzie.
12 grudnia 2012, 10:53 / środa
Tak na beke :)

odnośnik
12 grudnia 2012, 12:11 / środa
Tak niestety ale to prawda.Czy wszyscy piłkarze tacy są?
Tak nie tylko piłkarze.Wszyscy my tacy jesteśmy.Czy jeden z drugim nie rzucili by dotychczasowej pracy za np 3tys na rzecz takiej samej pracy za 15tyś.Ja bym tak zrobił i każdy za was.Nie ma co się dziwić Traore.Zobaczycie co odwali Mila jak dostanie lepszą ofertę niż mu Lechia daje.Nie spojrzy nawet na nas i dalej będzie nosił tę opaskę do końca życia jaki to on wierny.Wszyscy deklarują miłość do klubu ale jak przychodzi sprawdzić kasę na koncie to miłość się kończy.
Nie wiem co myśli Traore bo go nie znam i jego mentalności też .Szczerze ja też bym się zastanowił bo;
na tak
1.dostał b.dobra propozycję od Lechii 3x więcej niż obecnie .
2.Jest tu szanowaną gwiazdą.Coś jeszcze ?
3.Na zachodzie grałby tylko dla kasy bo gwiazdą to tam na razie nie będzie.
4.Tylko ile tam pogra skoro w Norwegii mu nie wyszło rok -góra .
5.W Lechii zarobi 2 razy mniej ale przez 2,5 roku .Tam zginie po pół roku i wróci do afryki lub do nas.
6.Jak wystrzeli to ok ale pewności nie ma.
7.Ma ponoć dobry kontakt z Bobo Kaczmarkiem -a to ważna sprawa.

na nie
1.Czy coś go tu trzyma -nie. Gadanie że rodzina że dzieci .Przecież te dzieci przyzwyczaja się wszędzie szybciej niż Razak i Jego Luba.
2.Kasa? taką kasę każdy na zachodzie mu zapłaci albo i 2-3 razy większą.
Tylko on takiej propozycji nie ma bo już dawno by go tu nie było.
3.Możliwość rozwoju gdy gra z lepszymi(tylko trzeba grać regularnie)-pewności nie ma.
4:Szybciej zarobi tę sama kasę co w Lechii przez 2,5 roku.(Ale nie na pewno)

5-bramek z gry +4 asysty +4 karne -dobry wynik ale nie zachwycający-to nie argument do wyjazdu.Razak może poczekać do końca PNA i wtedy podjąć decyzję.Ale dużo ryzykuje bo może nie zagrać lub złapać kontuzje a wtedy zostanie bez kontraktu.Podejmie decyzję do końca roku-zobaczycie.
Tylko jeszcze jedna sprawa czy po podpisaniu umowy zechce mu się grać jak ostatnio.Jeśli ma ambicje a uważam że ma to będzie rył trawę tak by wyjechać po roku jak Robert czy Rudniew.
12 grudnia 2012, 13:19 / środa
Jeśli ktoś tu myśli, że Traore po podpisaniu kontraktu z Lechią zostałby u nas na więcej niż pół roku, to chyba ma coś z banią. Jedynym poważnym argumentem za pozostaniem w Lechii jest to, że za pół roku najprawdopodobniej będzie miał lepsze oferty niż obecnie, a do tego czasu będzie mógł spokojnie pograć w pierwszym składzie i może coś osiągnąć. Traore się zastanawia, bo nie wie, czy lepiej w tej chwili odejść do zespołu klasy np Freiburga, czy innego średniaka bundesligi, czy zaryzykować podpisując kontrakt z Lechią i zostać na kolejne pół roku (w tym czasie może zdobyć tytuł króla strzelców, osiągnąć dobre miejsce z Lechią i przede wszystkim wypromować się na PNA), po czym odejść do zespołu lepszego, a do tego zostawić po sobie dobre wrażenie w postaci kasy, jaką zapłaciłby jego nowy pracodawca Lechii. Wydaje mi się, że zarząd zdaje sobie z tego sprawę i proponują mu tak wysoki kontrakt włąśnie dlatego, że za pół roku może się to zwrócić ze sporą nawiązką. I nie ma co gadać na Raziego, bo to całkiem normalne, że zwleka z decyzją.
12 grudnia 2012, 13:32 / środa
Może się za pół roku zwrócić ,ale nie musi. Bardziej prawdopodobne jest rozwiązanie ,że do czasu jego decyzji wstrzymane zostaną rozmowy z częścią innych potencjalnie przyszłych piłkarzy Lechii, którzy w ten sposób pójdą gdzie indziej ,a na koniec Razack stwierdzi ,że dziękuje ,ale już w Lechii nie pogra.
I ten wariant jest najbardziej prawdopodobny. Czasu na podjęcie decyzji miał dość!
