Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Ekstraklasa - sezon 2013-2014

strona 9/23

25 października 2013, 22:03 / piątek
Może nie do końca z tematem, ale na poprawę humoru.

odnośnik

Lodówki mają nowy agregat... hahaha

I jeszcze tytuł artykułu :)

odnośnik
27 października 2013, 18:07 / niedziela
Bez kitu w tej naszej miernej jak nie wiem co lidze jezli Zawisza pokonuje naszych braci z Wrocka to ja wam mowie ze jeszcze Widzew bedzie gral w pucharach.
27 października 2013, 20:29 / niedziela
dziwisz się?
jak co roku jakiś klub jak Ruch,Piast czy Śląsk mając w składzie samych nieudaczników dostaje się do pucharów to potem są tego efekty w pierwszych rundach tych rozgrywek
28 października 2013, 20:16 / poniedziałek
Jak na razie Craxa zabrała szanse Górnikowi na fotel lidera.
29 października 2013, 20:17 / wtorek
Po meczu w 7 kolejce z paprykarzami byliśmy nad nimi 3 pkt.
Po 14 będziemy tracić do nich albo 7 albo 8 albo 10
Czyli samymi remisami w tej lidze chuja ugramy ...
29 października 2013, 20:40 / wtorek
Panowie mam takie pytanie.
Orientuje się ktoś czy w związku z ustanowieniem żałoby narodowej na 3.11 mecz zgodowy ze Śląskiem Wrocław jest zagrożony?
29 października 2013, 20:49 / wtorek
Dokladnie czy mecz sie odbedzie? Moze jednak tak ale bez glosnego dopingu? kiedy bedzie cos wiadomo?
29 października 2013, 20:49 / wtorek
Ekstraklasa nie ma obowiązku przekładać tego meczu, więc raczej zagramy :P
29 października 2013, 20:50 / wtorek
Zwyczajowo nadawcy i organizatorzy imprez, np. kulturalnych czy masowych, uwzględniają fakt obowiązywania żałoby narodowej, ale - jak zaznaczyła Trzaska-Wieczorek - w związku z faktem jej ogłoszenia przez prezydenta organizatorzy zaplanowanych wcześniej wydarzeń nie mają prawnego obowiązku odwoływania ich; taką decyzję każdy z podmiotów podejmuje samodzielnie
29 października 2013, 20:52 / wtorek
A dlaczego bez dopingu?Ludzie włączcie myslenie i nie ulegajcie propagandzie.
Bez dopingu ewentualnie to na Cracowii....
29 października 2013, 21:49 / wtorek
Co do żałoby narodowej,odeszło wiele więcej wybitnych osób którzy bardziej na to zasługiwali.Ale nie miejsce i nie czas aby się o tym rozpisywać.Jak dla mnie minuta ciszy przed meczem w zupełności wystarczy.
29 października 2013, 23:10 / wtorek
Jest spora szansa, że mecze niedzielne zostaną odwołane.
30 października 2013, 01:32 / środa
Taki mały fragment świadczący o tym, że mecze nie powinny być odwołane :

"w związku z faktem jej ogłoszenia przez prezydenta organizatorzy zaplanowanych wcześniej wydarzeń nie mają prawnego obowiązku odwoływania ich; taką decyzję każdy z podmiotów podejmuje samodzielnie. "

Jestem pewien, że mecz się odbędzie a komuch dostanie swoją minute ciszy i to i tak na wyrost!
30 października 2013, 09:32 / środa
Dostanie minute ciszy? Ja nie byłbym tego taki pewny.
30 października 2013, 12:38 / środa
A co? Kibice Cracovii bedą na meczu?
Mozna kogos lubic czy nie, ale nalezy sobie przypomniec marzec i jak zachowywali sie ludzie na różnych stadionach podczas minuty ciszy ku pamieci Kamila i Tomka.
Łatwo wyjsc na idiotę...

