Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Ekstraklasa - sezon 2013-2014

strona 4/23

11 lipca 2013, 12:44 / czwartek
Czas przyciągania samym stadionem się skończył. Trzeba coś dać od siebie sportowo a nie tylko świecić prezentami...
11 lipca 2013, 13:03 / czwartek
Przecież zarówno Legia jak i Lech, Śląsk oraz Piast grają w pucharach, więc logiczne jest, że będą grać pierwsze kolejki w sobotę (Legia) i w niedziele (Lech, Śląsk, Piast), żeby mieć czas na odpoczynek przed meczami w LM i LE.
11 lipca 2013, 15:41 / czwartek
Z Cracovią, sobota 10 sierpnia o 18:)
11 lipca 2013, 15:43 / czwartek
przepraszam, nie zauważyłem wcześniej -myślałem, że o czymś innym gadacie.
11 lipca 2013, 15:44 / czwartek
odnośnik

Czas na rewanż za minutę ciszy!!!
11 lipca 2013, 16:35 / czwartek
Ja pierdole ręce opadają ! Czytasz ten temat czy napierdalasz posty bez zastanowienia ?
13 lipca 2013, 20:59 / sobota
Widzew coraz biedniejszy...

Firma Carlsberg Polska po ponad sześciu latach postanowiła nie przedłużać umowy sponsorowania łódzkiego klubu. Najprawdopodobniej zatem łódzka drużyna rozpocznie przyszły sezon bez reklamy na koszulkach.

Trwające od kilku tygodni rozmowy z producentem piwa Harnaś zostały ostatecznie zerwane. Oznacza to dla klubu brak kilkuset tysięcy złotych.
15 lipca 2013, 21:12 / poniedziałek
odnośnik no by;oby trochę śmiesznie, nie powiem, że nie
15 lipca 2013, 22:24 / poniedziałek
No to został tydzień do startu. Mimo wszystko cieszy deklaracja walki o piątkę. Jakiś konkret, chociaż zapewne ,tylko słowny. No nic teraz już nie ma sensu marudzić , tylko zdzierać gardło za tych , którzy będą nas reprezentowali.
Przyznaję ,że wielkiej wiary w ten skład nie mam , ale na starcie wszyscy mają tę samą liczbę punktów. He,he .Swoją drogą to chciałby się człowiek w końcu pozytywnie rozczarować i naiwne serce w to wierzy :)
15 lipca 2013, 23:27 / poniedziałek
Sędzia Tomasz Musiał nie poprowadzi żadnego meczu w inauguracyjnej kolejce Ekstraklasy. Powodem jest waga profesjonalnego arbitra - sędzia wrócił z wakacji z ponad trzema kilogramami nadwagi.
16 lipca 2013, 01:36 / wtorek
Słowem, przywiózł do kraju prawie cztery kilogramy sędziego więcej!

A wiadomo, że gdyby tak każdy wracał ze stratą paru kilo, było by nas mniej coraz!
Polaków!

KAŻDY KILOGRAM PROFESJONALNEGO ARBITRA SZCZEGÓLNYM DOBREM EKSTRAKLASY!

PS: Pewnie, lepiej jakichś chudych psiurów Wałków dać, czy innych ślepych Marciniaków/Lyczmańskich/Borskich.
17 lipca 2013, 10:57 / środa
Małek przestaje sędziować po rundzie jesiennej ;)
18 lipca 2013, 12:34 / czwartek
TAka ciekawostka. Filipiak o "bastionach komunizmu"

Janusz Filipiak: W polskiej piłce są bastiony komunizmu

Prezes Cracovii Janusz Filipiak na łamach Dziennika Polskiego skrytykował sytuację, w której polskie kluby są sponsorowane przez gminy lub spółki państwowe jak Piast Gliwice czy Śląsk Wrocław.

- Powszechne jest u nas zjawisko, którego jestem wielkim przeciwnikiem. Tak jak w komunizmie mieliśmy kluby milicyjne, wojskowe i górnicze, tak teraz mamy kluby gminne, finansowane z publicznych pieniędzy. Mam na myśli między innymi Gliwice i Wrocław. Sponsorowanie z pieniędzy samorządowych profesjonalnej piłki nie powinno mieć miejsca. Z publicznych pieniędzy należy budować infrastrukturę sportową, stadiony, boiska, hale, bo tego prywatny inwestor nie udźwignie, ale dawanie ich na płace dla zawodników jest karygodne - mówi sternik Pasów.