12 grudnia 2012, 13:54 / środa
Owszem, jest to bardzo prawdopodobne, aczkolwiek Razack nie dostał żadnego ultimatum, co do czasu podjęcia decyzji, więc może ją podjąć kiedy zechce. Zarząd, nie dając mu ultimatum czasowego, próbuje sprawę rozwiązać delikatnie i sporo tym ryzykuje, bo może się stać właśnie tak, jak mówisz, ale na tym ryzyku sporo też może zyskać. Nie winiłbym tu jednak Razacka, a jeśli już to zarząd (choć kwestią dyskusyjną jest, czy jest to dobre rozwiązanie, czy nie).
12 grudnia 2012, 14:08 / środa
Myślę że obecnie z innymi prowadzą luźne rozmowy natomiast ART podejmie decyzję na pewno do 03.01.2013 tuż przed wyjazdem na zgrupowanie kadry.Tak na prawdę to między świętami będzie wszystko wiadomo.Art wie że do zgrupowania musi mieć nowy kontrakt.Co do nowych twarzy to wcześniej niż przed pierwszym zgrupowaniem nic nowego nie wyjdzie.Będą przymiarki ale nic konkretnego.
Wiadomo że potrzebny:
Lewy pomocnik ,rozgrywający , napastnik może środkowy obrońca (jak Bąk odejdzie).
Kilku się wyleczy kilku odejdzie skład będzie stabilny.
12 grudnia 2012, 14:12 / środa
Adam.Morena moim zdaniem mylisz się. Skauting dobrego klubu nie trwa tylko jedna rundę. Jeśli jakiś zespół chciałby Arta to juz by mu złożył ofertę, bo ma swoją kartę w ręku. A za pół roku Lechia będzie chciała za niego ile ? 2 / 3 mln euro. To racjonalnie myslący klub dał by mu juz teraz 1 mln kontrakt z opcja na rok plus automatyczne przedłużenie o kolejny rok. I ma spokój mniej ryzykuje, nie ryzykuje utraty 2/3 mln, nie ryzykuje tego czy ART sie za klimatyzuje.
Wydaje mi się, że Razak da odpowiedz najszybciej w połowie/pod koniec stycznia. Po powrocie z PNA.
12 grudnia 2012, 14:12 / środa
Moim zdaniem jest złe , w tym momencie powinien dostać ultimatum ,bo buja się z tematem ze dwa miesiące. O ile na początku ,można to było zrozumieć "delikatne podejście" to teraz już to jest nudne i potencjalnie niebezpieczne jesli chodzi o efekt
12 grudnia 2012, 14:15 / środa
Sprawa z ART wydaje się prostsza niż wielu mysli: nie podpisał i w najbliższym czasie nie podpisze, bo chce zagrać na Pucharze Narodów Afryki jako wolny zawodnik. Jak się tam pokaże z dobrej strony, a tym razem zapewne już nie odpierdolą takiego numeru jak w poprzedniej edycji PNA gdzie nie zagrał ani minuty, to zakontraktuje go jakiś klub ligi fracuskiej za większy hajc niż u nas dostanie. A i cieplej mu będzie :)
12 grudnia 2012, 14:21 / środa
Jakby tak chciał zrobić,to życzę mu aby skończył jak Fojut ze Śląska.
12 grudnia 2012, 14:21 / środa
dokładnie mam takie samo zdanie jak Keanoo
12 grudnia 2012, 14:25 / środa
Ja również
12 grudnia 2012, 14:33 / środa
Nie zgodzę się z wami.Oczywiście nie długo sie sami przekonamy.Pamiętajcie że różnie bywa.W PNA złapie kontuzję która go wyeliminuje na 6-m-cy i co wtedy -zostaje na lodzie.Lechia go przygarnie? a może jakiś francuski klubik albo niemiecki-gówno zostanie na lodzie.Tak więc możecie być pewni że do końca roku będziemy wiedzieć czy zostaje czy podpisuje z kimś innym.
12 grudnia 2012, 16:22 / środa
Wronowicki - to raczej nie zmiana opcji ile troska o interes klubu (wśród nas). Uwazam ze Traore moze sie wahać do końca roku potem juz do widzenia. Jego niezdecydowanie nie moze sparalizować działań klubu w innych sprawach kadrowych. Czy z nim czy bez niego bedziemy grać, na Traore świat sie nie konczy. Podpisze - dobrze, bedzie kręcił - wolna droga. Myśle ze nikt nie zarzuci klubowi ze nie zrobił wszystkiego, by zatrzymać Black Star.

TYLKO LECHIA!
12 grudnia 2012, 17:14 / środa
Klub zrobił swoje - dał Traore bardzo dobry kontrakt na nalepszych finansowo warunkach w Polsce, wybór należy do niego..
oby zaakceptował warunki.;.
jednocześnie mam nadzieję ,że tak jak Bobo wspominał w wywiadach, że sprawa wyjaśnie się w ciągu najbliższych dwóch tygodni;
teraz i tak są piłkarskie urlopy, święta etc.
ale na początku stycznia ruszają przygotowania do wiosny i Klub musi wiedzieć jakich ma piłkarzy a jakich trzeba szukać aby wzmocnić skład;
czekania w nieskończoność na decyzję Traore w pewnym momencie będzie po prostu śmieszne...