TYLKO LECHIA!
30 października 2013, 15:05 / środa
Nikt nie napisał, że będzie gwizdać, także nie było wiadomo czy do takowej dojdzie. Teraz już jesteśmy mądrzejsi, bo poszła oficjalna informacja. Też nie jestem za tym żeby gwizdać ale tak samo nie jestem za tą minutą ciszy, bo rocznie ginie dużo więcej zasłużonych osób i nikt dla nich minuty ciszy nie organizuje.

Jestem też ciekawy jak się zachowają starsi kibice jak wódz Jaruzel umrze i zapewne minuta ciszy też była by ogłoszona. Czy to nie będzie jawne śmianie się nam w ryj? - ale tutaj tylko gdybam.

Pozdro
4 listopada 2013, 22:30 / poniedziałek
Probierz w rundzie jesiennej zdobył z Lechią 19 pkt. i zajął 10. miejsce. Bobo Kaczmarek w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu zdobył 23 pkt. i zajął 6. miejsce.

Oby tylko Probierz zdobył na wiosnę więcej punktów niż zdobył Bobo i żeby zajął co najmniej takie samo miejsce jak Bobo.
4 listopada 2013, 23:00 / poniedziałek
Zwróć uwagę jakimi zasobami ludzkimi dysponowali obaj trenerzy.
Brak Traore, Surmy, Ryśka spowodował mniejszą zdobycz punktową Probierza w stosunku do Boba.
Założę się o dobrą flaszkę, że w II rundzie punktowo Probierz przebije Boba.
5 listopada 2013, 11:13 / wtorek
Podbeskidzie ponoć rozegralo wczoraj świetny mecz z Wisła. W sobotę łatwo nie będzie.
5 listopada 2013, 14:44 / wtorek
Łatwo to już w tym roku nie będzie, a z wiosny mamy do rozegrania jeszcze 6 meczy!.
Może i najsłabszego składu w lidze nie mamy ale jeden z gorszych i gramy straszną padakę.
Nie chcę krytykować Probierza ale widzę, że takie zespoły jak Zawisza, Pogoń, cracowia czy nawet Wisła zostały poukładane przez swoich szkoleniowców a my nie potrafimy wykonać 4 celnych podań nie mówiąc o obronie, która jest na poziomie ligi salezjańskiej.
Zero agresji i w ataku i w obronie. Żadnych wślizgów. Nikt nie włoży nogi tam gdzie przeciwnik wkłada głowę. Tak to grają dzieciaki na Orlikach.
Niestaty ale brak umniejętności piłjkarskich trzeba nadrabiać czymś innym, ale oni chyba mają jeden komplet strojów i nie mogą go zbytnio ujebać.
Górna ósemka w tabeli jest niestety nieosiągalna na dzień dzisiejszy i nie spinał bym się zbytnio na Probierza jeśli zajmiemy 12 pozycję. Takie są realia.
Zresztą my nie mamy nawet kapitana z prawdziwego zdarzenia.
Pietrucha nosi opaskę bo ktoś musi. Ostatnio przekazał nawet Zysce przy zmianie!!
Przedszkole jakich mało.
5 listopada 2013, 23:17 / wtorek
9 Września 2013 zadałem w próżnię ( Mattiemu) pytanie do poniższej kwestii :

" Biorąc pod uwagę średnią z dotychczasowych meczów Lechia na koniec osiągnie 40
punktów .
(...) Matti powiedz , na której pozycji będzie Lechia za 4 mecze ?
Podpowiedź - będzie miała ok 19 punktów (...) .