Zapytany o to, czy ma na myśli też należące do KGHM Zagłębie Lubin, odpowiada: - Zdecydowanie tak. To są bastiony komunizmu, że pozwolę sobie użyć takiego skrótu myślowego. Uważam, że tego typu instytucje powinny dawać pieniądze na drużyny narodowe, sporty olimpijskie itp. To jest w porządku. Ale absurdem jest finansowanie przez nie zawodowych klubów. To jest mieszanie pojęć. Zawodowy klub ma być firmą, podmiotem, który gospodaruje wypracowanymi pieniędzmi. A mamy dużo klubów, nazywanych sportowymi spółkami akcyjnymi, które są na dotacjach państwowych. Zupełnie jak w poprzednim ustroju.

Źródło: Dziennik Polski.
18 lipca 2013, 13:29 / czwartek
Pieprzy głupoty. Gdyby sam dostawał kasę od miasta, to by się wypowiadał w innym tonie.
18 lipca 2013, 14:08 / czwartek
Czy ja wiem? Z jakiej racji pieniądze publiczne (czyli podatników) mają iść na prywatny biznes jakim jest klub piłkarski? No dobrze niby promocja miasta itd. można tym to tłumaczyć, jednak z drugiej strony prywatne kluby powinny utrzymywac się z prywatnych pieniędzy, bo tak jest po prostu uczciwie. Jak kogoś stać na zabawę w sport taki czy owaki to go stać, jak nie to nie, ale sięganie po publiczne pieniądze nie jest moim zdaniem niczym normalnym, a właśnie taką spuścizną po komunie.
18 lipca 2013, 14:36 / czwartek
Duchu, czyli każdy kto np. krytykuje hurtowy obrót meczami również pieprzy głupoty, bo "inaczej by gadał gdyby sam pokupował-posprzedawał"?
Wybacz, argument na niskim poziomie :)))

szalom
18 lipca 2013, 14:37 / czwartek
100% racji ma profesor pasiak. Nie dla komuny w sporcie.
18 lipca 2013, 15:14 / czwartek
Pokażcie mi jakiegokolwiek gostka-prywaciarza właściciela klubu sportowego nie mającego nic wspólnego z komuną lub nie wylansowanego przez geszefty z nią lub w jej okresie.
Przestańcie pierdolić farmazony. Czy nam się to podoba czy nie, bez udziału komuny nie byłoby sportu zawodowego w Polsce.
Na "czystość" nadejdzie czas za jakieś 100 lat. Wtedy wypowiedzi profesorka pasiaka będą miały sens.

Temat trochę nie na miejscu... co robiliśmy w okresie odbudowy... czyż nie układaliśmy się z Miastem? Pamięć zawodzi?
18 lipca 2013, 15:35 / czwartek
Hektopaskal, a jak to wygląda w przypadku kasy z Lotosu?. Lotos jest de facto spółką państwową więc branie od nich kasy przez Lechię jest komuną bo tak mówi Filipiak, który apropos swojego członkostwa w PZPR mówi " Byłem szeregowym członkiem. Wierzyłem, że to ma sens". Koleś jest biznesmenem, zaczyna grę na osłabienie przeciwnika po prostu a Ty się podniecasz facetem, który wierzył w komunę już wtedy, kiedy Ty jeszcze byłeś przypuszczalnie w spodniach taty (1972). Jak widzisz człowiek zmienia zdanie z upływem czasu. Może za parę lat profesorek będzie znowu mówił coś innego.
18 lipca 2013, 17:07 / czwartek
Oczywiście, że gdyby nie miasto Gdańsk i jego wpływu na GPEC, Saur itd nie byłoby Lechii tam gdzie jest dziś. Oczywiście Lotos to tak samo spółka państwowa jak KGHM. Ale co ja mam w tej sytuacji zrobić? Obrazić się i nie chodzić na Lechię? Jestem na nią nieuleczalnie chory i to się nigdy nie zmieni....

Co nie znaczy, że popieram taki stan rzeczy jaki jest. Powinno być tak, że samorząd / skarb pantswa nie daje siana na sport zawodowy. Przecież to socjalizm w czystej postaci. Sport zawodowy finansuje się z biletów, transmisji, transferów itd i Jeszcze chce publicznych pieniędzy? Jakim prawem?
18 lipca 2013, 17:09 / czwartek
JA to traktuje trochę inaczej.
Jednak Lotos i Energa to Gdańskie firmy, tak samo jak i Saur Neptun. Dlaczego więc takie firmy miały by sponsorować np Arke?
18 lipca 2013, 18:43 / czwartek
Niektórzy z Was mylą pewne pojęcia. Państwowe firmy sponsorują sport również w zachodnich ligach. Ale sponsorują, a nie utrzymują kluby. I robią to po prostu firmy, które mają dla tego typu działań uzasadnienie biznesowe.