12 grudnia 2012, 18:32 / środa
Przestańmy na niego skakać, że nie podpisał, jak chciał podwyzkę to mu nie dali ( jełop Jenek ), teraz on rozdaje karty i ma czas do końca grudnia... Poza tym gość mega ryzykował, że nie podpisał nigdzie ( a gdyby zerwał więzadła ? - gdzie byłby teraz i z czym ???? ). Jak podpiszę to fajnie, przynajmniej będzie jeden co zrobi różnicę.... Trzeba czekać na decyzję i tyle...
12 grudnia 2012, 21:52 / środa
Uważam podobnie jak Keanoo, że ART tak może kombinować.W koncu PNA to wielkie okno wystawowe a klientów z kasą kręci się tam wielu. Wyjaśnię jednak, że ewentualny powrót do rozmów po 1 stycznia nie oznacza powrotu do tych samych warunków. To trzeba było ARTowi przekazać, aby nie czuł sie wyruchany podczas dogadywania kontraktu. Propozycja jest ważna do 31 grudnia . Po tym terminie oferowane warunki mogą ulec zmianie , gdyż rezerwowane środki mogą być rozdysponowane na zakontarktowanie innych piłkarzy. Głupotą byłoby obrażanie się na to, że zwleka ponad wyznaczony czas jak ta niezdecydowana narzeczona ( Edwin tekst świetny !) a potem patrzeć jak bez wpisowego, za połowę tej kwoty pogrywa w Ległej.
13 grudnia 2012, 00:45 / czwartek
Sądzę, że ART jeszcze przed świętami podpisze z nami kontrakt bo niby z kim ?
Gdyby konkretna propozycja była już dawno by ją wykorzystał, ale jak widać najlepszą jest z Lechii. Nie liczył bym, że ART i jego menago będą zwlekać do PNA bo im się to nie opłaca. Np: kontuzja, mała ilość minut na boisku lub ich brak, poza tym po jednym dobrym zagraniu nikt go nie weźmie skoro do tej pory nie ma gigantów w kolejce.
Reasumując ART podpisze z nami kontrakt na 2,5 roku i prawdopodobnie jak ktoś już wcześniej napisał po sezonie dostanie jeszcze lepszą propozycje gry na zachodzie i nas opuści. Opłaca się to jemu i Lechii, ale czy tak będzie :) ?
13 grudnia 2012, 03:39 / czwartek
czarny popieram !
13 grudnia 2012, 06:38 / czwartek
Klub jedyną i bardzo dobrą okazję na przedłużenie kontraktu przegapił jak Razack wołał więcej pieniędzy. Taniej byłoby mu dać wtedy ale przedłużyć kontrakt conajmniej o pół roku, on sam by chętnie na to poszedl bo i klub łatwiej znaleźć latem niż zimą. To są właśnie oszczędności po naszemu... Teraz będziemy czekać aż on wybierze i jeżeli nie podpisze to Lechia zostanie na lodzie, bez najlepszego gracza i bez załatanej dziury. Potem po Gdańsku na "last minute" ściągniemy kolejny szrot na listę płac.
13 grudnia 2012, 08:30 / czwartek
Dokładnie jak pisze hime. To wina byłych grubasów,hjenka i turnosia. Woleli podpisywać z sazankowami,poznikami,bensonami , tadicami i innym szrotem.
Teraz to Razack rozdaje karty i to on decyduje. Jak nie podpisze, to Lechia takiego piłkarza mieć już nie będzie.Nawet Mila mu nie dorównuje,a jego żądania finansowe w Śląsku to kpina ,Ja bym mu nawet połowy nie dał tego co chce. A kasa na Traore w Lechii jest na pewno,tylko trzeba podziękować naszym drewniakom, rozwiązać trochę kontraktów i tyle tj.Rasialdo,Grzelczak ( tu może być problem)Andrut,Bąk ,Balic,Wiśnia,Brożek,Andreu .Oni w pierwszej kolejności i lista płac spadnie.
Grać lepiej już nie będą.Zostanie jeszcze na wzmocnienia i to solidne .
A co do Razacka,to może się waha czy zostać ,bo jest osamotniony i nie ma z kim grać.Muszą dokupić dwóch ,trzech grajków z którymi mógłby poklepać ,pograć.. itp.. .Nie ma chłop żadnej konkurencji na treningach ,bo wie ze zawsze będzie grał.
Na pewno wolał by trenować z lepszymi, niż z Rasiakami,Grzelczakami i pozostałym drewnem .No i brak perspektyw w klubie ,na razie jak co roku i od wielu wielu lat....
1 ..... 5 6 7 8 9 ..... 15
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.453