Teraz czyli 5 X 2013
Spójrzcie na tabelę .
Patrząc na degradację (je...na ku...a Kuchar) klubu z Traugutta 29 myślę, że wracamy tam (będzie się działo ) .
Średnia mówi , że na koniec sezonu będziemy mieli 34 punktów . Nadzieja w Lechii II
która prawdopodobnie awansuje do 2 ligi itd itd .
Czy 34 p. wystarczy zobaczymy oraz obym się mylił w rozważaniach .
Kto się wychował na T29 ten zrozumie zwrot "wracamy" pozytywnie.
Czy ktoś się tym razem wypowie ile punktów będzie na koniec sezonu
bo na Mattiego nie liczę.
Pozdro
6 listopada 2013, 08:29 / środa
I co? Z szumnych zapowiedzi i prężenia się po paru kolejkach Probierza nie ma nic. Lechia na 10 miejscu po pierwszej rundzie a przed nią obaj beniaminkowie. Pewnie Probierz powie, mam młody zespół. To niech zgłosi do rozgrywek ekstraklasy w przerwie zimowej zawodników z Lechia Oldboys i nie będzie miał podstaw do tłumaczeń. A swoją drogą ciekaw jestem gdyby te dwie drużyny zagrały ze sobą ale 2X25 minut żeby dać szansę "seniorom". Jaki byłby wynik? Nie jestem pewien czy dzisiejsze gwiazdki wygrałyby wysoko a może w ogóle by nie wygrały. To byłby dopiero śmiech. A tak na poważnie to sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Lechia ma 19 pkt i wydaje się wszystko ok. A to jest złudne bo ostatnie Podbeskidzie ma ich tylko 10.przypominam jednak o dzieleniu pkt. czyli na dzisiaj Lechia ma 9,5 a PBB 5 i teraz jak wygra z Lechią to będzie mieć 6,5 a Lechia nadal 9,5. Wesoło? chyba nie za bardzo pamiętając o wyczynach i zdobyczach Lechii w rundach wiosennych. To tylko dwa przegrane mecze Lechii i dwa wygrane przez PBB i możemy być czerwona latarnią. Brrrrr nawet nie myślę o tym!!!!! Ale takie są niestety fakty. Nawet taki polskoskładowy Ruch (22 pkt) jest wyżej od Lechii, która gra.....o 5 miejsce w lidze (zgodnie z szumnymi zapowiedziami przedsezonowymi). Każdy pkt. teraz jest na wagę pozostania w ekstraklasie. Nie można remisować meczy bo to tylko 0,5 pkt na koniec sezonu.czy to nie dociera do głów sztabu trenerskiego. Probierz mówi nie dobiliśmy rywala prowadząc. Jak? kiedy po każdym golu Lechia cofa się na 30 metr od swojej bramki zachęcając rywala do strzelenia jej gola. Nie lubię przeklinać ale do cholery czy ten Probierz jest ślepy!!!!!! Zdejmuje napastnika i wstawia defensywnego pomocnika. To robią kibice?czy trener!!! pozdrawiam wszystkich Biało Zielonych i zapraszam do dyskusji... tylko o czym jak wszystko jasne i widoczne gołym okiem.
6 listopada 2013, 12:46 / środa
Nie w temacie, ale warto zwrócić na poniższe uwagę:

Kibice będą mogli odpalać race na stadionach? Szykuje się rewolucja

Szykują się wielkie zmiany dla najbardziej zagorzałych kibiców w Polsce - podaje "Gazeta Wyborcza". Parlamentarzyści, samorządowcy i działacze piłkarscy chcą bowiem umożliwić im odpalanie rac na stadionach, przywrócić miejsca stojące i wycofać karty identyfikacyjne. Takie rozwiązanie byłoby rewolucją.

Pomysły przez długi czas były trzymane w tajemnicy. Projekt przygotowała spółka Ekstraklasa SA, która skupia kluby występujące w najwyższej klasie rozrywkowej. "Gazeta Wyborcza" podaje, że poparło go już ministerstwo sportu oraz większość samorządowców. Policja sprzeciwia się tylko części rozwiązań, a projekt dostał już szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.

W sprawie rac autorzy projektu wzorują się na rozwiązaniach, jakie wprowadzono m.in. w Norwegii, Austrii i Holandii. Tam podczas meczów race można odpalać "pod nadzorem organizatora".

Oprócz zalegalizowania rac autorzy chcą też likwidacji karty kibica, utworzenia miejsc stojących, podawania alkoholu w strefach VIP i liberalizację przepisu o tzw. imprezie podwyższonego ryzyka . "Gazeta" podaje, że propozycję w pełni popiera prezes PZPN Zbigniew Boniek - sam chciałby nawet iść krok dalej i umożliwić spożywanie alkoholu wszystkim kibicom, ale tylko w wyznacznych miejscach.