Czy trudno spostrzec różnicę pomiędzy:

- Lotosem, który silnie konkuruje na rynku detalicznym i który w celach biznesowych, pośród wielu innych działań marketingowych od wielu lat powszechnie sponsorując różne dyscypliny sportu zdecydował się – i tak późno – na naturalny dla niego nośnik reklamy, czyli na kontrakt sponsorski z lokalnym klubem ekstraklasy,

- KGHM, który jest w kraju monopolistą, ma jedynie dużych klientów B2B, wśród których nie wyrabia się świadomości marki poprzez tego typu reklamę. Jaki KGHM ma interes w tym, by w pełni utrzymywać klub piłkarski, jako jedną ze spółek swojego koncernu, do tego spółkę kosztującą go rocznie ponad 20 mln złotych. Przecież ten klub bez wsparcia na tym poziomie finansowym, biorąc pod uwagę zainteresowanie, byłby gdzieś w II czy III lidze. Pewnie bym zrozumiał gdyby KGHM, w celach wizerunkowych, w ramach wspierania lokalnej społeczności przez największą firmę regionu, największego pracodawcę, CSR itp., bla, bla, bla, dawał lokalnemu klubowi nawet (!) 1mln rocznie, z głównym przeznaczeniem na szkolenie młodzieży. Ale jakie jest uzasadnienie biznesowe utrzymywania w ramach koncernu spółki deficytowej na 20 mln rocznie? Może jest nim 300 tys. rocznie dla prezesa plus kilkadziesiąt innych stołków do obsadzenia po każdych wyborach?
18 lipca 2013, 21:44 / czwartek
Ale Slask zagral polowke. Powinno byc 4:0 minimum. 100% jazdy na dupach i naprawde dobra gra. Dudu - swietnie, Paixao (czy jak tam) - rewelacja. Pozostaje tylko pozazdroscic, ze we Wrocku przy tej samej kasie potrafia i moga przezywac takie mecze.
18 lipca 2013, 21:52 / czwartek
Akurat tak bym tego nie porównywał.
Śląsk to gigant na glinianych nogach, i za rok, dwa to wszystko tąpnie..
Nie da się żyć na kredyt, a niektórzy zawodnicy już publicznie krytykują zarząd Śląska za robienie transferów, kiedy nie wypłacają wypłat.

Śląsk ma "szybki sukces", ale to się odbije WIEEEELKĄ czkawką.
18 lipca 2013, 21:56 / czwartek
No jednak z tą kasą to jest różnie, bo jednak Śląsk doszedł do finału PP i zajął 3-cie miejsce w T-ME więc dostali troche więcej od nas.
18 lipca 2013, 22:00 / czwartek
A jaka jest frekwencja i czy oni są tacy dobrzy czy przeciwnik taki słaby ?
18 lipca 2013, 22:06 / czwartek
Frekwa - 15 tys. wg Polsatu, ale doping dobry. Jak na moje, to przeciwnik wcale nie taki slaby, ale Slask, jak na mozliwosci - powiedzialbym bardzo dobry.

Dreczyciel - a nie jest to czasem inwestycja? Jesli wejda do grupy LE, to zarobia tyle, ze posplacaja i jeszcze im zostanie.
18 lipca 2013, 22:07 / czwartek
Ten cały Paixao na tle tego przeciwnika spisuje się o wiele lepiej niż Voskamp,Diaz i Gikiewicz razem wzięci.
18 lipca 2013, 22:12 / czwartek
Nastepny nowy pakuje brame. :) 4:0
18 lipca 2013, 22:22 / czwartek
Czyżby ,,sypmatyczny czeski szkoleniowiec'' miał nosa do transferów ?

Oczywiście nie oceniam tego po 1 meczu w ich wykonaniu, chociaż jest nadzieja.
18 lipca 2013, 22:23 / czwartek
Tylko, że u Nich zarobione pieniądze trafiają do klubu tak samo jak u Nas
18 lipca 2013, 23:04 / czwartek
dręczyciel
Mówisz kolos na glinianych nogach. To ja chcę w Lechii takie nogi !
Zauważ że tam inwestor który nie daje kasy jej nie pożycza jak u nas, to raz.
Miasto będąc współwłaścicielem dokłada kasę i za siebie i za Solorza.
Widzisz różnicę ? bo ja widzę taką - ok 12 mln to my musimy oddać że o odsetkach nie wspomnę, z tego 3 mln do końca tego roku. My mamy jednego właściciela oni mają dwóch, czyli nawet jak jeden odejdzie zostaje drugi, my zostajemy z niczym.
Myślę że każdy Lechista za takie wyniki jakie miał Śląsk w ostatnich 3 latach wybrał by taką opcję jaka jest we Wrocławiu.
18 lipca 2013, 23:07 / czwartek
Dokladnie.
18 lipca 2013, 23:19 / czwartek
Tylko, że pomoc miasta się skończy, a część jej trzeba oddać.
A zarobione pieniądze nie idą do klubu, zupełnie jak u Nas.

Tam tylko taka różnica, że nie na procent.
18 lipca 2013, 23:36 / czwartek
A niby czemu ma się skończyć ? Miasto jest współwłaścicielem więc bierze na siebie część utrzymania klubu. A że polsat żydzi musi płacić podwójnie i te pieniądze Śląsk powinien oddać, ale czy kiedyś odda to już inna bajka.
Generalnie Śląsk można porównać z Lechią na wielu płaszczyznach. Sponsor główny Tauron ( bo Piasta już nie ma ) u nas Lotos, sponsorzy mniejsi podobnie. Stadion dostali jak my za free, w ekstraklasie są tyle samo czasu co my. Co osiągnął w tym czasie Śląsk a co my ? Odpowiedz chyba zbędna.
Tak się zastanawiam gdzie my byśmy byli gdyby doszło do tego co chciał Budyń, czyli nie mniej nie więcej 50/50 miasto i inwestor i wydaje mi się że już byśmy mieli za sobą wyjazdy pucharowe po Europie.
19 lipca 2013, 00:00 / piątek
Wyszło jak wyszło...
Nie ma co gdybać, co by było gdyby... Mieliśmy swoich reprezentantów, postanowiono co postanowiono. Wyszło na to, że mamy dalej niż bliżej... nikt nie jest nieomylny. Możemy tylko żałować straconego czasu i niewykorzystanego potencjału oraz możliwości.

Nie pierwszy i nie ostatni raz w historii Lechii.
19 lipca 2013, 11:38 / piątek
Grupa LOTOS z Lechią Gdańsk mierzą wysoko

W piątek 19 lipca Grupa LOTOS i Lechia Gdańsk podpisały trzyletnią umowę sponsoringową, która zacznie obowiązywać z początkiem sezonu 2013/2014.

To druga umowa, na mocy której Grupa LOTOS będzie głównym sponsorem grającego w ekstraklasie klubu piłkarskiego Lechia Gdańsk. Poprzednie, również trzyletnie porozumienie, podpisano w grudniu 2010 roku.

W sezonie 2013/2014 na koszulkach Lechii oraz na stadionie logotyp LOTOSU pojawi się na białym tle. To nie jedyna zmiana: LOTOS postawił przed drużyną prowadzoną przez trenera Michała Probierza cel, jakim jest zajęcie minimum 5. miejsca na koniec sezonu w T-Mobile Ekstraklasie. Między innymi od wyniku osiągniętego na koniec sezonu uzależniona jest kwota zaangażowania sponsora w kolejnych latach.

W ciągu czterech ostatnich sezonów Lechia Gdańsk trzykrotnie zajmowała 8. miejsce w ekstraklasie. Cieszy się jednocześnie trzecim pod względem liczebności gronem sympatyków spośród klubów tej ligi – na mecze Lechii przychodzi średnio 15 tys. sympatyków. W sezonie 2012/2013 – rok po przenosinach na nowoczesny stadion PGE Arena Gdańsk – Lechia Gdańsk znalazła się też na czwartym miejscu pod kątem oglądalności jej spotkań za pośrednictwem stacji telewizyjnych.

– Współpraca z Lechią Gdańsk układa się bardzo dobrze, dlatego stawiamy przed zespołem coraz ambitniejsze cele. Czas na sportowy awans, bo do czołówki jej piłkarzom tak naprawdę niewiele brakowało – mówi Jowita Twardowska, dyrektor ds. komunikacji i CSR Grupy LOTOS. – Wierzymy, że coraz ważniejszą rolę w zespole będzie odgrywało kolejne pokolenie piłkarzy z Pomorza, dlatego wspieramy także Akademię Piłkarską Lechia Gdańsk i wspólnie od września 2012 roku realizujemy bardzo dobrze przyjęty w regionie przez władze lokalne, kluby, adeptów piłkarskich i ich rodziców program „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” – dodaje Twardowska.

„Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” to nowatorski program, którego celem jest zapewnienie jak największej liczbie młodzieży z regionu pomorskiego szansy na zdrowy rozwój przez piłkę nożną. Najlepsi młodzi zawodnicy będą mieli szansę przejść szkolenie przygotowujące ich do zasilenia pierwszej drużyny Lechii.

– Bardzo cieszymy się, że Grupa LOTOS podjęła decyzję o przedłużeniu umowy sponsorskiej z Lechią. Dla klubu szczególnie cenne jest to, że nasza współpraca cały czas się rozwija – nie tylko w przypadku drużyny seniorów, ale również grup młodzieżowych, które mają stanowić fundament Lechii w przyszłości – podkreśla Bartosz Sarnowski, prezes Lechii Gdańsk. – Liczę na to, że zaangażowanie tak znakomitej marki jako sponsora głównego klubu oraz wspólnie realizowany program „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” dadzą w przyszłości efekt w postaci satysfakcjonujących wszystkich wyników sportowych.
19 lipca 2013, 19:34 / piątek
Jak tam te wasze piatki ,przybeckie,i kwieki razem wzieci normalnie ida na mistrza
19 lipca 2013, 19:36 / piątek
Chyba ze kreciki tez byli do spadku przez was typowani ,jesli tak to sorry bo nie doczytalem.
19 lipca 2013, 19:44 / piątek
To dopiero pierwsza kolejka więc nie ma się czym podniecać, jednak od lat wyniki Zagłębia świadczą o tym, że pieniądze szczęścia nie dają. Pieniądze i robione za nie bez ładu i składu zakupy. Przykład Zagłębia dedykuję wszystkim forumowym zwolennikom kupowania 5 piłkarzy w każdym oknie.
19 lipca 2013, 19:51 / piątek
I zaplacili pewnie ze 100 tys euro dla ich menago razem wzietych za te nasze polskie gwiazdeczki to jest polityka dopiero
19 lipca 2013, 20:00 / piątek
Są dwie możliwości:
albo Bartek Ława za długo przebywał ze swym kolegą z arki Przemkiem Debilem Trytko
albo pozamieniał się z chujem na łby.

W sumie to na jedno wychodzi.

Otóż powiedział właśnie, że w sparingu przedsezonowym z Lechią totalnie zdominowali przeciwnika. Zasłużenie wygrali - tak, zdominowali - nie.

Już czekam na wrzesień i wiatr co ponownie rozgoni....
19 lipca 2013, 21:30 / piątek
Hektopaskal
19 lipca 2013, 19:44 / piątek
To dopiero pierwsza kolejka więc nie ma się czym podniecać

Dokładnie tak. Jakbym miał się zakładać to Zagłębie będzie na koniec zdecydowanie wyżej od Pogoni. Co nie zmienia faktu, że zgadzam się z tezą ,że nie ma drugiego klubu w lidze , który tak trwoniłby posiadane możliwośći. Z resztą ch. z nimi
19 lipca 2013, 21:39 / piątek
a słyszeliście, jak lubinki starały się "bronić" na trybunach tych zza Sopotu jak ich paprykarze cisneli :) ?
I trwało to dość długo.
19 lipca 2013, 21:43 / piątek
Również zwróciłem uwagę na to, z 5 min wymieniali uprzejmości. ;)
19 lipca 2013, 22:08 / piątek
Po obejrzeniu [ze smutkiem ] 60 minut Wisła - Górnik, zdania nie zmieniam .Wisełka jest dla mnie kandydatem do spadku.Boże jak można grać taki piach,...
19 lipca 2013, 22:17 / piątek
Wisła jest słabsza niż Bielsko na zeszłą wiosne..
Tragedia z żenadą, jeden z czołówki z klubów do spadku.
19 lipca 2013, 23:39 / piątek
spokojnie panowie jeszcze nie graliśmy
kandydatów będzie więcej
20 lipca 2013, 16:09 / sobota
"Jagiellonia traci flagę w sektorze gości na rzecz Zawiszy Bydgoszcz!

info stadionowi oprawcy, czekamy na oficjal"

A miała być odbudowa nowej ,,wielkiej Jagielonii''
20 lipca 2013, 17:00 / sobota
kibice.net ? ;)
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.023