Wydaje się, że szanse na zmiany są duże. Popiera je zarówno koalicja rządowa jak i opozycja. Pozytywnie o projekcie na łamach "Gazety" wypowiada się również gen. Adam Rapacki, były szef MSWiA.

za onet.pl
6 listopada 2013, 13:19 / środa
Sory Marku że akurat Ty to wrzuciłeś ale po 1 : Gówno Wybiórcze, po 2 : po 11.11.13 powiedzą że to kibole zrobili i będzie znowu wielka nagonka i odłożą to na później pod pretekstem resocjalizacji środowiska. Obym się mylił ale widzę jeszcze jeden aspekt, zbliżają się wybory to trzeba by może coś takiego przepchnąć żeby może chociaż nie mówili o nas tak źle (z perspektywy rządzących). Nie wierzę w dobre intencje, chociaż nie ukrywam lepiej jak by to przeszło ale możemy gdybać, nie znamy szczegółów - a one mogą się okazać już nie do końca po naszej myśli.
6 listopada 2013, 14:31 / środa
Z przyczyn, które przytoczyłeś (gw, 11.11. oraz ruchawki w sejmie) nie obarczyłem powyższego swoim komentarzem.
Potraktowałem to jako ciekawostkę, którą z innymi chciałem się podzielić.
Jeżeli jest coś na rzeczy to Klimek zapewne wtrąci swój komentarz.
8 listopada 2013, 21:11 / piątek
Póki co bracia z Krakowa wygrywają 1:0 po błędzie bramkarza Górnika.

WISŁA Z KRAKOWA...!!!
8 listopada 2013, 22:30 / piątek
Wygrywali nawet i 2:0 a przegrali. Dobry mecz, szybkie tempo, duzo gry z pierwszej piłki (czego u nas brakuje) no i dobre dośrodkowania, prostopadłe podania, zapewniły dużo sytuacji bramkowych (tego tez u nas brak) u jednych i drugich.

TYLKO LECHIA!
8 listopada 2013, 22:35 / piątek
Raz na jakiś czas trafia się mecz po którym odzyskuje wiarę w Polską piłkę kopaną!
8 listopada 2013, 23:20 / piątek
TECHLG - w polskich sędziów tez odzyskales wiare?
8 listopada 2013, 23:37 / piątek
I co ja mam Tobie odpisać? Czy w moim poście widnieje jakieś hasło "sędzia" lub "arbiter" ? Napisałem tylko i wyłącznie o meczu, bo było tempo, kilka fajnych akcji i walka czego wymagać więcej od naszej ligi?
9 listopada 2013, 00:54 / sobota
Myślałem, ze moje pytanie było tak skonstruowane, że odpowiedź tak/nie jest aż nafer wyczerpująca.
9 listopada 2013, 00:56 / sobota
Nader miało być nie nafer
9 listopada 2013, 18:57 / sobota
MarekM nie tak dawno napisał:

"Założę się o dobrą flaszkę, że w II rundzie punktowo Probierz przebije Boba."

Marku patrząc na grę Naszej Lechii i z szacunku do Twojej osoby oraz wieku nie wejdę w ten zakład.
9 listopada 2013, 20:41 / sobota
Cezar - nie odpuszczaj staremu walkowerem (hihi) - Lechiście nie przystoi.
Większej padaki już grać nie można, stąd mój optymizm co do zdobyczy punktowych. Musi być tylko lepiej.
Dla przypomnienia - Bobo w II rundzie 2012/13 zdobył 15 pkt.
Czy to wystarczy do utrzymania? - nie wiem.

ps. spodobał mi się tekst któregoś z forumowiczów, aby zaktualizować GPS o miejscowości I-ligowe.
10 listopada 2013, 03:59 / niedziela
Też pomyślałem, że gorzej być nie może więc musi być tylko lepiej. Niedawno był mecz z Górnikiem, wówczas liderzy grali o prowadzenie. To były czasy LOL
10 listopada 2013, 18:56 / niedziela
Zaczynam być pełen obaw. Podział punktów może sprawić, że staniemy się jednym z głównych kandydatów do spadku, jeżeli zimą nie będzie wzmocnień. Po meczu z PP można uznać, że to my mamy najgorszy atak w lidze a do tego "piłkarzy" których na dzień dzisiejszy należało by określić mianem kopaczy. Nie ma drużyny, nie ma ławki, jest ciężko i nie ma jakichkolwiek przesłanek ku temu, że coś się może poprawić. Wierzę w Probierza ale tym składem personalnych walka o utrzymanie będzie bardzo nerwowa.
10 listopada 2013, 19:13 / niedziela
Kurwa kiedy to sie wszystko tak posrało????
w ciągu praktycznie 1 miesiąca stracić wszystko?
W ciągu jednego miesiąca tak stracić formę?????
Tego właśnie nie potrafię zrozumieć
10 listopada 2013, 19:23 / niedziela
wojteczek inglisz boj :

odnośnik

odnośnik
10 listopada 2013, 20:46 / niedziela
kiełbasko, za mało znak znaków zapytania. Nie robi wrażenia. Dodaj cóś.

Wojtek P. - napadzior i bramkarz w każdej drużynie (jak ktoś trochę kopał to wie), to lekko zwichrowane główki. Wybaczyć i zapomnieć.
10 listopada 2013, 23:17 / niedziela
No cóż trzeba będzie złożyć w tym tygodniu wizytę na jakimś treningu i powiedzieć dokładnie piłkarzykom ,że ich gra to padaka.Trzeba im uzmysłowić ,że tu jest Lechia Gdańsk i mają zasuwać a nie odwalać padakę (może przeciwko trenerow?).Kiedyś za starych dobrych czasów było łatwiej wpadało się do Balladyny i cała drużyna Lechii wiedziała już w czym rzecz.Trzeba też pokażać ,że piłkarze nie będą ustawiać tu wszystkiego pod siebie i przekazać przy nich swoje poparcie dla trenera Probierza.A w czasie następnych meczy ,aż do skutku zawsze dać odczuć kucharowi,że jest zbędnym balastem Lechii (zrobić flagę i po 5min podczas każdej połowy dopingowo mu to okazać).
12 listopada 2013, 14:49 / wtorek
Power ranking sport.pl: odnośnik

Dla tych, którzy nie chcą wchodzic na stronę GW podaje, ze zajmujemy w nim ostatnie miejsce. Biorą pod uwagę 5 ostatnich meczy.
24 listopada 2013, 20:34 / niedziela
wieści z frontu, mamy 3 pkt przewagi nad strefą spadkową przed dodatkową runda ...
24 listopada 2013, 21:14 / niedziela
Z drugiej strony patrząc mamy 3 pkt. straty do 7. miejsca.
25 listopada 2013, 07:34 / poniedziałek
Na ta druga strone raczej nie ma co spogladac
29 listopada 2013, 22:21 / piątek
Nie wiem, czy ktoś zwrócił na to uwagę, ale DZIŚ Lechia awansowała do "8" - mimo, że nie grała meczu. ;-) Taka specyfika ligowej matematyki. Zawisza remisuje i ma 24 pkty a Ruch spada dzięki temu za Biało - zielonych.
30 listopada 2013, 05:15 / sobota
Ano tak wyszło :-) Niestety Ruch i Piast jeszcze nie grały i obie drużyny mogą nas jeszcze ponownie wyprzedzić...
30 listopada 2013, 10:19 / sobota
Spać nie możesz? ;p
30 listopada 2013, 10:23 / sobota
dobry towar :)
30 listopada 2013, 14:22 / sobota
Trzeba wcześnie wstać, żeby nowe C4 odpaliło... ;-)
30 listopada 2013, 14:38 / sobota
Z pracy pisałem ot co, C4 odpaliło i jest najlepszym vanem jaki można było kupić :-)
1 ..... 7 8 9 10 11 ..... 23
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.599